Brak wiedzy, doświadczenia, wstyd. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-03, 03:24   #31
ZhaliaMoon
Przyczajenie
 
Avatar ZhaliaMoon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 26
Dot.: Brak wiedzy, doświadczenia, wstyd.

Jest w szkołach wychowanie do życia w rodzinie, ale o seksie albo się mówi ogólnikowo, albo wcale (tak jak u mnie zajęcia te prowadziła polonistka i ominęła temat współżycia szerokim łukiem, mimo że mieliśmy go w naszym podręczniczku z tego właśnie przedmiotu).
Jeśli chodzi o współżyjące 15stki... Cóż jeśli są na tyle dojrzałe i mają na tyle poukładane w głowie to czemu nie, ale nie oszukujmy się, dzieci w tym wieku wyobraźnią nie grzeszą. Są takie dorosłe, że mogą uprawiać seks, ale nie mają pojęcia jak się zabezpieczać, lub są święcie przekonane, że stosunek przerywany załatwi sprawę i to w czasach, kiedy niemal każdy ma dostęp do internetu i można wygooglać absolutnie wszystko.
ZhaliaMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 18:11   #32
vexd
Przyczajenie
 
Avatar vexd
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 13
Dot.: Brak wiedzy, doświadczenia, wstyd.

Cytat:
Napisane przez kk888 Pokaż wiadomość
spokojnie, podobnie ma wiele dziewczyn. to wynika z wychowania: kultura wrzuca nam sie do głów katolicyzm, przykazania, dogmat ze cudzołóstwo jest grzechem, ze kobieta powinna byc cnotliwa, posluszna -
nic tylko maryja wieczna dziewica i aseksualna matka polka. stad poczucie winy, wstyd, hamulce.
nasza kultura tak nas kztakltuje, ze my mamy opory, a nasi męzczyzni juz nie.


seksu kosztuj stopniowo, najpierw smiale pocalunki, tydzien pozniej reka pod bluzka, potem kolejny element kolejny itd. nie skacze sie od razu na gleboka wodę, naucz sie plywac przy brzegu, potem idz dalej. najpierw alfabet, na koncu pisanie powieści.
Jeśli chodzi o moje "hamulce" to na pewno nie wynikają z religii. Akurat do religii podchodzę bardzo sceptycznie, a wobec instytucji Kościoła jestem na "nie". Poza tym nie jestem nastolatką, pewne zagadnienia religii katolickiej zostały przefiltrowane w mojej głowie. Także w moim przypadku to ma się nijak do istniejących barier.

Cytat:
Napisane przez ZhaliaMoon Pokaż wiadomość
Taka tendencja występuje najczęściej u osób wychowanych w bardzo religijnej i przestrzegającej wszystkie nakazy Kościoła rodzinie. O wiele częściej hamulce są spowodowane właśnie brakiem doświadczenia, kompleksów i strachu przed porażką. Każda kobieta chce być dobra w łóżku, więc jedna idzie na żywioł i eksperymentuje, inna zaś woli tego nie robić ze strachu, że coś się nie uda i dojdzie do niezręcznej sytuacji.
Zgodzę się z tym, że u osób wychowanych w naprawdę religijnych rodzinach to może być przyczyną, chociaż wydaję mi się też że takie osoby odkładają współżycie z innych względów. Poza tym ludzie głęboko wierzący potrafią sobie wytłumaczyć takie problemy gadką o Bogu...
Zdecydowanie zgadzam się z ZhaliaMoon, że hamulce wynikają z kompleksów i strachu przed porażką.

Cytat:
Napisane przez kk888 Pokaż wiadomość
Po części masz rację, ale tez nie do końca się z ta opinią zgadzam. W Polsce nie trzeba być restrykcyjnie wychowywanym, by religia katolicka wywarła na nas swoje pietno. My jestesmy tym przesiąknięci do cna:
-bardzo krzywo sie patrzy na nastolatki uprawiające sex
-dziewczyny boją sie iść do ginekologa w wieku 15 lat po tabletki, bo lekarz może je zrugać i zrobić pogadanke umoralniającą
-brak edukacji sexualnej (skoro nie mówimy o sexie to sex nie istnieje)
-zakaz uzywania antykoncepcji (wg kościoła)
-zakazane niektore środki antykoncepcyjne w Polsce, a sa dostępne na laickim Zachodzie
-kobiecie nie wolno sie chwalic ilu miała kochanków
-kobiecie jeszcze do niedawna w XIX w nie wolno bylo rodzic przy cesarce, bo biblia mowila, ze kobieta rodzi w bólach za grzech pierworodny
Nie sądzę, że ludzie aż tak są dotknięci piętnem katolicyzmu. Każdy ma swój rozum i potrafi sam się ustosunkować do pewnych kwestii. A jak tego nie robi i przyjmuje wszystko, co nakazuje kościół, to jego wybór (w końcu ma wolną wolę... )

Ale, ale jeśli chodzi o edukację seksualną, to rzeczywiście jest to pewien problem. I to już nawet nie chodzi o wychowanie seksualne w szkole, którego nie ma (ja jak chodziłam do szkoły, to miałam do wyboru czy chcę chodzić na zajęcia z wychowania do życia w rodzinie, nie przypominam sobie nikogo z mojej klasy, kto by na to chodził...), ale o to, że rodzice nie rozmawiają z dziećmi o seksie.

