typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda? - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-17, 19:00   #811
Yvonne21
Przyczajenie
 
Avatar Yvonne21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Witam !

Wizaż sledze od jakiegos czasu, jednak dopiero teraz zaczełam sie udzielac
Znalazłam ten temat i chciałam zapytac czy ja reprezentuje słowiańską urode...? Słyszałam kilka razy taką opinie i chciałabym znac wasze
Yvonne21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 15:34   #812
Alicjia
Przyczajenie
 
Avatar Alicjia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Wiadomości: 13
Lightbulb Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

cytat z historycy.org
Cytat:
Bajki o niebieskookich blondynach ściętych na "pazia" i obsiewających pola na Mazowszu nauka obaliła już dawno.

Prawda jest dużo bardziej kolorowa - tzn. Prasłowianie skądkolwiek by nie pochodzili to mieszali się na pewno od samego początku z innymi ludami, myślę tu np. o "śniadych" sarmatach czy "jasnych" germanach zamieszkujących polskie ziemie w czasach świetności IR,na Bałkanach z np.: z Trakami czy Ilirami. Badania genetyczne wykazują że nawet Rosjanie którzy uważają się za najbardziej "czystych" Słowian mają sporo genów mongolskich .

Polacy nigdy nie wyglądali jednolicie antropologicznie, dowodzą tego chociażby portrety trumienne polskiej szlachty z końca XVI i XVII w. Biorąc pod uwagę że szlachta "krzyżowała się" głównie między sobą, można wysnuć wnioski że przodkowie naszych szlachetków również byli "niejednolicie rasowi".

Wydaje, że nie ma czegoś takiego jak "słowiański typ urody", bo ile ludzi tyle opinii na ten temat, rumiana blondynka, smukła szatynka... każdy ma własne zdanie na ten temat, a do tego Słowianie dzielą się na zachodnich (np. my), wschodni (Rosjanie) i chyba południowych. Za duże różnice, by można było mówić o jednym typie.

Jeżeli chodzi o stereotypowy wizerunek Słowianki to wygląda
tak
lub tak
Można sobie wybrać, co komu bardziej pasuje
Alicjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 15:41   #813
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Alicjia Pokaż wiadomość
cytat z historycy.org


Wydaje, że nie ma czegoś takiego jak "słowiański typ urody", bo ile ludzi tyle opinii na ten temat, rumiana blondynka, smukła szatynka... każdy ma własne zdanie na ten temat, a do tego Słowianie dzielą się na zachodnich (np. my), wschodni (Rosjanie) i chyba południowych. Za duże różnice, by można było mówić o jednym typie.

Jeżeli chodzi o stereotypowy wizerunek Słowianki to wygląda
tak
lub tak
Można sobie wybrać, co komu bardziej pasuje
Dokładnie
Dlatego też za każdym, gdy czytam, że ktoś nie ma problemów, by poznać Polaka za granicą (z wyglądu rzecz jasna), to wpadam w zadumę - jak on to robi. Jesteśmy bardzo zróżnicowani i przemieszani, ale to raczej działa na plus.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 10:29   #814
odee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: tam gdzie udaje się zatrzymać czas
Wiadomości: 15
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Bardzo ciekawy wątek. I ile typów urody. Zawsze uważałam swoją urodę za słowiańską chociaż raz zostałam wzięta za Francuzkę raz za Brazylijkę (oba przypadki we Włoszech).
odee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 22:28   #815
DorotB&B
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

ooo bardzo ciekawy wątek.. przeczytałam niemal cały hehe czy mogłabym też prosić, abyście wyraziły zdanie i na temat mojego typu urodu? Obecnie mieszkam we Francji i ciekawi mnie czy ludzie po wyglądzie mogli by rozpoznać, że pochodzę ze słowiańskich stron
Z góry bardzo Wam dziekuję

Dodam jeszcze, że mam piwne oczy i naturalny kolor włosów
DorotB&B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 17:28   #816
tusia13pl
Rozeznanie
 
Avatar tusia13pl
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
GG do tusia13pl
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Ja także byłabym bardzo wdzięczna za analizę. Niestety nie mam urody słowiańskiej, przynajmniej na moje oko . Jednak chciałabym się upewnić. Dodaję zdjęcie oraz link do strony gdzie prosiłam o analizę kolorystyczną i dodałam więcej fotografii
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=363108
tusia13pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 05:42   #817
mol510
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

hehheheheeeh no super, przepraszam, przepraszam, przepraszam za mój "grzech kolorystyczny" zapomniałem, że jestem na forum wizaż.pl. Czy jak człowiekowi jest zimno to nie może założyć czegoś co ma pod ręką, nawet jeśli to jest nieciekawe w zestawieniu kolorystycznym? lepsze zapewne jest ryzyko przeziębienia, niż lans towarzysko-stylistyczny? przykro mi ale nie podzielam Twojego zdania, zresztą prosiłem o odpowiedź na moje pytanie i jeśli nie miałaś nic do powiedzenia w tamtym temacie to zupełnie nie rozumiem słów twojej krytyki? czujesz się dowartościowana? lepiej ci z tym? Pozdrawiam!
mol510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-16, 14:18   #818
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 14:44   #819
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Falabella z kolorem włosów raczej nie trafiłaś, ale taki stereotyp faktycznie dalej funkcjonuje.

