Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu. - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-01-22, 16:34   #1
kinney
Raczkowanie
 
Avatar kinney
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 81

Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.


Mimo ¿e czytam to forum od dawna, jest to mój pierwszy post tutaj, wiêc zacznê standardowo: dzieñ dobry

A teraz do rzeczy. Piszê tu z pewnym problemem, który mo¿e wydaæ siê wam banalny, ale mêczy mnie od jakiego¶ czasu. Od paru miesiêcy jestem ze ¶wietnym facetem. To mój pierwszy powa¿niejszy zwi±zek, wiêc pewnie w du¿ej mierze dlatego uwa¿am, ¿e mój ch³opak jest najlepszy na ¶wiecie ;-), ale faktem jest, ¿e daje mi on wszystko, czego kiedykolwiek od zwi±zku oczekiwa³am - sprawia, ¿e czujê siê bezpieczna, wspiera mnie zarówno w trudnych chwilach, jak i wtedy, gdy szalejê z rado¶ci. Du¿o ze sob± rozmawiamy i uwielbiam spêdzaæ z nim czas. Jeste¶my ze sob± blisko równie¿ fizycznie, wprawdzie seksu jeszcze nie uprawiali¶my (dla nas obojga bêdzie to pierwszy raz), ale wszystko ku temu zmierza i bynajmniej nie czekamy na to trzymaj±c rêce przy sobie

Szkopu³ tkwi w tym, ¿e przez ponad rok obserwowa³am zwi±zek przyjació³ki który skoñczy³ siê tak, ¿e facet by³ z ni± tylko i wy³±cznie dla seksu, mimo ¿e ju¿ nic do niej nie czu³. I choæ ufam mojemu w stu procentach, wiem, ¿e jestem dla niego wa¿na i ¿e nie zale¿y mu tylko i wy³±cznie na moim ciele, siedzi we mnie obawa, ¿e je¶li nie bêdziemy "uwa¿aæ" (choæ nie wiem, co to "uwa¿anie" konkretnie mia³oby oznaczaæ), to sprowadzimy nasz zwi±zek do tego samego. Byæ mo¿e wynika to z mojej niskiej samooceny, a mo¿e z czego¶, czego ja nie jestem w stanie dostrzec siedz±c w ¶rodku, a co z boku widaæ na pierwszy rzut oka, nie wiem, dlatego zwracam siê z pytaniem do was.

Dodam jeszcze, ¿e nie mia³am tych obaw wcze¶niej, ¿e dopiero gdy rzeczona przyjació³ka zaczê³a mi zadawaæ pytania typu "a rozmawiacie ze sob±, czy tylko siê dotykacie?", zaczê³am siê nad tym zastanawiaæ i chyba trochê szukaæ dziury w ca³ym. Bo na dzieñ dzisiejszy w±tpliwo¶ci nie mam, te obawy dotycz± tego, co mo¿e siê w przysz³o¶ci staæ...

Zdajê sobie sprawê, ¿e dla kogo¶ mo¿e siê to wydawaæ wynajdywaniem sobie problemów na si³ê, ale mimo to, proszê o ¿yczliwo¶æ i powiedzenie mi, jak ta sytuacja wygl±da z boku i doradzenie, co mogê zrobiæ, aby siê tych irracjonalnych obaw pozbyæ.

Pozdrawiam!
kinney jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 16:48   #2
lilkana
Zakorzenienie
 
Avatar lilkana
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 7 821
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Je¶li siê kochacie czujecie to oboje, ¿e tego chcecie. To ja nie widzê problemu owszem zdarzaj± siê faceci, którym zale¿y tylko na tym , ale przecie¿ Ty jeste¶ swojego faceta pewna, ¿e Ciê Kocha! S±dzê , równie¿ , ¿e je¶li facet nie kocha to odchodzi, bo mo¿e sobie znale¼æ inn± z któr± notabene te¿ mo¿e uprawiaæ seks.
Nie radzi³abym Ci wszystkiego sprowadzaæ do takiego my¶lenia , bo bêdziesz sobie niepotrzebnie zaprz±taæ g³owê , czy aby nie jest z Tob± tylko dlatego

Pozdrawiam
lilkana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 16:49   #3
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 6 913
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Cytat:
Napisane przez kinney Poka¿ wiadomo¶æ
Mimo ¿e czytam to forum od dawna, jest to mój pierwszy post tutaj, wiêc zacznê standardowo: dzieñ dobry

