nagość w domu? co myślicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-29, 13:29   #1
kashmir81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5

nagość w domu? co myślicie?


przemykać z ręcznikiem czy chodzić nago przy kilkuletnim dziecku? ja mam dopiero roczne dziecko i z mężem nigdy nie wstydziliśmy się chodzic nago po domu, ale zastanawiam się nad tym teraz. Jak się zachowywać, kiedy będzie starsze jeszcze o dwa lata?
przeczytałam taki oto tekst na temat nagości w domu:
http://www.zw.com.pl/artykul/418409_...ieleszach.html


tutaj jakaś psycholożka mówi: "Nawet jeśli rodzice nie czują się skrępowani obecnością dziecka, to powinni uszanować jego wrażliwość i po prostu się przed nim nie rozbierać". Hmmm...
Co myślicie? Jak same robicie (robiłyście) w domu?
kashmir81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 14:18   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Myślę, że o ile np. przebranie się matki przy córce nie spowoduje w jej umyśle jakiś traum to już np. niedopuszczalne jest dla mnie, by przy córce chodził nagi ojciec lub matka nago - przy synu. To musi rodzić niezdrowe skojarzenia/fascynacje/emocje.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 18:18   #3
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=47400 był już temat poruszany...

U nas jakoś tak naturalnie. W sytuacjach wymagających nagości (łazienka itp) nie zakrywamy się przed córką, ale nikt specjalnie nie paraduje po pokoju gościnnym by tylko pokazać dziecku, że nagość to nic złego.
Jeśli się wzajemnie szanujemy granica wyrysuje się sama.

U mnie w domu z rodzicami było podobnie.
Jeszcze nie wyszło na jaw, że mam na tym tle jakieś zaburzenia.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2009-11-29 o 18:24
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 07:54   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;15567135]...niedopuszczalne jest dla mnie, by przy córce chodził nagi ojciec lub matka nago - przy synu. To musi rodzić niezdrowe skojarzenia/fascynacje/emocje.[/QUOTE]
To ja jestem zdrowo zboczona, a o moim bracie już nie wspomnę.


U mnie w domu nigdy nie było jakiegoś ukrywania się. Każdy się przebierał normalnie, bez dziczenia i chowania. I było to tak naturalne, że nikt nikomu nigdzie nie zaglądał.
Nie chowałam się przed ojcem, mało tego, żaden wstyd mnie się w wieku lat 6 czy 7 nie pojawił - to ojciec mył mi głowę, nie matka, nienawidziłam, gdy ona to robiła bo zawsze lała mi po oczach i robiła mega kołtuny na łbie. Wołałam tatę. Oczywiście w wannie ubrana nie byłam.

Mój tato trzymał ciut większy dystans, chodził po domu w majtkach, ale ubierał się w bieliznę w kibelku. Moja matka nie chowała się nigdy przed nikim.

Oczywiście nikt nago na kanapie nie siedział i z rozłożonymi nogami tv nie oglądał.

Podobne relacje mieliśmy z bratem. Nie zaglądał dziewczynom pod kiecki i nie wkładał im rąk do spodni w szkole, jak jego koledzy, bo wiedział o co kaman. I też nie był wstydliwy.
Do dziś się śmiejemy z tego jakie mieliśmy pomysły na wieczorne pogaduchy albo pytanie przed sprawdzianem - on w wannie pełnej piany, a ja na pralce i go przepytywałam. Albo gadaliśmy aż woda nie zamarzła któremuś z nas, a drugie siedziało sobie np. na zamkniętym kibelku.

Nigdy się nawet nie zastanawiałam czy to normalne, czy nie...

Żadnej traumy nie mam i nie miałam. Mało tego - oduczyłam mojego męża zamykania się w kiblu, bo mnie to strasznie wkurzało. Niestety nie umiem oduczyć go dwóch innych rzeczy... Gdy wyskakujemy z wanny i mykamy do łóżeczka w wiadomym celu, on zawsze wychodzi z łazienki w ręczniku na biodrach. Jakby te dwa metry z kibla do sypialni osaczone były tysiącem kamer. A zaraz po wszystkim mój szanowny mąż zakłada bieliznę, wytrzymuje nago max parę minut.

