Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-20, 21:46   #3601
kamoszka
Raczkowanie
 
Avatar kamoszka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Corby
Wiadomości: 49
GG do kamoszka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ah przyszła Yemeni Henna teraz tylko czekam aż mąż będzie miał wolne i mi ją nałoży nie wiem czy dam radę hehe już się doczekać nie mogę planuję dodać do niej paprykę, kurkumę i cynamon się zobaczy co wyjdzie, może w końcu da jakiś zdecydowany kolor
kamoszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 21:55   #3602
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Czyżby to w Bolkowie na CP?
Ale które, środkowe? Nie, to ślubne pod kościołem
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 22:26   #3603
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Redhaired Witch, mimo, że nie masz prawdziwej henny na włosiętach, to wyglądają niebanalnie pięknie. Podoba mi się to ostatnie zdjęcie, które dałaś! Nie licz na mnie jednak szybko, to będzie kwestia miesiąca zanim pomaluję . Właśnie powoli skłaniam się do zrezygnowania z Cassi skoro nie daje zbyt wielkiej różnicy... Postaram się coś na anglojęzycznych blogach dowiedzieć jeszcze, ale może zaszaleję jak kamoszka z tą papryką&kurkumą aaaaaj..

Cytat:
Napisane przez pickett99 Pokaż wiadomość
dziewczynki jaką henne polecacie na pierwsze farbowanie? tzn jakiej firmy? aa i skąd wiecie z czym je mieszać? powoli zaczynam sie gubic hehe
Skąd wiemy - z blogów, które wujas google chętnie nam podsuwa pod nosek, i z hennaforhair.pl, i z tego wątku.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 23:29   #3604
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Redhaired Witch, mimo, że nie masz prawdziwej henny na włosiętach, to wyglądają niebanalnie pięknie. Podoba mi się to ostatnie zdjęcie, które dałaś! Nie licz na mnie jednak szybko, to będzie kwestia miesiąca zanim pomaluję
Dzięki
Spoko, spoko, mam z miesiąc czasu...
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 08:02   #3605
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504604

Lisbeth

może do tego wątku galeryjnego w 1ym poście lepiej dodać zalecenie pisania jaka była mieszanka użyta i na jak długo? od razu było0by wiadomo
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 09:34   #3606
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Aha, dzięki I to w podziemnym korytarzu gdzieś, tak?
Tak jest! Nie jest tak trudno znaleźć

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Nic zielonego nie wyjdzie. Te zielenie to takie legendy tylko.
Zielenie to nie legendy - wiem, bo widziałam, u koleżanki wyszła zieleń, ale tylko dlatego, że bardzo odważnie mieszała raz henna raz farba,a potem fryzjerka nałożyła jej jakiś dziwaczny mix na głowę (nie wiem nawet w jakim celu) i na końcówkach, tak z 5 cm pokazała się u niej właśnie zieleń, ale nie intensywna, tylko taka brzydka, zgniła zieleń. Kolor odrobinę podobny do koloru sproszkowanej henny eldu.

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
może do tego wątku galeryjnego w 1ym poście lepiej dodać zalecenie pisania jaka była mieszanka użyta i na jak długo? od razu było0by wiadomo
Popieram I w ramach możliwości fotka/opis naturalnego koloru, bo chyba nie wszędzie jest.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 09:53   #3607
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy gdzieś w sklepach internetowych w Polsce można dostać buxus dioica ?

Szukałam i nigdzie nie znalazłam, a fajny popiel wychodzi z niego. Ale też już kilka razy spotkałam się ze stwierdzeniem, że buxus to indygo np. tu
http://biolander.com/produkty/pokaz/...z-indygo-50gr/
Z kolei gdzieś indziej widziałam,że białe włosowe próbki buxus maluje na zielono, a indygo na niebiesko. No i tłumaczenie jest inne bo buxus to bukszpan.

