Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-13, 13:28   #361
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Ja nie lubie torbaczy, wychodza takie jak na wpol zaborcjonowanrle do tej torby XD
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 13:29   #362
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Hahahaha

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 13:31   #363
empress83
Raczkowanie
 
Avatar empress83
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 221
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
A to fakt. Moim zdaniem ludzki noworodek jest chyba najbrzydszym ze ssaków. A przynajmniej brzydszego nie widziałam.
To prawda noworodki nie należą do ładnych (no chyba, że dla matki)...
chociaż np. mulatki albo (poprawnie politycznie) mali "afroamerykanie" to dzieci, które wyglądają znacznie lepiej, bo nie są takie zasinione, czerwone itp.
Dobrze że zdjęcia z tej sesji nie są w kolorze... to było by mało przyjemnie. I chyba nie do końca rozumiem, czemu kładzie się matce takie "ofaflunione" dziecko a nie czyste.

Dziewczyny a zastanawiałyście się dlaczego tak jest, że jedne kobiety dostają bzika na pkt chęci posiadania dziecka a drugie mają wstręt?
Wiem dlaczego nie przepadam za dziećmi i co mnie w nich wkurza, ale osoby, które chcą mieć dziecko nie zauważają tego, albo ich odbiór jest inny... Jak myślicie co ma na to wpływ? Jak wy to odbieracie i z czego u Was to wynika?
empress83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 14:02   #364
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Skoro dali reportaż z porodu, to proponuję reportaż z "tworzenia" potomka.
Zdjęcia są fajnie zrobione, ale nie rozumiem wrzucania ich do neta.
Tego typu treści w necie nie brakuję Z przodu, z tyłu, z boku... do wyboru do koloru.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 14:03   #365
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Nie wiem, z czego wynika, ale nigdy mnie nie rozczulały bobaski. Raczej zawsze się małych dzieci brzydziłam.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 14:04   #366
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez empress83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a zastanawiałyście się dlaczego tak jest, że jedne kobiety dostają bzika na pkt chęci posiadania dziecka a drugie mają wstręt?
Wiem dlaczego nie przepadam za dziećmi i co mnie w nich wkurza, ale osoby, które chcą mieć dziecko nie zauważają tego, albo ich odbiór jest inny... Jak myślicie co ma na to wpływ? Jak wy to odbieracie i z czego u Was to wynika?
A to jest ciekawe pytanie.
Nie wiem, w jakim stopniu ma to wpływ, ale ja jestem jedynaczką, małych dzieci w rodzinie nie było więc jako dziecko/nastolatka sama nie miałam z nimi styczności. Tyle, ze ja od najmłodszych at nie miałam takiego parcia "mąż, dziecko, ślub w białej sukni - kolejność dowolna". Dodatkowo mnie małe dzieci drażnią ze względu na to, że się drą, piszczą, biegają, wymagają ciągłej uwagi - no, przeszkadza mi to. Pracuję zawodowo, po pracy potrzebuję spokoju i ciszy.

A tak przy okazji... rozmawiałam ostatnio z przyjaciółką - ona się zbliża do menopauzy i za każdym razem, jak dostaje okres to się poniekąd cieszy - że to znaczy, ze "jeszcze jest kobietą" - a ja bym tak chciała już tego nie mieć...! Przez lata brałam pigułki i miałam spokój, od jakiegoś roku z różnych względów, zrezygnowałam z antykoncepcji hormonalnej i znów się co miesiąc muszę męczyć
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 14:27   #367
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Najwiekszy wstrect mialam kiedy wiedzialam, ze ciaza zniszczy mi zycie a dziecko zostanie mi odebrane do wychowania przez rodzicow, bo ja oczywiscie nie dam rady, a cih metody wychowawcze sa niestety po prostu złe. Kiedy wiedzialam, ze to bedzie oznaczało ogromny wstyd, porażkę życiową oczywistą dla wszystkich, że jestem po prostu głupia jakaś i już do niczego w życiu nie dojdę.

A potem jak skończyłam studia, zaczełam pracować to mi ten wstręt przeszedł, jak mam wizję wychowywania dziecka we własnym domu po swojemu to już wygląda to inaczej. Do tego mam straszna fobie przed porodem naturalnym a majac wlasne pieniadze moge to zrobic jak chce. Kolezanka zaszla w ciaze w wieku 16 lat i jej rodzina dopilnowala, zeby w szpitalu jej nie podali niczego na ból za kare. Wszyscy jej życzyli bolesnego porodu i taki miała. Do tego nacieli ja tak, ze potem miala problemy i musiala tez to panstwowo leczyc, czyli wiadomo, terminy na za milion lat. Takie zachowanie rodziny jeszcze bardziej mnie wtedy przeraziło.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-14, 14:42   #368
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez empress83 Pokaż wiadomość
I chyba nie do końca rozumiem, czemu kładzie się matce takie "ofaflunione" dziecko a nie czyste.
Dlatego, że ważny jest kontakt skóra do skóry od razu po porodzie. Możesz o tym przeczytać np. tutaj http://www.rodzicpoludzku.pl/Porod/P...a-godzina.html

