Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną? - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-11, 09:35   #1771
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ja byłam wczoraj na cmentarzu (miesiąc od śmierci dziadka) i jakieś dzieci latały po cmentarzu. Jedna dziewczynka wpięła sobie we włosy kokardę "ostatnie pożegnanie" i tak latała. Zaniosłam różę na grób, pod wieczór przyszłam ze zniczem, a tam bum, róży nie ma. Nie chcę nikogo oskarżać, bo oczywiście mógł ją zabrać ktokolwiek inny, ale mam niemiłe przeczucie, że któreś z tych dzieci ją zakosiło. No cóż, mam nadzieję, że zniczy mi nikt nie ukradnie.
o ja Cie nie moge
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 09:40   #1772
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Z 6 - 7 lat miała, kokarda to kokarda, nieważne co napisane ;p
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 09:45   #1773
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Mnie też strasznie wkurzają matki niepotrafiące ujarzmić dzieci. Niedawno na zakupach wpadła taka z bliźniaczkami, latały między nogami, darły ryje jak wściekłe, chowały się między wieszakami z ubraniami i nic sobie nie robiły z próśb matki by się uspokoiły, która tak naprawdę bardziej była zainteresowana ciuchami. Momentalnie zakończyłam wizytę w tym sklepie, zresztą nie tylko ja.
Kiedyś widziałam jak dzieciak plunął matce w twarz, potem położył się na podłoże i machał wszystkimi kończynami, żeby nie mogła go podnieść. Wszystkim gapiom szczęki poodpadały z przerażenia.

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Z 6 - 7 lat miała, kokarda to kokarda, nieważne co napisane ;p
Za takie zachowanie trudno dzieci winić, rodzicom bęcki się należą.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 09:54   #1774
Marycha1977
Rozeznanie
 
Avatar Marycha1977
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 780
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Hej dziewczyny. Jestem nowa tutaj, ale mam nadzieję że mogę dołączyć się do dyskusji Dobrze ze wątke nie chcenia dzieci się pojawia, bo ja czuję sie napiętnowana ze ich nie chce miec, a w dodatku faceci których spotykam nastawieni są tylko na dzieci i rodzinę. Chciałabym poznać kogos kto podziela moją niechęc do posiadania dzieci, mam juz 37 lat i wielu uwaza ze to ostatni dzwonek..........mam dosc takich stwierdzen
Marycha1977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 10:32   #1775
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Cytat:
Napisane przez Marycha1977 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Jestem nowa tutaj, ale mam nadzieję że mogę dołączyć się do dyskusji Dobrze ze wątke nie chcenia dzieci się pojawia, bo ja czuję sie napiętnowana ze ich nie chce miec, a w dodatku faceci których spotykam nastawieni są tylko na dzieci i rodzinę. Chciałabym poznać kogos kto podziela moją niechęc do posiadania dzieci, mam juz 37 lat i wielu uwaza ze to ostatni dzwonek..........mam dosc takich stwierdzen
Hej Widzisz - kobietom po 20 mówią "jeszcze ci się odmieni", a po 30 "to ostatni dzwonek" ;p Niewielu ludzi akceptuje to, że kobiety nie chcą mieć dzieci, w końcu kobieta = biała suknia, wielkie weselicho, potem 2-3 dzieci i siedzenie w domu. Oczywiście, że da się mieć 2-3 dzieci i pracować, da się pogodzić wszystko, ale ja spotykałam się w większości z takimi opiniami. I mówili to mężczyźni.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 10:55   #1776
Marycha1977
Rozeznanie
 
