Karta obserwacji cyklów miesięcznych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-05, 15:54   #1
mysza6
Raczkowanie
 
Avatar mysza6
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 38

Karta obserwacji cyklów miesięcznych


Witam,

Czy któraś z Was robiła taką kartę obserwacji cyklów miesięcznych? Od ponad roku staram się o dzidziusia i nic. Cykle mam 31-32 dniowe. Zaczęłam robić taką tabelkę więc prosiłabym o pomoc w interpretacji jej. Dodam że okres mi się spóźnia prawie 6 dzień, od kilku dni mam śluz koloru kremowo-żółtego a wczoraj wieczorem był pomarańczowy:/ Dzisiaj jest kremowy ale bardzo mało. Robiłam test ciążowy wczoraj po południu i wyszedł negatywny. Nie wiem co mam myśleć. Wizytę u ginekologa mam dopiero 18.03.
W załączniku moja tabelka.
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf tabelka cyklu 31 dniowego.pdf (40,6 KB, 115 załadowań)
mysza6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 16:43   #2
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Karta obserwacji cyklów miesięcznych

Cytat:
Napisane przez mysza6 Pokaż wiadomość
Witam,

Czy któraś z Was robiła taką kartę obserwacji cyklów miesięcznych? Od ponad roku staram się o dzidziusia i nic. Cykle mam 31-32 dniowe. Zaczęłam robić taką tabelkę więc prosiłabym o pomoc w interpretacji jej. Dodam że okres mi się spóźnia prawie 6 dzień, od kilku dni mam śluz koloru kremowo-żółtego a wczoraj wieczorem był pomarańczowy:/ Dzisiaj jest kremowy ale bardzo mało. Robiłam test ciążowy wczoraj po południu i wyszedł negatywny. Nie wiem co mam myśleć. Wizytę u ginekologa mam dopiero 18.03.
W załączniku moja tabelka.
Polecam wątek NPR-sposób na życie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=348076

Tam Ci odpowiedziałam na Twojego posta (nie ma co dublować wątków )
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 12:22   #3
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: Karta obserwacji cyklów miesięcznych

Ja karty nie uzupełniałam, bo korzystam z Cyclotestu (komputer cyklu). Może jeśli sama próbujesz interpretować temperatury itd to kup sobie coś co Ci pomoże rozwiać wątpliwości np testy LH czy mikroskop owulacyjny.
Aczkolwiek ten śluz jest dość dziwny...może udaj się do lekarza?
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 05:46   #4
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Karta obserwacji cyklów miesięcznych

Cytat:
Napisane przez mysza6 Pokaż wiadomość
Witam,

Czy któraś z Was robiła taką kartę obserwacji cyklów miesięcznych? Od ponad roku staram się o dzidziusia i nic. Cykle mam 31-32 dniowe. Zaczęłam robić taką tabelkę więc prosiłabym o pomoc w interpretacji jej. Dodam że okres mi się spóźnia prawie 6 dzień, od kilku dni mam śluz koloru kremowo-żółtego a wczoraj wieczorem był pomarańczowy:/ Dzisiaj jest kremowy ale bardzo mało. Robiłam test ciążowy wczoraj po południu i wyszedł negatywny. Nie wiem co mam myśleć. Wizytę u ginekologa mam dopiero 18.03.
W załączniku moja tabelka.
Z tego, co widzę masz cykle regularne. Teraz zdarzył Ci się odskok od Twojej normy. Pewnie to jakieś zaburzenia hormonalne, zwłaszcza jak bierzesz tabletki hormonalne.
Testy nie kłamią no chyba, ze są wykonane nieprawidłowo. Zawsze je rób ze świeżego moczu na czczo, wtedy wynik jest wiarygodny.
POWODZENIA
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 07:29   #5
mysza6
Raczkowanie
 