A teraz do rzeczy. Piszê tu z pewnym problemem, który mo¿e wydaæ siê wam banalny, ale mêczy mnie od jakiego¶ czasu. Od paru miesiêcy jestem ze ¶wietnym facetem. To mój pierwszy powa¿niejszy zwi±zek, wiêc pewnie w du¿ej mierze dlatego uwa¿am, ¿e mój ch³opak jest najlepszy na ¶wiecie ;-), ale faktem jest, ¿e daje mi on wszystko, czego kiedykolwiek od zwi±zku oczekiwa³am - sprawia, ¿e czujê siê bezpieczna, wspiera mnie zarówno w trudnych chwilach, jak i wtedy, gdy szalejê z rado¶ci. Du¿o ze sob± rozmawiamy i uwielbiam spêdzaæ z nim czas. Jeste¶my ze sob± blisko równie¿ fizycznie, wprawdzie seksu jeszcze nie uprawiali¶my (dla nas obojga bêdzie to pierwszy raz), ale wszystko ku temu zmierza i bynajmniej nie czekamy na to trzymaj±c rêce przy sobie

Szkopu³ tkwi w tym, ¿e przez ponad rok obserwowa³am zwi±zek przyjació³ki który skoñczy³ siê tak, ¿e facet by³ z ni± tylko i wy³±cznie dla seksu, mimo ¿e ju¿ nic do niej nie czu³. I choæ ufam mojemu w stu procentach, wiem, ¿e jestem dla niego wa¿na i ¿e nie zale¿y mu tylko i wy³±cznie na moim ciele, siedzi we mnie obawa, ¿e je¶li nie bêdziemy "uwa¿aæ" (choæ nie wiem, co to "uwa¿anie" konkretnie mia³oby oznaczaæ), to sprowadzimy nasz zwi±zek do tego samego. Byæ mo¿e wynika to z mojej niskiej samooceny, a mo¿e z czego¶, czego ja nie jestem w stanie dostrzec siedz±c w ¶rodku, a co z boku widaæ na pierwszy rzut oka, nie wiem, dlatego zwracam siê z pytaniem do was.

Dodam jeszcze, ¿e nie mia³am tych obaw wcze¶niej, ¿e dopiero gdy rzeczona przyjació³ka zaczê³a mi zadawaæ pytania typu "a rozmawiacie ze sob±, czy tylko siê dotykacie?", zaczê³am siê nad tym zastanawiaæ i chyba trochê szukaæ dziury w ca³ym. Bo na dzieñ dzisiejszy w±tpliwo¶ci nie mam, te obawy dotycz± tego, co mo¿e siê w przysz³o¶ci staæ...

Zdajê sobie sprawê, ¿e dla kogo¶ mo¿e siê to wydawaæ wynajdywaniem sobie problemów na si³ê, ale mimo to, proszê o ¿yczliwo¶æ i powiedzenie mi, jak ta sytuacja wygl±da z boku i doradzenie, co mogê zrobiæ, aby siê tych irracjonalnych obaw pozbyæ.

Pozdrawiam!
Po co doszukiwaæ siê drugiego dna? Jak podoba Ci siê jego czu³o¶æ i tej czu³o¶ci chcesz, to nawet jakby¶cie siê kochali jak króliki wszêdzie i zawsze to nie oznacza, ¿e jest z Tob± dla seksu. W ogóle to krzywdz±ca opinia dla kogo¶ kto po prostu mo¿e mieæ wysoki temperament w aspekcie czu³o¶ci JEST CI OK to tak trzymaj i koniec. Nie porównuj tego z tym co kole¿anka mia³a, bo ludzie s± inni. Poza tym sama mówisz, ¿e nie wahasz siê. Skup siê na przyjemno¶ciach to Ci radzê.

Swoj± drog± - najpierw zacznijcie go uprawiaæ

Edytowane przez normalnyFacet
Czas edycji: 2012-01-22 o 17:07
normalnyFacet jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 16:57   #4
Puchatek0807
Wtajemniczenie
 
Avatar Puchatek0807
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice krakowa
Wiadomo¶ci: 2 736
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Cytat:
Napisane przez kinney Poka¿ wiadomo¶æ
Mimo ¿e czytam to forum od dawna, jest to mój pierwszy post tutaj, wiêc zacznê standardowo: dzieñ dobry

A teraz do rzeczy. Piszê tu z pewnym problemem, który mo¿e wydaæ siê wam banalny, ale mêczy mnie od jakiego¶ czasu. Od paru miesiêcy jestem ze ¶wietnym facetem. To mój pierwszy powa¿niejszy zwi±zek, wiêc pewnie w du¿ej mierze dlatego uwa¿am, ¿e mój ch³opak jest najlepszy na ¶wiecie ;-), ale faktem jest, ¿e daje mi on wszystko, czego kiedykolwiek od zwi±zku oczekiwa³am - sprawia, ¿e czujê siê bezpieczna, wspiera mnie zarówno w trudnych chwilach, jak i wtedy, gdy szalejê z rado¶ci. Du¿o ze sob± rozmawiamy i uwielbiam spêdzaæ z nim czas. Jeste¶my ze sob± blisko równie¿ fizycznie, wprawdzie seksu jeszcze nie uprawiali¶my (dla nas obojga bêdzie to pierwszy raz), ale wszystko ku temu zmierza i bynajmniej nie czekamy na to trzymaj±c rêce przy sobie