Przy dziecku zamierzam zachowywać się normalnie, tak jak było u mnie w domu...
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2009-11-30 o 13:40
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 09:30   #5
paulina150528
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z paru zakamarków świata;)
Wiadomości: 3 181
GG do paulina150528
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Ani ja ani mąz nie paradujemy specjalnie przy synach nago

Zdarzaja sie sytuacje gdy widzą mnie jak sie przebieram-bo akurat nieopatrznie wpadna do pokoju,czy tez wejda do łazienki.
Nie robie z takiej sytuacji tragedii bo wydaje mi sie,ze moga wtedy poczuc sie zawstydzeni
__________________
Kto Ty jesteś?
-Polak stary
Jaki znak Twój?
-Moher szary


Wierna fanka Niedzwiedzia,uzależniona od serdelixa


Jeśli mój opis Cie obraził w ramach protestu zdejmij stanik
paulina150528 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 10:21   #6
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Cytat:
Napisane przez paulina150528 Pokaż wiadomość
Ani ja ani mąz nie paradujemy specjalnie przy synach nago

Zdarzaja sie sytuacje gdy widzą mnie jak sie przebieram-bo akurat nieopatrznie wpadna do pokoju,czy tez wejda do łazienki.
Nie robie z takiej sytuacji tragedii bo wydaje mi sie,ze moga wtedy poczuc sie zawstydzeni
No ja tak samo. Ale staram sie jednak przebierac sama, tak było u mnie w domu, nikt przed nikim nie paradował nago i tez nie mam zadnych skrzywien, ani oporów przed seksem czy nagoscia.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 13:11   #7
psycho_loszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 138
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

o ile do pewnego momentu nie jest niczym szkodliwym dla psychiki i sfery emocjonalnej dziecka widok nagiego rodzica (myślę że do 1 r.ż) tak potem nie jest to wskazane a wręcz zabronione i traktowane jako przemoc i nadużycie (nie wspominając tu o seksie w obecności niemowlaka nawet - absolutnie nie!).. to nie moje przemyślenia ale wiedza na temat rozwoju dziecka. być może są osoby, na które fakt wychowywania się w rodzinach w których nagość rodziców nie jest ukrywana, nie wpłynął negatywnie, ale to nie reguła. a poza tym czy są z tego jakieś korzyści? dziecko nalezy uczyc granic a ważna granicą jest intymność, szczególnie dla małego dziecka

Edytowane przez psycho_loszka
Czas edycji: 2009-11-30 o 13:13
psycho_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-30, 13:31   #8
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Z racji tego, ze z mężem sypiamy często nago nasz syn (2,3l) widuje nas nago. Jednak nie przesadzamy z bieganiem po chacie bez gatek Mały lubi wyciagac z szuflady taty bokserki i skarpetki i mu przynosic do wyrka. Wybiera sobie kolory przy tym ja poprostu wstaje i idę sie ubrać. Czasem synek nam opowiada, ze tatuś i on mają pisiora i są chłopcami, mama nie ma pisiora to znaczy, ze jest dziewczynką. Na tym temat się kończy. Jak na razie nikomu to nie przeszkadza myślę, ze jak mały podrośnie to nie będziemy sie specjalnie chowac po kątach jak ktoś bedzie chciał sie ubrac czy przebrac . Wszystko w granicach rozsądku.
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 13:38   #9
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Cytat:
Napisane przez psycho_loszka Pokaż wiadomość
o ile do pewnego momentu nie jest niczym szkodliwym dla psychiki i sfery emocjonalnej dziecka widok nagiego rodzica (myślę że do 1 r.ż) tak potem nie jest to wskazane a wręcz zabronione i traktowane jako przemoc i nadużycie
Przeraża mnie takie myślenie. Naprawdę.

