Próbki w sephorze - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-01, 16:13   #61
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Próbki w sephorze

Sloiczek starczy spokojnie pod warunkiem ze jest to krem pod oczy. Zwyklego krem na cala twarz nie starczy na miesiac. Sloiczek ma okolo 5 ml. A krem pod oczy 15 ml. Ja smarowalam codziennie 2 razy i wystarczylo. ale tylko pod oczy. No i trzeba brac pod uwage wydajnosc produktu. Zapewniam cie ze nie dawalam warstwy tak cienkiej ze niewidocznej Smarowalam normalna iloscia.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:22   #62
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez diorinia Pokaż wiadomość
ja będąc kiedyś w trudnej sytuacji materialnej brałam próbki z różnych perfumerii- co miesiąc objeżdżałam Kraków do Sephora; Douglas; Marrionaud brałam rózne próbki do mycia twarzy, kremy, sera, podkłady i to w różnych miejscach- w Galerii Krakowskiej, Kazimierz, Plaza, M1, Zakopianka, Floriańska, i tak wyżej wymienione. na obronę tylko twierdzę że lubię wysokiej jakości kosmetyki no i jest dzięki temu nie trzeba wydawać pieniędzy. pozdrawiam
ja bym chyba wolała iść do Rossmana i kupić tańsze kosmetyki.
a na jeżdżenie po Krakowie i tracenie czasu było Cię stać?

Co do autorki wątku - jeśli Pani w Sephorze dała Ci tak dużą próbkę to faktycznie jest dziwne i rzeczywiście szkoda kasy na taki krem skoro próbka zawiera 1/3 słoiczka.
Wydaje mi się, że trochę nie tak poszła ta dyskusja.
Ja biorę próbki - najczęściej podkładów, ale tylko takich, które mam zamiar kupić ( w sklepie czy w internecie).
Natomiast próbek kremów w saszetkach nigdy nie używam bo są nie praktyczne, więc albo nie biorę albo komuś oddaję.

a co do drogich marek - kurcze nie zbankrutują od tych próbek a poza tym jest to część polityki marketingowej.

Mam wrażenie, że to trochę burza w szklance wody.
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:23   #63
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez asik123456789 Pokaż wiadomość
Sloiczek starczy spokojnie pod warunkiem ze jest to krem pod oczy. Zwyklego krem na cala twarz nie starczy na miesiac. Sloiczek ma okolo 5 ml. A krem pod oczy 15 ml. Ja smarowalam codziennie 2 razy i wystarczylo. ale tylko pod oczy. No i trzeba brac pod uwage wydajnosc produktu. Zapewniam cie ze nie dawalam warstwy tak cienkiej ze niewidocznej Smarowalam normalna iloscia.
No właśnie o tym też pisałam-nawet jeżeli jest to krem pod oczy.
Tylko zależy-czy chcesz po prostu sobie "poużywać"kremu luksusowago,czy używać bo zadowala Cię jego działanie?
Jeżeli to drugie,to zapewniam Cię,że takiego działania tutaj nie będzie.
Jeszcze dla upewnienia się trzymam w ręku ten mały słoiczek...
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:26   #64
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
To znaczy że powinnam to aprobować bo to nie moja sprawa? Jak sąsiad bije dziecko też powinnam to olać bo to nie moja sprawa?
Nie dramatyzuj.

Po drugie to nie jest kradzież tylko korzystanie z możliwości jakie istnieją na rynku i są LEGALNE. Jeżeli musimy aż tak dogłębnie wchodzić w ten temat
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:26   #65
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
A w ogóle wkleję to,co napisałam już w innym wątku:


Ja w ogóle nie rozumiem po co udawać kogoś,kim się nie jest.
Bo to w jakimś sensie jest takie udawanie,że mnie stać itd.
Ja nie jestem uczuleniowcem więc raczej nie proszę o próbki kremów.Jeżeli już,to są to preparaty do zadań specjalnych(mikrodermabra zja,minimalizowanie porów itd) i również nie proszę o próbki La Prarie z kawiorem np,bo mnie na to po prostu nie stać i nic mi nie da jego przetestowanie.Tym bardziej,że po tych dwóch aplikacjach działania jeszcze raczej nie będzie.
Wolę przetestować to,na co sobie mogę pozwolić i co mnie interesuje.

