Ostatnio testowałam... - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-14, 21:41   #2821
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez Arwena84 Pokaż wiadomość
Dzisiaj testowalam slodkie perfumy z nuta bialej czekolady, strasznie mi sie spodobaly ale niestety nie moge sobie przypomniec nazwy. Cos mi swita, ze na opakowaniu bylo napisane: "lol". Perfumy tanie, 150zl/100ml. Jesli ktos wie o czym pisze, prosze o dokladna nazwe.
A nie było to Cioco Bianco Aquoliny, czy jakoś tak ?
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 21:54   #2822
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez Arwena84 Pokaż wiadomość
Dzisiaj testowalam slodkie perfumy z nuta bialej czekolady, strasznie mi sie spodobaly ale niestety nie moge sobie przypomniec nazwy. Cos mi swita, ze na opakowaniu bylo napisane: "lol". Perfumy tanie, 150zl/100ml. Jesli ktos wie o czym pisze, prosze o dokladna nazwe.
To jest Lulu ... eeee... Castagnete... (?)

zaraz poszperam, bo wiem co masz na myśli

/edit/

To chyba to Klik!

Ale jeśli pachniało to białą czekoladą to - podobnie jak Rozterce - kojarzy mi się to zdecydowanie z Aquoliną
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 22:07   #2823
Arwena84
Zadomowienie
 
Avatar Arwena84
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 638
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
To jest Lulu ... eeee... Castagnete... (?)

zaraz poszperam, bo wiem co masz na myśli

/edit/

To chyba to Klik!
Tak, to wlasnie te perfumy Strasznie mi sie spodobaly, chociaz w sumie slodkich zapachow nigdy nie lubilam.
A i na mnie jak najbardziej czekolada jest wyczuwalna
__________________
MAComania mnie dopadla, choroba ciezka, przewlekla i obawiam sie ze nieuleczalna.
Arwena84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 22:17   #2824
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez Arwena84 Pokaż wiadomość
Tak, to wlasnie te perfumy Strasznie mi sie spodobaly, chociaz w sumie slodkich zapachow nigdy nie lubilam.
A i na mnie jak najbardziej czekolada jest wyczuwalna
a jeśli można wiedzieć - gdzie je wąchałaś? - to pytam ja: wielbicielka jadalniaków zachwycona białą czekoladą aquolinki
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 22:36   #2825
Arwena84
Zadomowienie
 
Avatar Arwena84
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 638
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez kriss_de_valnor Pokaż wiadomość
a jeśli można wiedzieć - gdzie je wąchałaś? - to pytam ja: wielbicielka jadalniaków zachwycona białą czekoladą aquolinki
W łódzkim Douglasie. Szukalam czegos z nuta czekolady i mile mnie zaskoczyl konsultant polecajac ten zapach. Jutro lece kupic, mam nadzieje ze mi sie nie odwidzi po kilku dniach
__________________
MAComania mnie dopadla, choroba ciezka, przewlekla i obawiam sie ze nieuleczalna.
Arwena84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 22:55   #2826
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Ostatnio testowałam...

to może i w moim będzie, a jeśli nie to mogę uśmiechnąć się do Ciebie o kropelkę do testów jak juz kupisz?
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 23:08   #2827
sasia73
Zakorzenienie
 
Avatar sasia73
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Down Under
Wiadomości: 4 330
Dot.: Ostatnio testowałam...

[quote=kriss_de_valnor;578 8694]to może i w moim będzie


To ja też polecę jutro do Manufaktury, lubię czekoladowe zapachy, mniam...
sasia73 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-14, 23:13   #2828
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Ostatnio testowałam...

tu znalazłam nutki: achhh brzmią tak smakowicie http://www.basenotes.net/ID26128574.html
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 23:25   #2829
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Ostatnio testowałam...