Avatar mysza6
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 38
Dot.: Karta obserwacji cyklów miesięcznych

dostałam okres na 37 dzień. Pierwszy raz mi się tak zdarzyło, leków hormonalnych nie biorę. Zaczęłam brać olej z wiesiołka na poprawę śluzu bo trochę z nim cienko. Używałam test owulacyjny na ślinę AFRODYTE ale niby były tam paprotki ale nie jestem z niego zadowolona bo ślina mimo że daję jej mało to nie wysycha szybko, muszę czekać z 10 minut. A kiedy następuje owulacja? przed skokiem temperatury czy po skoku-zgodnie z moją tabelką? bo niewielkie ilości śluzu przeźroczystego miałam tylko 15,16 dzień cyklu a tak to taki biały jak rzadki balsam do ciała.
mysza6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 14:08   #6
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Karta obserwacji cyklów miesięcznych

Autorko polecam Baby Comp. Pomaga kobietom w zajściu w ciąże, poczytaj sobie
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 19:30   #7
filia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 133
Dot.: Karta obserwacji cyklów miesięcznych

Cytat:
Napisane przez mysza6 Pokaż wiadomość
dostałam okres na 37 dzień. Pierwszy raz mi się tak zdarzyło
to, że zdarzyło sie tak 1 raz naprawde nic nie oznacza
u kobiety nawet z najbardziej regularnymi cyklami może sie raz na jakis czas pojawic jeden odbiegający od tego co zwykle, tak po prostu jest i nie należy się tym przejmować
ewentualnie zacząć przejmować się mozna wtedy gdy cykle za każdym razem są innej długości i sa to duże różnice, czyli raz 20 raz 40
jeden wybryk o niczym nie świadczy, organizm to nie maszyna i może bardzo różnie zareagować na różne czyniki zewnętrzne

a poza tym - faze wyższych temperatur mialaś 15 dni, norma to 10-16 więc wszystko w jak najlepszym porządku, tylko się cieszyć że taka długa

Cytat:
Napisane przez mysza6 Pokaż wiadomość
Zaczęłam brać olej z wiesiołka na poprawę śluzu bo trochę z nim cienko.
no i badzo dobrze
możesz jeszcze spróbować siemie lniane (zmielone, z jogurtem np albo w kanapce) bo śluz jest bardzo ważny ja się chce zajść w ciąże, powiedziałabym, że niezbędny
Cytat:
Napisane przez mysza6 Pokaż wiadomość
A kiedy następuje owulacja? przed skokiem temperatury czy po skoku-zgodnie z moją tabelką? bo niewielkie ilości śluzu przeźroczystego miałam tylko 15,16 dzień cyklu a tak to taki biały jak rzadki balsam do ciała.
owulacje mialas prawdopodobnie w okolicy 20go dnia +/- 2 dni
kiedy dokładnie - tego nikt ci nie powie, musiałabys być pod USG 24h/d żeby to wyłapać

Cytat:
Napisane przez Leyla89 Pokaż wiadomość
Autorko polecam Baby Comp. Pomaga kobietom w zajściu w ciąże, poczytaj sobie
owszem, pomaga
tylko, ze kosztuje 2 500zł a nie powie nic wiecej niz wykres, który autorka tu wstawiła, a do zrobienia którego wystarczył jej termometr pewnie za kilkanaście zł
__________________
Zakochanie - to relacja międzyosobowa wynikająca z upodobania sobie w kimś, powodującego zależność emocjonalną od tego kogoś. Na miarę siły owej zależności następuje proporcjonalnie: utrata zdrowego rozsądku oraz zdolności do samodecydowania.
o. Paweł Gużyński OP
filia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-11, 14:02   #8
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Karta obserwacji cyklów miesięcznych

Cytat:
Napisane przez filia_ Pokaż wiadomość


owszem, pomaga
tylko, ze kosztuje 2 500zł a nie powie nic wiecej niz wykres, który autorka tu wstawiła, a do zrobienia którego wystarczył jej termometr pewnie za kilkanaście zł

nie twierdze, że jest to mały wydatek.

poza tym to nie jest zwykły termometr
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:54.