Broomstick Lace - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-13, 20:40   #61
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Broomstick Lace

Cytat:
Napisane przez agusia2410 Pokaż wiadomość
No misia widzę że ostro sobie poczynasz z tymi kołkami
Piękności
Dziękuję
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 18:35   #62
sagap
Zakorzenienie
 
Avatar sagap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 5 971
GG do sagap
Dot.: Broomstick Lace

Misiu super Widze, ze zaczynasz od dolu, pieknie wychodzi skos, brawo, czekam na gotowa chuste
A ja sie mojego kolka chyba nie doprosze i tymczasem zrobie chuste jakims zwyklym szydelkowym wzorkiem...
sagap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 19:31   #63
ANULAd
Raczkowanie
 
Avatar ANULAd
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 466
Dot.: Broomstick Lace

Wielkie brawa Misiaczku,,kla ski:,, może też się skuszę na coś podobnego. A zdradź nam jakie wykończenie planujesz zrobić w tej błękitnej.... super się zapowiada
ANULAd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 19:59   #64
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Broomstick Lace

Cytat:
Napisane przez sagap Pokaż wiadomość
Misiu super Widze, ze zaczynasz od dolu, pieknie wychodzi skos, brawo, czekam na gotowa chuste
A ja sie mojego kolka chyba nie doprosze i tymczasem zrobie chuste jakims zwyklym szydelkowym wzorkiem...
Słonko ten skos na białej co widzisz to próbka moja jak robić skos i jaki kołek wybrać,to nie jest właściwa chusta.

Ta będzie z tej angorki niebieska i dopracowany skosik o wiele lepiej niż w tej białej próbce.
Ale teraz jak wiesz jestem na górce więc jeden rządek zajmuje mi prawie 40 -50 minut więc trochę to potrwa zanim skończę bo to ma być duża chusta taka do otulenia się .
Sagap jak chcesz mogę zapytać sąsiada czy zrobiłby ci takie kołek czy kołki jak moje i za ile -wiem że nie drogo by wziął ,gdybym miała materiał-kołki to mój by ci zrobił ale nie mamy nic takiego na stanie .

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Cytat:
Napisane przez ANULAd Pokaż wiadomość
Wielkie brawa Misiaczku,,kla ski:,, może też się skuszę na coś podobnego. A zdradź nam jakie wykończenie planujesz zrobić w tej błękitnej.... super się zapowiada
Dziękuję Anulka ,pochwała z ust mistrzyni to miód na moje serducho .Wykończyć zamierzam siatką ,taką średnią a to ze względu na ciężar chusty ,mimo że to leciutka włóczka to jednak ,,namotki ''swoje robią.
Już musiałam co drugi rząd zrobić mostkami łańcuszkowymi na które nawijam ,,namotki'' i wiesz dobrze żę na to wpadłam bo uzyskałam efekt drugiej strony co uwypukla ,,namotkowe dwa rzędy i nie jest takie monotematyczne ,fajnie wygląda
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 20:07   #65
miiriam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 83
Dot.: Broomstick Lace

Cytat:
Napisane przez misia2 Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Dziękuję Anulka ,pochwała z ust mistrzyni to miód na moje serducho .Wykończyć zamierzam siatką ,taką średnią a to ze względu na ciężar chusty ,mimo że to leciutka włóczka to jednak ,,namotki ''swoje robią.
Już musiałam co drugi rząd zrobić mostkami łańcuszkowymi na które nawijam ,,namotki'' i wiesz dobrze żę na to wpadłam bo uzyskałam efekt drugiej strony co uwypukla ,,namotkowe dwa rzędy i nie jest takie monotematyczne ,fajnie wygląda
OOO jakie fajne zrobilaś Podoba mi się bardzo
Podpowiedz mi proszę:
- jak robisz skosy ?
- co to są te mostki lańcuszkowe ?
A może jakieś fotki poglądowe ????
Ja nie mogę skończyć mojego szalika - bo czekaam na włóczkę ... ,jutro jadę do miasta - może już będzie .
Potem mam w planie stringi anaskowe - bo jakoś zachorowałam na nie
i potem chcę chustę broomstickową
Podpowiesz ????
miiriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 20:22   #66
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Broomstick Lace