Avatar Marycha1977
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 780
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Hej Widzisz - kobietom po 20 mówią "jeszcze ci się odmieni", a po 30 "to ostatni dzwonek" ;p Niewielu ludzi akceptuje to, że kobiety nie chcą mieć dzieci, w końcu kobieta = biała suknia, wielkie weselicho, potem 2-3 dzieci i siedzenie w domu. Oczywiście, że da się mieć 2-3 dzieci i pracować, da się pogodzić wszystko, ale ja spotykałam się w większości z takimi opiniami. I mówili to mężczyźni.
Też czasem słysze ze jak urodzisz to zmieni sie wszystko, ale kurcze nie chce próbować bo to nie zabawka ja chyba musze poznac rozwiedzionego faceta co juz dzieci ma odchowane i wiecej nie chce
Marycha1977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 12:01   #1777
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Cytat:
Napisane przez ola987 Pokaż wiadomość
Ja nie mam takiego problemu, mam już dziecko i zawsze chciałam je mieć. Ale ja nigdy nie krytykuje ludzi, którzy nie chcą mieć dzieci bo to indywidualna sprawa i jeśli ktoś nie czuję potrzeby przelania miłości na dziecko to już jego sprawa. Kazdy zyje jak chce i nie powinien być za to krytykowany.
Miłość można zawsze przelać na koty lub inne zwierzątka, samochód, motocykl i różne inne takie Niemniej jednak miło, że nie umoralniasz, i nie mówisz "nie znasz się, bo nie masz dzieci" ;D
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-11, 12:54   #1778
Chytra baba z radomia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Mnie też strasznie wkurzają matki niepotrafiące ujarzmić dzieci. Niedawno na zakupach wpadła taka z bliźniaczkami, latały między nogami, darły ryje jak wściekłe, chowały się między wieszakami z ubraniami i nic sobie nie robiły z próśb matki by się uspokoiły, która tak naprawdę bardziej była zainteresowana ciuchami. Momentalnie zakończyłam wizytę w tym sklepie, zresztą nie tylko ja.
Kiedyś widziałam jak dzieciak plunął matce w twarz, potem położył się na podłoże i machał wszystkimi kończynami, żeby nie mogła go podnieść. Wszystkim gapiom szczęki poodpadały z przerażenia.

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------


Za takie zachowanie trudno dzieci winić, rodzicom bęcki się należą.
Doskonale Cię rozumiem, bo ostatnio byliśmy z mężem na zakupach i w sklepach pełno było rozwydrzonych dzieciaków. Szczególmnie w jednym sklepie myślałam że dostane szału! przynosiłam męzowi ubrania do przymierzalni, raz że długo czekaliśmy aż któras przymierzalnia się zwolni a dwa ze było w nich bardzo ciasno a obok nas latały dwie dziewczynki w wieku może 6-7lat, ktore NIC sobie nie robiły z ludźmi, ja raz bym się przez nie wywróciła, bo podbiegły mi pod nogi, innego faceta popchnęly, biedny nie wiedział co się wokól niego dzieje i juz otworzył usta by ryknąc ale jak zobaczył ze to małe dzieci to skapitulował. Posłał mi tylko porozumiewawcze spojrzenie, bo chyba było widac wściekłośc w moich oczach. A mamusia spokojnie sobie przymierzala ciuszki nie reagując ze jej dzieciory drą się po sklepie"Berek!!" i potrącają ludzi. Ledwo wyszlismy z przymierzali to znowu jakiś chłopczyk drze pape bo cos mu nie pasowało. A rodzice na to wszystko pozwalają. te dzieci nimi rzadza! odechcialo mi się zakupów, nie dosc ze czlowiek zmeczony szukaniem czegokolwiek na siebie to jeszcze musi męczyc się z cudzymi bachorami bo ktos nie raczy złapac za ręke i wytłumaczyc ze sklep to nie plac zabaw. mnie by było wsytd za takie zachowanie własnego dziecka.
gdy rok temu się pobieraliśmy, to naszym zmartwieniem było czy w trakcie ślubu małe dzieci nie będą nam latały po kosciele (bralismy slub w sanktuarium, które licznie odwiedzają turyści a poza tym było lato więc tłumy ogromne) a wiem z obserwacji ze wielu rodzicow nic sobie nie robi z tego ze dziecko wchodzi przed ołtarz i przeszkadza, no bo "przecież to dziecko" wiec ja nie mam nic do gadania ze zakłoci mi najwazniejszy dzien w zyciu. na szczescie mielismy spoko księdza, który kilkukrotnie prosił zaiwedzających aby teraz nie przeszkadzali bo będzie slub, więc wszystko odbyło sie spokojnie. Ale stres mielsimy, jakby było go mało w zwiazku ze slubem
Rozumiem i wspieram wszystkie Bezdzietne, bo uwazam ze takie osoby duzo bardziej trzeźwo patrzą na świat, zdają sobie sprawę, że dziecko to nie zabawka i podchodzą bardzo racjonalnie do tych spraw. Skoro nie czuje się ze będę dobra matka (bo nie lubie dzieci), to po co wciskac mi te słabe teksty o którcyh wspominacie że "jeszcze ci się odmieni"?
p.s. domyślam sie dlaczego wszystkie matki tak solidarnie łączą się- w końcu w (dziecięcej) KUPIEsiła

