Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-03-09, 20:36   #481
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez magda1970 Pokaż wiadomość
L_V dziękuję Ci bardzo za odpowiedź
Ducray, A-Derma, Exomega Creme aux Omega 6 (krem do twarzy i ciała z Omega 6) - chodzi może o ten krem?
A ten krem?
GlaxoSmithKline, Dermosan N + R (krem półtłusty)
Skład: Water, 2-Oktyldecanol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Octyl Methoxycinnamate, Sorbitan Stearate, Polysorbate 60, Benzyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmaethane, Parfum, Tocopheryl Actetate, Retinyl Palmitate, BHA, Citric Acid.
Exomega moze byc, to bardzo dobry krem. Aderma ma tego naprawde sporo, np. Epitheliale i jeszce kilka innych [nie pamietam nazw]... Dermosan moze byc tez, cociaz ja osobiscie wole te z owsem.

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Ktory lepszy sklad?Oczywiscie pytam pod katem skory suchej i wrazliwej

Dziekuje za odpowiedz

Jason Fresh Face Re-Hydrating Cleanser For Dry/Sensitive Skin
Ingredients: Purified Soft Water, Certified Organic Extracts of: Zingiber Officinale (Ginger), Anthemus Nobilis (Chamomile), C. Leptosepala (Marigold), Humulus Lupulus (Hops), Rosa Otto (Rose Otto), Citrus Nobilis (Citrus Seed), Aloe Very Gel, Safflower Oil, Avocado Oil, Wheat Germ Oil, Organic Honey, Glycerin and Squalane (Veges), Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Octyl Palmitate, Polysorbate 60, Methyl Gluceth 20, Methylparaben, Propylparaben, Citric Acid.

Caudalie cleansing water
Ingredients
Aqua (Water), Poloxamer 184, Glycerin, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Water, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cocamidopropyl Butanamide Mea Chloride, Bisabolol, Parfum (Fragrance), Sodium Chloride.


Guinot cleanser skin water
Poloxamer and glycol butylene,hyaluronic acid,orange flower water,mallow extract,ginseng axtract,cucumber extract.

Najbardziej mi sie podoba 3 sklad na 2 miejscu 1-niewiem na ktory sie zdecydowac.
Mnie tez najbardziej podoba sie Guinot, potem Caudalie, na koncu Jason. Skoro masz cere podatna na podraznienia - minimalizujemy jak sie da, im krotszy sklad tym lepiej.

Cytat:
Napisane przez rzastin Pokaż wiadomość
Ziaja, Sopot, Krem brązujący relaksujący - do pielęgnacji twarzy i szyi
Szukaj w KWC


Skład: aqua, caprylic/capric triglyceride, glycerin, isopropyl mirystate, cetyl alcohol, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, dihydroxyacetone, amber (succinum) extract, juglandis regia, dimethicone, panthenol, tocopheryl acetate, parfum, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone

Czy tem krem będzie zapychał? Na moje oko tak, ale wolę się jeszcze Was poradzić. Stosuje go moja współlokatorka po długim leczeniu trądziku antybiotykami, cera jest bardzo ładna i boję się, że to jej zaszkodzi.
No, fakt, moze pozapychac, ale raczej osoby wrazliwe na trojglicerydy. Jelsi c/c trigliceryde jej nie przeszkadzaja, to w zasadzie reszta skladu jest w miere bezpieczna - pisze w miare, bo sa tez inne emolienty.

Hmmmm[po namysle]....skoro twoja kolezanka jest w trakcie kuracji moze miec przesuszona skore, a ten krmei dziala na nią odzywczo i regenerujaco. Jelsli nic sie nie dzieje, to nie ma powodow aby ostawiala ziaję.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-09, 22:18   #482
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
2 nowe praparaty DAXa Perfecta ExtraSlim Serum- koncentrat wyszczuplający...
te składniki mają wspólne:

Aqua
Caprylic/Capric trigliceride
Isodecyl Neopentanoate
Dimethicone
Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryoylmethyl Taurate Copolymer
Glyceryl stearate
staereth-25
ceteth-20
Stearyl alcohol
glycerin
......................... ........................t utaj się różnią
Tocopheryl acetate
menthol
ethylparaben
methylparaben
2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol
parfum

różnice:

