Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-11, 23:26   #1201
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Pani Filifionka, nie znam się jakoś super, ale może podaj jeszcze wymiary w miękkim biustonoszu (te z Melissy masz miękkie?). A co do tańszych biustonoszy, to czasem można coś znaleźć na allegro. Na brastopie jest też dużo fajnych modeli, a można znaleźć i do 50zł. Jak zbierze się zamówienie na ponad 75 funtów to i przesyłka do Polski jest za darmo. Widziałam niedawno w wątku o brastop, że ktoś chyba będzie zamawiał. Pewnie można się dołączyć. Jak będzie źle leżał zawsze możesz sprzedać na allegro - za tą cenę raczej trudno w Polsce znaleźć coś fajnego i kupiec się znajdzie.

soyummy 10cm to bardzo duża różnica. Skoro biustonosz ma zapobiegać temu, że biust stanie się obwisły, to musi on dość mocno przylegać pod biustem, żeby piersi nie wsuwały się w szczelinę między biustonosz a nasze ciało (można powiedzieć, że grawitacja je ściąga w dół ). A wyobraź sobie ile dodatkowe 10cm zrobi im przestrzeni na obwisanie...

Edytowane przez Hollyhock
Czas edycji: 2011-07-11 o 23:31
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 04:55   #1202
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez thefit
Hej,
pod biustem ciasno mam 72-73, a w biuście (dość luźno) 86-87. Doradzicie jakich rozmiarów powinnam szukać? Jak na razie chodzę w 75 c (przynajmniej w esotiq, w innych bieliźnianych dawno nie kupowałam)



Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Z kalkulatora Effuniaków wychodzi 70B, bo one są bardzo ściśliwe.
W innych pewnie będziesz musiała bardziej zaniżyć obwód np do 65 i podnieść miseczkę, ale tu już nie doradzę dokładnie.
Hej,
byłam w esotiqu i nijaki nie pasowały mi staniki z obwodem 70, a już z miseczką b to zupełnie. Za to idealnie leży 75c Pomiary biustu i pod biustem wydaje mi się, że zrobiłam dobrze. Może ma na to wpływ, że wybieram staniki powiększające? Chociaż z drugiej strony rozmiarówka powinna być chyba taka sama dla powiększających i zwykłych?
__________________
Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód

thefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 08:45   #1203
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V



Przymierzam się do zakupu Effuniakowego Straplessa Toffi. Naczytałam się o nim różnych opinii i teraz nie wiem jaki rozmiar wybrać.
Mam doświadczenie (zresztą bardzo udane) z Effuniakami - noszę 65FF w CH Toffiku i CH Perełce oraz 65F w HP Motylu, który zaczyna się robić za mały. Możecie mi coś zasugerować?
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 09:03   #1204
cold one
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 262
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

hej dziewczyny,

podaje moje wymiary:
pod(ciasno): 68 cm
w(luźno): 80cm

mam baaaaaaaardzo mały biust nie jestem jeszcze nawet pełnoletnia, ale wiem raczej, że za dużo to mi na pewno nie urośnie (sylwetka po mamie..). A najgorsze jest to, że moja młodsza siostra(w podstawówce...) ma większy ode mnie biust. Zdajecie sobie z tego sprawę, jak muszę patrzeć codziennie na jej pięknie rosnący biust??

Zawsze nosiłam 70A(albo po siostrze 75a). Ostatnio kupiłam jeden w Esotiq, ale weszłam na ten wątek i uświadomiłam sobie, że chyba nie jest idealny...

Weszłam też na stanikową mapę i zobaczyłam, że w moim mieście jest jakiś nowy sklep(jedyny!), ale pomyślałam, że chyba bym się wstydziła tam wejść, no bo jak dziewczyna, która prawie nic nie ma, ma sobie kupować stanik?

