Architektura wnętrz - co zdawać, jak wyglądają studia - WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-03, 15:23   #1
aniołecek
Raczkowanie
 
Avatar aniołecek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 63

Architektura wnętrz - co zdawać, jak wyglądają studia - WĄTEK ZBIORCZY


Mam pytanie dotyczące architektury wnętrz. Co trzeba zdawac na maturze aby sie dostac na studia o kierunku architektura wnętrz ? czy jest trudno utrzymac sie na tych studiach ? prosze o odp
aniołecek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 10:24   #2
aniołecek
Raczkowanie
 
Avatar aniołecek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 63
Dot.: Architektura wnętrz

Naprawde nikt tego nie studiuje ?
aniołecek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 12:48   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Architektura wnętrz

chyba najlepiej byloby sie dowiedziec u żródła czyli wybrac sie na uczelnie i dowiedziec sie wszytskiego ,pogadac ze studentami ,itp.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 12:51   #4
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Architektura wnętrz

Architektura wnętrz jest na kiernukach/uczelniach artystycznych.Ich nie obchodzi co zdajesz na maturze.Masz złożyć teczkę z pracami, często mam egzaminy z rysynku itp., czasami rozmowa z wiedzy o sztuce.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 12:54   #5
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Architektura wnętrz

no wlasnie paula78 ma racje. A moze ktoryjs z twoich nauczycieli obecnych cos wie na ten temat
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 11:16   #6
viki_22_83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Świdnik koło Lublina
Wiadomości: 433
GG do viki_22_83
Dot.: Architektura wnętrz

odkurzam wątek w Lublinie na AR trzeba zdawać matme lub biologie ustnie a wcześniej zdawać rysunek a tu moja prośba czy ktoś ma tematy z poprzednich lat dotyczące właśnie rysunku. Będę bardzo wdzięczna. Napisałam do AR maila ale nie odpisali Mają ludzi gdzies.......
viki_22_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 13:01   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Architektura wnętrz

Cytat:
Napisane przez viki_22_83
odkurzam wątek w Lublinie na AR trzeba zdawać matme lub biologie ustnie a wcześniej zdawać rysunek a tu moja prośba czy ktoś ma tematy z poprzednich lat dotyczące właśnie rysunku. Będę bardzo wdzięczna. Napisałam do AR maila ale nie odpisali Mają ludzi gdzies.......
moze zadzwon ,zamiast od razu oceniac.

pisze to z wlasnego doswiadczenia ,napisalm tez do kogos maila i nic głucho,zadzwonilam okazalo sie ze mieli awarie i poczte zeżarlo.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-10, 14:36   #8
Monika:)
Raczkowanie
 
Avatar Monika:)
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 191
Architektura wnętrz

witam niewiem skąd jesteś ale w Katowicach (a dokładnie Katowice-Brynów) jest prywatna Wyższa Szkoła Techniczna o kierunku Architektura Wnętrz oto stronka http://www.wst.com.pl/home.php

nie ma tam egzaminów ale pierwszeństwo dostania się mają osoby które uczęszcały tam na rok zerowy bądź są po studium architektury i bardzo ważne jest by umieć malować,rysować i mieć wyobraźnię

jeśli pójdzie się na ten kierunek z zamiłowania,zainteresowan ia,pasji to sukces murowany-jest to kierunek który wymaga wiele poświęconego czasu,zaangażowania,jest wiele pracy

a jeśli ktoś pójdzie bo "ladnie to brzmi...architektura wnętrz.." to wcześniej czy poźniej zmieni kierunek..
ale się rozpisałam hrhr
Pozdrowionka

aaa i jeszcze jedno przeważnie jest wymagana matematyka na maturze lecz w tej szkole nie biorą tego pod uwagę
__________________
"Mówią, że, kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i rozpada się na dwie połowy... Jedna z nich trafia do kobiety druga do mężczyzny...
Natomiast całe życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy... połowy swojej własnej duszy... połowy samego siebie..."

