higiena intymna w pracy/szkole - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-29, 12:21   #1
Jot_I
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 31

higiena intymna w pracy/szkole


Jak dbacie o to, by czuć się dobrze w czasie dłuuuugich godzi pracy/nauki? co robicie, by czegoś nie złapać w toalecie?
Jot_I jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 12:41   #2
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

U mnie jest to szczęście,że na uniwersytecie toalety są perfectNaprawdę panie chyba sprzątają co 1,5 godziny,bo jak nie wejdę zawsze jest mega sterylnie i ślicznie pachnie.Mimo to załatwiam się ''na małysza''.Mam super cela jeśli o to chodzi,więc nie brudzę deski gdyby jakaś dziewczyna chciała siąść.Jeszcze zawsze noszę ze sobą chusteczki intymne,wiadomo mycia nie zastąpią ale zawsze odświeżą
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 13:06   #3
marmutita
Rozeznanie
 
Avatar marmutita
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 568
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

Cytat:
Napisane przez krooolewna Pokaż wiadomość
U mnie jest to szczęście,że na uniwersytecie toalety są perfectNaprawdę panie chyba sprzątają co 1,5 godziny,bo jak nie wejdę zawsze jest mega sterylnie i ślicznie pachnie.Mimo to załatwiam się ''na małysza''.Mam super cela jeśli o to chodzi,więc nie brudzę deski gdyby jakaś dziewczyna chciała siąść.Jeszcze zawsze noszę ze sobą chusteczki intymne,wiadomo mycia nie zastąpią ale zawsze odświeżą
U mnie w pracy też jest bardzo czysto, mimo to mam jakiś uraz do toalet z których korzysta wiele obcych osób i wyobrażam sobie na klozecie miliony bakterii.
Jeśli mogę to poprostu ograniczam kontakt ciała z muszlą klozetową, a jeśli nie mogę to wspomagam się wartwą ochronną z papieru toaletowego

Choć zastanawiam się czy rzeczywiście korzystając z tolaety w miejscu publiczny, zakładając, że jest zachowana czystość, przy zachowaniu zasad higieny można coś podłapać?

A przypomniały mi się toalety w szpialu gdzie ani nie było widać czystości, a specyficzny zapach moczu odrzucał na dzień dobry brrrr bez chusteczki ani żelu antybakteryjnego do rąk ani rusz.
marmutita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 13:51   #4
Seeensi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 267
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

na małysza to standard u mnie nawet w bardzo czystej toalecie,ale nie swojej.Takie zboczenie już .i zawsze jeszcze wrzucam papieru do toalety przed załatwieniem się.i ginekolog mój powiedział kiedyś,żebym nie używała papieru który się tam znajduje.no i higiena rąk przed i po.da radę jakoś znieść te 7-8 godzin
__________________
1. my
2. Kult!
Seeensi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 14:11   #5
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

Kiedyś mi kolega opowiadał,że z kumplem zakradli się do toalety i zmienili wkład z mydłem na wkład ze swoim moczem..Nie wiem czy to była ściema i pomijając to,że przestał być moim kolegą to zrobił coś takiego,że jak myję ręce w publicznej toalecie to zawsze sobie to wspominam...i wącham czy ładnie pachnie mydło.

Dobrym też uważam pomysłem jest noszenie ze sobą małego żelu do mycia rąk bez użycia wody.To jest fajne,bo czasem nie ma mydła w publicznych miejscach,a trzeba umyć ręce.

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Seeensi Pokaż wiadomość
.i ginekolog mój powiedział kiedyś,żebym nie używała papieru który się tam znajduje.no i higiena rąk przed i po.
ja używam swoich chusteczek higienicznych
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 18:59   #6
dresden doll
Raczkowanie
 
Avatar dresden doll
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 99
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

ja też używam chusteczek, a jak nie mam, to kawałek papieru długości co najmniej obwodu rolki odwijam i wyrzucam, i dopiero korzystam, może to marnotrawstwo, ale jednak jak sobie pomyślę czym ktoś mógł mieć umazane ręce sięgając po papier ;p
na małysza to standard, mięśnie się też poćwiczy ;] no i chusteczki do higieny intymnej są przydatne.
o żelu do mycia rąk nie pomyślałam, ale to by było niezłe, chyba sobie kupię.
uczelnię/pracę jeszcze się jakoś zniesie, ale toalety w klubach czy pubach :/ a stamtąd do domu droga może być za daleka na powstrzymywanie się
__________________
Cause it's my problem if I wanna pack up and run away, it's my business if I feel the need to smoke and drink and swear, it's my problem, it's my problem if I feel the need to hide it's my problem if I have no friends and feel I want to die.
dresden doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 21:38   #7
Perffumka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 18
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