Proszę o waszą fachową pomoc
cold one jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 09:23   #1205
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez cold one Pokaż wiadomość
hej dziewczyny,

podaje moje wymiary:
pod(ciasno): 68 cm
w(luźno): 80cm

mam baaaaaaaardzo mały biust nie jestem jeszcze nawet pełnoletnia, ale wiem raczej, że za dużo to mi na pewno nie urośnie (sylwetka po mamie..). A najgorsze jest to, że moja młodsza siostra(w podstawówce...) ma większy ode mnie biust. Zdajecie sobie z tego sprawę, jak muszę patrzeć codziennie na jej pięknie rosnący biust??

Zawsze nosiłam 70A(albo po siostrze 75a). Ostatnio kupiłam jeden w Esotiq, ale weszłam na ten wątek i uświadomiłam sobie, że chyba nie jest idealny...

Weszłam też na stanikową mapę i zobaczyłam, że w moim mieście jest jakiś nowy sklep(jedyny!), ale pomyślałam, że chyba bym się wstydziła tam wejść, no bo jak dziewczyna, która prawie nic nie ma, ma sobie kupować stanik?

Proszę o waszą fachową pomoc
Dziewczyno!! Nie pleć bzdur skoro pod biustem masz 68 a w 80 to jednak coś tam masz Nawet niewielki biust może wyglądać ładnie. Do sklepu z bielizną nie bój się iść nie Ty jedna masz mały biust, panie sprzedawczynie na pewno widziały podobne
Moja siostra ma 25 lat i z całą pewnością biust już jej nie urośnie a ma podobne wymiary jak Ty(może nieco mniej pod biustem i podobnie w biuście ale ogólnie nie ma zbyt okazałego biustu) i powiem Ci że po dobraniu odpowiedniego stanika przez profesjonalną brafiterkę jak ją zobaczyłam to ŁAŁ.
Powiem Ci jeszcze że ona też należy do ludzi którzy niechętnie się pokazują w bieliźnie, byłyśmy na zakupach razem i może dzięki temu jakoś lepiej "przełknęła"fakt mierzenia przez panią ze sklepu i pozwoliła dobrać sobie coś odpowiedniego, a mierzyła chyba z 10-15 staników
Ale my trafiłyśmy do fajnego sklepu Swoją drogą dziękuję gohhha za namiary na sklepy w Toruniu, szczególnie Aszanti

edit:
korzystałaś z tego kalkulatora do przybliżonego obliczenia rozmiaru? Zajrzyj do pierwszego postu
bo ja mam pod biustem 67 a w biuście 84 i noszę stanik 65D w większości firm i nigdy nie uważałam że mam jakiś mikroskopijny biust, raczej średni
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."

Edytowane przez _carlajna_
Czas edycji: 2011-07-12 o 09:33
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 10:24   #1206
Pani Filifionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 392
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Hollyhock Pokaż wiadomość
Pani Filifionka, nie znam się jakoś super, ale może podaj jeszcze wymiary w miękkim biustonoszu (te z Melissy masz miękkie?). A co do tańszych biustonoszy, to czasem można coś znaleźć na allegro. Na brastopie jest też dużo fajnych modeli, a można znaleźć i do 50zł. Jak zbierze się zamówienie na ponad 75 funtów to i przesyłka do Polski jest za darmo. Widziałam niedawno w wątku o brastop, że ktoś chyba będzie zamawiał. Pewnie można się dołączyć. Jak będzie źle leżał zawsze możesz sprzedać na allegro - za tą cenę raczej trudno w Polsce znaleźć coś fajnego i kupiec się znajdzie.
Dziękuję za odpowiedź . O dziwo, w biustonoszu z Melissy też mam 90-91cm (ciężko mi zmierzyć samej co do milimetra, bo mi się trochę ślizga miarka). Jestem prawie pewna, że muszę brać obwód 65, bo w 60 jest mi zdecydowanie za ciasno. Nie wiem tylko jak z miską... Najlepiej miskowo leżą na mnie dwa biustonosze 60G (panache cleo), ale obwody przyprawiają mnie po czasie o bolesne pręgi... Jaką więc wybrać miskę, jeśli chciałabym odpowiednik 60G w 65? 65F?
__________________

