Trądzik na brodzie + skłonność do przebarwień - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-09, 12:36   #1
jill1
Raczkowanie
 
Avatar jill1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 56

Trądzik na brodzie + skłonność do przebarwień


Cześć dziewczyny
Od jakiegoś czasu mam straszne problemy z cerą. Od zawsze miałam niewielki trądzik (głównie na brodzie) jedak ostatnio problem ten się znacznie pogorszył. Na jesieni postanowiłam nieco powalczyc o gładkośc mojej cery i brak przebarwień. Niestety moja skóra jest bardzo mocno skłonna do przebarwień, praktycznie każdy pryszczyk pozostawia po sobie brązową plamkę. Zaczęłam od Acnedermu kupiłam sobie do niego filtr 30 i działałam: na początku okropny wysyp niespodzianek zaczęłam się niepokoic gdy konczyłam 2 tubkę a wysyp był coraz gorszy. Wtedy pomyslałam, że może to wina filtra i tak rzeczywiście było. Po odstwieniu kremu z filtrem problem minął i moja cera zaczęła się uspokajać. Acnederm całkiem nieźle sobie radził cera była gładka nic nie wyskakiwało. Jednak po wcześniejszych niespodziankach zostło mi mnóstwo przebarwień: efekt braku filtra. Po skonczeniu kuracji (ok 5 miesięcy) niestety problem nawrócił i skóra wróciła do poprzedniego stanu. Wtedy też zrobiłam najwiekszy błąd jaki tylko mogłam. W ramach zapuszczania włosów zaczęłam pić drożdże: wytrzymałam 2 tygodnie - o 2 tygodnie za długo. Stan cery był najgorszy jaki miałam w życiu: broda to był jeden wielki pryszcz. Niespodzianki pokazywały się tam gdzie do tej pory nigdy ich nie miałam (nos, policzki). Zaczęłam stosować effaclar duo, kupiłam też krem bb z spf 30 więc jako tako byłam też chroniona (zawsze coś), nieco uspokoił moją skórę ale nadal była w kiepskim stanie, musiałam zaprzestać kuracje z uwagi na coraz silniejsze słońce. Aktualnie cera nadal jest w paskudnym stanie broda wygląda bardzo źle, mam całą masę grudek jak i malenskich zaskórników głównie na obszarze brody pod kącikami ust teoretycznie nie widocznych bo nie są czerwone ale tworzą efekt chropowatej skóry. Ostanio też zaczęły się pojawiąc w dużych ilościach pod nosem jeden kolo drugiego bardzo bolesne . Nie chcę iść do dermatologa bo boję się, że da mi coś silnego co narobi więcej szkód niż pożytku. Jednak jak tak dalej pójdzie i nic nie pomoże będe do tego zmuszona.
Dziewczyny jak myslicie co może być przyczyną powstawania niedoskonałości na brodzie, jak sobie z tym poradzic. Może polecicie mi jakiś filtr który mnie nie zapcha. Coś co poradzi sobie z poprzebarwianą skórą.
Mam 23 lata a problemy z cerą większe niż jak byłam nastolatką...
jill1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 12:08   #2
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Trądzik na brodzie + skłonność do przebarwień

tradzik na brodzie czesto jest hormonalny. Pasuje zebys poszla do lekarza i on zlecil jakies badania w tym kierunku.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 19:22   #3
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Trądzik na brodzie + skłonność do przebarwień

Zgadzam się, to mogą być hormony. Więc zrób badania na początek.

Jeśli chodzi o filtry to spróbuj mineralne. Znajdź jakiś dobry puder bez talku i parafiny i spróbuj z nim. A tak to nawilżaj skórę czymś, co Cię nie zapycha. A AcneDerm możesz też znów stosować, ale najpierw zaopatrz się w filtry i je wypróbuj. Jednak AcneDerm na noc, a na dzień krem nawilżający z choćby najmniejszymi filtrami + filtry mineralne.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 19:35   #4
jill1
Raczkowanie
 
Avatar jill1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 56
Dot.: Trądzik na brodzie + skłonność do przebarwień

tak też słyszałam, że to mogą być hormony więc chyba wybiore sie po sesji do lekarza. Do jakiego wybrać się na początek? do ginekologa, dermo czy zwykły rodzinny starczy? a jeśli chodzi o ten Acnederm to nie ma przeciwskazań do stosowania w lato? boje się troche przebarwień mimo filtra bo i tak już mam ich sporo. Zamówiłam na allegro filtr vichy matujący jak myślicie nada się?
jill1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 21:08   #5
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Trądzik na brodzie + skłonność do przebarwień

U dermatologa możesz dostać skierowanie na badania, u ginekologa też, więc wszystko jedno chyba. Rodzinny też by może dał, ale myślę, że lepiej pójść do specjalistycznych lekarzy.
Myślę, że gdybyś stosowała właściwe filtry to byłoby w porządku, poza tym radziłabym go na noc używać, ale i tak filtry na dzień byłyby potrzebne.
A jeśli nie AcneDerm na przebarwienia to możesz kupić trochę witaminy C i robić sobie z niej maseczki, co jakiś czas, albo nawet dodać odrobinę do kremu.

Co do filtra to nie stosowałam, ale jeśli dobrze znalazłam to ma dość dobry skład i powinien być w porządku.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:46.