APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-21, 14:04   #271
Piquante
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cześć wszystkim,

Aparat stały samoligaturujący noszę od roku i 3miesięcy dokładnie. W poniedziałek orto zdejmie mi górę, szynę odbiorę dzień pozniej. Retainery stałe(druciki z białego złota) mam na górze i dole już od miesiąca. Jedna rzecz mnie niepokoi, wyczuwam językiem, że drucik u góry jest cieńszy w środku niż przy końcówkach. Któraś z Was ma podobne odczucia?
Piquante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 23:47   #272
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez MargaretRose Pokaż wiadomość
Różnica jest taka że nakładka to przeźroczysty , plastikowy , jakby to powiedz odlew twoich zębów. Nakładasz go na zeby i jak się przyjrzysz z bliska widać go trochę. Nie mialam takiej nakładki wiec nie wiem jak to jest z nią. Podobno bardzo nie wygodna.
A szyna to drucik biegnący przez środek zębów z plastykiem na podniebieniu. I to właśnie mam
Ja mam w takim razie tą przeźroczystą nakładkę. Potwierdzam, że jest niewygodna. Szybko 6tkami odgryzłam ślad, cud że nie pękła. Poza tym trudno się czyści i szybko zbiera się brzydki osad.

Cytat:
Napisane przez Piquante Pokaż wiadomość
W poniedziałek orto zdejmie mi górę, szynę odbiorę dzień pozniej. Retainery stałe(druciki z białego złota) mam na górze i dole już od miesiąca. Jedna rzecz mnie niepokoi, wyczuwam językiem, że drucik u góry jest cieńszy w środku niż przy końcówkach. Któraś z Was ma podobne odczucia?
Może mniej kleju jest na środku. Ja mam tak na dole, a w lusterku widać że jest w porządku i trzyma się rok czasu bezawaryjnie. Za to na górze mi odpada co chwilę. Podejrzewam, że mam metalowy.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 19:20   #273
miska136
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Mam pytanko. Czy retainer może podkleić zwykły dentysta a nie ortodonta? mój retainer odkleił mi się na jednym ząbku, nie mam możliwości udania się teraz do ortodontki a bardzo zależy mi na tym, żeby jak najszybciej podkleić retainer, gdyż obawiam się przesunięcia tego zęba.
miska136 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 20:50   #274
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez miska136 Pokaż wiadomość
Mam pytanko. Czy retainer może podkleić zwykły dentysta a nie ortodonta? mój retainer odkleił mi się na jednym ząbku, nie mam możliwości udania się teraz do ortodontki a bardzo zależy mi na tym, żeby jak najszybciej podkleić retainer, gdyż obawiam się przesunięcia tego zęba.
Zależy czy ma odpowiedni klej. Może w okolicy masz innego ortodontę, który awaryjnie pomoże?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 13:15   #275
citruss
Raczkowanie
 
Avatar citruss
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 80
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Witam
Dzisiaj zdjęłam aparat ma 1,5 rocznym noszeniu. na dole mam aparat retencyjny stały, a na górze wyjmowany. Ortodontka kazała mi go nosić przez pół roku i 24/7 oczywiście ściągać na mycie i jedzenie. Niestety jest strasznie uciążliwy. Zbiera się ślina, przez co seplenię trochę i strasznie bolą mnie zęby, ale podejrzewam, że to przez to, że dziś miałam ściągane zamki i to mogło je "uszkodzić". Moje pytanie: czy możliwe, że przy następnej wizycie czyli za 6 tyg ortodontka powie, że mogę nosić ten aparat trochę mniej w ciągu dnia?
Zapomniałam jej się o to zapytać, w sumie to nawet nie wpadło mi to do głowy. Na razie wolę stosować się do zaleceń, ale nie wiem czy wytrzymam pół roku na 24/7.
__________________
He never got up, we live on the cusp of death thinking that it won't be us.
citruss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 08:04   #276
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez citruss Pokaż wiadomość
Witam
Dzisiaj zdjęłam aparat ma 1,5 rocznym noszeniu. na dole mam aparat retencyjny stały, a na górze wyjmowany. Ortodontka kazała mi go nosić przez pół roku i 24/7 oczywiście ściągać na mycie i jedzenie. Niestety jest strasznie uciążliwy. Zbiera się ślina, przez co seplenię trochę i strasznie bolą mnie zęby, ale podejrzewam, że to przez to, że dziś miałam ściągane zamki i to mogło je "uszkodzić". Moje pytanie: czy możliwe, że przy następnej wizycie czyli za 6 tyg ortodontka powie, że mogę nosić ten aparat trochę mniej w ciągu dnia?
Zapomniałam jej się o to zapytać, w sumie to nawet nie wpadło mi to do głowy. Na razie wolę stosować się do zaleceń, ale nie wiem czy wytrzymam pół roku na 24/7.
Im dluzej nosisz aparat retencyjny tym dluzej utrzymasz efekty leczenia. Zapytaj orto przy wizycie czy nie moglabys nosic na gorze tez stalego, bo jest to duzo wygodniejsze. A ten ruchomy jesli sciagasz w ciagu dnia to z czasem nie bedzie pasowac. W ciagu np kilku godzin zeby zaczna sie przesuwac i aparat nie bedzie lezal idealnie tylko uciskal. W nocy zeby znowu dostosuja sie do aparatu i bedziesz miec efekt chybotania zebow - dobre dla nich to nie jest. A do sliny sie przyzwyczaisz po kilku dniach i poprawi sie mowa
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 10:00   #277
citruss
Raczkowanie
 
