mama;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-05, 19:21   #1
Demolka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 56

mama;/


Kochane,

Mam podły dzień i nie chcąc do końca go zmarnować postanowiłam trochę się Wam pożalić.
Sprawa wygląda następująco: 1,5 roku temu rozstałam się ze swoim facetem, a właściwie, to on rzucił mnie. Cierpiałam, ciężko było mi zapomnieć, bo byliśmy ze sobą 3 lata, a jak na moje 23 letnie, niedoświadczone raczej życie, to dość długi okres czasu. W listopadzie zeszłego roku poznałam chłopaka, dzięki któremu poczułam ukłucie serca. Pomimo, że ja również nie byłam mu obojętna, nie chciałam się angażować. Do dziś nie wiem do końca dlaczego. On jednak, nawet przez dłuższy okres mojego milczenia był zawsze "obok" i w końcu zdobyłam tę pewność, że chcę z nim być.
Wszystko byłoby pięknie i cacy, gdyby nie moja rodzicielka. Powiedziałam jej o wszystkim z uśmiechem na ustach i niemal fruwając na skrzydłach, ale ona zareagowała słowami "z braku laku to szczęśliwa z nim nie będziesz", albo " i co wcześniej nie chciałaś, a teraz nagle Cię olśniło, bzdura" i kilka tym podobnych stwierdzeń. Przykro mi, że ona mi nie ufa. To śmieszne, jestem już dorosłą babą, niedawno zrobiłam magisterium, zawsze myślałam, że jestem godna zaufania... poczułam się tak, jakby ktoś zwyczajnie wykpił to, co czuję... to troszkę boli...
Otworzyłam się przed nią, a tu taki afront. I nie chce mi się jej tłumaczyć troską o mnie, bo nie ma żadnych podstaw, by się taka troska w ogóle pojawiała. Facet jest naprawdę w porządku. Tylko, że jej to się chyba marzy książę na białym koniu dla swojej córeczki-jedynaczki.
Ja wiem, wiem, wiem, że rodzice miewają odpały różnej maści...tylko tak po prostu zwyczajnie czuję się niefajnie...
Wypadałoby ją po prostu zignorować, tylko, że ona potrafi dać odczuć otoczeniu swoje niezadowolenie bądź dezaprobatę. Tak więc i mnie to czeka... ehhhh. A tu jeszcze, jak na razie pracy brak i wspólne mieszkanie z familią, czasem chciałoby się inaczej.
Demolka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 19:40   #2
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: mama;/

ojj też poczułabym się niefajnie....
możesz powiedzieć mamie że to nie z braku laku tylko że naprawdę czujesz coś więcej do tego konkretnego faceta, że w końcu jesteś szczęsliwa a skoro ona tego nie potrafi uszanować to chyba znaczy że nie chce Twojego szczęścia....ja bym tak powiedziała..wygarnęłabym jej ze mnie tym zraniła bo jest moją mamą, ważną osobą w życiu i nie traktuje mnie poważnie.
a gdyby nie przeprosiła to bym ją po prostu ignorowala bo to naprawdę bardzo niemiłe co powiedziała, być może się martwi-ale to jej nie usprawiedliwia

co do wyprowadzki: na pewno w końcu się usamodzielnisz, powodzenia i się nie przejmuj tylko ciesz z nowego uczucia
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 19:42   #3
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: mama;/

1) praca
2) wyprowadzka
i możesz mamie pomachać chusteczką na do widzenia
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 20:23   #4
lubiecukierki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 579
Dot.: mama;/

Więc bierz się w garść i szukaj pracy.Teraz są wakacje i masz ku temu najlepszą okazje a przy okazji Twoja mama zobaczy jaka jestes odpowiedzialna i moze odpuści.

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Dalej się nie dowiedzialam dlaczego nie mozesz iść do pracy??
lubiecukierki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 20:30   #5
totylkotwemarzenie
Raczkowanie
 
Avatar totylkotwemarzenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 153
Dot.: mama;/

Twoje życie nie Jej. I usamodzielnisz się, spokojnie
__________________
"Tomorrow never comes until it's too late... "
totylkotwemarzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 20:44   #6
lubiecukierki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 579
Dot.: mama;/

Cytat:
Napisane przez totylkotwemarzenie Pokaż wiadomość
Twoje życie nie Jej. I usamodzielnisz się, spokojnie
Hej,nie napisalam tego zlośliwie tylko chciałam sie dowiedzieć,ze dlaczego jak jest taka odpowiedzialna to nie szuka pracy.Nawet nie mówię o wyprowadzce tylko praca aby mama zobaczyla,ze nie jest to tylko gadanie
lubiecukierki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 22:29   #7
d0lcevita
Zakorzenienie
 
Avatar d0lcevita
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 432
Dot.: mama;/

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
1) praca
2) wyprowadzka
i możesz mamie pomachać chusteczką na do widzenia
i poczujesz że to Twoje życie
__________________
"Wiem,że jak każda kobieta,mam więcej siły niż na to wygląda"
/Evita
d0lcevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-05, 22:46   #8
Seeensi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 267
Dot.: mama;/

pewnie się o Ciebie martwi,bo widziała jak cierpisz po poprzednim związku.Pokaż mamie,że to fajny facet,i że jesteś pewna co do jego intencji
__________________
1. my
2. Kult!
Seeensi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 22:57   #9
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: mama;/

A może Twoja mama widzi w Twoim zachowaniu to, ze jesteś nie do końca pewna swojego wyboru... Może zdradza Cię to, jak okazujesz czułość temu nowemu facetowi... I mama po prostu widzi, ze niby jesteś szczęśliwa, ale nie znajdujesz się w fazie ekscytacji, zauroczenia i stąd jej słowa? Zdarza się, ze ludzie coś poczują do drugiej osoby, ale czegoś w takim związku brakuje... Niby wszystko jest okej, ale...
A może po prostu Twoja mama ma naprawdę całą listę wymogów, które musi spełnić kandydat na Twojego partnera? Wtedy jej słowami nie nalezy się przejmowac...
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 16:39   #10
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: mama;/

Twojej matce się wydaje że z racji bycia matką może Ci powiedzieć wszystko tłumacząc się przy tym "troską". Matki nie rozumieją że takie gadanie boli, a jak się im powie że boli to zaraz powiedzą coś typu "ty cholerna teoretyczko", "masz fochy", "masz mentalne 10,15 itp lat" :< szkoda słów
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 17:47   #11
lubiecukierki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 579
Dot.: mama;/

Kazda mama na tak ma ,ze musi sobie pogadać i wydaje jej się wie co jest najlepsze w zyciu dla jej dziecko.A one juz swoje przezyły a my swoje tez chcemy.Wiadomo,ze człowiek uczy sie na blędach i mogą coś poradzić z własnego doświadczenia.Rozmowy są potrzebne ale jeśli to będzie monolog a nie dialog,ze zrozumieniem to przyniesie wręcz odwrotny efekt.Dziewczyny nie wiadomo jakie My bedziemy za kilka lat
lubiecukierki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:33.