Pani Filifionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 10:25   #1207
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość


Przymierzam się do zakupu Effuniakowego Straplessa Toffi. Naczytałam się o nim różnych opinii i teraz nie wiem jaki rozmiar wybrać.
Mam doświadczenie (zresztą bardzo udane) z Effuniakami - noszę 65FF w CH Toffiku i CH Perełce oraz 65F w HP Motylu, który zaczyna się robić za mały. Możecie mi coś zasugerować?
70F albo 70E, ale raczej ten większy rozmiar. Ja mam wymiary 64/92 chabra 65F (mierzyłam też 65FF i był sporo za duży), plunge effuniakowe 65FF (za wyjątkiem karminu, który jest dobry w 65F) i straplessa toffi zostawiłam w 70E (70f trochę odstawał)
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-12, 10:26   #1208
cold one
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 262
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

mi wychodzi (w tym 3 polu) 65B. Jak ja bym chciała mieć 85cm w biuście.. Ahhhhh:rolleyes :
cold one jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 10:30   #1209
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
70F albo 70E, ale raczej ten większy rozmiar. Ja mam wymiary 64/92 chabra 65F (mierzyłam też 65FF i był sporo za duży), plunge effuniakowe 65FF (za wyjątkiem karminu, który jest dobry w 65F) i straplessa toffi zostawiłam w 70E (70f trochę odstawał)
Dziękuję Już zamawiam w takim razie Powiedz mi jeszcze, strapless jest dużo bardziej ścisły od reszty?
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 10:58   #1210
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez cold one Pokaż wiadomość
mi wychodzi (w tym 3 polu) 65B. Jak ja bym chciała mieć 85cm w biuście.. Ahhhhh:rolleyes :
Wiesz co moim zdaniem jeżeli biust jest zadbany to nawet w małym rozmiarze wygląda dobrze
Co do rozmiaru z kalkulatora to radzę mierzyć. Bo wszystko zależy od danego modelu.
Właśnie taki rozmiar jak twój kupiła moja siostra 65B i naprawdę uwierz że spokojnie może nosić bluzki z dbekoltem bo nawet jej biust daje w odpowiednim staniku fajny efekt
Rozmiarów nie zmienisz po prostu wykorzystaj to co posiadasz i na pewno nie noś staników z obwodem 75!! bo nawet najmniejszy biust bez odpowiedniego podtrzymania z wiekiem stanie się mniej jędrny. Coś o tym wiem ale u mnie dochodzi jeszcze chodzenie bez stanika w ogóle bo najwygodniej było jak nic nie krępowało i ramiączka nie wysuwały się z pod bluzek...
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 11:01   #1211
estre
Zakorzenienie
 
Avatar estre
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 307
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość


Przymierzam się do zakupu Effuniakowego Straplessa Toffi. Naczytałam się o nim różnych opinii i teraz nie wiem jaki rozmiar wybrać.
Mam doświadczenie (zresztą bardzo udane) z Effuniakami - noszę 65FF w CH Toffiku i CH Perełce oraz 65F w HP Motylu, który zaczyna się robić za mały. Możecie mi coś zasugerować?
70F powinno być ok
On jest bardzo ścisły.
estre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-12, 12:27   #1212
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
możecie polecic stanik bez ramiączek i do dekoltu głębokiego , mam rozmiar 70 FF więc musi dobrze trzymac może coś z Dalii ? sama nie wiem ? Ewa Michalak troche drogie i nie wiem jak będzie z trafieniem rozmiaru ?
coś do tego typu sukienek? http://www.bonprix.pl/bp/offer.htm?c...12.1.&pr=67963
Wonderba strapless plunge, o np taki : http://cgi.ebay.co.uk/Wonderbra-Ulti...item870ba7dfa7
bardzo dobrze trzymają, mają w środku takie łapki

Cytat:
Napisane przez soyummy Pokaż wiadomość
Poproszę o pomoc
właśnie się zmierzyłam i my wyszło w biuście 82cm a pod 73cm.
Noszę 75B, a nawet 75C a kalkulator pokazał, że powinnam 65C.. Niestety u mnie raczej nie znajdzie się sklepu z takim wymiarem
Czy 75C a 65C to spora różnica?
jaki Waszym zdaniem powinnam miec rozmiar?
Tak, 75c jest dużo luźniejsze i ma większą miskę. Proponowałabym ci ściślejsze 70tki z miską b lub c.

