Antybiotyki na pryszcze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-29, 08:27   #1
Eeed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 38
Angry

Antybiotyki na pryszcze


witam mam 17 lat i od 14 roku życia pryszcze, miałem je ogromne na policzkach ale powoli zlikwidowałem, uzywałem wileku kremów ale pomogła maśc arnikowa za 2,55zł z apteki heh. zostały mi tylko blizny , ale po jakimś czasie pryszcze zaczeły powracac i to na miejsca tych blizn nie chcem żadnych kremów itp tylko jakieś mocne dpbre antybiotyki ;( pomoże ktoś? pozdrawiam
Eeed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 08:29   #2
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Antybiotyki na pryszcze

mysle, ze dobry dermatolog pomoze. moze przepisze antytbiotyki doustnie i na skore, albo da cos innego. powinienes isc na konsultacje.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 08:32   #3
Eeed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 38
Dot.: Antybiotyki na pryszcze

heh byłem i N I C
Eeed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 08:45   #4
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Antybiotyki na pryszcze

to musisz zmienic lekarza. nawet jezeli ktoras z nas by powiedziala, co ci moze pomoc to recepty ci nie wypiszemy. wiem, ze to meczarnia, bo sama kilka lat bezskutecznie walczylam z tradzikiem, ale nie ma wyjscia, trzeba szukac lekarza. ja sie tylko zastanawiam dlaczego zaden lekarz nie robi wymazu z ropnych wypryskow zeby sprawdzic, jakie sa bakterie.
poszukaj na forum polecanych dermatologow i moze wybierz sie do ktoregos.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 09:01   #5
hepta_2
Raczkowanie
 
Avatar hepta_2
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Antybiotyki na pryszcze

Też przeszłam przez całą liste dostępnych w aptece maści, potem dermatolog przepisał mi antybiotyki doustne i jak podwójna kuracja nie pomogła lekarz zaproponował mi kuracje Izotretynoiną. W Polsce dostępna jest zazwyczaj w postaci leków: Roaccutane, Izotek i Aknenormin. Te leki stosuje się w najcięższych przypadkach, jest wiele skutków ubocznych a kuracja może trwać nawet rok, poza tym są bardzo drogie. W czasie kuracji na początku stan cery się pogarsza.

Po tym jak zaproponowano mi Aknenormin przestraszyłam się tego co o nim przeczytałam i poszłam do innego dermatologa. Przepisał mi DUAC który do tej pory stosuje i bardzo mi pomógł. Podobno jest to lek nowej generacji łączy w sobie działanie maści i antybiotyków doustnych. Polecam Ci ten lek zwłaszcza że jest o wiele tańszy niż izotretynoina i nie powoduje takich skótków ubocznych.
hepta_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 09:03   #6
Eeed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 38
Dot.: Antybiotyki na pryszcze

ale to jest maśc czy doustnie? gdyż dosyc mam maści ;|

Edytowane przez Eeed
Czas edycji: 2008-07-29 o 09:07 Powód: błąd ortograficzny
Eeed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 09:13   #7
hepta_2
Raczkowanie
 
Avatar hepta_2
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Antybiotyki na pryszcze

Całkowicie Cię rozumiem. Też w pewnym momencie wątpiłam że mi coś pomoże. Może się okazać że DUAC Cię wyleczy (jest to maść) pierwszy raz przeczytałam o nim tu: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3321507 a potem dermatolog sam mi przepisał ten lek.
Jeżeli masz bardzo poważny problem to może Aknenormin by pomógł, ale ja osobiście wole nikomu tak silnych leków nie polecać. Kobiety np muszą podpisywać specjalne oświadczenie że nie zajdą w ciąże w czasie stosowania, bo mogłoby dojść do uszkodzenia płodu.
Ostatecznie możesz z lekarzem o izotretynoinie porozmawiać, najpierw sugerowałabym jednak wypróbować wszystko inne. Pozdrawiam
hepta_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-29, 09:52   #8
Eeed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 38
Dot.: Antybiotyki na pryszcze