Natomiast takie robienie sobie próbek samemu,kiedy nikt nie widzi to niestety-ale dla mnie to jest jak kradzież..
Zgadzam się. A z ostatnim zdaniem to już w ogóle. Z tego co wiem próbki może robić tylko ekspedientka i z reguły wszystkie pojemniczki są pochowane w szafach własnie dlatego, żeby klientki same sobie nie robiły.

P.S. a nastolatki psikające się wszystkim to rzeczywiście żenada, ale cóż tak głupi wiek może.
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:27   #66
Lawinia2007
Rozeznanie
 
Avatar Lawinia2007
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Trojmiasto, Warszawa
Wiadomości: 893
Dot.: Próbki w sephorze

Ja nie widze w tym nic zlego ze ktos bierze probki czy tez to ze nastolatki ida sie wyperfumowac przed randka do perfumeri. Sama tak robilam a dzis poniewaz ma kase i nie mam czasu to kupuje sobie to czego potrzebuje choc zdarzy mi sie do dzis isc popsikac przed randka i wtedy wiem jak moj facet reaguje na zapach i jak ja sie z nim czuje. Smieszy mnie fakt ze dla niektorych branie probek drogich firm jest udawaniem kogos innego a juz nazywanie tego zlodziejstwem to gruba przesada! Kradzieza jest dla mnie sprzedawanie probek na allegro przez sprzedawczynie..
__________________
aparatka

15.02.2008 - aparat na dolne ząbki

25.02.2008 - hass + maska brrrr - juz go nie ma!!!

04.14.2009 - aparat na górne ząbki

Edytowane przez Lawinia2007
Czas edycji: 2009-01-01 o 16:31
Lawinia2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:29   #67
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: Próbki w sephorze

Ogolnie podzielam zdanie sine.ire. Probki sa dla ludzi i nie nalezy dorabiac do nich niewiadomo jakich filozofii. Niemniej jednak - przez jakies dziwne podejscie do sprawy w naszym pieknym kraju (reprezentowane rowniez przez pare wizazanek z sabbatha na czele) - daruje sobie branie jakichkolwiek probek w Polsce. I analogicznie - znacznie mniej tutaj kupuje. W wiekszosc kosmetykow zaopatruje sie za granica, gdzie robienie probek jest na porzadku dziennym i nie jest postrzegane jako jakies smieszne "lowienie". Mam nadzieje, ze w Polsce kiedys tez tak bedzie.
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...

Edytowane przez eres
Czas edycji: 2009-01-01 o 16:31
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-01, 16:30   #68
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez Lawinia2007 Pokaż wiadomość
Smieszy mnie fakt ze dla niektorych branie probek drogich firm jest udawaniem kogos innego a juz nazywanie tego zlodziejstwem to gruba przesada!
Dokładnie. To jest właśnie to dorabianie ideologii o którym pisałam wcześniej.
I burza w szklance wody też
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:32   #69
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez eres Pokaż wiadomość
Ogolnie podzielam zdanie sine.ire. Probki sa dla ludzi i nie nalezy dorabiac do nich niewiadomo jakich filozofii. Niemniej jednak - przez jakies dziwne podejscie do sprawy w naszym pieknym kraju (reprezentowane rowniez przez pare wizazanek z sabbatha na czele) - daruje sobie branie jakichkolwiek probek w Polsce. I analogicznie - znacznie mniej tutaj kupuje. W wiekszosc kosmetykow zaopatruje sie za granica, gdzie robienie probek jest na porzadku dziennym i nie jest postrzegane jako jakies smieszne "lowienie". Mam nadzieje, ze w Polsce kiedys tez tak bedzie.
ooo a już myślałam, że nikt się ze mną nie zgadza

Stoi to na głowie w naszym pięknym kraju, niestety. Ja to mówiąc szczerze mam w nosie jakie jest dziwne podejście w tym temacie u nas. Ja mam zdrowe

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2009-01-01 o 16:33
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:32   #70
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Zgadzam się. A z ostatnim zdaniem to już w ogóle. Z tego co wiem próbki może robić tylko ekspedientka i z reguły wszystkie pojemniczki są pochowane w szafach własnie dlatego, żeby klientki same sobie nie robiły.

