"Dobra pensja" "dobra praca" - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-12, 17:48   #571
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
Małe dziecko o ile nie trzeba płacić za przedszkole i nianke za pewno kosztuje niewiele.
Gorzej jak wejdzie w okres nastoletni.
Zacznie jeść tyle co dorosły, będzie chciało na kino, pizze, koncerty, korepetycje, kurs angielskiego, jakies lekcje tanca czy gry na fortepianie, minimum dwa obozy w wakacje bo przeciez nie bedzie siedzial w domu, nowy laptop, łachmany z h&M lub stradivariusa a najlepiej zary, kosmetyki, a chłopcy oczywiście najki, xboxy, gry komputerowe.
Na nastoletnie dziecko wydaje się więcej niż na siebie, takie czasy.
jeśli kogoś nie stać, to niech nie spełnia wszystkich zachcianek. Zresztą nawet gdyby mnie było stać, to nie spełniałabym każdej zachcianki, żeby nie hodować rozpieszczonego nastolatka.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 17:52   #572
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
Małe dziecko o ile nie trzeba płacić za przedszkole i nianke za pewno kosztuje niewiele.
Gorzej jak wejdzie w okres nastoletni.
Zacznie jeść tyle co dorosły, będzie chciało na kino, pizze, koncerty, korepetycje, kurs angielskiego, jakies lekcje tanca czy gry na fortepianie, minimum dwa obozy w wakacje bo przeciez nie bedzie siedzial w domu, nowy laptop, łachmany z h&M lub stradivariusa a najlepiej zary, kosmetyki, a chłopcy oczywiście najki, xboxy, gry komputerowe.
Na nastoletnie dziecko wydaje się więcej niż na siebie, takie czasy.
Uff, dzięki Bogu w tym kraju od 15 czy 16 roku życia można iść legalnie do pracy i zarobić na kaprysy.
O ile uważam, że dziecko powinno dostać jak najlepsze wykształcenie i start w dorosłość to nie wyobrażam sobie takiego kupowania nastoletnieniemu dziecku wszystkiego jak leci. Jak potem ktoś taki ma sie nauczyć szacunku do pieniędzy?
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 18:10   #573
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
Małe dziecko o ile nie trzeba płacić za przedszkole i nianke za pewno kosztuje niewiele.
Gorzej jak wejdzie w okres nastoletni.
Zacznie jeść tyle co dorosły, będzie chciało na kino, pizze, koncerty, korepetycje, kurs angielskiego, jakies lekcje tanca czy gry na fortepianie, minimum dwa obozy w wakacje bo przeciez nie bedzie siedzial w domu, nowy laptop, łachmany z h&M lub stradivariusa a najlepiej zary, kosmetyki, a chłopcy oczywiście najki, xboxy, gry komputerowe.
Na nastoletnie dziecko wydaje się więcej niż na siebie, takie czasy.
Kto wydaje ten wydaje. Przecież większość tego o czym piszesz nie jest niezbędna do szczęścia, o życiu nie mówiąc.

Uważam, że nawet w bardzo zamożnych rodzinach nie jest zdrowo spełniać wszystkie zachcianki dziecka. Zajęć edukacyjnych się nie czepiam - pod warunkiem, że ma to sens a nie odbywa się na zasadzie - rodzic płaci za korki z których leń nic nie wynosi. Ba, których zapewne by w ogóle nie potrzebował, gdyby się sam przyłożył. Poza tym sporo zajęć jest stosunkowo tanich. Szkoła muzyczna przynajmniej te kilkanaście lat temu to było 200-300zł rocznie. Miesięcznie tyle, co jedno wyjście na pizzę czy do kina, już bez przesady.

Wakacje można fajnie i sensownie spędzić w domu, ale nawet jeśli to jest nader szerokie spektrum między dwoma bajeranckimi obozami a siedzeniem w domu przez dwa miesiące. Laptopów czy telefonów się codziennie nie kupuje i na ogół jak się o sprzęt dba to może służyć lata. Że to nie będzie najnowszy iphone? A to jakaś tragedia? "Łachmanów" z sieciówek, które wymieniasz nie nosiłam (choć przyznaję, że przez pewien czas były o to boje "bo wszyscy mają"). Plastiku z bazarku też nie. Chodziłam w dobrych jakościowo ubraniach z second-handu, a zaoszczędzony w ten sposób hajs szedł na nowe skórzane buty. Rodzeństwo płci męskiej również do Twojego opisu nie pasuje. Nie wiem gdzie Mama popełniła błąd, hmm