1. ... do szybkiej redukcji rozstępów:
butylene glycol
centella asiatica extract
darutoside
caffeine
2. ... do szybkiej redukcji cellulitu:
bioflavonids
algae
PEG/PPG-18/18 dimethicone
centella asiatica
carnitine
caffeine
TEA salicylate
D-panthenol

I moje pytanie- czy składniki różniące te produkty (od 11 miejsce w składzie) rzeczywiście moga zmodyfikować działanie preparatu żeby rozwiązał te dwa dwa problemy?
I jak?
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 08:25   #483
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
I jak?
W zasadzie te preparaty mało się rożnia. Oba mają wyciąg z centella asiatica [szkoda ze tak daleko w składzie] - roslinka ta jest w Redermicu, ma wlasciwosci gojace poprzez regeneracje uszkodzonych włókien kolagenowych. W rezultacie skóra staje się jedrniejsza i bardziej napieta. Z ymze w Redermicu jestt jej wiecej, a tutaj...gdzies za polowa skladu. Do tego kofeina - standardowo, na pobudzenie krążenia. W zsadzie te preparaty nie sa zle, ale nie widxze sensu kupowania dwoch oddzielnych, lepiej wybrac ten ktory ma centelę na wyzszej pozycji w skladzie.

Albo kupic olej w mazidlach, do tego centellę i inne cuda i ukrecic cos samemu
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 08:48   #484
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam!
Mam bardzo ważne pytnie. otóż mojej mamie na brodzie wyszły dziwne zmiany, cos jak opryszczka, najpierw miało to postac pojedyńczych krostek, później rozlało sie rozlegle, była u dermatologa i powiedział jej że to od kremu.mama stosowała novadiol, czy jest tam w składzie cos, co mogłoby tak zniszczyc skore?
skład:aqua, prunus armeniaca, cyclopentasiloxane, zea mays, oryza sativa, stearic acid, glycerin, coriandrum sativum, butylene glycol, PEG-100 stearate, glyceryl stearate, PEG-20 stearate, cera alba, stearyl alcohol, glycine soya, isohexadecane, methylparaben, arginine PCA, phenoxyethanol, cinnamic acid, chlorphenesin, tocopherol, phloroglucinol trimethyl ether, pentylene glycol, cetyl alcohol, acrylamide/sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, polysorbate 80, CI 19140, CI 42090, parfum
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 09:24   #485
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
W zasadzie te preparaty mało się rożnia. Oba mają wyciąg z centella asiatica [szkoda ze tak daleko w składzie] - roslinka ta jest w Redermicu, ma wlasciwosci gojace poprzez regeneracje uszkodzonych włókien kolagenowych. W rezultacie skóra staje się jedrniejsza i bardziej napieta. Z ymze w Redermicu jestt jej wiecej, a tutaj...gdzies za polowa skladu. Do tego kofeina - standardowo, na pobudzenie krążenia. W zsadzie te preparaty nie sa zle, ale nie widxze sensu kupowania dwoch oddzielnych, lepiej wybrac ten ktory ma centelę na wyzszej pozycji w skladzie.

Albo kupic olej w mazidlach, do tego centellę i inne cuda i ukrecic cos samemu
Dziękuję a jaki olej się nadaje jako baza do takich balsamów? (Jeśli można TU spytać oczywiście )
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 10:22   #486
magda1970
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V dziękuję bardzo - wybiorę się w poniedziałek do apteki i pewnie kupię ten z owsem.