Szkopu³ tkwi w tym, ¿e przez ponad rok obserwowa³am zwi±zek przyjació³ki który skoñczy³ siê tak, ¿e facet by³ z ni± tylko i wy³±cznie dla seksu, mimo ¿e ju¿ nic do niej nie czu³. I choæ ufam mojemu w stu procentach, wiem, ¿e jestem dla niego wa¿na i ¿e nie zale¿y mu tylko i wy³±cznie na moim ciele, siedzi we mnie obawa, ¿e je¶li nie bêdziemy "uwa¿aæ" (choæ nie wiem, co to "uwa¿anie" konkretnie mia³oby oznaczaæ), to sprowadzimy nasz zwi±zek do tego samego. Byæ mo¿e wynika to z mojej niskiej samooceny, a mo¿e z czego¶, czego ja nie jestem w stanie dostrzec siedz±c w ¶rodku, a co z boku widaæ na pierwszy rzut oka, nie wiem, dlatego zwracam siê z pytaniem do was.

Dodam jeszcze, ¿e nie mia³am tych obaw wcze¶niej, ¿e dopiero gdy rzeczona przyjació³ka zaczê³a mi zadawaæ pytania typu "a rozmawiacie ze sob±, czy tylko siê dotykacie?", zaczê³am siê nad tym zastanawiaæ i chyba trochê szukaæ dziury w ca³ym. Bo na dzieñ dzisiejszy w±tpliwo¶ci nie mam, te obawy dotycz± tego, co mo¿e siê w przysz³o¶ci staæ...

Zdajê sobie sprawê, ¿e dla kogo¶ mo¿e siê to wydawaæ wynajdywaniem sobie problemów na si³ê, ale mimo to, proszê o ¿yczliwo¶æ i powiedzenie mi, jak ta sytuacja wygl±da z boku i doradzenie, co mogê zrobiæ, aby siê tych irracjonalnych obaw pozbyæ.

Pozdrawiam!
Postaraj siê odgoniæ od siebie takie my¶l "¿e mo¿ecie sprowadziæ zwi±zek tylko do seksu". Po co zatruwaæ sobie my¶li takim sprawami skoro jest miêdzy Wami dobrze? Je¶li to prawdziwe i szczere uczucie to kiedy¶ seks mo¿e to tylko przypieczêtowaæ i sprawiæ, ze bêdzie tylko lepiej.
Na przyk³ad przyjació³ki patrz trochê przez palce, jej facet to nie Twój facet .
Je¶li jeste¶ pewna tego co napisa³a¶ to jeste¶ szczê¶ciar±
A o obawach zawsze mo¿esz porozmawiaæ ze swoim mê¿czyzn±.
__________________
Focus T25!

Niebawem zrozumiesz, ¿e to co dzi¶ wygl±da jak po¶wiêcanie siê, oka¿e siê zamiast tego najwspanialsz± inwestycj±, jak± kiedykolwiek zrobisz.
Puchatek0807 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 17:00   #5
kinney
Raczkowanie
 
Avatar kinney
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 81
normalnyFacecie, to nie jest tak, ¿e mój facet ma jakie¶ kosmiczne libido, które mnie przerasta, wrêcz przeciwnie, chyba to ja mam wiêksze, albo on siê hamuje, ¿eby mnie nie zraniæ, ¿eby nic za szybko i na si³ê siê nie dzia³o wiêc tym bardziej, nie mam czym siê martwiæ.
dziêki za odpowiedzi i za sprowadzenie mnie na ziemiê
__________________


ksi±¿ki 2012: 17



kinney jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 17:00   #6
All That Jazz
Zadomowienie
 
Avatar All That Jazz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 1 011
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Cytat:
Napisane przez kinney Poka¿ wiadomo¶æ
Mimo ¿e czytam to forum od dawna, jest to mój pierwszy post tutaj, wiêc zacznê standardowo: dzieñ dobry

A teraz do rzeczy. Piszê tu z pewnym problemem, który mo¿e wydaæ siê wam banalny, ale mêczy mnie od jakiego¶ czasu. Od paru miesiêcy jestem ze ¶wietnym facetem. To mój pierwszy powa¿niejszy zwi±zek, wiêc pewnie w du¿ej mierze dlatego uwa¿am, ¿e mój ch³opak jest najlepszy na ¶wiecie ;-), ale faktem jest, ¿e daje mi on wszystko, czego kiedykolwiek od zwi±zku oczekiwa³am - sprawia, ¿e czujê siê bezpieczna, wspiera mnie zarówno w trudnych chwilach, jak i wtedy, gdy szalejê z rado¶ci. Du¿o ze sob± rozmawiamy i uwielbiam spêdzaæ z nim czas. Jeste¶my ze sob± blisko równie¿ fizycznie, wprawdzie seksu jeszcze nie uprawiali¶my (dla nas obojga bêdzie to pierwszy raz), ale wszystko ku temu zmierza i bynajmniej nie czekamy na to trzymaj±c rêce przy sobie