Cytat:
Napisane przez miiriam Pokaż wiadomość
OOO jakie fajne zrobilaś Podoba mi się bardzo
Podpowiedz mi proszę:
- jak robisz skosy ?
- co to są te mostki lańcuszkowe ?
A może jakieś fotki poglądowe ????
Ja nie mogę skończyć mojego szalika - bo czekaam na włóczkę ... ,jutro jadę do miasta - może już będzie .
Potem mam w planie stringi anaskowe - bo jakoś zachorowałam na nie
i potem chcę chustę broomstickową
Podpowiesz ????
Hmmm a robiłaś kiedyś chustę od dołu? To tak samo z tym ze tuta zaczynam od jednego,,namotka'' i jak wchodzę w drugi rząd robię pięć oczek łancuszka(pieć oczek przy nawijaniu ,,namotka'' 7 razy) i łączę słupkiem z pierwszym oczkiem ,,namotka zrobionego i robię ,,namotki na tym łańcuszku jak tu zostało pokazane ,jak zbliżam się do końca drugiego rzędu znowu robię pięć oczek łańcuszka ,to piąte oczko wydłużam do wielkości kołka i wracam do tego pierwszego oczka łańcuszek i nawijam sześć sztuk namotka -mamy w drugim rzędzie już trzy ,,namotki '' i potem według uznania twojego czy co rząd poszerzasz czy co drugi rząd .Ja poszerzam od dołu przez cztery rzędy a potem co drugi rząd.

Co do ,,mostka łańcuszkowego''-to moja taka nazwa to nic innego jak zrobienie takiego dużego ażuru.Czyli zamiast w kolejnym rzędzie robić namotki robię słupek pięć oczek łańcuszka i znowu słupek w ostanie oczko namotka,tak jakbyś fliecikowo robiła ta sama technika tyle że tu ,,namotek'' jest podstawą tej krateczki.Potem w następnym rzędzie w te oczka robię namotki na kołku.
Matko mam nadzieję że rozumiesz coś z tego mojego pisania ,jak nie to pytaj dalej
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 19:39   #67
ANULAd
Raczkowanie
 
Avatar ANULAd
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 466
Dot.: Broomstick Lace

Cytat:
Napisane przez misia2 Pokaż wiadomość
Dziękuję Anulka ,pochwała z ust mistrzyni to miód na moje serducho .Wykończyć zamierzam siatką ,taką średnią a to ze względu na ciężar chusty ,mimo że to leciutka włóczka to jednak ,,namotki ''swoje robią.
Już musiałam co drugi rząd zrobić mostkami łańcuszkowymi na które nawijam ,,namotki'' i wiesz dobrze żę na to wpadłam bo uzyskałam efekt drugiej strony co uwypukla ,,namotkowe dwa rzędy i nie jest takie monotematyczne ,fajnie wygląda
No właśnie Misiaczku, tak sobie myślę, że aby lżejsze to było, to mogę mniej "namotków" zrobić.... i tak kombinuję, żeby nie dodawać po bokach całych "namotków"- przez dodawanie 5-7 oczek, tylko w następnym rzędzie zrobić dwa zamotki z jednego.... kombinuję, bo wełenkę super zamówiłam, taką 520m na 100g..... superzastą........ i jak z zamówieniami się "obrobię" to chętnie.... ba.... na skrzydłach polecę wypróbować nowości, bo te szaliczki na 4-5 zamotków to nie to....
Misiu.... a z tą ręką mistrzyni to nie przesadzaj, proszę
ANULAd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 20:12   #68
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Broomstick Lace

Cytat:
Napisane przez ANULAd Pokaż wiadomość
No właśnie Misiaczku, tak sobie myślę, że aby lżejsze to było, to mogę mniej "namotków" zrobić.... i tak kombinuję, żeby nie dodawać po bokach całych "namotków"- przez dodawanie 5-7 oczek, tylko w następnym rzędzie zrobić dwa zamotki z jednego.... kombinuję, bo wełenkę super zamówiłam, taką 520m na 100g..... superzastą........ i jak z zamówieniami się "obrobię" to chętnie.... ba.... na skrzydłach polecę wypróbować nowości, bo te szaliczki na 4-5 zamotków to nie to....
Misiu.... a z tą ręką mistrzyni to nie przesadzaj, proszę
Anulka to twoja włóczka cieniutka będzie ,do moje to niteczka ,moja na 50g ma 95 m to wyobraź sobie jaka jest puszysta i grubaśna.Wiesz co pewnie to kwestia gustu ale na chustę cieplutką taką do otulania to mniej niż 7 namotków nie wygląda przytualśnie. Myślę że ty spoko może brać 7 namtków jak nie więcej żeby był efekt i nie będzie za ciężka.Moja to co innego bo grubaśna,puchata i objętościowo duża.Ale jak pisałam to kwestia gustu jak i kwestia tego do czego chusta będzie ci służyć .