Edytowane przez Chytra baba z radomia
Czas edycji: 2013-06-11 o 12:56
Chytra baba z radomia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 14:51   #1779
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Pamiętam, że ja byłam mała, zaraz po komunii ( i na mojej komunii z resztą też) kiedy chodziłam do kościoła roiło się od dzieci łażących po kościele. Na mojej komunii podchodziły do komunistów (swoich braci i sióstr), wyrywały im świece, ciągnęły, krzyczały, biegały, a rodzice z tyłu grzecznie siedzą i się tym nie przejmują.. Pamiętam jeszcze widok z kościoła, gdzie zakonnice latały za tymi dziećmi i ściągały je z tego wzniesienia gdzie jest ołtarz. A rodzice nic.
A najbardziej uwielbiam, jak idzie mamusia z dzieckiem za rękę i to tak "rozciągnięte" na całą długość chodnika. Nie, nie "ścieśni" się toto, tylko ludzie muszą schodzić na trawę/ulicę. Albo jak dwie panie idą z wózkami obok siebie, powoli, spacerkiem i całym chodnikiem. A jak powiesz "przepraszam, mogłabym przejść?" to patrzą się wzrokiem pt "zabiję cięęęę!"
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 20:05   #1780
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

U nas w kościele jest specjalna msza dla dzieci i wtedy mogą robić niemal wszystko. Wielokrotnie jednak rodzice-z różnych powodów, przyprowadzają dzieci na mszę poranną, a nie tą dedykowaną, dzieci drą się jak szalone, latając po całym kościele, że nic nie da się usłyszeć...Ludzie się denerwują, szału można dostać, jak się echo po kościele niesie
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 07:01   #1781
WackelDackel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: chata za wsią Warszawa
Wiadomości: 600
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Hej Widzisz - kobietom po 20 mówią "jeszcze ci się odmieni", a po 30 "to ostatni dzwonek" ;p .
Dokładnie,
A nie wiedziałam z kolei, że ciąża po 40tce, to wstyd Moja ciotka mnie niedawno "uświadomiła". Bo zaszła jak miała 43 lata, oczywiście dzieciak nieplanowany i całą ciążę jak się tylko długo dało, ukrywała przed światem, bo to wstyd w tym wieku - że się starej babie jeszcze "zachciało"

