Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2 - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-09, 15:32   #2461
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Przychodzę znowu z pytaniem - czy któreś dzieci z marca jeszcze nie siedzą, nie raczkują?
Moha nie siedzi i nie raczkuje. Kumpela ma corke ze stycznia i ona usiadła jak miala skonczone 9 miesiecy i jeszcze nie raczkuje a jest pod opueka neurologa ze wzg ze 3 tyg przed terminem sie urodzila i twierdzi ze wszystko jest ok
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-09, 18:05   #2462
filupka
Rozeznanie
 
Avatar filupka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 656
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Przychodzę znowu z pytaniem - czy któreś dzieci z marca jeszcze nie siedzą, nie raczkują?
Emil też z końca marca i nie raczkuje. Ale strasznie szybko pelza. ...
__________________
* I dont want to make any money -I just wanna be wonderful *

_______________
7.07.2013 II Kreseczki
Emil Alexander 25.03.2014


http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jqkxnhzqe.png
filupka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-09, 18:18   #2463
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

No właśnie pytam, bo się naczytałam w internetach co tam w tym wieku dzieci nie powinny umieć no i w sumie to się zastanawiam... Gabryś pełza wokół własnej osi, do tyłu, na boki, robi taki jakby półsiad na jednym półdupku opierając się na ręce, ale do przodu nie potrafi pełzać, nie siedzi stabilnie (nie mówiąc już o samodzielnym siadaniu), no i nie stawia się do raczkowania. No i tak się zastanawiam czy po prostu później mu to przychodzi, bo nie chciałabym czegoś zaniedbać...
__________________
05.03.2014. - Gabryś
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-09, 18:35   #2464
tygrysek83
Zadomowienie
 
Avatar tygrysek83
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 815
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
No właśnie pytam, bo się naczytałam w internetach co tam w tym wieku dzieci nie powinny umieć no i w sumie to się zastanawiam... Gabryś pełza wokół własnej osi, do tyłu, na boki, robi taki jakby półsiad na jednym półdupku opierając się na ręce, ale do przodu nie potrafi pełzać, nie siedzi stabilnie (nie mówiąc już o samodzielnym siadaniu), no i nie stawia się do raczkowania. No i tak się zastanawiam czy po prostu później mu to przychodzi, bo nie chciałabym czegoś zaniedbać...

Ag, ten połsiad to połowa do czworakowania. My mamy ćwiczyć ustawianie do czworakowania, a z tej pozycji do tego półsiadu. Wydaje mi sie wiec ze wszystko z twoim jest ok. Tez czytałam w internecie ze niby juz wiecej Kinga powinna umieć, ale skoro 2 neurologów, rehabilitant i pediatra mówią co innego to jednak wierze im.
tygrysek83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-09, 19:52   #2465
frogutka
Zadomowienie
 
Avatar frogutka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 209
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

ag9 Hania tez nie siada, nie raczkuje a nawet nie pełza. Turla sie ale
bez większego entuzjazmu. Wolę nie wnikać co powinno robić/umieć 8miesieczne dziecko bo sie zalame.Mam nadzieje, ze Hania po prostu z tych leniwych.
__________________
Żona od 23.07.2011
frogutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-09, 20:09   #2466
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Przychodzę znowu z pytaniem - czy któreś dzieci z marca jeszcze nie siedzą, nie raczkują?
Kacper niezupełnie siedzi - posadzony tak (i to dopiero od kilku dni ), ale też musi mieć na to ochotę... a tak sam z siebie to też tylko tak na półdupku siada Chociaż kilka razy się za mocno odepchnął i usiadł, ale to przez przypadek
I też już nie czytam co dziecko 'powinno' - ostatnio gdzieś znalazłam, że dziecko powinno siedzieć jak skończy pół roku, a raczkować zacznie dopiero ok 10 m-ca - szkoda, że Kacper tego wcześniej nie przeczytał
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2014-11-09 o 20:12
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-09, 20:24   #2467
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Moj zaczal siedziec od wtorku. Pelza od dawna.

Dziewczyny gratuluje nowych zabkow!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-09, 21:44   #2468
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Dzięki za odzew.

