Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-25, 18:56   #2911
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Tutaj:
https://www.ecco-verde.pl/uoga-uoga-...klad-w-proszku
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 21:09   #2912
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez sand Pokaż wiadomość
Nie widzę tego kliknęłabym nowy podkład, Creamy Bisque zbyt żółty teraz mi się wydaje, chyba się go pozbędę..
Sand, daj znac jakbys chciala pozbyc sie Creamy Bisque, nagle nabralam checi, zeby wyprobowac ten kolor, choc bylam pewna, ze z lucy nic juz nie chce .
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 21:40   #2913
Bejdi
Rozeznanie
 
Avatar Bejdi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 504
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny,do suchych dłoni polecam krem Ahava.Próbki można dostac w Superpharm,no ale cena Ja poluje na allegro.

Pseudofeministka tak,u mnie problem suchych skórek,placków i podrażnienien występuje w okresie grzewczym.Co roku to samo.
Ze kwasu hialuronowego nie można z olejami??? Ja tylko tak używam.Być moze to jest przyczyna.
Nie wiem...ktoś mi doradził,że olej to dobry przewodnik i mieszam kropelkę olejku z opuncji figowej z kroplą hialuronowego
Ogólnie oleje solo nie dają rady,wiem,ale chciałam dać szanse temu duetowi.
Możesz mi napisac z jakim kremem używasz kwasu?
Bejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 21:48   #2914
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 880
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny może wy mi pomożecie. Pytałam już w innym wątku ale nie dostałam odpowiedzi. Mam problem bo nie wiem co nałożyć pod podkład mineralny (sypki). Do tej pory używałam tylko podkłady drogeryjne, lejące w tubkach. Niestety każdy nałożony pod krem czy filtr powodował, że moja buzia szybko się świeciła, a co najgorsze taki podkład źle się rozprowadzał i miałam czasami plamy. Dlatego jak gdzieś wychodziłam nie nakładałam smarowidła na twarz. Myłam tylko buzię, później przemywałam tonikiem i na to kładłam podkład. Ewentualnie nakładałam jakiś specyfik na rozszerzone pory. Moja cera ostatnio nie wygląda dobrze więc stwierdziłam, że zaopatrzę się w jakiś podkład mineralny i wszystkie ciężkie fluidy odstawię. Kupiłam na razie kilka próbek Annabelle Minerals. Będę na dniach testować. Tylko co tu nałożyć pod
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 22:03   #2915
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

agatanaturalnie, musisz próbować, bo co u mnie bedzie świetne, u ciebie moze sie nie sprawdzić. Normalnie poleciłabym ci jakies lekkie serum nawilżające, ale idzie zima i serum może byc za mało treściwe.
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 22:11   #2916
sand
Zakorzenienie
 
Avatar sand
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 8 087
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez syshda Pokaż wiadomość
Champagne niedostępny ale dzięki za link, nie znałam tego sklepu
Cytat:
Napisane przez Bejdi Pokaż wiadomość
Dziewczyny,do suchych dłoni polecam krem Ahava.Próbki można dostac w Superpharm,no ale cena Ja poluje na allegro.

Pseudofeministka tak,u mnie problem suchych skórek,placków i podrażnienien występuje w okresie grzewczym.Co roku to samo.
Ze kwasu hialuronowego nie można z olejami??? Ja tylko tak używam.Być moze to jest przyczyna.
Nie wiem...ktoś mi doradził,że olej to dobry przewodnik i mieszam kropelkę olejku z opuncji figowej z kroplą hialuronowego
Ogólnie oleje solo nie dają rady,wiem,ale chciałam dać szanse temu duetowi.
Możesz mi napisac z jakim kremem używasz kwasu?
Ja też tak używam - żel hialuronowy zmieszany z olejem najczęściej kładę to na noc na twarz.
__________________

sand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 22:14   #2917
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 880
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez syshda Pokaż wiadomość
agatanaturalnie, musisz próbować, bo co u mnie bedzie świetne, u ciebie moze sie nie sprawdzić. Normalnie poleciłabym ci jakies lekkie serum nawilżające, ale idzie zima i serum może byc za mało treściwe.
Masz rację najlepszy sposób to testowanie. A czy zimą warto stosować jakiś filtr pod minerałki czy wystarczy tylko jakiś krem?
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-25, 22:15   #2918
sand
Zakorzenienie
 