Szkopu³ tkwi w tym, ¿e przez ponad rok obserwowa³am zwi±zek przyjació³ki który skoñczy³ siê tak, ¿e facet by³ z ni± tylko i wy³±cznie dla seksu, mimo ¿e ju¿ nic do niej nie czu³. I choæ ufam mojemu w stu procentach, wiem, ¿e jestem dla niego wa¿na i ¿e nie zale¿y mu tylko i wy³±cznie na moim ciele, siedzi we mnie obawa, ¿e je¶li nie bêdziemy "uwa¿aæ" (choæ nie wiem, co to "uwa¿anie" konkretnie mia³oby oznaczaæ), to sprowadzimy nasz zwi±zek do tego samego. Byæ mo¿e wynika to z mojej niskiej samooceny, a mo¿e z czego¶, czego ja nie jestem w stanie dostrzec siedz±c w ¶rodku, a co z boku widaæ na pierwszy rzut oka, nie wiem, dlatego zwracam siê z pytaniem do was.

Dodam jeszcze, ¿e nie mia³am tych obaw wcze¶niej, ¿e dopiero gdy rzeczona przyjació³ka zaczê³a mi zadawaæ pytania typu "a rozmawiacie ze sob±, czy tylko siê dotykacie?", zaczê³am siê nad tym zastanawiaæ i chyba trochê szukaæ dziury w ca³ym. Bo na dzieñ dzisiejszy w±tpliwo¶ci nie mam, te obawy dotycz± tego, co mo¿e siê w przysz³o¶ci staæ...

Zdajê sobie sprawê, ¿e dla kogo¶ mo¿e siê to wydawaæ wynajdywaniem sobie problemów na si³ê, ale mimo to, proszê o ¿yczliwo¶æ i powiedzenie mi, jak ta sytuacja wygl±da z boku i doradzenie, co mogê zrobiæ, aby siê tych irracjonalnych obaw pozbyæ.

Pozdrawiam!
Ja bym siê nie przejmowa³a, przyjació³ka chyba próbuje sobie pokazaæ ¿e to nie tak, ¿e jej siê nie uda³o, tylko ¿e ¶wiat jest z³y

Moim zdaniem je¿eli w zwi±zku wszystko jest ok to nie potrzeba ¿adnego "uwa¿ania" ¿eby relacja nie sprowadzi³a siê tylko do seksu. A je¶li Ci zale¿y na ch³opaku i przyjació³ka wytwarza i podsyca w Tobie (nie mówiê, ¿e celowo) to zaczynasz siê nakrêcaæ, a to nigdy do niczego dobrego nie prowadzi. Zwi±zki nie zmieniaj± siê w uk³ady dla seksu ot tak, bo siê zaczê³o go uprawiaæ albo bo siê nie uwa¿a³o (te¿ zreszt±, podobnie jak Ty, nie mam pojêcia na czym mia³oby to uwa¿anie polegaæ ). Nie wkrêcaj siê w to a przyjació³kê popro¶ ¿eby przesta³a zadawaæ Ci takie pytania, skoro Ciê one stresuj±.
__________________
No, I'm no ones wife
But oh, I love my life
And all that jazz
All That Jazz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 17:08   #7
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomo¶ci: 18 377
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Cytat:
Napisane przez All That Jazz Poka¿ wiadomo¶æ
Ja bym siê nie przejmowa³a, przyjació³ka chyba próbuje sobie pokazaæ ¿e to nie tak, ¿e jej siê nie uda³o, tylko ¿e ¶wiat jest z³y

Moim zdaniem je¿eli w zwi±zku wszystko jest ok to nie potrzeba ¿adnego "uwa¿ania" ¿eby relacja nie sprowadzi³a siê tylko do seksu. A je¶li Ci zale¿y na ch³opaku i przyjació³ka wytwarza i podsyca w Tobie (nie mówiê, ¿e celowo) to zaczynasz siê nakrêcaæ, a to nigdy do niczego dobrego nie prowadzi. Zwi±zki nie zmieniaj± siê w uk³ady dla seksu ot tak, bo siê zaczê³o go uprawiaæ albo bo siê nie uwa¿a³o (te¿ zreszt±, podobnie jak Ty, nie mam pojêcia na czym mia³oby to uwa¿anie polegaæ ). Nie wkrêcaj siê w to a przyjació³kê popro¶ ¿eby przesta³a zadawaæ Ci takie pytania, skoro Ciê one stresuj±.

Zgadzam siê, w szczególnosci z pogrubionym
W NORMALNEJ relacji dwojga KOCHAJACYCH SIÊ ludzi takie rzeczy siê nie dziej± i juz - nie trzeba na to uwa¿ac jakos specjalnie to po prostu rozumie siê samo przez siê i tyle
__________________
¬le czy dobrze, oka¿e siê pó¼niej. Ale trzeba dzia³aæ, ¶mia³o chwytaæ ¿ycie za grzywê.
¯a³uje siê wy³±cznie bezczynno¶ci, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choæ niekiedy przynosz± smutek i ¿al, nie ¿a³uje siê.