Cytat:
Dziewczyny a zastanawiałyście się dlaczego tak jest, że jedne kobiety dostają bzika na pkt chęci posiadania dziecka a drugie mają wstręt?
Moim zdaniem to po prostu kwestia osobnicza. Tak samo, jak niektórzy lubią np. kawę, a inni jej nie lubią.

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
A tak przy okazji... rozmawiałam ostatnio z przyjaciółką - ona się zbliża do menopauzy i za każdym razem, jak dostaje okres to się poniekąd cieszy - że to znaczy, ze "jeszcze jest kobietą" - a ja bym tak chciała już tego nie mieć...! Przez lata brałam pigułki i miałam spokój, od jakiegoś roku z różnych względów, zrezygnowałam z antykoncepcji hormonalnej i znów się co miesiąc muszę męczyć
W ogóle to strasznie głupi pomysł miała natura, żeby kobieta musiała co miesiąc krwawić Ja sama nic wartościowego w comiesięcznym krwawieniu nie widzę. Jasne, jest to jakiś element bycia kobietą, ale według mnie bezsensowny i irytujący, a nie pozwalający cieszyć się własną kobiecością.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 14:44   #369
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
W ogóle to strasznie głupi pomysł miała natura, żeby kobieta musiała co miesiąc krwawić Ja sama nic wartościowego w comiesięcznym krwawieniu nie widzę. Jasne, jest to jakiś element bycia kobietą, ale według mnie bezsensowny i irytujący, a nie pozwalający cieszyć się własną kobiecością.
Pomysl byl, zeby co pol roku...
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 14:44   #370
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Najwiekszy wstrect mialam kiedy wiedzialam, ze ciaza zniszczy mi zycie a dziecko zostanie mi odebrane do wychowania przez rodzicow, bo ja oczywiscie nie dam rady, a cih metody wychowawcze sa niestety po prostu złe. Kiedy wiedzialam, ze to bedzie oznaczało ogromny wstyd, porażkę życiową oczywistą dla wszystkich, że jestem po prostu głupia jakaś i już do niczego w życiu nie dojdę.

A potem jak skończyłam studia, zaczełam pracować to mi ten wstręt przeszedł, jak mam wizję wychowywania dziecka we własnym domu po swojemu to już wygląda to inaczej. Do tego mam straszna fobie przed porodem naturalnym a majac wlasne pieniadze moge to zrobic jak chce. Kolezanka zaszla w ciaze w wieku 16 lat i jej rodzina dopilnowala, zeby w szpitalu jej nie podali niczego na ból za kare. Wszyscy jej życzyli bolesnego porodu i taki miała. Do tego nacieli ja tak, ze potem miala problemy i musiala tez to panstwowo leczyc, czyli wiadomo, terminy na za milion lat. Takie zachowanie rodziny jeszcze bardziej mnie wtedy przeraziło.
Sorry, ale to patologia jest a nie normalna rodzina. Dziewczynie współczuję takich rodziców, oby sama dla swojego taka nie była.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 14:50   #371
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Pomysl byl, zeby co pol roku...
Nadal uważam to za idiotyczny pomysł Zwłaszcza, że natura zmieniła koncepcję i teraz miesiączka, jak nazwa sugeruje, jest mniej więcej co miesiąc.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 14:50   #372
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
W ogóle to strasznie głupi pomysł miała natura, żeby kobieta musiała co miesiąc krwawić Ja sama nic wartościowego w comiesięcznym krwawieniu nie widzę. Jasne, jest to jakiś element bycia kobietą, ale według mnie bezsensowny i irytujący, a nie pozwalający cieszyć się własną kobiecością.
Świetną powieść z gatunku fantastyki ostatnio czytałam. Rzecz się dzieje w czwartym tysiącleciu, technika zaawansowana w stopniu magicznym, nie ma porodów tylko replikatory (a la sztuczna macica), bajery rowery, nanomedycyna itepe - i co? I nagle siada im cale zasilanie i wracaja technicznie i medycznie do czasów mniej więcej średniowiecza. I największym szokiem jest, jak kobiety znów maja okres a jedna to nawet w ciąże zachodzi i urodzić też musi naturalnie
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 14:59   #373
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Sorry, ale to patologia jest a nie normalna rodzina. Dziewczynie współczuję takich rodziców, oby sama dla swojego taka nie była.
Wieeeesz, to nie byla wpadka z chlopakiem ale puszczenie sie ze starym facetem, ktory obiecal zlote gory i ucieczka z domu. Mimo wszystko, trzeba znac umiar, porod moze zadecydowac o przyszlej wiezi matki z dzieckiem, jest czas i miejsce na kare i porod to zdecydowanie nie jest to.