Avatar sand
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 8 087
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez syshda Pokaż wiadomość
Sand, daj znac jakbys chciala pozbyc sie Creamy Bisque, nagle nabralam checi, zeby wyprobowac ten kolor, choc bylam pewna, ze z lucy nic juz nie chce .
Jasne, odezwę się u mnie leży już tylko nieużywany w pudełku
__________________

sand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 22:30   #2919
Bejdi
Rozeznanie
 
Avatar Bejdi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 504
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Spokoju mi to nie dawało i znalazłam na B.U

» Jako Dwufazowy nawilżacz w połączeniu z wybranym olejem lub serum-olejkiem. Dwufazowy nawilżacz można według upodobania aplikować w dwojaki sposób:
1 - Nałożyć na łyżeczkę miarową lub zagłębienie dłoni porcję Żelu hialuronowego, dodać kilka kropli olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę. Stosunek fazy olejowej do żelowej reguluje się w zależności od potrzeb i rodzaju cery. W przypadku cery tłustej dodajemy mniejszą ilość olejku, w przypadku cery suchej większą ilość olejku.
2 - Najpierw zaaplikować kilka kropli olejku, odczekać od kilku do 20 minut i dopiero następnie nałożyć warstwę Żelu hialuronowego, dobrze wmasowując i wklepując w skórę.

Ale może spróbuje teraz z kremem.

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

Syshda Sand może napiszecie na watku "biblioteka kolorystyczna" odcienie Waszych podkładów.Niejednej wizażance to pomoże,a już na pewno mnie,bo widze że podobne lica mamy
Bejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 22:41   #2920
sand
Zakorzenienie
 
Avatar sand
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 8 087
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Bejdi Pokaż wiadomość
Spokoju mi to nie dawało i znalazłam na B.U

» Jako Dwufazowy nawilżacz w połączeniu z wybranym olejem lub serum-olejkiem. Dwufazowy nawilżacz można według upodobania aplikować w dwojaki sposób:
1 - Nałożyć na łyżeczkę miarową lub zagłębienie dłoni porcję Żelu hialuronowego, dodać kilka kropli olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę. Stosunek fazy olejowej do żelowej reguluje się w zależności od potrzeb i rodzaju cery. W przypadku cery tłustej dodajemy mniejszą ilość olejku, w przypadku cery suchej większą ilość olejku.
2 - Najpierw zaaplikować kilka kropli olejku, odczekać od kilku do 20 minut i dopiero następnie nałożyć warstwę Żelu hialuronowego, dobrze wmasowując i wklepując w skórę.

Ale może spróbuje teraz z kremem.

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

Syshda Sand może napiszecie na watku "biblioteka kolorystyczna" odcienie Waszych podkładów.Niejednej wizażance to pomoże,a już na pewno mnie,bo widze że podobne lica mamy
Ja to mogę zamieszanie tylko wprowadzić u mnie jest cała paleta - jaśniejsze i ciemniejsze, goldeny, neutrale, żółtki i warmy czasami wydaje mi się, że dany podkład dobrze pasuje, za jakiś czas mi już nie leży.. albo odwrotnie - odkrywam zapomniane próbki tak jak teraz z Uoga Uoga. Ale mogę wpisać się do biblioteki , może komuś to pomoże
__________________

sand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 22:48   #2921
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 346
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Bejdi Pokaż wiadomość
Dziewczyny,do suchych dłoni polecam krem Ahava.Próbki można dostac w Superpharm,no ale cena Ja poluje na allegro.

Pseudofeministka tak,u mnie problem suchych skórek,placków i podrażnienien występuje w okresie grzewczym.Co roku to samo.
Ze kwasu hialuronowego nie można z olejami??? Ja tylko tak używam.Być moze to jest przyczyna.
Nie wiem...ktoś mi doradził,że olej to dobry przewodnik i mieszam kropelkę olejku z opuncji figowej z kroplą hialuronowego
Ogólnie oleje solo nie dają rady,wiem,ale chciałam dać szanse temu duetowi.
Możesz mi napisac z jakim kremem używasz kwasu?
Nie no ogolnie zel HA jak najbardziej mozna z olejami, ale u mnie taka mieszanka w ogole sie nie sprawdzila. Cera wygladala brzydko. Oleje sa tez dosc specyficzne jezeli chodzi o walory pielegnacyjne. Moim zdaniem je lepiej dodawac kapkami, tak jak zel HA do porcji kremu.