Teq - no właśnie ten mój pączuś też czasem siedzi posadzony, ale nie umie utrzymać jeszcze w tym siadzie prostych pleców. Za to w krzesełku do karmienia siedzi ładnie. Mimo to uważam że siedzieć nadal nie potrafi, bo giba się trochę i z reguły się wywala do tyłu.


Aha, za to wyszła nam dwójka i kolejna jest pod dziąsłem...
__________________
05.03.2014. - Gabryś
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 07:18   #2469
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

cieszcie się dziewczyny, nie ma się do czego spieszyć. Piotrek praktycznie od 5 miesiąca życia pełza jak szalony, raczkuje od miesiąca później, siedział jak miał pół roku. Jak miał 7 miesięcy zaczęłam ryczeć każdego dnia bo wstawał przy wszystkim (dosłownie!) i nie było siły bo co chwilę bum i bum głową, aż musieliśmy iść na USG główki. Teraz mamy 8 skończone i już na szczęście pięknie umie zmieniać pozycje tzn jak wstanie, to wie też jak należy spowrotem zgiąć kolanka żeby zejść do parteru i nie zaliczamy (odpukać) gleb. Z dwa tygodnie temu (bo kąpiemy się w dużej wannie od chyba już półtorej miesiąca bo w małej odmawiał i robi to oczywiście na stojąco ) wyskoczył z wanny, po prostu się rzucił na kafelki jak mała foka a ja była centymetry od niego i nie umiałam go złapać.
Na prawdę chętnie bym się zamieniła na mniej rozwinięte ruchowo dziecko...
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 07:29   #2470
stefan89
Raczkowanie
 
Avatar stefan89
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 211
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

mamo nie mam czasu spać, bo muszę stać!
__________________
hania 05.04.2014

15 17
17 15
16 20
stefan89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 07:39   #2471
stefan89
Raczkowanie
 
Avatar stefan89
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 211
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20141110_071034 (1).jpg (78,1 KB, 92 załadowań)
__________________
hania 05.04.2014

15 17
17 15
16 20
stefan89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-10, 08:55   #2472
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cześć dziewczyny,
Melduję się po chrzcinach Było super Więcej napiszę, jak znajdę chwilę czasu. Postaram się też ponadrabiać wszystko
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 10:37   #2473
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez stefan89 Pokaż wiadomość
ojaaaacieeeee ale boska
__________________
05.03.2014. - Gabryś
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 19:14   #2474
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Tynka u nas nie zauważyłam spadku apetytu. ale zębów póki co brak i też nie chce z niczego pić. jak pierwszy dzień w pracy?

filupka zdrówka dla Emila

Limonka ta sytuacja w szpitalu to jakiś absurd! ja miałam na studiach dużo o wychowaniu dzieci i niewiele mi zostało w głowie

Ag jakie świeżo wyciśnięte soki podawałaś? Chętnie coś zgapię my już złożyliśmy bujak, ale w krzesełku do karmienia potrafi dłuższą chwilę posiedzieć.ze spacerami u nas na odwrót. w domu jest grzeczny a w wózku jęczy. gratuluję ząbków

tygrysek dzięki Tobie wiem, co kupię dziadkom - kalendarze

stefan my mamy tą hula kulę ale Kuba póki co niezainteresowany. córa pięknie stoi!

Smarrita my nie dostaliśmy skierowania i też zapomniałam zapytać pediatry

side my w dużej wannie już od lipca ale na szczęście Kuba leży plackiem

Jak już pisałam chrzciny się udały. Kuba w ogóle nie płakał. dopiero w restauracji zaczął ryczeć i nie umiał się wyciszyć i zasnąć. Po powrocie do domu padł o 16:30 i spał 5h. Ja również byłam zmęczona ogarnianiem domu na przyjazd rodzinki (świątecznych porządków już nie robię ) tak że któregoś wieczoru TŻ coś tam do mnie gadał że mi dziecko płacze a ja śpię. ale to też nie bardzo pamiętam bo za chwilę znów usnęłam dodatkowo okazało się, że Kuba jednak umie pełzać do przodu (czy raczej jeździć na brzuchu) tylko potrzebuje do tego śliskich paneli.