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Nadal uważam to za idiotyczny pomysł Zwłaszcza, że natura zmieniła koncepcję i teraz miesiączka, jak nazwa sugeruje, jest mniej więcej co miesiąc.
Tylko szkoda, ze nie zostało to jak u wszystkich innych zwierzat, ruja/cieczka/sezon godowy dwa razy w roku i styka. Albo ogolnie moglo to byc rozwiazane jak u facetow, stare plemniki po prostu sie wymienia w domowym zaciszu nie ma potrzeby krwawic.

Moja kolezanka ma nawet dwa razy w miesiacu ;/ ma najkrotszy mozliwy cykl, 22 dni czy jakos tak.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 15:00   #374
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Pomysl byl, zeby co pol roku...
To do wykonania, wystarczą tabletki. Ja mam krwawienie z odstawienia średnio co 3 miesiące, bo częściej nie chcę.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 15:02   #375
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
To do wykonania, wystarczą tabletki. Ja mam krwawienie z odstawienia średnio co 3 miesiące, bo częściej nie chcę.
I nic sie przez to nie dzieje? Nie czujesz sie dziwnie ani nic? Dwa opakowania nieraz lacze, ale trzech to jeszcze nie laczylam.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 15:02   #376
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Tylko szkoda, ze nie zostało to jak u wszystkich innych zwierzat, ruja/cieczka/sezon godowy dwa razy w roku i styka.
Są zwierzęta, które tak, jak ludzie mają miesiączkę, ale nie wiem, jak często.

Cytat:
Albo ogolnie moglo to byc rozwiazane jak u facetow, stare plemniki po prostu sie wymienia w domowym zaciszu nie ma potrzeby krwawic.
Podobno i tak ⅔ endometrium ulega absorpcji, tylko ~⅓ jest wydalana. O ⅓ za dużo
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 15:09   #377
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
I nic sie przez to nie dzieje? Nie czujesz sie dziwnie ani nic? Dwa opakowania nieraz lacze, ale trzech to jeszcze nie laczylam.
Nic się nie dzieje i nie czuję się dziwnie.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 15:10   #378
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Ja niestety jestem z tych, co maja okrees morderce przez 6-7 dni. Mam goraczke, biegunke, zawroty glowy i boli jak diabli. A do tego pms, ze sie zabic chce, taka deprecha. Dziekuje Freyi i wszystkim swietym za tabletki i ibuprofen.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 15:38   #379
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
I nic sie przez to nie dzieje? Nie czujesz sie dziwnie ani nic? Dwa opakowania nieraz lacze, ale trzech to jeszcze nie laczylam.
ja cały czas łączę po dwa. Dwa opakowania, przerwa, dwa opakowania, przerwa. Jak łączyłam 3 to miałam w ostatnim plamienia, ale po dwa nic się nie dzieje a i szczęśliwsza jestem jak mam rzadziej krwawienie no i mam dużo słabsze niż przed stosowaniem tabletek.

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Ja niestety jestem z tych, co maja okrees morderce przez 6-7 dni. Mam goraczke, biegunke, zawroty glowy i boli jak diabli. A do tego pms, ze sie zabic chce, taka deprecha. Dziekuje Freyi i wszystkim swietym za tabletki i ibuprofen.
Ja bym zaczęła brać coś anty jak by mnie tak męczyło. Przed tabletkami miałam okresy po 5 dni, w tym 2 to były takie, że miałam rozwolnienie, nie mogłam stosować tamponów bo od razu źle się czułam na żołądku a leciało jak z kranu. Na tabletkach mam 3, góra 4 dni krwawienie z czego tylko drugi jest strasznie cieknący a pozostałe takie, że mi dwa tampony na dzień starczają.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 15:42   #380
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Biore teraz, nie mam partnera ale biore bo sie dzieki nim tak swietnie czuje, ze jeszcze dlugo nie zrezygnuje. W koncu po prostu zyje, nie licze nic, robie co chce, jadac w niedziele na spacer z psem gdzies nie musze zabierac ze soba paczki podpasek. A z tamponami mialam to samo, nasiakaly i cisnely.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 16:10   #381
201605061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 680
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Co sądzicie o dzisiejszej decyzji komisji europejskiej w kwestii bezwzględnej dostępności tabletki po bez recepty we wszystkich krajach ue?