Avatar citruss
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 80
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Glodomorek dziękuję za odpowiedź
Mam nadzieję, że się przyzwyczaję Na razie ściągam go tylko na jedzenie i mycie zębów czyli ze 3-4 razy dziennie. Co dla mnie i tak jest mało, bo ból jest niesamowity, gdy mam aparat na zębach, ale cóż wiedziałam na co się szykuję i muszę jakoś to przeżyć
__________________
He never got up, we live on the cusp of death thinking that it won't be us.
citruss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-26, 10:54   #278
kaaamila_
Wtajemniczenie
 
Avatar kaaamila_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 413
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

hej
W przyszłym tygodniu ściągam aparat,a jutro idę na wycisk. Orto mówił,że będę nosiła aparat retencyjny na dolnych ząbkach. W dodatku chodzę do szkoły muzycznej i boję się,że znowu będzie mi przeszkadzał w graniu a już mam tego serdecznie dosyć. :/ Ten aparat mocno przeszkadza? Może lepiej mieć ten zakładany na noc?
Z góry dziękuję za odpowiedź!
__________________
Wymień się!
kaaamila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 22:10   #279
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez kaaamila_ Pokaż wiadomość
hej
W przyszłym tygodniu ściągam aparat,a jutro idę na wycisk. Orto mówił,że będę nosiła aparat retencyjny na dolnych ząbkach. W dodatku chodzę do szkoły muzycznej i boję się,że znowu będzie mi przeszkadzał w graniu a już mam tego serdecznie dosyć. :/ Ten aparat mocno przeszkadza? Może lepiej mieć ten zakładany na noc?
Z góry dziękuję za odpowiedź!
A jaki masz mieć na dolnych? nakładkę, drut? Bo jeżeli nakładkę przeźroczystą to przez pierwsze 3 miesiące i tak będziesz musiała nosić non stop, a zdejmować będziesz do jedzenia i mycia.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 13:47   #280
kaaamila_
Wtajemniczenie
 
Avatar kaaamila_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 413
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
A jaki masz mieć na dolnych? nakładkę, drut? Bo jeżeli nakładkę przeźroczystą to przez pierwsze 3 miesiące i tak będziesz musiała nosić non stop, a zdejmować będziesz do jedzenia i mycia.
niestety mam drut ;/
__________________
Wymień się!
kaaamila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 20:52   #281
funKe1990
Raczkowanie
 
Avatar funKe1990
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: polen.
Wiadomości: 40
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

we wtorek ściąganie aparatu stałego (po niecałym 1,5 roku) a ja już jestem lekko zestresowana. dlatego mam jeszcze pytanie do osób z aparatami retencyjnymi - stałymi: z jakiego materiału macie go zrobionego (słyszałam o trzech rodzajach: z metalu, z włókna szklanego i białego złota) proszę doradźcie mi który powinnam wziąć. oraz ruchomymi (będę miała na dole) czy zaczęłyście przez niego jakoś seplenić? i czy nie wypada on wam w nocy?

może głupie pytania, ale chciałabym poznać wasze zdania. no i się odstresować będę wdzięczna za każdą odpowiedź!
__________________


