25 lat i nigdy u ginekologa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-28, 15:51   #1
kasiula2612
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Question

25 lat i nigdy u ginekologa


Witam!

Jak w tytule: mam 25 lat i jeszcze nigdy nie byłam u ginekologa.
Mam bardzo bolesne miesiączki, ale ratuję się 6-8 ibupromami max dziennie. Ponoć u mnie to rodzinne.
Poza tym często podróżuję, korzystam z różnych publicznych miejsc i chyba załapałam grzybicę, ale też poratowałam się lekami dostępnymi bez recepty.
Najgorsze, że seks nie sprawia mi przyjemności, bo zamiast rozkoszy czuję ból u wejścia pochwy. I myślę tylko o tym, kiedy przestanie boleć.

Moim problemem jest to, że strasznie się wstydzę i krępuję rozebrać przed obcym człowiekiem. Jestem osobą raczej nieśmiałą i zakompleksioną. Raczej tchórzliwą.

Boję się o swoje zdrowie, ale nie potrafię się przełamać. Wstydzę się strasznie.

Macie jakiś pomysł jak to zmienić? Będę wdzięczna za każdą pomoc.
kasiula2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 15:54   #2
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Cytat:
Napisane przez kasiula2612 Pokaż wiadomość
Witam!

Jak w tytule: mam 25 lat i jeszcze nigdy nie byłam u ginekologa.
Mam bardzo bolesne miesiączki, ale ratuję się 6-8 ibupromami max dziennie. Ponoć u mnie to rodzinne.
Poza tym często podróżuję, korzystam z różnych publicznych miejsc i chyba załapałam grzybicę, ale też poratowałam się lekami dostępnymi bez recepty.
Najgorsze, że seks nie sprawia mi przyjemności, bo zamiast rozkoszy czuję ból u wejścia pochwy. I myślę tylko o tym, kiedy przestanie boleć.

Moim problemem jest to, że strasznie się wstydzę i krępuję rozebrać przed obcym człowiekiem. Jestem osobą raczej nieśmiałą i zakompleksioną. Raczej tchórzliwą.

Boję się o swoje zdrowie, ale nie potrafię się przełamać. Wstydzę się strasznie.

Macie jakiś pomysł jak to zmienić? Będę wdzięczna za każdą pomoc.
To czysta głupota! 25 lat i taka nieodpowiedzialna, wstyd i tyle! Idź natychmiast na wizyte!
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 16:12   #3
Czarna_Złośnica
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna_Złośnica
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Ja rozumiem, że się krępujesz bo ja przed każdą wizytą u ginekologa też sie stresuje ale taki ginekolog widział już setki kobiet i na pewno nie robi to na nim wrażenia. Może idż do ginekologa kobiety to będzie Ci razniej.
Czarna_Złośnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 16:16   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
To czysta głupota! 25 lat i taka nieodpowiedzialna, wstyd i tyle! Idź natychmiast na wizyte!
zgadzam się
poza tym skoro podejrzewasz grzybice, to nie wolno współżyć!
jeszcze facetowi chcesz grzybice sprawic?
teraz to juz oboje musicie się leczyć...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 16:16   #5
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

??????????To poważnie?????
W sexie raczej się chyba nie wstydzisz????W końcu to obcy człowiek też,jakby nie patrzeć.
Lekarz jak każdy inny.
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 16:18   #6
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Zapisz sido kobiety ginekologa, może będzie ci łatwiej. Zapytaj koleżanki, może mają jakąś swoją sprawdzoną. I jeśli ci to pomoże to przed badaniem porozmawiaj z lekarzem o swoich obawach i o tym że to twój 1 raz.
Zdrowie jest ważniejsze niż wstyd, musisz go przełamać.
Powodzenia!
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 16:23   #7
Raspberry8
Raczkowanie
 
