Krosty, kropki, ranki na nogach... :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-30, 10:43   #1
autystycznie
Przyczajenie
 
Avatar autystycznie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 21

Krosty, kropki, ranki na nogach... :(


Witajcie,
zwracam się do Was z prośbą o poradę. Po goleniu nóg mam na skórze czerwone kropki, większość znika po paru minutach i nie mam z tym problemu. Natomiast zostaje jakieś może 5 bardziej wrednych i robi się z nich coś w rodzaju, hm, pryszczy z białym czubkiem, ale znacznie różnią się od tych na twarzy. Widoczne są bardzo długo i uniemożliwiają mi nałożenie cielistych rajstop, a tym bardziej bez nich. Do wiosny chciałabym zrobić z nogami porządek, aby czuć się komfortowo w sukienkach i spódniczkach.

Macie jakiś pomysł? Jakiś krem, kosmetyk? Bardzo proszę o radę, będę wdzięczna!
autystycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 11:07   #2
madvied
Przyczajenie
 
Avatar madvied
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 10
Dot.: Krosty, kropki, ranki na nogach... :(

Ja mam strasznie suche nogi po goleniu. Od jakiegoś czasu smaruję nogi po goleniu oliwką dla dzieci i wszystko jest tak jak trzeba.
madvied jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 16:23   #3
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Krosty, kropki, ranki na nogach... :(

Cytat:
Napisane przez autystycznie Pokaż wiadomość
Witajcie,
zwracam się do Was z prośbą o poradę. Po goleniu nóg mam na skórze czerwone kropki, większość znika po paru minutach i nie mam z tym problemu. Natomiast zostaje jakieś może 5 bardziej wrednych i robi się z nich coś w rodzaju, hm, pryszczy z białym czubkiem, ale znacznie różnią się od tych na twarzy. Widoczne są bardzo długo i uniemożliwiają mi nałożenie cielistych rajstop, a tym bardziej bez nich. Do wiosny chciałabym zrobić z nogami porządek, aby czuć się komfortowo w sukienkach i spódniczkach.

Macie jakiś pomysł? Jakiś krem, kosmetyk? Bardzo proszę o radę, będę wdzięczna!
być może masz zapalenie mieszków włosowych.
miałam w wakacje. gdy po tygodniu mi samo nie znikło, udałam się do dermatologa. dostałam roztwór plus maść do smarowania, znikło w przeciągu tygodnia.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 22:06   #4
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Krosty, kropki, ranki na nogach... :(

Może pianka do golenia drażni Twoją skórę? Ja np nie każdej mogę używać...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 01:12   #5
kejtiskejtix3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 22
Dot.: Krosty, kropki, ranki na nogach... :(

Cytat:
Napisane przez autystycznie Pokaż wiadomość
Witajcie,
zwracam się do Was z prośbą o poradę. Po goleniu nóg mam na skórze czerwone kropki, większość znika po paru minutach i nie mam z tym problemu. Natomiast zostaje jakieś może 5 bardziej wrednych i robi się z nich coś w rodzaju, hm, pryszczy z białym czubkiem, ale znacznie różnią się od tych na twarzy. Widoczne są bardzo długo i uniemożliwiają mi nałożenie cielistych rajstop, a tym bardziej bez nich. Do wiosny chciałabym zrobić z nogami porządek, aby czuć się komfortowo w sukienkach i spódniczkach.

Macie jakiś pomysł? Jakiś krem, kosmetyk? Bardzo proszę o radę, będę wdzięczna!
Myślę że po prostu masz problem z wrastającymi włoskami po depilacji. Krostki które opisujesz to stan zapalny wywołany wrośniętym w skórę włosem. Żeby pozbyć się tego problemu rób regularnie (co 2-3 dni) peeling oraz/lub masuj skórę nóg szorstką gąbką. Pamiętaj też o codziennym nawilżaniu skóry. Dzięki temu włosy łatwiej przebijają się przez skórę. Pamiętaj że nie można wyciskać, rozdrapywać czy przekłuwać stanów zapalnych! Możesz przez to oszpecić nogi brzydkimi bliznami i przebarwieniami. Możliwe też że zbyt rzadko wymieniasz maszynkę do golenia. Im dłużej ją używasz tym wiecej namnaża się na niej bakterii. Goląc się taką starą maszynką mogłaś dostać zapalenia mieszków włosowych. W tym przypadku musisz udać się do dermatologa, on przepisze Ci maść z mupirocyną. Jeśli po kilku dniach kuracja nie przyniesie efektów, wtedy konieczne jest zażywanie antybiotyków doustnych. Osobom z wrażliwą skórą, które mają problemy z mocnymi podrażnieniami po depilacji polecam maść ochronną z witaminą A - Retimax 1500. Zawsze po goleniu smaruję nią nogi i wszystkie zaczerwienienia i podrażnienia znikają.
kejtiskejtix3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 13:33   #6
ewkaa1314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 126
Dot.: Krosty, kropki, ranki na nogach... :(

Dziewczyny, u mnie wygląda to mniej więcej tak jak w załączniku.. :/ Straszne, bo mam to też zaraz po goleniu, a gdy zimą nogi nie potrzebują być tak często depilowane problem znika .. Byłam z tym u dermatologa, dostałam tylko odpowiedź "nawilżać i natłuszczać". Robię to regularnie, codziennie, peeling kilka razy w tygodniu, zaraz po kąpieli na wilgotne ciało i nogi nakładam oliwkę dla dzieci, jednak problem nie znika Może miał ktoś coś podobnego?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02090.jpg (46,1 KB, 27 załadowań)
ewkaa1314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:48.