I szczerze mówiąc ani nie czułam się jakaś gorsza, ani mi specjalnie nie było szkoda, że nie mam "tego co wszyscy", że nie chodzę co tydzień do kina czy na pizzę, że na jakieś fajne rzeczy (głównie książki, brat też gry) trochę dłużej się odkładało, bylo to bardziej od święta, na jakieś okazji. Nie przyszłoby mi do głowy, że zostałam w jakikolwiek sposób "skrzywdzona" czy czegoś mi brakowało. wtf

Swoje hipotetyczne dzieci wychowywałabym podobnie, nawet przy zayebistej sytuacji finansowej.


A z takiego podejścia jak Twoje wyskakują potem jak z kapelusza "superwolątariusze", którzy roztkliwiają się nad rodzinami w których dzieci nie mają xboxa czy markowych szmat. I usilnie namawiają do zasponsorowania takich gadżetów bo "w czym te dzieci gorsze, inni mają a one nie". wut & rotfl again

Edytowane przez 3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Czas edycji: 2016-12-12 o 18:13
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 18:19   #574
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
Małe dziecko o ile nie trzeba płacić za przedszkole i nianke za pewno kosztuje niewiele.
Gorzej jak wejdzie w okres nastoletni.
Zacznie jeść tyle co dorosły, będzie chciało na kino, pizze, koncerty, korepetycje, kurs angielskiego, jakies lekcje tanca czy gry na fortepianie, minimum dwa obozy w wakacje bo przeciez nie bedzie siedzial w domu, nowy laptop, łachmany z h&M lub stradivariusa a najlepiej zary, kosmetyki, a chłopcy oczywiście najki, xboxy, gry komputerowe.
Na nastoletnie dziecko wydaje się więcej niż na siebie, takie czasy.
Jak dla mnie dzieci powinny zyc na podobnym poziomie jak rodzice. Czyli jesli ja nie kupuje co chwile ubran i gier to dziecko tym bardziej nie musi ;] rodzice to nie mikolaje zeby spelniali kazda zachcianke.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 18:24   #575
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Mi też 1500 zł wydaje się być bardzo dużą sumą. Jak wyżej, stały koszt to tylko pieluchy. Nie wierzę, że da się zużyć duże opakowanie kremu w tydzień. Chyba trzeba by w tym dziecko kąpać. Ubranek i butów też nie kupuje się ciągle. Z resztą jak widzę te wszystkie piękne ciuszki w lumpkach, to aż mi szkoda, że nie mam dziecka.
A baseny z kulkami to serio straszny syf.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 19:52   #576
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Mi też 1500 zł wydaje się być bardzo dużą sumą.
jesli karmi sie piersia i ma babcie to opieki to spoko, wyda sie duzo mniej,

ale jesli tej babci nie ma a po macierzynskim musisz wrocic do pracy i zapisac dziecko do zlobka to i 1500moze byc malo
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 20:16   #577
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Co do książek, to w bibliotekach jest mnóstwo książek dla dzieci.
Co do zajęć dodatkowych i wyjść z przedszkola, domy kultury organizują ciągle jakieś zajęcia dla dzieci za darmo lub za symboliczną opłatą, w moim są np. spektakle dla dzieci biletowane po 4 zł Sama chodziłam do domu kultury na dodatkowe zajęcia jako dziecko.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-12, 20:23   #578
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
jesli karmi sie piersia i ma babcie to opieki to spoko, wyda sie duzo mniej,

ale jesli tej babci nie ma a po macierzynskim musisz wrocic do pracy i zapisac dziecko do zlobka to i 1500moze byc malo
W dużym miescie to pewnie masz rację. W malym koszta przedszkoli sa nieporownywalnie mniejsze. I tak by bylo tylko przy 1 dziecku, bo podejrzewam, ze przy dwojce i wiecej bardziej moze oplacac sie opiekunka.

Tak samo dwojka dzieci wyjdzie srednio na dziecko taniej niz jedno, bo drugie i kolejne dziedziczy sprzęt, ubranka.