Odnosnie kremow to w sumie na nie az tak nie zwracam uwagi tzn. jako tako zwracam uwage na sklad, zeby nie bylo zadnych zapychaczy, ale nie mam w tym wzgledzie jakichs swoich typow. Kremy traktuje bardziej jako baze, zeby dodac wlasnie ten zel HA czy olejowe serum z witamina c. Ostatnio dostalam probki kremu na noc z Vianka, wiec ztym mieszalam, wczesniej mialam krem regenerujacy z Biochemii Urody, a jeszcze wczensiej jakis krem Babci Agafii i serum. Jeszcze wczesniej mieszalam z Sylveco brzozowym.

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:44 ----------

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Dziewczyny może wy mi pomożecie. Pytałam już w innym wątku ale nie dostałam odpowiedzi. Mam problem bo nie wiem co nałożyć pod podkład mineralny (sypki). Do tej pory używałam tylko podkłady drogeryjne, lejące w tubkach. Niestety każdy nałożony pod krem czy filtr powodował, że moja buzia szybko się świeciła, a co najgorsze taki podkład źle się rozprowadzał i miałam czasami plamy. Dlatego jak gdzieś wychodziłam nie nakładałam smarowidła na twarz. Myłam tylko buzię, później przemywałam tonikiem i na to kładłam podkład. Ewentualnie nakładałam jakiś specyfik na rozszerzone pory. Moja cera ostatnio nie wygląda dobrze więc stwierdziłam, że zaopatrzę się w jakiś podkład mineralny i wszystkie ciężkie fluidy odstawię. Kupiłam na razie kilka próbek Annabelle Minerals. Będę na dniach testować. Tylko co tu nałożyć pod
Ja kiedys tez tak mialam. I w sumie nadal mam. Ale fajnie sprawdza sie u mnie Pharmacemris krem hydrolipidowy z kapka zelu Ha. Tak jak pisalam wczesniej podklady ladniej wygladaja i dluzej sie utrzymuja, wiec ja bym polecala ten sposob. Nie dosc , ze ochrona anty UV, to ten krem w ogole nie bieli, ladnie sie wchlania, nic sie po nim nie swieci.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-25, 23:31   #2922
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Przy filtrach jest lepeij chwilę poczekać, aż się wchłonie, bo jak za szybko to i placki i filtr bedzie sie scierac,wiec tylko zastygajace wchodza w gre,
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 13:37   #2923
anxann
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 103
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Co do Uoga Uoga- najlepiej zrobić sobie wycieczkę na Litwę Tam są za 20 euro.
Ja mam 631 i w opakowaniu jest minimalnie ciemniejszy od Neauty Golden Light, na ręce też, ale po roztarciu nie ma dużej różnicy w jasności odcieni. 631 jest nieco bardziej brzoskwiniowy od Goldenów Neauty, które dla mnie nie są typowo ciepłe i słoneczne, tylko neutalno/chłodno żółte. Są to jednak różnice kosmetyczne, mogę nosić jeden kolor na prawej stronie twarzy, a drugi na lewej i jest ok.
632 próbowałam tylko w drogerii, ale dla mnie za pomarańczowe to było, nawet przy tak lekkim kryciu jak w Uoga ;-)
Aha, Uoga można nałożyć naprawę sporo i nie ciastoli.

Najtrwalszy makijaż mam na Vichy dry-touch. Dodatkowo trochę podbija krycie.

