Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-17, 12:12   #1951
lauratini
Raczkowanie
 
Avatar lauratini
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 143
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI


- a jak długo trzymasz ten olejek łopianowy na włosach? ja olejuje w tygodniu na ok 2 godzinki a z soboty na niedzielę na całą noc. Dzisiaj przeczytałam na blogu anwen że nie jest zalecane na całą noc nakładać olej na skalp w sumie włosy mi nadal wypadają, więc może przez to

iwonsia01- widzę, że Ty się ciągle z myślami bijesz czy farbować czy nie, zapuszczasz naturalki a już myślisz co zrobić potem

monika1983k-no i właśnie do takich włosów dąż! wielowymiarowy piękny naturalny kolor niech Ci w głowie siedzi i będzie motywacją

wiewioor- Ty za mąż wychodzisz niedługo? Tak mnie korci żeby zapytać jaką masz wymyśloną fryzurę? jakąś specjalną by odrost ładnie wyglądał?
lauratini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 12:33   #1952
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
A myślicie,że jedno niewinne farbowanie zaszkodziło moim wcześniejszym 4 cm odrostom, czy mogę je traktować jako zdrową odrośniętą część włosów? Przyznam, że wcześniej nawet jak miałam zamiar farbować tylko odrosty to zawsze też farbowałam wypłowiałe ok 5 cm od odrostów. Więc moje włosy na większości długości w konsekwencji były traktowane farbą wiele milionów razy
Pamiętam kiedyś zajęcia na biologii z mikroskopami. Można było przynieść "swój preparat", typu: taka błonka z kawałka mandarynki albo inne rzeczy, ale i tak wszystkie dziewczyny całe 1,5 godziny oglądały swoje włosy
Pod mikroskopem byś mogła zobaczyć czy farbowanie zaszkodziło czy nie.
Pamiętam, że miałam wtedy pofarbowane na ciemno i im dalej do końca tym miałam grubszą otoczkę na moich naturalnych z tych farbowanych. Chętnie bym teraz obejrzała włosy pod mikroskopem :P


W grafice google znalazłam taki śmieszny schemat ;]
https://lh5.googleusercontent.com/-4...Split+ends.jpg
moje końcówki wyglądały przed ścięciem jak: "feather", teraz mam "split"

Edytowane przez Azmika88
Czas edycji: 2014-05-17 o 12:36
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 13:25   #1953
wiewioor
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 324
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Cytat:
Napisane przez Eirin Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzisiaj kupiłąm olejek łopianowy z czerwoną papryką z Green Pharmacy za 7zł ! Pokładam w nim nadzieję, ponoć jest dobry na porost włosów ! A, że ja uwielbiam olejowanie to ta forma "przyspieszacza porostu" bardzo mi pasuje.
Któraś z Was ma bądź miała? Jakie wrażenia ???
używam teraz łopanowego ze skrzypem z GP ale nie zauważyłam jakiegoś specjalnego przyśpieszenia niestety, ale jak tylko go zdenkuję to kupię ten z papryką bo też słyszałam wiele pozytywnych opini na jego temat
__________________
W lutym denkuję: 0 (cel: 20!)

styczeń: 16

V-XII 2014: 145
wiewioor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 13:36   #1954
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Cytat:
Napisane przez Eirin Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzisiaj kupiłąm olejek łopianowy z czerwoną papryką z Green Pharmacy za 7zł ! Pokładam w nim nadzieję, ponoć jest dobry na porost włosów ! A, że ja uwielbiam olejowanie to ta forma "przyspieszacza porostu" bardzo mi pasuje.
Któraś z Was ma bądź miała? Jakie wrażenia ???
U mnie na porost nie zadziałało NIC

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
Gencjana ale mi osobiście średnio pomaga na zrudziałe włosy;/
Bo gencjana jest FIOLETOWA, to znaczy, na żółte włosy, nie rude na rude to ma być płukanka NIEBIESKA
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 14:11   #1955
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
U mnie na porost nie zadziałało NIC



Bo gencjana jest FIOLETOWA, to znaczy, na żółte włosy, nie rude na rude to ma być płukanka NIEBIESKA