Avatar Raspberry8
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 138
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

rozumiem Cię, ale ja sie przelamałam. Pare tygodni temu byłam po raz pierwszy u ginekologa (mam 17lat), byłam do tego zmuszona z przyczyn zdrowotnych.
Po prostu usiadlam na tym fotelu i starałam się myśleć że to dla niego chleb powszedni i na prawdę żadna nowość, rozluźniłam się i spokój.
Kasiu jeśli ubierzesz szeroką spódnicę na badanie to nie będziesz jej musiala ściagac i wstyd bedzie o niebo mniejszy wiec tak zrob. A jesli podejrzewasz grzybice to nie zwlekaj ani chwili, to na prawde powazne, Zycze powodzenia
__________________
“ "kobieta" pochodzi z toskańskiego dialektu od słowa conbitta, co dosłownie znaczy "istota lubiąca się przytulać". ”
— jan miodek
Raspberry8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-28, 16:48   #8
basiek91
Raczkowanie
 
Avatar basiek91
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: dolnośląskie/lubuskie z racji studiów
Wiadomości: 303
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

czas najwyższy iść. być może masz tylnoskręt macicy i dlatego masz takie bolesne okresy. jeśli podejrzewasz grzybicę to tym barzdziej powinnaś iść na badanie, bo może się z tego zrobić coś gorszego, co będzie dużo ciężej wyleczyć. nie ma się czym przejmować to tylko lekarz. idz do kobiety- zawsze to jakoś lżej i nie przejmuj tak.
basiek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 17:06   #9
ppsj25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 175
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Cytat:
Napisane przez krooolewna Pokaż wiadomość
??????????To poważnie?????
W sexie raczej się chyba nie wstydzisz????W końcu to obcy człowiek też,jakby nie patrzeć.
Lekarz jak każdy inny.



Proponuje najpierw się zastanowić a później pisać-a nie odwrotnie.
Chyba koleżanka nie uprawia sex u z pierwszym obcym napotkanym facetem...........tylko ze swoim.

Co lepsze Ci powiem nie każdy ma takie podejście jak ty.Lekarz jak każdy lekarz.
To co ,jak idziesz do dentysty to ścigasz spodnie???
Chociaż po twojej wypowiedzi kto wie czy właśnie tak nie robisz.
ppsj25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 17:12   #10
etien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Cytat:
Napisane przez Raspberry8 Pokaż wiadomość
Kasiu jeśli ubierzesz szeroką spódnicę na badanie to nie będziesz jej musiala ściagac i wstyd bedzie o niebo mniejszy wiec tak zrob.
ja zawsze zakadam dluzsza bluzke/sweter zeby od miejsca rozebrania sie do przejscia na fotel nie swiecic golym tylkiem
etien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 17:12   #11
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Cytat:
Napisane przez ppsj25 Pokaż wiadomość

Proponuje najpierw się zastanowić a później pisać-a nie odwrotnie.
Chyba koleżanka nie uprawia sex u z pierwszym obcym napotkanym facetem...........tylko ze swoim.

Co lepsze Ci powiem nie każdy ma takie podejście jak ty.Lekarz jak każdy lekarz.
To co ,jak idziesz do dentysty to ścigasz spodnie???
Chociaż po twojej wypowiedzi kto wie czy właśnie tak nie robisz.
Też ci to proponuję.
Mogłabyś mnie nie obrażać?Czy za dużo od ciebie wymagam?
Chodzi o to,że jak zaczyna się współżycie z partnerem (czy tam byle kim) to się idzie do ginekologa,ale skoro dla Ciebie to normalka,że się nie idzie to twoja sprawa i twoje problemy,jakby co.Nie pisałam nic o tym,że uprawiała sex z napotkanym facetem - nadinterpretacja kochana.
A poza tym chodzę do dentysty,jak mam chore zęby.Nie chodzę do lekarza dla zabawy bądź ściągania spodni(skąd ten pomysł swoją drogą?porażka)tylko dlatego,że coś mi dolega(w tym przypadku objawów autorka ma już nadto).
Pozdrawiam,bo ja ciebie uczyc nie będę podstaw,kiedy się idzie do ginekologa.
__________________


Edytowane przez krooolewna
Czas edycji: 2010-06-28 o 17:25
krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-28, 17:25   #12
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Ja jak tylko przeczytałam ten wątek to pomyślałam o prowokacji.