Cytat:
Napisane przez Pani Filifionka Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny. Świadoma złego rozmiaru jestem już od bardzo dawna... a mimo to nadal nie udało mi się dobrać dobrego biustonosza . Nosiłam naprawdę najróżniejsze rozmiary i żaden biustonosz nie leży na mnie dobrze. Przez to wszystko chodzę ostatnio w jednej, starej Melissie, która chociaż nie trzyma idealnie mojego biustu, to przynajmniej nie masakruje mi skóry pod biustem ani samego biustu. Jest to rozciągnięty, stary model o rozmiarze 65G, ale rozmiarówka na pewno się zmieniła, bo mam jakiś inny od Melissy, nowszy, 65H który jest chyba za mały... (spłaszczony biust i puste miski od dołu). Stacjonarnego sklepu niestety nie mam pod nosem, wszędzie daleko.

Największy mój problem to brak jędrności, przez co zupełnie nie wiem, jak się mierzyć. Różnica między obwodem w pochyleniu a wyproście to nawet 10cm (w tej chwili na stojąco 90cm, w pochyleniu pod kątem prostym - 100cm). Nie znoszę także ciasnych obwodów - mam biustonosze od 60 do 70 i najlepiej czuję się w nie za ciasnych 65 - pod biustem mam 72 luźno i 66 mocno ściskając.

Najgorsze jest to, że jestem obecnie w bardzo kiepskiej sytuacji finansowej i nie mogę sobie pozwolić na zbyt drogie modele i na ciągle zwroty i wymiany...

Co byście mi poradziły? Będę naprawdę wdzięczna za każdą uwagę . Mam już dość mojego smutnie wiszącego biustu w starym staniku.
Ja radzę wybierać biustonosze wpisując w kalkulator pomiar w pochyleniu gdyż masz dużą różnicę. Zawsze możesz kupić coś używanego na allegro można znaleźć naprawdę fajne staniczki w dobrej cenie.
Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez thefit
Hej,
pod biustem ciasno mam 72-73, a w biuście (dość luźno) 86-87. Doradzicie jakich rozmiarów powinnam szukać? Jak na razie chodzę w 75 c (przynajmniej w esotiq, w innych bieliźnianych dawno nie kupowałam)




Hej,
byłam w esotiqu i nijaki nie pasowały mi staniki z obwodem 70, a już z miseczką b to zupełnie. Za to idealnie leży 75c Pomiary biustu i pod biustem wydaje mi się, że zrobiłam dobrze. Może ma na to wpływ, że wybieram staniki powiększające? Chociaż z drugiej strony rozmiarówka powinna być chyba taka sama dla powiększających i zwykłych?
Pokaż się w tym staniku, jeżeli bardziej odpowiadają ci 75tki to nie ma sensu się ściskać, każda z nas ma inną ściśliwość.
Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość


Przymierzam się do zakupu Effuniakowego Straplessa Toffi. Naczytałam się o nim różnych opinii i teraz nie wiem jaki rozmiar wybrać.
Mam doświadczenie (zresztą bardzo udane) z Effuniakami - noszę 65FF w CH Toffiku i CH Perełce oraz 65F w HP Motylu, który zaczyna się robić za mały. Możecie mi coś zasugerować?
Obwód 70, a miska to zależy, jeżeli masz bardziej pełny biust to raczej 70ff, jeżeli stożkowy to 70f powinno być ok, a nie możesz zamówić dwóch tych rozmiarów dla porównania?
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 13:23   #1213
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Pani Filifionka Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź . O dziwo, w biustonoszu z Melissy też mam 90-91cm (ciężko mi zmierzyć samej co do milimetra, bo mi się trochę ślizga miarka). Jestem prawie pewna, że muszę brać obwód 65, bo w 60 jest mi zdecydowanie za ciasno. Nie wiem tylko jak z miską... Najlepiej miskowo leżą na mnie dwa biustonosze 60G (panache cleo), ale obwody przyprawiają mnie po czasie o bolesne pręgi... Jaką więc wybrać miskę, jeśli chciałabym odpowiednik 60G w 65? 65F?
Ja bym próbowała 65F