Dziękuję za radę! całe życie żyłam w przeświadczeniu, że to wszystko tj niebieskie, fioletowe i srebrne płukanki to jest to samo
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 14:18   #1956
wiewioor
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 324
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Cytat:
Napisane przez lauratini Pokaż wiadomość
wiewioor- Ty za mąż wychodzisz niedługo? Tak mnie korci żeby zapytać jaką masz wymyśloną fryzurę? jakąś specjalną by odrost ładnie wyglądał?
tak, ślub za miesiąc z haczykiem chciałabym wyrównać kolor u fryzjera do takiego zbliżonego do naturalsów, wiem że farba i tak sie wypłucze, ale tydzień - dwa powinna wytrzymać wiem, wiem że zły moment wybrałam na zapuszczanie, ale jak czytałam na blogu anwen i innych o przyrostach 3-5cm na mc to myslalam że szybciej pójdzie;p ale moje włosy mimo wcierek, suplementów i innej magii jakoś nie galopują. Tylko teraz, po prawie pół roku szkoda mi rozjaśniać to co wyhodowałam.
upięcie będę chciała w tym stylu http://www.likely.pl/zdjecie/945597/...-slub-chrzciny, ale jeszcze nie bylam na próbnej, ale jak sobie upinam jakoś włosy to nie wyglądają tragicznie bo robi sie efekt "pasemek" i nie ma ostrego przejscia. Zobaczę jaki będzie efekt na próbnej fryzurze i zobaczę co mi w kwestii koloru zaproponuje fryzjerka, bo coś na pewno trzeba będzie zrobić tylko jeszcze nie wiem co

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
U mnie na porost nie zadziałało NIC



Bo gencjana jest FIOLETOWA, to znaczy, na żółte włosy, nie rude na rude to ma być płukanka NIEBIESKA
mi gencjana na rudości pomaga schładza odcień zarówno tych rudych przy odroście jak i żółtych na długości. Ale może efekt po niebieskiej płukance byłby jeszcze lepszy, jakie to są te niebieskie płukanki bo do tej pory spotkałam się tylko z filetowymi
__________________
W lutym denkuję: 0 (cel: 20!)

styczeń: 16

V-XII 2014: 145
wiewioor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 14:21   #1957
201604291140
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 444
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
Dziękuję za radę! całe życie żyłam w przeświadczeniu, że to wszystko tj niebieskie, fioletowe i srebrne płukanki to jest to samo
a ja czytalam ze na neutralizacje rudosci najlepszy jest zielony kolor, czyli dodawanie spiruliny do masek, plukanki z pokrzywy i innych zielonych ziol
201604291140 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-17, 14:35   #1958
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Na żółty - fiolet (opal)
na rudy - niebieski
na czerwony - zielony.

Oczywiście, wszystko zależy od włosów, fioletowa działa też na rudości, ale najlepszy efekt da niebieska tak samo jak mixtony. Sporo jest tego na blogach, polecam. to takie podstawy dlatego nie należy (w większości przypadków, bo, jak pisałam, wszystko zależy od włosów) na żółty blond kłaść farby czysto popielatej, z .1 po kropce (1=niebieski), to wyjdzie ZIELEŃ. żółty+niebieski=zielony. Proste
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 15:35   #1959
monika1983k
Rozeznanie
 
Avatar monika1983k
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 556
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

wiewioor a pochwalisz się fryzurką ślubną za miesiąc? myślę, że to by była wielka motywacja dla innych dziewczyn, no bo pomyśl tylko - ona bierze ślub i nie zakłada zapuszczanie naturalek dzień po weselichu, tylko ciągnie to dalej, nie przerywa, nie kombinuje ja na swoje wesele miałam tak połamane włosy, że to był istny cud, że jakakolwiek fryzura wyszła, ale pokaże Wam moja próbną (ostatecznie i tak była inna-kobieta zmienna jest hi hi), moim zdaniem ta próbna jest idealna do włosów z odrostami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC08707.jpg (30,6 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC08708.jpg (36,1 KB, 22 załadowań)
__________________
monika1983k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 15:50   #1960
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