P.S. a nastolatki psikające się wszystkim to rzeczywiście żenada, ale cóż tak głupi wiek może.
Czasem się zdarzy,że słoiczki leżą na wierzchu.


Cytat:
Napisane przez Lawinia2007 Pokaż wiadomość
Ja nie widze w tym nic zlego ze ktos bierze probki czy tez to ze nastolatki ida sie wyperfumowac przed randka do perfumeri. Sama tak robilam a dzis poniewaz ma kase i nie mam czasu to kupuje sobie to czego potrzebuje choc zdazrzy mi sie do dzis isc popiskac przed randka i wtedy wiem jak moj facet reaguje na zapach i jak ja sie z nim czuje. Smieszy mnie fakt ze dla niektorych branie probek drogich firm jest udawaniem kogos innego a juz nazywanie tego zlodziejstwem to gruba przesada!
Oczywiscie,że to jest udawanie kogoś innego.
Co mówisz konsultantce kiedy prosisz o taką próbkę?
Przypuszczam,że chcesz wypróbować przed zakupem.
A czy biorąc produkt za kilkaset zł czy nawet za grubo ponad tysiąc zł kiedy nas na to nie stać nie udajemy kogoś innego?
Udajemy,że nas na to stać.
Dlatego ja takich próbek nie biorę.

Złodziejstwem natomiasy nazywam branie sobie samemu próbek.Czyli branie coś nieswojego -logiczne
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:34   #71
Budyniek
Rozeznanie
 
Avatar Budyniek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 971
Dot.: Próbki w sephorze

sluchajcie, ale probek kosmetykow nie-luksusowych, po prostu nie ma, dlatego biorą ludzie probki drozsze,nawet jesli nie nosza sie z zakupem,...

chce kupic podklad, niezbyt drogi, bo mam wazniejsze wydatki, probki maxfactora czy lirene nigdzie nie uświadczę, co mnie zmusza automatycznie do zakupu drozszej marki...


sadze, ze probki sa dla ludzi, i sama musze zaczac z tego korzystac, bo w koncu jedtem klientem.
Budyniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-01, 16:36   #72
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez eres Pokaż wiadomość
Ogolnie podzielam zdanie sine.ire. Probki sa dla ludzi i nie nalezy dorabiac do nich niewiadomo jakich filozofii. Niemniej jednak - przez jakies dziwne podejscie do sprawy w naszym pieknym kraju (reprezentowane rowniez przez pare wizazanek z sabbatha na czele) - daruje sobie branie jakichkolwiek probek w Polsce. I analogicznie - znacznie mniej tutaj kupuje. W wiekszosc kosmetykow zaopatruje sie za granica, gdzie robienie probek jest na porzadku dziennym i nie jest postrzegane jako jakies smieszne "lowienie". Mam nadzieje, ze w Polsce kiedys tez tak bedzie.
Nie,to chyba nie tak.
Tu nie chodzi o branie ogólnie próbek ale o takie wyłudzanie próbek produktów których nie mamy zamiaru kupić-tudzież nas nie stać i "jechanie" na nich zamiast kupowanie normalnego produktu.
Pewnie,niby nic złego bo to przecież dla klientów ale kurcze potem ktoś naprawdę zainteresowany produktem takiej próbki nie otrzyma bo już po prostu nie będzie.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:38   #73
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Czasem się zdarzy,że słoiczki leżą na wierzchu.


Oczywiscie,że to jest udawanie kogoś innego.
Co mówisz konsultantce kiedy prosisz o taką próbkę?
Przypuszczam,że chcesz wypróbować przed zakupem.
A czy biorąc produkt za kilkaset zł czy nawet za grubo ponad tysiąc zł kiedy nas na to nie stać nie udajemy kogoś innego?
Udajemy,że nas na to stać.
Dlatego ja takich próbek nie biorę.

Złodziejstwem natomiasy nazywam branie sobie samemu próbek.Czyli branie coś nieswojego -logiczne
A co ma mówić ? Podawać PESEL, średni miesięczny dochód, aktualne zadłużenie ? Daj spokój warszawianko. A może mówi po prostu, że jest zainteresowana tym zapachem, czy tam cokolwiek.
Kogo normalnego powinno zastanawiać to, czy daną osobę faktycznie na to stać ?