A Forumowiczki wyżej IMHO mają słowiańską urodę. Oczywiście jesteśmy w większości tak pomieszani, że podręcznikowego Słowianina, to ze świecą szukać

Tusia13pl - kształt oczu i buzi sugeruje mi neo-dubian, czyli prościej mówiąc Słowiankę wschodnią (tak jak częściowo ja).

Mam tyko problem z Odee. Zdjęcie dość niewyraźne i lekko prześwietlone, więc nie widzę dobrze dokładnego kształtu nosa, twarzy.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 19:08   #820
tusia13pl
Rozeznanie
 
Avatar tusia13pl
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
GG do tusia13pl
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Falabella z kolorem włosów raczej nie trafiłaś, ale taki stereotyp faktycznie dalej funkcjonuje.

A Forumowiczki wyżej IMHO mają słowiańską urodę. Oczywiście jesteśmy w większości tak pomieszani, że podręcznikowego Słowianina, to ze świecą szukać

Tusia13pl - kształt oczu i buzi sugeruje mi neo-dubian, czyli prościej mówiąc Słowiankę wschodnią (tak jak częściowo ja).

Mam tyko problem z Odee. Zdjęcie dość niewyraźne i lekko prześwietlone, więc nie widzę dobrze dokładnego kształtu nosa, twarzy.
Całkiem możliwe Tata jest ze wschodniej Polski, więc kto wie czy kiedyś moja rodzina nie mieszkała jeszcze dalej Kolor włosów mam po mamie, która jest z centrum. Mój tata ma prawie czarne :P

Edytowane przez tusia13pl
Czas edycji: 2010-04-16 o 19:09
tusia13pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 19:21   #821
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Witam
Też chciałabym sie dowiedziec czy mam słowianska urodę Tu sa moje zdjęcia: https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=8583

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2010-04-16 o 19:22
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-08, 16:27   #822
nibyukrainka
Przyczajenie
 
Avatar nibyukrainka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 9
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Mam 1,63 wzrostu.Mam ciemno brązowe włosy i brązowe oczy.Mam malinowego koloru usta.Tata mi mówił ze jestem w połowie Ukrainką ale jakoś mu nie wierzę.Mam dosyć dużą noge jak na swój wiek.Mam bardzo jasną karnację.Wszyscy mówią że jestem podobna do taty a do mamy trochę.

Edytowane przez nibyukrainka
Czas edycji: 2010-06-08 o 16:32 Powód: zapomnienie czegoś dopisać
nibyukrainka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 12:10   #823
Patrishaize
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Debno
Wiadomości: 2
Cool Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Natomiast ja... jestem dziwna xd i wcale piekna nie jestem .. mam duze oczy , kiedys mi kuzynka powiedziala ze mam oczy jak azjatka... o losie xD typowo dziwny nos ^^ i waskie ale pelne usta jak u azjatki takie w ksztalcie serca xD i owalna twarz . natomiast wlosy brazowe xD jestem niska jakies 150 , i drobna szczupla i smiesznie to wyglada xD

Edytowane przez Patrishaize
Czas edycji: 2010-06-29 o 12:21
Patrishaize jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 13:47   #824
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Patrishaize Pokaż wiadomość
Natomiast ja... jestem dziwna xd i wcale piekna nie jestem .. mam duze oczy , kiedys mi kuzynka powiedziala ze mam oczy jak azjatka... o losie xD typowo dziwny nos ^^ i waskie ale pelne usta jak u azjatki takie w ksztalcie serca xD i owalna twarz . natomiast wlosy brazowe xD jestem niska jakies 150 , i drobna szczupla i smiesznie to wyglada xD
Na tych zdjęciach nic nie widać.