Moim zdaniem super decyzja, nie za bardzo widziałam sens limitowania tych tabletek receptą. Jeszcze w razie W trzeba było by szukać lekarza, który ją wypisze i dodatkowo płacić za wizytę. Teraz idziesz do apteki i kupujesz - jak w cywilizowanym kraju.

Nie rozumiem jednak dlaczego tylko ellaone będzie dostępny bez recepty, a nie obydwa - ellaone i escapelle. Ale to już szczegół, ważne, że chociaż jedna z nich będzie łatwo dostępna.

Może dzięki temu na świat przyjdzie mniej niechcianych dzieci. Co to jest 120zł w obliczu posiadania niechcianego dziecka. Nic.

(Oczywiście nie popieram stosowania tych tabletek "dla zabawy", a jedynie w wyjątkowych przypadkach, gdy zwykła antykoncepcja zawiodła)

Edytowane przez 201605061000
Czas edycji: 2015-01-14 o 16:12
201605061000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 16:11   #382
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

dla mnie totalna glupota, szybko stanie sie to metoda antykoncepcyjna niepowaznych nastolatek.
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 16:14   #383
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Niepowazne jest ograniczanie dostepu nastolatkom do zabezpieczenia wolą rodziców lub jej brakiej, gdyby nie to nie byloby problemow.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 16:17   #384
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
dla mnie totalna glupota, szybko stanie sie to metoda antykoncepcyjna niepowaznych nastolatek.
Ich problem Dlaczego coś ma być ograniczone dla wszystkich bo mniejszość jest głupia i ma problemy z myśleniem?

Wysłane z telefonu, jem ogórki i literki
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 16:19   #385
201605061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 680
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
dla mnie totalna glupota, szybko stanie sie to metoda antykoncepcyjna niepowaznych nastolatek.
Już widzę nastolatki kupujące po kilka tabletek w miesiącu, każda po 120zł
201605061000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 16:22   #386
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Nastolatni nie sa takie az glupie, tylko i tak nie maja zbyt wielkiego pola do popisu. Ktos kiedys pisal artykul i dostepnosci prezerwatyw i sie okazalo, ze niektore sklepy sprawdzaja dowody przy sprzedazy. To takie udawanie, ze nie ma seksu przed 18stka.
Wprowadzajac tabletki po bez recepty powinno sie najpierw rozwiazac ten problem, bo faktycznie moze sie okazac, ze to sie stanie popularna metoda.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 16:24   #387
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Niepowazne jest ograniczanie dostepu nastolatkom do zabezpieczenia wolą rodziców lub jej brakiej, gdyby nie to nie byloby problemow.
Według mnie jest to jednak dyskusyjne. Tak jak ogólnie nie mam nic przeciwko dostępności tabletek PO bez recepty, tak jednak mam wątpliwości co do tego, czy osoby niepełnoletnie powinny mieć dostęp do silnych leków bez wiedzy i zgody rodziców. Zwłaszcza, że przecież rodzice są odpowiedzialni za własne dzieci, w tym, za ich leczenie.

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez zielona dziesiatka Pokaż wiadomość
Już widzę nastolatki kupujące po kilka tabletek w miesiącu, każda po 120zł
Są różne nastolatki, w tym takie z bogatych domów, dla których 120 zł to nie jest wielka kwota. Na pewno sama cena środków PO będzie zniechęcała wiele osób do ich regularnego stosowania, ale myślę, że znajdą się i takie osoby, które będą je brały za często.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 16:24   #388
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Moze nie kilka w miesiacu ale chociaz jedna na dwa. To i tak zdecydowanie za duzo. Moze chociaz jakis maly procent sie opamietal przed bzykankiem na dyskotece bo myslal o ciazy a teraz? Spoko-jakby co kupie se tabletke Ciekawe jak bardzo wzrosnie liczba chorob przenoszonych droga plciowa
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 16:31   #389
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Te, ktore puszczaly sie wczesniej, beda to robic i teraz. Kolejki do WR beda takie same. Ale chwala za ten niwielki krok w strone cywilizacji, na pohybel wszystkim skretynialym Terlikowskim tego swiata.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 16:31   #390
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Moze nie kilka w miesiacu ale chociaz jedna na dwa. To i tak zdecydowanie za duzo. Moze chociaz jakis maly procent sie opamietal przed bzykankiem na dyskotece bo myslal o ciazy a teraz? Spoko-jakby co kupie se tabletke Ciekawe jak bardzo wzrosnie liczba chorob przenoszonych droga plciowa
Nie rozumiem czym ty się przejmujesz. Uprawiasz przygodny seks bez gumki że boisz się rozprzestrzeniania chorób przenoszonych drogą płciową?

Wysłane z telefonu, jem ogórki i literki
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-03 19:05:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.