Pracuje średnio 8h/ dziennie, bywaja różne zmiany na 5godzinne - zawsze staram się zmieniać wkładki higieniczne co ok 4h, a dodatkowo po skonczonym siusiu lub kaka uzywam chusteczek do higieny int lub jak już kompletnie nie mam niczego, na chusteczkę higieniczna kropie woda ;]
Perffumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-29, 21:57   #8
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

Cytat:
Napisane przez marmutita Pokaż wiadomość
Choć zastanawiam się czy rzeczywiście korzystając z tolaety w miejscu publiczny, zakładając, że jest zachowana czystość, przy zachowaniu zasad higieny można coś podłapać?
jeżeli przed tobą na desce siedziałaby osoba zarażona kiłą to teoretycznie możesz się przez deskę zarazić.
warto uświadomić to swojemu facetowi, bo ich to też dotyczy

ja na kibelkach nie siadam, te u mnie na uczelni tym bardziej mnie do tego przekonują bo prawie zawsze są obsikane, blee. jak miałam rozwalone kolana i nie byłam w stanie kucać tyle czasu ile zajmuje przeciętny sik to dopiero była masakra - znaleźć suchy [blee] kibel i zużyć pół rolki papieru na wymoszczenie. przecież 10 godzin bez sikania nie dam rady
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 12:19   #9
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

Mnie od zawsze uczono w domu, żeby nie siadać w obcych miejscach na toaletę Jak już trzeba, to obłożyć papierem Poza tym, są wilgotne chusteczki do higieny intymnej i można ich użyć do odświeżenia się (żeby komuś nie przyszło, żeby nimi czyścić deskę sedesową ).

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Cytat:
Napisane przez marmutita Pokaż wiadomość

Choć zastanawiam się czy rzeczywiście korzystając z tolaety w miejscu publiczny, zakładając, że jest zachowana czystość, przy zachowaniu zasad higieny można coś podłapać?
Żeby złapać np świeżba wystarczy dotknąć rzeczy po kimś, wystarczy np klamki a co mówić o siadaniu na deskę Nie zapominajmy o pasożytach ludzkich
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 18:59   #10
Jot_I
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 31
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

Chusteczki zdecydowanie są debeściak. sprawiają, że rzeczywiście czuję się świeżo i wmawiam sobie, że ścierają wszystkie zarazki. takie placebo a stosujecie nakładki na toaletę? też fajny wynalazek.
Jot_I jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 15:43   #11
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

ja pracuję 8h dziennie, praca siedząca i nie potrzebuję szczerze mówiac żadnych chusteczek, żeby czuć się swieżo. noszę wkładki higieniczne, które zmieniam wystarczająco często i tyle. tak samo było, jak chodziłam do szkoły. a żeby nic nie złapać, to wystarczy pamiętać, zeby załatwiać się "na Małysza" (nigdy nie siadam na deskach), podcierać się od przodu do tyłu i ja jeszcze łykam lacibios fem. to w zupełności wystarcza
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-10, 21:12   #12
suchemajtki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkie Miasto Koszalin
Wiadomości: 20
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

Ja tak samo , zdecydowanie używam chusteczek higienicznych w pracy , nawet jak miałam szkołę. W okresie również ich używam ... ) Polecam
__________________
"Kochasz go. W porządku. Wszyscy o tym wiedzą, włącznie z nim, a ty się zastanawiasz co masz robić. Nie rób nic. Prędzej czy później zrozumie, że jest szczęściarzem, bo z tylu chłopaków wybrałaś właśnie jego, a jemu to nie pasuje. Powiedz mu, że go kochasz."
suchemajtki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 18:28   #13
Jot_I
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 31
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

Ja chusteczek używam obowiązkowo- latem. ale myślę, że zimą też w nie zainwestuję. a macie jakieś ulubione?
Jot_I jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 22:31   #14
Jot_I
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 31
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

Seria intimate rzeczywiście jest fajna. Przekonałam się już dawno, szukam dla nich konkurencji, ale chyba konkurencji brak ;d
Jot_I jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 12:53   #15
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

Cytat:
Napisane przez Jot_I Pokaż wiadomość
Ja chusteczek używam obowiązkowo- latem. ale myślę, że zimą też w nie zainwestuję. a macie jakieś ulubione?
chusteczki do higieny intymnej ulubione?
Zdecydowanie oriflame(nie jestem konsultantką,tylko na serio je bardzo polubiłam)
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 14:22   #16
Jot_I
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 31
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

Nie wiedziałam, że mają. tylko pytanie: czy są dla wrażliwców? bo właśnie za to kocham cleanic.
Jot_I jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 17:16   #17
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