Anulka mam stronkę z gazetkami ,,ru'' można ściągnąć sobie i w tych gazetkach są też wzorki ,kroje do Freeform ,próbowałam na forum ci podać ,na PW ale niestety odrzuca mi link i za nic nie idzie.Nie wiem jak ci to podesłać ,nie chciałabym każdą z tych gazet dzianinowych zapisywać u siebie i potem wysłać-za dużo miejsca już nie mam.Masz jakiś pomysł jak ci to podesłać,może na gg przejdzie link co?
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:31   #69
sagap
Zakorzenienie
 
Avatar sagap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 5 971
GG do sagap
Dot.: Broomstick Lace

Cytat:
Napisane przez misia2 Pokaż wiadomość
Sagap jak chcesz mogę zapytać sąsiada czy zrobiłby ci takie kołek czy kołki jak moje i za ile -wiem że nie drogo by wziął ,gdybym miała materiał-kołki to mój by ci zrobił ale nie mamy nic takiego na stanie .
Misiu bardzo chetnie bym skorzystala z propozycji, podpytaj sasiada narazie tak niezoobowiazujaco, bo mi kolek maja zrobic TZ i tata, gnebie ich, wiec jak do konca tygodnia sie nie doprosze, to wtedy zamowie u Ciebie i przy okazji utre moim nosa
Dziekuje za wszelkie podpowiedzi, ale jak narazie nic z tego nie zrozumialam, mysle ze najpierw musze zaczac robic, a potem patrzec w instrukcje i sie rozjasni metoda prob i bledow. Zastanawiam sie tylko jak sobie poradzisz na samej gorze, bo jesli to ma byc duuuza chusta, to chyba musisz miec dluuugi kolek?
Cytat:
Napisane przez misia2 Pokaż wiadomość
Anulka mam stronkę z gazetkami ,,ru'' można ściągnąć sobie i w tych gazetkach są też wzorki ,kroje do Freeform ,próbowałam na forum ci podać ,na PW ale niestety odrzuca mi link i za nic nie idzie.Nie wiem jak ci to podesłać ,nie chciałabym każdą z tych gazet dzianinowych zapisywać u siebie i potem wysłać-za dużo miejsca już nie mam.Masz jakiś pomysł jak ci to podesłać,może na gg przejdzie link co?
Misiu a moze porostu wklej tu linka tak normalnie w tekst, on nie bedzie aktywny, ale zawsze mozna go sobie skopiowac, wkleic w pasek adresu, nter i gotowe

Edytowane przez sagap
Czas edycji: 2011-03-15 o 21:33
sagap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 22:02   #70
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Broomstick Lace

Cytat:
Napisane przez sagap Pokaż wiadomość
Misiu bardzo chetnie bym skorzystala z propozycji, podpytaj sasiada narazie tak niezoobowiazujaco, bo mi kolek maja zrobic TZ i tata, gnebie ich, wiec jak do konca tygodnia sie nie doprosze, to wtedy zamowie u Ciebie i przy okazji utre moim nosa
Dziekuje za wszelkie podpowiedzi, ale jak narazie nic z tego nie zrozumialam, mysle ze najpierw musze zaczac robic, a potem patrzec w instrukcje i sie rozjasni metoda prob i bledow. Zastanawiam sie tylko jak sobie poradzisz na samej gorze, bo jesli to ma byc duuuza chusta, to chyba musisz miec dluuugi kolek?