¦led¼ te¿ pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-01-22, 17:54   #8
Ryska88
Rozeznanie
 
Avatar Ryska88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 734
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Po co porównywaæ swoj± sytuacjê do sytuacji przyjació³ki? To, ¿e ona mia³a pecha, w ¿adnym wypadku nie znaczy, ¿e Ty te¿ znajdziesz siê w takiej sytuacji. Ka¿dy zwi±zek jest inny.
__________________
Kiedy siê rodzimy potrafimy tylko ¿yæ...
Ryska88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 17:55   #9
Navika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 277
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Wiesz, rozumiem Twoje obawy, to, ¿e przyk³ad przyjació³ki tak na Ciebie dzia³a, ale chyba nie masz siê czym przejmowaæ.
Z w³asnego do¶wiadczenia powiem Ci, ¿e te¿ takie obawy mia³am na pocz±tku swojego obecnego (i jak dot±d jedynego) zwi±zku. Ale u mnie by³o to zwi±zane z wychowaniem stricte katolickim i wpajaniem, ¿e jak jest seks to facet nie szanuje kobiety itp. bzdety. Poza tym, niestety, u mnie by³y to obawy, które mia³y realne podstawy, bo mój T¯ wcale mnie tak nie wspiera³ we wszystkich sferach jak Twój Ciebie i po jakim¶ czasie ten seks faktycznie wysun±³ siê na pierwsze miejsce w naszym zwi±zku. Musieli¶my du¿o razem przej¶æ, ¿eby siê to zmieni³o. A zawodzi³a przede wszystkim komunikacja. I, mimo, ¿e Twoje obawy s± wg. mnie bezpodstawne to to, co mo¿esz zrobiæ, ¿eby do takiej sytuacji nie dosz³o to duuu¿o rozmów na wszelkie tematy, spêdzanie wspólnego czasu poza domem, znalezienie wspólnej z T¯-tem pasji, tak ¿eby ³±czy³o was jak najwiêcej sfer, nie tylko seksualna. Miêdzy dwojgiem kochaj±cych siê ludzi seks jest przecie¿ bardzo wa¿ny i nie ma miejsca na my¶lenie, czy nie jest on dominuj±cy, ale ¿eby do takich my¶li nie dosz³o trzeba dbaæ o zwi±zek, po prostu.
Navika jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 18:10   #10
Weronikapr
Wtajemniczenie
 
Avatar Weronikapr
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 2 155
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Seks to jeden ze sk³adników udanego zwi±zku. Obok zaufania i mi³o¶ci (i wielu innych rzeczy, ale te to wg mnie pierwsza trójca, niekoniecznie w tej kolejno¶ci). Moim zdaniem nie masz na co uwa¿aæ, a ju¿ na pewno nie martwiæ siê na zapas.
U Ciebie to takie trochê demonizowanie seksu i jego wp³ywu na wszystko na co siê da, czêsto spotykane u ludzi, którzy jeszcze go nie uprawiali. Wyluzuj.
A przyk³ad Twojej kole¿anki nie jest ¿adn± regu³±. Po prostu przypadek. Gdyby ch³opak zdradzi³ Twoj± przyjació³kê po tym jak straci³ z ni±/ona z nim dziewictwo, to ba³aby¶ siê, ¿e to samo spotka Ciebie? Bez sensu, prawda?
Weronikapr jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 18:26   #11
PearlJam
Przyczajenie
 
Avatar PearlJam
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Tak jak poprzedniczki napisa³y, nie warto martwiæ siê na zapas. Najwa¿niejsze, aby¶ Ty siê z nim dobrze czu³a.

Jako facet mogê dodatkowo napisaæ, ¿e zdrowy partner posunie siê w sferze intymnej tak daleko, jak pozwoli mu jego partnerka. I my¶lê ¿e tutaj powinna ujawniæ siê m±dro¶æ kobiety, ¿eby zadbaæ o w³a¶ciw± proporcjê seksu do innych sfer. Seks jest wa¿ny, ale jak siê nie zadba o ca³± otoczkê to prawdziwa blisko¶æ zamienia siê w egoizm.
PearlJam jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-22, 18:37   #12
Madelaine87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 1 647
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Cytat:
Napisane przez kinney Poka¿ wiadomo¶æ
I choæ ufam mojemu w stu procentach, wiem, ¿e jestem dla niego wa¿na i ¿e nie zale¿y mu tylko i wy³±cznie na moim ciele, siedzi we mnie obawa, ¿e je¶li nie bêdziemy "uwa¿aæ" (choæ nie wiem, co to "uwa¿anie" konkretnie mia³oby oznaczaæ), to sprowadzimy nasz zwi±zek do tego samego.
Je¶li nie bêdziecie uwa¿aæ to doprowadzicie czy on doprowadzi zwi±zek do tego samego. Raczej ty nie bedziesz chciala samego seksu?