Mam pytanie do dziewczyn stosujących indygo. Dlaczego ono nie łapie mi brwi? Trzymałam od 8.30 do teraz czyli do 11.30 i nic a nic mi nie chwyciło. Rozrabiałam ciepłą wodą, zwilżałam papkę non stop żeby nie zasychała.
Czy ono też musi trochę postać przed położeniem? A może jest przeterminowane?Jaka jest możliwa przyczyna?
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-03-21 o 10:34
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 10:37   #3608
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Zielenie to nie legendy - wiem, bo widziałam, u koleżanki wyszła zieleń, ale tylko dlatego, że bardzo odważnie mieszała raz henna raz farba,a potem fryzjerka nałożyła jej jakiś dziwaczny mix na głowę (nie wiem nawet w jakim celu) i na końcówkach, tak z 5 cm pokazała się u niej właśnie zieleń, ale nie intensywna, tylko taka brzydka, zgniła zieleń. Kolor odrobinę podobny do koloru sproszkowanej henny eldu..
Jak sie za duzo kombinuje to ze wszystkiego moze wyjsc zielen. Ja kiedys na rude nalozylam szamponetke zimny ciemny braz i w roznym swietle moje wlosy byly zgnilo zielone. A henny wtedy nie uzywalam.
Niektore kolory przy wymieszaniu daja zielen i nie musi to miec zwiazku z henna.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 10:52   #3609
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Jak sie za duzo kombinuje to ze wszystkiego moze wyjsc zielen. Ja kiedys na rude nalozylam szamponetke zimny ciemny braz i w roznym swietle moje wlosy byly zgnilo zielone. A henny wtedy nie uzywalam.
Niektore kolory przy wymieszaniu daja zielen i nie musi to miec zwiazku z henna.
Faktycznie, masz racje. Ja tam kładłam rozjaśniacz na hennę i hennę na rozjaśniacz, kładłam też czarna farbę na hennę i nic nigdy zielonego mi nie wyszło. Generalnie uważam, że albo henna albo chemia u fryzjera. Tym bardziej, że ta babeczka nie kładła jej farby na głowę, tylko jakieś odżywko coś.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 12:15   #3610
kymatica
Przyczajenie
 
Avatar kymatica
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 10
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pickett99 Pokaż wiadomość
dziewczynki jaką henne polecacie na pierwsze farbowanie? tzn jakiej firmy? aa i skąd wiecie z czym je mieszać? powoli zaczynam sie gubic hehe
Osobiście polecam eld odcień chna. To jest czysta henna bez dodatków.
Drobny ładny proszek. Wychodzi ładny rudy. Przestrzegam przed sipą- odcień miedź. Taką miałam wczoraj farbować, ale na pasemku, które w niej sprawdzałam było pełno jakiegoś syfu ( traw czy czegoś) , którego nie dało sie z tych włosów wymyć. Mam szczeście, że od razu tego na łeb nie walnęłam.

Otworzyłam wczoraj proszek z indygo, ale nie będę się farbować aż do niedzieli. Czy mam to w jakichś specjalnych warunkach przechowywać? W sensie zamknąć szczelnie i włożyć do zamrażarki, czy wystarczy to po prostu szczelnie zamknąć?

Edytowane przez kymatica
Czas edycji: 2011-03-21 o 12:16 Powód: literówka
kymatica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 14:30   #3611
pickett99
Raczkowanie
 
Avatar pickett99
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 48
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

a jaka henna jest według was lepsza? Khadi czy może Eld?
pickett99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 14:45   #3612
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kymatica Pokaż wiadomość
Osobiście polecam eld odcień chna. To jest czysta henna bez dodatków.
Drobny ładny proszek. Wychodzi ładny rudy. Przestrzegam przed sipą- odcień miedź. Taką miałam wczoraj farbować, ale na pasemku, które w niej sprawdzałam było pełno jakiegoś syfu ( traw czy czegoś) , którego nie dało sie z tych włosów wymyć. Mam szczeście, że od razu tego na łeb nie walnęłam.
To fakt, farbowałam kiedyś Sipą i rozprowadzała się tragicznie, spadała, wszędzie jakieś paprochy ale wymyć się dało.
Eld ma tylko 25 g w saszetce?

Cytat:
Napisane przez pickett99 Pokaż wiadomość
a jaka henna jest według was lepsza? Khadi czy może Eld?
Dziewczyny pewnie napiszą, że Khadi
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 15:09   #3613
pickett99
Raczkowanie
 
Avatar pickett99
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 48
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