___________________
Soundtrack für mein Leben
funKe1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-16, 22:39   #282
Jacqueline__
Zakorzenienie
 
Avatar Jacqueline__
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 544
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

cześć dziewczyny mam pytanie nosiłam aparat stały na dole i u góry 2 lata (od końca 3 gim do 2 lo ) po ściągnięciu na dole orto założył mi drucik (który mam do tej pory- teraz idę na 3 rok studiów) a na górę nie i zauważyłam jakiś czas temu ze zęby tu - dwójki i jedynki- troszkę mi się pokrzywiły znowu (wróciły troszkę na swoje miejsce ) czy mogę udać się do orto. i poprosić o założenie stałego retajnera na górę (tylko nie wiem czy to coś teraz da) ? czy jedyną szansą żeby to jakoś skorygować jest ponowne założenie aparatu na górę?
__________________
carpe diem


Jacqueline__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 19:12   #283
amark
Raczkowanie
 
Avatar amark
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 65
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Witam,

Wcześniej nosiłam retainer osamu (plastikowy) a teraz dostałam, niby dla większej wygody, bo osamu czasem odparzał mi podniebienie, płytkę retencyjną drucianą (mówię o górnych zębach).

Płytka wchodzi dość luźno i często się przesuwa, w górę i dół. Nie przylega mocno do zębów, przez co już po jednym dniu zauważam, że zęby zaczynają się przesuwać (wraca wada). Efekt jest taki, że druciak leży w kącie a ja znów zakładam osamu.

Mam do was w związku z tym pytanie, jak powinien leżeć na zębach retainer druciany? Czy powinien mocno przylegać do zębów, czy bez trudu można go przesuwać w górę i dół? Zastanawiam się po prostu, czy ortodontka źle go dobrała, czy po prostu mam tak ciężką wadę, że tylko bardzo stabilny retainer (a takim jest osamu) jest w stanie utrzymać zęby w ryzach. Dodam, że przez wiele lat nosiłam aparat metalowy a później parę lat clear aligner (łącznie 7 lat).
amark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 00:11   #284
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
Nie noszę szyny więc nie wiem czy jest bardzo niewygodna, ale jeśli w pracy musisz dużo mówić to zdecydowanie nie polecam Osamu. Z nim nie da się mówić w ogóle Najlepszy byłby retainer stały (czyli drucik przyklejony od wewnętrznej strony zębów).

To jest właśnie retainer Osamu. Zgadzam się, że jest niewygodny, nie da się z nim mówić...
O rany...dziwi mnie to, co piszecie! Ja noszę taki retainer Osamu (nawet nie wiedziałam, że tak to się nazywa) od kilku dni i jest dla mnie super komfortowy!! Nic a nic nie seplenię, prawie go nie widać - chyba, że ktoś się przyjrzy z bardzo bliska. Bardzo się cieszę, że mam właśnie taki. Pracuję w przedszkolu i muszę koniecznie mówić wyraźnie bo jakby nie było uczę dzieci prawidłowej wymowy. A te płytki z drutem z przodu nie podobają mi się za nic! Raz, że drut jest widoczny, dwa - sepleni się. Może nie każdy, ale moja przyjaciółka ma problem z niektórymi głoskami. A po trzecie to kojarzy mi się ze znienawidzonym w dzieciństwie aparatem ruchomym, oraz płytką podwyższającą, ktorą nosiłam w trakcie noszenia stałego aparatu (z tą płytką to dopiero była jazda! wszyscy się ze mnie nabijali i kazali powtarzać słowo "sosna", którego za nic wypowiedzieć nie mogłam ). Więc mam uraz do takich ustrojstw

Mój retainer am nosić póki co 20 godzin na dobę. Nie mogę w nim faktycznie jeść - ale to akurat jak dla mnie OK - odżywiam się dzięki temu bardziej regularnie i nie podjadam między posiłkami
Pić też nie można nic, poza wodą mineralną. To mi akurat powiedziała asystentka mojego orto. Powiedziała, że taka nakładka nie jest szczelna i gdybym piła w tym np. soki to dostawałyby się one pod nią i "trawiły szkliwo". Dla mnie kolejny plus - odzwyczajam się od żłopania hektolitrów pepsi
Co do pielęgnacji nakładki to polecono mi myć mydłem szarym, lub pastą do zębów - jakąkolwiek, byle w żelu! Bo zwykłe będą powodować osad.
Orto powiedział mi jeszcze, że gdyby się coś stało z nakładką, to mam się z nią zgłosić i mi ją naprawią - jakkolwiek miałoby to wyglądać, wynika z tego, że są przypadki, w których DA SIĘ ją naprawić.
Zapłaciłam za tę przyjemność 450 zł.

