tabletki YAZ - zbiorczy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-22, 07:25   #61
vero9
Raczkowanie
 
Avatar vero9
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 30
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

ja dopiero biore kilka dni i wczoraj koszmarnie bolala mnie glowa i mam nadzieję, że to tylko coś z ciśnieniem (bo bole glowy to moje najwieksze obawy, przy novynette bolala mnie straszliwie az skonczylam je brac)
vero9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-22, 11:58   #62
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Ja dziś wzięłam pierwszą tabl, mam nadzieje że będą dobrze na mnie wpływać. Przy Novynette miałam podniesione ciśnienie, ale ogólnie dobrze się czułam.
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-22, 16:08   #63
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Ja ich nie mogłam nigdzie dostać. W końcu zrezygnowałam i nie biorę zadnych tabletek. Zdenerwowałam sie, jak lekarz może przepisać tabletki w momencie gdy nie ma ich w żadnej z aptek, skandal.... Miasto nie jest aż tak małe, bo Toruń Szczerze mówiąc od 2 tyg już nie szukam, pewnie teraz juz są , ale co mi teraz po nich/
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-22, 17:08   #64
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Ja ich nie mogłam nigdzie dostać. W końcu zrezygnowałam i nie biorę zadnych tabletek. Zdenerwowałam sie, jak lekarz może przepisać tabletki w momencie gdy nie ma ich w żadnej z aptek, skandal.... Miasto nie jest aż tak małe, bo Toruń Szczerze mówiąc od 2 tyg już nie szukam, pewnie teraz juz są , ale co mi teraz po nich/
Te tabletki pojawiły się w Krakowskich hurtowniach 13 stycznia, a ja dostałam receptę 12.

U Was mogą mieć zakaz od O.R
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-22, 19:56   #65
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez anka83krk Pokaż wiadomość
Te tabletki pojawiły się w Krakowskich hurtowniach 13 stycznia, a ja dostałam receptę 12.

U Was mogą mieć zakaz od O.R
W jednej aptece powiedziano mi, że nie ma odpowiednich zezwoleń. Tylko ci lekarze..... Zero myślenia.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-22, 20:02   #66
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez shanon25 Pokaż wiadomość
Hej,
to ta w kierunku Jana Pawła (po prawej stronie jadac w kierunku Ronda ONZ)
pozdr.
dzięki wstąpiłam jeszcze przed przeczytaniem postu do tej drugiej (w stronę Nowego Światu) i tam też były, zapłaciłam 38zł

dziś łyknęłam pierwszą tabletkę, za kilka dni dam znać jak samopoczucie (zwykle po pigułkach czułam się fatalnie)
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-22, 20:09   #67
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Teraz pewnie są dostępne u Ciebie w aptekach. Ja na początku jak pytałam to się na mnie patrzyli jakbym co najmniej po chińsku mówiła... Pytali co to jest itp. itd.
Musiałabyś zapytać, zawsze możesz zacząć brać w przyszłym miesiącu, a teraz poszukać czy są.
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 11:23   #68
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez anka83krk Pokaż wiadomość
zawsze możesz zacząć brać w przyszłym miesiącu, a teraz poszukać czy są.
Chciałabym, ale zastanawiam sie czy to rozsądne i dobre dla organizmu taka miesieczna przerwa i znowu tabletki.
Można tak?
W każdym razie moja gin zraziła mnie do siebie... Mówiłam jej podczas wizyty, z e tabletki muszę zacząć brać za 2 dni...Więcej doo niej nie pójdę. Poza tym, czy to nie dziwne, ze lekarze natychmiast proponują nowe na rynku tabletki.... a w gabinecie widać mnósto reklamowych gadzetów tego producenta.. Na gadzetach zapewne się nie kończy...
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 12:47   #69
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez niunia999 Pokaż wiadomość
ja od dwóch tygodni biorę YAZ, trudno było je dostać, płaciłam za nie 47zł ale pani w aptece powiedziała że to nowość i ceny trochę spadną, duża różnica cen jak u niektórych kosztują tabletki 35 a u mnie 47zł. Sa to moje pierwsze tabletki anty, choć skończył mi sie okres parę dni temu to nadal mam plamienia, ale w ulotce pisało że mogą występować nawet parę tygodni
47zl miesiecznie tylko w celu antykoncepcyjnym? gdyby chociaz byla pewnosc, ze bedzie po nich przykrych skutkow ubocznych...

