Skuteczność antykoncepcji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-09, 13:41   #1
bajkovaax3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 124

Skuteczność antykoncepcji


Witam , wiemy jaka jest skuteczność antykoncepcji wedlug różnych wskaźników, lecz chciałabym, aby wypowiedziały się tutaj osoby, które:
- używając prezerwatywy poprawnie nie pękła lub nie zsunęła się
- stosując tabletki wg określonych zasad (o tej samej porze, bez wymiotów itp.)

zaszły w ciążę
według mnie poprawne stosowanie tych metod uniemożliwia ciążę, lecz jak to sie mówi ' żadna antykoncepcja nie daje 100 % pewność '
więc jak to jest ?
Jeżli był taki wątek to przepraszam i jeśli to możliwe proszę o połaczenie
Pozdrawiam
__________________


bądź mym oparciem, inspiracją <3
bajkovaax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 14:47   #2
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez bajkovaax3 Pokaż wiadomość
Witam , wiemy jaka jest skuteczność antykoncepcji wedlug różnych wskaźników, lecz chciałabym, aby wypowiedziały się tutaj osoby, które:
- używając prezerwatywy poprawnie nie pękła lub nie zsunęła się
- stosując tabletki wg określonych zasad (o tej samej porze, bez wymiotów itp.)

zaszły w ciążę
według mnie poprawne stosowanie tych metod uniemożliwia ciążę, lecz jak to sie mówi ' żadna antykoncepcja nie daje 100 % pewność '
więc jak to jest ?
Jeżli był taki wątek to przepraszam i jeśli to możliwe proszę o połaczenie
Pozdrawiam
Jeżeli chodzi o tabletki, to moja ginekolog tłumaczyła mi, że te 0,2% których brakuje tabletkom do skuteczności stuprocentowej, to błędy które teoretycznie nie powinny mieć wpływu - najczęściej jeżeli zapomnimy o tabletce i weźmiemy ją przed upływem 12 godzin - antykoncepcja powinna byc zachowana. Ale jeżeli mamy bardzo wyczulony organizm, to po upływie np. 6 godzin ta skuteczność może spaść. Nie wiem, ile w tym prawdy, bo się na tym nie znam, natomiast moja ginekolog generalnie jest osobą kompetentną
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 14:59   #3
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

Mi mówił że te 92 skuteczności prezerwatyw to ten margines błędu 8 = pęknięcia, zsunięcia (ale nie wlicza się w to przeterminowana prezerwatywa) a co do pigułek to 0,1-0,2 to mi powiedział (lekarz ) że to wypadki gdy - kobieta krwawi w trakcie przyjmowania tabletek po długim czasie przyjmowania (np pół roku) oznacza to że hormon jest za słaby i na przykład wtedy dochodzi do ciąży
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 16:13   #4
Seeensi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 267
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

zazwyczaj przy antykoncepcji hormonalnej wpadki zdarzają się przez niesystematyczność i nieuwagę kobiety,która je bierze.Ginekolog mój mówi też,że czesto to się bierze z tego,że tabletki są źle dobrane - krwawienie w trakcie,zbyt duża ilość hormonów = wymioty = zmniejszona skuteczność
__________________
1. my
2. Kult!
Seeensi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 16:19   #5
marysienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 668
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez Seeensi Pokaż wiadomość
zazwyczaj przy antykoncepcji hormonalnej wpadki zdarzają się przez niesystematyczność i nieuwagę kobiety,która je bierze.Ginekolog mój mówi też,że czesto to się bierze z tego,że tabletki są źle dobrane - krwawienie w trakcie,zbyt duża ilość hormonów = wymioty = zmniejszona skuteczność
zgadzam się.
__________________
Będę mamcią..
marysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 16:21   #6
bajkovaax3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 124
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

nom właśnie więc nie rozumiem tego gdy ktoś mówi że antykoncepcja nie daje 100 % pewności w poprawnym stosowaniu bo nie spotkałam się z przypadkiem ze ktoś wpadł przy prawidłowym użytkowaniu i wydaje mi sie ze prezerwatywa dobrze nalozona nie peknieta i nie zsunieta daje takie samo bezpieczenstwo co tabletka no chyba ze sie myle
__________________


bądź mym oparciem, inspiracją <3

Edytowane przez bajkovaax3
Czas edycji: 2010-07-09 o 16:22
bajkovaax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 18:39   #7
Ivy123
Zadomowienie
 