A ja miałam coś takiego na kuzyna wesele i na swoje własne też chcę Nie lubię kombinowanych fryzur. Zresztą mi jest ładniej w rozpuszczonych to nie wyobrażam sobie nic innego jak loki Nie obejdzie się jednak bez małej modernizacji, bo pewnie welon gdzieś będę musiała wcibić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 999184_699349566746398_1585447467_n.jpg (55,1 KB, 51 załadowań)
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 17:48   #1961
Quiyanca
Raczkowanie
 
Avatar Quiyanca
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
A jak ze zmywaniem tego olejku? Bo ja nie przepadam za nakładaniem żadnego na skórę głowy hmm...
Zmywam Barwą Ziołową ze skrzypem bodaj Bez problemu złazi i nic się nie tłuszczą włoski Czasem na długość daję wtedy też olej z Vatiki kokosowy, bo takowy posiadam, to myję po całości, do tego odżywka z Nivei Long Repair i są mięciusie

Cytat:
Napisane przez lauratini Pokaż wiadomość

- a jak długo trzymasz ten olejek łopianowy na włosach? ja olejuje w tygodniu na ok 2 godzinki a z soboty na niedzielę na całą noc. Dzisiaj przeczytałam na blogu anwen że nie jest zalecane na całą noc nakładać olej na skalp w sumie włosy mi nadal wypadają, więc może przez to
Tak ze 20 min i idę myć, bo dłużej mi się zwykle czekać nie chce
__________________
Zapuszczanie naturalnych włosów - od 20.01.2014
CEL: 60 cm - 01.12.2015 - osiągnięty
Quiyanca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-17, 21:44   #1962
scarletfields
Zakorzenienie
 
Avatar scarletfields
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 3 212
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Cytat:
Napisane przez Ofca w Wielkim Miescie Pokaż wiadomość
A to mój 7-8 miesięczny odrościk Nawet już mnie nie denerwuje że mam odrosty, pogodziłam się z tym W ogóle to ten kolor przy odrostach wygląda bardzo rudo, ciekawe czy w rzeczywistości też taki jest bo włosy miałam farbowane na blond
Chciałabym mieć już taki duży odrost

Coraz bardziej irytują mnie włosy, przy głowie przez odrosty są przyklapnięte i wyglądają na wiecznie przetłuszczone, a końce to siano
scarletfields jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 10:05   #1963
Sandrika
Zadomowienie
 
Avatar Sandrika
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 476
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Hej dziewczyny, bardzo żałuje że nie mogę stale uczestniczyć w rozmowach ale niestety sesja się zbliża tak bardzo szybko ze nic innego w głowie teraz nie mam..

No i.. postanowiłam rozprawić się z "duchami przeszłości" i zafarbować szamponetką dzisiaj włosy na kolor brązowy zawsze chciałam se zobaczyć w strikte brązie, szamponetki zawsze u mnie schodzą do zera więc uwżam że warto spróbować..a nóż widelec jeśli wreszcie zobacze na własne oczy ze w ciemnych jest mi niedobrze to pozostawie temat farbowania na zawsze :P Gorzej jak będzie mi ładniej

Ja nie boje sie farbować włosów, myślę że są zdrowe i piękne także farbowane, o ile się o nie dba.. Boje się tego że zmarnuje całą pielęgnacje i zapuszczanie a za pół roku znowu mi się odwidzi ale uznałam ze skoro mam się źle czuć to czemu by nie spróbować

Jeśli mnie za to ^ nie zlinczujecie to wstawie fotki jak efekt :P ? O i może byście mi doradziły czy lepiej mi w naturze czy nie?
Sandrika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 10:08   #1964
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Cytat:
Napisane przez Sandrika Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, bardzo żałuje że nie mogę stale uczestniczyć w rozmowach ale niestety sesja się zbliża tak bardzo szybko ze nic innego w głowie teraz nie mam..