ale przeciez mozna chyba brac Yasminelle przez 24 dni zamiast 21 i wyjdzie chyba taniej

moj organizm chyba jednak nie tolerowalby takiego systemu, po 19-20 tabletce Yasminelle czulam, ze organizm domaga sie "okresu", podbrzusze pobolewalo i czulam sie ociezala, jakbym miala jeszcze brac 3 dodatkowe tabletki w cyklu...

ale wiadomo, kazda kobieta jest inna, moze te, ktorym Yasminelle nie sluzyly, beda zadowolone z YAZ

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-01-24 o 12:49
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 15:26   #70
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Linka25Chciałabym, ale zastanawiam sie czy to rozsądne i dobre dla organizmu taka miesieczna przerwa i znowu tabletki.
Można tak?
W każdym razie moja gin zraziła mnie do siebie... Mówiłam jej podczas wizyty, z e tabletki muszę zacząć brać za 2 dni...Więcej doo niej nie pójdę. Poza tym, czy to nie dziwne, ze lekarze natychmiast proponują nowe na rynku tabletki.... a w gabinecie widać mnósto reklamowych gadzetów tego producenta.. Na gadzetach zapewne się nie kończy...

Jasne że można zrobić przerwę i po miesiącu zacząć brać dalej.
Ja sama poprosiłam o zmianę tabletek bo poprzednie źle znosiłam.

truskawkowawiosna
moj organizm chyba jednak nie tolerowalby takiego systemu, po 19-20 tabletce Yasminelle czulam, ze organizm domaga sie "okresu", podbrzusze pobolewalo i czulam sie ociezala, jakbym miala jeszcze brac 3 dodatkowe tabletki w cyklu...


To skład tabletek tak działa że organizm się "domaga" okresu.
Jeżeli bierze się tabletki o stałej porze to nie ma "przykrych skutkow ubocznych"


Ja zaczęłam brać Yaz i czuję się po nim dobrze
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 15:38   #71
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez anka83krk Pokaż wiadomość

To skład tabletek tak działa że organizm się "domaga" okresu.
Jeżeli bierze się tabletki o stałej porze to nie ma "przykrych skutkow ubocznych"


Ja zaczęłam brać Yaz i czuję się po nim dobrze
dzis mam chyba zacmienie umyslu, bo nie rozumiem nietkorych postow
Ad1:
ale przeciez Yaz i Yasminelle maja IDENTYCZNY sklad: typ progestagenu i dawke
roznica jest tylko w przyjmowaniu, Yasminelle bierzesz przez 21 dni a YAZ 24(hormonalne, bo pozostalych 4 placebo nie licze) z tego co zrozumialam.

poczytaj jeszcze raz posty Pani Smith, ja zrozumialam tak samo

Yasminelle bralam i wlasnie pod koniec opakowania czulam sie jak przed okresem, gdybym miala zrobic przerwe po 24 tabletce a nie 21 to chyba meczylabym sie bardziej...

Ad2: cyba nie masz pojecia o czym mowisz gdyby tak bylo, wszystkie chyba bralybysmy jeden typ tabletek o tej samej porze i nie byloby postow "po tabletkach xyz czuje sie okropnie"

tabletki hormonalne zawsze bralam regularnie, niemalze co do minuty, skutkow ubocznych nie odczuwam dopiero po 4 rodzaju tabletek, wiec ta teoria chyba sie nie sprawdza...

pare dni brania to za wczesnie, aby cokolwiek powiedziec...
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 16:09   #72
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
dzis mam chyba zacmienie umyslu, bo nie rozumiem nietkorych postow
Ad1:
ale przeciez Yaz i Yasminelle maja IDENTYCZNY sklad: typ progestagenu i dawke
roznica jest tylko w przyjmowaniu, Yasminelle bierzesz przez 21 dni a YAZ 24(hormonalne, bo pozostalych 4 placebo nie licze) z tego co zrozumialam.

poczytaj jeszcze raz posty Pani Smith, ja zrozumialam tak samo

Yasminelle bralam i wlasnie pod koniec opakowania czulam sie jak przed okresem, gdybym miala zrobic przerwe po 24 tabletce a nie 21 to chyba meczylabym sie bardziej...