No i niech mi ktoś wytłumaczy dziwne zjawisko polegające na tym, że jak jestem za granicą, to jakoś nikt schowanego w gaciach testera nie wyciąga, nie taksuje mnie na wejściu próbując określić na jakie zainteresowanie zasługuję? Dlaczego tam można, a u nas nie ? Jak brakuje testerów, to może szefowie sieciówek powinni renegocjować współpracę z dystrybutorem, no cholera wie, co ! Coś zrobić powinni, a nie je wyznaczać i wydzielać według "zasług". Tabuny nastolatek grasujących po perfumeriach za granicą też widuję.
Fakt, inny tam standard życia, ale może warto w związku z tym przestać naliczać zbójeckie marże ?

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2009-01-01 o 16:44
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:39   #74
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez Budyniek Pokaż wiadomość
sluchajcie, ale probek kosmetykow nie-luksusowych, po prostu nie ma, dlatego biorą ludzie probki drozsze,nawet jesli nie nosza sie z zakupem,...

chce kupic podklad, niezbyt drogi, bo mam wazniejsze wydatki, probki maxfactora czy lirene nigdzie nie uświadczę, co mnie zmusza automatycznie do zakupu drozszej marki...
Przecież takie firmy jak Max Factor,L'oreal,Artdeco i inne są również w perfumeriach i to nie tylko w Sephorze ale i Douglasie,Galerii Centrum i wielu innych-i tam również robią próbki.
A jeżeli nie ma pojemniczków-można w ostateczności przynieść swój...
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:41   #75
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
A co ma mówić ? Podawać PESEL, średni miesięczny dochód, aktualne zadłużenie ? Daj spokój warszawianko. A może mówi po prostu, że jest zainteresowana tym zapachem, czy tam cokolwiek.
Kogo normalnego powinno zastanawiać to, czy daną osobę faktycznie na to stać ?
Ech,nie wiem jak jeszcze mogę to wytłumaczyć.
Mam wrazenie,że rozumiesz o co mi chodzi ale...
Ok,tu nie chodzi o przekonanie konsultantki w Sephorze bo ta i tak zrobi taką próbkę tylko po co brać próbkę/próbki produktu za tysiaka,na który nas nie stać?
Nie wiem,dla mnie to bez sensu.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:42   #76
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
ooo a już myślałam, że nikt się ze mną nie zgadza

Stoi to na głowie w naszym pięknym kraju, niestety. Ja to mówiąc szczerze mam w nosie jakie jest dziwne podejście w tym temacie u nas. Ja mam zdrowe
Nie jest tak zle Ja tez sie z Toba zgadzam
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:44   #77
Lawinia2007
Rozeznanie
 
Avatar Lawinia2007
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Trojmiasto, Warszawa
Wiadomości: 893
Dot.: Próbki w sephorze

Nigdy nie mowilam ze chce wyprobowac przez zakupem a jedynie ze chce wyprobowac a poza tym czy fakt ze chce wyprobowac cos na co w danej chwili mnie nie stac jest udawaniem? Dla mnie na pewno nie. Kiedys nie bylo mnie stac a teraz jest i juz wiem co mi sluzylo a co nie. Kupuje zarowno tansze i drozsze kosmetyki a probek juz nie biore bo nie potrzebuje i nie boli mnie ze jakas dziewczyna bierze wiecej i nie kupuje ( w koncu jest potencjalna klientka ).
__________________
aparatka

15.02.2008 - aparat na dolne ząbki

25.02.2008 - hass + maska brrrr - juz go nie ma!!!

04.14.2009 - aparat na górne ząbki
Lawinia2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:47   #78
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Ech,nie wiem jak jeszcze mogę to wytłumaczyć.
Mam wrazenie,że rozumiesz o co mi chodzi ale...
Ok,tu nie chodzi o przekonanie konsultantki w Sephorze bo ta i tak zrobi taką próbkę tylko po co brać próbkę/próbki produktu za tysiaka,na który nas nie stać?
Nie wiem,dla mnie to bez sensu.
Moze nie mowmy od razu o kremie za tysiac zlotych, ale np. o nieco tanszych Moze nie kupisz go teraz, ale kupisz za pewnien czas, gdy bedzie cie juz na to stac, moze ktos kupi Ci w prezencie, a moze opowiesz o nim kolezance, mamie itd. To wszystko buduje swiadomosc marki i jest jednym z elementow polityki marketingowej takich firm.
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:49   #79
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Próbki w sephorze