No i.. postanowiłam rozprawić się z "duchami przeszłości" i zafarbować szamponetką dzisiaj włosy na kolor brązowy zawsze chciałam se zobaczyć w strikte brązie, szamponetki zawsze u mnie schodzą do zera więc uwżam że warto spróbować..a nóż widelec jeśli wreszcie zobacze na własne oczy ze w ciemnych jest mi niedobrze to pozostawie temat farbowania na zawsze :P Gorzej jak będzie mi ładniej

Ja nie boje sie farbować włosów, myślę że są zdrowe i piękne także farbowane, o ile się o nie dba.. Boje się tego że zmarnuje całą pielęgnacje i zapuszczanie a za pół roku znowu mi się odwidzi ale uznałam ze skoro mam się źle czuć to czemu by nie spróbować

Jeśli mnie za to ^ nie zlinczujecie to wstawie fotki jak efekt :P ? O i może byście mi doradziły czy lepiej mi w naturze czy nie?
Jasne Czekamy na foty!
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 10:29   #1965
Eirin
Rozeznanie
 
Avatar Eirin
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 888
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Sandrika , czy ja dobrze zrozumiałam, że już nie zapuszczasz naturalek i chcesz zafarbować włoski?? Mam nadzieję, że jeszcze jestem zaspana i źle zrozumiałam to co napisałaś.
__________________
nie farbuję włosów od 9 grudnia 2013 r.
Ostatnie cięcie włosów 13 maja 2014 r, 16 stycznia 2015r, 29kwietnia 2015r .. kolejne planowane na ostatni tydzień czerwca 2016 r
Eirin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 10:58   #1966
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Cytat:
Napisane przez Eirin Pokaż wiadomość
Sandrika , czy ja dobrze zrozumiałam, że już nie zapuszczasz naturalek i chcesz zafarbować włoski?? Mam nadzieję, że jeszcze jestem zaspana i źle zrozumiałam to co napisałaś.
Szamponetką
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 11:05   #1967
Eirin
Rozeznanie
 
Avatar Eirin
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 888
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
Szamponetką
Co za różnica...dla mnie farbowanie to farbowanie. Farba, szamponetką, henna .. ehh.. jeden czort
__________________
nie farbuję włosów od 9 grudnia 2013 r.
Ostatnie cięcie włosów 13 maja 2014 r, 16 stycznia 2015r, 29kwietnia 2015r .. kolejne planowane na ostatni tydzień czerwca 2016 r

Edytowane przez Eirin
Czas edycji: 2014-05-18 o 11:08
Eirin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 11:14   #1968
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Zgadzam sie z Eirin farba to farba. Jak pierwszy raz polozylam szamponetke na naturalne wlosy trzymala mi pol roku - ot przyklad na ich "nieszkodliwosc" i delikatnosc

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 11:21   #1969
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Zależy, jaki kolor tej szamponetki jesli rudy, to nie ma szans, że zejdzie
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 11:25   #1970
monika1983k
Rozeznanie
 
Avatar monika1983k
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 556
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

chce spróbować czegoś, co nie zniszczy naturalek i zobaczyc sie w innym niz swoim kolorze, ja tak zrozumiałammoim zdaniem lepiej raz na jakiś czas zaszamponetkowac sie, niz farbować trwale i niszczyć dotychczasowy efekt zapuszczania jest to jakis sposób, zeby na chwile odmienić swoje "oblicze", w końcu jesteśmy kobietami i lubimy bawić sie naszym wizerunkiem
Sandrika
obiecaj tylko, ze nie porzucisz drogi ktora obrałas - naprawdę szkoda by było marnowac tak długi czas zapuszczania
__________________
monika1983k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 13:19   #1971
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Ja ją rozumiem. Jeśli ktoś uważa tak jak ja swoje włosy za duży atut to zależy mu na tym, żeby ładnie wyglądać dla innych, ale przede wszystkim dla siebie. Podziwiam Was, że jesteście w stanie hodować te odrosty tyle czasu, ale wyobrażam sobie co czasem czują osoby które niestety nie znoszą takich różnic kolorystycznych. Inną sprawą jest głupota jak moja, że nie przemyślałam sobie tego co chcę dokładnie mieć po farbowaniu itd. Po prostu ja źle się czułam ze sobą i tyle. Teraz pewnie zrobiłabym to samo tyle, że u fryzjera i inną metodą. Są osoby, które nie lubią swojego koloru i trzeba to uszanować. Moim zdaniem, nie ma nic złego w podrasowaniu go jakimś mniej inwazyjnym zabiegiem niż kładzenie farby raz na miesiąc. Farba to nie jakiś zbrodniarz przecież. Wszystko dla ludzi tylko z umiarem.