Ad2: cyba nie masz pojecia o czym mowisz gdyby tak bylo, wszystkie chyba bralybysmy jeden typ tabletek o tej samej porze i nie byloby postow "po tabletkach xyz czuje sie okropnie"

tabletki hormonalne zawsze bralam regularnie, niemalze co do minuty, skutkow ubocznych nie odczuwam dopiero po 4 rodzaju tabletek, wiec ta teoria chyba sie nie sprawdza...

pare dni brania to za wczesnie, aby cokolwiek powiedziec...

Ogólny skład mają taki sam, ale w tabletkach masz różne dawki... Wystarczy poczytać ulotki...

Lekarz mi powiedział że jeżeli właśnie w ciągu pierwszych dni nie odczuje zmiany to mam przestać brać tabletki.
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 16:21   #73
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez anka83krk Pokaż wiadomość
Ogólny skład mają taki sam, ale w tabletkach masz różne dawki... Wystarczy poczytać ulotki...

Lekarz mi powiedział że jeżeli właśnie w ciągu pierwszych dni nie odczuje zmiany to mam przestać brać tabletki.
ale dziewczyny przeciez podawaly sklad i jest identyczny jak Yasminelle, a 4 tabletki to placebo

http://www.studentnews.pl/serwis.php...&l=30&id=37067

Ty przeczytaj, 4 tabletki to placebo, nawet na oficjalnej tronie tych tabletek to napisali
Cytat:
Reminder pills

The placebo or sugar pills in a birth control pill pack, also known as inactive pills. These do not contain hormones and are a different color from active pills. The purpose of reminder pills is to keep a woman in the habit of taking the Pill every day. The YAZ pill pack contains 24 active pills and four inactive pills. When you start to take the inactive pills, you usually get your period within a few days.
a wiec ich sklad jest totalnie bez znaczenia
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 16:40   #74
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ale dziewczyny przeciez podawaly sklad i jest identyczny jak Yasminelle, a 4 tabletki to placebo

http://www.studentnews.pl/serwis.php...&l=30&id=37067

Ty przeczytaj, 4 tabletki to placebo, nawet na oficjalnej tronie tych tabletek to napisali

a wiec ich sklad jest totalnie bez znaczenia

To może zwróć uwagę że w sumie tabletek masz 28...
a potem mów co kto ma czytać...
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 16:57   #75
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez anka83krk Pokaż wiadomość
To może zwróć uwagę że w sumie tabletek masz 28...
a potem mów co kto ma czytać...


24 tabletki sa aktywne, tak jak napisalam

naprawde nie rozumiesz? te 4 tabletki innego koloru sa zupelnie niepotrzebne, mozna ich nie brac, producent dolaczyl je dla "zapominalskich" kobiet

nie maja zupelnie znaczenia, wiec po co o nich wspominac

w zacytowanym fragmencie producent bardzo jasno napisal po co one sa, no chyba, ze ktos nie zna angielskiego...

placebo/tabletki z cukru/tabletki nieaktywne, nie maja nawet zadnego skladnika przeciwbolowego czy lagodzacego objawy PMS
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 17:23   #76
The High Priestess26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 59
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

truskawkowawiosna - na stronie 2 tego wątku toczyła się dyskusja o składzie, skład jest ten sam, ale w Yaz bierzesz 24 dni tabletki z hormonami, a w Yasminelle 21 dni, więc stężenie hormonów w organizmie będzie tutaj większe.
Yaz to nie jest to samo co Yasminelle, mnie lekarz przepisał je, gdy Yasminelle były dla mnie niedobre, powiedział, żebym spróbowała tych, więc to nie może być to samo.
The High Priestess26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 17:30   #77
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez The High Priestess26 Pokaż wiadomość
truskawkowawiosna - na stronie 2 tego wątku toczyła się dyskusja o składzie, skład jest ten sam, ale w Yaz bierzesz 24 dni tabletki z hormonami, a w Yasminelle 21 dni, więc stężenie hormonów w organizmie będzie tutaj większe.
Yaz to nie jest to samo co Yasminelle, mnie lekarz przepisał je, gdy Yasminelle były dla mnie niedobre, powiedział, żebym spróbowała tych, więc to nie może być to samo.
prosze przeczytaj jeszcze raz moje posty i Pani Smith