Edytowane przez WackelDackel
Czas edycji: 2013-08-31 o 17:27
WackelDackel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 07:36   #1782
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Moja sąsiadka urodziła dziecko jak miała 44 czy 45 (jakoś tak, kolegowałam się z jej córką, 2 lata młodszą ode mnie) i ten chłopczyk nie jest do końca normalny (albo po prostu niewychowany). Ma teraz 9 lat, może 10, a z nikim nigdy się nie bawi, nie mówi, ale znowu jak widzę go w sklepie czy na spacerze to mówi sam do siebie, ostatnio poszłam zanieść paczkę, bo przyszła do sąsiadów, ale listonosz zostawił u mnie, i jak wrócił ze szkoły to zaniosłam, a on wziął i zamknął mi drzwi przed nosem. Jak bawię się z psem na balkonie, to siedzi i się na nas patrzy, nie odzywa się, nic. Mamy chłopców mniej więcej w jego wieku w bliskim otoczeniu, a i tak nie bawi się z nimi ;| Ja osobiście myślę, że jest opóźniony w rozwoju, ale to tylko moje stwierdzenie. Więc uważam, że jednak dziecko po 40 nie jest dobrym pomysłem, ale nie ze względu na wstyd, tylko na możliwe choroby płodu.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 08:20   #1783
WackelDackel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: chata za wsią Warszawa
Wiadomości: 600
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Moja sąsiadka urodziła dziecko jak miała 44 czy 45 (jakoś tak, kolegowałam się z jej córką, 2 lata młodszą ode mnie) i ten chłopczyk nie jest do końca normalny (albo po prostu niewychowany). Ma teraz 9 lat, może 10, a z nikim nigdy się nie bawi, nie mówi, ale znowu jak widzę go w sklepie czy na spacerze to mówi sam do siebie, ostatnio poszłam zanieść paczkę, bo przyszła do sąsiadów, ale listonosz zostawił u mnie, i jak wrócił ze szkoły to zaniosłam, a on wziął i zamknął mi drzwi przed nosem. Jak bawię się z psem na balkonie, to siedzi i się na nas patrzy, nie odzywa się, nic. Mamy chłopców mniej więcej w jego wieku w bliskim otoczeniu, a i tak nie bawi się z nimi ;| Ja osobiście myślę, że jest opóźniony w rozwoju, ale to tylko moje stwierdzenie. Więc uważam, że jednak dziecko po 40 nie jest dobrym pomysłem, ale nie ze względu na wstyd, tylko na możliwe choroby płodu.
hehe...zabawne, że postanowiłaś to uznać za argument. Bo jakiś tam chłopiec dziwnie się zachowuje
Moja ciotka urodziła zdrową córkę, która zachowuje się normalnie, no i ?
No i powinniśmy wszystkie się wysterylizować najpóźniej w 35. urodziny ?

Edytowane przez WackelDackel
Czas edycji: 2013-08-31 o 17:27
WackelDackel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 08:57   #1784
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

No i bardzo dobrze, że zachowuje się normalnie, pozazdrościć. Jednak wraz z wiekiem wzrasta ryzyko urodzenia chorego dziecka, więc tak, postanowiłam uznać to za argument.
Nie, nie powinnyśmy się sterylizować. Jak dla mnie to do 80 lat kobiety mogłyby rodzić ;p
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 09:11   #1785
Marycha1977
Rozeznanie
 
Avatar Marycha1977
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 780
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Cytat:
Napisane przez WackelDackel Pokaż wiadomość
No dokładnie hehe
A nie wiedziałam z kolei, że ciąża po 40tce, to wstyd Moja ciotka mnie niedawno "uświadomiła". Bo zaszła jak miała 43 lata, oczywiście dzieciak nieplanowany i całą ciążę jak się tylko długo dało, ukrywała przed światem, bo to w TYM wieku wstyd - że się starej babie jeszcze "zachciało" (no rzeczywiście - starość jak nic, zwłaszcza, że ciągle płodna, to staruszka jak malowane, ale co tam ).
Ja pierdziu. Po co my baby się z tą cholerną ciotą męczymy przez 40 lat, skoro jesteśmy "uprawnione" (przez otoczenie) do rozrodu przez mniej niż połowę tego czasu (skoro 30tka to podobno ostatni dzwonek) ? Ale jak facet zmacha dzieciaka nawet grubo po 40tce, to jacha - fajosko, młody kogucik
Otóz to tyle męki z tamponami i innymi bzdurami
Marycha1977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 09:54   #1786
WackelDackel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: chata za wsią Warszawa
Wiadomości: 600
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
No i bardzo dobrze, że zachowuje się normalnie, pozazdrościć. Jednak wraz z wiekiem wzrasta ryzyko urodzenia chorego dziecka, więc tak, postanowiłam uznać to za argument.
Nie, nie powinnyśmy się sterylizować. Jak dla mnie to do 80 lat kobiety mogłyby rodzić ;p

Ten dzieciak po prostu może źle jest wychowywany, nie przyszło ci do głowy ? Wiele matek w dojrzałym wieku traci jakoś zdrowy rozsądek i zagłaskuje te swoje późne dzieci prawie na śmierć.
Jak dla mnie to, żeby nie robić dzieciaków późno to jest właśnie ten trud wychowania, ten wysiłek jaki trzeba w to włożyć, a na co może już nie być siły i chęci w późniejszym wieku.