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2007-03-06 o 20:56 Powód: post pod postem
Monika:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 15:15   #9
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Architektura wnętrz

Odświeżam
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 15:43   #10
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Architektura wnętrz

Hmm... na pewno muszisz mieć wyćwiczony rysunek odręczny, znać historię sztuki, jest dużo matmy, grafika komputerowa etc. Oczywiście jeżeli masz opanowane przynajmniej w minimalne wiadomości i umiejętności, będzie Ci łatwiej


sa tam mniej wiecej takie przedmioty:
Przedmioty podstawowe:

Matematyka
Geometria wykreślna
Mechanika budowli
Fizyka budowli
Ekonomika procesu inwestycyjnego
Elementy zarządzania i marketingu
Prawo budowlane i urbanistyczne
Etyka zawodu architekta
Historia kultury i sztuki
Socjologia mieszkalnictwa i miasta
Ekologia, ekologia miasta
Ochrona środowiska w planowaniu przestrzennym
Rysunek odręczny
Informatyka
Grafika komputerowa

Przedmioty kierunkowe:

Historia architektury powszechnej
Historia architektury polskiej
Historia urbanistyki
Konserwacja i modernizacja zabytków
Architektura współczesna
Teoria architektury
Podstawy i teoria urbanistyki i ruralistyki
Budownictwo ogólne i materiałoznawstwo
Konstrukcje budowlane
Instalacje budowlane
Infrastruktura techniczna miast
Komunikacja
Proces inwestycyjny
Wstęp do projektowania architektonicznego
Projektowanie architektoniczne
Wstęp do projektowania urbanistycznego
Projektowanie urbanistyczne i ruralistyczne
Planowanie krajobrazu i terenów zielonych
Rekonstrukcja i restrukturyzacja przemysłu
Planowanie przestrzenne i urbanistyczne

Na google masz tego pelno

Mialam na to iść(z resztą jak pół mojej rodziny) ale nie znosze matmy, i rzucilam szk. plastyczną, wolę kosmetologię
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 19:01   #11
aguna
Rozeznanie
 
Avatar aguna
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 889
studiowanie architektury

zastanawiam sie nad kierunkiem architektura i w zwiazku z tym chcialbym sie dowiedziec co prócz rysunku zdaje sie na marurze. i czy trzeba dany przedmion podstawowy czy rozszerzony? i ogolnie powiedzcie cyz jets to batdzo trudny kierunek tlyko dla najlepszych, czy osoba o średniej umiejętności matematyki i fizyki może sie go podjać?
aguna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-14, 23:05   #12
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: studiowanie architektury

Cytat:
Napisane przez ...:::oblabobla:::... Pokaż wiadomość
Hmm... na pewno muszisz mieć wyćwiczony rysunek odręczny, znać historię sztuki, jest dużo matmy, grafika komputerowa etc. Oczywiście jeżeli masz opanowane przynajmniej w minimalne wiadomości i umiejętności, będzie Ci łatwiej


sa tam mniej wiecej takie przedmioty:
Przedmioty podstawowe:

Matematyka
Geometria wykreślna
Mechanika budowli
Fizyka budowli
Ekonomika procesu inwestycyjnego
Elementy zarządzania i marketingu
Prawo budowlane i urbanistyczne
Etyka zawodu architekta
Historia kultury i sztuki
Socjologia mieszkalnictwa i miasta
Ekologia, ekologia miasta
Ochrona środowiska w planowaniu przestrzennym
Rysunek odręczny
Informatyka
Grafika komputerowa

Przedmioty kierunkowe:

Historia architektury powszechnej
Historia architektury polskiej
Historia urbanistyki
Konserwacja i modernizacja zabytków
Architektura współczesna
Teoria architektury
Podstawy i teoria urbanistyki i ruralistyki
Budownictwo ogólne i materiałoznawstwo
Konstrukcje budowlane
Instalacje budowlane
Infrastruktura techniczna miast
Komunikacja
Proces inwestycyjny
Wstęp do projektowania architektonicznego
Projektowanie architektoniczne
Wstęp do projektowania urbanistycznego
Projektowanie urbanistyczne i ruralistyczne
Planowanie krajobrazu i terenów zielonych
Rekonstrukcja i restrukturyzacja przemysłu
Planowanie przestrzenne i urbanistyczne

Na google masz tego pelno

Mialam na to iść(z resztą jak pół mojej rodziny) ale nie znosze matmy, i rzucilam szk. plastyczną, wolę kosmetologię
Hmm, przedmioty, które podałaś, są w programie studiów architektury, nie architektury wnętrz.

