Zaginione skarpetki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Przygody z suszeniem ubrań

Notka

Przygody z suszeniem ubrań
Konkurs zakończony, wkrótce następne :-)

 
 
Narzędzia
Stary 2010-05-09, 09:29   #1
aksa24
Raczkowanie
 
Avatar aksa24
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 208

Zaginione skarpetki


Dawno temu, jak u moich rodziców jeszcze była stara pralka, nagminnie ginęły skarpetki w paraniu. Jak się później okazało ta pralka jakoś je wciągała, nie mam pojęcia którędy, być może przy złączeniu bębna z gumą. I ostatecznie lądowały potwornie wymięte i okropne w jakimś pojemniku (na dole w pralce był pamiętam) skąd wydobywał je mój tata. Po zakupie nowej pralki skarpetki przestały ginąć w praniu, teraz czasami giną zanim do niego trafią
__________________
Kiedy jestem z Tobą
Wiatr użycza mi swych westchnień
Gdy jestem przy Tobie To czuję, że JESTEM



Kocham...


http://www.suwaczek.pl/cache/f350441464.png?html
aksa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-09, 16:13   #2
kardamon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 227
Dot.: Zaginione skarpetki

Cytat:
Napisane przez aksa24 Pokaż wiadomość
Po zakupie nowej pralki skarpetki przestały ginąć w praniu, teraz czasami giną zanim do niego trafią
U mnie też coś porywa skarpetki Kupujemy nowe, dość regularnie, ale po krótkim czasie i tak okazuje się, że większość nie ma pary. I trzeba kupić nowe. I tak w kółko. Ostatnio podejrzenia zaczęły padać na koty sąsiadów. Mają jakieś kleptomańskie zapędy, bo już nie raz bezczelnie zwinęły nam gorącą karkówkę prosto z grilla zainaugurowaliśmy z TŻ kolejny sezon grillowy i codziennie krążą jak rekiny wokół naszego tarasu

I miałam do czynienia z wirówką (kupiona osobno do Frani), która zaspokajała apetyt pochłaniając majtki jednej z koleżanek. Dziwne było to, że zżerała tylko majtki i tylko majtki Agaty
kardamon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-10, 07:45   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zaginione skarpetki

Polecam prac skarpety w worku na bieliznę.
Odkąd kilka lat temu musialam zaplacic bajońską cenę za usuwanie takiej skarpety z wnętrza pralki zakupiłam woreczek i skarpety nie giną

Pan majster opowiadał ,że wyciąga nie tylko skarpety ale stringi i druty z stanikow
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-10, 22:53   #4
agnieszkap27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 88
Dot.: Zaginione skarpetki

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Polecam prac skarpety w worku na bieliznę.
Odkąd kilka lat temu musialam zaplacic bajońską cenę za usuwanie takiej skarpety z wnętrza pralki zakupiłam woreczek i skarpety nie giną

Pan majster opowiadał ,że wyciąga nie tylko skarpety ale stringi i druty z stanikow
Miałam identyczną sytuację, jakoś guma odstawała i skarpetki wpadły nie tam gdzie trzeba zapychając odpływ. trzeba było wezwać speca. Naprawa nie zajęła gościowi więcej niż 5 minut. wyciągnął skarpetki i coś tam jeszcze poprawil uszczelke no i skosił kupe kasy.
Od tamtej pory nie mam już takich problemów, ale na wszelki wypadek licze ile skarpetek mam przed i po praniu
agnieszkap27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 20:08   #5
13_minut
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 166
Dot.: Zaginione skarpetki

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Polecam prac skarpety w worku na bieliznę.
Odkąd kilka lat temu musialam zaplacic bajońską cenę za usuwanie takiej skarpety z wnętrza pralki zakupiłam woreczek i skarpety nie giną

Pan majster opowiadał ,że wyciąga nie tylko skarpety ale stringi i druty z stanikow
Widziałam na alle tylko koszyki na staniki, ale to i tak chyba nie ochroni stanika przed utratą drutów. Wiele drutów w czasie prania już mi poszło. Na szczęście- znajdywałam je w bębnie i w wielu przypadkach da się je wsadzić z powrotem i zaszyć. Worek można zrobić samemu czy lepiej kupić specjalny? Ma może jakąś zwiększoną przepuszczalność? Bo co jak co, ale skarpetki lepiej doprać

Uff, cieszę się, że moja pralka jeszcze nie oberwała ciosu poniżej pasa od skarpetki
13_minut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 23:50   #6
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: Zaginione skarpetki

Cytat:
Napisane przez kardamon Pokaż wiadomość
I miałam do czynienia z wirówką (kupiona osobno do Frani), która zaspokajała apetyt pochłaniając majtki jednej z koleżanek. Dziwne było to, że zżerała tylko majtki i tylko majtki Agaty
: hahaha: biedna Agata, musiała być smakowita



Cytat:
Napisane przez 13_minut Pokaż wiadomość
Widziałam na alle tylko koszyki na staniki, ale to i tak chyba nie ochroni stanika przed utratą drutów. Wiele drutów w czasie prania już mi poszło. Na szczęście- znajdywałam je w bębnie i w wielu przypadkach da się je wsadzić z powrotem i zaszyć.
To cecha marnych staników- mam nadzieję, że Cie nie uraziłam . Tez tak miałam, aż do zmiany półki stanikowej na fraye, maskarady itp. choć niewyłażenie drutów, to najmniejsza zaleta- ale to inny wątek- dosłownie.
Osobny pojemnik na stanik mieści chyba tylko jeden stanik, a zajmuje dużo miejsca, ja swoje wrzucam do worka, który opisze Ci niżej, ważne tylko, by zapiać haftki, bo się czepiają sitki.

Cytat:
Worek można zrobić samemu czy lepiej kupić specjalny? Ma może jakąś zwiększoną przepuszczalność? Bo co jak co, ale skarpetki lepiej doprać
worek do prania bielizny, skarpetek znajdziesz w sklepach "wszystko po 3zł" albo rossmannie.

mają oczka i przepuszczają płyny, oraz suwak. nie kupuj takiego jakby worka na buty bo pralka może wciągnąć ten ogonek.
Cytat:
Uff, cieszę się, że moja pralka jeszcze nie oberwała ciosu poniżej pasa od skarpetki
skarpety też do takiego worka. ja mam jeden do białego a drugi do czarnego- ten z czasem zszarzał. od tego czasu nie ma zaginionych skarpet i zatkanego filtra (skarpetkami... )
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Przygody z suszeniem ubrań


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.