Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-25, 14:01   #91
fibian
Zadomowienie
 
Avatar fibian
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 674
GG do fibian
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

no własnie się zmienia.
Wg Batesa za krókowzroczność odpowiedzialne są mieśnie skośne , które za bardzo napinają na gałkę oczną - powodując jej zniekształcenie. Jeśli je rozluźnimy to gałka zmienia swój kształt. To tak jakby ścisnąć balon - wtedy zmieni swój kształt.
Nie zamierzam udowadniać czegokolwiek na siłę , lekarze też odradzają leczenie homeopatyczne, a jednak homeopatia przynosi efekty.
Njałatwiej to założyć okulary i dać sobie spokój
fibian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 14:07   #92
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

Akurat te jego teorie o mięśniach są niepotwierdzone...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 16:05   #93
fibian
Zadomowienie
 
Avatar fibian
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 674
GG do fibian
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

więc nie musisz nic robić. Noś tylko okulary - będziesz lepiej widzieć
fibian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 16:32   #94
alpensilver
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 53
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

Jakieś 5 lat temu bawiłem się tymi ćwiczeniami. Przez miesiąc dzień w dzień po około godzinę - półtorej wykonywałem te ćwiczenia. Efekt był żaden. Podczas jednych z wizyt u okulistki porozmawiałem z nią na ten temat. Powiedziała, ze wie o co chodzi, a nawet kilkoro jej pacjentów próbowało tych ćwiczeń, jednak nikomu nie przyniosło to poprawy wzroku (nikt chyba nie wytrzymał dłużej niż miesiąc). Może jakby je wykonywać dłużej to coś by dały, ale szczerze mówiąc wątpię.

edit: Sorry, jednego mnie nauczyły, żeby co godzinę robić przerwę w czytaniu, oglądani telewizji etc., zamknąć oczy i je najlepiej jeszcze lekko przysłonić dłońmi, żeby dać im odpocząć. Różnie z tym wychodzi, ale wcześniej w ogóle tego nie robiłem.

Edytowane przez alpensilver
Czas edycji: 2011-03-25 o 16:37
alpensilver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 17:25   #95
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

Cytat:
Napisane przez fibian Pokaż wiadomość
więc nie musisz nic robić. Noś tylko okulary - będziesz lepiej widzieć
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 20:54   #96
fibian
Zadomowienie
 
Avatar fibian
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 674
GG do fibian
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

To wątek o diecie i cwiczeniach na poprawę wzroku, więc powiem co ja jeszcze robię:
- codziennie sok z marchewki - robię go sama, żaden sklepowy
- sok z borówek (bez dodatków)
- wieczorem robię małej masaż stóp, masuję nie tylko punkty odpowiedzialne za wzrok, ale całe stopy (oczywiście na wzroku skupiam się dłużej)
- nie używam glutaminianu sodu, żadnej vegetty, kostek rosołowych itp.
- nastawienie do świata i ludzi też jest ważne , uśmiechamy się jak najczęściej
- ćwiczenia rozluźniające i rozciągające kręgosłup
- BARDZO mało tv
- BARDZO dużo spacerów i patrzenie w dal

Jak już pisałam chodzi mi o moją małą córeczkę- więc motywację mam bardzo dużą
Warto zmienić niektóre nawyki
fibian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 09:17   #97
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

Cytat:
Napisane przez fibian Pokaż wiadomość
To wątek o diecie i cwiczeniach na poprawę wzroku, więc powiem co ja jeszcze robię:
- codziennie sok z marchewki - robię go sama, żaden sklepowy
- sok z borówek (bez dodatków)
- wieczorem robię małej masaż stóp, masuję nie tylko punkty odpowiedzialne za wzrok, ale całe stopy (oczywiście na wzroku skupiam się dłużej)
- nie używam glutaminianu sodu, żadnej vegetty, kostek rosołowych itp.
- nastawienie do świata i ludzi też jest ważne , uśmiechamy się jak najczęściej
- ćwiczenia rozluźniające i rozciągające kręgosłup
- BARDZO mało tv
- BARDZO dużo spacerów i patrzenie w dal

Jak już pisałam chodzi mi o moją małą córeczkę- więc motywację mam bardzo dużą
Warto zmienić niektóre nawyki
wykonuję te ćwiczenia, wtedy gdy widzę, że gorzej widzę, mało wyraźnie i efekty są od razu, może jakbym była bardziej systematyczna to wada by mi się cofneła, tak jak mojemu ojcu, który polecił mi książkę Batesa
xox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-26, 10:31   #98
fibian
Zadomowienie
 