Edytowane przez anxann
Czas edycji: 2016-10-26 o 13:39 Powód: dodanie informacji
anxann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 20:50   #2924
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 880
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ja kiedys tez tak mialam. I w sumie nadal mam. Ale fajnie sprawdza sie u mnie Pharmacemris krem hydrolipidowy z kapka zelu Ha. Tak jak pisalam wczesniej podklady ladniej wygladaja i dluzej sie utrzymuja, wiec ja bym polecala ten sposob. Nie dosc , ze ochrona anty UV, to ten krem w ogole nie bieli, ladnie sie wchlania, nic sie po nim nie swieci.
Jakiś czas temu przeszłam na naturalne kosmetyki także szukam raczej jakiegoś kremu z filtrem z jak najmniej szkodliwym składem. Miałam ostatnio La Roche Posay Anthelios SPF30 anti-shine ale pod podkład się nie nadawał. Solo dobrze się sprawdził. Myślę czy by nie kupić emulsji z zieloną herbatą SPF30 marki 100% Pure. Ona nawilża i łagodzi więc myślę, że idealnie sprawdzi się na co dzień po makijaż.
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 21:56   #2925
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 346
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Wiesz chyba wszystkie to przechodzilysmy Ja tez miałam zajawke na to co "naturalne". Tylko, ze naturalna pielegnacja jest dość specyficzna i zbyt ortodoksyjne podejście wcale dobrze się nie sprawdza Z tego zamilowania do naturalnego , pozostalo mi czytanie skladow. Ale dobrym kosmetykom drogeryjnym nie odmawiam , bo tez chce jakos wygladac
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 23:31   #2926
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 880
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Wiesz chyba wszystkie to przechodzilysmy Ja tez miałam zajawke na to co "naturalne". Tylko, ze naturalna pielegnacja jest dość specyficzna i zbyt ortodoksyjne podejście wcale dobrze się nie sprawdza Z tego zamilowania do naturalnego , pozostalo mi czytanie skladow. Ale dobrym kosmetykom drogeryjnym nie odmawiam , bo tez chce jakos wygladac
Na składach aż tak bardzo się nie znam. Kupuję kosmetyki z certyfikatami w sprawdzonych sklepach internetowych z naturalnymi kosmetykami. Pielęgnację od dawna stosuję naturalną, nie testowana na zwierzętach. Właśnie jestem na etapie zmiany też kolorówki stąd te wszystkie pytania. Jakoś przestały mnie kręcić zakupy w Douglasie czy na promocji w Rossmanie. Jedyne nienaturalnie produkty, które mam zamiar używać to profesjonalne farby do włosów bo tylko dzięki nim mogę tak naprawdę uzyskać wymarzony kolor. No i oczywiście perfumy bo tu głównie liczy się zapach. Mam kilka ulubionych i choćby się waliło i paliło nie zamienię na nic innego.