Dalej nie rozumiecie ze nie chodzi o sam fakt brania probek tylko brania ich regularnie bo szkoda pieniedzy na produkt pelnowymiarowy. to jest wlasnie udawanie kogos kim sie nie jest.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-01, 16:49   #80
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość

No i niech mi ktoś wytłumaczy dziwne zjawisko polegające na tym, że jak jestem za granicą, to jakoś nikt schowanego w gaciach testera nie wyciąga, nie taksuje mnie na wejściu próbując określić na jakie zainteresowanie zasługuję? Dlaczego tam można, a u nas nie ? Jak brakuje testerów, to może szefowie sieciówek powinni renegocjować współpracę z dystrybutorem, no cholera wie, co ! Coś zrobić powinni, a nie je wyznaczać i wydzielać według "zasług". Tabuny nastolatek grasujących po perfumeriach za granicą też widuję.
Fakt, inny tam standard życia, ale może warto w związku z tym przestać naliczać zbójeckie marże ?
Masz rację.
Ale póki u nas jest jak jest i mamy tych testerów ile mamy,to musimy sobie jakos radzić.No trudno.
Trzeba robić tak,żeby było dobrze.Z głową
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:50   #81
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Ech,nie wiem jak jeszcze mogę to wytłumaczyć.
Mam wrazenie,że rozumiesz o co mi chodzi ale...
Ok,tu nie chodzi o przekonanie konsultantki w Sephorze bo ta i tak zrobi taką próbkę tylko po co brać próbkę/próbki produktu za tysiaka,na który nas nie stać?
Nie wiem,dla mnie to bez sensu.
Pisałam już o tym, np. w poście nr 38
Naprawdę nie rozumiem Twojego toku myślenia. Ja twierdzę, że to nie w kliencie jest problem tylko w handlowcach. Popyt przecież jest duży jak tylko zrobi się sensowne promocje. Może jakby zejść z cen na stałe, to krąg naciągaczy by zmalał. Chciałabym żeby tak się stało. Po co kisić towar na półkach skoro można go sprzedać za niższą cenę i zysk wyrobić większym obrotem ? Dziwne.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:51   #82
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Nie jest tak zle Ja tez sie z Toba zgadzam
uff...bo już myślałam, że coś ze mną nie tak
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:54   #83
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Próbki w sephorze

jestes pewna ze jak krem bedzie kosztowal 150 zamiast 200 to na pewno nie bedzie dalej takiego "zbieractwa"?

Życie jednak pokazuje, że jak ktoś kombinuje to nawet przy różnicy ten 20 a 15 zł będzie to robił.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:57   #84
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Moze nie mowmy od razu o kremie za tysiac zlotych, ale np. o nieco tanszych Moze nie kupisz go teraz, ale kupisz za pewnien czas, gdy bedzie cie juz na to stac, moze ktos kupi Ci w prezencie, a moze opowiesz o nim kolezance, mamie itd. To wszystko buduje swiadomosc marki i jest jednym z elementow polityki marketingowej takich firm.
No może,może.
Póki co JA wolę wypróbować coś,co jest mi potrzebne teraz,co się przyda i na co mnie stać.
Ale mówię,to JA.

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
Dalej nie rozumiecie ze nie chodzi o sam fakt brania probek tylko brania ich regularnie bo szkoda pieniedzy na produkt pelnowymiarowy. to jest wlasnie udawanie kogos kim sie nie jest.


Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Pisałam już o tym, np. w poście nr 38
Naprawdę nie rozumiem Twojego toku myślenia. Ja twierdzę, że to nie w kliencie jest problem tylko w handlowcach. Popyt przecież jest duży jak tylko zrobi się sensowne promocje. Może jakby zejść z cen na stałe, to krąg naciągaczy by zmalał. Chciałabym żeby tak się stało. Po co kisić towar na półkach skoro można go sprzedać za niższą cenę i zysk wyrobić większym obrotem ? Dziwne.
Kurczę,no trudno.Ale taki właśnie tok myślenia mam.
Dla mnie pewne rzeczy są bez sensu i niezrozumiałe i tyle.
Zreszta wydaje mi się,że my w ogóle nie bardzo się tutaj rozumiemy...