Do oceniania typu urody potrzebne są zwykłe, nie stylizowane zdjęcia - najlepiej bez makijażu i en face.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 11:41   #825
nibyukrainka
Przyczajenie
 
Avatar nibyukrainka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 9
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Oceńcie
nibyukrainka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 12:27   #826
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Ja wiele wiele razy słyszałam że mam słowiański typ urody.
Mam bardzo jasne włosy (nie farbowane), niebieskie oczy. Jestem drobna.
(dodaję zdjęcia - robione dla forum moje makijaże stąd taki makijaż )
Ostatnio byłam na wakacjach na Furtewenturze i tam beż problemu rozpoznawano że jestem Polką więc chyba moja uroda jest w jakiś sposób charakterystyczna.
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie




Edytowane przez tylkokasia
Czas edycji: 2010-07-06 o 12:33
tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 13:13   #827
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomości: 394
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Kolor oczu i włosów nie jest ważny przy rozpoznawaniu słowiańskiego typu urody a rysy twarzy, te według mnie są jak najbardziej słowiańskie
__________________
ehhh
Delave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 23:48   #828
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Nibyukrainka - Słowianka wschodnia (owal buzi)

Delave - chyba też Słowiańskie rysy, ale ostry makijaż mnie trochę rozprasza

Tak mi przeczucie mówi, ale ja ekspertem nie jestem.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 02:52   #829
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomości: 394
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

No cóż, nasz "słowiański" ekspert odszedł od nas już dawno a ja miałam egzaminy tylko ze sztuki, obyczajów i kultury oralnej słowian ale cech antropologicznych to już mi poskąpili
__________________
ehhh
Delave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-06, 19:45   #830
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Słowian nie rozpoznaje się po kolorze włosów czy oczu.. po tym nie można określić urody słowiańskiej.
Słowian rozpoznaje się po kształcie czaszki , kształcie twarzy, osadzenie oczu, ogólna budowa.
Kolor oczu czy włosów jest raczej brany pod uwagę dopiero w ostatecznym etapie.

Generalizując:
Słowianie różnią się od Germanów/Skandynawów przede wszystkim kształtem twarzy.. Słowianie mają bardzo często twarze "pulchne", co sprawia, że nasze rysy twarzy łagodnieją, to jest szczególnie widoczne u Polaków i Słowian zachodnich. Jeżeli zwrócicie bardziej uwagę na przypadkowych ludzi na ulicy to można tą cechę zauważyć naprawdę często. Słowianie są też znani z wysokich kości policzkowych, co bardziej widoczne jest u Słowian Wschodnich ( wnioski z moich obserwacji). Nasze oczy są szeroko osadzone, a np. większość Skandynawów ma bardzo blisko osadzone oczy, i "kwadratowe", pociągłe twarze.
Słowianki - słyną z drobnej budowy ciała jednak bardzo kobiecej, czego nie można zauważyć u Germanek.

Z cech zewnętrznych czyli tych ostatnich, po których rozpoznaje się urodę słowiańską to zazwyczaj jasna cera, RÓŻNOKOLOROWE oczy, lecz nie czarne, włosy każdy kolor od jasnego blondu po brąz, lecz nigdy nie czarne.
Kiedyś w Europie każdy miał ciemne oczy dopiero później nastąpiła mutacja genetyczna, która spowodowała rozpowszechnienie się jasnego koloru oczu, który powstał z OCZU CIEMNYCH.
Na świecie istnieje stereotyp , że Polacy to blondyni o niebieskich oczach. Oczywiście jesteśmy jednym z krajów gdzie dominuje jasny kolor włosów i oczu stąd ten stereotyp. Jakby spojrzeć to jest w tym trochę prawdy, ale niewiadomo czy tak wyglądała początkowa uroda Słowian, gdyż jasne oczy i włosy mogły powstać w wyniku mieszania się Słowian z Germanami, Skandynawami oraz krajami Bałtyckimi.

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez tylkokasia Pokaż wiadomość
Ja wiele wiele razy słyszałam że mam słowiański typ urody.
Mam bardzo jasne włosy (nie farbowane), niebieskie oczy. Jestem drobna.
(dodaję zdjęcia - robione dla forum moje makijaże stąd taki makijaż )
Ostatnio byłam na wakacjach na Furtewenturze i tam beż problemu rozpoznawano że jestem Polką więc chyba moja uroda jest w jakiś sposób charakterystyczna.
Chyba robisz też filmy z makijażami na youtube ? Coś wydaje mi się, że Cię widziałam

Edytowane przez de_wu
Czas edycji: 2010-08-06 o 19:18
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 12:15   #831
clevlen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

przeczytalam caly watek i nadal mam watpliwosci co do mojego typu urody . Większosc mowi ze jestem slowianka inni ze holenderka. czy mozecie okreslic moj typ urody?? bede bardzo wdzieczna
__________________
clevlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 22:02   #832
ShaoYen
Raczkowanie
 
Avatar ShaoYen
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 96
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Tak czytam czytam i czytam i w końcu nie wiem jakie to są słowiańskie rysy
Ale chyba takie jak moje - tak usłyszałam, jak byłam za granicą, na Cyprze. Kobieta w recepcji była przekonana, że jestem Rosjanką, nawet zaczęła do mnie mówić po rosyjsku Potem wytłumaczyła, że to moje rysy ją zmyliły. A mianowicie: jasnobrązowe włosy o rudawym odcieniu, dosyć "szeroka" twarz, duże, okrągłe oczy w kolorze ciemnego miodu, wydatne usta, jasna cera bez piegów... To chyba słowiański typ?

