Żywica na ubraniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-13, 18:53   #1
muminkowa_pani
Raczkowanie
 
Avatar muminkowa_pani
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: stargard szcz
Wiadomości: 113

Żywica na ubraniu


Hej Panie Domowe!
Z okazji dzisiejszego dnia 13 piątku, "postanowiłam", że usiądę na ławce z żywicą na oparciu Żywiczka superaśnie przesączyła się ze sweterka na bluzkę i mam teraz dwa ubrania w niej. Chciałam dowiedzieć się, czy jest sposób na wypranie tej żywicy z ubrań, a nie pojedyncze jej ścieranie. Wujek google radzi mi spirytus i wszelkie rozpuszczalniki i bawienie się w każdą plamkę oddzielnie, a jest ich sporo na swetrze. Wolałabym może w czymś wypłukać...? Co radzicie? W ogóle, radzicie coś? Proszę o pomoc.
__________________
Mam marzenia, nie cele w życiu. Marzenia brzmią bardziej romantycznie.
muminkowa_pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 20:07   #2
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Żywica na ubraniu

Cytat:
Napisane przez muminkowa_pani Pokaż wiadomość
Hej Panie Domowe!
Z okazji dzisiejszego dnia 13 piątku, "postanowiłam", że usiądę na ławce z żywicą na oparciu Żywiczka superaśnie przesączyła się ze sweterka na bluzkę i mam teraz dwa ubrania w niej. Chciałam dowiedzieć się, czy jest sposób na wypranie tej żywicy z ubrań, a nie pojedyncze jej ścieranie. Wujek google radzi mi spirytus i wszelkie rozpuszczalniki i bawienie się w każdą plamkę oddzielnie, a jest ich sporo na swetrze. Wolałabym może w czymś wypłukać...? Co radzicie? W ogóle, radzicie coś? Proszę o pomoc.
Możesz wypłukać w tym rozpuszczalniku , spirytusie.
Tylko przedtem zrobić próbę na niewidocznej części odzieży jak ten rozpuszczalnik działa , aby swetra czy bluzki nie zniszczyć całkowicie.
A potem wyprać w szarym mydle a następnie w pralce lub ręcznie jak zwykle w używanych detergentach.

Może podłożyć ręczniki papierowe pod te plamy i polać te miejsca zaplamione to będzie szybciej niż tamponowanie każdej plamki?

Słyszałam jeszcze o wywabianiu plam z żywicy takim rozpuszczalnikiem do pianki montażowej jaką się do wstawiania okien stosuje.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 20:53   #3
muminkowa_pani
Raczkowanie
 
Avatar muminkowa_pani
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: stargard szcz
Wiadomości: 113
Dot.: Żywica na ubraniu

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Możesz wypłukać w tym rozpuszczalniku , spirytusie.
Tylko przedtem zrobić próbę na niewidocznej części odzieży jak ten rozpuszczalnik działa , aby swetra czy bluzki nie zniszczyć całkowicie.
A potem wyprać w szarym mydle a następnie w pralce lub ręcznie jak zwykle w używanych detergentach.

Może podłożyć ręczniki papierowe pod te plamy i polać te miejsca zaplamione to będzie szybciej niż tamponowanie każdej plamki?

Słyszałam jeszcze o wywabianiu plam z żywicy takim rozpuszczalnikiem do pianki montażowej jaką się do wstawiania okien stosuje.
kurcze. będzie trzeba się przejść w takim razie do sklepu dzięki
__________________
Mam marzenia, nie cele w życiu. Marzenia brzmią bardziej romantycznie.
muminkowa_pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-13 21:53:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:45.