tak myslalam że khadi, cena mówi sama za siebie a tak sie jeszcze zastanawiam mówicie że na farbowane włosy nie należy nakładać henny. A czy nie można jej nakładać na świeżą farbę czy ogólnie na pomalowane? Bo ja mam już od 2 miesięcy nie farbowane i zaczynają mi świecić odrosty a koniecznie chciałabym już pomalować henna i mieć taki blyszczące i zdrowe moje marzenie
pickett99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 15:28   #3614
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pickett99 Pokaż wiadomość
tak myslalam że khadi, cena mówi sama za siebie a tak sie jeszcze zastanawiam mówicie że na farbowane włosy nie należy nakładać henny. A czy nie można jej nakładać na świeżą farbę czy ogólnie na pomalowane? Bo ja mam już od 2 miesięcy nie farbowane i zaczynają mi świecić odrosty a koniecznie chciałabym już pomalować henna i mieć taki blyszczące i zdrowe moje marzenie
Osobiście próbowałam tylko miedzianej Sipy, nakładała się fatalnie, kolor ok, o ile pamiętam szybko płowiała. Dawno to było.
Może ktoś inny się wypowie o innych firmach, z tego co tu czytałam to wszyscy są zadowoleni z henny z Mazideł i Khadi, Eld chyba też szybciej płowieje.
SIPĘ nakładałam na włosy farbowane na jasny rudy (też nie tak świeżo farbowane, z miesiąc czy dwa odstępu), obyło się bez niespodzianek. Nawet wtedy nie wiedziałam, że teoretycznie nie powinno się tak robić.
Na swieżo farbowane nigdy nie próbowałam, nie wiem jakie będą efekty ale może lepiej nie próbować.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 15:36   #3615
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Na świerzo farbowane nie próbowalam, na około dwumiesięczne nakładałam i nic się nie stało.
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 16:08   #3616
klaudyna7
Raczkowanie
 
Avatar klaudyna7
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 350
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam
Redhaired to jesteś Ty na avie? ;> Widziałam Twoje zdjęcia,szczególnie te ślubne zrobiło na mnie ogromne wrażenie
Właśnie zamówiłam hennę Jamile z mazideł i teraz kombinuje jak to ugryźć (jak w końcu przyjdzie do mnie). Zastanawiam się co do niej dodać aby otrzymać ,mniej lub bardziej ale, rudy. Czy kombinacja henna+pieprz cayenne+sok z cytryny+herbata z hibiskusa da radę? Czy lepiej z czegoś zrezygnować? Wyjściowym kolorem jest spłowiały rudy po farbowaniu (ostatnie było we wrześniu). Czy te wszystkie składniki mam wymieszać razem i zostawić na te 6-7 godzin czy np.pieprz dodać później? Czytałam też,że warto dodać oliwy z oliwek aby włosy nieco nawilżyć i by się lepiej mieszanka rozprowadzała...Ją dodać mam też na początku czy pod koniec? A może to bez różnicy?
A,i jeszcze jedno : Co z tym cynamonem? Dodawała któraś z Was go do henny? jeśli tak to z jakimi efektami?
Wybaczcie ilość pytań ale obawiam się nieco tego hennowania i wolę popytać u źródła
pozdrawiam
klaudyna7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 17:07   #3617
pickett99
Raczkowanie
 
Avatar pickett99
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 48
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

no to super do ja postaram sie jeszcze z miesiąc pomęczyć z tymi odrostami co by nie było że za wczesnie zrobilam i przez moją głupotę mam włosy zniszczine a pozniej dawaj henną a myslicie ze z czarnej henny uda mi się zejść na kolor intensywnej czerwieni?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 95_500x640.jpg (37,5 KB, 17 załadowań)

Edytowane przez pickett99
Czas edycji: 2011-03-21 o 19:49
pickett99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 17:11   #3618
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ale chcesz jasny rudy czy ciemniejszy rudy? bo zakwaszenie ma wzmacniac intensywnosc koloru a z tego co pisały dziewczyny cynamon rozjasnia.

ja dziś w podziemiach centralnego kupiłam ostatnie opakowanie indygo. Pani powiedziała ze nie bedzie na razie zamawiać tych naturalnych środków bo na dworcu ma się zaczac remont wiec budy zamkną. Handlowcy nie wiedza kiedy sie zacznie,zarząd zmiesiąca na miesiąc przeciaga ta datę więc ona sama nie wie czy sie zaopatrywac jeszcze w te środki. widziałam dziś u niej na pewno bezbarwna hennę i hennę tą typowa, w pomarańczowym pudełku. to jest czesc w galerii południowej, czyli bliżej jerozolimskich.

przystepuję do eksperymentu z indygo, wish me luck
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 17:13   #3619
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pickett99 Pokaż wiadomość
no to super do ja postaram sie jeszcze z misiąc pomęczyć z tymi odrostami co by nie było że za wczesnie zrobilam i przez moją głupotę mam włosy zniszczine a pozniej dawaj henną a myslicie ze z czarnej henny uda mi się zejść na kolor intensywnej czerwieni?
Raczej ciężko będzie.
Kilka postow wcześniej dziewczyny pisaly o tym.
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 17:13   #3620
pickett99
Raczkowanie
 
Avatar pickett99
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 48
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ojej a tak sie nastawilam czerń teraz a na wakacjach czerwień musze poczytc te posty wczesniejsze bo nie jestem na bierzaco. moze dziewczyny jakos poradziły sobie z tym