i na koniec ulubiony temat żywienia: teściowa mówiła, że u niej w rodzinie jest dziecko z kwietnia i mama mu rozrabia w szklance wody kostkę rosołową i daje taką zupkę

widziałam dziś reklamę że od środy w lidlu pampersy za 29,99. np. maxi (4) wychodzą po 56 gr/szt
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 20:32   #2475
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez filupka Pokaż wiadomość
Emil też z końca marca i nie raczkuje. Ale strasznie szybko pelza. ...
Franek z początku marca i jakoś od niedawna raczkuje. Zaczął nagle z dnia na dzień

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
cieszcie się dziewczyny, nie ma się do czego spieszyć. Piotrek praktycznie od 5 miesiąca życia pełza jak szalony, raczkuje od miesiąca później, siedział jak miał pół roku. Jak miał 7 miesięcy zaczęłam ryczeć każdego dnia bo wstawał przy wszystkim (dosłownie!) i nie było siły bo co chwilę bum i bum głową, aż musieliśmy iść na USG główki. Teraz mamy 8 skończone i już na szczęście pięknie umie zmieniać pozycje tzn jak wstanie, to wie też jak należy spowrotem zgiąć kolanka żeby zejść do parteru i nie zaliczamy (odpukać) gleb. Z dwa tygodnie temu (bo kąpiemy się w dużej wannie od chyba już półtorej miesiąca bo w małej odmawiał i robi to oczywiście na stojąco ) wyskoczył z wanny, po prostu się rzucił na kafelki jak mała foka a ja była centymetry od niego i nie umiałam go złapać.
Na prawdę chętnie bym się zamieniła na mniej rozwinięte ruchowo dziecko...
Za to teraz my będziemy to przechodzić, a ty masz już najgorsze za sobą.

Cytat:
Napisane przez stefan89 Pokaż wiadomość
mamo nie mam czasu spać, bo muszę stać!
Boskie

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
i na koniec ulubiony temat żywienia: teściowa mówiła, że u niej w rodzinie jest dziecko z kwietnia i mama mu rozrabia w szklance wody kostkę rosołową i daje taką zupkę
Nie ma to jak pożywna zupka
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 20:43   #2476
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

stefan- zajefajne zdjęcie. Fajnie stoi w łóżeczku

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Jak już pisałam chrzciny się udały. Kuba w ogóle nie płakał. dopiero w restauracji zaczął ryczeć i nie umiał się wyciszyć i zasnąć. Po powrocie do domu padł o 16:30 i spał 5h. Ja również byłam zmęczona ogarnianiem domu na przyjazd rodzinki (świątecznych porządków już nie robię ) tak że któregoś wieczoru TŻ coś tam do mnie gadał że mi dziecko płacze a ja śpię. ale to też nie bardzo pamiętam bo za chwilę znów usnęłam dodatkowo okazało się, że Kuba jednak umie pełzać do przodu (czy raczej jeździć na brzuchu) tylko potrzebuje do tego śliskich paneli.

i na koniec ulubiony temat żywienia: teściowa mówiła, że u niej w rodzinie jest dziecko z kwietnia i mama mu rozrabia w szklance wody kostkę rosołową i daje taką zupkę

widziałam dziś reklamę że od środy w lidlu pampersy za 29,99. np. maxi (4) wychodzą po 56 gr/szt
Cieszę się, że chrzciny się udały. za pełzanie.
Jednak kostka rosołowa pobija wszystko Skąd tacy ludzie się biorą.