Ogromny ból przy okresie (8 ibupromów dziennie? ), grzybica i ból przy stosunku to taka kumulacja dolegliwości, że normalna dziewczyna (do tego w wieku 25 lat) już dawno zagościłaby u ginekologa bez względu na kompleksy i strach przed rozebraniem się przed obcą osobą.

Jeśli nie jest to prowokacja, to wybacz, ale uważam, że to brak rozumu
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 17:34   #13
kasiula2612
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Dziewczyny, nie ma się co kłócić.
Prawda jest taka, że zaniedbałam sprawę, ale ja naprawdę panicznie się boję. Jak tylko o tym pomyślę to aż mnie paraliżuje

Nie chodzę do łóżka z obcymi facetami. A pokazanie gardła u internisty diametralnie różni się od rozłożenia ud u ginekologa.

Jak już pisałam nie należę do śmiałych kobiet. Wręcz przeciwnie. Nikt mnie nigdy nie przygotował do takiej wizyty.

Nie uważam się za nienormalną, jak niektóre z was mnie odbierają. Ja się po prostu okropnie wstydzę i krępuję!

Dziękuję za budujące odpowiedzi i rady Przede wszystkim muszę znaleźć dobrą ginekolog na pierwszy raz. Wiem, że od lekarza też mi się oberwie za to, że tyle zwlekałam i to też mnie stresuje
kasiula2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 17:39   #14
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Cytat:
Napisane przez basiek91 Pokaż wiadomość
czas najwyższy iść. być może masz tylnoskręt macicy i dlatego masz takie bolesne okresy. jeśli podejrzewasz grzybicę to tym barzdziej powinnaś iść na badanie, bo może się z tego zrobić coś gorszego, co będzie dużo ciężej wyleczyć. nie ma się czym przejmować to tylko lekarz. idz do kobiety- zawsze to jakoś lżej i nie przejmuj tak.
tyłozgięcie jeśli już...

Autorko: jeśli to nie prowokacja, to cóż- musisz isc i tyle. Żadna z nas nie da Ci jakiejś cudownej rady- dzwonisz, umawiasz się, idziesz i tyle.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 17:56   #15
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Idź do kobiety, jeśli Ci to w jakis sposób pomoże, chociaż wiele osób twierdzi że mężczyźni są delikatniejsi. Popytaj wśród koleżanek - może Ci kogoś polecą.

Twój problem polega na tym że traktujesz pójście do ginekologa bardzo personalnie - zupełnie niepotrzebnie bo lekarze to profesjonaliści i Twój problem z którym przychodzisz jest dla nich zadaniem do wyleczenia, koncentrują się na dolegliwościach a nie na Tobie w sensie fizycznym, uwierz!! To zupełnie inaczej wygląda jak to staje się rutyną i pracą.

Umów sie czym prędzej bo im dłużej będziesz zwlekać tym gorzej - sama piszesz że martiwsz się o zdrowie i ja to rozumiem - tak silne bóle mają pewnie przyczynę i trzeba to zbadać i wyleczyć, co gorsza nieleczona infekcja może być coraz trudniejsza do wyleczenia, a jeśli to rzeczywiście grzybica to nie da rady bez leków na receptę (ból podczas stosunku jest jednym z objawów infekcji), pamiętaj o leczeniu partnera, jeśli współżyłaś mając nieleczoną grzybicę.
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 17:58   #16
Czarna_Złośnica
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna_Złośnica
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Cytat:
Napisane przez kasiula2612 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie ma się co kłócić.
Prawda jest taka, że zaniedbałam sprawę, ale ja naprawdę panicznie się boję. Jak tylko o tym pomyślę to aż mnie paraliżuje

Nie chodzę do łóżka z obcymi facetami. A pokazanie gardła u internisty diametralnie różni się od rozłożenia ud u ginekologa.

Jak już pisałam nie należę do śmiałych kobiet. Wręcz przeciwnie. Nikt mnie nigdy nie przygotował do takiej wizyty.

Nie uważam się za nienormalną, jak niektóre z was mnie odbierają. Ja się po prostu okropnie wstydzę i krępuję!