Cytat:
Napisane przez amark Pokaż wiadomość
Płytka wchodzi dość luźno i często się przesuwa, w górę i dół. Nie przylega mocno do zębów, przez co już po jednym dniu zauważam, że zęby zaczynają się przesuwać (wraca wada). Efekt jest taki, że druciak leży w kącie a ja znów zakładam osamu.

Mam do was w związku z tym pytanie, jak powinien leżeć na zębach retainer druciany? Czy powinien mocno przylegać do zębów, czy bez trudu można go przesuwać w górę i dół? Zastanawiam się po prostu, czy ortodontka źle go dobrała, czy po prostu mam tak ciężką wadę, że tylko bardzo stabilny retainer (a takim jest osamu) jest w stanie utrzymać zęby w ryzach. Dodam, że przez wiele lat nosiłam aparat metalowy a później parę lat clear aligner (łącznie 7 lat).
No cóż - ja takiego nie noszę, ale z ciekawości pytałam asystentkę orto o te aparaty, bo kumpela ma. I właśnie ta asystentka powiedziała mi, że one są mniej skuteczne, bo się przesuwają, bo mają "luzy".
Tak sobie myślę - tak na chłopski rozum - to chyba faktycznie "odlew zębów" bardziej przylega i bardziej te zęby dyscyplinuje... Ale czy dobrze mi się wydaje to nei wiem
W każdym razie ja ze swojego ratainera jestem mega zadowolona
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168

Edytowane przez madzieeek
Czas edycji: 2012-12-03 o 00:13
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 17:48   #285
amark
Raczkowanie
 
Avatar amark
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 65
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Jeśli retainer, to tylko typu "Osamu", są różne firmy, ja mam Clear Aligner. I nie chodzi mi tylko o wygląd, bo go prawie nie widać, ale jest też skuteczniejszy, niż ten zakładany z metalowym drucikiem. Przy mojej wadzie, drucik nic nie dawał, bo i tak zęby przesuwały się. Dodam, że o wiele mniej w nim seplenię, niż w tym metalowym, który nosiłam tylko tydzień i ze względów medycznych (nieskuteczność), odłożyłam.

Oczywiście mam tu na myśli górę szczęki. Jeśli chodzi o dół, tu dobrze sprawdza się przyklejany drucik. Ja mam też "Osamu", ale tylko dlatego, że za bardzo osadza mi się kamień i nawet przy szczoteczce sonicznej miałam problem z czyszczeniem drutu.
amark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 22:14   #286
falena26
Raczkowanie
 
Avatar falena26
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 65
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

hej!na poczatku maja mialam sciagany aparat.Poł roku nosilam na gorne zeby aparat rentacyjny sciagany,3 dni temu go zgubilam.przebywam teraz za granica i nie moge wrocic do Polski.Czy zeby sie musza cofnac?boje sie ze sie cofna
__________________
Gdańsk 325hp okrągłe Mentor 13.02.12
falena26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 20:43   #287
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez falena26 Pokaż wiadomość
hej!na poczatku maja mialam sciagany aparat.Poł roku nosilam na gorne zeby aparat rentacyjny sciagany,3 dni temu go zgubilam.przebywam teraz za granica i nie moge wrocic do Polski.Czy zeby sie musza cofnac?boje sie ze sie cofna
Za ile wracasz? Nie muszą się cofnąć, na początku zmiany będą minimalne. Dzwoń do ortodonty, może coś wymyśli.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 22:18   #288
plucky
Raczkowanie
 