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Hej,
byłam w esotiqu i nijaki nie pasowały mi staniki z obwodem 70, a już z miseczką b to zupełnie. Za to idealnie leży 75c Pomiary biustu i pod biustem wydaje mi się, że zrobiłam dobrze. Może ma na to wpływ, że wybieram staniki powiększające? Chociaż z drugiej strony rozmiarówka powinna być chyba taka sama dla powiększających i zwykłych?
Zauważ, że 70B wychodziło z kalkulatora Effuniaków, które mają swoją specyficzną rozmiarówkę. Spróbuj 65DD (ewentualnie 65E). Dopiero jeśli te nie będą odpowiednio leżały, to zobacz 70D i 70C. I przymierz sobie też biustonosze miękkie - wtedy najlepiej jest się przekonać jak leży dany rozmiar i szukać go później w usztywnianych (inna sprawa, że jak trafisz na odpowiedni miękki biustonosz, to możesz już nie chcieć powiększającego ani usztywnianego - przynajmniej ze mną tak było )
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 16:57   #1214
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

dziewczyny pisałam już tu kiedyś i doradziłyście mi próbować miseczke D zamiast tradycyjne C.

Dzisiaj więc zamiast jak zwykle 70C zmierzyłam 65D i miseczka była bardzo fajna, tzn biust się nie wylewał jak to zwykle bywa u mnie, obwód pasował, nie ściągał za bardzo a był dobrze dopasowany ale dziwnie sie czułam bo mieseczki zaczynały mi się praktycznie pod pachą, tak mniej więcej na środku.
Gdzie prawidłowo powinny się zaczynać miseczki?

Dodatkowo chciałam kupić gorset, tyle się nachodziłam i jeszcze nic nie znalazłam, bo potrzebowałam taki bez ramiączek. I niestety będę musiała założyć silikonowe ramiączka a mi się to strasznie nie podoba:/
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 17:34   #1215
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
Wonderba strapless plunge, o np taki : http://cgi.ebay.co.uk/Wonderbra-Ulti...item870ba7dfa7
bardzo dobrze trzymają, mają w środku takie łapki


Tak, 75c jest dużo luźniejsze i ma większą miskę. Proponowałabym ci ściślejsze 70tki z miską b lub c.



Ja radzę wybierać biustonosze wpisując w kalkulator pomiar w pochyleniu gdyż masz dużą różnicę. Zawsze możesz kupić coś używanego na allegro można znaleźć naprawdę fajne staniczki w dobrej cenie.

Pokaż się w tym staniku, jeżeli bardziej odpowiadają ci 75tki to nie ma sensu się ściskać, każda z nas ma inną ściśliwość.

Obwód 70, a miska to zależy, jeżeli masz bardziej pełny biust to raczej 70ff, jeżeli stożkowy to 70f powinno być ok, a nie możesz zamówić dwóch tych rozmiarów dla porównania?

dzięki , cena mnie powaliła i dostępność na ebay chyba nie dla mnie
chyba zacznę zbierać na tego ze sklepu michalak , tam można wymienić bez problemu ? długo się czeka na przesyłkę ?
nie kupowałam dobrego stanika z rok czasu to chyba trzeba się zmobilizować
rozejrze sie jeszcze na allegro ...
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 17:48   #1216
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

może trochę zboczę z tematu ale bardzo polecam kupowanie uświadomionych biustonoszy na ebay.
Tydzień temu przyszła do mnie przesyłka zamówiona właśnie na ebay. Kupiłam kostium dwuczęściowy Panache ava. Za górę + dół +przesyłka do polski zapłaciłam niecałe 130 zł. Kostium oczywiście nowy z metkami nawet na wieszaczkach
W sklepach internateowych za samą górę musiałabym zapłacić ok 150 zł nie mówiąc już o dole i przesyłce.
Także się opłaca i to bardzo.
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 21:53   #1217
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
dziewczyny pisałam już tu kiedyś i doradziłyście mi próbować miseczke D zamiast tradycyjne C.