Chciałam się jeszcze zapytać czy ktoś zna może skład Podkładu w piance IsaDora Velvet Make-up Mousse, szukałam ale nie moge znaleźć. Kończy mi się właśnie La Roche Posay, Unifiance Creme - podkład do cery suchej i bardzo suchej i się zastanawiam czy zostać przy LRP czy spróbować IsaDora. Dziękuję i pozdrawiam
magda1970 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 18:53   #487
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Witam!
Mam bardzo ważne pytnie. otóż mojej mamie na brodzie wyszły dziwne zmiany, cos jak opryszczka, najpierw miało to postac pojedyńczych krostek, później rozlało sie rozlegle, była u dermatologa i powiedział jej że to od kremu.mama stosowała novadiol, czy jest tam w składzie cos, co mogłoby tak zniszczyc skore?
skład:aqua, prunus armeniaca, cyclopentasiloxane, zea mays, oryza sativa, stearic acid, glycerin, coriandrum sativum, butylene glycol, PEG-100 stearate, glyceryl stearate, PEG-20 stearate, cera alba, stearyl alcohol, glycine soya, isohexadecane, methylparaben, arginine PCA, phenoxyethanol, cinnamic acid, chlorphenesin, tocopherol, phloroglucinol trimethyl ether, pentylene glycol, cetyl alcohol, acrylamide/sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, polysorbate 80, CI 19140, CI 42090, parfum
Hmm....nie wiem czy to od kremu, ten preparat moglby co nawyzej zapchac pory, ale nie spowodowalby wysypu podobnego do opryszczki... Nie chce podwazac diagnozy ani wiedzy dermatologa, ale nie specjalnie wierzę akurat w tę konkretna diagnoze. Moze to po prostu [niestety] taka forma opryszczki? opryszczka wystepuje nie tylko na wargach...no chyba ze bylaby to silna reakcja alergiczna na ktorys ze skladnikow, tylko ze nie potrafe okreslic ktory dokladnie - zaden nie wygląda podejrzanie..

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Dziękuję a jaki olej się nadaje jako baza do takich balsamów? (Jeśli można TU spytać oczywiście )
Mysle ze kazdy olej moze byc bazą, najlepszym olejkiem bazowym jest chyba jednak olej z migdałów. Mozesz uzyc tez maceratu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-10, 20:24   #488
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Hmm....nie wiem czy to od kremu, ten preparat moglby co nawyzej zapchac pory, ale nie spowodowalby wysypu podobnego do opryszczki... Nie chce podwazac diagnozy ani wiedzy dermatologa, ale nie specjalnie wierzę akurat w tę konkretna diagnoze. Moze to po prostu [niestety] taka forma opryszczki? opryszczka wystepuje nie tylko na wargach...no chyba ze bylaby to silna reakcja alergiczna na ktorys ze skladnikow, tylko ze nie potrafe okreslic ktory dokladnie - zaden nie wygląda podejrzanie..
Mi też wygląda to raczej na reakcję alergiczną, choć systematica w recenzji tego kremu na KWC pisała o powstawaniu bolesnych wyprysków wskutek jego używania, także na szyi:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...&recenzja=2227
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 20:26   #489
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Mi też wygląda to raczej na reakcję alergiczną, choć systematica w recenzji tego kremu na KWC pisała o powstawaniu bolesnych wyprysków wskutek jego używania, także na szyi:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...&recenzja=2227
Więc moze to jednak takie paskudne pozapychanie...mnie tak załątewił Ystheal+. Podskórne, bolesne gule wielkości orzeszka, koszmar.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 20:49   #490
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Mysle ze kazdy olej moze byc bazą, najlepszym olejkiem bazowym jest chyba jednak olej z migdałów. Mozesz uzyc tez maceratu.
Jeszcze raz dziękuję
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 21:52   #491
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

No, fakt, moze pozapychac, ale raczej osoby wrazliwe na trojglicerydy. Jelsi c/c trigliceryde jej nie przeszkadzaja, to w zasadzie reszta skladu jest w miere bezpieczna - pisze w miare, bo sa tez inne emolienty.

Hmmmm[po namysle]....skoro twoja kolezanka jest w trakcie kuracji moze miec przesuszona skore, a ten krmei dziala na nią odzywczo i regenerujaco. Jelsli nic sie nie dzieje, to nie ma powodow aby ostawiala ziaję.
Dziękujemy za konsultację
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-11, 07:51   #492
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dziękuję dziewczyny, mam nadzieję, że szybko to zniknie mamie, bo jest juz załamana
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-12, 12:39   #493
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V a ja dawałam do przejrzenia kiedys skład emulsji DERMOKLAR ale w spisie jej nie wiedzę