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

My już po wizycie u teściowej, na szczęście nie było pierwszej żony brata tż więc było całkiem przyjemnie
Po drodze weszłam do tesco po znicze na grób babci tż no i sprawdzić czy jest garuszek jeszcze no i nie obyło się bez wyjścia tylko ze zniczami. Sukieneczka, bluzka, leginsy dla młodej A tż z młoda w aucie czekali. A dziś wyszliśmy na miasto na ciuchy więc kolekcja młodej znów się powiększyła, no ale jak nie kupić jak to za parę złociszy a takie śliczne ciuchy
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 07:11   #2477
TynkaG
Raczkowanie
 
Avatar TynkaG
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Z-e
Wiadomości: 238
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Hello! Żyjemy, wpadnę potem, a teraz na szybko do dziewczyn, które kupowały krzesełko apollo sn voyager- podeślijcie prosze linka- bo nie wiem jakie kółka i jaka tapicerka, a wiem, że Ela87 zachwalała coś konkretnego dzięki!!!
__________________
Emilka 3.04.2014
TynkaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 08:31   #2478
filupka
Rozeznanie
 
Avatar filupka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 656
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Wszystkim bardzo dziękujemy za życzenia zdrówka. Niestety kaszel jest nadal mocny i katar ale bez gorączki.
Czy ktoś podaje już pomidory? Wiecie kiedy można wprowadzać?
__________________
* I dont want to make any money -I just wanna be wonderful *

_______________
7.07.2013 II Kreseczki
Emil Alexander 25.03.2014


http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jqkxnhzqe.png
filupka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 09:48   #2479
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Ja dałam makaronu z sosem pomidorowym z naszego talerza
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-11, 10:54   #2480
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

alwa - podawałam raczej takie koktajle typu smoothie, robione w blenderze, nie w sokowirówce.
np takie:
jabłko+banan+kiwi+jarmuż+ (opcjonalnie zmielone siemie lniane)
jabłko+banan+gruszka
jabłko+banan+kiwi
zawsze dolewałam trochę wody wg uznania, no i czasem zagęszczałam płatkami owsianymi, ryżowymi albo kaszą jaglaną


Co do pomidorów to też myslę nad nimi, tylko że znaleźć dobre pomidory o tej porze roku. A czy ktoś podawał kapustę? jeśli tak to w jakiej formie?


Kurcze aż niewiarygodne że ktoś mógł wpaść na taki pomysł żeby niemowlakowi podawać zupę na kostce rosołowej ....
__________________
05.03.2014. - Gabryś

Edytowane przez ag9
Czas edycji: 2014-11-11 o 10:55
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 11:48   #2481
filupka
Rozeznanie
 
Avatar filupka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 656
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

No właśnie nie wiem od kiedy niby można podać pomidory/sos pomidorowy. Ja zaprawialam latem dla Emila. Mam takie bez skórki i bez pestek. Specjalnie dla niego. Ale nie wiem kiedy mogę podać
__________________
* I dont want to make any money -I just wanna be wonderful *

_______________
7.07.2013 II Kreseczki
Emil Alexander 25.03.2014


http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jqkxnhzqe.png
filupka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 12:11   #2482
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

my podobnie jak u Teqiby jemy pomidory malinówki -zagościły w repertuarze (kupione od babci na targu). Często mieszam z brokułem i rozgniatam trochę widelcem. Mieszałam też z serem białym.

Najczęściej ostatnio dzień wygląda tak że Piotrek potrafi pędzlować wielki talerz jabłek pieczonych w piekarniku z cynamonem i to mieszam z płatkami owsianymi, czasem z jogurtem. Potem biedne dziecko potrafi jeszcze dojeść kromką chleba razowego z masłem. Na obiad najczęściej gotuję osobno mięsko i kroję drobno, a w innym garnku dużo różnych warzyw jak na zupę: marchewka, seler, por, pietruszka, brokuł i do tego makaron, ryż albo ziemniaczek. Wszystko drobno pokrojone (poza ryżem). Potem dwie rzeczy łączę i jest obiad.
Ostatnio smażyliśmy omlet z dynią ale ewidentnie ani omlet dyniowy ani krem z dyni z imbirem mu nie podeszły, choć uwielbia przyprawy...

Stefan- rozkoszna jest twoja Hania

karalajna- gratki za zębuszka

alwa- fajnie że chrzciny się udały!
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 14:29   #2483
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Side - a Piotrek gryzie te kawałki czy łyka w całości?