Misiu a moze porostu wklej tu linka tak normalnie w tekst, on nie bedzie aktywny, ale zawsze mozna go sobie skopiowac, wkleic w pasek adresu, nter i gotowe
U sąsiada będę w czwartek-piątek to podpytam.
Słonko jak to robisz namotki to potem możesz spokojnie je zdjąć i robić dalszą część ,one sobie ładnie czekają ,nie uciekają zanim je omotasz ,bo najpierw je robisz a potem to dopiero chwytasz po 5 czy jak 7 ,,namotków i obrabiasz je półsłupkiem czy jak ja oczkiem ścisłym .
Co do linku mogę wstawić ale to robi taki bałagan że nie wiem jak go można potem odczytać , może ja się na tym nie znam i nie potrafię go zmieniać ale oki wrzucam .
Hurra wyszło mi ,wyszło mi ,wczoraj nie tak wstawiałam
http://www.enciklrukodeliya.ru/jurna...let-120-2011-2

http://www.enciklrukodeliya.ru/jurna...28-duplet-94-4

http://www.enciklrukodeliya.ru/jurna...atalyya-5-2010

http://www.enciklrukodeliya.ru/jurna...i-po-vyazaniyu

Edytowane przez misia2
Czas edycji: 2011-03-15 o 22:06
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 17:10   #71
sagap
Zakorzenienie
 
Avatar sagap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 5 971
GG do sagap
Dot.: Broomstick Lace

Misiu kochana mam kolki Dziekuje Ci za pomoc, chyba tato moj sie wystraszyl i dzis dostalam swoje koleczki
Teraz bede broomstickowac przy komputerze i czytac Twoje wskazowki, a jak cos to bede pytac
Dziekuje za linki, zaraz je przejze... albo pozniej, bo jak znam zycie, to znow mi zleca godziny...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2065_zmien nazwe.jpg (99,1 KB, 13 załadowań)
sagap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-17, 15:40   #72
iwa1406
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4
Dot.: Broomstick Lace

Czytam, podziwiam i zazdroszczę.
A tu dla chętnych trochę tańsze, niż na zamotanej, druty

http://www.e-dziewiarka.pl/index.php...d=220&Itemid=2
iwa1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 17:05   #73
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Broomstick Lace

Cytat:
Napisane przez sagap Pokaż wiadomość
Misiu kochana mam kolki Dziekuje Ci za pomoc, chyba tato moj sie wystraszyl i dzis dostalam swoje koleczki
Teraz bede broomstickowac przy komputerze i czytac Twoje wskazowki, a jak cos to bede pytac
Dziekuje za linki, zaraz je przejze... albo pozniej, bo jak znam zycie, to znow mi zleca godziny...
Hahahahahaha no proszę parę słów jedno zdanie i jaka motywacja w twoich napa się zrobiła.Może to metoda na zaś co jakby który nie zechciał nam pomóc hahahahahaha.Super ,to teraz miłego boroomstickowania i jak co pytaj ,pytaj i jeszcze raz śmiało pytaj.
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 10:46   #74
sagap
Zakorzenienie
 
Avatar sagap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 5 971
GG do sagap
Dot.: Broomstick Lace

W tym szalenstwie jest metoda
Robie, robie, probuje na kolkach dzialac i wiem juz, ze rzeczywiscie jak sa gladziutkie i zakonczone ostro to lepiej sie naklada i dobrze sciaga namotki. A jesli chodzi o wyrob to wychodzi szpiczasto - pewnie cos robie nie tak z oczkami... wieczorem pokaze fotke, mam nadzieje, ze mi cos podpowiecie
sagap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 11:17   #75
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Broomstick Lace

Cytat:
Napisane przez sagap Pokaż wiadomość
W tym szalenstwie jest metoda
Robie, robie, probuje na kolkach dzialac i wiem juz, ze rzeczywiscie jak sa gladziutkie i zakonczone ostro to lepiej sie naklada i dobrze sciaga namotki. A jesli chodzi o wyrob to wychodzi szpiczasto - pewnie cos robie nie tak z oczkami... wieczorem pokaze fotke, mam nadzieje, ze mi cos podpowiecie
Hmmm ale co ci wychodzi ,,spiczasto'' ,pokaż fotkę zobaczymy ,podpowiemy
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 17:08   #76
sagap
Zakorzenienie
 
Avatar sagap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 5 971
GG do sagap
Dot.: Broomstick Lace

Baterie naladowane, wklejam fotke
Wychodzi mi tak oto jak na zdjeciu, jak na chuste to zaostry trojkat mam... Poza tym wyciagam namotki spod calego oczka lancuszka (prawa strona robotki jest inna od lewej), ale podoba mi sie, wiec chyba dalej tez tak bede robic Namotki nie rowne, ale mam nadzieje, ze to kwestia wprawy (tak sie pocieszam) Tylko jak rozwlec trojkat? nabrac wiecej namotkow i potem wiecej polslupkow?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2066_zmien nazwe.jpg (112,4 KB, 28 załadowań)
sagap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 18:10   #77
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Broomstick Lace