Edytowane przez pickett99
Czas edycji: 2011-03-21 o 19:49
pickett99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 17:14   #3621
klaudyna7
Raczkowanie
 
Avatar klaudyna7
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 350
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Obywatelko życzę powodzenia
A chciałabym bardziej jasny rudy...Więc mniej więcej ile go dać na 100g henny?
klaudyna7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 17:20   #3622
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klaudyna7 Pokaż wiadomość
Witam
Redhaired to jesteś Ty na avie? ;> Widziałam Twoje zdjęcia,szczególnie te ślubne zrobiło na mnie ogromne wrażenie
Dzięki, tak w avku to ja
Niestety n/t dodatków się nie wypowiem bom też zielona.

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
ja dziś w podziemiach centralnego kupiłam ostatnie opakowanie indygo. Pani powiedziała ze nie bedzie na razie zamawiać tych naturalnych środków bo na dworcu ma się zaczac remont wiec budy zamkną.
O nieee!
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 17:25   #3623
pickett99
Raczkowanie
 
Avatar pickett99
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 48
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dzięki klaudyna7 przyda się
pickett99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 17:37   #3624
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
O nieee!
zaczyna mi chodzić po głowie pomysł handlowania tymi srodkami
jak cos tak dobrego może być w stolicy tak słabo dostępne
ale od pomysłu do realizacji daleka droga więc czas pokaże

15min indygo na pasmie wczesniej hennowanym daje na naturalnym odrosnie kolor grafitowy, delikatny, na reszcie włosow które były w odcieniu spranej wisni po farbie nadał czarny połysk. cięzko to wytłumaczyc ale dopiero pod światło widac czarny blask, bardzo delikatny. Nie powiem zeby zafarbował na czarno,raczej przyciemnił, dodał głębi i blasku.
na pasmie nie hennowanym nałozyłam na same odrosty i po 10min zmyłam-wyrównało indygo róznice miedzy odrostem naturalnym a marchewkową próbką farbowania wczesniejszego (chemią). teraz na oba pasma teraz nałozyłam henne i sprawdzę po 3,5h jaki będzi efekt.
czyli opcja jeden henna-henna-indygo-henna
a druga indygo-henna

Edytowane przez obywatelka planety Ziemia
Czas edycji: 2011-03-21 o 18:23
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 19:31   #3625
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
zaczyna mi chodzić po głowie pomysł handlowania tymi srodkami
jak cos tak dobrego może być w stolicy tak słabo dostępne
ale od pomysłu do realizacji daleka droga więc czas pokaże

15min indygo na pasmie wczesniej hennowanym daje na naturalnym odrosnie kolor grafitowy, delikatny, na reszcie włosow które były w odcieniu spranej wisni po farbie nadał czarny połysk. cięzko to wytłumaczyc ale dopiero pod światło widac czarny blask, bardzo delikatny. Nie powiem zeby zafarbował na czarno,raczej przyciemnił, dodał głębi i blasku.
na pasmie nie hennowanym nałozyłam na same odrosty i po 10min zmyłam-wyrównało indygo róznice miedzy odrostem naturalnym a marchewkową próbką farbowania wczesniejszego (chemią). teraz na oba pasma teraz nałozyłam henne i sprawdzę po 3,5h jaki będzi efekt.
czyli opcja jeden henna-henna-indygo-henna
a druga indygo-henna

15 min.??? Ja trzymałam dziś indygo na brwiach 3,5 godz. i w ogóle nie widać efektu. Czym je rozrabiałaś?
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:06   #3626
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
15 min.??? Ja trzymałam dziś indygo na brwiach 3,5 godz. i w ogóle nie widać efektu. Czym je rozrabiałaś?
Aż mnie tak po cichutko naszło teraz, żeby sobie spróbować próbki indygo i przyciemnić brwi. Ale zbyt wielkie ryzyko to jest, zdecydowanie nie będę się w to bawić...
Mam teraz mało czasu, i na wątku też rzadziej bywać będę, niestety... postaram się być na bieżąco.