Ja wiem, że nie do końca pasuję do Waszego wątku, ale lubię patrzyć chociaż na Wasze rezultaty. Ja na pewno nigdy ich nie osiągnę Zresztą włosy po ostatniej akcji regeneracyjnej i podcinaniowej dużo zyskały także nie będę się zadręczać i jak najdzie mnie ochota na zmianę to jej dokonam U mnie błędem było podcinanie włosów średnio co 7-9 miesięcy zamiast co 2-3. Mając kręcone i farbowane włosy jest to konieczne. Teraz to wiem;/
__________________
Dbam o włoski!

Edytowane przez iwonsia01
Czas edycji: 2014-05-18 o 13:29
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 14:09   #1972
procrastinator03
Raczkowanie
 
Avatar procrastinator03
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 144
Send a message via Skype™ to procrastinator03
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

ja zafarbowałam szamponetką na czekoladowy brąz i tak widziałam, że to nie jest to co było ... moje kochane złote niteczki nigdy nie powróciły, NIE CUDOWAĆ! bo bedziesz załować - jestem teraz mądrzejsza o ta wiedze juz nigdy nawet 'troche nie pokombinuje' bo naturalki nie beda juz takie same. teraz nawet boje sie z farbowancami cos zaradzic bo boje sie ze wejde na naturalki a dla mnie kazdy mm sie liczy... wiec nie pozostaje nic innego jak nożyczki ( a teraz juz raczej maszynka :P ) co jakis czas
__________________
dbam o włosy!
nie farbuję od 16.07.2013
nie suszę
nie prostuję
nie lokuję



długie, naturalne, zdrowe



piję drożdże 18/90
procrastinator03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 14:15   #1973
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Ja może i rozumiem, bo sama kiedyś nie potrafiłam sobie odmawiać farby, ale doszłam do takiego etapu w życiu, że choćby ktoś miał najlepiej zafarbowane próbując uzyskać naturalny efekt, to bije to taką sztucznością po moich oczach, że skutecznie mnie to zniechęca w takim wypadku toleruję jedynie jaskrawe kolory jak czerwony, różowy, niebieski, fioletowy, pomarańczowy, ewentualnie czarny i biały, ale te 2 jedynie przy zestawach gotyckich, bo się to ładnie prezentuje... ale "naturalne kolory" farb wyglądają jak marna podróba, że się tak ostro wypowiem

Edytowane przez Meadow
Czas edycji: 2014-05-18 o 14:17
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 14:16   #1974
monika1983k
Rozeznanie
 
Avatar monika1983k
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 556
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

gdyby tak serio serio do tego podchodzić, to powinien byc tutaj ban na rozmowy o jakimkolwiek farbowaniu w koncu wątek dla zapuszczających sie naturalnie dziewczyny to jeszcze raz o tym złym wstretnym farbowaniu miałyscie jakąś szamponetkę po której było widac że zeszła Wam całkiem z włosów czy jednak szamponetka tez się trzyma i zmienia naturalki?
__________________
monika1983k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 14:24   #1975
Sandrika
Zadomowienie
 
Avatar Sandrika
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 476
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Żebyście mnie już tak kobitki nie linczowały to wyjaśnie kilka rzeczy :P Po pierwsze na tą chwilę nie rezygnuje z zapuszczania naturalek bo po drugie u mnie szamponetki trzymają sie krótko i całkowicie sie wypłukują, a jeśli zostanie poświata to potrafię się jej pozbyć Po 3 kupiłam dwa odcienie, "Aromatyczne cappucino" i "orzechowy brąz", poświata ruda mi nie straszna

A chcę zaryzykować bo czuje się nijak, jeśli sie okaze ze to nie to, to szamponetka sie wyplucze i po calej sprawie

Po za tym podejrzewam ze mi nawte nie zlapie :d kiedys probowalam tez Joanna i niestety nie bylo zadnego efektu, tylko marionem mi złapało, ale zawsze zeszło do zera (po za odcieniem rudości ale to w dzieciństwie)