Dziękuję za budujące odpowiedzi i rady Przede wszystkim muszę znaleźć dobrą ginekolog na pierwszy raz. Wiem, że od lekarza też mi się oberwie za to, że tyle zwlekałam i to też mnie stresuje
Tym się akurat najmniej teraz powinnaś martwić.
Nie stresuj sie tak bo po to jest ginekolog żeby pomóc, przebadać przecież na lekarzu to już nie robi wrażenia bo dziennie ogląda ileś tam klientek. Popytaj koleżanek czy nie mogą polecić Ci jakiegoś ginekologa ewentualnie poszukaj w internecie jacy są dobrzy ginekolodzy w Twoim mieście.
Czarna_Złośnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 18:45   #17
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Cytat:
Napisane przez kasiula2612 Pokaż wiadomość

Nie chodzę do łóżka z obcymi facetami. A pokazanie gardła u internisty diametralnie różni się od rozłożenia ud u ginekologa.

Jak już pisałam nie należę do śmiałych kobiet. Wręcz przeciwnie. Nikt mnie nigdy nie przygotował do takiej wizyty.

Nie uważam się za nienormalną, jak niektóre z was mnie odbierają. Ja się po prostu okropnie wstydzę i krępuję!

Dziękuję za budujące odpowiedzi i rady Przede wszystkim muszę znaleźć dobrą ginekolog na pierwszy raz. Wiem, że od lekarza też mi się oberwie za to, że tyle zwlekałam i to też mnie stresuje
Słuchaj może byłam dla Ciebie zbyt agresywna,ale po prostu uderzyło mnie,że uprawiasz sex i się nie wstydzisz przed facetem,a do lekarza,gdy tak wiele Ci dolega to się krepujesz etc.Mierzę może swoją miarą,ponieważ ja będąc ze swoim facetem długo mimo że bardzo go kochałam i znaliśmy się b.długo jako przyjaciele nie byłam gotowa,żeby pokazać się nago,a nie mam naście lat.Stąd też bardzo zabolał mnie komentarz ppsj25 , która dała komentarz,że rozbieram się przed dentystą,jakbym była lekkich obyczajów,a uważam,że nie miała podstaw.Zresztą nieważne nie będę się wdawać z niektórymi w dyskusje.Nikt Ci nie zarzucił autorko,że sypiasz z kim popadnie,więc nie o to w tym chodzi,a o to,że współżyjesz,a nie poszłaś do ginekologa.Zresztą nawet jakbyś sypiała z kim popadnie(czego domyślam się,że nie robisz skoro mówisz,że się wstydzisz) to nie jest to nikogo interes.
Pisząc na forum jesteś jednak poddawana ocenie,mnie to bardzo uderzyło,ponieważ uznaję zasadę,że jeśli nam coś dolega to idziemy do lekarza,a nie że się wstydzimy.
Ja np.wstydzę się,że bez soczewek nic nie widzę i gdy idę do okulisty nie mogę nic odczytać bez nich i naprawdę bardzo mnie to krępuję i się wstydzę,ale wiem,że to lekarz.
Tak samo nie cierpię chodzić do wielu lekarzy,ale dla zdrowia wiem,że muszę czy chcę czy nie.
Skoro pisałam,że nie pokazywałam się w całej okazałości facetom to myślisz,że dla zachcianki?M.in.dlatego,ż e wstydzę się,że się nie będę podobać im tam,ale idąc do ginekologa potrzebuję pomocy,a nie myślę wtedy o tym czy się podobam ginekologowi Oczywiście strach jest zawsze,krępowanie się etc.,ale nie mamy wyboru jeśli chcemy być zdrowe.Dla ginekologa jesteś pacjentką,jest takiej specjalności,że ogląda na co dzień tyle kobiet,że jedna w tą nie robi mu różnicy
Powodzenia
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 18:53   #18
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Cytat:
Napisane przez sunny_me Pokaż wiadomość
Idź do kobiety, jeśli Ci to w jakis sposób pomoże, chociaż wiele osób twierdzi że mężczyźni są delikatniejsi. Popytaj wśród koleżanek - może Ci kogoś polecą.