Poza tym ja nie pisałam nigdzie,że popieram takie ceny,taką politykę Sephor itd
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:57   #85
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
jestes pewna ze jak krem bedzie kosztowal 150 zamiast 200 to na pewno nie bedzie dalej takiego "zbieractwa"?

Życie jednak pokazuje, że jak ktoś kombinuje to nawet przy różnicy ten 20 a 15 zł będzie to robił.
Ale obroty sklepom wzrosną, to może dystrybutor będzie w testerach bardziej hojny, wtedy na tych wyłudzaczach nie ucierpią inni klienci. Przyjmując, że tak jest - w co ja osobiście nie wierzę.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 17:01   #86
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Ja odmawiam w przypadkach kiedy chcą mi dać próbkę czegoś o czym wiem, że nie jest dla mnie (np. krem po goleniu dla mężczyzn). Jestem tak wredna, że nawet w próbkach wybrzydzam zamiast po rękach całować swojego dobroczyńcę Złooooo....
Ja mam to samo. Zawsze jakmi pani wrzuca krem jakiś do torebki to pytam, czy to dla młodej cery, czy nie przeciwzmarszczkowe... Parę razy mi się zdarzyło, że spojrzałam na krem, który pani mi tam chciała wrzucić i po prostu za niego podziękowałam. Bo wychodzę z założenia, że i tak tego na sobie nie przetestuje to po co mi...? Ostatnio przy większych zakupach poprosiłam czy może nie mieliby próbki idealista bo uzywałam i pasuje mi, a on jest fajny przed imprezą... Ale niestety pani szukała i nie było tych saszetek Ale wyszłam z założenia że lepiej poprosić o coś co mi się przyda niż coś co oddam albo wyrzucę. Też chyba ZŁA jestem

Cytat:
Napisane przez Budyniek Pokaż wiadomość
przed swietami chcialam dostac probki 3 zapachow cytrusowych, bo chcialam mamie kupic pod choinkę.

w sephorze uslyszalam, ze PRZED SWIETAMI NIE DAJA I NIE ROBIA PROBEK, i moge na blotter psiumknąć... to polazlam do douglasa, tam nie bylo interesujacych mnie probek, pani stwierdzila ze odlewki z testerow sa niehigieniczne i zabrania im producent to robic, i absolutnie nie jest to mozliwe, dala mi hugo bossa XX jako rekompensatę"bo to tez cytrynką pachnie"....

zalamana polazlam jeszcze raz do sephory, mowie, wezme mamie probke kremu na naczynka, jak bedzie pasowal, to krem kupię... i pani stwierdzila, ze probek kremow nie maja, a do pojemniczkow nie daja... i mama dostala skorzane rekawiczki...
jestem w ciężkim szoku.... CHyba by mi szczęka opadła jakbym w Sephorze takie coś usłyszała... Nie mam słów...

Próbki - czemu nie. Jeśli wiem, że szukam danego produktu, jeśli wiem, że mi się przyda. Ja używam od jakiegoś czasu kremu pod oczy Clinique na który nie wydałam ani grosza (tzn bezpośrednio). Kilka słoiczków znajdowało się w zestawach z gift time, a raz jak poszłam tam zrobić zakupy to pani spytała mnie wprost czy jakiegoś kosmetyku potrzebuję bo ona by coś dorzuciła do zakupu w ramach próbki czy gratisu... No i tez poprosiłam o ten krem. I nie uważam, że to kradzież... I tak bym coś dostała, a tak przynajmniej dostałam to co mi potrzebne było
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 17:02   #87
kamisio
Zadomowienie
 
Avatar kamisio
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 598
Dot.: Próbki w sephorze

sine.ira to proponuje zatrudnic się w perfumerii na pare tygodni i zobaczyć jak to wygląda od drugiej strony, może która z wizażanek pracuje w takiej perfumerii i ci opowie jak perfidne potrafią być klinetki żeby zdobyć próbkę przychodząc co miesiąc po ten sam krem który chciałby przetestować, udaje głupią i myśli że nik jej nie poznaje

perfumeria dostaje próbki w ilości adekwatnej do zamówionego towaru - skoro wszyscy kupuja zagranicą bądż w necie, a tylko testuja w polsce - to skad te próbki brać, skoro sprzedaży nie ma ?

