jak zostać cukiernikiem??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Szkoły Policealne i Zawodowe

Notka

Szkoły Policealne i Zawodowe Jeśli nie jesteś zainteresowany studiowaniem, ale chcesz się dalej kształcić, zdobywać wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną, mieć fach w ręku - to miejsce jest dla Ciebie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-20, 14:03   #1
wierutna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 92
Exclamation

jak zostać cukiernikiem???


Witam otóż mam pewien problem. Bardzo chciałabym zostać cukiernikiem, a ze względu na to, że jestem już na studiach, do większości szkół, które uczą tego zawodu się nie nadaję.W gastronomicznych szkołach wyższych najczęściej kształci się przyszłych managerów restauracji itp. a mi chodzi o naukę fachu. Jestem bardzo sfrustrowana, bo wprost marze o byciu cukiernikiem. Jeśli na forum jest ktoś kto rozpoczął pracę w tych fachu, również grubo po ukończeniu szkoły średniej,albo orientuję się czy są jakieś inne drogi, aby zdobyć zawód, to proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
wierutna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 19:01   #2
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: jak zostać cukiernikiem???

Poszukaj ofert szkół dla dorosłych, wiele z nich ma specjalizacje na cukiernika
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 08:14   #3
nili
Przyczajenie
 
Avatar nili
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: taka dziura na pomorzu...;)
Wiadomości: 9
Dot.: jak zostać cukiernikiem???

hmm ja zostałam cukiernikiem zaraz po ogólniaku pracuję już jakieś 2 miesiące. Tylko, że ja pracuję przy dekoracjach, więc wystarczyło że mam jakieś tam zdolności manualne. Oprócz dekoracji od czasu do czasu wykańczam też torty, te wymyślne.
nili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 11:55   #4
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: jak zostać cukiernikiem???

ja studiuje na Politechnice Łódzkiej na wydziale Technologii Żywności I Żywienia Człowieka i w tym roku właśnie wybieram specjalizację Cukiernictwo.
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 15:05   #5
Daiquiri79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: szukam swojego miejsca
Wiadomości: 56
Dot.: jak zostać cukiernikiem???

Tak, tak...stary temat ale po co zakładać nowy skoro pytanie w ten sam deseń

Przechodząc do meritum.
W sumie cukiernictwo jest jedną z dwóch rzeczy, które mnie bawią w życiu. Ponieważ tak rzucam się między różnymi "zawodami" chciałabym w końcu zacząć robić to co naprawdę lubię. Problem w tym, że nie wiem jak zacząć. Nie chcę zakładać własnego biznesu, póki co. Chciałabym się szkolić pod okiem mistrza cukierniczego, aby potem zdać egzamin czeladniczy.
Z racji wieku (po 30.) nie bardzo mam ochotę na naukę w ławkach. Poza tym z kasą krucho i nawet gdybym się zdobyła na pójście do szkoły dla dorosłych, to po prostu nie stać mnie na czesne, bo mam masę innych wydatków:/
Pytanie: czy możliwe jest zaczepienie się w jakiejś cukierni bez szkoły, za to z chęciami wynikającymi z pasji? Jak szukać takiego mistrza (Kraków)? Jak to wygląda finansowo: czy muszę płacić za pobieranie nauki, czy oni po prostu przyjmuję za niską kasę, ale jednak, a ja za to czerpię wiedzę?
Jak się do tego zabrać?

Mam nadzieję, że na wizażu jest choć kilku cukierników i będą w stanie mi cokolwiek podpowiedzieć...
Daiquiri79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 09:26   #6
AneN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Bieruń
Wiadomości: 11
Dot.: jak zostać cukiernikiem???

Witam
Jestem tu nowa i właściwie to nie wiem czy dobrze znalazłam, ale tutaj opisze mój problem. Może ktoś pomoże
Otóż bardzo lubie piec różnego rodzaju ciasta, jednak nie mam w tym sporego doświadczenia, bo dopiero od jakiegos czasu poznaje tego tajniki. Często musze pytac o wiele rzeczy jak zrobic, ale wiem ze to jest cos co zawsze chciałabym robic. Tylko nie wiem jaką szkole mam wybrac? Obecnie koncze technikum ekonomiczne (ostatni rok mi zostal). Był to jak dla mnie zły wybór, jednak zbyt pozno to zrozumiałam. Teraz już wiem co chce robić, tylko co w takiej sytuacji wybrac?
Pozdrawiam
AneN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 12:18   #7
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: jak zostać cukiernikiem???