Edytowane przez Sandrika
Czas edycji: 2014-05-18 o 14:29
Sandrika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 14:49   #1976
Callen
Rozeznanie
 
Avatar Callen
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 696
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

A ja już kocham swoje naturalki nie mogę się doczekać kiedy będą już długie mój chłodny mysi blondzik będzie miłą odmianą po tych wszystkich ciepłych i zmywających się do rudego kolorach nie lubię siebie w ciepłych odcieniach
__________________
21.01.14 jestem kierowcą
Callen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 14:57   #1977
Quiyanca
Raczkowanie
 
Avatar Quiyanca
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Cytat:
Napisane przez iwonisia01
Są osoby, które nie lubią swojego koloru i trzeba to uszanować
Jak się nie lubi swojego koloru to się nie zapuszcza naturalek Bo to trochę sprzeczne z tym czego się chce, jakby nie było (chcę schować swój kolor bo jest brzydki, więc zapuszczę naturalne włosy, których nie chcę - serio? xD)

No chyba, ze ktoś strasznie sobie zniszczył i hoduje, żeby móc potem znów się farbować, to co innego właściwie...
__________________
Zapuszczanie naturalnych włosów - od 20.01.2014
CEL: 60 cm - 01.12.2015 - osiągnięty
Quiyanca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 15:03   #1978
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Cytat:
Napisane przez Quiyanca Pokaż wiadomość
No chyba, ze ktoś strasznie sobie zniszczył i hoduje, żeby móc potem znów się farbować, to co innego właściwie...
Ale wtedy taka osoba by nie płakała z wątpliwościami nad kilkucentymetrowym odrostem no i raczej by jasno dała do zrozumienia po co to robi

monika ja bym uważała z szamponetkami, kupiłam sobie kiedyś jakąś ciepło-brązową i wyszła od głowy brązowo-fioletowa, a kawałek dalej na włosach, które były więcej razy farbowane wyszła niebiesko-zielona to z delii jakaś

Edytowane przez Meadow
Czas edycji: 2014-05-18 o 15:11
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 15:07   #1979
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Cytat:
Napisane przez Callen Pokaż wiadomość
A ja już kocham swoje naturalki nie mogę się doczekać kiedy będą już długie mój chłodny mysi blondzik będzie miłą odmianą po tych wszystkich ciepłych i zmywających się do rudego kolorach nie lubię siebie w ciepłych odcieniach
Mnie ciepły pasuje, zobaczymy, jak to będzie z naturalkami...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 15:07   #1980
Eirin
Rozeznanie
 
Avatar Eirin
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 888
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów - część VI

Też jetem tego zdania , że ten wątek powinien być dla osób które zapuszczają naturalki a nie dla tych które farbują naturalki demotywując tym resztę dziewczyn. Mamy się wspierać w dążeniu do celu a nie namawiać do farbowania szamponetkami albo opowieściami typu, że ja tu jestem bo lubię czytać ale będę Wam w miedzy czasie pisać, że farbuje włoski i wcale sie przy tym nie niszczą więc Warto. Dziewczyny ! Takie podejście nie pomaga tym, które zapuszczają naturalki, mnie osobiście to demotywuje bo w sumie włącza mi się myślenie, po co mi te naturalki skoro mogę zafarbować delikatną farbą nie niszcząc ich. Nie ma jakiegoś wątki dla dbających o włosy farbowane ? Nikogo nie wyganiam, ale powtarzam : Takie pisanie, że "zafarbowałam, jest ok, są zdrowe, bede dalej farbować" wcale nie pomaga innym. Tym bardziej, ze to jak temat wskazuje "Grupa wsparcia"
__________________
nie farbuję włosów od 9 grudnia 2013 r.
Ostatnie cięcie włosów 13 maja 2014 r, 16 stycznia 2015r, 29kwietnia 2015r .. kolejne planowane na ostatni tydzień czerwca 2016 r

Edytowane przez Eirin
Czas edycji: 2014-05-18 o 15:09
Eirin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-31 11:58:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:04.