Wysłane z Huawei P8 Lite
__________________

Edytowane przez agatanaturalnie
Czas edycji: 2016-10-27 o 23:32
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 18:17   #2927
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 880
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez sand Pokaż wiadomość
Czy kojarzycie może w którym sklepie najkorzystniej można kupić podkład Uoga Uoga? Nie znalazłam go nigdzie poza Plants for Beauty (chyba, że to wyłączny dystrybutor) ..
Kosmetyki Uoga Uoga można też kupić tutaj http://skarbiec-natury.pl/pl/producer/UOGA-UOGA/127 Sprawdzony sklep bo sama czasami w nim kupuje. W sklepie Ecco Verde są często promocję np. -10% na wszystkie kosmetyki, także przecenione. Warto zapisać się do newslettera i śledzić.
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 12:14   #2928
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Ech ja nie wiem, niby krycie gąbeczką daje lepsze krycie, a ja chyba nie umime tym operować, bo lepeij mi idzie pędzlem xd
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 10:18   #2929
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Moim danie Uoga Uoga najlepiej kupować z ich strony online (litewskiej nie angielskiej). Mają także fajne kosmetyki pielęgnacyjne, nieraz u nich zamawiałam(zamawiam do niemiec i przesyłka kosztuje 6 euro) i dostawałam w gratisie pełnowymiarowy kosmetyk
Podkład Uoga Uoga to taki mój must have
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-03, 10:23   #2930
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 880
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Jak sobie radzicie z suchymi skórkami? Od kilku dni testuję podkłady mineralne. Mimo iż pod kładę krem to nadal widać suche miejsca na twarzy, co trochę nieładnie wygląda.
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 10:28   #2931
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Jak sobie radzicie z suchymi skórkami? Od kilku dni testuję podkłady mineralne. Mimo iż pod kładę krem to nadal widać suche miejsca na twarzy, co trochę nieładnie wygląda.
Używasz peelingu?
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 12:07   #2932
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 880
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość
Używasz peelingu?
Nie gdyż mam cerę trądzikową. Ale zakupiłam sobie peeling enzymatyczny z BU i mam zamiar stosować raz w tygodniu.
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-04, 22:12   #2933
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cześć dziewczyny. Znalazłam ten wątek przypadkiem i się dołączam, bo ciekawe rzeczy tu piszecie
Ja minerałoholiczką nie jestem, o sposobach ich aplikacji za wiele nie wiem, bo i nie miałam z tym żadnego problemu, ale zawsze się czegoś nowego można dowiedzieć.
No więc u mnie to wygląda tak: nie mam żadnej choroby skóry, ale bardzo muszę uważać na to, czego używam (tłusta cera do niedawna trądzikowa, wrażliwa skóra na całym ciele, wiecznie wysychające dłonie i usta, bardzo łatwo mi zapchać zarówno skórę na twarzy jak i na nogach), to czytam składy kosmetyków i bardzo starannie dobieram kosmetyki, a zwłaszcza lubię te delikatne i naturalne, bo mi nie szkodzą. Stosunkowo niedawno dowiedziałam się o kosmetykach mineralnych i od tego czasu szukałam ich długo. Mieszkam w GB, a tu nie jest to takie super proste. Zwłaszcza, że czytam tylko polskie blogi. W końcu udało mi się dobrać podkład mineralny w The Body Shop, w odcieniu golden beige. Ja się w lecie bardzo opalam, a w zimie jestem kompletnym bladziochem. Do tej pory używałam podkładu Lirene anti-age w odcieniu 01 i świetnie się dopasowywał do odcienia skóry. Poleciła mi go koleżanka, która jest prawie biała i też z powodzeniem używa tego odcienia, a u mnie nie odcinał się ani latem ani zimą. Niestety ten mineralny z The Body Shop się tak nie dopasowuje, więc poluję teraz na przecenę, żeby kupić na zimę jakiś jaśniejszy odcień, bo moja skóra już zaczyna blednąć. On normalnie kosztuje 15 funtów, ale na przecenie można go kupić za 5, więc warto czekać
Do tej pory robiłam tak, że na co dzień używałam podkładu mineralnego, a od wielkiego wyjścia Lirene, bo super kryje. Teraz już tak się przyzwyczaiłam, że nawet na specjalne okazje nakładam tylko mineralny. Ostatnio wykończyłam Lirene i chyba już nie kupię drogeryjnego podkładu.
Z aplikacją i wyglądem podkładu nie mam problemu. Nakładam go bardzo małymi porcjami pędzelkiem do 3 warstw, a potem jeszcze na wszelki wypadek przejeżdżam twarz pędzlem kabuka. Pędzel przed aplikacją strzepuję tak dokładnie, że podkład aż fruwa w powietrzu. Oglądam się w lustrze pod światło, czy gdzieś nie przesadziłam. Byłam zdziwiona, jak dobrze się rozprowadza. Czasami nakładam na krem, czasami bez; zależy, czy moja skóra woła o nawilżenie. Mam cerę tłustą znormalizowaną, więc nie świeci się w ciągu dnia, suche skórki mi się nie zdarzają i nie mam żadnych wyprysków do zatuszowania, co najwyżej zaskórniki zamknięte. No, czasem się zdarza, że zatuszuję coś korektorem jak wyskoczy. Korektor mam drogeryjny, cienie do powiek też (ale rzadko używam) i na razie nie szukam tych kosmetyków w wersji mineralnej. O cerę dbam w taki sposób: wieczorem mycie żelem, olejowanie i z reguły krem, rano mycie tonikiem i czasem krem, raz w tygodniu parówka twarzy i od czasu do czasu jakaś maseczka z ogórka, marchewki, glinki, kwasu hialuronowego albo co tam mam w domu.
Mój podkład naprawdę super się trzyma. Do fluidu używałam jeszcze różu (mozaika NYX rose) i rozświetlacza, bo tak krył, że musiałam nadać twarzy trójwymiarowości, ale podkład mineralny wygląda moim zdaniem tak naturalnie, że już niczego nie nakładam oprócz tuszu do rzęs. Lubię zresztą nieskomplikowany makijaż - pasuje do mojego nieskomplikowanego ubioru.
Polubiłam mineralny podkład, bo nie zapycha, nic się do niego nie przykleja, nie sciera się, nie roluje i ogólnie zachowuje się jakby go nie było.
No i tyle długim i wyczerpującym wstępem. Podsumowując: dzień dobry