Rozmawiaæ ile mo¿na, rozmowa jest najwa¿niejsza. Rozumiem, ¿e widz±c co siê sta³o z Twoj± przyjació³k± masz obawy ale w±tpiê aby nie widzia³a sygna³ów przez rok czasu. Raczej wmawia³a sobie ¿e jest ok wiêc sama sobie winna.
Madelaine87 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 19:57   #13
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Za bardzo zasugerowa³a¶ siê kole¿ank±. Jej nie wysz³o - trudno, w sumie nie Twoja sprawa.
Wydaje mi siê te¿, ¿e je¶li to dla Was obojga bêdzie pierwszy raz, to nie ma siê co martwiæ. £±czy Was co¶ fajnego, piêknego... a seks bêdzie tego dope³nieniem.
Raczej bardziej prawdopodobne jest, ¿e "tylko dla seksu" bêd± ze sob± osoby, które maj± ju¿ do¶wiadczenia w tej materii. A dla tych, dla których to bêdzie nowo¶æ, to jest po prostu piêkne nowe do¶wiadczenie z osob±, któr± kochaj±.
Poza tym - nie ryzykujesz, nie ¿yjesz - nie wiesz jak siê Wasz zwi±zek rozwinie. Mo¿e pojawi siê inny problem, w ogóle nie zwi±zany z seksem? Ale tak mo¿na gdybaæ w nieskoñczono¶æ... bez "ryzyka" nie istnia³by ¿aden udany zwi±zek, bo ludzie baliby siê "co to bêdzie, co to bêdzie". Szkoda czasu na takie rozkminy, je¶li jeste¶ szczê¶liwa
Kaja-ja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 20:26   #14
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 6 913
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Autorko zwi±zek sprowadzony do seksu, to jest taki zwi±zek gdzie facet z Tob± oficjalnie jest. Umawia siê na konkretn± godzinê albo u Ciebie albo u siebie i jest s³owo wstêpu -> seks -> chwila rozmowy -> cze¶æ, cze¶æ. Dzieñ olewki bez kontaktu czy tam dwa, potem znów telefon ->seks -> cze¶æ cze¶æ.


Ale kiedy w zwi±zku jest WSZYSTKO co dobre to nie ma podstawy do obaw choæby¶cie kochali siê codziennie.
normalnyFacet jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 20:38   #15
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomo¶ci: 4 268
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

I jeszcze cykl ciocia dobra rada: je¶li bardzo na Ciebie wp³ywaj± takie opowie¶ci to nie czytaj za du¿o wiza¿u, tu problemów do wyboru do koloru
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
¯ycie jest nieprzewidywalne, ale pojêcie uczciwo¶ci jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 20:42   #16
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Cytat:
Napisane przez ama4 Poka¿ wiadomo¶æ
I jeszcze cykl ciocia dobra rada: je¶li bardzo na Ciebie wp³ywaj± takie opowie¶ci to nie czytaj za du¿o wiza¿u, tu problemów do wyboru do koloru
Bardzo s³uszna rada
Kaja-ja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 20:46   #17
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomo¶ci: 4 268
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Cytat:
Napisane przez Kaja-ja Poka¿ wiadomo¶æ
Bardzo s³uszna rada
Bo przeæwiczona na sobie, jeszcze chwila i zosta³abym wojuj±c± feministk±

A z drugiej strony mo¿na siê naczytaæ ró¿owych historii i wpa¶æ w kompleksy
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
¯ycie jest nieprzewidywalne, ale pojêcie uczciwo¶ci jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 20:56   #18
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Cytat:
Napisane przez ama4 Poka¿ wiadomo¶æ
Bo przeæwiczona na sobie, jeszcze chwila i zosta³abym wojuj±c± feministk±

A z drugiej strony mo¿na siê naczytaæ ró¿owych historii i wpa¶æ w kompleksy
Daj spokój. Ja odk±d sobie przesiadujê tu na forum, to mam tak± sinusoidê emocji Raz mi siê wydaje, ¿e jestem w absolutnie udanym zwi±zku, z facetem którego ¶wiadomie sobie wybra³am itp. A chwilê potem stwierdzam, ¿e ju¿ co najmniej 5 razy powinnam siê z nim rozstaæ! I b±d¼ tu cz³owieku m±dry...
Kaja-ja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 21:00   #19
impegata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 610
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Mam wra¿enie, ze kiedy ludzie s± d³ugo razem czêsto myl± przywi±zanie z mi³o¶ci±... Twoi znajomi po prostu przestali siê kochaæ, wiêc ich zwi±zek to by³ tylko seks. Wed³ug mnie w relacji, w której dwie osoby siê kochaj± praktycznie nie ma na to szans
A odno¶nie czytania ró¿nych historii na wiza¿u- to bardzo dobra uwaga
impegata jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-22, 21:03   #20
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomo¶ci: 4 268
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Cytat:
Napisane przez Kaja-ja Poka¿ wiadomo¶æ
Daj spokój. Ja odk±d sobie przesiadujê tu na forum, to mam tak± sinusoidê emocji Raz mi siê wydaje, ¿e jestem w absolutnie udanym zwi±zku, z facetem którego ¶wiadomie sobie wybra³am itp. A chwilê potem stwierdzam, ¿e ju¿ co najmniej 5 razy powinnam siê z nim rozstaæ! I b±d¼ tu cz³owieku m±dry...
Ja siê rozsta³am i teraz prze¿ywam etap "wszyscy s± szczê¶liwi tylko nie ja"