Przyznam, że jest to mój problem. Nigdy nie rozmawiałam z rodzicami o tych sprawach i do tej pory jest to dla mnie dosyć wstydliwe, nie wyobrażam sobie tego. Pomijając to, myślę, że moje hamulce są też efektem tego, że nieszczególnie jestem nauczona bliskości. W zasadzie rzadko widziałam swoich rodziców np. przytulających się, a jeśli już to był to widok, kiedy ojciec wykonywał jakieś ruchy wobec mamy, na co ona zwykle reagowała: "weź przestań". Mama chyba po prostu nie lubiła pokazywać bliskości jaka łączyła (i łączy) ją z ojcem... W sumie jak sobie pomyślę to, aż mi się smutno robi. Bo sama się zrobiłam taka "anty" i to że ktoś chce się do mnie aż tak zbliżyć po prostu mnie zaskakuję...
Nie wiem tylko, dlaczego ja mam z tym problem. Moje rodzeństwo już ma partnerów... A ja jakieś problemy w głowie sobie uroiłam.
I do tego dochodzi ten lęk przed samą sobą tak naprawdę (bo nie wiem, co i jak). Ale to chyba tak jak mówicie kwestia partnera, z którym łączy coś więcej...
vexd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 19:25   #33
kk888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 142
Dot.: Brak wiedzy, doświadczenia, wstyd.

.

Edytowane przez kk888
Czas edycji: 2014-11-23 o 08:23
kk888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 21:01   #34
vexd
Przyczajenie
 
Avatar vexd
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 13
Dot.: Brak wiedzy, doświadczenia, wstyd.

Cytat:
Napisane przez kk888 Pokaż wiadomość
Chcesz powiedzieć że az do 24 roku życia Twoją sexualność dusił fakt, że Twoi rodzice nie okazywali sobie czułości?

Dlatego nie uprawialas sexu, pettingu, pieszczot, nie calowalas sie z wieloma chlopakami, nie bylas w kilku zwiazkach?
Nie, nie to chcę powiedzieć. Wydaje mi się, że fakt, że moi rodzice nie okazywali sobie czułości (i też mi) sprawił, że sama taką czułość odrzucam (mówię o bardzo bliskich kontaktach). Poza tym nigdzie nie pisałam, że nie doznałam do 24 roku życia pieszczot czy całowania z wieloma chłopakami (chociaż nie wiem co masz na myśli, pisząc z wieloma).To akurat nie stanowi dla mnie problemu. Hamulce pojawiają się,kiedy ktoś chce się ze mną kochać.

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

No dobra, jak tak sobie pomyślę, to ten wątek z rodzicami jest bez sensu (nie ma to jak zrzucić winę za swoje problemy na rodziców... )
vexd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 21:02   #35
kk888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 142
Dot.: Brak wiedzy, doświadczenia, wstyd.

.

Edytowane przez kk888
Czas edycji: 2014-11-23 o 08:23
kk888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 00:08   #36
ZhaliaMoon
Przyczajenie
 
Avatar ZhaliaMoon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 26
Dot.: Brak wiedzy, doświadczenia, wstyd.

Ze mną też nigdy rodzice nie rozmawiali o seksie. W sumie moja mama głupio to wszystko rozegrała. Bo z ojcem absolutnie na te tematy nigdy nie rozmawiałam. Ale jak miałam wyjechać gdzieś z moim chłopakiem (miałam 18 lat), to jedyne co słyszałam od mamy to 'tylko wszystko z głową'. Dla mnie to znaczyło tyle co 'nie bzykaj się bez zabezpieczenia'. Ale jak jej powiedziałam, że chcę iść do ginekologa po tabletki, doznała niemałego szoku, że 'tak wcześnie zaczęłam współżycie'...

vexd: skoro twierdzisz, że nikogo nie dopuszczasz blisko siebie, a masz za sobą całowanie i pieszczoty, znaczy dla mnie tyle, że miziać się można z kimkolwiek, ale do typowego stosunku musi dojść z tym jednym jedynym. Tak ja to rozumiem z Twojej wypowiedzi. Cóż każdy sam sobie ustala granice.
ZhaliaMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 00:06   #37
jackRyder
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Dot.: Brak wiedzy, doświadczenia, wstyd.

[QUOTE=kaguya;39547881]Kiedyś tzn?
Bo facet "boi się", że kobieta może być bardziej doświadczona od niego. Ale boją sie ci, co mają niskie poczucie wartości.[/QUOTE

tu sie z toba zgodze
do autorki weszlem na twoj watek przypadkowo i przezylem taka sytuacje tylko od meskiej stronykolezanki dobrze radza wyluzuj
ja ze swoja obecna kobieta(ktora tez byla dziewica)na poczatku jako ten starszy i doswiadczony tez mialem stres mimo wszystko wiesz kiedy jest uczucie zaufanie to hamulce puszczaja i mozna popuscic wodze fantazji
bo kiedy masz obok kogos kto jest ci bliski w kazdym sensie ogranicza cie tylko wyobraznia...mozesz wierzyc na slowo dobra rada ode mnie nic na sile...
moja pani chciala brzydko mowiac odbebnic pierwszy raz tylko po to zeby bylo...ale na nasze szczescie trafilismy na siebie i teraz mi dziekuje ze zmienilem jej swiatopoglad w tej sprawieja jej zreszta tez glownie za zaufanie i uczuciepozdrawiam
jackRyder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:24.