Dzisiaj więc zamiast jak zwykle 70C zmierzyłam 65D i miseczka była bardzo fajna, tzn biust się nie wylewał jak to zwykle bywa u mnie, obwód pasował, nie ściągał za bardzo a był dobrze dopasowany ale dziwnie sie czułam bo mieseczki zaczynały mi się praktycznie pod pachą, tak mniej więcej na środku.
Gdzie prawidłowo powinny się zaczynać miseczki?
Generalnie to fiszbiny powinny celować w środek pachy, więc teoretycznie to tam powinna zaczynać się miseczka. Poczytaj sobie np. na stanikomanii o wąsko- i szerokofiszbinowych biustonoszach. Z jakiej firmy mierzyłaś? Panache ma zazwyczaj szersze fiszbiny niż Freya. Może o to chodzi?
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 23:07   #1218
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
dziewczyny pisałam już tu kiedyś i doradziłyście mi próbować miseczke D zamiast tradycyjne C.

Dzisiaj więc zamiast jak zwykle 70C zmierzyłam 65D i miseczka była bardzo fajna, tzn biust się nie wylewał jak to zwykle bywa u mnie, obwód pasował, nie ściągał za bardzo a był dobrze dopasowany ale dziwnie sie czułam bo mieseczki zaczynały mi się praktycznie pod pachą, tak mniej więcej na środku.
Gdzie prawidłowo powinny się zaczynać miseczki?

Dodatkowo chciałam kupić gorset, tyle się nachodziłam i jeszcze nic nie znalazłam, bo potrzebowałam taki bez ramiączek. I niestety będę musiała założyć silikonowe ramiączka a mi się to strasznie nie podoba:/
A co to był za staniki? W moim gossardzie np miski też są bardzo zabudowane pod pachą, a w innych już nie.


Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
dzięki , cena mnie powaliła i dostępność na ebay chyba nie dla mnie
chyba zacznę zbierać na tego ze sklepu michalak , tam można wymienić bez problemu ? długo się czeka na przesyłkę ?
nie kupowałam dobrego stanika z rok czasu to chyba trzeba się zmobilizować
rozejrze sie jeszcze na allegro ...
He he to był taki przykład 1wszy z brzega, można dostać je taniej
Można wymienić, ja czekałam chyba z 10 dni, to zależy czy rozmiar jest dostępny od ręki.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 07:49   #1219
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość
Dziękuję Już zamawiam w takim razie Powiedz mi jeszcze, strapless jest dużo bardziej ścisły od reszty?
tak, strapless toffi w obwodzie 70 jest tak samo ścisły jak inne ścisłe effuniaki w obwodzie 65
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-13, 17:52   #1220
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Staniki zwykle kupuje w ESOTIQ nie są zbyt drogie a jakość mnie zadowala, gorzej troche z dobraniem rozmiaru. Poza tym mają często promocje więc można za małą kwotę wyrwać coś fajnego.
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 22:35   #1221
pacika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 69
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

od jakiegos czasu bezskutecznie szukam bielizny slubnej, wszystko za male...
pod biustem dosc ciasno 80, w biuscie 101.
wychodzi kilka roznych rozmiarow, na ktory mam patrzec zamawiajac biustonosz?
babka w triumphie dzis powiedziala mi, ze mam 75F i ze oni takich nie robia, ze mam zapomniec o bardotce, o gorsecie .... to gola mam isc do slubu???
pacika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 22:50   #1222
Inka__
Raczkowanie
 