---------- Dopisano o 00:12 ---------- Poprzedni post napisano o 00:00 ----------

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Jak sobie radzicie z suchymi skórkami? Od kilku dni testuję podkłady mineralne. Mimo iż pod kładę krem to nadal widać suche miejsca na twarzy, co trochę nieładnie wygląda.
Ja co prawda teraz nie mam już takich problemów, ale czasem używam pod makijaż serum z silikonami. Miałam takie z Ava z kwasem hialuronowym. Takie serum z silikonem tworzy na skórze film. Moim zdaniem to lepsze niż drogeryjne bazy pod makijaż, bo odżywia i nie wysusza. Mnie się Ava skończyła, ale myślę o zakupie jakiegoś innego serum z silikonami przed zimą. Spróbuj, może zadziała
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/

Edytowane przez chabrymakiistokrotki
Czas edycji: 2016-11-04 o 22:07
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-05, 22:02   #2934
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

chabrymakiistokrotki, super, że znalazłaś swoj sposób na podkład.
Jeślibys chciała w przyszłości wypróbować inne podklady mineralne to w WB masz Lily Lolo, Earthncity, Bare Minerals, a w Polsce najłatwiej dostępne jest Annabelle, które kosztuje chyba cos ok. 35 zl za 4g.
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 08:03   #2935
sand
Zakorzenienie
 
Avatar sand
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 8 087
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez syshda Pokaż wiadomość
Sand, daj znac jakbys chciala pozbyc sie Creamy Bisque, nagle nabralam checi, zeby wyprobowac ten kolor, choc bylam pewna, ze z lucy nic juz nie chce .
Cytat:
Napisane przez sand Pokaż wiadomość
Jasne, odezwę się u mnie leży już tylko nieużywany w pudełku
Użyłam ostatnio kilka razy Creamy Bisque i chyba jednak nie będę się go pozbywać.. świetnie kryje moje zaczerwienienia na policzkach

używam teraz od kilku dni próbek pudru Kapoka tree z Pixie jako bazy i pudru Flawless silk z LL na wykończenie - doskonały zestaw matująca baza i satynowe wykończenie, skuszę się na solniczkę tego pudru z Pixie ale z LL poczekam na jakąś promocję
__________________

sand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 22:10   #2936
Bejdi
Rozeznanie
 
Avatar Bejdi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 504
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Syshda Sand przypominam się w sprawie zdjeć

A mnie znowu coś wysuszyło.Albo Flawless Silk LL albo HD Earthnicity
Każdego uzyłam jednorazowo
Dlatego czekam na zdjęcia porównywalne Lucy please i zamawiam podkład oraz puder wykończeniowy z nadzieją że mi posłuży.


I wrócę jeszcze do tematu kwasu hialuronowego,może komus pomogę.Faktycznie,jak pisała Pseudofeministka kwas HA w połączeniu z olejami nie kazdemu słuzy.Tyle czasu się męczyłam a okazało się,że wystarczy go z kremem połączyć, Dzikuje

Edytowane przez Bejdi
Czas edycji: 2016-11-08 o 22:21
Bejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 06:32   #2937
sand
Zakorzenienie
 
Avatar sand
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 8 087
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Fotka już jest w wątku LM

Ja dzisiaj testowo AM Sunny fair.. do tej pory AM to były dla mnie najgorsze minerały, warzyły się na twarzy w każdej formule, z każdą bazą, bez bazy itd. A dzisiaj wygląda naprawdę dobrze, może to kwestia złuszczania i nawilżania, w każdym razie biję się w piersi nie takie złe te minerały
__________________

sand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 06:55   #2938
Bejdi
Rozeznanie
 