...mam taka prosbę, moze troszke dziwną chciałam kupić sobie to :
www.dax.com.pl/s/katalog/produkt/174
widziałam w sklepie ale miałam tylko tel i nie zdązyłam całego składu przepisać w sms (pykając literka po literce ) bo ekspednientka stała ze moimi plecami i się niecierpliwiła


To co zdązyłam zapisać to :

aqua
paraffini oli
butylene glycol
spiraea ulmaria
alkohol denat.
peg-40 castor oil
tioxonole
cross-linked methyl methacrylathe
glicerin
C14-22 alcohol


...miałam dziś troszke czasu i włoczyłam sie po mieście ,zeby spisać drugą część ale nigdzie nie mmogłam znależć tego kremu (a sklep w którym widziałam-na trugim koncu miasta, więc na tygodniu tam się nie wyrwę )
..czy moze ktoś z was ma tem krem i może wpisać tu resztę składu ??

L_V spójrz na to prosze i powiedz czy z tego co jest wygląda na krem który nadawał by się dla mojej skóry i czy wogóle tam jest cokolwiek co mogłoby gioć i matować skórę , czy to tylko tak sie pięknie nazywa
Skórę mam mieszana typowe "T" policzki bardzo suchę za to czoło umiarkowanie tłuste ...wiec może mogłabym tym kremem smarowac czółko
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-03-12 o 20:38
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-12, 18:14   #494
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

wynalazłam krem a raczej kosmetyczka poleciła żebym go używała ale do końca nie jestem do niego przekonana, wydaje mi się że ma na tyle łagodny skład ze mogą go używać kobiety w ciąży ale nie jestem pewna, jak on ma się do ystheala i czy według ciebie jest on godny polecenia?

Environ, mild night cream
skład:

Aqua, Caprylic/caprylic triglyceride, hydrogenated palm oil, stearic acid, panthenol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, polysorbate 40, ascorbyl tetraisopalmitate, retinyl palmitate, ascorbic acid, tocopheryl acetate, betacarotene, zea mays (corn) oil, gelatin, sucrose, zea mays starch, disodium EDTA, dimethicone, triethanolamine, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-12, 20:40   #495
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
L_V a ja dawałam do przejrzenia kiedys skład emulsji DERMOKLAR ale w spisie jej nie wiedzę

...mam taka prosbę, moze troszke dziwną chciałam kupić sobie to :
www.dax.com.pl/s/katalog/produkt/174
widziałam w sklepie ale miałam tylko tel i nie zdązyłam całego składu przepisać w sms (pykając literka po literce ) bo ekspednientka stała ze moimi plecami i się niecierpliwiła


To co zdązyłam zapisać to :

aqua
paraffini oli
butylene glycol
spiraea ulmaria
alkohol denat.
peg-40 castor oil
tioxonole
cross-linked methyl methacrylathe
glicerin
C14-22 alcohol


...miałam dziś troszke czasu i włoczyłam sie po mieście ,zeby spisać drugą część ale nigdzie nie mmogłam znależć tego kremu (a sklep w którym widziałam-na trugim koncu miasta, więc na tygodniu tam się nie wyrwę )
..czy moze ktoś z was ma tem krem i może wpisać tu resztę składu ??

L_V spójrz na to prosze i powiedz czy z tego co jest wygląda na krem który nadawał by się dla mojej skóry i czy wogóle tam jest cokolwiek co mogłoby gioć i matować skórę , czy to tylko tak sie pięknie nazywa
Skórę mam mieszana typowe "T" policzki bardzo suchę za to czoło umiarkowanie tłuste ...wiec może mogłabym tym kremem smarowac czółko
DAx reklamuje ten krem jako maytujący i p/trądzikowy. Nie wiem skąd taki pomysł, skoro krem oparty jest na oleju parafinowym [zapycha że aż strach] a nieco dalej w składzi ema alkohol. ANi to, ani to nie jest dobre dla cery trądzikowej. I matujący to on raczej nie będzie....
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-12, 20:42   #496
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
L_V a ja dawałam do przejrzenia kiedys skład emulsji DERMOKLAR ale w spisie jej nie wiedzę
Trzeba uważniej patrzeć

Blau Farma, Dermoklar - podpowiem, że pod B.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-12, 20:45   #497
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
wynalazłam krem a raczej kosmetyczka poleciła żebym go używała ale do końca nie jestem do niego przekonana, wydaje mi się że ma na tyle łagodny skład ze mogą go używać kobiety w ciąży ale nie jestem pewna, jak on ma się do ystheala i czy według ciebie jest on godny polecenia?

