PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-24, 13:37   #31
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

Brawo

No widzisz, nauczysz się jak to robić

Myślę, że skoro jesteś w stanie założyć soczewkę bez znieczulaczy, to nie jest wcale źle i nie bedizesz tego potrzebować
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 13:39   #32
Agrafka_20
Raczkowanie
 
Avatar Agrafka_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 281
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

jezuuu jakl ja was kocham!!!!!!! dawno nie byłam tak szczęśliwa!! nie wierzę jesczze że mi się udało!!!! hehehe druga jużjest!!! kurcze ale jakim cudem!?? zastanawiam sie czy to przypadek czy co??? przecież bodajże od wtorku nie próbowałam a przedtem próby były bollesne i męczącce i bez efektów!!?? jejciu ale jazda...
jest jesczze jeden mały minusik. szkieł dawno nie zmieniałam (2lata!! wiem wiem że źle) i teraz mam takie wszystko wyraźne że aż mi sie w głowei kręci) jeju ale mam nadzieje ze nie mówię hop... i następne razy będą równie udane o matko co za szczęśćie...

DZIĘK IWAM ZA WSPARCIE I WSKAZÓWKI
ps.zakładałam raczej na białko patrząc w bok i górę. AHA!! wiem co chyba też jest ważne: ktoraś pisała z Was o tym i tak zrobiłam, kropelka płynu na soczewke -lepiej sie przykleja!! oł jee bejbe hehehehe
Agrafka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 14:01   #33
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

Agrafka, aż miło poczytać jak się cieszysz
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 14:15   #34
Agrafka_20
Raczkowanie
 
Avatar Agrafka_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 281
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

ha! a nie wiesz nawet jak sie ciesze, oj dla mnie to będziee wybawienie.
Kilka sytuacji irytujących dla mnie które zaważyły na decycji:
- wkurza mnie kiedy przychodzi czas zmiany oprawek bo żadne mi nie pasują ;(
- mam tłustą cerę i nie dość, że mi się okulary zjeżdżały z nosa po kilku godzinach, to jeszcze takie odciśniete mialam noski ze fuj (nie dawało nic podgiananie)
- zapisałam się na aerobik a tam to już wogóle poo 5minutach okulary mało mi nie spadały na ziemie/... haha doprowadzało mnie to do furii czasem

tak wiec jestem z siebie duman (mam nadzieje ze nie za szybko na to zeby powiedziec ze juz bede umiala wstawiac wciaz)
Agrafka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 14:26   #35
i_n_e_s
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 823
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

Brawo!
Widzisz udało się, najważniejsze to sie nie poddawać
Soczewki są wygodniejsze, ja nie znosze nosić okularów, zawsze mnie denerwuje jak mam je na nosie. A najbardziej mnie jak chce na leżąco pooglądać telewizje, to nigdy nie mogę się odpowiednio ułożyć żeby mnie nic nie uwierało
i_n_e_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 19:38   #36
Agrafka_20
Raczkowanie
 
Avatar Agrafka_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 281
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

no to soczewki zdjete wprawdzie nie zajelo mi to duzo czasu ale oczy pieka jak szalone i czerwone. strasznie mocno chyba dociskalam bo nie chcialy wylezc i sie denerwowalam. bo jak nie zaloze to pikus, ale co by bylo jakbym zdjac nie mogla hahha jeszcze tego by brakowalo. ciekawa jestem jak radzicie sobie z nimi po "kilku" piwkach?? bo szczerze mam dylemat. wiadomo nie dzis czy jutro ale powiedzmy za jakis miesiac chcialabym juz miec taka mozliwosc zeby pojsc w nich na imprezke... chociaz moze TZ mi pomoze jakby co, bo w koncu co za interes miec soczewki a wtedy co sie chce najlepeij wygladac zakladac te nielubiane okulary.

oj chyba by mi sie jakies kropelki przydaly? moze polecicie cos w rozsadnej cenie ale dobrego, zeby w soczewkach mozna bylo zakrapiac? (tak wiwem byly watki o tym ale tyle ich przeczytalalm i glupia nie pozapisywalam sobie-bo nie wierzylam ze mi sie przydadza i nie chcialam zapeszac, a teraz przekopywac jesczze raz ...oh nie mam sil
Agrafka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 19:45   #37
mala_czarna
Zadomowienie
 