Cytat:
Napisane przez sagap Pokaż wiadomość
Baterie naladowane, wklejam fotke
Wychodzi mi tak oto jak na zdjeciu, jak na chuste to zaostry trojkat mam... Poza tym wyciagam namotki spod calego oczka lancuszka (prawa strona robotki jest inna od lewej), ale podoba mi sie, wiec chyba dalej tez tak bede robic Namotki nie rowne, ale mam nadzieje, ze to kwestia wprawy (tak sie pocieszam) Tylko jak rozwlec trojkat? nabrac wiecej namotkow i potem wiecej polslupkow?
Tak prawa strona jest inna niż lewa ale to nawet fajnie bo masz jakby dwie stronki chusty.
Co do wyrobienia trójkąta,słonko robisz jeden namotek cały jak zaczęłaś ,w drugim rzędzie jak zaczynasz robisz tu nie wiem ile robisz namotków pięc-czy siedem ,jak siedem to robisz łańcuszek z 7-miu oczek-dwa oczka są jako taki półsłupek a na tych pozostałych robisz namotki i jedziesz do końca ,jak kończysz rząd to też robisz pięć oczek łańcuszka ,z ostatniego oczka robisz namotek i znowu na tym łańcuszku ale od pierwszego oczka który zrobiłaś robisz namotki-6 razy a siódmy to ten który masz już na szydełku i gotowe ,robisz tak jak trzeba czyli półsłupki(ja robiłam oczka ścisłe ) w następnym rzędzie tak samo zwiększasz w następnym rzędzie co rząd ja tak robiłam do siódmego rzędu a potem co drugi rząd dodawałam ale to zależy jak tobie będzie pasować.
Mam nadzieje ze zrozumiałaś coś z tego mojego pisania ,jak nie to pytaj dalej i przyjżyj się tej chuście ,tam widać te oczka łańcuszka -jak dodać ,,namotki''

I zobacz tutaj na ten album te zdjęcia w kolorze wiśni pokazane jest jak dodać łańcuszki i jak to zrobić ,o czym ja piszę choć tam chodzi o taki krzyż jakby ale poszerzanie na bokach właśnie

https://picasaweb.google.com/kimgala...49852571398322

https://picasaweb.google.com/kimgala/TECHNICBROOMSTIK#
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Szydło-Chusta pętelki.jpg (53,0 KB, 33 załadowań)

Edytowane przez misia2
Czas edycji: 2011-03-19 o 18:16
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 21:19   #78
sagap
Zakorzenienie
 
Avatar sagap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 5 971
GG do sagap
Dot.: Broomstick Lace

Aha, Misiu chyba wreszcie ponialam o co chodzi Tak wlasnie dziwilam, ze te namotki, a raczej ich zbior jest zawsze rowny. Rozumiem juz jak zrobic lancuszek i dodatkowa grupe namotkow na bok, tylko wtedy masz nitke w "srodku",a to znaczy ze aby laczyc namotki w grupki trzeba przejsc np. oczkami scislymi na brzeg? Sprobuje tylko nie bardzo wiem jak z ta nitka, mam nadzieje, ze zrozumiesz o co mi chodzi
U mnie wyglada inaczej, bo ja w przypadku tej niebieskiej probki robilam inaczej. tzn. w rzedzie trzecim bylo 12 namotkow - 4 laczylam polslupkami z tym, ze na pierwszej i ostatniej grupie zrobilam po 6 polslupkow. W ten sposob w nastepnym rzedzie mialam juz 16 namotkow na 16 połslupkach, itd. Teraz robie druga probe, ale nie lacze 4 tylko 6 na 6 i wychodzi juz lepiej..