Environ, mild night cream
skład:

Aqua, Caprylic/caprylic triglyceride, hydrogenated palm oil, stearic acid, panthenol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, polysorbate 40, ascorbyl tetraisopalmitate, retinyl palmitate, ascorbic acid, tocopheryl acetate, betacarotene, zea mays (corn) oil, gelatin, sucrose, zea mays starch, disodium EDTA, dimethicone, triethanolamine, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer.
Spokojnie nadaje się dla kobiet w ciązy/ karmiących. Postac wit A w tym kremie - palmitynian retinylu - to jedyna dozwolona kobietom w ciężarnym czy karmiącym. Reszta kremu tez ok, nawet konserwantow niewiele.

Od Ysthealu rózni sie tym, ze Y, zawuera retinaldehyd [a wiec juz całkiem silna postac wit A, nie polecana ciezarnym]. Ten krem, Environ, nie wymaga uzycia filtrow.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-12, 20:57   #498
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Spokojnie nadaje się dla kobiet w ciązy/ karmiących. Postac wit A w tym kremie - palmitynian retinylu - to jedyna dozwolona kobietom w ciężarnym czy karmiącym. Reszta kremu tez ok, nawet konserwantow niewiele.

Od Ysthealu rózni sie tym, ze Y, zawuera retinaldehyd [a wiec juz całkiem silna postac wit A, nie polecana ciezarnym]. Ten krem, Environ, nie wymaga uzycia filtrow.
dzięki L_V
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-12, 21:05   #499
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V dziękuję Ci bardzo, bardzo bo ja się tak napaliłam na ten krem-jak to dobrze,ze zapytałam

RAYNE ...hmmm...no cóż...to pewnie przez te moje okulary
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-12, 21:14   #500
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość

RAYNE ...hmmm...no cóż...to pewnie przez te moje okulary
Ja mam w lewym oku -7, więc nie oczekuj litości

Na przyszłość najlepiej jest wcisnąć Ctrl+F i wpisać szukaną frazę - samo wynajdzie na stronie.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-12, 21:26   #501
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

..okej, okej...juz będę grzeczna, obiecuję, to było przedostatni raz

nawet sama sobie karę wymierzę tylko juz mi tu się nie gniewać
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-13, 07:11   #502
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Trzeba uważniej patrzeć

Blau Farma, Dermoklar - podpowiem, że pod B.
Hehehe, ależ złośliwa, no!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-13, 20:52   #503
Kasina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 7
Question Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosiłabym o ocenę czy krem (którego skład podaję poniżej) jest coś wart i będzie spełniał swoje zadanie. Mam skórę mieszaną, 35 lat na karku potrzebuję efektu " ściągnięcia" i rozjaśnienia. L'oreal Age Perfect " podwójna Kuracja Wygładzenie i Rozświetlenie" Elastinum + wit C - tyle producent.
Teraz czysta prawda, czyli skład:
aqua, glycerin, cyclohexasiloxane, hydrogenated polyisobutene, stearic acid, squalene, palmitic acid, butylene glycol, PEG- 100 stearate, glyceryl stearate, drometrizole trisiloxane, nylon-66, ethylhexyl methoxycinnamate, polyacrylamide, PEG-20 stearate, stearyl alcohol, cetyl alkohol, C13-14 isoparaffin, salicylic acid, laureth-7, ascorbyl glucoside, calcium pantetheine sulfonate, hydrolyzed soy protein, fagus sylvatica extract, sodium hydroxide, disodium edta, sodium citrate, methylparaben, propylparaben, imidazolidinyl urea, chlorphenesin, phenoxyethanol, CI 15985/ yellow 6, parfum/, limonene, linalool, alpha-isomethyl ionone, benzyl benzoate, geraniol, citronellol, coumarin, citral.
uff....
pozdrawiam serdecznie
Kasina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-14, 09:53   #504
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez [B
L_V[/b];3699129]W takim razie Może Ci pasowac: Hydraphase Legere LRP.
hi,
to znowu ja
Niestety ten krem jest za ciężki dla mnie pod makijaż.