No i jakos nie trafiają do mnie argumenty, ze dziecko musi miec na wyjazdy, jakie tylko sobie wymysli hobby, kazda bluzeczke czy buty, ktore mu sie podobaja. Jakos wydaje mi sie, ze odmowa od czasu do czasu dobrze wplywa na wychowanie.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 20:33   #579
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
W dużym miescie to pewnie masz rację. W malym koszta przedszkoli sa nieporownywalnie mniejsze. I tak by bylo tylko przy 1 dziecku, bo podejrzewam, ze przy dwojce i wiecej bardziej moze oplacac sie opiekunka.

Tak samo dwojka dzieci wyjdzie srednio na dziecko taniej niz jedno, bo drugie i kolejne dziedziczy sprzęt, ubranka.

No i jakos nie trafiają do mnie argumenty, ze dziecko musi miec na wyjazdy, jakie tylko sobie wymysli hobby, kazda bluzeczke czy buty, ktore mu sie podobaja. Jakos wydaje mi sie, ze odmowa od czasu do czasu dobrze wplywa na wychowanie.
No właśnie - od czasu do czasu.
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 20:54   #580
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

A ja mam pytanie. Czy naprawdę obecne pokolenie nastolatków jest takie roszczeniowe? Pytam bez ironii, nie mam nastolatków w najbliższym otoczeniu.
"Za moich czasów" owszem, było w mojej klasie kilka osób z zamiłowaniem do markowych ciuchów, ale ja z kolei należałam do paczki kilku dziewczyn, które chodziły na wagary do lumpa i uwielbiały to. Nie był to dla mnie przymus a po prostu mój wybór, bo u mnie w rodzinie byłam jedyną osobą która ubierała się w lumpeksie (choć nie wszystkie ciuchy miałam z lumpa, ale metka nigdy nie była dla mnie istotna, do dziś zresztą). Rozumiem potrzebę posiadania smartfona, ale ajfona u nastolatka już nie. Po prostu się zastanawiam na ile wychowanie ma wpływ na stosunek do rzeczy i pieniędzy, a może to "przypadek" i zależy od tego do jakiej grupy rówieśniczej się trafi (bo jakbym miała w swoim otoczeniu tylko osoby z zamiłowaniem do marek, to byłoby mi ciężej nie chodzić w markowych ciuchach)?
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 20:58   #581
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
Gosposia a właściwie kucharka to na pełen etat, stała pensja. Ale w sumie to gosposie się sprzątaniem na bierzaco też chyba zajmują?
Jeżeli nie, to sprzataczke wystarczy raz na tydzień zaprosić na generalne sprzątanie, na czarno biorą za to jakies 80 zł za godzinę, więc nie ma tragedii.

Jestem osobą dosyć oszczędna, zwracam uwagę na to co kupuję, staram się planować wydatki
80 zł za godzinę? nie wiem, w jakiej galaktyce. dobra stawka to 20zł/h.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-12, 21:06   #582
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
80 zł za godzinę? nie wiem, w jakiej galaktyce. dobra stawka to 20zł/h.
Ile razy mam poprawiać na 60 za godzinę?

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie. Czy naprawdę obecne pokolenie nastolatków jest takie roszczeniowe? Pytam bez ironii, nie mam nastolatków w najbliższym otoczeniu.
"Za moich czasów" owszem, było w mojej klasie kilka osób z zamiłowaniem do markowych ciuchów, ale ja z kolei należałam do paczki kilku dziewczyn, które chodziły na wagary do lumpa i uwielbiały to. Nie był to dla mnie przymus a po prostu mój wybór, bo u mnie w rodzinie byłam jedyną osobą która ubierała się w lumpeksie (choć nie wszystkie ciuchy miałam z lumpa, ale metka nigdy nie była dla mnie istotna, do dziś zresztą). Rozumiem potrzebę posiadania smartfona, ale ajfona u nastolatka już nie. Po prostu się zastanawiam na ile wychowanie ma wpływ na stosunek do rzeczy i pieniędzy, a może to "przypadek" i zależy od tego do jakiej grupy rówieśniczej się trafi (bo jakbym miała w swoim otoczeniu tylko osoby z zamiłowaniem do marek, to byłoby mi ciężej nie chodzić w markowych ciuchach)?
Zależy pewnie od środowiska, ja pisałam z perspektywy wychowywania dziecka w dużym mieście
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 21:08   #583
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
Zależy pewnie od środowiska, ja pisałam z perspektywy wychowywania dziecka w dużym mieście
Wychowywałam się w mieście 250 tys. mieszkańców, więc też nie w jakiejś mieścinie.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 21:09   #584
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Dziecko nie powinno mieć wszystkiego na zawołanie i co mu się nagle pomyśli. Dotyczy to zarówno wycieczek, ubrań czy gadżetów.