Nikos Sculpture damski , co za kameleon.
Zaraz jak odebrałam przesyłkę i psiknęłam wyszła wędzarnia i gorycz i nic dosłownie nic więcej. Zamarłam.
Przez nastepne pół godziny nic więcej nie było czuć. Poszłam zmyć i juz miałam wystawić na wymiankowy ale....zaryzykowałam po ociepleniu się flaszeczki , dwa psiki na nadgarstek... a co mi szkodzi. No wędzarnia owszem ale jakby łagodniejsza, taki wędzony dymek, w tle cytrusy , takie ładniutkie , dosyć świeże. Po jakimś czasie cytrusy "pudrowieją" i w tle wyłania się jakaś lekka słodycz, całość niebanalna, delikatnie unosi się z nadgarstka i przyciaga jakąś nierozpoznaną oryginalną nutą. I tak sobie trwa do niczego znajomego nie podobna. raczej blisko skóry.

Jutro ponowne psikanie, ciekawe co się objawi Nie umiem powiedziec czy w efekcie będa "moje" czy nie, ale podobają mi się. Jeżeli będą bardziej "widoczne" to zostaną, zbyt subtelnych zapachów nie lubię, "killerowata " jestmm

Top note : Peach, Freesia, Tarragon, Lemon

Middle note : Ylang-Ylang, Orris, Cyclamen, Lily of the valley

Base note : Vanilla, Sandal, Cedar, Benzoin
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 23:38   #2830
Arwena84
Zadomowienie
 
Avatar Arwena84
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 638
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez kriss_de_valnor Pokaż wiadomość
to może i w moim będzie, a jeśli nie to mogę uśmiechnąć się do Ciebie o kropelkę do testów jak juz kupisz?
Jesli mi powiesz jak zrobic probke do testow, to spoko ;]

Cytat:
Napisane przez kriss_de_valnor Pokaż wiadomość
tu znalazłam nutki: achhh brzmią tak smakowicie http://www.basenotes.net/ID26128574.html
Tak wlasnie czytam i nie ma czekolady. Hmm cos mnie nos zawiodl, bo na mnie wybitnie czekoladowo pachnialy... jutro wytestuje po raz kolejny, choc musze przyznac, ze dawno mi sie zadne perfumy tak nie spodobaly po pierwszym tescie.
__________________
MAComania mnie dopadla, choroba ciezka, przewlekla i obawiam sie ze nieuleczalna.
Arwena84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 13:24   #2831
annmarie
Wtajemniczenie
 
Avatar annmarie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 809
GG do annmarie Send a message via Skype™ to annmarie
Dot.: Ostatnio testowałam...

Iris Noir - szukałam czegoś ciekawego, szczególnie, że irysy potafią być ciekawe, intrygujące... Ale jakieś ciężkie, jakby przywiędłe pod kurzem, a potem we mgle były.

Escada Magnetism
- pierwsze wrażenie - przyjemne. Drugie - zachwyt. Delikatny jaśmin - nie nachalny, ale wyczuwalny, do tego irys. Cudo - ciepłe, otulające, seksowne. Niestety, krótkotrwałe Po godzinie, może półtorej została słodycz, słodycz, słodycz. Prosta, jakaś taka przewidywalna i jednostajna. Szkoda, bo dla tej drugiej nuty gotowa byłam biec je kupić... Dobrze, że poczekałam (choć chyba dam im jeszcze kiedyś szansę)

Escada S
- miałam wrażenie, że w ogóle się nie rozwija, nie zmienia. Nie czułam nawet tych zapachów, które na bloterku mi się pojawiły.
__________________
Wymianka - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=926941
annmarie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-15, 14:28   #2832
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Ostatnio testowałam...

Męski Cristobal
Zaczyna się chłodną lawendą i kardamonem, potem ociepla się lekko, robi się bardziej drzewny, by wreszcie wysłodzić się wanilią i wtedy robi się podobny do Pi - przynajmniej na mnie
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 11:52   #2833
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez Arwena84 Pokaż wiadomość
Jutro lece kupic, mam nadzieje ze mi sie nie odwidzi po kilku dniach
no i jak - kupiłaś? dalej Ci się podoba?
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 16:18   #2834
Arwena84
Zadomowienie
 