Edytowane przez WackelDackel
Czas edycji: 2013-08-31 o 17:29
WackelDackel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 10:23   #1787
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Cytat:
Napisane przez WackelDackel Pokaż wiadomość
Nie wiem czego zazdrościć, skoro ze statystyki wynika, że nawet po 45. roku życia kobiety generalnie - w ogromej większości - rodzą zdrowe dzieci. Ryzyko rośnie, ale nie tak, żeby komuś gratulować zdrowego dzieciaka jakby to cud jaki był Po co nam w takim razie menopauza tak późno skoro mamy się rozmnażać góra do 35. roku życia ? Ja pierdziu, no mówię, że bez sensu się męczymy
A tamten dzieciak po prostu może źle jest wychowywany, nie przyszło ci do głowy ? Wiele matek w dojrzałym wieku traci jakoś zdrowy rozsądek i zagłaskuje te swoje późne dzieci prawie na śmierć.
Jak dla mnie to, żeby nie robić dzieciaków późno to jest właśnie ten trud wychowania, ten wysiłek jaki trzeba w to włożyć, a na co może już nie być siły i chęci w późniejszym wieku.
przyszło, i to napisałam. Że albo jest chory, albo niewychowany po prostu.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 16:34   #1788
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
No i bardzo dobrze, że zachowuje się normalnie, pozazdrościć. Jednak wraz z wiekiem wzrasta ryzyko urodzenia chorego dziecka, więc tak, postanowiłam uznać to za argument.
Nie, nie powinnyśmy się sterylizować. Jak dla mnie to do 80 lat kobiety mogłyby rodzić ;p
Ryzyko rośnie, ale nie jakoś drastycznie i nadal większość kobiet rodzi zdrowe dzieci. Znam sporo dzieci z rodzicami w takim wieku i są normalne. No może oprócz jednego, ale to chyba statystycznie wypada tak samo jak przy młodszych rodzicach
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 19:11   #1789
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

ale tez wada miec potem starszych rodzicow, u moich tesciow przytrafila sie ostatnia corka, to tesciowa iala 45 lat, a tesc 49 i dziewczyna dopiero ma 20 lat, a juz jakich schorowanych i wiekowych, no, ale madra dziewczyna i cale szczescie wszytsko okej bylo
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 19:16   #1790
WackelDackel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: chata za wsią Warszawa
Wiadomości: 600
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
ale tez wada miec potem starszych rodzicow, u moich tesciow przytrafila sie ostatnia corka, to tesciowa iala 45 lat, a tesc 49 i dziewczyna dopiero ma 20 lat, a juz jakich schorowanych i wiekowych, no, ale madra dziewczyna i cale szczescie wszytsko okej bylo
No właśnie po takich przypadkach sobie uświadamiam jak to człowiek jednak długo żyje i nic dziwnego, że i okres "rozrodczy" ma tak długo.
Kurcze, kobieta urodziła dzieciaka jak miała 45 lat, minęło ich dwadzieścia, a ona nawet jeszcze nie osiągnęła wieku emerytalnego (obecnego) A średnio będzie żyła jeszcze kolejnych 20 lat (statystycznie). To córka będzie miała 40. Na upartego, to by mogła jeszcze zostać prababcią jakby córka i wnuk/wnuczka się nieco pospieszyli