czy moge prosić o analizę kremu
Vichy, Oligo 25, Krem do cery normalnej i mieszanej


http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3095

Skład: Aqua, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Silica, Isohexadecane, PEG- 100 Stearate, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Miel/ Honey, C12- 15 Pareth- 7, PPG- 25- Laureth- 25, Carbomer, Glycine Soja/ Soybean Oil, Cetearyl Alcohol, Manganese Gluconate, Methylparaben, Arginine PCA, Phenoxyethanol, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium Edta, Tocopherol, Propylene Glycol, Dimyristyl Tartrate, Benzophenone- 4, CI 16035/ Red 40, CI 42090/ Blue I, CI 47005/ Yellow 10, Fragrance

Na szczęście nie ma tam
Capric/caprylic trigliceryde czy myristyl myristate który mnie zapychał ale czy krem rzeczywiście wart tych pieniędzy?
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-14, 17:48   #505
Dystrybutor?
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A co sądzicie o skałdzie farmakosmetyku, kosmoceutyku lub kosmetyku w 100% naturalnego, nie zawirającego żadnych dodatków, ulepszaczy, wzmacniaczy, substancji zapachowych itd.?

Solance termalnej, która z powodzeniem może być stosowana w zabiegach częściowych lub całkowitych

Skład; jodki: 120 mg/l wapń 1183 mg/l
bromki 178 mg/l magnez 619 mg/l
krzemiany 9,7 mg/l potas 219 mg/l
wodorowęglany 82 mg/l amon 37 mg/l
chlorki 182900 mg/l sód 114.000 mg/l
fluorki 2 mg/l stront 52 mg/l
i wiele innych mikoroelementów
Dystrybutor? jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-14, 20:43   #506
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Kasina Pokaż wiadomość
Prosiłabym o ocenę czy krem (którego skład podaję poniżej) jest coś wart i będzie spełniał swoje zadanie. Mam skórę mieszaną, 35 lat na karku potrzebuję efektu " ściągnięcia" i rozjaśnienia. L'oreal Age Perfect " podwójna Kuracja Wygładzenie i Rozświetlenie" Elastinum + wit C - tyle producent.
Teraz czysta prawda, czyli skład:
aqua, glycerin, cyclohexasiloxane, hydrogenated polyisobutene, stearic acid,squalene, palmitic acid, butylene glycol, PEG- 100 stearate, glyceryl stearate, drometrizole trisiloxane, nylon-66, ethylhexyl methoxycinnamate, polyacrylamide, PEG-20 stearate, stearyl alcohol, cetyl alkohol, C13-14 isoparaffin, salicylic acid, laureth-7, ascorbyl glucoside, calcium pantetheine sulfonate, hydrolyzed soy protein, fagus sylvatica extract, sodium hydroxide, disodium edta, sodium citrate, methylparaben, propylparaben, imidazolidinyl urea, chlorphenesin, phenoxyethanol, CI 15985/ yellow 6, parfum/, limonene, linalool, alpha-isomethyl ionone, benzyl benzoate, geraniol, citronellol, coumarin, citral.
uff....
pozdrawiam serdecznie
W kremie mamy:
- na czarno: emolienty: skłądniki nawilżająco - odżywcze [krem ten będzie mocno odzywczy];
- na niebiesko - silikony [wyjątkowo mało ich tutaj]
- na pomaranczowo - filtr p/słoneczny, niestety nie zapewniający pełnej ochrony anty UV;
- na brązowo -kwas salicylowy;
- na zielono - wyciąg z kory buku [anytoksydant];
- na czerwono - składnik, którego staramy sie unikac

Na pewno krem bedzi edziałął nawilżająco i odzywczo. Ma tez kilka skadnikow p/zmarszczkowych. Niestety, wit C zawarta w tym produkciue jest w mało stabilnej i mało aktywnej postaci, w dodatku pod koniec skąłdu, xzyli zbyt duzo jej tu nie ma. A rozswietlenie krem zawdzecza pigmentom [żółci] dokładnie, a nie składnikom aktywnym.