Ja narazie robię takie grudowate papki, ale zastanawiam się jak przejść na następny level
Dzisiaj dałam bułkę własnego wypieku i znowu się prawie dławił (nie krztusił), no i nie wiem co robić. Pakuje do buzi naraz dużo, nie połknie a kładzie dalej no i potem jak chce połknąć to ma za dużo i nie potrafi. Zamiast wykrztusić i odpluć to robi się czerwony, łzy do oczu napływają i albo muszę mu wygrzebywać z buzi to co zostało albo szybko dać popić... Nie wiem co z tym fantem zrobić... Może zbyt wcześnie interweniuje, ale trochę mnie przeraża ta cała sytuacja.
__________________
05.03.2014. - Gabryś
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-12, 07:09   #2484
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Side - a Piotrek gryzie te kawałki czy łyka w całości?

Ja narazie robię takie grudowate papki, ale zastanawiam się jak przejść na następny level
Dzisiaj dałam bułkę własnego wypieku i znowu się prawie dławił (nie krztusił), no i nie wiem co robić. Pakuje do buzi naraz dużo, nie połknie a kładzie dalej no i potem jak chce połknąć to ma za dużo i nie potrafi. Zamiast wykrztusić i odpluć to robi się czerwony, łzy do oczu napływają i albo muszę mu wygrzebywać z buzi to co zostało albo szybko dać popić... Nie wiem co z tym fantem zrobić... Może zbyt wcześnie interweniuje, ale trochę mnie przeraża ta cała sytuacja.
udaje że gryzie, ale co można pogryźć dwoma dolnymi jedynkami ? Podejrzewam że połyka.

Wydaje mi się że dla Gucia jest za wcześnie. Piotruś też to przerabiał i zmieniło się wszystko nagle samo z siebie. Najpierw tylko papy i nie dało się tego przeskoczyć, zazdrościłam Eli która małej dawała talerz z marchewką i brokułem czy Teqibie która dawała bułkę. Zaczęłam dawać malusieńkie kawałki, coraz większe i większe ale te większe to takich dość łatwych do zmłucenia rzeczy jak chlebek czy chrupek...coś co się rozpuści. Teraz papy wogóle nie przyjmuje tylko kawałki. Wiadomo nie jakieś szałowo wielkie ale jednak odmawia konsystencji płynnej. Teraz mamy odwrotną sytuację bo uczę go jeść zupę czyli warzywa z płynem a nie tylko bez...nie potrafi
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-12, 08:00   #2485
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
My już po wizycie u teściowej, na szczęście nie było pierwszej żony brata tż więc było całkiem przyjemnie
Po drodze weszłam do tesco po znicze na grób babci tż no i sprawdzić czy jest garuszek jeszcze no i nie obyło się bez wyjścia tylko ze zniczami. Sukieneczka, bluzka, leginsy dla młodej A tż z młoda w aucie czekali. A dziś wyszliśmy na miasto na ciuchy więc kolekcja młodej znów się powiększyła, no ale jak nie kupić jak to za parę złociszy a takie śliczne ciuchy
też bym tak miała przy dziewczynce przy synku jednak się trochę hamuję

Cytat:
Napisane przez filupka Pokaż wiadomość
Wszystkim bardzo dziękujemy za życzenia zdrówka. Niestety kaszel jest nadal mocny i katar ale bez gorączki.
Czy ktoś podaje już pomidory? Wiecie kiedy można wprowadzać?
według starego schematu żywienia po 9 miesiącu, według nowego teoretycznie wszystko można podawać po 7
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-12, 08:19   #2486
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

hej. wybaczcie ciszę z mojej strony, ale trochę spraw się zwaliło i dosyć gorący okres teraz mamy. dzieciaki zakatarzone, małż rozłożony, zostałam sama na polu walki...
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-12, 08:32   #2487
filupka
Rozeznanie
 
Avatar filupka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 656
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Dzięki alwa, to myślę, że Emil dostanie na dniach pomidory. Jesteśmy w połowie ósmego miesiąca
Margo zdrówka dla całej rodziny i dużo sił dla ciebie. Zajmowanie się jednym chorym dzieckiem jest ciężkie a co dopiero dwójką i mężem na dodatek
My nadal walczymy z przeziębieniem ale mam nadzieję ,że już zaraz mu przejdzie. Tydzień się już biedny męczy
Ktoś coś wie co u Virginii?
__________________
* I dont want to make any money -I just wanna be wonderful *