Avatar Arwena84
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 638
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez kriss_de_valnor Pokaż wiadomość
no i jak - kupiłaś? dalej Ci się podoba?
Dzisiaj zrobilam do niego drugie podejscie... i juz mniej mi sie podoba. Ale generalnie pierwszy dzien @ wiec nic mnie dzis nie zachwyca
__________________
MAComania mnie dopadla, choroba ciezka, przewlekla i obawiam sie ze nieuleczalna.
Arwena84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 20:30   #2835
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez Arwena84 Pokaż wiadomość
Dzisiaj zrobilam do niego drugie podejscie... i juz mniej mi sie podoba.
byłam w douglasie i testowałam wszystkie dostępne zapachy Lulu Castagnette i tak:

lol w moim przekonaniu ma się nijak do czekolady i wcale nie jest jadalny wielka szkoda, bo się napaliłam, wydaje mi się sztuczny a cały efekt potęguje paczula w bazie
Je t'M to zielony mix owoców tropiklanych

Indomptée - świeżak




tyle w temacie
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 08:02   #2836
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez ishtar4 Pokaż wiadomość
Yardley - Lily of the Valley - nawet fajna konwalia, bez nut zielonego jabłuszka i syntetycznej lilii.
A czy ten zapach można gdzieś normalnie kupić? Bo dawno dawno temu miałam własnie konwalię i bardzo mi się podobała. I tak sobie myślę, że może by wrócić do starych upodobań

A w temacie: po bardzo długim czasie niewąchania niczego skusił mnie Ange Ou Demon - no i jak to u mnie bywa, porażka
Sam zapach jest nawet ok, aczkolwiek dla mnie zbyt duszący, zbyt słodki. Na KWC widziałam skojarzenia cmentarne - ja absolutnie takich nie mam. Ale z drugiej strony może rzadko wąchałam cmentarze
Luby stwierdził, że ten zapach absolutnie mu nie pasuje do mnie ani do żadnej młodej dziewczyny, ale jak będę po 60-tce to mogę tak pachnieć. I dodał, że jest aseksualny - no więc na pewno ja tak nie chcę pachnieć
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 08:25   #2837
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Ostatnio testowałam...

Daisy, Yardley jest w Galerii Centrum albo tu http://esentia.pl/Yardley_b490.htm
tymena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 08:35   #2838
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Ostatnio testowałam...

Tymena dzięki wielkie
Wobec tego przy następnej wizycie w Galerii Centrum muszę sprawdzić
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 09:37   #2839
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Ostatnio testowałam...

Próbeczki od kochanej Margot Raz jeszcze bardzo dziękuję


Idole Lubin

O rany... Ale zapach Przepiękny, bardzo przyjemny i uderzający do głowy... Nie będę porywać się na rozbudowane opisy, bo tym razem zdecydowanie nie czuję się na siłach
Powiem tak... To zdanie wypowiedziane przez autorkę zapachu:

" Wznieć pożar dżungli a ogarnie cię aromat leśnego likieru bogatego w gorące przyprawy, słodkiego jak trzcina cukrowa, i ciepłego jak skóra."

jest idealne Jednak wydaje mi się, że na mężczyźnie pachniałby jeszcze bardziej pociągająco niż na mnie. Na mojej skórze pojawia się chyba za dużo alkoholizowanych nutek (bardzo długo rum, następnie aromatyzowany likier) a ponadto goździki, których nie ma w "oficjalnym" składzie. Wyczuwam też nutki różane pod postacią dla mnie osobiście nieakceptowalną - to taka różyczka z zapachowej mieszanki suszek (identyczna jak w Midnight Poison).


Czarna Coco (Margotko - to EDP ? )

No i niech mi ktoś powie, że wszystkie zapachy Chanel nie mają w sobie jakiegoś wspólnego mianownika. Wyraźnie czuję tą nutkę, którą zawsze odbieram jako zobowiązującą i elegancką w taki specyficzny sposób. Ciekawe co to jest
Bardzo podoba mi się w tym zapachu kadzidełkowe drzewo sandałowe i delikatny jaśmin Nie do końca odpowiada mi nutka różanego mydełka.
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-18, 18:48   #2840
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 039
Dot.: Ostatnio testowałam...