YAZ i Yasminelle roznia sie tylko systemem brania, przy YAZ dostajesz 24 dawki hormonu na miesiac a przy Yasminelle 21, wiec organizm moze zareagowac inaczej, mimo, ze dawki sa takie same

o tym caly czas piszemy, dlatego nie branie YAZ tak jak zaleca producent(24 aktywne +4placebo) = branie 24 tabletek Yasminelle pod rzad+ 4dni przerwy w braniu czegokolwiek.

a dlaczego Yasminelle Ci nie sluzyly, jesli mozna wiedziec? jakie wczesniej bralas?
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 17:30   #78
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość


24 tabletki sa aktywne, tak jak napisalam

naprawde nie rozumiesz? te 4 tabletki innego koloru sa zupelnie niepotrzebne, mozna ich nie brac, producent dolaczyl je dla "zapominalskich" kobiet

nie maja zupelnie znaczenia, wiec po co o nich wspominac

w zacytowanym fragmencie producent bardzo jasno napisal po co one sa, no chyba, ze ktos nie zna angielskiego...

placebo/tabletki z cukru/tabletki nieaktywne, nie maja nawet zadnego skladnika przeciwbolowego czy lagodzacego objawy PMS
No ja nie wiem po co o nich piszesz... w ogóle nie wiem o co Ci chodzi... Przyczepiłaś się tego składu jak nie wiem...
Ogólnie tabletki mają taką samą dawkę hormonu(te 24) z tym że mają różne skoncentrowanie w poszczególnych tabletkach, inaczej nie miało by znaczenia czy zaczynasz brać od 1 czy od 15 albo od końca
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 17:32   #79
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

stężenie nie będzie większe, a dłużej utrzymywane na poziomie jak w trakcie cyklu.
odsyłam jeszcze raz do mechanizmu powstawania krwawienia z odstawienia

i każda tabletka z 24 ma dokładnie taki sam skład (4 ostatnie jak wspomniała truskawkowa są puste), dokładnie taką samą dawkę hormonów. niestety powyższą wypowiedź uważam za herezję
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam

Edytowane przez pani_smith
Czas edycji: 2009-01-24 o 17:34
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 17:40   #80
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez anka83krk Pokaż wiadomość
No ja nie wiem po co o nich piszesz... w ogóle nie wiem o co Ci chodzi... Przyczepiłaś się tego składu jak nie wiem...
Ogólnie tabletki mają taką samą dawkę hormonu(te 24) z tym że mają różne skoncentrowanie w poszczególnych tabletkach, inaczej nie miało by znaczenia czy zaczynasz brać od 1 czy od 15 albo od końca
nie moge...

powiedz, ze zartujesz, bo nie moge uwierzyc, ze mozna miec ulotke przed nosem i wygadywac takie glupoty

nie ma znaczenia, ktora tabletke aktywna wezmiesz 1 czy 15 w kolejnosci, bo maja ten sam sklad
Cytat:
YAZ® provides an oral contraceptive regimen consisting of 24 active film coated tablets each containing 3 mg of drospirenone and 0.02 mg of ethinyl estradiol stabilized by betadex as a clathrate (molecular inclusion complex) and 4 inert film coated tablets. Other ingredients are lactose monohydrate NF, corn starch NF, magnesium stearate NF, hypromellose USP, talc USP, titanium dioxide USP, ferric oxide pigment, red NF. The inert film coated tablets contain lactose monohydrate NF, corn starch NF, povidone 25000 USP, magnesium stearate NF, hypromellose USP, talc USP, titanium dioxide USP.
jezeli ktos nie zna angielskiego

"24 aktywne tabletki, z ktorych KAZDA zawiera 3mg drospirenonu i 0,02 mg etinylestradiolu"

czyli KAZDA aktywna ma identyczny sklad!

dziwie sie, ze mozna brac lek na recepte i nawet nie miec pojecia o jego dzialaniu

czepiam sie, bo wprowadzasz innych w blad

The High Priestess26 doczytalam dlaczego Yasminelle Ci nie sluzyly, ale dziwie sie, ze lekarz nie zaproponowal zmiany na zupelnie inne