Dwulatek czasem je z piersi. Moja wychowawczyni karmiła do 3 roku życia. Że też nie przyszło mi do głowy zgłosić tego na policję.

Które dwuletnie dziecko dostaje szoku, gdy mama zakłada stanik? Ja takich nie znam.
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2009-11-30 o 13:39
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 13:54   #10
paulina150528
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z paru zakamarków świata;)
Wiadomości: 3 181
GG do paulina150528
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
No ja tak samo. Ale staram sie jednak przebierac sama, tak było u mnie w domu, nikt przed nikim nie paradował nago i tez nie mam zadnych skrzywien, ani oporów przed seksem czy nagoscia.
No własnie ja tez sie staram,ale czasmi sie zdarz niekontrolowane wejscie do pokoju/łazienki itd

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Przeraża mnie takie myślenie. Naprawdę.

Dwulatek czasem je z piersi. Moja wychowawczyni karmiła do 3 roku życia. Że też nie przyszło mi do głowy zgłosić tego na policję.

Które dwuletnie dziecko dostaje szoku, gdy mama zakłada stanik? Ja takich nie znam.

Szoku wsród moich dzieci taki widok nie wzbudza.Co innego jak dziecko nie było karmione piersią moze i wtedy wzbudza.Ja nie wiem,bo obydwóch karmiłam
__________________
Kto Ty jesteś?
-Polak stary
Jaki znak Twój?
-Moher szary


Wierna fanka Niedzwiedzia,uzależniona od serdelixa


Jeśli mój opis Cie obraził w ramach protestu zdejmij stanik
paulina150528 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 14:04   #11
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Cytat:
Dwulatek czasem je z piersi. Moja wychowawczyni karmiła do 3 roku życia. Że też nie przyszło mi do głowy zgłosić tego na policję.
zupełnie nie o to chodzi...
czymś innym jest widok genitaliów rodzica przeciwnej płci, a czymś innym karmienie dziecka. Czymś innym paradowanie przy dziecku nago, a czymś innym przypadkowe zaglądniecie do pokoju gdy mama sie ubiera. Podobnie nie zamykanie drzwi w czasie korzystania z toalety, dlaczego nie zamykać, skoro można je zamknąć? Są takie rzeczy które robi się w samotności, zyjemy w spoleczenstwie w którym ludzie korzystają z jednosobowych toalet.

Cytat:
tak potem nie jest to wskazane a wręcz zabronione i traktowane jako przemoc i nadużycie
Tak jest, zgadza się i wcale mnie to nie dziwi. Samo paradowanie w bieliznie także pod to podpada. I tu nie chodzi o żadną pruderię, tylko o faktyczny poparty badaniami wpływ bodźców seksualnych na psychikę dzieciaka.

Uważam że nie ma tu jakiejs recepty gotowej, ważne jest intuicyjnie wyczuwac nastroje dziecka i unikać zawstydzania go. Dziecko zazwyczaj ma inną wrazliwość, inną percepcje niż my i ciągle sie uczy od nas, więc tego sie wymaga: pewnego, rozsądku czy racjonalnosci w wychowaniu. Poza tym potrzeba dużo wyczucia i refleksji.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 14:05   #12
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Ja śpię nago, jednocześnie jest to pokój stołowy, gościnny, telewizyjny, a piżamę zakładam do śniadania.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 14:06   #13
psycho_loszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 138
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Przeraża mnie takie myślenie. Naprawdę.

Dwulatek czasem je z piersi. Moja wychowawczyni karmiła do 3 roku życia. Że też nie przyszło mi do głowy zgłosić tego na policję.