takie zamknięte koło
__________________
next life - KNK
kamisio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 17:05   #88
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
No i tez poprosiłam o ten krem. I nie uważam, że to kradzież... I tak bym coś dostała, a tak przynajmniej dostałam to co mi potrzebne było
A ktoś tu napisał,że jest to kradzież?
Cytat:
Napisane przez kamisio Pokaż wiadomość
sine.ira to proponuje zatrudnic się w perfumerii na pare tygodni i zobaczyć jak to wygląda od drugiej strony, może która z wizażanek pracuje w takiej perfumerii i ci opowie jak perfidne potrafią być klinetki żeby zdobyć próbkę przychodząc co miesiąc po ten sam krem który chciałby przetestować, udaje głupią i myśli że nik jej nie poznaje

perfumeria dostaje próbki w ilości adekwatnej do zamówionego towaru - skoro wszyscy kupuja zagranicą bądż w necie, a tylko testuja w polsce - to skad te próbki brać, skoro sprzedaży nie ma ?

takie zamknięte koło
O,dokładnie tak
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 17:06   #89
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość

Kurczę,no trudno.Ale taki właśnie tok myślenia mam.
Dla mnie pewne rzeczy są bez sensu i niezrozumiałe i tyle.
Zreszta wydaje mi się,że my w ogóle nie bardzo się tutaj rozumiemy...

Poza tym ja nie pisałam nigdzie,że popieram takie ceny,taką politykę Sephor itd
No ale popatrz, ci ludzie działają w ramach możliwości jakie stwarza im rynek. Nie wiem...może są zdesperowani, może sprytni, pewnie snobistyczni...Ale ja cały czas twierdzę, że producenci i dystrybutorzy, którzy powinni przecież działać racjonalnie, liczą się z tym, że i taka kategoria konsumentów istnieje. To wszystko jest jakoś wyliczone, określone. I dalej im się opłaca.

Dlatego ja za ten absurd jaki istnieje w naszych perfumeriach nie winię tych klientów, ale handlowców. Bo to oni jacyś tacy niezaradni mi się wydają.
Choć myślę, że do pewnych rozwiązań obie strony powinny po prostu dojrzeć. I jednak jest coraz lepiej pod tym względem.
Wiele problemów stwarzają sobie też sami klienci np. takim rozkminianiem jak wy w tym wątku (udawanie kogoś innego, wyłudzanie itd.). Ja tam po prostu mówię czego chcę w sklepie i tyle. Mam w nosie kto sobie co o mnie pomyśli wiedziony kompleksami czy tam czym innym..
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 17:06   #90
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Próbki w sephorze

Cytat:
Napisane przez Budyniek Pokaż wiadomość
sluchajcie, ale probek kosmetykow nie-luksusowych, po prostu nie ma, dlatego biorą ludzie probki drozsze,nawet jesli nie nosza sie z zakupem,...
zależy kto co rozumie pod marką luksusową, burżuj ma próbki a luksusowym byl nie nazwala.
a z drugiej strony np. gdyby firma sprzedajaca fluid za 10-20 zł miała robić jeszcze próbki to pewnie szybko by zbankrutowała.

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Pisałam już o tym, np. w poście nr 38
Naprawdę nie rozumiem Twojego toku myślenia. Ja twierdzę, że to nie w kliencie jest problem tylko w handlowcach. Popyt przecież jest duży jak tylko zrobi się sensowne promocje. Może jakby zejść z cen na stałe, to krąg naciągaczy by zmalał. Chciałabym żeby tak się stało. Po co kisić towar na półkach skoro można go sprzedać za niższą cenę i zysk wyrobić większym obrotem ? Dziwne.
To też fakt, moim zdaniem skoro obniżają cenę o 30% i dalej na tym zarabiają to dlaczego nie obniżac ich na stałe? Bo marże są koszmarne biorąc pod uwagę fakt ile dany kosmetyk kosztuje w stanach nawet z dolarem po 3 zł.
Dlaczego mam kupować kosmetyk za 250 zł w Sephorze skoro zamówię go na stronie za 120 zł - oczywiste jest że do Sephory pójdę tylko sprawdzić a kupię w necie. Czy to też jest jakieś wyłudzanie?
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:57.