Avatar Ivy123
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 452
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez bajkovaax3 Pokaż wiadomość
wydaje mi sie ze prezerwatywa dobrze nalozona nie peknieta i nie zsunieta daje takie samo bezpieczenstwo co tabletka
Jasne, że tak.
Ivy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-09, 18:43   #8
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez bajkovaax3 Pokaż wiadomość
nom właśnie więc nie rozumiem tego gdy ktoś mówi że antykoncepcja nie daje 100 % pewności w poprawnym stosowaniu bo nie spotkałam się z przypadkiem ze ktoś wpadł przy prawidłowym użytkowaniu i wydaje mi sie ze prezerwatywa dobrze nalozona nie peknieta i nie zsunieta daje takie samo bezpieczenstwo co tabletka no chyba ze sie myle
tęz nie znam osobiście kobiety, która by wpadła przy stosowaniu tabletek, ale nie mówię,że nie jest to niemożliwe...Np.kiedy bierze się antybiotyk, który potrafi obniżyć skuteczność antykoncepcji a nie używa się innego zabezpieczenia, czy w przypadku biegunki albo zwymiotowania tabletki, no i brak systematycznośći powoduje,że ten błąd choć nie wielki ale jest.
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 19:19   #9
lubiecukierki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 579
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

Moim zdaniem tabletki są jednak najlepsze,ale ryzyko oczywiscie zawsze jest.Ja biórę pigulki od osmiu lat i jak do dzisiaj zadnej wpadki nie było,Zdarzylo się ze zapomnialam czasami jednej tabletki,dwoch a nawet i trzech i wszystko dobrze,a dodatkowo się nigdy nie zabezpieczalam,wiec chyba mialam szczęście
lubiecukierki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 19:22   #10
bajkovaax3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 124
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

badz co badz ale tabletki sa tez najwygodniejsze lecz ich nie biore mysle ze prezerwatywa tez jest dobrym zabezpieczeniem
__________________


bądź mym oparciem, inspiracją <3
bajkovaax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 19:28   #11
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez bajkovaax3 Pokaż wiadomość
badz co badz ale tabletki sa tez najwygodniejsze lecz ich nie biore mysle ze prezerwatywa tez jest dobrym zabezpieczeniem
8 lat używam prezerwatyw i dopiero teraz zaszłam w ciąże-chcianą. Dobra prezerwatywa,założona poprawnie itp to jest dla mnie 100% skuteczności.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-09, 19:28   #12
Ada1986
Raczkowanie
 
Avatar Ada1986
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 118
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

co sadzicie o plastrach?? czy jak np sie odlejają sie boczki plastra to oznacza że działa mniej skutecznie czy jak z tym bywa? a pytanie z innej beczki czy plastry badz tabletki wpływają na to ze cera robi sie podatna na przebarwienia w czasie opalania na słońcu?
Ada1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 19:33   #13
bajkovaax3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 124
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

plastry raczej nie powinny tak same z siebie sie odklejac ale nie wiem jak to jest a tabletki raczej dobrze wplywaja na cere nie wiem nie uzywalam tych metod
__________________


bądź mym oparciem, inspiracją <3
bajkovaax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 19:35   #14
marlenqa22
Zadomowienie
 
Avatar marlenqa22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 326
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

Kurczę, właśnie chciałam założyć podobny wątek ale patrzę że już jest Super

No własnie.. ja też od prawie roku stosuję z Tż prezerwatywy (tabletki mi bardzo niesłużyły niestety).
Jestem narazie bardzo zadowolona, nigdy nie mieliśmy "awari", typu że gumka się zsunęła czy pękła.
I mam nadzieję że będzie tak nadal

Ale czytałam że były własnie opisane przypadki tutaj na Wizażu, że dziewczyny pisały, że z gumką nic się nie stało, a tu ciąża

I nie ukrywam przeraziło mnie to troszkę. No ale z drugiej strony przecież plemniki to nie terminatory- jak mogły tak sobie przejść? Pomijam już okoliczności kiedy gumka była przeterminowana lub nie właściwie przechowywana.
__________________
Szczęśliwa żona od 02.08.2014r.