Avatar mala_czarna
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 550
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

ja tez mialam podobny problem. jak bylam u okulistki (ktora swoja droga byla bardzo nerwowa) i ja sama juz probowalam pierwszy raz zalozyc to sie tak na mnie nadarla ze nie umiem i wogole... pozniej w domu malo co przed lustrem nie plakalam. Ale moj brat ktory tez nosi soczewki mi pomogl (pamietam jak ja sie z niego smialam gdy to on wtedy nie mogl zalozyc soczewe lub ich wyjac). jednak teraz doszlam do wprawy. Bez problemu zakladam je i zdejmuje, czasem dziewczyny mnie prosza zeby przesuwala soczewke po oku bez zamykania.
__________________
Free your mind.
mala_czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-24, 20:16   #38
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Agrafka_20
no to soczewki zdjete wprawdzie nie zajelo mi to duzo czasu ale oczy pieka jak szalone i czerwone. strasznie mocno chyba dociskalam bo nie chcialy wylezc i sie denerwowalam. bo jak nie zaloze to pikus, ale co by bylo jakbym zdjac nie mogla hahha jeszcze tego by brakowalo. ciekawa jestem jak radzicie sobie z nimi po "kilku" piwkach?? bo szczerze mam dylemat. wiadomo nie dzis czy jutro ale powiedzmy za jakis miesiac chcialabym juz miec taka mozliwosc zeby pojsc w nich na imprezke... chociaz moze TZ mi pomoze jakby co, bo w koncu co za interes miec soczewki a wtedy co sie chce najlepeij wygladac zakladac te nielubiane okulary.

oj chyba by mi sie jakies kropelki przydaly? moze polecicie cos w rozsadnej cenie ale dobrego, zeby w soczewkach mozna bylo zakrapiac? (tak wiwem byly watki o tym ale tyle ich przeczytalalm i glupia nie pozapisywalam sobie-bo nie wierzylam ze mi sie przydadza i nie chcialam zapeszac, a teraz przekopywac jesczze raz ...oh nie mam sil

A jak je zdejmujesz?? Dla mnie zdejmowanie było bardzo proste, łapałam soczewkę 2 palcami, tak ją przyszczypywałam i już Dosłownie sekundę to trwało I nic nie bolało ani nie piekło.

Co do zakraplania czegoś, to może sztuczne łzy?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 20:20   #39
Agrafka_20
Raczkowanie
 
Avatar Agrafka_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 281
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

no wiec prrobuje ja przesunac w bok patrze np. w lewo a przesuwam w prawo i wtedy pod nia sie powietrze robi taka bulka hiih i juz jeszcze raz przesunac i wypada... chcialam uszczypnac ale wtedy to bym chyba paznokciami musiala choc krotkie mam jakos mi tak zle zeby ja chwycic chyba ze dwoma palcami obu rak a nie jednej aj... mam nadzieje ze bedzie lepiej.
Agrafka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 12:48   #40
marti_ka
Raczkowanie
 
Avatar marti_ka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: rosenheim
Wiadomości: 340
GG do marti_ka
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

gratuluje jestem z Ciebie udmna brawo byle tak dlaej... widzisz udalo sie bedzie coraz lepiej zobaczysz
__________________
tylko ten kto wierzy w anioła, może go w życiu spotkać...
http://tac.families.com/ezb/794295.png
http://www.babysfirstsite.org/newtic...1.birthday.png
marti_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 13:18   #41
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

Chyba kazda z nas miala na poczatku problemy z soczewkami... Teraz idzie mi to juz tak szybko, za czasami w miescie zastanawiam sie, czy je ubralam czy nie, taki odruch Mam w sumie 5 bliskich osob, ktore nosza soczewki i KAZDA zaklada i zdejmuje je w inny sposob. Moge nawet zaryzykowac stwierdzenie, ze z soczewkami jest jak z liniami papilarnymi - kazdy ma indywidualny sposob zakladania.

Poczatkujacym polecam serwis http://www.soczewkikontaktowe.pl/
Wprawdzie sponsorowany, ale jak sie nie patrzy na reklamy to mozna sie wielu rzeczy dowiedziec. Bardzo fajne sa zwlaszcza te animacje.