Twój problem polega na tym że traktujesz pójście do ginekologa bardzo personalnie - zupełnie niepotrzebnie bo lekarze to profesjonaliści i Twój problem z którym przychodzisz jest dla nich zadaniem do wyleczenia, koncentrują się na dolegliwościach a nie na Tobie w sensie fizycznym, uwierz!! To zupełnie inaczej wygląda jak to staje się rutyną i pracą.

Umów sie czym prędzej bo im dłużej będziesz zwlekać tym gorzej - sama piszesz że martiwsz się o zdrowie i ja to rozumiem - tak silne bóle mają pewnie przyczynę i trzeba to zbadać i wyleczyć, co gorsza nieleczona infekcja może być coraz trudniejsza do wyleczenia, a jeśli to rzeczywiście grzybica to nie da rady bez leków na receptę (ból podczas stosunku jest jednym z objawów infekcji), pamiętaj o leczeniu partnera, jeśli współżyłaś mając nieleczoną grzybicę.
Nikt Ci lepiej nie doradzi!!!
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 19:56   #19
ppsj25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 175
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Cytat:
Napisane przez krooolewna Pokaż wiadomość
Też ci to proponuję.
Mogłabyś mnie nie obrażać?Czy za dużo od ciebie wymagam?
Chodzi o to,że jak zaczyna się współżycie z partnerem (czy tam byle kim) to się idzie do ginekologa,ale skoro dla Ciebie to normalka,że się nie idzie to twoja sprawa i twoje problemy,jakby co.Nie pisałam nic o tym,że uprawiała sex z napotkanym facetem - nadinterpretacja kochana.
A poza tym chodzę do dentysty,jak mam chore zęby.Nie chodzę do lekarza dla zabawy bądź ściągania spodni(skąd ten pomysł swoją drogą?porażka)tylko dlatego,że coś mi dolega(w tym przypadku objawów autorka ma już nadto).
Pozdrawiam,bo ja ciebie uczyc nie będę podstaw,kiedy się idzie do ginekologa.

Bynajmniej nie miałam zamiaru obrazić -no ale skoro tak to odebrałaś.
Kazdy z nas to samo zdanie może odbierać na swój sposób.
Napisałaś ,ze autorka idzie do łózka z obcym facetem a do Gina już się wstydzi.
Więc nie sądzę ze tylko ja to tak odebrałam.

do autorki postu....
Idz po prostu do kobiety lekarza.
Na pewno będzie mniej krępujące.
W końcu ma to samo co Ty ;-)
ppsj25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-28, 20:17   #20
gringolada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 018
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

idz do tego lekarza kobieto! jak bedziesz miala urodzic dziecko tez sie bedziesz wstydzila ze beda tam ludzie patrzyc?
gringolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 20:19   #21
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Autorka wątku jest niepoważna. 25 lat a zachowuje się jakby miała 15.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 20:52   #22
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Cytat:
Napisane przez kasiula2612 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie ma się co kłócić.
Prawda jest taka, że zaniedbałam sprawę, ale ja naprawdę panicznie się boję. Jak tylko o tym pomyślę to aż mnie paraliżuje

Nie chodzę do łóżka z obcymi facetami. A pokazanie gardła u internisty diametralnie różni się od rozłożenia ud u ginekologa.

Jak już pisałam nie należę do śmiałych kobiet. Wręcz przeciwnie. Nikt mnie nigdy nie przygotował do takiej wizyty.

Nie uważam się za nienormalną, jak niektóre z was mnie odbierają. Ja się po prostu okropnie wstydzę i krępuję!