tak ale ja już tyle maści przerabiałem ;/ więc jeden jaki byś mi poleciła to jaki by był? a najlepiej antybiotyk słyszałem o takim leku Sumamed.... hmm?
Eeed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 09:55   #9
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Antybiotyki na pryszcze

i masz zamiar sam wymyslac sobie antybiotyk, ktorego bedziesz uzywac?
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 10:11   #10
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Antybiotyki na pryszcze

to spisz wszystko czego uzywałeś. To 'tylko' 3 lata, ciekawa jesem ile mogłeś już spróbować leków
Ja męczę się z trądzikiem od 8 lat, więc mam chyba większe doświadczenie, a i tak wciąż jeszcze nie wygrałam do końca...

możesz przejrzeć to tymczasem:
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/danka_leki.htm
http://luskiewnik.strefa.pl/acne_vulgaris.htm



poza tym bez konkretnego opisu nikt Ci nie pomoże. To co jednym pomaga, nie musi wcale pomóc Tobie (inaczej byłby na ten sam problem jeden lek, a nie 50)
Więc chociaż napisz jak wygląda twój trądzik
A jak leki które przepisał lekarz nie dają rady to albo idziesz do niego mówisz, że chcesz inne, albo zmieniasz lekarza (i oczywiście mówisz co brałeś do tej pory). (Jak przepisze lek z tą samą substancją aktywną, co poprzedni, to mozesz sobie darować kupowanie)

i wg mnie NIE DA SIĘ wyleczyć trądziku jedynie tabletkami. Trzeba sobie poradzić tez ze skórą i to od zewnątrz.... Owszem, za pomocą diety, jakichś leków można WSPOMÓC leczenie, ale nie całkowicie je zastąpic.
Ja używałam Duac, isotrexin, Dalacin T, Klindacin T, Clindacne, Nenzacne, Acneroxid L,Detreomycyna, Zineryt (niekoniecznie w tej kolejności) - z czego pomógł (ale na krótko) tylko Zineryt, a jeśli wracam, to tylko do benzacne.
W tej chwili biorę hormony (terapia nie da facetów + używam maść robioną i W KOŃCU jest lepiej. Ale czy na długo i szykuje się na wygraną? chyba się nigdy nie dowiem...
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 10:15   #11
alanek3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 70
Dot.: Antybiotyki na pryszcze

Po pierwsze sumamed stosuje sie w infekcjach gornych drog oddechowych a nie na tradzik,po drugie jest on antybiotykiem i w zadnej aptecec ci tego nie sprzedadza a po tzrecie to proponuje udac sie do dermatologa,ktory sam zdecyduje jak powinno pzrebiegac leczenie twoich dolegliwosci.Stosujesz po kolei wszystko o czym tylko uslyszysz i gwarantuje.ze to jedynie zaszkodzic moze.Skad ci sie ten sumamed wzial?a tak swoja droga to odwazny jestes skoro sam chcesz sie antybiotykami leczyc
alanek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-29, 15:34   #12
Eeed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 38
Dot.: Antybiotyki na pryszcze

ehhhh sumamed jest rónież na trądzik.... dobra dzięki eh
Eeed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 19:35   #13
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Post Dot.: Antybiotyki na pryszcze

mam trądzik odkąd pamiętam i to nie taki 'zwykły' tylko naprawdę paskudny...ropne pryszcze, czerwone wulkany itp. pomogły mi dopiero retinoidy(Arretin-bez recepty, ok. 20 zł) i antybiotyk erytromycyna(Zineryt jest bez recepty, ok.46 zł). z retinoidami pierwsze efekty sa po ok. 3 miesiącach i bło to przejście przez mękę. antybiotyk działa szybciej. stosuję oba preparaty ale z wyczuciem-w pon kwas retionwy, we wtorek antybiotyk, w środę krem nawilżający itp.