Podczas drugiego testu Messe de Minuit olśniło mnie. To jedna z faz Shali, ta cytrusowo-kadzidlana (nareszcie wiem, gdzie w Shali podziewa się kadzidło, ale dużo czasu zajęło mi jego zlokalizowanie ), tyle że proporcje są tu zmienione. Mniej cytrusków, kadzidła za to więcej. Przez pewien czas kompozycja wydawała mi się bardzo udana i zdatna do noszenia (na razie nie znalazłam kadzidła, które mogłabym nosić z przyjemnością). Niestety po około pół godziny namiętnego zwąchiwania z siebie, jakby dorzucono jeszcze szczyptę kadzidła, co przechyliło szalę i zapach stał się zbyt kadzidlany jak dla mnie. Szkoda, choć i tak zapewne zdyskwalifikowałaby go trwałość.
Pierwsza faza jest jednak cudowna

Ostatnio dochodzę do wniosku, że jednorazowe testy nie są miarodajne. Zapach odkrywa swoje oblicze długo, a są też takie, które wciąż zaskakują.
Jak wy przeprowadzacie testy? Czy gdy zapach nie spodoba się przy pierwszym użyciu dajecie mu drugą szansę? Czy próbujecie odkryc jego duszę i różne wcielenia?
Czy szukać każdego składnika, czy nie rozbierać kompozycji na czynniki pierwsze, nie nazywać, aby nie odrzeć z magii?
Czasami zastanawiam się czy wśród zbyt pośpiesznie odrzuconych zapachów jest jakiś, który przy bliższym poznaniu uwiódłby mnie i stałby się moją drugą skórą...
Nie wiedziałam, w którym wątku zapisać moje wątpliwości, najbardziej pasują do tego.
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-18, 18:54   #2841
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Ostatnio testowałam...

ja bardzo czesto daje zapachowi druga,trzecia a nawet czwarta szanse. w ten sposob zakochalam sie w Pradzie i polubilam Addicta,chociaz na poczatku nie moglam zrozumiec jak moga sie te zapachy podobac
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-18, 19:21   #2842
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Ostatnio dochodzę do wniosku, że jednorazowe testy nie są miarodajne. Zapach odkrywa swoje oblicze długo, a są też takie, które wciąż zaskakują.
Jak wy przeprowadzacie testy? Czy gdy zapach nie spodoba się przy pierwszym użyciu dajecie mu drugą szansę? Czy próbujecie odkryc jego duszę i różne wcielenia?
Czasami zastanawiam się czy wśród zbyt pośpiesznie odrzuconych zapachów jest jakiś, który przy bliższym poznaniu uwiódłby mnie i stałby się moją drugą skórą...
Daję drugie, trzecie, czwarte szanse. staram sie testować też w różne pogody- tzn temperatury za oknem

Edytowane przez Kota
Czas edycji: 2007-11-18 o 19:46
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-18, 23:21   #2843
annmarie
Wtajemniczenie
 
Avatar annmarie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 809
GG do annmarie Send a message via Skype™ to annmarie
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Jak wy przeprowadzacie testy? Czy gdy zapach nie spodoba się przy pierwszym użyciu dajecie mu drugą szansę? Czy próbujecie odkryc jego duszę i różne wcielenia?
Czy szukać każdego składnika, czy nie rozbierać kompozycji na czynniki pierwsze, nie nazywać, aby nie odrzeć z magii?
Daję, daję Ja tak pokochałam Hypnose - pierwsza próba - nie to. Słodkie, i jakby zbyt dojrzałe dla mnie. Ale po 3 próbie zakochałam się, nagle odkryłam jakąś inną nutę i to było to

Ale jeśli zapach mnie dusi, wywołuje u mnie mdłości lub mocny ból głowy, to drugiej szansy nie dostaje (ew. czasem próbuję jeszcze raz na bloterku i szukam czy mam podobne objawy jak wcześniej, czy nie - jak dotąd, raczej się powtarzają).

Co więcej, jak zapach mi się podoba, to nim kupię, też go testuję 3-4 razy. Tak się nacięłam na starą Manię i na Crystal Aurę. Po pierwszym teście oba mnie zachwycały (choć bardzo różne, ale też w różnym czasie). Kupiłam i krótko się nimi cieszyłam. Mania dusiła mnie i co więcej - nie tylko mnie. Jakoś rozwijała się tak, że nawet osoby znające i lubiące te perfumy, przyznawały, że jakoś, jakby nie te. A CA były strasznie słodkie - nie poznawałam tego zapachu, który testowałam.

A co do drugiego pytania - nie szukam każdego składnika, wolę delektować się całością, choć zdarza mi się, że coś wybija mi się na pierwszy plan
__________________
Wymianka - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=926941
annmarie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 11:32   #2844
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Ostatnio testowałam...