Dziękuję za budujące odpowiedzi i rady Przede wszystkim muszę znaleźć dobrą ginekolog na pierwszy raz. Wiem, że od lekarza też mi się oberwie za to, że tyle zwlekałam i to też mnie stresuje
Nie boisz się rozłożyć ud przed facetem to nie powinnaś przed lekarzem. Idź do kobiety,będzie na początku lepiej.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 22:20   #23
Seeensi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 267
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

przed chłopakiem nie wstydziłaś się rozebrać,a wstydzisz przed lekarzem który widzi ze 20 pochw dziennie.Żałosne,to raz.
Dwa - powinnaś już dawno odwiedzić ginekologa,zrobić sobie cytologię i ogólnie -zbadać swoje miejsca intymne...
i swoją drogą Ci zazdroszczę,że nie masz żadnych dolegliwości.Ja co miesiąc musze mieć wizytę u lekarza.Nie bagatelizuj swojego ciała
__________________
1. my
2. Kult!
Seeensi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 09:31   #24
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

szok, ja pierwszą wizytę mialam w wieku 15, okresu nie mialam przez jakis czas, dostałam jakies hormony i juz do dzisiaj mam normalnie
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 09:39   #25
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Cytat:
Napisane przez ppsj25 Pokaż wiadomość
Bynajmniej nie miałam zamiaru obrazić -no ale skoro tak to odebrałaś.
Kazdy z nas to samo zdanie może odbierać na swój sposób.
Napisałaś ,ze autorka idzie do łózka z obcym facetem a do Gina już się wstydzi.
Więc nie sądzę ze tylko ja to tak odebrałam.

do autorki postu....
Idz po prostu do kobiety lekarza.
Na pewno będzie mniej krępujące.
W końcu ma to samo co Ty ;-)
Tak odebrałam to tak i myślę,że każdy by tak odebrał,przeczytaj sobie jeszcze raz jak napisałaś skoro masz z tym problemy.
Gdzie ja tak napisałam?Obcy człowiek napisałam,a czy rozumiesz,że facet jest obcy ZAWSZE,bo raczej sypiając z facetem nie łączą nas więzy krwi.Zupełnie nie rozumiesz mojej wypowiedzi.Obcy w znaczeniu obcy,a nie facet poznany w klubie na jedną noc,ale rozumiem mierzymy swoją miarą.
Nie będę się wdawać w dyskusję z tobą,bo nie dość,że mnie obrażasz,nie umiesz przeprosić to jeszcze stosujesz nadinterpretację.
I nadal się różnimy w podstawowej kwestii,że uważam,że osoba,która rozpoczęła współżycie MUSI iść do ginekologa i nie jest to mój wymysł.
Pozdrawiam i myślę,że temat zakończony.
__________________


Edytowane przez krooolewna
Czas edycji: 2010-06-29 o 09:52
krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 11:35   #26
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Cytat:
Napisane przez Seeensi Pokaż wiadomość
i swoją drogą Ci zazdroszczę,że nie masz żadnych dolegliwości.Ja co miesiąc musze mieć wizytę u lekarza.Nie bagatelizuj swojego ciała
Problem polega na tym, że autorka właśnie ma różne dolegliwości, a mimo to nie idzie do lekarza, ratuje się domowymi sposobami albo po prostu cierpi:

Cytat:
Napisane przez kasiula2612 Pokaż wiadomość
Mam bardzo bolesne miesiączki, ale ratuję się 6-8 ibupromami max dziennie. Ponoć u mnie to rodzinne.
Poza tym często podróżuję, korzystam z różnych publicznych miejsc i chyba załapałam grzybicę, ale też poratowałam się lekami dostępnymi bez recepty.
Najgorsze, że seks nie sprawia mi przyjemności, bo zamiast rozkoszy czuję ból u wejścia pochwy. I myślę tylko o tym, kiedy przestanie boleć.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 11:53   #27
kotka20093
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 941
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Cytat:
Napisane przez kasiula2612 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie ma się co kłócić.
Prawda jest taka, że zaniedbałam sprawę, ale ja naprawdę panicznie się boję. Jak tylko o tym pomyślę to aż mnie paraliżuje

Nie chodzę do łóżka z obcymi facetami. A pokazanie gardła u internisty diametralnie różni się od rozłożenia ud u ginekologa.

Jak już pisałam nie należę do śmiałych kobiet. Wręcz przeciwnie. Nikt mnie nigdy nie przygotował do takiej wizyty.

Nie uważam się za nienormalną, jak niektóre z was mnie odbierają. Ja się po prostu okropnie wstydzę i krępuję!