Edytowane przez WackelDackel
Czas edycji: 2013-08-31 o 17:30
WackelDackel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 19:36   #1791
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

no ja mialam 27, a moja mama 53 jak umarla, wiec juz jaka schorowana byla, a tescie tez jako tako, ale sa problemy juz, tylko on z tych co emeryture mieli wczesniej

i troche jednak juz inne pokolenie bardziej babciowe , a ludzie sie troche zmieniaja na starosc, wiadomo, nie pisze o kazdym przypadku, a tym konkretnym
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 07:35   #1792
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Ale weźcie miejcie 60 lat i szarpcie się z np. 15 latkiem który wrócił do domu o północy. Albo miejcie lat 63, I szarpcie się z 18 latkiem, który wrócił schlany do domu... Nie no, to nie dla mnie ;p Chodzi mi tu o kondycję oczywiście.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 07:59   #1793
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

no to dlatego pisalam

u nas dobrze, bo szwagierka spokojna, raz tam miala jakis problem i brzydko odpalila do mamy, ale tak spoko jest
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 08:12   #1794
minka-80
...po prostu być.
 
Avatar minka-80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z kanapy ;)
Wiadomości: 4 161
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Ja się chętnie dopiszę, mam wprawdzie jedno dziecię w wieku 9 lat (za moment) kiedyś chciałam mieć jeszcze jedno (bardzo).
Tak dużo cierpliwości i czasu musiałam poświecić synkowi, że nie mam drugiego i nie chcę (mąż też nie).
Ale w sumie nie o tym, chodzi mi o tą presję...
Ciągłe pytanie kiedy, bo już późno, kiedy bo już wypada za duża różnica wieku, no jak to jedno tylko (akurat w moim przypadku) tłumaczyłam uparcie że jedno, że nie chcemy itd.
W końcu.... dali spokój ale ile to człowiek się natłumaczy, nadenerwuje...
Ja akurat mam to jedno, ile się nasłuchałam że jedynak, że samolub będzie, egoista, że samotny.
Ktoś z rodziny to co najmniej nam i jemu wróżył śmierć bo co on zrobi jak nas zabraknie i na odwrót.
Masakra.
JA rozumiem tych co nie chcą, nie muszą czy to jest obowiązek, mus Nie!
Nie muszą się nawet tłumaczyć dlaczego to jest prywatna sprawa każdego człowieka, jego wybór i życie.
A presja ???
Czasem ciężko sobie z tym radzić, ale o swoje trzeba walczyć i się nie dać.
Mnie jak kiedyś jeszcze będą męczyć to powiem że mi wszystko wycięli i już
minka-80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 08:54   #1795
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Bardzo nie lubię stwierdzenia, że jak jedynak to egoista i samolub. Ja z siostrą nie mieszkam od 5 lat i czuję się jak jedynaczka ;p
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 09:03   #1796
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

bo to bardzo durne stwierdzenie i bez sensu, jakby taki jedynak byl wininen, ze nie ma rodzenstwa i od razu taki jest, przeciez moze miec poźno, a co np. jak ma 5 lat i nie ma rodzenstwa to jest egoista, no durne jak nie wiem
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 09:14   #1797
minka-80
...po prostu być.
 
Avatar minka-80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z kanapy ;)
Wiadomości: 4 161
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Pewnie, że to głupie stwierdzenia ale masa ludzi je powtarza, jak to stereotypy...
A co do np. 5 latka to w sumie można napisać tak, czy ma rodzeństwo czy nie.
Jeśli dziecko ma rodzeństwo i np. nie chce oddać zabawki czy się nią dzielić to większość powie że dobrze, niech walczy o swoje bo tak trzeba itp.
Jeśli sytuacja będzie dotyczyła jedynaka większość powie, że to samolub, egoista bo się nie dzieli.
Tak głupie, że aż śmieszne...
minka-80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 09:34   #1798
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

no bo to wyglada, ze jak ma 5 lat i nie ma, to jest egoistka, ale jak juz za 2 lata bedzie miala, to nagle przestaje
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 10:18   #1799
minka-80
...po prostu być.
 
Avatar minka-80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z kanapy ;)
Wiadomości: 4 161
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
no bo to wyglada, ze jak ma 5 lat i nie ma, to jest egoistka, ale jak juz za 2 lata bedzie miala, to nagle przestaje
I czy nie jest to głupie, zupełnie bez sensu
minka-80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 10:34   #1800
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Nie chcę mieć dzieci. Jak dać sobie radę z presją społeczną?

nom
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-26 23:11:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.