co do dermatologów, to im nie ufam, bo na mój naprawdę straszny trądzik(miałam na całym ciele, nawet w okolicach intymnych zdarzały się pryszcze ) przepisywali mi tylko witaminy, nadtlenek benzoilu, drożdże i kwas azelainowy-nic mi nie pomogło, a na moje usilne 'prosze mi pomóc" wszyscy tylko wzdychali a co najlepsze-byłam u kilku dermatologów, żeby zrobić "wywiad" i każdy z nich chcial mnie leczyć inaczej i stawiał inna diagnozę-od kandydozy, przez zakażenie bakteryjne aż do problemow hormonalnych i psychicznych(!) . obraziłam się teraz na nich. leczę się sama(m. in. dzieki pomocy wizażu i wiedzy tu zawartej) i moja cera wygląda najlepiej od kilku lat
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 18 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 06:39   #14
Eeed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 38
Dot.: Antybiotyki na pryszcze

....mam zabiegi mikrodermabrazji bo zostały mi praktycznie blizny a też miałem ogromne "wulkany" ehh..... i nie moge sie smarowac maściami dlatego antybiotyk i zabieg myśle że było by ok. nzauważyłem że na miejscu blizn powstają znowu pryszcze co jakis czas i dlatego chcem antybiotyk.
Eeed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 12:15   #15
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Antybiotyki na pryszcze

możesz napisać wszystko jeszcze raz, po polsku?
MASZ mikrodermabrazję? (tj jesteś w trakcie serii?) Zdaje się że pomiędzy nie powinno się stosować nic mocnego.. kup sobie lekki tonik + ewentualnie coś do mycia twarzy i na razie wystarczy.
Jak nie możesz się smarować maściami to niby czemu możesz antybiotykiem? To jest wielokroć mocniejszy specyfik DLATEGO powinno się go stosować i dopasowywać z pomocą lekarza.
Weź też pod uwagę dietę. Ja wiem, że w przypadku facetów to może się wydać śmieszne, ale z nasileniem objawów są też powiązane potrawy jaie się je - wszystko co sztuczne (kosnerwanty [są prawie wszędzie], słodziki [np w gumach do żucia]), ostre (niestety... ) nie wpływa korzystnie na stan cery.

Poza tym.. rzuciłeś swoje zdjęcie w innym temacie. Gdzie tam są problemy trądzikowe, hę? Nie masz naprawdę zbyt wielkiego problemu ;>
Chyba że blizny? ale to już odrobinę inna bajka niż trądzik...
a na syfki polecam coś na gojenie. NATURALNEGO np cepan albo alcepan. Ew. tormentiol. Nakładasz na wypryski i nie ruszasz - najlepiej robić to kiedy jesteś w domu i nie zamierzasz wychodzić, nie wygląda to jakoś pięknie
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 07:55   #16
0madziia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 11
Dot.: Antybiotyki na pryszcze

Brevoxyl ( czy jakoś tak ) naprawdę pomaga, tylko nie wolno przesadzić z ilością.
JUż w innym podobnym temacie o trądziku polecałam środki z Garniera - żel na noc " Czysta Skóra " i Garnier " Pure , uważam że lepszego lekarstwa na pryszcze nie ma, a sama przyznam że tez miałam problemy z pryszczami. Warto kupić i spróbować. Pozdrawiam
0madziia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 08:22   #17
Eeed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 38
Dot.: Antybiotyki na pryszcze

"Poza tym.. rzuciłeś swoje zdjęcie w innym temacie. Gdzie tam są problemy trądzikowe, hę? Nie masz naprawdę zbyt wielkiego problemu ;>"

te blizny są na policzkach i nie są duże fakt ale wyskakują mi na ich miejsca nowe pryszcze i to nie ropne tylko właśnie "wulkany" ;/ w taki sposób nigdy sie nie pozbęde bo co wyleczye blizny to za tydzien znowu mi wyskoczą pryszzce na tym samym miejscu
Eeed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.