Dziękuję za budujące odpowiedzi i rady Przede wszystkim muszę znaleźć dobrą ginekolog na pierwszy raz. Wiem, że od lekarza też mi się oberwie za to, że tyle zwlekałam i to też mnie stresuje

kochana rozumiem Cię sama jestem a raczej byłam osoba nieśmiała i przed wizyta u jakiegokolwiek lekarza miałam za przeproszeniem sraczkę z nerwów, a co dopiero u ginekologa. ja zdecydowałam sie na wizyte w wieku 20 lat, bo bałam sie zajsc w ciąze i chciałam tabletki wiec musiałam iść i jakoś poszło.
dziewczyny dobrze Ci radzą ; zapytaj przyjaciółkę do kogo chodzi może Ci poleci jakiegoś fajnego lekarza. jeśli nie zobacz na stronę znanylekarz. tam sa wypisani lekarze z kazdego miasta i i opinie pacjentów o nich. jesli masz bolesne okresy to byc może lekrza zaproponuje Ci właśnie tabletki antykoncepcyjne. jak sie bardzo denerwujesz wypij przed wyjściem na wizytę melisę. bedzie dobrze!!! daj znać jak było!
kotka20093 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 14:34   #28
kasiula2612
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Dziękuję dziewczynom, które rozumieją w czym mam problem. Prawda jest taka, że nigdy z nikim nie rozmawiałam o wizycie u ginekologa, więc to, co dla was wydaje się oczywiście, dla mnie jest nowością. Nie wiem na przykład czy kładziemy się na fotelu w butach czy bez

Moim skromnym zdaniem często Ci, z którymi łączą nas więzy krwi są nam bardziej obcy niż Ci, z którymi się żyje. Chłopaka, z którym idę do łóżka, nie traktuję jako "obcego". Przed nim mogę bez wstydu rozkładać uda i wydaje mi się oczywiste, że jest to zdecydowanie mniej krępujące niż robienie tego przed lekarzem. Ale to nie o tym ten temat.

Miło jednak, że są osoby, które zamiast od razu mówić jaka jestem głupia i nieodpowiedzialna, po prostu mi doradzają
kasiula2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 14:43   #29
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Cytat:
Napisane przez kasiula2612 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczynom, które rozumieją w czym mam problem. Prawda jest taka, że nigdy z nikim nie rozmawiałam o wizycie u ginekologa, więc to, co dla was wydaje się oczywiście, dla mnie jest nowością. Nie wiem na przykład czy kładziemy się na fotelu w butach czy bez

Moim skromnym zdaniem często Ci, z którymi łączą nas więzy krwi są nam bardziej obcy niż Ci, z którymi się żyje. Chłopaka, z którym idę do łóżka, nie traktuję jako "obcego". Przed nim mogę bez wstydu rozkładać uda i wydaje mi się oczywiste, że jest to zdecydowanie mniej krępujące niż robienie tego przed lekarzem. Ale to nie o tym ten temat.

Miło jednak, że są osoby, które zamiast od razu mówić jaka jestem głupia i nieodpowiedzialna, po prostu mi doradzają
Ale jak widac intrnet masz, więc o takich rzeczach można poczytac. A tu cudwnej recepty na przełamanie sie nie ma- po prostu idziesz i tyle...
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 16:05   #30
Szangal1206
Raczkowanie
 
Avatar Szangal1206
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 215
Dot.: 25 lat i nigdy u ginekologa

Cytat:
Napisane przez basiek91 Pokaż wiadomość
czas najwyższy iść. być może masz tylnoskręt macicy i dlatego masz takie bolesne okresy. jeśli podejrzewasz grzybicę to tym barzdziej powinnaś iść na badanie, bo może się z tego zrobić coś gorszego, co będzie dużo ciężej wyleczyć. nie ma się czym przejmować to tylko lekarz. idz do kobiety- zawsze to jakoś lżej i nie przejmuj tak.

Nie ma czegoś takiego jak "tylnoskręt macicy" tylko tyłozgięcie macicy
Szangal1206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.