Avatar Inka__
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 400
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cześć Dziewczyny
Mam nadzieję, że mi pomożecie. Sprawdzałam jaki stanik będzie dla mnie idealny i na paru stronach inaczej mi wychodziło.
Pod biustem (ciasno) : 73
W biuście (luźno) :90
Jaki rozmiar będzie idealny?
Inka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 23:00   #1223
Sevillana
Raczkowanie
 
Avatar Sevillana
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 65
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Ja ze swojej strony mogę dodać:
wszystkie mieszkanki Łodzi, co wtorek w sklepie Atlantic (Manufaktura) są bezpłatne konsultacje z brafittingu. Przynajmniej jeszcze niedawno tak było sama skorzystałam i naprawdę polecam. Sympatyczna pani pomoże dobrać biustonosz, zapiąć, dopiąć, poprawić, jest po prostu na każde zawołanie, wszystko wytłumaczy jak laikowi
__________________

Sevillana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 23:28   #1224
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 578
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez pacika Pokaż wiadomość
od jakiegos czasu bezskutecznie szukam bielizny slubnej, wszystko za male...
pod biustem dosc ciasno 80, w biuscie 101.
wychodzi kilka roznych rozmiarow, na ktory mam patrzec zamawiajac biustonosz?
babka w triumphie dzis powiedziala mi, ze mam 75F i ze oni takich nie robia, ze mam zapomniec o bardotce, o gorsecie .... to gola mam isc do slubu???
triumph to nie jest wcale najlepszy producent bielizny zobacz sobie w pierwszym poście tego wątku, tam jest link do stanikowej mapy, czyli sklepów, gdzie w doborze stanika pomoże Ci brafitterka, a Twój rozmiar nie będzie uznany za "za duży"
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 11:36   #1225
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez pacika Pokaż wiadomość
od jakiegos czasu bezskutecznie szukam bielizny slubnej, wszystko za male...
pod biustem dosc ciasno 80, w biuscie 101.
wychodzi kilka roznych rozmiarow, na ktory mam patrzec zamawiajac biustonosz?
babka w triumphie dzis powiedziala mi, ze mam 75F i ze oni takich nie robia, ze mam zapomniec o bardotce, o gorsecie .... to gola mam isc do slubu???
Zacznij poszukiwania od 75f albo 80e z brytyjczyków czyli np freya, panache, pour moi, audelle. A np z dali możesz spróbować 70i bardotki, nie rozumiem czemu miałabyś o niej zapomnieć albo o gorsecie, ta pani chyba nie była zbyt dobrze uświadomiona. Może effuniak ślubny, ale byś musiała sobie rozmiar u nich wyliczyć.

Cytat:
Napisane przez Inka__ Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny
Mam nadzieję, że mi pomożecie. Sprawdzałam jaki stanik będzie dla mnie idealny i na paru stronach inaczej mi wychodziło.
Pod biustem (ciasno) : 73
W biuście (luźno) :90
Jaki rozmiar będzie idealny?
Ciężko powiedzieć jaki rozmiar będzie idealny, nikt przez internet ci tego nie powie na 100%, tylko mierzeniem dojdziesz do swojego rozmiaru. Zaczęłabym od 70d z brytyjczyków.

Cytat:
Napisane przez Sevillana Pokaż wiadomość
Ja ze swojej strony mogę dodać:
wszystkie mieszkanki Łodzi, co wtorek w sklepie Atlantic (Manufaktura) są bezpłatne konsultacje z brafittingu. Przynajmniej jeszcze niedawno tak było sama skorzystałam i naprawdę polecam. Sympatyczna pani pomoże dobrać biustonosz, zapiąć, dopiąć, poprawić, jest po prostu na każde zawołanie, wszystko wytłumaczy jak laikowi
A co to za konsultacje? Bo zwykle brafitting jest bezpłatny.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 13:00   #1226
Inka__
Raczkowanie
 
Avatar Inka__
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 400
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Nicko bardzo dziękuje za odpowiedź. Teraz tylko muszę poszukać dobrych sklepów z biustonoszami.
Inka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 13:59   #1227
asta9126
Zadomowienie
 