Sent from my HTC One using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 21:14   #585
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Wychowywałam się w mieście 250 tys. mieszkańców, więc też nie w jakiejś mieścinie.
Ja rozumiem, ale liczba 96 nie wzięła się znikąd w moim nicku stąd mam świeże spojrzenie na sprawę

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

I te lumpeksy, darmowe zajęcia dodatkowe, wakacje w mieście słabo mi grają z dzisiejszą młodzieżą
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 21:18   #586
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
I te lumpeksy, darmowe zajęcia dodatkowe, wakacje w mieście słabo mi grają z dzisiejszą młodzieżą
A co jest złego w wakacjach w mieście? Trzeba gdzieś jechać za wszelką cenę, bo...? Bo co właściwie? Bo koleżanka z klasy wrzuciła na fejsa zdjęcie z Kanarów? Imho to też jest kwestia wychowania, podejścia do pieniędzy i szacunku do nich. Mądre dzieci nie robią problemu z wakacji w mieście.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 21:22   #587
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A co jest złego w wakacjach w mieście? Trzeba gdzieś jechać za wszelką cenę, bo...? Bo co właściwie? Bo koleżanka z klasy wrzuciła na fejsa zdjęcie z Kanarów? Imho to też jest kwestia wychowania, podejścia do pieniędzy i szacunku do nich. Mądre dzieci nie robią problemu z wakacji w mieście.
Przede wszystkim mądre dzieci (a nastolatki zwłaszcza) widzą jaka jest sytuacja w domu i nie oczekują od rodziców prezentów ponad stan. Tak to sobie wyobrażam przynajmniej A w zasadzie mam taką nadzieję, bo chciałabym tak wychować dzieci
Chociaż wakacje w mieście rok w rok to też nie jest dla mnie nic super, średnio bym wypoczęła. Ale zamiast jechać za granicę można też wybrać schronisko w górach.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2016-12-12 o 21:23
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 21:23   #588
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A co jest złego w wakacjach w mieście? Trzeba gdzieś jechać za wszelką cenę, bo...? Bo co właściwie? Bo koleżanka z klasy wrzuciła na fejsa zdjęcie z Kanarów? Imho to też jest kwestia wychowania, podejścia do pieniędzy i szacunku do nich. Mądre dzieci nie robią problemu z wakacji w mieście.
Ja Nie mówię że to jest coś złego .
Mimo wszystko mi by było smutno jakby moje dziecko chciało pojechać na obóz nad morze ze znajomymi, a ja bym mu odmówiła ze względów finansowych. Znajomi by pojechali, a moje dziecko w domu przed kompem.
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 21:28   #589
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Dziecko nie powinno mieć wszystkiego na zawołanie i co mu się nagle pomyśli. Dotyczy to zarówno wycieczek, ubrań czy gadżetów.


Sent from my HTC One using Tapatalk
Ale też nie może być tak że nie może się rozwijać w kierunku czegoś, do czego przejawia talent, bo to olaboga drogie. A pomiędzy wakacjami u babci a obozem na Majorce sa rozsadne obozy np tematyczne czy sportowe . I nie wyobrażam sobie odmówić dziecku takiego wyjazdu bo mu dobrze zrobi jak snarkaczowi się odmówi.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Liara_Tsoni
Czas edycji: 2016-12-12 o 21:29
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-12, 21:32   #590
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Ale też nie może być tak że nie może się rozwijać w kierunku czegoś, do czego przejawia talent, bo to olaboga drogie. A pomiędzy wakacjami u babci a obozem na Majorce sa rozsadne obozy np tematyczne czy sportowe . I nie wyobrażam sobie odmówić dziecku takiego wyjazdu bo mu dobrze zrobi jak snarkaczowi się odmówi.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Piszesz o czymś innym niz zwykła impulsywna zachcianka.