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
hi,
to znowu ja
Niestety ten krem jest za ciężki dla mnie pod makijaż.

czy moge prosić o analizę kremu
Vichy, Oligo 25, Krem do cery normalnej i mieszanej


http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3095

Skład: Aqua, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Silica, Isohexadecane, PEG- 100 Stearate, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Miel/ Honey, C12- 15 Pareth- 7, PPG- 25- Laureth- 25, Carbomer, Glycine Soja/ Soybean Oil, Cetearyl Alcohol, Manganese Gluconate, Methylparaben, Arginine PCA, Phenoxyethanol, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium Edta, Tocopherol, Propylene Glycol, Dimyristyl Tartrate, Benzophenone- 4, CI 16035/ Red 40, CI 42090/ Blue I, CI 47005/ Yellow 10, Fragrance

Na szczęście nie ma tam
Capric/caprylic trigliceryde czy myristyl myristate który mnie zapychał ale czy krem rzeczywiście wart tych pieniędzy?
Nie wygląda źle, ma nieco mniej emolientów w porównaniu z Hydraphase, wiec [teoretycznie] powinien być lżejszy.

Cytat:
Napisane przez Dystrybutor? Pokaż wiadomość
A co sądzicie o skałdzie farmakosmetyku, kosmoceutyku lub kosmetyku w 100% naturalnego, nie zawirającego żadnych dodatków, ulepszaczy, wzmacniaczy, substancji zapachowych itd.?

Solance termalnej, która z powodzeniem może być stosowana w zabiegach częściowych lub całkowitych

Skład; jodki: 120 mg/l wapń 1183 mg/l
bromki 178 mg/l magnez 619 mg/l
krzemiany 9,7 mg/l potas 219 mg/l
wodorowęglany 82 mg/l amon 37 mg/l
chlorki 182900 mg/l sód 114.000 mg/l
fluorki 2 mg/l stront 52 mg/l
i wiele innych mikoroelementów
Dtsrybutor, podałaś [eś] skład samej solanki, a nie całego kosmetyku. Ale, sądząc po samej solance, to swego rodzaju termalna woda lecznicza. Duże stężenie mikroelementów może byc przedatne np. w leczeniu łuszczycy, trądziku, stanów łojotokowych. Powinna mieć działąnieoczyszczające, detoksykujące, przeciwgrzybicze i antybateryjne - sądząc po jonach. nic wiecej nieprzychodzi mi do głowy.

Czy masz na mysli konkretny kosmetyk oparty na tejże solance czy sam roztwór z solanki, jako np. kąpiel lecznicza?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-15, 09:47   #507
Dystrybutor?
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dokładnie - jest to konkretnie Zabłocka solanka termalna "Siła Serca".
Wydobywana z głębokości ok.500m w Dębowcu(śląsk cieszyński), wydobywana od blisko 50lat, właściwie nie znana, a dystrybuowana w postaci naturalnej (od stycznia br. już na terenie całego kraju)

Kosmetyk powstanie może w przyszłości. Jak na razie łatwość z jaką jod wchodzi w reakcje chemiczne niweczy plany dodania do niej np. substancji zapachowych, i w krótkim czasie roztwór ponownie staje się bezwonny.
Niewielkie ilości będą zapewne dodawane do kremów, aby marketingowo mogły nazywać się "kremami z mikroelementami" "kremami pro natur" itd.

Faktycznie, w większym stężeniu ma działanie lecznicze, ale w mniejszym jest świetnym elementem profilaktyki zdrowotnej jak również kosmetykiem.
Roztwory z wykorzystaniem Zabłockiej mogą być wykorzystywane w kąpielach, ale również , przy zastosowaniu okładów częściowych, mogą być wstępem do pozostałych zabiegów kosmetycznych, np. na twarz lub nałożeniem kremów, balsamów itp.

Kąpiele solankowe są metodą starą jak świat dbania o zdrowie - uzupełnieniem diety i dostarczeniem przez skórę do organizmu biopierwiastków, ale częściowe okłady solankowe stosowane w kosmetyce są zjawiskiem raczej rzadkim.