Ostatnie testy powiązane są z warszawskim sabatem:

Zagorsk - przetestowałam z ciekawości, choć kadzidlaki kiepsko sie na mnie układają, no ale nie mogłam się powstrzymać. Tu jednak czekało mnie spore zaskoczenie. Zagorsk był smutny i przeczysty. Wiedziona wcześniejszymi opisami usiłowałam wyobrazić sobie atmosferę klasztoru, ale zamiast tego znalazłam się na otwartej, pustej przestrzeni. Wokół panowała pustka i chłód, ziemia była jałowa, a kępki trawy zmrożone i szaro-bure. Po szarym niebie snuł się klucz żurawi, ich krzyki rozbrzmiewały w powietrzu. Pusto, wszędzie pusto. Klasztor stal w oddali, zimny, wyniosły, zamknięty... Czułam zapach zimnej, pustej przestrzeni. Zapach niepokojący, nawet bardzo.

Daim Blond - zapach niewspółczesny, w stylu ekstrawaganckiej, nieco zmanierowanej damy z lat 50-tych. Kojarzy mi się z zamszową kanapą, na której owa ekscentryczna dama kładzie się w niewymuszonej pozycji i wystudiowanym ruchem sięga po papierosa. Czerwona szminka, zamsz, skóra, ogromna pewność siebie i lekka prowokacja.

Fumerie Turque - tu się poddałam. Zapach na pierwszy "niuch" to czysty klej, który potem niknie nieco w oparach dymu. Ale ten dym jest zbyt delikatny, więcej tu kleju niż dymu. Co dziwne, w ciepłym pomieszczeniu zapach był otulający, ale po wyjściu na chłodne powietrze stał się zimny i nieprzytulny. Jakby zapach oddzielił się ode mnie. Nie współgrał ze mną.

Cherqui - rewelacja. Zapach nieco w męskim stylu, przywodzący na myśl silną kobietę z dawnych epok. Tak właśnie mogłaby pachnieć któraś z czarodziejek Sapkowskiego, ale nie zwiewna i eteryczna Triss ani kobieca i wyniosła Yennefer. Choćby Fringilla Vigo. Wyobrażam sobie uwijającą się wśród szklanych pojemników kobietę, która z niedbale upiętymi włosami odważa i odmierza składniki, aby sporządzić z nich cudowną maść. Ta kobieta nie waha się, pewnym siebie głosem wydaje polecenia i nie musi patrzeć na przepisy, bo całą wiedzą ma w głowie.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 20:57   #2845
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Ostatnio testowałam...

J.Lo Glow (chyba, bo nie doczytałam ale kolor na to wskazuje) - ciekawe, różano-jaśminowe mydełko. Mocne, kobiece, uwodzicielskie. Takie trochę w temacie Stelli In Two Peony - prankowate. Coś mają w sobie. Szkoda, że flakon taki koszmarny.

Mont Blanc
- ciągle nie mogę się do tego zapachu przekonać. Ma coś w sobie, a jednak mnie odpycha. Niby się podoba, a jednak nie. Wąchając go czuję się jakbym miała rozdwojenie jaźni.

Hugo Boss Femme Essence - milusi. Jak klasyk. Na razie mocniejszy, ale to bym musiała globalnie, żeby ocenić żywotność tak naprawdę. Mam nadzieję, że wytrzymałby wiele godzin.

Christina Aguilera - miłe zaskoczenie. Spodziewałam się drażniącego ulepa, a zastałam miły, dzienny zapach. Nie żadna tam rewolucja, ale ciekawy.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 21:19   #2846
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Ostatnio testowałam...

Kropko, a jakiego Mont Blanca testowałaś?