1 lipiec 2022- czekamy na Ciebie maleństwo
marlenqa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 19:42   #15
bajkovaax3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 124
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
Kurczę, właśnie chciałam założyć podobny wątek ale patrzę że już jest Super

No własnie.. ja też od prawie roku stosuję z Tż prezerwatywy (tabletki mi bardzo niesłużyły niestety).
Jestem narazie bardzo zadowolona, nigdy nie mieliśmy "awari", typu że gumka się zsunęła czy pękła.
I mam nadzieję że będzie tak nadal

Ale czytałam że były własnie opisane przypadki tutaj na Wizażu, że dziewczyny pisały, że z gumką nic się nie stało, a tu ciąża

I nie ukrywam przeraziło mnie to troszkę. No ale z drugiej strony przecież plemniki to nie terminatory- jak mogły tak sobie przejść? Pomijam już okoliczności kiedy gumka była przeterminowana lub nie właściwie przechowywana.
własnie dlatego zalozylam ten watek tabletek nie chce brac , a o gumkach tyle pisano ze bee i ze to zadne zabezpieczenie wiec chcialam sie przekonac czy byly jakies wpadki gdy gumka byla dobra i nie peknieta lub zsunieta
__________________


bądź mym oparciem, inspiracją <3
bajkovaax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 19:44   #16
Ada1986
Raczkowanie
 
Avatar Ada1986
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 118
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

z plastrami to róznie, w zależnosci gdzie sie przyklei. moja przyjaciółka nosiła na udzie i z początku stosowania strasznie sie odklejały...potem doszła do wprawy w ich przyklejaniu i było ok...ale po pol roku odstawiła bo czuła się troche "ciężko" tzn ciągle czuła jakby ważyła conajmniej 2 kilo więcej...nie wiem od czego to zależy czy to juz jakis ze skutków ubocznych, czy poprostu to z czasem by mineło...a moze woda w organizmie jej sie zatrzymywała...nie wiem nie wniknęłam az w to tak dogłebnie. w każdym razie troche głupio bo niby korzystniejsze są plastry dla organizmu, a co do prezerwatyw nie spotkałam sie zeby nic sie nie działo a tu nagle ciąża...chyba jakis błąd w stosowaniu ich
Ada1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 19:46   #17
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

No moja koleżanka nosiła na łopatce kobieta dziwna dość bo stanik niedobrany podchodził do góry i plaster się odkleił. I było latanie po escapelle, dlatego trzeba uważać gdzie się nakleja żeby nie haczyć spodniami albo stanikiem, nie narażać plasterka. Na przykład na brzuch.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 19:56   #18
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

Nie wierzę w takie sytuacje pt "prezerwatywa nie pękła, nie zsunęła się, nie była przeterminowana, była dobrze założona - a tu bach! ciąża". No nie wierzę.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 19:58   #19
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

Też nie wierzę
może leżała na słońcu może była noszona w portfelu coś z nią być musiało, przecież nie wszystkie uszkodzenia (Zwłaszcza mikrouszkodzenia) są widoczne :P
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-09, 20:29   #20
annini
Zadomowienie
 
Avatar annini
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 538
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

jej, dziewczyny, kocham was za ten wątek no autentycznie, bo ostatnimi czasy tylko siedzę w internecie i czytam "jakiego to miałam pecha: biorę tabletki, on miał prezerwatywę i do tego nie skończył we mnie a i tak jestem w ciąży" i już coś mnie rozsadza na samą myśl czy może być tak źle
annini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:15   #21
bajkovaax3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 124
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

wlasnie takie gadanie ze z tabletkami wpdlam lub gumkom napedza strachu ludziom a zwlaszcza mlodym, ze wolą stosowac metode przerywaną . Normalnie masakra...
__________________