Avatar fibian
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 674
GG do fibian
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

xox- najlepsze efekty są wtedy, gdy ćwiczenia "wejdą Ci w krew" tzn, nie przeznaczasz na nie specjalnego czasu, a wykonujesz je automatycznie.
Np , przy siedzeniu przy komp. na chwilę zakrywasz oczy i starasz sie rozluźnić "palming" , gdy jedziesz samochodem (oczywiście jako pasażer) patrzysz na mijające drzewa, słupy itp., gdy wchodzisz do łazienki to nie zapalsz światła tylko czekasz aż oczy przyzwyczają się do ciemności, dopiero potem zapalasz. Jak patrzę przez okno to skupiam najpierw wzrok na listewce żaluzji, a potem przenoszę w dal - i tak kilka razy. Takich przykładów jest mnóstwo
fibian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 07:38   #99
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

Cytat:
Napisane przez fibian Pokaż wiadomość
xox- najlepsze efekty są wtedy, gdy ćwiczenia "wejdą Ci w krew" tzn, nie przeznaczasz na nie specjalnego czasu, a wykonujesz je automatycznie.
Np , przy siedzeniu przy komp. na chwilę zakrywasz oczy i starasz sie rozluźnić "palming" , gdy jedziesz samochodem (oczywiście jako pasażer) patrzysz na mijające drzewa, słupy itp., gdy wchodzisz do łazienki to nie zapalsz światła tylko czekasz aż oczy przyzwyczają się do ciemności, dopiero potem zapalasz. Jak patrzę przez okno to skupiam najpierw wzrok na listewce żaluzji, a potem przenoszę w dal - i tak kilka razy. Takich przykładów jest mnóstwo
dziękuję bardzo za rady!
xox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 17:49   #100
kizeBIZE
Przyczajenie
 
Avatar kizeBIZE
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: LUBLIN
Wiadomości: 4
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

Ja ma 12 lat i 2.75 . Chyba pojde do biblioteki po tą książkę...
kizeBIZE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 14:08   #101
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

A tak szczerze, pomogły komuś te ćwiczenia?
Zaciekawiły mnie, ale nie wiem, ile w tym prawdy
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-21, 09:25   #102
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

znam osobę, której pomogły, ale ta osoba miała malutką wadę -0,25. Zapewne przy większej wadzie potrzeba naprawdę sporo czasu poświęcić na te ćwiczenia i nie każdy ma aż tak silną wolę
xox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 09:53   #103
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

Aha, dzięki.
-0,25 to prawie nic. Naprawdę ciekawe, czy pomogły komuś z większą wadą.
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 21:40   #104
Weaself
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

Hej,

Wlasnie przegladam polskie strony i opinie o metodzie Batesa. Przepraszam za odkopanie tematu, wiem, ze gdzieniegdzie jest to zabronione, ale moze kogos zainteresuje co mam do powiedzienia

Praktykuje metode Batesa od kilku miesiecy i muszę powiedziec, ze dziala. Na razie nie zszedlem duzo (jakies pol dioptrii, a moja (byla) wada to -5 i -4 ale to dopiero poczatek.

Podstawowym bledem jaki ludzie robia probujac tych "cwiczen" jest to, ze traktuja je oni wlasnie jak cwiczenia. To nie jest tak ze pocwiczysz 15 minutek dziennie i bedzie git, tu chodzi o zmane sposobu patrzenia na taki jak maja ludzie ze zdrowym wzrokiem. Ktos tu pisal, ze zna ludzi co testowali te metode przez miesiac i zrezygnowali. Przez miesiac nie da sie nawet dobrze nauczyc elementow tej metody, ja robie to od kilku miesiecy i ciagle dowiaduje sie nowych rzeczy

W polskich stronach jest ten problem, ze niezbyt dobrze one opisuja caly program, trzeba czerpac ze stron po angielsku. Jest nawet forum gdzie ludzie sa bardzo pomocni, nawet na skypie mozna pogadac.

Jak ktos chce sie czegos dowiedziec, dawajcie na priv i mozna sie na skype albo gg skontaktowac. Mi ludzie pomagaja, to i ja sie musze odwdzieczyc swiatu lol
Weaself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 14:31   #105
Weaself
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

Jestem od kilku miesiecy w trakcie terapii i mam calkiem wysoka krotkowzrocznosc. Robie to na wlasna reke i juz widze efekty wiec metoda Batesa pomaga. Nie mozna jednak o niej myslec jak o cwiczeniach. Kto zainteresowany info, zapraszam na priv.
Weaself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 09:49   #106
kwiatuszek8815
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

Witam wszystkch forumowiczow. ja tez zaczelam wykonywac cwiczenia. po cwiczeniach czasami pojawia sie u mnie bol glowy tez tak macie? wpatrujac sie z okna w drzewa mam przeblyski ostrzejszego widzenia a mianowicie przez chwile lepiej widze litery z tablicy snellena ktorych normalnie nie widze. Cwicze dopiero od paru dni, ale czuje ze oczy sa zrelaksowane Martwi mnie jednak ten bol glowy bo zazwyczaj mialam bol glowy gdy wzrok mi sie pogarszal.
kwiatuszek8815 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 13:51   #107
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

Czy ktoś kontynuuje ćwiczenia? Pomogło coś?