Tak¿e rozumiem trochê autorkê tematu
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
¯ycie jest nieprzewidywalne, ale pojêcie uczciwo¶ci jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 21:09   #21
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 6 913
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Cytat:
Napisane przez impegata Poka¿ wiadomo¶æ
Mam wra¿enie, ze kiedy ludzie s± d³ugo razem czêsto myl± przywi±zanie z mi³o¶ci±...
Mi³o¶æ i przywi±zanie id± w parze i RAZEM s± elementami zwi±zku (d³ugoletniego) bez przywi±zania te¿ ciê¿ko...
normalnyFacet jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 21:10   #22
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 24 374
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Ale to zale¿y od faceta, a nie od jakiego¶ uwa¿ania.
chwast jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 21:11   #23
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Cytat:
Napisane przez ama4 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja siê rozsta³am i teraz prze¿ywam etap "wszyscy s± szczê¶liwi tylko nie ja"
Nie ma tego z³ego, co by do ³ó¿ka nie wlaz³o. Pomy¶l jakby¶ siê czu³a rozstaj±c siê wiosn±. Kiedy fala przyklejonych do siebie bli¼niaków syjamskich dwujajowych wy³azi na ulice, ³awki, parki, ¶cie¿ki, trawê i w ogóle wszêdzie siê pa³êtaj±
Kaja-ja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 21:22   #24
201703160948
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 2 954
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Cytat:
Napisane przez Ryska88 Poka¿ wiadomo¶æ
Po co porównywaæ swoj± sytuacjê do sytuacji przyjació³ki? To, ¿e ona mia³a pecha, w ¿adnym wypadku nie znaczy, ¿e Ty te¿ znajdziesz siê w takiej sytuacji. Ka¿dy zwi±zek jest inny.
Zakocha³am siê w Twoim awatarze

Autorko, nie przejmuj siê tym, co mówi przyjació³ka. Mo¿e po prostu zazdro¶ci Ci szczê¶cia. Je¶li jeste¶ zakochana i pewna tej mi³o¶ci, to nie szukaj przeszkód, bo to w niczym nie pomo¿e
201703160948 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-22, 21:22   #25
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomo¶ci: 4 268
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Cytat:
Napisane przez Kaja-ja Poka¿ wiadomo¶æ
Nie ma tego z³ego, co by do ³ó¿ka nie wlaz³o. Pomy¶l jakby¶ siê czu³a rozstaj±c siê wiosn±. Kiedy fala przyklejonych do siebie bli¼niaków syjamskich dwujajowych wy³azi na ulice, ³awki, parki, ¶cie¿ki, trawê i w ogóle wszêdzie siê pa³êtaj±
A do ³ó¿ka to pe³no chce wchodziæ, zw³aszcza zim± gdy nie da siê siedzieæ w parku i ³aziæ po ¶cie¿kach

I w tym kontek¶cie nale¿y uwa¿aæ na facetów i tego, jak szybko chc± seksu
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
¯ycie jest nieprzewidywalne, ale pojêcie uczciwo¶ci jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-24, 10:30   #26
kinney
Raczkowanie
 
Avatar kinney
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 81
Po przeczytaniu waszych wypowiedzi i rozmowie z moim mężczyzną widzę, że faktycznie, nie mam się czym martwić.
Dziękuję wszystkim za pomoc
__________________


ksi±¿ki 2012: 17



kinney jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-26, 17:12   #27
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piêtro
Wiadomo¶ci: 8 496
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Gdy facet bêdzie z Tob± tylko dla seksu raczej to zauwa¿ysz wtedy nie ma wielkich rozmów,spêdzania czasu tylko jest seks i nara.
__________________



platekrozy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-26, 19:51   #28
Joline
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomo¶ci: 1 388
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Poka¿ wiadomo¶æ
Autorko zwi±zek sprowadzony do seksu, to jest taki zwi±zek gdzie facet z Tob± oficjalnie jest. Umawia siê na konkretn± godzinê albo u Ciebie albo u siebie i jest s³owo wstêpu -> seks -> chwila rozmowy -> cze¶æ, cze¶æ. Dzieñ olewki bez kontaktu czy tam dwa, potem znów telefon ->seks -> cze¶æ cze¶æ.