Cytat:
Napisane przez Jot_I Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, że mają. tylko pytanie: czy są dla wrażliwców? bo właśnie za to kocham cleanic.
Wiesz co ja jestem wrażliwcem,a bardzo podpasowały mi produkty do higieny intymnej oriflame'u.Odsyłam do strony internetowej KWC:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...yszczajace.htm
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 17:39   #18
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

Cytat:
Napisane przez Jot_I Pokaż wiadomość
Ja chusteczek używam obowiązkowo- latem. ale myślę, że zimą też w nie zainwestuję. a macie jakieś ulubione?
Mi przypasowały bardzo chusteczki z serii AA - bezzapachowe z kwasem mlekowym do skóry podrażnionej, bardzo łagodne.
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 09:21   #19
ai_me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 12
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

Chusteczki do higieny intymnej z kwasem mlekowym są niezastąpione
Idealne nie tylko podczas okresu, np w pracy, w szkole, w podróży, kiedy nie mamy innej możliwości odświeżenia się, ale ogólnie są bardzo przydatne na co dzień. Wiadomo, że podmycia nie zastąpią ale są naprawdę rewelacyjne. Ja długi czas używałam Cleanic z wyciągiem z nagietka, a teraz dla odmiany z serii AA do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Świetnie się sprawdzają -polecam!
Co ważne, po użyciu można wyrzucić do toalety.
ai_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-16, 21:08   #20
Jot_I
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 31
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

Cytat:
Napisane przez ai_me Pokaż wiadomość
Ja długi czas używałam Cleanic z wyciągiem z nagietka, a teraz dla odmiany z serii AA do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Świetnie się sprawdzają -polecam!
Co ważne, po użyciu można wyrzucić do toalety.
Chyba wszystkie chusteczki można wrzucać do toalety? Jeszcze hydraulika nie wzywałam

ps. polecam też rumianek
Jot_I jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 19:55   #21
Jot_I
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 31
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

Meduza87: na Cleanicu jest chyba napisane, żeby nie więcej niż dwie za jednym razem. Sprawdzałam, dwie można spokojnie ;-)
Jot_I jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 20:01   #22
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

Cytat:
Napisane przez krooolewna Pokaż wiadomość
U mnie jest to szczęście,że na uniwersytecie toalety są perfectNaprawdę panie chyba sprzątają co 1,5 godziny,bo jak nie wejdę zawsze jest mega sterylnie i ślicznie pachnie.Mimo to załatwiam się ''na małysza''.Mam super cela jeśli o to chodzi,więc nie brudzę deski gdyby jakaś dziewczyna chciała siąść.Jeszcze zawsze noszę ze sobą chusteczki intymne,wiadomo mycia nie zastąpią ale zawsze odświeżą
Nie można tego inaczej ująć ? Bardzo razi to porównanie.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 22:02   #23
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;22282426]Nie można tego inaczej ująć ? Bardzo razi to porównanie.[/QUOTE]
ja zawsze mówię 'na narciarza'
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 16:56   #24
Jot_I
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 31
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

Właśnie ostatnio pochyliłam się nad tym porównaniem, bo tak nieładnie wykorzystujemy naszego medalistę. na narciarza brzmi lepiej ;-) od sportu do higieny intymnej jeden skok
Jot_I jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 10:54   #25
agn81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

mi nie wychodzi "na narciarza", więc jak jestem poza domem to układam sobie papier toaletowy albo chusteczki na desce i siadam, potem obowiązkowo chusteczki do higieny i gotowa do wyjścia
agn81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 13:29   #26
ada_85
Raczkowanie
 
Avatar ada_85
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 121
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

"na narciarza" nie spotkałam się z tym określeniem, ale jest niezłe a co do tematy to uważam, że chusteczki do higieny intymnej są niezastąpione
ada_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 13:37   #27
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

U mnie w szkole to aż strach się bać, jak pomyślimy o toaletach. Niedość, że papier jest żadkością, to jeszcze spotkać tam można rozwalone kosze na odpadki, z których się aż wysypują różne nieprzyjemne rzeczy, obsikane deski i umazane muszle Ludzie wymagają od innych sprzątania po sobie, a sami nie umieją zostawić porządku
Ja też siusiam "na małysza", używam swoich chusteczek higienicznych i tych nawilżanych do higieny intymnej. Ostatnio również zaopatrzyłam się w żel antybakteryjny

Edytowane przez lily92920
Czas edycji: 2010-10-16 o 22:21
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 19:26   #28
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: higiena intymna w pracy/szkole

Ja też się zaopatrzyłam w żel do rąk, zawsze sikam "na małysza" , teraz myślę o chusteczkach ..
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.