Zamierzam rozpocząć ćwiczenia. Obecnie mam -1dp., okulary noszę 14 miesięcy. Co pół roku pogarsza mi się wzrok o ok. -0,25dp. i zmieniam okulary.
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 15:15   #108
Weaself
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

Tak, ja cwicze zawsze i wszedzie. Kluczem jest kompletna relaksacja oczu i nie myslenie o pogarszajacym sie wzroku.

Polecam zaczac od nauczenia sie chodzenia bez okularow i oduczenia sie mruzenia oczu kiedy czegos nie widzimy dokladnie. To przyjdzie samo. A, i przestac sie bac slonca, ono jest DOBRE. Okulary przeciwsloneczne rzucamy w kat i uczymy sie przyzwyczajac do slonca. Oczywiscie malymi kroczkami.

Najpierw mozna probowac patrzec na slonce z zamknietymi powiekami i starac sie zrelaksowac. Mnie pomaga. Opalanie sie jest bardzo wskazana rozrywka-oczywiscie tylko w sloncu.

Co do bolow glowy-czasem miewalem lekkie bole glowy i oczu, i bylo to ok, ale musisz miec pewnoesc, ze to nie jest od nadwerezania wzroku. Jesli usilnie probujesz zobaczyc bardzo zamazanego, to jak najszybciej tego zaniechaj. To jak probowanie skoku wzwyz o metr wiecej niz jestesmy w stanie w danym momencie-nie ma sensu i tylko krzywde mozna sobie zrobic.
Weaself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 18:03   #109
JoannaIrminaTitina
Raczkowanie
 
Avatar JoannaIrminaTitina
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mała wioska
Wiadomości: 398
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

Podnosze wątek. Obecnie mam -1,5D na oba. Wade posiadam od 3 lat. Czy uda mi się zredukować krótkowzroczność chociaż minimalnie, żebym mogła przejść testy u okulisty? Mam 18lat
JoannaIrminaTitina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-13, 11:02   #110
aleksandra181716
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 33
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

Od jakich ćwiczeń zaczynaliscie i jak dlugo cwiczyliscie zanim zobaczyliscie efekty ?
aleksandra181716 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 11:58   #111
linnnea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 447
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

cześć wszystkim

przyłączam się mam -10D. Wada wzroku się pogłębiała od 8 roku życia, aż doszła do takiego poziomu..ostatnio niby stoi w miejscu, ale jestem już trochę przewrażliwona. Noszę soczewki na zmianę z okularami ( w pracy, praca przy komputerze).

Parę lat temu byłam na kursie bioenergoterapeutycznym, ale niestety byłam zbyt młoda, żeby to docenić.. też było palmowanie, ćwiczenia na czytanie tekstu z różnych odległości itp. Nie dało to efektów (wtedy miałam chyba -5D), więc dałam sobie spokój.

Teraz wracam Staram się wpatrywać w czerń jak najczęściej, czasem też "piszę" wzrokiem alfabet. Zażywam Klarin i teraz opycham się jagódkami
Mam nadzieję, że na następnej wizycie kontrolnej u okulisty będę miło zaskoczona..
linnnea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 21:31   #112
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

podbijam wątek
chcę zacząć ćwiczyć oczy z 5letnią córką. mam nadzieję, że chociaż spowolnię rozwój wady
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 23:19   #113
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

jagody!!!
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 18:09   #114
Weaself
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

Nie zagladam tu czesto wiec dla wszystkich, ktorzy chca sie ze mna skontaktowac na temat batesa, moj skype: leozihno
Weaself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 15:43   #115
anu07
Raczkowanie
 
Avatar anu07
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 391
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

Wiem że stary wątek no ale...
Czy komuś się rzeczywiście polepszyło? Czy te ćwiczenia z pierwszej strony wystarcza?
anu07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 18:40   #116
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