Avatar plucky
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 40
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Mi ortodontka przy zaklaniu mowila ze po sciagnieciu aparatu bede miec drucik od wewnatrz na co najmniej 5 lat I aparat ruchomu na 2 - mozliwe zeby miec oba jednoczesnie ? Dodam ze mam aparat tylko u gory
plucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 09:20   #289
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez plucky Pokaż wiadomość
Mi ortodontka przy zaklaniu mowila ze po sciagnieciu aparatu bede miec drucik od wewnatrz na co najmniej 5 lat I aparat ruchomu na 2 - mozliwe zeby miec oba jednoczesnie ? Dodam ze mam aparat tylko u gory
Możliwe, ja też noszę dwa. Tzn ruchomy zakładam jak nie zapomnę(czyli raz na 2-3 tygodnie) na noc.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-10, 15:39   #290
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Ja retainer Osamu mam już prawie 2 lata (dokładnie w kwietniu tego roku bedzie 2 lata), od kilku miesięcy zakładam go już tylko co druga noc (orto tak zleciła) i nic się nie dzieje W grudniu wyjechałam na 3 dni i nie zabrałam ze sobą reteinera. Po powrocie swobodnie mogłam go założyć A jeżeli chodzi o te metalowe druciki to mi orto powiedziała, że u mnie takie nie są potrzebne.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2013-01-10 o 15:40
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 19:51   #291
agnieszek3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 72
GG do agnieszek3
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Dziewczyny mam pytanie może trochę dziwne ale może któraś mi pomoże mam problem, bo bardzo boli mnie brzuch od jakichś kilku dni. Od 2 tygodni noszę aparat retencyjny taki przeźroczysty od strony języka a na zewnątrz są druciki myję go szczoteczką i pastą codziennie zauważyłam, że gdy ściągam aparat na jakieś 3 godz ból brzucha znika nie wiem co zrobić.
agnieszek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 10:15   #292
denisowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Hej. Na sam początek to chciałabym się przywitać ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum.

Przygodę z aparatem zakończyłam równe 2tyg temu w środę, a w piątek zostałam wyposażona w retainery osamu (góra i dół). Wadę miałam dość poważną, gorę to miałam porozsypywaną jak klocki logo. Miałam wyrywane obie 4'rki górne, dół nie naruszony.

Po 2,5 latach noszenia aparatu stałego moja wada została usunięta z czego się naprawdę cieszę

Podczas noszenia Retainerów zauważam, że górne zęby zaczynają powoli powracać na swoje dawne miejsce (przesuwają się do przodu względem dolnych zębów). Mówię z góry, retainery noszę 24/7, ściągam tylko do jedzenia i mycia.

Czy moja orto wybrała dla mnie złe retainery że górne zęby przesywają się do przodu? Troszkę mnie to zaczyna niepokoić.
denisowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 12:32   #293
andzikson
Przyczajenie
 
Avatar andzikson
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Ja miałam zdjęty aparat góra i dół ostatniego maja. Tego samego dnia dostałam te plastikowe retainery. Śpię w nich co noc, raz jak nie założyłam kolejnego wieczoru miałam wrażenie że mi nie psuje albo ciśnie. Dlatego niezmiernie ważne jest systematyczne noszenie go, szczególnie takim jak ja co zgrzytają zębami... :/ orto powiedziała że to sprzyja krzywieniu i przemieszczaniu zębów, a dzięki retencji to nie ma miejsca.