Edytowane przez sagap
Czas edycji: 2011-03-19 o 21:22
sagap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 22:55   #79
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Broomstick Lace

Cytat:
Napisane przez sagap Pokaż wiadomość
Aha, Misiu chyba wreszcie ponialam o co chodzi Tak wlasnie dziwilam, ze te namotki, a raczej ich zbior jest zawsze rowny. Rozumiem juz jak zrobic lancuszek i dodatkowa grupe namotkow na bok, tylko wtedy masz nitke w "srodku",a to znaczy ze aby laczyc namotki w grupki trzeba przejsc np. oczkami scislymi na brzeg? Sprobuje tylko nie bardzo wiem jak z ta nitka, mam nadzieje, ze zrozumiesz o co mi chodzi
U mnie wyglada inaczej, bo ja w przypadku tej niebieskiej probki robilam inaczej. tzn. w rzedzie trzecim bylo 12 namotkow - 4 laczylam polslupkami z tym, ze na pierwszej i ostatniej grupie zrobilam po 6 polslupkow. W ten sposob w nastepnym rzedzie mialam juz 16 namotkow na 16 połslupkach, itd. Teraz robie druga probe, ale nie lacze 4 tylko 6 na 6 i wychodzi juz lepiej..
Nie nie masz nitki w środku słonko.Kończysz rządek ,tymi półsłupkami na naomotkach tak? i robisz jak go skończysz pięć oczek łańcuszka i robisz na nich namotki ,potem następne na poprzednim rzędzie dalej przerabiasz aż do końca,na końcu tego rzędu robisz znowu pięć oczek,to ostanie oczko naciągasz jako namotek ale szydełkiem-wyciągasz na określoną długość i potem nie oczkami ścisłymi wracasz do tego pierwszego oczka łańcuszka-taka nitka się długa zrobi ale ona będzie niewidoczna jak namotki zaczniesz robić i nabierasz swoją ilość namotków czyli w sumie cztery namotki bo piąty to jest ten z łańcuszka zrobiony .I dopiero wtedy pół słupkujesz namotki sobie
Na namotkach nie dodajesz nic ,nie robisz z jednego namotka dwa ,tylko na końcach poprzez te łańcuszki dodajesz .
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-20, 15:25   #80
sagap
Zakorzenienie
 
Avatar sagap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 5 971
GG do sagap
Dot.: Broomstick Lace

Ok, juz rozumiem, dziekuje Misiu Poprobowalam i juz wiem o co chodzi, rzeczywiscie naciagam wtedy dluga, ale niewidoczna nitke. Trudny ze mnie uczen, ale nareszcie wiem jak robic To teraz zabieram sie za chuste
sagap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 16:54   #81
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Broomstick Lace

Cytat:
Napisane przez sagap Pokaż wiadomość
Ok, juz rozumiem, dziekuje Misiu Poprobowalam i juz wiem o co chodzi, rzeczywiscie naciagam wtedy dluga, ale niewidoczna nitke. Trudny ze mnie uczen, ale nareszcie wiem jak robic To teraz zabieram sie za chuste
Wcale nie jesteś trudnym uczniem ,odwrotnie jesteś bardzo dobra ,ja z opisu wzoru mało łapię ,schemat tak ,opis masakra ciężko mi idzie ,a ty proszę jaka zdolna nawet to moje bazgrolenie załapałaś.Brawo klask i:
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 18:43   #82
sagap
Zakorzenienie
 
Avatar sagap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 5 971
GG do sagap
Dot.: Broomstick Lace

Cytat:
Napisane przez misia2 Pokaż wiadomość
Wcale nie jesteś trudnym uczniem ,odwrotnie jesteś bardzo dobra ,ja z opisu wzoru mało łapię ,schemat tak ,opis masakra ciężko mi idzie ,a ty proszę jaka zdolna nawet to moje bazgrolenie załapałaś.Brawo klask i:
dziękuję MisiuWiesz, jak nauczylam sie szydelkowac to potrafilam tylko rozgryzc opis, schemat to byl ciag zawilych znaczkow A teraz, zdecydowanie wole schemat, moge sobie odchaczyc gdzie jestem, oczami wyobrazni widze co i jak robie, natomiast w opisie sie gubie ( pomijajac, ze czasami sa w nich bledy i musze poprawiac po swojemu). Ale Twoje tlumaczenia zrozumialam, co rowniez oznacza, ze jestes dobrym nauczycielem Moja chusta powolutko powstaje Wzorek mi sie podoba i wyglada na wydajny, ale nie idzie tak szybko jak myslalam ale nie od razu Krakow zbudowano wiec jeszcze troche i skoncze yymbardziej, ze w miedzy czasie robie tez inne rzeczy
A jak Twoja chusta Misiu?