_______________
7.07.2013 II Kreseczki
Emil Alexander 25.03.2014


http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jqkxnhzqe.png
filupka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-12, 08:42   #2488
tygrysek83
Zadomowienie
 
Avatar tygrysek83
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 815
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Hej dziewczyny

Podczytywałam z telefonu przez weekend bo TŻ siedział z nami całe 5 dni Miło tak, dużo lżej.

Pouzupełniałam wpis na 1 stronie jak coś udało mi się wyłapać.

Co do gryzienia przez dzieciaki, to z tego co czytałam, to dopóki nie mają pełnego uzębienia to rozcierają pokarm językiem. I wydaje mi się, że Kinga rzeczywiście tak robi. Zębów u nas nadal brak.

margo, filupka dla chorowitków.

alwa za chrzciny. My w końcu poszliśmy się cokolwiek dowiedzieć. Teraz jednak nie wiem co z tego wyjdzie bo nie wiadomo kiedy siostra TŻ będzie mogła przylecieć bo jest w ciąży.

stefan genialne zdjęcie, a włosy nadal niesamowite

side jakoś albo wcześniej nie pisałaś, albo ja przegapiłam, że aż takie przejścia z tym poruszaniem się Piotrusia macie


Wrzucam jeszcze zdjęcie Kingi pokazujące, jak kot potrafi zmienić wyraz twarzy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kinga.jpg (62,7 KB, 67 załadowań)
tygrysek83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-12, 10:37   #2489
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez filupka Pokaż wiadomość
Wszystkim bardzo dziękujemy za życzenia zdrówka. Niestety kaszel jest nadal mocny i katar ale bez gorączki.
Czy ktoś podaje już pomidory? Wiecie kiedy można wprowadzać?
Ja daję pomidory już od jakiegoś czasu. Dałam juz nawet pomidorówkę na swojskim koncentracie

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Co do pomidorów to też myslę nad nimi, tylko że znaleźć dobre pomidory o tej porze roku. A czy ktoś podawał kapustę? jeśli tak to w jakiej formie?
Kapusty nie dawałam. Z wzdymających mamy za soba tylko kalafior. Musze spróbować. Mam swojska kapuche

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Side - a Piotrek gryzie te kawałki czy łyka w całości?

Ja narazie robię takie grudowate papki, ale zastanawiam się jak przejść na następny level
Dzisiaj dałam bułkę własnego wypieku i znowu się prawie dławił (nie krztusił), no i nie wiem co robić. Pakuje do buzi naraz dużo, nie połknie a kładzie dalej no i potem jak chce połknąć to ma za dużo i nie potrafi. Zamiast wykrztusić i odpluć to robi się czerwony, łzy do oczu napływają i albo muszę mu wygrzebywać z buzi to co zostało albo szybko dać popić... Nie wiem co z tym fantem zrobić... Może zbyt wcześnie interweniuje, ale trochę mnie przeraża ta cała sytuacja.
U nas to samo, ale na końcu wypluwa daję i tak - niech się uczy. Z tym, że czuwam i nie zostawiam go z jedzeniem samego

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
udaje że gryzie, ale co można pogryźć dwoma dolnymi jedynkami ? Podejrzewam że połyka.


Franek dzisiaj przeszedł kilka kroczków przy kanapie i chyba w końcu wychodzi mu ząb tzn. czuć ostre pod palcem, ale nic nie widać
No, ale wczoraj cały dzień przejęczał więc chociaż ząb się za to należy

Będzie mógł gryźć jak Piotruś


Tygrysek - boska mina na pierwszym zdjęciu

Edytowane przez koziemleko
Czas edycji: 2014-11-12 o 10:38
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-12, 11:47   #2490
mara86
Raczkowanie
 
Avatar mara86
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 469
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Mam pytanko. Czy wasze dzieci budzą się w nocy na jedzenie? Oski je ok 24-1 później tak 5-6? Zastanawiam się czy to prawidłowo. Bo jak kp to nie było tego jedzenia o 24 tylko jedno o 4. Odkąd jesteśmy na mm tak to wygląda. Próbuje mu podać wodę, lulam bujam i nic. Tylko mleko go uspokaja.