Które dwuletnie dziecko dostaje szoku, gdy mama zakłada stanik? Ja takich nie znam.
po pierwsze pytanie nie dotyczyło zakładanie przez matkę stanika a chodzenia przy dziecku nago, to dla mnie zdecydowana różnica
po drugie dwu trzylatki karmione piersią to też odchył ale nie o tym rozmawiamy
po trzecie, co przeraża cie w stwierdzeniu ze według psychologii rozwojowej szkodliwe dla dziecka jest ogladanie nagich rodzicow? nie rozumiem...

Edytowane przez psycho_loszka
Czas edycji: 2009-11-30 o 14:18
psycho_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 14:18   #14
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Cytat:
Napisane przez psycho_loszka Pokaż wiadomość
po pierwsze pytanie nie dotyczyło zakładanie przez maę stanika a chodzenia przy dziecku nago, to dla mnie zdecydowana różnica
po drugie dwu trzylatki karmione piersią to też odchył ale nie o tym rozmawiamy
po trzecie, co przeraża cie w stwierdzeniu ze według psychologii rozwojowej szkodliwe dla dziecka jest ogladanie nagich rodzicow? nie rozumiem...
z całą świadomością pozostanę przy swoich odchyłach

A bodzce seksualne to co to takiego ?
- kostka, kolanko ...

Do Luwru wszystkich wpuszczają. Nasza rodzima MB Karmiąca to też przegięcie ?

Edytowane przez 749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Czas edycji: 2009-11-30 o 14:33
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 15:12   #15
psycho_loszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 138
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;15584538]z całą świadomością pozostanę przy swoich odchyłach

A bodzce seksualne to co to takiego ?
- kostka, kolanko ...

Do Luwru wszystkich wpuszczają. Nasza rodzima MB Karmiąca to też przegięcie ?[/QUOTE]
sorry, nie rozumiem twojej wypowiedzi, skad czerpiesz wiedze na temat prawidlowosci w rozwoju dziecka? od MB? skad wiesz czy cos jest dla dziecka jest dobre czy nie? a to pytanie z bodzcami seksualnymi to tez jest dla mnie zbyt skomplikowane wiec zadaj je w inny sposob... poza tym wspomnialam wyzej ze temat nie dotyczy granicy karmienia dziecka piersia, wiec ne wiem skad Twoj jednoznaczny nerw? spokojniej z calym szacunkiem Mamo, rozmowa dotyczy dobra dzieci wiec usmiechnij sie
psycho_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 16:19   #16
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Chyba tak jak u większości tutaj, to u mnie jest też norma. Nikt nie szaleje, jak ktos mu wlezie w trakcie kąpieli ale też nie świecimy sobie specjalnie po oczach golizną.

Moje dzieci jak były małe, to kąpały się razem, tzn. jedno pod prysznicem a drugie w wannie. Ale gdzieś tak w wieku 8 lat syn stwierdził, że będzie się mył jak siostra wyjdzie. I od tamtej pory juz się nie pchają razem do łazienki. I nie ma problemu. To sie chyba tak samo naturalnie układa. Nie robiłam nigdy problemu kiedy chcieli razem do łazienki maszerować i przyjęłam do wiadomości, że jednemu z nich przestało się to podobać.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Mało tego - oduczyłam mojego męża zamykania się w kiblu, bo mnie to strasznie wkurzało. Niestety nie umiem oduczyć go dwóch innych rzeczy... Gdy wyskakujemy z wanny i mykamy do łóżeczka w wiadomym celu, on zawsze wychodzi z łazienki w ręczniku na biodrach. Jakby te dwa metry z kibla do sypialni osaczone były tysiącem kamer. A zaraz po wszystkim mój szanowny mąż zakłada bieliznę, wytrzymuje nago max parę minut.

