Z blondu na rudy - pigmentacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-12, 09:47   #1
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980

Z blondu na rudy - pigmentacja


Witam! Obecnie farbuję włosy mieszanką 9.3+10.0 z CeCe na oksy 9%. Dół włosów jest po rozjaśnianiu farbą superrozjasniającą i kąpieli rozjaśniającej i jest trochę jaśniejszy. Ze względu na słabą kondycję włosów (bardzo cienkie i puszące się zrobiły) mimo intensywnej pielęgnacji postanowiłam wrócić do rudości. Czy w takim przypadku prawidłowym będzie pigmentacja 8.0, a następnie pofarbowanie 8.04 lub 8.34 (chce bardziej miedziany poblask niż marchewkowy kolor) na oksy 6% jest prawidłowym postępowaniem?
Zależy mi na wypełnieniu/pogrubieniu włosów, gdyż zdecydowanie brakuje im pigmentu oraz nadaniu w miarę trwałego złoto-miedzianego odcienia.
Czy podczas późniejszych farbowań mogę używać oksy 6% (naturalki to łatwo rozjaśniający się poziom 6-7 o ciepłym odcieniu).
Czy zabieg pigmentacji może zaszkodzić, jeśli nie jest potrzebny włosom, czy po prostu nie chwyci i nie wyrządzi szkód w razie czego?
Będę wdzięczna za pomoc!
Pozdrawiam!
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 20:05   #2
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Z blondu na rudy - pigmentacja

jesli nie chcesz zaszkodzic wlosom a je pogrubic to zamiast farb i rozjasniaczy poczytaj o hennie


-cassia zmieszana z lyzka henny powinna dac mniej wiecej zlotorudy kolor(na ile rudy zalezy od ilosci henny i Twoich wlosow) - ale na pewno Ci ich nie zniszczy
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 00:49   #3
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 574
Dot.: Z blondu na rudy - pigmentacja

Myślę, że to dobry pomysł. Z henną też możesz sprobować, ale nie wiadomo jak zachowa się na rozjaśnionych włosach. Ja bym nie ryzykowała. Poźniej zawsze możesz przejść na hennę.
__________________
Wymiana
Lady_Caroline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 14:41   #4
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Z blondu na rudy - pigmentacja

Dzięki za odp. Henna odpada - już robiłam nią włosy. Na ich stan faktycznie wpływa rewelacyjnie. Ale kolor jest dla mnie za ciemny - zależy mi żeby delikatnie mieć włosy delikatnie jaśniejsze niż naturalnie. No i największy minus - nie da się jej pozbyć, rozjaśnić. Niestety ostatnio właśnie to próbowałam zrobić i kompletnie zniszczyłam włosy, które przedtem były w świetnej kondycji. A ja, jak to kobieta zmienną jestem, więc chcę zachować możliwość zmian.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 16:54   #5
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Z blondu na rudy - pigmentacja

Cytat:
Napisane przez tutusia Pokaż wiadomość
Dzięki za odp. Henna odpada - już robiłam nią włosy. Na ich stan faktycznie wpływa rewelacyjnie. Ale kolor jest dla mnie za ciemny - zależy mi żeby delikatnie mieć włosy delikatnie jaśniejsze niż naturalnie. No i największy minus - nie da się jej pozbyć, rozjaśnić. Niestety ostatnio właśnie to próbowałam zrobić i kompletnie zniszczyłam włosy, które przedtem były w świetnej kondycji. A ja, jak to kobieta zmienną jestem, więc chcę zachować możliwość zmian.
cassia z henna nie sa ciemne-na blond wlosach dadza raczej rudawy polysk(tzn jesli zmieszasz w odpowiedniej ilosci),
no i czysta henne da sie rozjasnic bez problemu-chyba ze uzywalas mieszanki z indygo to wlosy wychodza zielone takze dziwiw mnie ,ze sobie zajechalas rozjasniajac,
moze plukanka w takim razie
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 17:05   #6
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Z blondu na rudy - pigmentacja

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
cassia z henna nie sa ciemne-na blond wlosach dadza raczej rudawy polysk(tzn jesli zmieszasz w odpowiedniej ilosci),
no i czysta henne da sie rozjasnic bez problemu-chyba ze uzywalas mieszanki z indygo to wlosy wychodza zielone takze dziwiw mnie ,ze sobie zajechalas rozjasniajac,
moze plukanka w takim razie
Używałam tylko czystej henny khadi. I niestety nie masz racji - nie rozjaśnia się, a przynajmniej nie w łatwy sposób. Da się ją pokryć farba chemiczną bez nieprzewidzianych zieleni, ale rozjaśnić włosów już nie bardzo.
Możesz zobaczyć jak przebiegało u mnie rozjaśnianie.
http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...przypadek.html

Nie chodzi mi o znalezienie zastępnika farb chemicznych - przy nieco ciemniejszym kolorze i niższym oksy powinno być dobrze - zawsze było.

Chcę tylko wiedzieć czy pigmentacja w moim przypadku jest prawidłowym zabiegiem.

Dzięki za chęć pomocy

Edytowane przez tutusia
Czas edycji: 2013-10-13 o 17:30
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 17:39   #7
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Z blondu na rudy - pigmentacja

Owszem, pigmentacja "pogrubi" wlosy, kolor bedzie splukiwal sie wolniej. No i nic nie stracisz, nie ryzykujesz, czemu nie?
Sama kladlam na prawie biale wlosy czarna farbe i tez robilam pigmentacje
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.