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
Ja Nie mówię że to jest coś złego .
Mimo wszystko mi by było smutno jakby moje dziecko chciało pojechać na obóz nad morze ze znajomymi, a ja bym mu odmówiła ze względów finansowych. Znajomi by pojechali, a moje dziecko w domu przed kompem.
Ostatnie zdanie brzmi niepokojaco. Dlaczego miałoby spędzić wakacje przed kompem?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 21:38   #591
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Przede wszystkim mądre dzieci (a nastolatki zwłaszcza) widzą jaka jest sytuacja w domu i nie oczekują od rodziców prezentów ponad stan. Tak to sobie wyobrażam przynajmniej A w zasadzie mam taką nadzieję, bo chciałabym tak wychować dzieci
Chociaż wakacje w mieście rok w rok to też nie jest dla mnie nic super, średnio bym wypoczęła. Ale zamiast jechać za granicę można też wybrać schronisko w górach.
Dokładnie o to mi chodzi
Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
Ja Nie mówię że to jest coś złego .
Mimo wszystko mi by było smutno jakby moje dziecko chciało pojechać na obóz nad morze ze znajomymi, a ja bym mu odmówiła ze względów finansowych. Znajomi by pojechali, a moje dziecko w domu przed kompem.
No niestety, życie to nie bajka, jak nie ma możliwości to się nie jedzie nad morze, niestety. Może być przykro, ale z takimi sytuacjami trzeba się mierzyć, przecież nie będziesz chyba brać kredytu na wyjazd?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 21:39   #592
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

No życie to nie je bajka i serio ciężko o nastolatka który w wakacje z wielkim zafascynowaniem będzie lepił garnki z gliny...
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 21:42   #593
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;68558226]No życie to nie je bajka i serio ciężko o nastolatka który w wakacje z wielkim zafascynowaniem będzie lepił garnki z gliny... [/QUOTE]
To jaka jest idealna recepta na wakacje dla nastolatka, jeśli nie stać cię na wykupienie mu wyjazdu na obóz itp.?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 21:53   #594
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;68558226]No życie to nie je bajka i serio ciężko o nastolatka który w wakacje z wielkim zafascynowaniem będzie lepił garnki z gliny... [/QUOTE]

Ja bym chętnie polepiła z gliny. Ale niestety parę zajęć z ceramiki dla dorosłych u mnie w mieście to koszt kilkuset złotych. Nastolatek by pogardził, mi szkoda kasy póki mam pilniejsze wydatki, taki lajf
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 21:54   #595
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
To jaka jest idealna recepta na wakacje dla nastolatka, jeśli nie stać cię na wykupienie mu wyjazdu na obóz itp.?
Ale przed chwilą nie było mowy o tym, że nie stać tylko żeby nie spełniać jego zachcianek bo odmówienie mu jest takie super wychowawcze Więc nie wiem po co tu odwracać kota ogonem...

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Ja bym chętnie polepiła z gliny. Ale niestety parę zajęć z ceramiki dla dorosłych u mnie w mieście to koszt kilkuset złotych. Nastolatek by pogardził, mi szkoda kasy póki mam pilniejsze wydatki, taki lajf
No ja też bym z gliny polepiła ale nie mam 14 lat tylko 25 Jak miałam 14 lat to ostatnie o czym marzyłam to lepienie z gliny
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 21:55   #596
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Czyli reagowanie na wszystkie zachcianki jest wychowawcze? ACHA
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 21:56   #597
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Czyli reagowanie na wszystkie zachcianki jest wychowawcze? ACHA
Wiesz, jakby reagować na wszystkie zachcianki to 1500zł by nie starczyło
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 21:56   #598
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;68558226]No życie to nie je bajka i serio ciężko o nastolatka który w wakacje z wielkim zafascynowaniem będzie lepił garnki z gliny... [/QUOTE]

Nie wiem czy te garnki z gliny (ceramika super sprawa, ale nie dla wszystkich oczywiście) to odnoszą się do tych zajęć w domu kultury o których pisałam, ale akurat tego w nim nie ma, są za to zajęcia taneczne w pierdyliardzie odmian, fotograficzne, teatralne, plastyczne, gra na pianinie/gitarze, nauka śpiewu, sztuki walki, angielski/niemiecki. Oczywiście nie wszystkie są bezpłatne, ale jednak nie są to takie pieniądze jak wyjazd za granicę.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 22:28   #599
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;68558806]Wiesz, jakby reagować na wszystkie zachcianki to 1500zł by nie starczyło [/QUOTE]

To na co by wystarczyło, a co uwazasz za słuszne pod wzgledem wychowawczym to dwie różne kwestie.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 22:29   #600
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
To na co by wystarczyło, a co uwazasz za słuszne pod wzgledem wychowawczym to dwie różne kwestie.
A kto umarł ten nie żyje
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-25 12:15:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:28.