Zycze powodzenia wszystkim tym, ktore zaczely!
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-25, 14:14   #42
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

Sama noszę soczewki i bez problemu je zakładam, ale siostra kupiła kolorowe i za nic założyć nie mogła. No to ja na nią, że jakaś 'inna' jest, że to banalne. Wzięłam soczewkę /ta kolorową/ i.... nie byłam w stanie jej założyć. Wogóle nie trzymała kształtu oblepiała się na palcu /a nowa wyjęta z pudełka/ Po chwilowym przesuszeniu na palcu nadal była dziwna. Dodam że ja noszę Johnsona, a te kolorowe były Bausha
Może więc wypróbuj inną firmę
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 16:19   #43
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

Moj TZ z kolei nosi tylko B&L i sobie je bardzo chwali. Ja z kolei zmienilam Focusy na Acuvue i nie widze roznicy.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 19:46   #44
Agrafka_20
Raczkowanie
 
Avatar Agrafka_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 281
B&L PureVision, kto nosi lub słyszał?

Dziewczyny, z soczewkami idzie mi coraz lepiej i już wiem, że będę je nosić więc chcę się zaopatrzyć w dodatkowe, w razie gdyby coś sie stało (zgubię, zniszczę czy nie wiem :P)
Przeszukuję właśnie sklepy internetowe, bo nie mam zamiaru dać się naciągać w normalnych, bo ceny dużo niższe. Wiem, że każda z Was poleca i nosi inne, ale chcę Was zapytać o te konkretne B&L PureVision. Nosi je któraś z Was??? Zaciekawiły mnie bo nie są bardzo drogie, pisze na stronce że to jakieś najnowsze a dodatkową zaletą że mozna je nosić nawet miesiąc ebz ściągania. W to to akurat wątpię torszke, ale zawsze to jakoś jakbym w nich zasneła czy coś to bym się tak nie bała, bo skoro piszą że można i miesiąc... poradźcie, co o nich myślicie, bo na razie jak dla mnie wszystkie są takie same
a tu jesczze stronka do nich http://www.sklep-soczewki.pl/product...products_id=43
Agrafka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 19:55   #45
Agrafka_20
Raczkowanie
 
Avatar Agrafka_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 281
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

kurcze ciekawe ile kosztują one w normalnym sklepie, u optyka, skoro w sieci róznica jest ok. 10zł niby to sie rozlozy na 2 msc. ale zawsze to coś . ... tylko jesczze nie sprawdzilam ile koszty wysyłki :P żeby się nie okazało ze tu mi sie wyrówna hehe
Agrafka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 20:03   #46
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

Ja noszę soczewki Focusa i baaardzo je sobie chwalę.
Mnie para tych soczewek- miesięcznych - wynosi 40 zł.

Pozdrawiam

I ciesze się ,że Ci się udało
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 20:06   #47
Agrafka_20
Raczkowanie
 
Avatar Agrafka_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 281
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

dzięki
a swoja drogą to dziwie się czemu niektózy tak drogo płacą skoro te niby najlepsze pure vision wychodzą 28 za 2szt (+wysyłka nie wiem ile właśnie -> ktos wie ile koszty wysyłki wychodzą w sklep-soczewki?? bo nie moge na stronce znaleźć a oni tylko za pobraniem wysyłają :/
Agrafka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 20:16   #48
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Agrafka_20
dzięki
a swoja drogą to dziwie się czemu niektózy tak drogo płacą skoro te niby najlepsze pure vision wychodzą 28 za 2szt (+wysyłka nie wiem ile właśnie -> ktos wie ile koszty wysyłki wychodzą w sklep-soczewki?? bo nie moge na stronce znaleźć a oni tylko za pobraniem wysyłają :/
Dla każdego inne soczewki są dobre, ja np. nie byłam zadowolona ani z Johnsona ani z B&L były niewygodne.

A te są sietne.