Cytat:
Napisane przez aguna Pokaż wiadomość
zastanawiam sie nad kierunkiem architektura i w zwiazku z tym chcialbym sie dowiedziec co prócz rysunku zdaje sie na marurze. i czy trzeba dany przedmion podstawowy czy rozszerzony? i ogolnie powiedzcie cyz jets to batdzo trudny kierunek tlyko dla najlepszych, czy osoba o średniej umiejętności matematyki i fizyki może sie go podjać?
Zdawałam starą maturę, więc nie wiem, jaki poziom jest wymagany na te studia. Najlepiej sprawdź w informatorze albo na stronie uczelni, która Cię interesuje.
Kierunek jest dość trudny, ale nawet nie ze względu na przedmioty ścisłe, lecz na ilość pracy i trudu, żeby ciągle być kreatywnym To bywa stresujące.
Ja orłem z przedmiotów ścisłych nie jestem, a radzę sobie bardzo dobrze
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 20:12   #13
find me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: Architektura wnętrz

no wiec tak sie sklada ze zamierzam sie wybrac na architekture wnetrz zaraz po maturze! bardzo lubie rysowac i wydaje mi sie to bardzo interesujace mam zamiar zapisac sie na korepetycje z rysunku no i sprobowac mam zamiar! jestem na mat-inf profilu daje matme na maturze wiec moze mi to cos pomoze ale ciezko sie dostac? jesli ktos z was jest na tym kierunku powiedzicie mi jak mozecie jak tam jest od poczatku bardzo trudno? z gory dziekuje
find me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 20:50   #14
sylweczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Starachowice / Toruń
Wiadomości: 2 054
GG do sylweczka
Dot.: Architektura wnętrz

Nie jestem ale mam sporo znajomych króre edukuja sie w tym kierunku.Na pozadnej architekturze wnetrz napewno jest trudno...ale na jakis pseudo uczelniach typu wyzsza szkoła czegos tam to napewno lajcik ale nauczysz sie pewnie jedna 10 tego co ktos na jakies lepszej uczelni.Wiem jedno na wszystkich kierukach zwiazanych chociaz troche ze sztuka trzeba byc cholernie kreatywnym i miec miliony pomysłów....zreszta Twoja przyszła kariera zawodowa tez zalezy od tego ile bedziesz potrafiła
__________________




sylweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 00:52   #15
shatanek17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
Dot.: Architektura wnętrz

hej monika a moze Ty wiesz co to jest wlasnie ten rok zerowy. bo ja nigdzie sie nie moge tego dowiedziec.... jak mozesz prosze napisz mi...
shatanek17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 17:00   #16
pathetic
Raczkowanie
 
Avatar pathetic
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
GG do pathetic
Dot.: Architektura wnętrz

myśle nad liceum plastycznym, od września idę na zajęcia plastyczne. dobrze mi idzie z przedmiotami humanistycznymi, ale ścisłe nie za dobrze.
czy jest duży nacisk na przedmioty ścisłe? z czego trzeba zdac mature?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255765 Nowe baletki Deichmann


pathetic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 19:27   #17
Paulisiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraśnik
Wiadomości: 288
Dot.: Architektura wnętrz

pathetic tak z ciekawości w jakim jesteś wieku??

Ja juz od 2 lat powaznie mysle o architekturze wnetrz. Aktualnie mam 16 lat, od wrzesnia ide do 1szej klasy liceum na profil mat-fiz... (jesli sie dostane). Przez 2 miesiace chodzilam do osiedlowego domu kultury na zajecia z rysunku... ale byly one darmowe, co prawda z kobieta ktora zna sie na rzeczy no ale wiadomo jak sie nie placi nie ma co oczekiwac kokosow...szczegolnie jesli zajecia czasem sa, czasem ich nie ma a czasem ciapiemy sie w farbach jak dzieci... ;/. Dlatego postanowilam pojść od wrzesnia na profesjonalne lekcje rysunku. Mialam kiedys znajoma, ktora chodzila na lekcje do jakiegos goscia ze stowarzyszenia architektow polskich ale ze stracilam z na kontakt to nie bardzo moge sie czegokolwiek dowiedziec... ;( czy wiecie cos moze o rysunku W LUBLINIE lub okolicach?? bardzo prosze o odpowiedzi pozdrawam

ps: jak jest z ta matura, zdajemy normalnie rysunek w naszej szkole?? trzeba to wczesniej jakos zglosic??
Paulisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 16:43   #18
pathetic
Raczkowanie
 
Avatar pathetic
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
GG do pathetic
Dot.: Architektura wnętrz

o rok jestem młodsza
ostatnio pisałam z dziewczyną z bielskiej szkoły plastycznej i ona idzie na studia wzornictwa przemysłowego. też fajny kierunek. musiałabym się podszkolic żeby dostac sie do plastyka, bo tam też są egzaminy z historii sztuki, trzeba przyniesc teczkę z pracami i na miejscu jest egzamin z rysunku (martwa natura). teraz nie wiem czy warto isc do liceum plastyczne (godzina dojazdu ;/ ) czy isc do zwykłego ogólniaka.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255765 Nowe baletki Deichmann


pathetic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 21:28   #19
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Architektura wnętrz

