Problem z płytką u paznokcia . - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-15, 22:21   #1
Anymus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Angry

Problem z płytką u paznokcia .


Witam . Jak widać po nicku jestem mężczyzną i mam problem z krótkimi płytkami od paznokci . Problem jest w tym że nie lubie miec długich paznokci , lecz po obcieciu zostanie ok. 2mm skórki co mnie denerwuje bo np: nie moge się podrapać lub podnieść jakiegoś płaskiego przedmiotu z podłogi . . Czy jest jakiś produkt dla mężczyzn który mógłby mi pomóc ?
Liczę na pomoc
Pozdrawiam
Anymus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 23:32   #2
Verri
Raczkowanie
 
Avatar Verri
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Inny Świat
Wiadomości: 289
Dot.: Problem z płytką u paznokcia .

nie ma żadnego magicznego produktu który pomoże Ci z Twoim problemem. Albo taka Twoja uroda i po prostu masz krótką tą różową część pod paznokciem albo złą pielęgnacją dłoni sobie ją skróciłeś.
Ja znam tylko jeden sposób na "odbudowę" tej różowej części paznokcia, a mianowicie odstaw nożyczki, przestań grzebać pod paznokciami, zacznij paznokcie piłować zostawiając jednak odrobinę dłuższy paznokieć. Po jakimś czasie (nie łudź się tylko bo to może być i rok) ta różowa część zacznie się nadbudowywać i będzie się robiła coraz dłuższa. Sama miałam taki problem kiedy w gimnazjum obgryzałam pazury. To co mi zostało wtedy na łapach w żaden sposób nie dało się nazwać paznokciami. Więc systematycznie co kilka dni (bardzo szybko mi rosną paznokcie) piłowałam je pilnikiem na prosto/kwadratowo czy jak to zwać. Zawsze zostawiałam ok 1 mm paznokcia dłuższego, żeby nie piłować tak do końca płytki. Po jakimś czasie ta różowa część robiła się dłuższa i teraz mogę się pochwalić na prawdę ładnymi paznokciami.
Jednak to wymaga czasu i systematyczności.
Jeśli ktoś zna inny sposób to też chętnie się dowiem.
__________________
"I don't want to start any blasphemous rumours
But I think that God's got a sick sense of humor
And when I die I expect to find Him laughing"

Depeche Mode
Verri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 11:12   #3
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: Problem z płytką u paznokcia .

nie grzebać pod paznokciami niczym, nie obgryzać (!), nie używać metalowego pilniczka tylko papierowy lub szklany, uważać na nie (bo różowa część paznokcia wydłuża się przez tzw przyrost czyli pod spodem narasta taka cienka warstwa naskórka; biała część paznokcia to po prostu odklejenie się paznokcia od tej skóry, więc trzeba być ostrożnym by jej nie naruszać i żeby narastała). to niestety wymaga czasu. pomocne jest też olejowanie - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=687679 zobaczcie tylko na efekty Majowej Rosy.
autor tego wątku jest mężczyzną, ale zobacz jak Majowej Rosie wydłużyła się różowa część paznokcia, wychodzi jej już poza opuszki palców! możesz sobie sprawić jakiś olejek i zakraplać, wiele naturalnych olei ma orzechowe nuty, wcale nie damskie
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-16 12:12:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:09.