A jeżeli chodzi o zamawianie prez internet- to nigdy tego nie robiłam Ale kto wie- może zacznę
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 20:35   #49
Agrafka_20
Raczkowanie
 
Avatar Agrafka_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 281
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

Jeszcze jedno małe pytanko mama nadzieje że nie nie zlinczujecie haha ile płynu zużywa się mniej więcej na miesiac bo nie wiem czy oplaca się zamówić większą ilość.
Agrafka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-26, 20:40   #50
innuendo
Rozeznanie
 
Avatar innuendo
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 924
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

mi wielka butla [nie do końca wiem, jaka dokładnie pojemność] starcza na parę miesięcy, więc płyn ogoólnie wydajnym produktem jest .
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=639070 kosmetyki wymiana
innuendo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 20:44   #51
Agrafka_20
Raczkowanie
 
Avatar Agrafka_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 281
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

kurcze, tak sobie myślę, że fajne muszą być te nowe socz. o których piszę wyżej - chyba się skuszę :p

trochę sama do siebie gadam ale to nic haha

duza butla to 720ml? chyba co? ?

no dobra to zamawiam bo sie napaliłam strasznie hah
Agrafka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 20:46   #52
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

mi butla 360 ml starcza na około 3 miesiące
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 20:47   #53
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: B&L PureVision, kto nosi lub słyszał?

Cytat:
Napisane przez Agrafka_20
Zaciekawiły mnie bo nie są bardzo drogie, pisze na stronce że to jakieś najnowsze a dodatkową zaletą że mozna je nosić nawet miesiąc ebz ściągania. W to to akurat wątpię torszke, ale zawsze to jakoś jakbym w nich zasneła czy coś to bym się tak nie bała, bo skoro piszą że można i miesiąc... poradźcie, co o nich myślicie, bo na razie jak dla mnie wszystkie są takie same
a tu jesczze stronka do nich http://www.sklep-soczewki.pl/product...products_id=43
J Ci polecam O2Optix z Ciba Vision, ktore poza tym ze sa sztywne i latwe do zakladania, to maja te zalete ze mozna je nosic trzy dni pod rzad czyli ze jesli by sie zdarzyła jakas zakrapiana imprezka, czy sennosc by Cie nagle zmogla, to nie musisz sie obawiac i wyjac je mozesz dopiero nastepnego wieczora
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 20:52   #54
Agrafka_20
Raczkowanie
 
Avatar Agrafka_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 281
Dot.: B&L PureVision, kto nosi lub słyszał?

Cytat:
Napisane przez Joskelyn
J Ci polecam O2Optix z Ciba Vision, ktore poza tym ze sa sztywne i latwe do zakladania, to maja te zalete ze mozna je nosic trzy dni pod rzad czyli ze jesli by sie zdarzyła jakas zakrapiana imprezka, czy sennosc by Cie nagle zmogla, to nie musisz sie obawiac i wyjac je mozesz dopiero nastepnego wieczora
dzięki, te chyba mam teraz (bo była jakaś "promocja" i dostałam je gratis po badaniu jako pierwsze soczewki... ale teraz spróbuje te nowe i jak coś to do nich wrócę.. a co do ich sztywności to i tak póki co nie jets to takie latwe.. haha tyle żebym z tamtymi nie miała większych probleów... ajj czy to nie mogli jedego rodzaju wprowdzić tylko musze takie dylematy przechhodzić haha każdy co innnego poleca i co... musze chyba osobiście przetestować i już
Agrafka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 21:18   #55
mrufka
Raczkowanie
 
Avatar mrufka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 288
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

W temacie soczewek jestem początkująca, ale akurat za 1 razem nosiłam PureVision B&L (dostałam przy badaniu), później zamówiłam na Allegro O2 Optix, czyli soczewki o których jest tu mowa Z nauką zakładania miałam lekkie problemy, już w gabinecie strasznie się pani wyrywałam ale miałam taki odruch od zawsze, żaden obcy paluch nie mógł się zbliżyć do mojego oka na mniej niż 10 cm ale jakoś poszło. Co do samych soczewek, to praktycznie żadnej różnicy w komforcie noszenia nie zauważyłam. W sprawie zakładania nie wypowiadam się o moich pierwszych, to był okres eksperymentalny a na obecne O2 Optix nie narzekam. Chociaż teoretycznie oba rodzaje są do noszenia dzień i noc, to noszę je długo, cały dzień zwykle od 7 do 23-24, ale jednak zawsze je sciągam na noc. Wydaje mi się że skoro przepuszczają więcej tlenu i tak warto je kupić, ale po spaniu np. w dzień czuję 'piasek pod oczami' - więc domyślam się że oko superkomfortowo podczas snu jednak się nie czuje purevision i optixy dla mnie były w gruncie rzeczy podobne, może najwyżej te pierwsze lepsze dla początkujących - mają napisiki po prawidłowej stronie soczewki i przy zakładaniu ma się pewność, że nie założy się jej na lewą
mrufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 07:25   #56
marti_ka
Raczkowanie
 
