do ginekologa - pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-22, 10:25   #1
kasiawiecz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4

do ginekologa - pytanie


Witam.
Mam pytanie. Od 3 dni stosuję tabletki antykoncepcyjne Novynette. Przeczytałam cała ulotkę dokładnie i jest tam mowa o tym, że leki uspokajające mogą obniżyć skuteczność tabletek. Chodzi o wszystkie leki ? Przed egzaminami używam np. Persenu (bardzo rzadko), ale wolałabym wiedzieć. Czy herbata melisa również jest traktowana jako środek uspokajający ? (takie troszkę infantylne pytanie, ale wolę zapytać). I kolejne pytanie, jestem alergiczką i czasem muszę przyjąć lek antyalergiczny o nazwie Claritine. Czy jest również możliwość, że w przypadku podania go spadnie ochrona antykoncepcyjna?
Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
kasiawiecz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 12:27   #2
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: do ginekologa - pytanie

wiesz....Pan Ginekolog zaglada tu raczej stosunkowo rzadko....nie wiem nic o tych tabletkach bo biore inne, ale idz moze sobie do apteki i zapytaj farmaceutow co i jak...na pewno beda wiedziec...ja jeszcze nie jestem na tym etapie na studiach zeby Ci dokladnie pomóc...ale jesli chodzi o melise to raczej nie....sama ja czasem piję i jakos do tej pory nie zaszlam...
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 13:28   #3
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: do ginekologa - pytanie

antyalergiczne na pewno nie obniżają, Melisa również nie. Co do Persenu to nie wiem, ale wątpie.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 09:56   #4
avonen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: do ginekologa - pytanie

witam
Biorę te same tabletki co ty, specjalnie szukałam odpowiedzi dotyczących tych leków, stwierdzam ze wiem na ten temat więcej niż ty i dlatego postanowiłam podzielić się z Tobą tymi informacjami.
Po pierwsze nie powinnaś leków uspokajających mieszać z tabletkami anty, natomiast jeśli chodzi o alergię dowiedziałam się że nie powinno się mieszać z żadnymi ziołami bez zgody lekarza ale lek claritine nie ma oddziaływania z tabletkami anty.

Pozdrawiam
avonen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:15.