bądź mym oparciem, inspiracją <3
bajkovaax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:21   #22
lubiecukierki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 579
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez Ada1986 Pokaż wiadomość
co sadzicie o plastrach?? czy jak np sie odlejają sie boczki plastra to oznacza że działa mniej skutecznie czy jak z tym bywa? a pytanie z innej beczki czy plastry badz tabletki wpływają na to ze cera robi sie podatna na przebarwienia w czasie opalania na słońcu?
Niestety tutaj wlasnie sa skutki uboczne,mnie sie poeobily brazowe plamy na twarzy i jest to potwierdzone,ze to przez tabletki.Lecze sie teraz specjalnymi kremami wybielajacymi ale nie wiem czy to cos pomoze
lubiecukierki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:34   #23
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez lubiecukierki Pokaż wiadomość
Niestety tutaj wlasnie sa skutki uboczne,mnie sie poeobily brazowe plamy na twarzy i jest to potwierdzone,ze to przez tabletki.Lecze sie teraz specjalnymi kremami wybielajacymi ale nie wiem czy to cos pomoze
A skąd wiesz że przez tabletki? Ja sama biorę i teraz to mnie trochę zaciekawiłaś bo wiele moich koleżanek zabezpiecza się w ten sposób ale żadna nie miała takich problemów...
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:37   #24
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

No bo to jeden ze skutków ubocznych, mogą pojawić się plamy i przebarwienia
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:38   #25
annini
Zadomowienie
 
Avatar annini
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 538
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez lubiecukierki Pokaż wiadomość
Niestety tutaj wlasnie sa skutki uboczne,mnie sie poeobily brazowe plamy na twarzy i jest to potwierdzone,ze to przez tabletki.Lecze sie teraz specjalnymi kremami wybielajacymi ale nie wiem czy to cos pomoze
a takie plamy to na twarzy tylko? ja ostatnio dostałam plam na ręce, w zagieciu jakby po drugiej stronie łokcia i wygląda, jakbym samoopalacz źle rozprowadziła a pojawiło się po 4-5 tabletce, możliwe?
annini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:53   #26
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez annini Pokaż wiadomość
a takie plamy to na twarzy tylko? ja ostatnio dostałam plam na ręce, w zagieciu jakby po drugiej stronie łokcia i wygląda, jakbym samoopalacz źle rozprowadziła a pojawiło się po 4-5 tabletce, możliwe?

Niekoniecznie tylko na twarzy... hormony wpływają na pigmentację skóry całego ciała, dlatego osoby przyjmujące antykoncepcję hormonalna powinny unikać opalania. Chociaż nie każdy musi tak reagować. Ja na szczęście nie mam z tym problemu.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 07:59   #27
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
No bo to jeden ze skutków ubocznych, mogą pojawić się plamy i przebarwienia
Kurcze niby cos o tym czytałam ale myślałam że to raczej rzadko występuje... Ja biore novynette od marca tego roku i na razie nic nie zauważyłam, co prawda nie opalałam się jeszcze tak jakos intensywnie Ale troszke słoneczka juz złapałam i póki co jest w porządku..
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 14:45   #28
Ada1986
Raczkowanie
 
Avatar Ada1986
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 118
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

ja pytałam o przebarwienia bo tak własnie słyszałam i czytałam że po tabletkach czy plastrach wychodza plamy na twarzy czy ciele bo skóra sie przebarwia...
Ada1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 18:19   #29
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

Samo z siebie to rzadko, chodzi o to gdy wystawiasz się na słońce przy okazji opalania się można mieć baaaaaaaaaaaardzo duże problemy
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 18:33   #30
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Skuteczność antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Samo z siebie to rzadko, chodzi o to gdy wystawiasz się na słońce przy okazji opalania się można mieć baaaaaaaaaaaardzo duże problemy
Ale to w wiekszosci przypadkow chyba z braku ostroznosci, umiaru w opalaniu, nieodpowiednich filtrow itp. Wertowalam dzis rozne fora i tak wyczytalam... A na mojej ulotce nic o przebarwieniach nie pisze...
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:49.