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-01-24 o 17:45
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 19:28   #81
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
stężenie nie będzie większe, a dłużej utrzymywane na poziomie jak w trakcie cyklu.
odsyłam jeszcze raz do mechanizmu powstawania krwawienia z odstawienia

i każda tabletka z 24 ma dokładnie taki sam skład (4 ostatnie jak wspomniała truskawkowa są puste), dokładnie taką samą dawkę hormonów. niestety powyższą wypowiedź uważam za herezję
Skoro piszę herezję...
Ulotka Yaz, str. 23..
Z uwagi na różnice w składzie tabletek konieczne jest rozpoczęcie stosowania od pierwszej tabletki na górze po lewej stronie i następnie przyjmowanie tabletek każdego dnia zgodnie z kierunkiem strzałek na blistrze.

Więc ja nikogo nie wprowadzam w błąd tym co piszę(jeśli tak to przepraszam) ja tylko przekazuję info z ulotki.
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 19:34   #82
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez anka83krk Pokaż wiadomość
Skoro piszę herezję...
Ulotka Yaz, str. 23..
Z uwagi na różnice w składzie tabletek konieczne jest rozpoczęcie stosowania od pierwszej tabletki na górze po lewej stronie i następnie przyjmowanie tabletek każdego dnia zgodnie z kierunkiem strzałek na blistrze.

Więc ja nikogo nie wprowadzam w błąd tym co piszę(jeśli tak to przepraszam) ja tylko przekazuję info z ulotki.
no wszystko sie zgadza, po prostu zle zrozumialas

roznica jest miedzy skladem tabletek aktywnych a placebo

chodzi o to, ze najpierw bierzesz tabletki, ktorych jest wiecej czyli 24, a potem dopiero te 4(sa innego koloru, tak?)

producent zalozyl, ze jednak kobietom moze sie pomieszac, dlatego zalecil branie jednym ciagiem od gory

ale tak naprawde mozesz brac co druga z blistra z tych aktywnych, to nie ma znaczenia, wazne, zebys dzien w dzien przez 24 dni brala po jednej aktywnej, dopiero jak wezmiesz wszystkie aktywne, zabierasz sie za pozostale 4
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 21:55   #83
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

@truskawkowawiosna - myślę, ze teraz już nie będzie wątpliwości, dobitniej się nie da (a swoją drogą - fajny nick )
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 11:06   #84
vero9
Raczkowanie
 
Avatar vero9
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 30
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

ja biore od tygodnia i jest na razie ok, chociaz nastroje nie takie, jakbym oczekiwala....ale zwalam na sesje a Wy jak?
vero9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-26, 05:22   #85
agiiis
Raczkowanie
 
Avatar agiiis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Inowrocław City
Wiadomości: 70
GG do agiiis
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Hej:)
Wcześniej brałam Yasminelle, a teraz lekarz przepisał mi Yaz, ponieważ miałam plamienie prawie dwutygodniowe i okres wystąpił od razu w 1 dniu bez tabletki, a normalnie pojawiał się w 3-4 :( Dodam, iż plamienie było dość obfite... prawie jak końcówka okresu. Wcześniej nie występowało u mnie plamienie.
Co prawda wzięłam dopiero 3 tabletki z blistra, ale już odczuwam ból głowy, i co dziwne- niechęć do jedzenia.
Mam nadzieję, że to zniknie z czasem. Wiadomo, przez początkowy okres brania organizm musi się przyzwyczaić i troszkę za wcześnie, aby cokolwiek stwierdzić.

Pozdrawiam:)
__________________
Nie ma mnie; nieczynna.
Jestem NORMALNA, czyli dla wielu INNA.
agiiis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 18:43   #86
kasiaso
Raczkowanie
 