Cytat:
Napisane przez stefan89 Pokaż wiadomość
Cudowna

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Tynka u nas nie zauważyłam spadku apetytu. ale zębów póki co brak i też nie chce z niczego pić. jak pierwszy dzień w pracy?

filupka zdrówka dla Emila

Limonka ta sytuacja w szpitalu to jakiś absurd! ja miałam na studiach dużo o wychowaniu dzieci i niewiele mi zostało w głowie

Ag jakie świeżo wyciśnięte soki podawałaś? Chętnie coś zgapię my już złożyliśmy bujak, ale w krzesełku do karmienia potrafi dłuższą chwilę posiedzieć.ze spacerami u nas na odwrót. w domu jest grzeczny a w wózku jęczy. gratuluję ząbków

tygrysek dzięki Tobie wiem, co kupię dziadkom - kalendarze

stefan my mamy tą hula kulę ale Kuba póki co niezainteresowany. córa pięknie stoi!

Smarrita my nie dostaliśmy skierowania i też zapomniałam zapytać pediatry

side my w dużej wannie już od lipca ale na szczęście Kuba leży plackiem

Jak już pisałam chrzciny się udały. Kuba w ogóle nie płakał. dopiero w restauracji zaczął ryczeć i nie umiał się wyciszyć i zasnąć. Po powrocie do domu padł o 16:30 i spał 5h. Ja również byłam zmęczona ogarnianiem domu na przyjazd rodzinki (świątecznych porządków już nie robię ) tak że któregoś wieczoru TŻ coś tam do mnie gadał że mi dziecko płacze a ja śpię. ale to też nie bardzo pamiętam bo za chwilę znów usnęłam dodatkowo okazało się, że Kuba jednak umie pełzać do przodu (czy raczej jeździć na brzuchu) tylko potrzebuje do tego śliskich paneli.

i na koniec ulubiony temat żywienia: teściowa mówiła, że u niej w rodzinie jest dziecko z kwietnia i mama mu rozrabia w szklance wody kostkę rosołową i daje taką zupkę

widziałam dziś reklamę że od środy w lidlu pampersy za 29,99. np. maxi (4) wychodzą po 56 gr/szt
Brawo za chrzciny

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
hej. wybaczcie ciszę z mojej strony, ale trochę spraw się zwaliło i dosyć gorący okres teraz mamy. dzieciaki zakatarzone, małż rozłożony, zostałam sama na polu walki...
Dużo zdrówka dla całej rodzinki

Cytat:
Napisane przez tygrysek83 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Podczytywałam z telefonu przez weekend bo TŻ siedział z nami całe 5 dni Miło tak, dużo lżej.

Pouzupełniałam wpis na 1 stronie jak coś udało mi się wyłapać.

Co do gryzienia przez dzieciaki, to z tego co czytałam, to dopóki nie mają pełnego uzębienia to rozcierają pokarm językiem. I wydaje mi się, że Kinga rzeczywiście tak robi. Zębów u nas nadal brak.

margo, filupka dla chorowitków.

alwa za chrzciny. My w końcu poszliśmy się cokolwiek dowiedzieć. Teraz jednak nie wiem co z tego wyjdzie bo nie wiadomo kiedy siostra TŻ będzie mogła przylecieć bo jest w ciąży.

stefan genialne zdjęcie, a włosy nadal niesamowite

side jakoś albo wcześniej nie pisałaś, albo ja przegapiłam, że aż takie przejścia z tym poruszaniem się Piotrusia macie


Wrzucam jeszcze zdjęcie Kingi pokazujące, jak kot potrafi zmienić wyraz twarzy
Śliczna Kinia, a miny cudowne
__________________
Oskar
mara86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-05 13:40:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.