Nie ejstem studentka architektury, ale moja przyjaciółka chce się dostać, więc troszkę się orientuję. NIe chodziła do klasy mat-inf, ale na maturze zdawała rozszerzoną matme, oczywiście zdana fizyka to dodatkowe punkty. Ona startuje na politechnike we Wrocławiu, oprócz wyników matury dodatkowo zdaje egzamin, dwudniowy z rysunku. Przygotowywała się do niego chodząc na płatne kursy organizowane przez polibudę. Z tego co wiem, jest duużo chętych na ten kierunek, ale jeśli się dostanie można się utrzymać.
A architektura wnetrz to specjalizacja chyba. Tak wywnioskowałam z tego co ona mówila, bo tez ją to interesuje
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-29, 16:32   #20
abcdefghijkl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 25
Dot.: Architektura wnętrz

Hej Myślę o tym, by iść na architekturę wnętrz tylko zastanawiam się czy to dobry wybór... Czy bardziej opłacalne byłoby to, by pojść na choćby farmację?
abcdefghijkl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 20:26   #21
Paulina13112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: Architektura wnętrz

interesuje mnie kierunek architektury wnetrz ale nigdy nie mialam doczynienia z rysunkiem...po wakacjach ide do 2 liceum i czy musze juz teraz cwiczyc rysunek?? czy mozna zaczac sie go uczyc dopiero na studiach?? czy jednak potrezbne sa od razu umiejetnosci plastyczne?? prosze o jakies informacje
Paulina13112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 13:39   #22
pathetic
Raczkowanie
 
Avatar pathetic
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
GG do pathetic
Dot.: Architektura wnętrz

Żeby dostac się na studia związane ze sztuką (tutaj akurat architektura wnętrz) musisz zdac egzaminy z historii sztuki i czegoś tam jeszcze, musisz przynieśc teczkę z pracami. Jeśli wiesz na jaką uczelnie się wybierasz, to najlepiej popytaj tam jakie są wymagania itp, bo jest różnie. Czyli musisz już teraz uczyc się rysunku Są kursy przygotowawcze do architekury wnętrz, dośc drogie. Możesz kupic książki z historii sztuki, ja mam obecnie "Szkoła malarstwa i rysunku" myślę że już czegoś przez wakacje się naucze.
Mi narazie zależy żeby dostac się do liceum plastycznego.. potem będzie o wiele łatwiej na studia.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255765 Nowe baletki Deichmann


pathetic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 11:07   #23
Paulisiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraśnik
Wiadomości: 288
Dot.: Architektura wnętrz

ja myslalam o lieum plastycznym ale jednak z tym wiazalyby sie spore problemy i koszty bo w moim miasteczku nie ma takiej szkoly noi musialabym dojezdzac 70 km albo mieszkac w internacie (no a jednak w wieku 16 czy 17 lat to jednak troszeczke za wczesnie)

zamiast szkoly bede chodzic od wrzesnia lub pazdziernika na zajecia organizowane przez stowarzyszenie architektow polskich w lublinie
noi raz w tygodniu po 3 godziny i na miesiac wyniesie mnie to 150 zl noi mysle ze w przecaigu 3 lat czegos sie naucze

doradzcie jeszcze dziewczyny czy musze i ewentualnie jakie programy komputerowe musze poznac zeby bylo mi latwiej??
Paulisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 21:55   #24
pathetic
Raczkowanie
 
Avatar pathetic
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
GG do pathetic
Dot.: Architektura wnętrz

Programy komputerowe chyba nie, na samych studiach pewnie jakieś będziesz poznawac. Ale jak masz miec zajęcia z takim specjalistami to oni Ci wszystko powiedzą
Ja do tego liceum plastycznego to mam kiepski dojazd.. autobus 6;00 do miasta, a potem 6,30 do Bielska i o 7;30 jestem i półgodziny mam na dojście ;/ więc pobudkę o 5 będę miec...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255765 Nowe baletki Deichmann


pathetic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 13:59   #25
akihisa
Raczkowanie
 
Avatar akihisa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 49
Dot.: Architektura wnętrz

Cytat:
Napisane przez aniołecek Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące architektury wnętrz. Co trzeba zdawac na maturze aby sie dostac na studia o kierunku architektura wnętrz ? czy jest trudno utrzymac sie na tych studiach ? prosze o odp
z tego co wiem (ja też wybieram się na te studia) to jeżeli idziesz na ASP, to nie musisz zdawać żadnych konkretnych przedmiotów na maturze, musisz ją po prostu zdać, a na uczelni będziesz musiała przejść egzamin z rysunku, który zadecyduje, czy się dostałaś. Więcej szczegółów możesz dowiedzieć się na tej stronie: http://kierunki.info/
Tam wybierasz kierunek - architektura wnętrz i klikasz 'wyszukaj studia' tam jest więcej szczegółowych informacji...