Jak sądzicie,
czy dzięki temu, że istnieje solanka o dużym stężeniu mikroelementów (większym od soli z morza martwego) jest szansa aby tego rodzaju zabiegi stały się bardziej popularne i mogły poza ośrodkami SPA zaistnieć w gabinetach kosmetycznych?
Dystrybutor? jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-15, 11:55   #508
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Dystrybutor? Pokaż wiadomość
Jak sądzicie,
czy dzięki temu, że istnieje solanka o dużym stężeniu mikroelementów (większym od soli z morza martwego) jest szansa aby tego rodzaju zabiegi stały się bardziej popularne i mogły poza ośrodkami SPA zaistnieć w gabinetach kosmetycznych?
Ja przyznam, że z chęcią bym poszłą na taki zabieg, albo kupiła kosmetyk.

Miałam kiedys maske z mineralami z m.martwego i działąłą sweitnie, ale jak piszesz, solanka zabłocka jest o wiele bogatsza w mikroelementy, a co za tym idzie, powinna silniej działac. nie wiem tylko jak reagowły by na nią osoby o wrażliwych cerach - niketórzy nie toleruja, np. termalki z Iwonicza Zdroju ze względu na zawartosc kwasu meteborowego [działąnie antyseptyczne, ściągające].

Myślę, ze to teraz sprawa dobrego marketingu. ja w zasadzie mało wiem o solankach, bo są tak jakby "Zaniedbane" marektingowo, natomiast o właściwiściach soli z m.martego napisano księgo. Szkoda, mamy takie fajne skarby w PL a lecimy do Izraela
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-16, 10:34   #509
Kasina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 7
Talking Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V dziękuję pieknie. Oczywiście w sklepie jak czytałam skład to nie wiem jak to sie stało ale nie zauważyłam tego paskudztwa polyakrylamidowego na czerwono. Jak przepisywałam skład to mi sie włos zjeżył na głowie, ale mam nadzieję , że 2 miesiące moja cera wytrzyma, a ponieważ strasznie wyysuszam sie w nocy to za dnia ten odzywczy typ służy mi a i filtr trzyma się na nim. Jeszcze raz DZIEKUJĘ CI BARDZO POSIADACZKO WIEDZY TAJEMNEJ ACZ NIEZBĘDNEJ DLA WSZYSTKICH!!!!!
Kasina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-16, 21:03   #510
matii
Raczkowanie
 
Avatar matii
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: leeds
Wiadomości: 53
Bardzo prosze o analize tego szamponu bez sls (podobno) Intensive Repair Shampoo Green People Products Czy ten szampon warty jest uwagi? szukam czegos do suchych zniszczonych wlosow

Ingredients: *Aloe barbadensis (aloe vera), Decyl glucoside (foaming agent from corn), Glycerin (plant-derived humectant), Cocamidopropyl betaine (foaming agent from coconut), Cocamidopropyl betainamide mea chloride, (mild foaming agent from coconut), *Herbal Infusions of:, *Thea sinensis (green tea), *Equisetum arvense (horsetail) Hydrolyzed wheat protein, Panthenol (vitamin B5), Faex (vitamin B), Bromelain (from pineapple), *Simmondsia chinensis (jojoba oil), *Pelargonium graveolens (rose geranium oil), Santalum austrocaledonicum (sandalwood oil), *Lavandula angustifolia (lavender oil), *Citrus sinensis (orange oil), Linalool (from essential oils), d-Limonene (from essential oils), Geraniol (from essential oils), Citronellol (from essential oils). *Organically grown

tu podaje ich stronke Moze kogos zainteresuje W koncu wiele osob ma znajomych za granica wiec mozna prezent podpowiedziec
Kosmetyki bez SLS ale ze nie znam sie na skladach to naprawde nie wiem co jest warte uwagi Moze podpowiecie?

Boze w koncu nawet nie wkleilam tego adresu!!!!

http://www.greenpeople.co.uk/Product...a-61257354e356

sorry

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-03-17 o 08:11 Powód: post pod postem
matii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:18.