Co rano gdy zdejmuję retencje mam wrażenie że góra jest inaczej niż po całym dniu nie noszenia... ale póki co zmian w ustawieniu zębów nie widzę.
andzikson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 23:55   #294
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Ja za miesiąc mam ściągany dół i dostanę retainer, potem 4-6msc i góra... Już się boję po tym, co tutaj wyczytałam
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 20:20   #295
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez agnieszek3 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie może trochę dziwne ale może któraś mi pomoże mam problem, bo bardzo boli mnie brzuch od jakichś kilku dni. Od 2 tygodni noszę aparat retencyjny taki przeźroczysty od strony języka a na zewnątrz są druciki myję go szczoteczką i pastą codziennie zauważyłam, że gdy ściągam aparat na jakieś 3 godz ból brzucha znika nie wiem co zrobić.
Nie chce Cie straszyc, ale poczytaj ten watek o Clear Aligner, https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=475035&page=13 pare osob tez pisalo o takich objawach i okazalo sie ze niektorzy ortodonci lub technicy robia te szyny z chinskich materialow, ktore sa toksyczne Oczywisicie pacjentow kroja jak za oryginaly, nic nie mowiac ze sa to "zamienniki".
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 14:47   #296
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Dziewczyny pomozcie! Wczoraj zdjelam aparat na gorze i na dole. Dzis dostalam plytki retencyjne (przezroczyste) na oby dwa luki. No i tu pojawia sie problem, bo..... nie moge tego zdjac! Tak sie zasysa na zebach, ze dopiero po ok 20 minutach podwazania, meczenia sie, itp udaje mi sie go sciagnac. Tylko, ze palce mam sine, rany mi sie juz porobily. Nie potrafie go zsunac samymi palcami, tylko przy uzyciu chusteczek, ktore musze owinac wokol palcow, zeby sie nie slizgaly po szynie. W zaden sposob nie da sie o nic zahaczyc podczas ciagania. Ryczalam juz podczas sciagania tego go***. Zmiany w sklepie mam 10 godzinne i jedna przerwe 15 minutowa. Nie moge isc na 20 minut na zaplecze, zeby to sciagac a pozniej kolejne 15 minut jesc. Z drugiej strony nie jestem takze w stanie nie jesc nic przez 10 godzin. U orto na fotelu, jak uczylam sie to zdjemowac, ani razu mi sie nie udalo.
Czy Wy tez tak macie? Blagam poratujcie, bo nie wiem co mam robic. To kwestia wprawy? Czy moze jest za ciasna i mam zadzwonic do orto?
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 17:32   #297
ondatrazibethicus
znaczy piżmak
 
Avatar ondatrazibethicus
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 599
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomozcie! Wczoraj zdjelam aparat na gorze i na dole. Dzis dostalam plytki retencyjne (przezroczyste) na oby dwa luki. No i tu pojawia sie problem, bo..... nie moge tego zdjac! Tak sie zasysa na zebach, ze dopiero po ok 20 minutach podwazania, meczenia sie, itp udaje mi sie go sciagnac. Tylko, ze palce mam sine, rany mi sie juz porobily. Nie potrafie go zsunac samymi palcami, tylko przy uzyciu chusteczek, ktore musze owinac wokol palcow, zeby sie nie slizgaly po szynie. W zaden sposob nie da sie o nic zahaczyc podczas ciagania. Ryczalam juz podczas sciagania tego go***. Zmiany w sklepie mam 10 godzinne i jedna przerwe 15 minutowa. Nie moge isc na 20 minut na zaplecze, zeby to sciagac a pozniej kolejne 15 minut jesc. Z drugiej strony nie jestem takze w stanie nie jesc nic przez 10 godzin. U orto na fotelu, jak uczylam sie to zdjemowac, ani razu mi sie nie udalo.
Czy Wy tez tak macie? Blagam poratujcie, bo nie wiem co mam robic. To kwestia wprawy? Czy moze jest za ciasna i mam zadzwonic do orto?
A zakładasz też na noc? Czy zdjęcie retainera po przebudzeniu jest równie bolesne? Myślę, ze to kwestia wprawy i nawilżenia. Retainer był robiony dzięki wyciskowi zębów, więc na pewno nie jest za ciasny i pasuje idealnie.
Ja też na fotelu, gdy orto mi dała moje odlewy, nie potrafiłam ich zdjąć.
Po nocy nie mam takiego problemu, bo mam zebraną ślinę w retainerze i schodzi bez problemu (noszę tylko na noc).
Spróbuj zatrzymać w buzi jak najwięcej śliny i "przepłukać" okolice retainera, jakbyś płukała przy myciu zębów (może troszkę obrzydliwe). A zdejmuj odciągając palcem przy zębach siódemkach: najpierw przy górnej lewej siódemce, aż usłyszysz pyknięcie, później przy górnej prawej do pyknięcia i wtedy wyskoczy. To samo z dołem.
__________________
We are young, we are here,
So, let's make a deal and try to forget our fear