Nie wiem, czy trudno się dostać, jak trudny jest ten egzamin i czy trudno się utrzymać, bo jeszcze tego nie studiuję.
akihisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 22:40   #26
aluisak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: Architektura wnętrz

może coś komuś pomogę bo będę studiowała od października Architekturę wnętrz.

podobno lepiej iść na Architekturę i Urbanistykę bo no większe możliwości masz później a wnętrzami tez możesz się zajmować ale to tak na marginesie
a jeśli chodzi o maturę (na architekturę wnętrz)
wymagają historia sztuki na rozszerzonym najlepiej
lub inne uczelnie biorą historie pod uwagę i matematyka tez na rozszerzonym najlepiej
zależny gdzie kto się wybiera
ten kierunek jest na większości ASP( nie wszędzie jednak) i powoli ten na większości Politechnik

hmm no i są zawsze egzaminy, tylko jakie zależy od uczelni.
na ASP rysunek martwej natury lub postać
później malarstwo
czasem jest rzeźba
oczywiście teczka z pracami i rozmowa kwalifikacyjna

na politechnice np śląskiej

są 2 etapy
na 1 etapie jest ocena teczki własnej z pracami malarskim, rysunkowymi, projekty itd i później rysunek niby miała być martwa natura ale dawali tekst i z niego trzeba było ( w tym roku bo od tego roku tam jest ten kierunek) narysować detal architektoniczny który znajdował się w sali gdzie był egzamin
jeśli się przeszło ten etap to na 2 etapie było stworzenie kompozycji otwartej lub zamkniętej z kartonów na kartonie a później była rozmowa kwalifikacyjna

hmm no i trzeba się zorientować co do historii sztuki czy nadal będzie można ja zdawać na maturze bo miało już jej nie być

no i ona na politechnice nie była akurat brana pod uwagę
no i wypadałoby się zapisać na jakiś kurs rysunku architektonicznego bo naprawdę ciężko jest się dostać jeśli ktoś ładnie rysuje itd to ma szanse na ASP ale na politechnice już biorą dużo pod uwagę typowego też rysunku archit. i najlepiej zapisać się na taki kurs 2 lata wcześniej bo trzeba też wyrobić sobie rękę, umieć prosto kreskę prowadzić bez linijki itd.hm co do kursów na uczelniach są organizowane ale z tego co wiem często są drogie niby 2 miesiące duża grupa i ciężko się nauczyć lepsze jest poszukanie tak prywatnie jakiś kursów

Pozdrawiam serdecznie
aluisak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 17:35   #27
Dashiki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: Architektura wnętrz

witam! jestem teraz w klasie maturalnej i mysle o architekturze wnetrz. obawiam sie jednak, bo nie jestem zbyt dobra z matmy, a wiem ze musialabym zdawac ja na maturze... myslicie ze dam rade? i jakie uczelnie polecacie w obrebie slaska? bo na razie to widze ze wiekszosc to chyba prywatne-platne... odpiszcie jak najszybciej plisss!
Dashiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 17:38   #28
aluisak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: Architektura wnętrz

hmmm zależy gdzie chcesz iść na ten kierunek jak ASP to najbliżej jest w Krakowie w Katowicach nie ma;/ i mata nie jest potrzebna ale matura z historii sztuki tak

lub politechnika śląska w Gliwicach, tam mata nie była potrzebna w tym roku, ale jak będzie teraz to nie wiem, ale choćby nawet nie to na studiach matematyki jednak trochę będzie wiec poducz się
życzę powodzenia
aluisak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 16:50   #29
Daiana
Zakorzenienie
 
Avatar Daiana
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 828
Dot.: Architektura wnętrz

hej
odnawiam wątek ;d
jestem w 3gim. i zastanawiam się na jaki profil do LO powinnam iść, żeby potem się dostać na architekturę wnętrz? Jaki mam wybór wogle?
__________________
Daiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 22:16   #30
cherry-lady
Wtajemniczenie
 
Avatar cherry-lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 523
Dot.: Architektura wnętrz

Zdecydowanie na profil matematyczno-fizyczny. Mam znajomych, którzy chcą wybrać się na ten kierunek, a nie są na mat-fizie i będzie im bardzo ciężko. Na większości dobrych uczelni wymagana jest matura rozszerzona z matematyki i fizyki + rysunek.
cherry-lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-19 17:38:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.