Może później wstawię zdjęcie...

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

Cytat:
Napisane przez clevlen Pokaż wiadomość
przeczytalam caly watek i nadal mam watpliwosci co do mojego typu urody . Większosc mowi ze jestem slowianka inni ze holenderka. czy mozecie okreslic moj typ urody?? bede bardzo wdzieczna

Wydaje mi się, że nie masz słowiańskich rysów. Masz za drobną twarz i niebieskie oczy... Może raczej to są skandynawskie?

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Tak więc proszę Chodzi mi o sam kształt twarzy, oczu, ust... (o nos nie pytam, bo okropny jest;p)
__________________
It's a quarter after one
I'm all alone
and I need you now...

Said I wouldn't call
but I've lost all control
And I need you now...



Edytowane przez ShaoYen
Czas edycji: 2010-08-18 o 22:06
ShaoYen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 22:40   #833
sandziaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Hej!
Ktoś kiedyś mi powiedział że wyglądam jak słowianka bo mam urodę słowianki więc tak:
jasna cera
duże szare lub niebieskie oczy
włosy jasny lub ciemny bląd i to chyba tyle ,ale to już wiesz bo większość tak tą urode opisuje służe pomoca więcej pytań mam chęć na kilka odpowiedzieć ! !
sandziaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 09:34   #834
nibyukrainka
Przyczajenie
 
Avatar nibyukrainka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 9
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Mam mała siostrę i chciałabym wiedzieć czy ona tez ma słowiańską urodę

http://img237.imageshack.us/img237/7535/imgp0620i.jpg


Edytowane przez nibyukrainka
Czas edycji: 2011-02-21 o 19:16
nibyukrainka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 16:43   #835
margaritaa
Wtajemniczenie
 
Avatar margaritaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 932
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

hej fajny wątek swoją droga kilka razy słyszałam, ze mam słowiański typ urody, ale wg mnie powinnam mieć trochę jaśniejsze włosy a mam ciemny blond. Jak myślicie?
__________________
Znamy wiele przypadków kobiet posiadających nieskazitelnie czyste mieszkania i wyjątkowo brudne dusze.

Edytowane przez margaritaa
Czas edycji: 2010-08-19 o 21:29
margaritaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 19:39   #836
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomości: 394
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez margaritaa Pokaż wiadomość
hej fajny wątek swoją droga kilka razy słyszałam, ze mam słowiański typ urody, ale wg mnie powinnam mieć trochę jaśniejsze włosy a mam ciemny blond. Jak myślicie?
Przeczytaj wątek... było w nim kilkanaście razy wspomniane, że Słowiańska uroda to nie mega jasne włosy a niebieskie oczy a rysy twarzy! To samo tyczy się sandziaaa, naprawdę tak trudno przeczytać nawet kilka ostatnich postów? bez zdjęć (które wyraźnie pokazują twarz) nic nie da się powiedzieć
__________________
ehhh

Edytowane przez Delave
Czas edycji: 2010-08-19 o 19:43
Delave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 10:20   #837
hawana2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 132
GG do hawana2002 Send a message via Skype™ to hawana2002
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Porównując Polskę z innymi krajami śmiało można powiedzieć,że jesteśmy `blond` krajem. Podobnie zresztą jak Ukraina,Rosja,Białoruś mamy jaśniejszy typ urody chociaż,oczywiście!,dużo u nas brunetów,brunetek. Ale slowiański typ urody,który ja mam szczęscie mieć,to skarb będą np. w Hiszpanii.
hawana2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 13:40   #838
Kloe
Zadomowienie
 
Avatar Kloe
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 195
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Hej, a co powiecie o mnie?
Mam słowiańską urodę?
Kloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 21:21   #839
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez ShaoYen Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że nie masz słowiańskich rysów. Masz za drobną twarz i niebieskie oczy... Może raczej to są skandynawskie?
Drobna twarz raczej wyklucza urodę skandynawską. Skandynawowie (typ nordycki) mają dość wysokie czaszki i długie twarze.

Znalazłam ciekawą stronkę. O, proszę:

http://www.zgapa.pl/zgapedia/Typolog...ologiczna.html

Teraz możecie sobie poszperać i porównać siebie z opisami.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 22:13   #840
Ylaa
Rozeznanie
 
Avatar Ylaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 636
GG do Ylaa
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Ha, właśnie moja kuzynka z Francji poznaje głównie Polski po kształcie twarzy i jak na razie się nie pomyliła. Polki/Słowianki mają bardzo charakterystyczne rysy twarzy, które się strasznie wyróżniają w tłumie różnych narodowości.
Ylaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-19 11:53:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:24.