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Osobiście próbowałam tylko miedzianej Sipy, nakładała się fatalnie, kolor ok, o ile pamiętam szybko płowiała. Dawno to było.
Może ktoś inny się wypowie o innych firmach, z tego co tu czytałam to wszyscy są zadowoleni z henny z Mazideł i Khadi, Eld chyba też szybciej płowieje.
SIPĘ nakładałam na włosy farbowane na jasny rudy (też nie tak świeżo farbowane, z miesiąc czy dwa odstępu), obyło się bez niespodzianek. Nawet wtedy nie wiedziałam, że teoretycznie nie powinno się tak robić.
Na swieżo farbowane nigdy nie próbowałam, nie wiem jakie będą efekty ale może lepiej nie próbować.
Ja za to malowałam venitką po miesięcznym malowaniu castingiem, ale wiadomo venita to nie henna, casting to nie trwała farba

Cytat:
Napisane przez klaudyna7 Pokaż wiadomość
Witam
Redhaired to jesteś Ty na avie? ;> Widziałam Twoje zdjęcia,szczególnie te ślubne zrobiło na mnie ogromne wrażenie
Właśnie zamówiłam hennę Jamile z mazideł i teraz kombinuje jak to ugryźć (jak w końcu przyjdzie do mnie). Zastanawiam się co do niej dodać aby otrzymać ,mniej lub bardziej ale, rudy. Czy kombinacja henna+pieprz cayenne+sok z cytryny+herbata z hibiskusa da radę? Czy lepiej z czegoś zrezygnować? Wyjściowym kolorem jest spłowiały rudy po farbowaniu (ostatnie było we wrześniu). Czy te wszystkie składniki mam wymieszać razem i zostawić na te 6-7 godzin czy np.pieprz dodać później? Czytałam też,że warto dodać oliwy z oliwek aby włosy nieco nawilżyć i by się lepiej mieszanka rozprowadzała...Ją dodać mam też na początku czy pod koniec? A może to bez różnicy?
A,i jeszcze jedno : Co z tym cynamonem? Dodawała któraś z Was go do henny? jeśli tak to z jakimi efektami?
Wybaczcie ilość pytań ale obawiam się nieco tego hennowania i wolę popytać u źródła
pozdrawiam
Cynamon właśnie rozjaśnia, tak jak dziewczęta piszą. Ale nie wiemy CHYBA wciąż WSZYSTKIE jaki efekt dałby w połączeniu z cytryną i henną... Czekamy na doświadczone.

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez pickett99 Pokaż wiadomość
a jaka henna jest według was lepsza? Khadi czy może Eld?
pamietam, mialam ten sam dylemat jeszcze miesiac temu.

zaraz poprawie ten watek galeryjny.
i może wreszcie sama dodam własne doświadczenie, albo, wstrzymam się do kolejnego malowania.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:13   #3627
pickett99
Raczkowanie
 
Avatar pickett99
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 48
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

sylvia_doll tak wiec z niecierpliwością czekam na Twoje doświadczenia
pickett99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:30   #3628
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

zdecydowalam sie ostatecznie a farbe khadi, jestem zadowolona, mozesz ozbaczysz zdjecia w profilu moim. co do cynamonu... jestem meega ciekawa jak sprawdzilby sie w polaczeniu z proszkiem. Tymczasem jedyne co ci powiem w ramach porady to - probuj, bo nic nie stracisz - oto najwieksza zaleta!

watek galeryjny poprawiony!

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-03-21 o 20:31
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:59   #3629
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klaudyna7 Pokaż wiadomość
Czy kombinacja henna+pieprz cayenne+sok z cytryny+herbata z hibiskusa da radę? Czy lepiej z czegoś zrezygnować? Wyjściowym kolorem jest spłowiały rudy po farbowaniu (ostatnie było we wrześniu). Czy te wszystkie składniki mam wymieszać razem i zostawić na te 6-7 godzin czy np.pieprz dodać później? Czytałam też,że warto dodać oliwy z oliwek aby włosy nieco nawilżyć i by się lepiej mieszanka rozprowadzała...Ją dodać mam też na początku czy pod koniec? A może to bez różnicy?
A,i jeszcze jedno : Co z tym cynamonem? Dodawała któraś z Was go do henny? jeśli tak to z jakimi efektami?
Wybaczcie ilość pytań ale obawiam się nieco tego hennowania i wolę popytać u źródła
pozdrawiam
Ja bym się chyba bała tego składnika...nie mam doświadczenia, więc profesjonalnej porady nie dam, ale pieprz, chili, papryka...no bałabym się dziś dotarła Khadi Ciemny Brąz
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 21:00   #3630
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
15 min.??? Ja trzymałam dziś indygo na brwiach 3,5 godz. i w ogóle nie widać efektu. Czym je rozrabiałaś?
woda destylowana, nie podgrzewaną
juz po 10min widoczny efekt
edit: musi byc indygo polożone na hennę, na czyste włosy nie działa

Edytowane przez obywatelka planety Ziemia
Czas edycji: 2011-03-22 o 07:46
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.