Avatar kasiaso
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 193
GG do kasiaso
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

witam serdecznie, na forum trafiłam bo dostałam od gina receptę na YAZ , chciałam zapytac czy jest tu jakas kobitka z Katowic ktora juz kupowała ten lek i poradziła by mi gdzie najtaniej, ginekolozka uprzedzała mnie ze moga wystapic przejsciowe plamienia, dotychczas od 2 lat stosowałam YASMIN i byłam zadowolona, teraz zobaczymy ;-)))
kasiaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-29, 11:38   #87
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Poza tym, czy to nie dziwne, ze lekarze natychmiast proponują nowe na rynku tabletki.... a w gabinecie widać mnósto reklamowych gadzetów tego producenta.. Na gadzetach zapewne się nie kończy...
dokladnie o tym samym pomyslalam, jak przeczytalam ten watek.
najlepsze byl przypadek, jak dziewczyna weszla do ginekologa, ten jej zmienil od razu tabletki na Yaz, chociaz nie potrafil nic na ich temat powiedziec, bo DOPIERO CO PRZEDSTAWICIEL WYSZEDŁ masakra ;]

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ale przeciez Yaz i Yasminelle maja IDENTYCZNY sklad: typ progestagenu i dawke
roznica jest tylko w przyjmowaniu, Yasminelle bierzesz przez 21 dni a YAZ 24(hormonalne, bo pozostalych 4 placebo nie licze) z tego co zrozumialam.

pare dni brania to za wczesnie, aby cokolwiek powiedziec...
racja.

Cytat:
Napisane przez anka83krk Pokaż wiadomość
No ja nie wiem po co o nich piszesz... w ogóle nie wiem o co Ci chodzi... Przyczepiłaś się tego składu jak nie wiem...
Ogólnie tabletki mają taką samą dawkę hormonu(te 24) z tym że mają różne skoncentrowanie w poszczególnych tabletkach, inaczej nie miało by znaczenia czy zaczynasz brać od 1 czy od 15 albo od końca
jak juz ktoras dziewczyna pisala - herezje wypisujesz i nie potrafisz czytac ze zrozumieniem, niestety.

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
stężenie nie będzie większe, a dłużej utrzymywane na poziomie jak w trakcie cyklu.

i każda tabletka z 24 ma dokładnie taki sam skład (4 ostatnie jak wspomniała truskawkowa są puste), dokładnie taką samą dawkę hormonów. niestety powyższą wypowiedź uważam za herezję
mysle, ze juz jasniej sie nie da tego wytlumaczyc

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
no wszystko sie zgadza, po prostu zle zrozumialas

roznica jest miedzy skladem tabletek aktywnych a placebo

ale tak naprawde mozesz brac co druga z blistra z tych aktywnych, to nie ma znaczenia, wazne, zebys dzien w dzien przez 24 dni brala po jednej aktywnej, dopiero jak wezmiesz wszystkie aktywne, zabierasz sie za pozostale 4


zaraz poszukam na google o tych tabletkach, bo mnie zaciekawil ten watek
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-29, 12:14   #88
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

A czy nie wydaje się Wam, że ten nagły szał na YAZ wynika tylko z akcji marketingowej sprytnych sprzedawców leków przeprowadzanych wśród naszych ginekologów?
Pewnie jakieś bonusy zaraz się dla nich posypią...
aaww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-29, 13:47   #89
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez aaww Pokaż wiadomość
A czy nie wydaje się Wam, że ten nagły szał na YAZ wynika tylko z akcji marketingowej sprytnych sprzedawców leków przeprowadzanych wśród naszych ginekologów?
Pewnie jakieś bonusy zaraz się dla nich posypią...
wlasnie o tym napisala Linka, i o tym samym pomyslalam ja.
dla mnie to dziwne, ze ledwo sie pojawiaja tabletki dzialajace na zupelnie innych zasadach niz dotychczasowe tabletki, a lekarze tak chetnie je zapisuja.
ja bym chyba odmowila - nie chcialabym byc krolikiem doswiadczalnym, i sprawdzac na sobie, jak dziala system 24+4.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-29, 14:29   #90
kasiaso
Raczkowanie
 
Avatar kasiaso
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 193
GG do kasiaso
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

dlaczego myslcie o sobie jako o krolikach doswiadczalnych??? W Stanach te tabletki sa od kilku lat, na Węgrzech i w Bułgarii tez, okazuje się ze my jak jakis "zascianek" o nowosciach dowiadujemy się na koncu, a przeciez mamy się za "rozwinięty" kraj , prawda ;-))) ja tam chętnie te tabletki sprobuje, brałam YASMIN i było dobrze , więc teraz pewnie tez będzie ;-) pozdrowionka
kasiaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.