Cytat:
Napisane przez AneN Pokaż wiadomość
Witam
Jestem tu nowa i właściwie to nie wiem czy dobrze znalazłam, ale tutaj opisze mój problem. Może ktoś pomoże
Otóż bardzo lubie piec różnego rodzaju ciasta, jednak nie mam w tym sporego doświadczenia, bo dopiero od jakiegos czasu poznaje tego tajniki. Często musze pytac o wiele rzeczy jak zrobic, ale wiem ze to jest cos co zawsze chciałabym robic. Tylko nie wiem jaką szkole mam wybrac? Obecnie koncze technikum ekonomiczne (ostatni rok mi zostal). Był to jak dla mnie zły wybór, jednak zbyt pozno to zrozumiałam. Teraz już wiem co chce robić, tylko co w takiej sytuacji wybrac?
Pozdrawiam
znaleźć szkołę dla dorosłych która prowadzi profil cukierniczy, wiele takich szkół jest bezpłatnych.
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-18, 10:08   #8
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: jak zostać cukiernikiem???

Witam,
ja ukończyłam ogólniak i teraz mam zamiar uczyć się na cukiernika. Znalazłam taką szkołę, która robi m.in. kursy kwalifikacyjne z zakresu szkoły zawodowej, na cukiernika również. Właśnie wysłałam im maila z pytaniem o koszty, czy można się uczyć weekendowo i czy trwa nabór w moim mieście.. czekam na odpowiedź. Jak ją otrzymam, napiszę szczegóły.

http://www.profesja.edu.pl/cukiernik,540.html

Z takiego kursu właśnie mam zamiar skorzystać.
Potem chciałabym się załapać gdzieś na staż pod okiem cukiernika. No a potem to już mam nadzieję polecę. ;]

Pozdrawiam ludzi, z którymi łączy mnie marzenie.

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Cytat:
Napisane przez nili Pokaż wiadomość
hmm ja zostałam cukiernikiem zaraz po ogólniaku pracuję już jakieś 2 miesiące. Tylko, że ja pracuję przy dekoracjach, więc wystarczyło że mam jakieś tam zdolności manualne. Oprócz dekoracji od czasu do czasu wykańczam też torty, te wymyślne.
Czy takiej dekoracji nauczyłaś się sama? Robisz jakieś dekoracje z lukru, czekolady np.? Czy to są takie wymyślne rzeczy jak np. kwiaty, postacie z bajek? Możesz powiedzieć o tym coś więcej? Marzę o tym, żeby czegoś takiego się nauczyć.
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 06:07   #9
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: jak zostać cukiernikiem???

Cytat:
Napisane przez wierutna Pokaż wiadomość
Witam otóż mam pewien problem. Bardzo chciałabym zostać cukiernikiem, a ze względu na to, że jestem już na studiach, do większości szkół, które uczą tego zawodu się nie nadaję.W gastronomicznych szkołach wyższych najczęściej kształci się przyszłych managerów restauracji itp. a mi chodzi o naukę fachu. Jestem bardzo sfrustrowana, bo wprost marze o byciu cukiernikiem. Jeśli na forum jest ktoś kto rozpoczął pracę w tych fachu, również grubo po ukończeniu szkoły średniej,albo orientuję się czy są jakieś inne drogi, aby zdobyć zawód, to proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Poszukaj technikum gastronomicznego, które trwa zazwyczaj dwa lata i doskonale przygotowuje do zawodu. Ponadto sa różnego rodzaju kursy zawodowe.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 16:59   #10
AneN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Bieruń
Wiadomości: 11
Dot.: jak zostać cukiernikiem???

Dziekuje bardzo za rady w takiej sytuacji, to studia jakiekolwiek lepiej sobie odpuscic? Bo ciągle się zastanawiam czy marnować sobie czas na studia...
AneN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoły Policealne i Zawodowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:35.