Avatar Bejdi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 504
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Sand,tak widziałam.Jeszcze raz dziękuje

U mnie z AM odwrotnie.Na początku naszej znajomosci byłam zadowolona,wraz z czasem co raz gorzej.Zaczeły się warzyć.
Biorę pod uwagę to że może wpływ pogody,bo zimą sprawowały się dobrze a wraz ze wzrostem temperatury pojawiały się problemy i doszło do tego,że mnie zapychały.
Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło,dzięki temu szukam zamienników i poznaje inne minerałki Nie zarzekam się,że do AM nie wróce.
Teraz wielkie nadzieje pokładam w Pixie i Lucy.
Bejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 08:57   #2939
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez sand Pokaż wiadomość
Użyłam ostatnio kilka razy Creamy Bisque i chyba jednak nie będę się go pozbywać.. świetnie kryje moje zaczerwienienia na policzkach

używam teraz od kilku dni próbek pudru Kapoka tree z Pixie jako bazy i pudru Flawless silk z LL na wykończenie - doskonały zestaw matująca baza i satynowe wykończenie, skuszę się na solniczkę tego pudru z Pixie ale z LL poczekam na jakąś promocję
Nie ma problemu, ja tez tak mam, ze wracam do czasowo porzuconych podkładów. Na zimę i tak będę używała Cream z Lucy, a o tym Creamy Bisque myślałam na lato.

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Bejdi Pokaż wiadomość
Syshda Sand przypominam się w sprawie zdjeć

A mnie znowu coś wysuszyło.Albo Flawless Silk LL albo HD Earthnicity
Każdego uzyłam jednorazowo
Dlatego czekam na zdjęcia porównywalne Lucy please i zamawiam podkład oraz puder wykończeniowy z nadzieją że mi posłuży.
Ja wrzuciłam trochę zdjęć w wątku Lucy, napisz mi jakiego jeszcze porównania potrzebujesz.

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Dziewczyny, potrzebuję porady.
Mam w najbliższym otoczeniu nastolatkę (12 lat), która meczy mnie, że absolutnie potrzebuje podkładu, bo ma brzydką cerę. Obiektywnie ma cerę ładną, w odcieniu oliwkowym, normalną, w zimie przesuszoną, ze sporadycznie pojawiającymi się niedoskonałościami i wypryskami.
W jej szkole nie można się używać tuszu, czy błyszczyków, ale dzieczynki z klasy używają podkładów drogeryjnych. Ostatnio widziałam jej koleżanki i szczerze mówiąc maiłam ochotę zaciągnąć je do łazienki i zmyć tę tapetę. Z jednej strony dziewczyny oglądają kanały urodowe i czytają blogi, a z drugiej bazują na łatwo dostępnych, tanich podkładach drogeryjnych, zwykle za ciemnych. A efekt jest wiadomo jaki (sama popełniałam te błędy, tylko byłam starsza, więc to chyba jest jakiś postęp? ;-)
Wymyśliłam sobie, że może doradzę jej korektor punktowo i do tego jakiś delikatny puder mineralny, tak żeby miała satysfakcję, że korzysta z dorosłych kosmetyków, a sobie krzywdy nie zrobiła.
Co byście poleciły? Budżet, jak to u nastolatki, ograniczony. Trochę to ma być takie placebo, bo jej cera na razie nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów. Tyle tylko, żeby ten puder nie przesuszał.
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 07:16   #2940
Bejdi
Rozeznanie
 
Avatar Bejdi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 504
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Syshda chciałam zobaczyc porównanie Lucy do LL i Amilie w świetle dziennym,ale Sand już wrzuciła fotki.
Jeszcze raz Wam dziękuje

A co do jakiegoś delikatnego minerału na początek,to mnie tylko LL przychodzi do głowy.No ale nie mieści się w kryteriach o których piszesz,bo cena i jesli twarz nie jest odpowiednio pielęgnowana/nawilżana to może wysuszyć. A może przekonasz nastolatkę do kremu BB? Własnie taki ma LL i na jej potrzeby wydawałby się idealny.
Bejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 10:16:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.