Przy dziecku zamierzam zachowywać się normalnie, tak jak było u mnie w domu...
A to mnie zastanawia. Dlaczego Ciebie to "strasznie wkurzało"? Serio pytam. Bo w sumie, to kurczę normalne, że się człowiek zamyka w kiblu A przechodzenie z łazienki do sypialni w ręczniku, no jak ma taką chęć, to ja bym nawet na to nie zwróciła uwagi.
Tak mnie to zainteresowało, bez powodu.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2009-11-30 o 16:21
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 18:50   #17
psycho_loszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 138
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Mało tego - oduczyłam mojego męża zamykania się w kiblu, bo mnie to strasznie wkurzało. Niestety nie umiem oduczyć go dwóch innych rzeczy... Gdy wyskakujemy z wanny i mykamy do łóżeczka w wiadomym celu, on zawsze wychodzi z łazienki w ręczniku na biodrach. Jakby te dwa metry z kibla do sypialni osaczone były tysiącem kamer. A zaraz po wszystkim mój szanowny mąż zakłada bieliznę, wytrzymuje nago max parę minut.

podpinam sie pod pytanie kolezanki wyzej i Twoja wypowiedz nasuwa mi sugestie dotyczaca bardzo rozmytych granic... moze ty nie zauwazasz problemu, ale ja widze przekraczanie czyjejs intymnosci, nie szanowanie prywatnosci i wolnosci drugiej osoby i uwazam tak chociaz sama nie musze sie zamykac na sile na kibelku natomiast w odroznieniu od Ciebie nie probuje kogos oduczac innych nawykow wynikajacych z glebszych potrzeb tej osoby
psycho_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 18:58   #18
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

U mnie w domu nigdy nie robiło się problemu z nagości,
mamę bardzo często widywałam nagą,

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość

Tak jest, zgadza się i wcale mnie to nie dziwi. Samo paradowanie w bieliznie także pod to podpada. I tu nie chodzi o żadną pruderię, tylko o faktyczny poparty badaniami wpływ bodźców seksualnych na psychikę dzieciaka.

Uważam że nie ma tu jakiejs recepty gotowej, ważne jest intuicyjnie wyczuwac nastroje dziecka i unikać zawstydzania go. Dziecko zazwyczaj ma inną wrazliwość, inną percepcje niż my i ciągle sie uczy od nas, więc tego sie wymaga: pewnego, rozsądku czy racjonalnosci w wychowaniu. Poza tym potrzeba dużo wyczucia i refleksji.
a chodzenie w bieliźnie było na porządku dziennym,
nawet nie przyszło by mi do głowy, że to coś niewłaściwego,
a moja psychika jak i moich sióstr ma się dobrze.

Wątpię, żeby małe dziecko same wpadło na pomysł, że nagość to coś złego, czego należy się krępować.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość

Żadnej traumy nie mam i nie miałam. Mało tego - oduczyłam mojego męża zamykania się w kiblu, bo mnie to strasznie wkurzało. Niestety nie umiem oduczyć go dwóch innych rzeczy... Gdy wyskakujemy z wanny i mykamy do łóżeczka w wiadomym celu, on zawsze wychodzi z łazienki w ręczniku na biodrach. Jakby te dwa metry z kibla do sypialni osaczone były tysiącem kamer. A zaraz po wszystkim mój szanowny mąż zakłada bieliznę, wytrzymuje nago max parę minut.

Ja także bym się zdziwiła gdyby mój mąż w ręczniku przemykał z łazienki do sypialni,
normalnie pokonujemy tą drogę nadzy
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-11-30 o 19:05
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 13:34   #19
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość


Samo paradowanie w bieliznie także pod to podpada. I tu nie chodzi o żadną pruderię, tylko o faktyczny poparty badaniami wpływ bodźców seksualnych na psychikę dzieciaka.
A tak chciałam zabrać córkę na plażę w tym roku... ale wizja zasłaniania jej oczek przed panami w kąpielówkach trochę mnie zniechęca
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 13:44   #20
psycho_loszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 138
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
A tak chciałam zabrać córkę na plażę w tym roku... ale wizja zasłaniania jej oczek przed panami w kąpielówkach trochę mnie zniechęca
i po co ta złośliwość? dziewczyna zadaje pytanie bo sie zastanawia co będzie dobre dla Jej dziecka, większość osób stara się podpowiedzieć, może byś się dołączyła zamiast wyrażać kąśliwe uwagi?
chyba zrozumiałae jest że chodzenie w slipach na plaży czy basenie to nie paradowanie w stringach przez czterdziestoletnią matkę po domu? to co jest normą w pewnym miejscu i okolicznościach w innych jest zboczeniem.. więcej szacunku zyczę, również dla samej siebie
psycho_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 13:54   #21
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Też nie rozumiem ironii koleżanek...