Edytowane przez sagap
Czas edycji: 2011-03-24 o 18:45
sagap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 19:49   #83
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Broomstick Lace

Cytat:
Napisane przez sagap Pokaż wiadomość
dziękuję MisiuWiesz, jak nauczylam sie szydelkowac to potrafilam tylko rozgryzc opis, schemat to byl ciag zawilych znaczkow A teraz, zdecydowanie wole schemat, moge sobie odchaczyc gdzie jestem, oczami wyobrazni widze co i jak robie, natomiast w opisie sie gubie ( pomijajac, ze czasami sa w nich bledy i musze poprawiac po swojemu). Ale Twoje tlumaczenia zrozumialam, co rowniez oznacza, ze jestes dobrym nauczycielem Moja chusta powolutko powstaje Wzorek mi sie podoba i wyglada na wydajny, ale nie idzie tak szybko jak myslalam ale nie od razu Krakow zbudowano wiec jeszcze troche i skoncze yymbardziej, ze w miedzy czasie robie tez inne rzeczy
A jak Twoja chusta Misiu?
Jejka ale się uśmiałam ,ja i dobry nauczyciel może jakbym mogła powiedzieć to tak ale w pisaniu to tak dobra jestem jak w czytanym opisie czyli noga Ale najważniejsze ze coś ta moja paplanina pomogła.Mówisz ze wolno idzie ,mi szło szybko przybywało może dlatego że kołek wielki i szydło też ,ale teraz boki dorabiam bo ma to być duża wielka chusta więc z namotków zeszłam i kombinowałam dorobienie boków coby nie była za kolana ale szeroka ,więc przy dolnym szpicu trzeba było jakiś patent znaleźć wiesz co mam na myśli.Co się nadprułam to moje bo ciągle się mi coś nie widziało a prucie ciężko szło bo to angora z długim włosem.Ale już dobrałam wachlarzyki są najlepsze ,fajnie pasują ,jeszcze rząd dwa ich i potem standardowa siateczka to już pójdzie gładko.
Bardzo ciekawa jestem jak twoja wychodzi bo pewnie z cieńszej wełenki robisz.Pytam bo mam już zamówienie na dwie takie chusty hahahahaha koleżanki widziały jedna to chora jest że ta nie będzie dla niej .Ale trochę pochorują jeszcze bo na pewno drugiej zaraz nie zacznę ,xxx-wać muszę metryczkę i frywolitki nauczyć się chcę , muszę i już.
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 18:04   #84
miiriam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 83
Dot.: Broomstick Lace

Ojej - jaka tutaj cisza ...
zima się zbliża - czas więc znów zacząć robótki
A ja przypomniałam sobie o tej technice .. i chyba do niej wrócę
miiriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 17:48   #85
Iskra:)
Raczkowanie
 
Avatar Iskra:)
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Łomianki
Wiadomości: 31
Dot.: Broomstick Lace

a ja zrobiłam taki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg br.jpg (59,5 KB, 20 załadowań)
Iskra:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 18:01   #86
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Broomstick Lace

Cytat:
Napisane przez Iskra;) Pokaż wiadomość
a ja zrobiłam taki
Ładny ,super wyszło tobie
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 20:19   #87
Iskra:)
Raczkowanie
 
Avatar Iskra:)
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Łomianki
Wiadomości: 31
Dot.: Broomstick Lace

Miło mi, że się podoba
Iskra:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 09:04   #88
agusia2410
Zakorzenienie
 
Avatar agusia2410
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: okolice Iławy
Wiadomości: 4 058
Dot.: Broomstick Lace

Wspaniały szal Iskra

Jak na razie nauka bromstick leży u mnie w sferze marzeń za dużo pracy
agusia2410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 09:40   #89
Iskra:)
Raczkowanie
 
Avatar Iskra:)
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Łomianki
Wiadomości: 31
Dot.: Broomstick Lace

Bardzo mi miło, że się podoba całkiem szybko można się nauczyć, nawet z doskoku
Iskra:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 09:56   #90
miiriam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 83
Dot.: Broomstick Lace

Piękny szal .. ja mam szary

Muszę zrobić mu fotkę

Ta technika jest wyjątkowo łatwa .. ja robiłam na pałce do ucierania ciasta
miiriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.