b.
ondatrazibethicus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 08:58   #298
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez ondatrazibethicus Pokaż wiadomość
A zakładasz też na noc? Czy zdjęcie retainera po przebudzeniu jest równie bolesne? Myślę, ze to kwestia wprawy i nawilżenia. Retainer był robiony dzięki wyciskowi zębów, więc na pewno nie jest za ciasny i pasuje idealnie.
Ja też na fotelu, gdy orto mi dała moje odlewy, nie potrafiłam ich zdjąć.
Po nocy nie mam takiego problemu, bo mam zebraną ślinę w retainerze i schodzi bez problemu (noszę tylko na noc).
Spróbuj zatrzymać w buzi jak najwięcej śliny i "przepłukać" okolice retainera, jakbyś płukała przy myciu zębów (może troszkę obrzydliwe). A zdejmuj odciągając palcem przy zębach siódemkach: najpierw przy górnej lewej siódemce, aż usłyszysz pyknięcie, później przy górnej prawej do pyknięcia i wtedy wyskoczy. To samo z dołem.
Tak tak, nosze tez w nocy. Generalnie ok 20-22 godzin na dobre. Dzieki za rady Na szczescie okazalo sie, ze to kwestia wprawy Zdejmuje juz w ciagu 30 sekund bez lustra Tylko zauwazylam, ze przy gornej jedynce, od linii dziasel w dol, zrobilo sie jakies 0,5 cm, max 1 cm pekniecie. Zadzwonilam dzis do orto i pytalam sie, czy szyna dziala, czy jednak wymaga naglego przyjadzu do nich. Powiedziala, ze spokojnie moge wytrzymac do 1 lipca (do mojej nastepnej wizyty). Jednak gdyby dalej pekalo, albo peklo calkowicie wtedy sie niezwolcznie zglosic.
W zwiazu z tym moje kolejne pytanie. Czy miala ktoras z Was takie pekniecie? Co wtedy, nowa szyna? Ile kosztuje?
Przepraszam, ze Was tak mecze
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 09:16   #299
sarcastic_
Zakorzenienie
 
Avatar sarcastic_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 6 368
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

9 lipca po ponad 2 latach ściągnęłam aparat stały i dostałam aparat retencyjny: dwie wkładane płytki, jedna na górę, druga na dół. Mam go nosić przez 2 lata, ale tylko w nocy. I do tej pory nie miałam z tym żadnych problemów, ale do 3 miesięcy po ściągnięciu stałego miałam wyrwać dolne ósemki i w środę wyrwałam pierwszą. Co za tym idzie, przez tydzień nie mogę nosić retencji. I być może moje pytanie wyda się głupie itd, ale zwyczajnie nie wiem i się martwię: czy w ciągu tego tygodnia nic nie stanie się z moimi zębami? Nie przesuną się czy coś?
sarcastic_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 23:50   #300
wiosna494
Wtajemniczenie
 
Avatar wiosna494
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 823
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Hej Nosiłam aparat na górny i dolny łuk przez ok. 2,5 roku Moja wada nie była duża i generalnie prostowane były głównie obie trójki na górze, a reszta zębów to tak przy okazji, żeby zgryz był idealny. Aparat ściągnęłam w październiku 2010 r. i jako retencję otrzymałam te takie wyjmowane plastikowe nakładki na zęby. Oczywiście na początku miałam je nosić większość dnia i całą noc, potem tylko na noc, następnie nadal na noc, aż w końcu orto powiedziała mi, że mogę nosić co 2-3 noce. Powiedziała mi o tym dokładnie na początku tego roku... Szczerze powiedziawszy trochę to zlekceważyłam, bo już wtedy kiedy miałam nosić co noc (po 2 latach od ściągnięcia) nosiłam naprawdę wybiórczo. Od stycznia do września 2013 r. nie miałam aparatu retencyjnego na zębach ani razu. Z racji tego, że za około miesiąc zbliża mi się wizyta (3 lata od ściągnięcia aparatu) dosłownie 3 dni temu przypomniało mi się o tych plastikowych nakładkach i postanowiłam je założyć na noc. Nadal pasują na moje zęby. Na dolny łuk to naprawdę pasuje idealnie. Natomiast kiedy założę na górny łuk to też wszystko pasuje, ale po ok. 30 minutach odczuwam lekki ból. Wiadomo, że skoro 9 miesięcy nie nosiłam tego aparatu to zęby trochę ustawiły się po swojemu, nawet minimalnie, i pewnie to odczuwam. Od trzech dni testuję ten mój ból i zakładam aparat retencyjny na noc. Pierwszego dnia było najgorzej, drugiego już bolało mniej, a dzisiaj - trzeci dzień, boli już całkiem mało. Czy jest możliwe to, że jak teraz ponoszę go trochę na noc to zęby delikatnie mi się wyprostują/przywykną do niego i wszystko będzie ok? Czy to normalne, że odczuwam ten lekki ból? ;>
wiosna494 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-15 19:07:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.