Avatar marti_ka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: rosenheim
Wiadomości: 340
GG do marti_ka
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

ja nosze B&L Comfort i jestem zadowolona ale marza u optyka jest porazajaca.. ja za 6 szt=> na 3 miesiace... w internecie place 59 zl, a u optyka za jedna soczewke 20 zl <szok> a plyn 120ml mi starcza bez problemu na miesiac ale co do rodzaju soczewek kazdemu pasuje co innego co innego jest wygodniejsze i lepsze no i plyny w necie tez kosztuja mniej ja osobiscie kupuje ale w sklepie internetowym albo na allegro, ale oczywisci wertuje net gdzie taniej bo po co przeplacac jak to ta sama jakosc.. poprstu wiele optykow sprzedaje w necie...
__________________
tylko ten kto wierzy w anioła, może go w życiu spotkać...
http://tac.families.com/ezb/794295.png
http://www.babysfirstsite.org/newtic...1.birthday.png
marti_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 08:06   #57
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

Co do plynow to warto zamowic tyle, zeby 360ml zuzyc w trzy miesiace, bo tyle mozna uzywac plynu z otwartej butli. pozniej moze juz tracic swoje wlasciwosci. Tak zreszta jest napisane na ulotkach we wszystkich plynach.
A co do soczewek - mialam Focusy, mam Acuvue (nosze tylko toryczne). Przy dobireaniu soczewek nie liczy sie tylko material z ktorego sa zrobione ale tez promien krzywizny (oprocz oczywiscie dioptrii i cylindra)- jesli jest zle dobrany, soczewka moze nawet wypasc z oka! Na to tez zwracajcie uwage przy zakupie. Promien krzywizny w duzym uproszczeniu znaczy ze soczewka moze byc bardziej okragla (9.2) albo bardziej rozplaszczona (8.6).
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 09:51   #58
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

się przyczepie do szczegółów promień 8,6 to bardziej okrągła soczewka
im wiekszy promień tym soczewka jest bardziej płaska.
a co do reszty to się zgodzę. płym max 3 miesiace od otwarcie. 360 ml starcza spokojnie. i broń boże soczewki kupowane na 'własną rękę' /pierwsze soczewki/
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 14:17   #59
Agrafka_20
Raczkowanie
 
Avatar Agrafka_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 281
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

Dzięki dziewczyny za rady, bo ja już miałam zakupić płyn 720ml :/ to bym dała plamę...
a co do dobierania soczewek to oczywiście że byłam u okulisty
dzięki za wszystko

Ahaaa właśnie dziś byłam w aptce, chciałam kupić sobie sztuczne łzy jakieś pytałam o Lacrimal - bo wyczytałam na wizazu w którymś wątku ze są ok i można stosować na soczewki. No i tak pytam pania o te sztucczne łzy i mowie ze były jakieś na L.. że mi polecano a ona że nie że tych na soczewki nie można i chciała mi dac jakies za 30pare złotych to podziekowałam bo były one w takich maleńkich pojedyńczych "saszetkach:" na jedno użycie (10szt)

No wiec co wy sądzicie o tyc h łzach??? bo ja zgłupialam (ona mowiła coś ze to nie mogą być z konserwantami czy jakoś tak) ...
Agrafka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 14:50   #60
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: PROBLEM Z SOCZEWKAMI! Pomocy!

jeśli juz mam na oczach soczewki i poczuję dyskomfort to TZ zakrapla mi płyn do soczewek /tak radziła moja okulistka/ a Lacrimal owszem mozna stosować ale chyba pół godziny przed założeniem i ewentualnie juz po zdjęciu soczewek. a tak wogóle to mam pytanie: czy teraz stosujesz jakies krople do oczu bo ja zauważyłam na sobie, że to straszenie o suchych oczach przy soczewkach to tak trochę na wyrost. wcześniej nie miałam problemów i odkad stosuje soczewki to nie zauważyłam w tym wzgledzie jakichs drastycznych zmian
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.