Cytat:
Napisane przez anu07 Pokaż wiadomość
Wiem że stary wątek no ale...
Czy komuś się rzeczywiście polepszyło? Czy te ćwiczenia z pierwszej strony wystarcza?
ten link juz nie dziala - ale powiem Ci,ze mi takie cwiczenia (rozciaganie oczu, robienie kolek wzrokiem,patrzenia raz bardzo blisko a potem w dal etc) pomogly na wade 0,5 (krotkowzrocznosc) - z tym,ze feekt byl czasowy i mysle,ze mial na to tez wplyw fakt,ze ograniczalam wtedy siedzenie przy monitorze
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 21:10   #117
cytrynkaxD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: zakątek świata
Wiadomości: 426
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

hejka!
dolaczam do was.. coraz wiecej korzystam z komputera i coraz w bardziej oplakanym stanie jest moj wzrok, wiec postanowilam sie wziac na powaznie za cwiczenia. praktykuje joge i wykonuje szybkie cwiczenia poranne na oczy, jednak najwidoczniej jest to zdecydowanie za malo i chce teraz zaczac pracowac rowniez z tekstem...
jak u was?
cytrynkaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 15:59   #118
Wiatr1000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

Ehhh...
Podchodzicie błędnie do tego typu rzeczy

Ja mam na drzwiach tablicę z literkami. Moja wada to -2.0. Gdy ściągnąłem okulary to widziałem maks 3 linijki od góry. Teraz w zależności od tego, czy jest wypoczęty, wyspany itd. widzę i 3-4 od dołu.

Ćwiczenia to możecie robić z innymi partiami ciała, nigdy z OCZAMI! To właśnie przez wysiłek i wasze nastawienie macie problem z poprawą wzroku.

Podstawowa wada patrzenia u osób, które słabo widzą: "Chcę widzieć! Muszę coś z tym zrobić! Gdy słabo widzę to się skupię i już!" BŁĄD!

Podstawowy błąd. Mi palming 20 minut wieczorem, by rano jechać pomógł mi bardziej niż ćwiczenia

Tu chodzi o RELAKS, w żadnym wypadku WYSIŁEK!
Siadacie najlepiej w ciemnym pomieszczeniu i patrzycie w ciemność. Zakrywacie rękoma oczy, a jeśli jest ciemne zupełnie pomieszczenie to patrzycie zwyczajnie. Jeśli jest ciemne pomieszczenie i zakrywacie oczy rękoma to lepiej by były otwarte chyba, że robicie to w dzień to zamykacie. Grunt to odciąć światło od oczu. Patrzycie w ciemność do momenty, gdy się rozluźnicie i zaczniecie widzieć różne kolory przed polem widzenia, kropki, kółka itd. , które się przesuwają. To oznacza rozluźnienie waszych oczu.

Patrzenie na co dzień. Tutaj nawyki. Patrzeć bez skupienia na to co chcecie zobaczyć. Bez PRAGNIENIA i MYŚLENIA, że słabo widzicie i chcecie już to widzieć. Daje odwrotny efekt i to jest powód waszej wady. Patrzycie wzrokiem "tępym" w dal. Ile razy patrząc w dal jadąc autem coś mi się zamazało zmieniłem na ten sposób i już mi się wyostrzyło bez mrugania nawet! Bo często po mruganiu zamglone obiekty stawały się ostre, ale też po zmianie spojrzenia na dal (poza obiekt, obok obiektu, który chcecie zobaczyć) zacząłem widzieć i horyzont dobrze.

Widzę przy odpoczętych z relaksowanych oczach obiekty na horyzoncie. Okulary najmocniejsze owszem wyostrzają mi ale są jak luneta obserwacyjna Po prostu po za tym co widzę wyostrzają "bardziej". Takim podejściem trzeba. Widzicie co widzicie. Grunt to zaakceptować co widzicie. Wtedy oko odpoczywa.
Zapisz
Wiatr1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-24, 08:49   #119
Denwer455
Raczkowanie
 
Avatar Denwer455
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 147
GG do Denwer455
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

Warto zacząć jeść regularnie jagody. Są źródłem antocyjanów (nadają owocom niebieski kolor). Walczą z wolnymi rodnikami i pomagają w odnowieniu rodopsyny, która sprawia, że lepiej widzimy po zmroku.
__________________
Kodeks pracy i prawo ogólnie - http://kodekspracy.blogspot.com/
Denwer455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 07:52   #120
leinnka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2
Dot.: Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku

Jeżeli chodzi o krótkowzroczność w Poznaniu jest taka fundacja -Fundacja Wspierania Rozwoju Okulistyki „Okulistyka 21” Zajmuje się ona właśnie leczeniem krótkowzroczności. Więcej o tej fundacji można poczytać na jej stronie www https://miopia.pl/leczenie-krotkowzrocznosci/
leinnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-28 08:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.