Ale kiedy w zwi±zku jest WSZYSTKO co dobre to nie ma podstawy do obaw choæby¶cie kochali siê codziennie.
Ja w³a¶nie mia³am tak± relacjê niedawno, z tym¿e nie opiera³a siê ona na seksie, a na poca³unkach, przytulankach etc.. Szczerze mówi±c, nie oczekiwa³am nic wiêcej i by³o mi tak dobrze, bo du¿o siê dziêki temu nauczy³am: np. czego oczekiwaæ od przysz³ego partnera, czego nie robiæ etc.. wiêc napewno nie by³ to czas zmarnowany.

Dlaczego cytujê fragment Twojej wypowiedzi? Bo zastanawiam sie, jak inaczej ma wygladac zwiazek? Bylam wczesniej w bardzo szczesliwej, cudownej relacji, wiec mniej wiecej wiem jak to powinno wygladac, ale z tego co piszesz, to jak inaczej wg. ciebie taka prawdziwa relacja powinna wygladac?
SMS'y non-stop ? Przeciez to normalne, ze 2 ludzi umawia sie na spotkanie, ogladaja np. film, potem troche rozmawiaja, przytulaja siê, ca³uja i on odprowadza j± do domu. - Przynjemniej tak wygladalo to w mojej poprzedniej relacji. Pewnie, brakowa³o mi wiêkszego elementu emocjonalego, ale oboje wiedzielismy, ze predzej czy pozniej sie to skonczy (byl na moim uniwersytecie tylko na jeden semestr, wiec to mialo rowniez duzy wplyw, poniewaz oboje widzielismy, ze jest to, mila, ale przelotna znajomosc, wiec nikt tak naprawde nie chcial sie zbytnio zaangazowac)
Joline jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-26, 20:08   #29
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 6 913
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Cytat:
Napisane przez Joline Poka¿ wiadomo¶æ
Ja w³a¶nie mia³am tak± relacjê niedawno, z tym¿e nie opiera³a siê ona na seksie, a na poca³unkach, przytulankach etc.. Szczerze mówi±c, nie oczekiwa³am nic wiêcej i by³o mi tak dobrze, bo du¿o siê dziêki temu nauczy³am: np. czego oczekiwaæ od przysz³ego partnera, czego nie robiæ etc.. wiêc napewno nie by³ to czas zmarnowany.

Dlaczego cytujê fragment Twojej wypowiedzi? Bo zastanawiam sie, jak inaczej ma wygladac zwiazek? Bylam wczesniej w bardzo szczesliwej, cudownej relacji, wiec mniej wiecej wiem jak to powinno wygladac, ale z tego co piszesz, to jak inaczej wg. ciebie taka prawdziwa relacja powinna wygladac?
SMS'y non-stop ? Przeciez to normalne, ze 2 ludzi umawia sie na spotkanie, ogladaja np. film, potem troche rozmawiaja, przytulaja siê, ca³uja i on odprowadza j± do domu. - Przynjemniej tak wygladalo to w mojej poprzedniej relacji. Pewnie, brakowa³o mi wiêkszego elementu emocjonalego, ale oboje wiedzielismy, ze predzej czy pozniej sie to skonczy (byl na moim uniwersytecie tylko na jeden semestr, wiec to mialo rowniez duzy wplyw, poniewaz oboje widzielismy, ze jest to, mila, ale przelotna znajomosc, wiec nikt tak naprawde nie chcial sie zbytnio zaangazowac)
Mój post by³ na zasadzie takiej, ¿e jak w zwi±zku istnieje WIʬ to wtedy nie ma co sobie g³owy zawracaæ i szukaæ drugiego dna. Ludzie umiej± spêdzaæ czas w ró¿noraki sposób, nawet jakby mieli kochaæ siê dzieñ w dzieñ, to POZA SEKSEM co¶ jeszcze robi± innego z kolei jak facet przychodzi tylko na seks, nie ma g³êbszych rozmów o uczuciach, wspólnego spêdzania czasu inaczej ni¿ w ³ó¿ku, jak nie ma zainteresowania ZWI¡ZKIEM to pojawiaj± siê rozkminki.


Tu nie chodzi o popadanie ze skrajno¶ci w skrajno¶æ. Tu nie chodzi o ROZMAWIANIE NON STOP, czy pisanie non stop.

Tu chodzi O ¦WIADOMO¦Æ, ¿e "aha no pokochamy siê, potem co¶ siê porobi" (oczywi¶cie to s± my¶li zazwyczaj)
normalnyFacet jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-29, 20:07   #30
Mademoiselle94
Raczkowanie
 
Avatar Mademoiselle94
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 155
Dot.: Unikn±æ sprowadzenia zwi±zku tylko do seksu.

Z mi³o¶ci± jak z ogrodem- jak nie bêdziesz systematycznie dbaæ to ci zwiêdnie.
__________________
"To mo¿liwo¶æ spe³nienia marzeñ sprawia, ¿e ¿ycie jest tak fascynuj±ce"





Edytowane przez Mademoiselle94
Czas edycji: 2012-01-29 o 20:24
Mademoiselle94 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:51.