Ja dzisiaj, dla przypomnienia testowałam Musta Cartiera,
Encre Noire- po zachwytach Pieńkowej Damy- (godny jest zachwytów) i Dolce Vita.
Encre Noire zdecydowanie wygrało ranking. Nie jest gorący ani buchający. Enigmatyczny, chłodnawy. Też typowy z niego introwertyk. To dobry- bardzo dobry zapach.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 21:30   #2847
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Kropko, a jakiego Mont Blanca testowałaś?
Klasyka, już któryś raz, Femme de Mont Blanc.
Individuelle lubię, Presence jest cudne. Z tym się oswajam.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 21:42   #2848
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Klasyka, już któryś raz, Femme de Mont Blanc.
Individuelle lubię, Presence jest cudne. Z tym się oswajam.
A wiesz co, mi się wydawało, że jakoś Femme najbardziej by do Ciebie pasowało. A tu zaskoczenie- bo uznajesz za najlepsze Presence- w sumie najbardziej chyba chłodny i profesjonalny z M Blanców- (przynajmniej w moim odczuciu- ale rzeczywiście chyba najlepszy). Zaskoczyłaś mnie Kropko, albo właściwie sama sobie wytworzyłam błędny obraz tego co lubisz.
To mówisz, że Presence... Muszę je sobie szybko przypomnieć.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 22:06   #2849
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Kropko, a jakiego Mont Blanca testowałaś?

Ja dzisiaj, dla przypomnienia testowałam Musta Cartiera,
Encre Noire- po zachwytach Pieńkowej Damy- (godny jest zachwytów) i Dolce Vita.
Encre Noire zdecydowanie wygrało ranking. Nie jest gorący ani buchający. Enigmatyczny, chłodnawy. Też typowy z niego introwertyk. To dobry- bardzo dobry zapach.
No a Dolce Vita jak?
Pisać mi tu natychmiast, a nie taką chałturę uprawiać

Encre Noir - na razie, bo po testach ręcznych, ostrożnie się zgadzam. Mnie przypomina Smoka i Vetiver Oriental, zapewne ze względu na wetiwer, który nawet nie wiem, czy tam jest...
Może jutro będzie test globalny?
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 22:17   #2850
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Ostatnie testy powiązane są z warszawskim sabatem:

Zagorsk - przetestowałam z ciekawości, choć kadzidlaki kiepsko sie na mnie układają, no ale nie mogłam się powstrzymać. Tu jednak czekało mnie spore zaskoczenie. Zagorsk był smutny i przeczysty. Wiedziona wcześniejszymi opisami usiłowałam wyobrazić sobie atmosferę klasztoru, ale zamiast tego znalazłam się na otwartej, pustej przestrzeni. Wokół panowała pustka i chłód, ziemia była jałowa, a kępki trawy zmrożone i szaro-bure. Po szarym niebie snuł się klucz żurawi, ich krzyki rozbrzmiewały w powietrzu. Pusto, wszędzie pusto. Klasztor stal w oddali, zimny, wyniosły, zamknięty... Czułam zapach zimnej, pustej przestrzeni. Zapach niepokojący, nawet bardzo.

Daim Blond - zapach niewspółczesny, w stylu ekstrawaganckiej, nieco zmanierowanej damy z lat 50-tych. Kojarzy mi się z zamszową kanapą, na której owa ekscentryczna dama kładzie się w niewymuszonej pozycji i wystudiowanym ruchem sięga po papierosa. Czerwona szminka, zamsz, skóra, ogromna pewność siebie i lekka prowokacja.

Fumerie Turque - tu się poddałam. Zapach na pierwszy "niuch" to czysty klej, który potem niknie nieco w oparach dymu. Ale ten dym jest zbyt delikatny, więcej tu kleju niż dymu. Co dziwne, w ciepłym pomieszczeniu zapach był otulający, ale po wyjściu na chłodne powietrze stał się zimny i nieprzytulny. Jakby zapach oddzielił się ode mnie. Nie współgrał ze mną.

Cherqui - rewelacja. Zapach nieco w męskim stylu, przywodzący na myśl silną kobietę z dawnych epok. Tak właśnie mogłaby pachnieć któraś z czarodziejek Sapkowskiego, ale nie zwiewna i eteryczna Triss ani kobieca i wyniosła Yennefer. Choćby Fringilla Vigo. Wyobrażam sobie uwijającą się wśród szklanych pojemników kobietę, która z niedbale upiętymi włosami odważa i odmierza składniki, aby sporządzić z nich cudowną maść. Ta kobieta nie waha się, pewnym siebie głosem wydaje polecenia i nie musi patrzeć na przepisy, bo całą wiedzą ma w głowie.
Aggie125- piekne, plastyczne opisy; przemowily do mnie- sa niezwykle sugestywne
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.