Avatar asta9126
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 158
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

mój Effuniak kupiony jakoś miesiąc temu z początku wydawał się w sam raz albo lekko przyciasny i miska tak na styk. Teraz jest za luźny a miska odstaje :< zauważyłam że w obwodzie górna gumka jest luźniejsza niż ta dolna i gdyby nie to - pewnie byłoby dobrze ;/
__________________
Milenka 1.05.2016
asta9126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 18:57   #1228
martitaw
Raczkowanie
 
Avatar martitaw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 313
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Dziewuszki zerknijcie proszę, bo nie wiem czy to gra czy nie..
Zdecydowanie czuję, że mam na sobie biustonosz i że trzyma pod biustem.. piersi wygarnięte i okrągłe(!!) ale albo nie jestem przyzwyczajona do tego albo coś nie gra.. Dodatkowo nie wiem czy ciałko z tyłu powinno być.. czy powinno się chować w pas??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie096.jpg (12,3 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie097.jpg (12,8 KB, 68 załadowań)
__________________
od 27.08.2011 jestem ŻONĄ SWOJEGO MĘŻA
http://s8.suwaczek.com/20110827290217.png
martitaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 22:56   #1229
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

A ja mam pytanie do dziewczyn, która miały kontakt z freyą i z panache... Czy freya ma jakieś mniejsze miseczki niż panache? Przez kilka lat nosiłam panache 60dd (różne modele), ostatnio przymierzyłam freyę w tym rozmiarze i... bułkuje! Czy to wina modelu czy w ogóle to jakaś norma?

maritaw wrzuć jeszcze zdjęcia z boku. A poza tym to polecam zarejestrowanie się na balkonetce i wrzucenie tam tych zdjęć - znajdziesz tam dużo znających się na brafittingu osób

Edytowane przez Hollyhock
Czas edycji: 2011-07-14 o 22:58
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 23:04   #1230
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez asta9126 Pokaż wiadomość
mój Effuniak kupiony jakoś miesiąc temu z początku wydawał się w sam raz albo lekko przyciasny i miska tak na styk. Teraz jest za luźny a miska odstaje :< zauważyłam że w obwodzie górna gumka jest luźniejsza niż ta dolna i gdyby nie to - pewnie byłoby dobrze ;/
Miska odstaje pewnie przez zbyt luźny obwód, można go podszyć nierozciągliwą tasiemką i znowu będzie ciasny. Szybko się rozciągnął, może jakiś felerny, albo był zbyt ciasny na początku i włókna poszły

Cytat:
Napisane przez martitaw Pokaż wiadomość
Dziewuszki zerknijcie proszę, bo nie wiem czy to gra czy nie..
Zdecydowanie czuję, że mam na sobie biustonosz i że trzyma pod biustem.. piersi wygarnięte i okrągłe(!!) ale albo nie jestem przyzwyczajona do tego albo coś nie gra.. Dodatkowo nie wiem czy ciałko z tyłu powinno być.. czy powinno się chować w pas??
Z przodu wygląda ok, przydałby się jeszcze profil i półprofil, bo ciężko coś stwierdzić. Ciałko z pleców wygarniamy do miski, sięgasz łapką na plecki i zagarniasz co się da

Cytat:
Napisane przez Hollyhock Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie do dziewczyn, która miały kontakt z freyą i z panache... Czy freya ma jakieś mniejsze miseczki niż panache? Przez kilka lat nosiłam panache 60dd (różne modele), ostatnio przymierzyłam freyę w tym rozmiarze i... bułkuje! Czy to wina modelu czy w ogóle to jakaś norma?

maritaw wrzuć jeszcze zdjęcia z boku. A poza tym to polecam zarejestrowanie się na balkonetce i wrzucenie tam tych zdjęć - znajdziesz tam dużo znających się na brafittingu osób
To zależy od modelu niektóre są małomiskowe inne duzomiskowe, albo też zmieniły ci się wymiary.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:30.