Nagłe pogorszenie stany cery:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-06, 10:10   #1
samotna13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 87
Unhappy

Nagłe pogorszenie stany cery:(


Witam, korzystałam z wyszukiwarki ale nie znalazłam podobnego tematu. Jeśli już taki jest to przepraszam

Otóż mój problem polega na tym, że od stycznia leczyłam trądzik... właśnie leczyłam, bo kiedy ropne krostki za sprawą Tetrarysl znikneły (luty-marzec) to zaczełam leczyć przebarwienia i zaskórniki, twarz wyglądała już o niebo lepiej, nie licząc naczynek i ciągle czerwonych policzków.
Nie było żadnych krost, czasem coś wyskoczyło małego.
Jednak kilka dni temu wstałam rano i szok! Całe czoło mam w jakiś dziwnych krostkach, czarwonych, niektóre robią się ropne inne nie, i zostają takie czerwone. Te ropne są wiekie nie chcą wychodzić..
Dodam, że ostanio nie zmieniałam kosmetyków ani diety. Użyłam tylko kremu na słońce 50+.
Nie wiem czy może to być przez psa, którego mam od niedawna?

Przeprzasza za haos
samotna13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 18:07   #2
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Nagłe pogorszenie stany cery:(

Może to ten krem Cię zapchał? Używałaś go wcześniej? Jest niekomodogenny?
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 06:19   #3
samotna13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 87
Dot.: Nagłe pogorszenie stany cery:(

uzylam go pierwszy raz, pani w aptece mowila, ze nadaje sie na twarz a na opakowaniu pisalo, ze jest dla dzieci od 6 miesiaca
samotna13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 08:42   #4
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Nagłe pogorszenie stany cery:(

Podaj skład
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 08:57   #5
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Nagłe pogorszenie stany cery:(

To, że nadaje się do twarzy to nie znaczy, że nie zapcha porów niestety...
Ja muszę bardzo uważać z wszystkimi rzeczami, które stosuję na twarz, bo czasem coś co niby nie ma zatkać porów robi to i jest masakra...
Najlepiej będzie sprawdzić skład
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 13:04   #6
samotna13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 87
Dot.: Nagłe pogorszenie stany cery:(

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Podaj skład
Aqua, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate Ethylhexyl, Methoxycinnamate,cetearyl Ethylhexanoate, Octocrylene, Diisostearoyl
Polyglceryl-3 Dimer Dilinoleate, Zinc Oxide, Titanium Dioxide (nano), Silica, Dimethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Magnesium Sulfate,
Hydrogenated Rapeseed Oil, panthenol, Tocopheryl Acetate, Cera Microcristallina (wax), Hydrogenated Castor Oil, Methylparaben, Ethylaparaben,Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Limonene, Linalool, Benzyl Benzoate, Geraniol, Benzyl Alcohol
samotna13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 21:54   #7
samotna13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 87
Dot.: Nagłe pogorszenie stany cery:(

prosze o pomoc... ja juz jestem.zalamana...tyle czasu leczylam.cere a jak sie pozbylam.ropnych to znowu taka niespodzianka wygladam.jak poparzona albo pogryziona..
samotna13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-08, 21:54   #8
zelka887
Raczkowanie
 
Avatar zelka887
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 149
Dot.: Nagłe pogorszenie stany cery:(

wiem co przyżywasz tez nagle pojawiły mi sie na buzi takie małe krostki na czole jak wysypka na lini żuchwy jakby zaskórniki bolące swędzące masakra :O bralam allertec myslalam że jakas alergia ale nic mi nie pomoglo. kupilam jakis wysuszający na alkoholu płyn przemywam lekka poprawa ale nosz tragedia :O dawno nie mialam takiej twarzy i mysle od czego...do dermatologa ide ale dopiero za dwa tygodnie mam wizyte :/
__________________
^^ pokażę Ci raj

pokażę Ci zło xD


o! o! o o ooo !
zelka887 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 08:24   #9
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Nagłe pogorszenie stany cery:(

Moja cera też się poprawiła, bardzo długo byłam z niej zadowolona, aż tu nagle - kilka miesięcy temu - bum. Znowu trądzik. I jakieś dziwne, drobne wypryski na czole. Dopiero teraz udało mi się ją trochę opanować.

Może i filtr, większość z nich zapycha i trzeba je bardzo dokładnie zmywać (ten też ma składniki, które mogą zapychać, ale naprawdę ciężko znaleźć filtr bez nich), może coś Cię uczuliło. A może zniknął efekt działania leku? Lub odrobinę zmieniłaś pielęgnację? Lub alergia na coś innego niż pies lub pokarmowa (ja miałam wysyp po mleku z bananem )? Lub zmiana wody w kranie?
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 10:33   #10
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Nagłe pogorszenie stany cery:(

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Moja cera też się poprawiła, bardzo długo byłam z niej zadowolona, aż tu nagle - kilka miesięcy temu - bum. Znowu trądzik. I jakieś dziwne, drobne wypryski na czole. Dopiero teraz udało mi się ją trochę opanować.
Kurde mam to samo nie wiem zupełnie z czego, bo czoło zawsze miałam czyste, a teraz... najpierw pojawiło się na czole, teraz już policzki i broda takie małe, drobne krostki, wkurza mnie to
Jak to opanowałaś?
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 10:47   #11
samotna13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 87
Dot.: Nagłe pogorszenie stany cery:(

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Moja cera też się poprawiła, bardzo długo byłam z niej zadowolona, aż tu nagle - kilka miesięcy temu - bum. Znowu trądzik. I jakieś dziwne, drobne wypryski na czole. Dopiero teraz udało mi się ją trochę opanować.

Może i filtr, większość z nich zapycha i trzeba je bardzo dokładnie zmywać (ten też ma składniki, które mogą zapychać, ale naprawdę ciężko znaleźć filtr bez nich), może coś Cię uczuliło. A może zniknął efekt działania leku? Lub odrobinę zmieniłaś pielęgnację? Lub alergia na coś innego niż pies lub pokarmowa (ja miałam wysyp po mleku z bananem )? Lub zmiana wody w kranie?
W pielęgnacji raczej nic nie zmieniałam... na początku myślałam, że to uczulenie i piłam wapno przez 3 dni ale nic nie pomogło. Smaruje to jakims żelem Acnaid i trochę wysusza ale i tak ciągle wychodzą nowe, ze starych robią się strupy a w dodatku mam cały dekolt w czarnych syfach.
Nie wiem czy to, że ostatnio mam straszny łupież ze strupkami na glowie ma też z tym jakiś związek...
samotna13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:02.