Życie nie nie jest czarno białe, a sytuacje czesto róznie widziane przez rózne osoby. Podejrzewam ze własnie dlatego powstał ten wątek. Życze więcej usmiechu na twarzy i conajmniej kilku refleksji na jeden temat.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 13:59   #22
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

'
Cytat:
Napisane przez psycho_loszka Pokaż wiadomość
i po co ta złośliwość? dziewczyna zadaje pytanie bo sie zastanawia co będzie dobre dla Jej dziecka, większość osób stara się podpowiedzieć, może byś się dołączyła zamiast wyrażać kąśliwe uwagi?
chyba zrozumiałae jest że chodzenie w slipach na plaży czy basenie to nie paradowanie w stringach przez czterdziestoletnią matkę po domu? to co jest normą w pewnym miejscu i okolicznościach w innych jest zboczeniem.. więcej szacunku zyczę, również dla samej siebie
Oj nie unoś się. Prześledź wątek bo dołączyłam na samym początku.
Przez tą zabawną formę (ktoś tu namawiał do uśmiechu w wątku o dobru dziecka) chciałam ukazać, że "chodzenie w bieliźnie" jako emitent szkodliwych dla dziecka bodźców to moim zdaniem lekka przesada. Wydaje mi się, że małe dziecko nie ma jeszcze wpojonych różnic obyczajowych, więc majtki tu czy tam to dla niego to samo.
Szczerze, nie spodziewałam się takiej reakcji na moje żartobliwe zapytanie a raczej rozwinięcia w podobnym tonie...cóż. Jednak miałaś rację, to smutny wątek

A szacunku (skoro już o nim mówisz) dla innych mam powinnaś raczej życzyć temu, kto używa słowa "odchył" w odniesieniu do długiego karmienia piersią.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2009-12-01 o 19:28
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 17:27   #23
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
A tak chciałam zabrać córkę na plażę w tym roku... ale wizja zasłaniania jej oczek przed panami w kąpielówkach trochę mnie zniechęca
dobre

Cytat:
Napisane przez psycho_loszka Pokaż wiadomość
i po co ta złośliwość? dziewczyna zadaje pytanie bo sie zastanawia co będzie dobre dla Jej dziecka, większość osób stara się podpowiedzieć, może byś się dołączyła zamiast wyrażać kąśliwe uwagi?
chyba zrozumiałae jest że chodzenie w slipach na plaży czy basenie to nie paradowanie w stringach przez czterdziestoletnią matkę po domu? to co jest normą w pewnym miejscu i okolicznościach w innych jest zboczeniem.. więcej szacunku zyczę, również dla samej siebie

A co jest złego w tym, że 40 letnia kobieta chodzi po domu w stringach
I co tu ma wogóle wiek do rzeczy

Czyli kobieta w stringach na plaży to normalka, a taka na korytarzu własnego domu to już zboczenie

Dla mnie obie sytuacje są zupełnie naturalne.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 18:37   #24
psycho_loszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 138
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
dobre




A co jest złego w tym, że 40 letnia kobieta chodzi po domu w stringach
I co tu ma wogóle wiek do rzeczy

Czyli kobieta w stringach na plaży to normalka, a taka na korytarzu własnego domu to już zboczenie

Dla mnie obie sytuacje są zupełnie naturalne.

wiek to był tylko przykład, nie ma nic kompletnie do rzeczy..

czym różnią się obie sytuacje? tym, że normą społeczną w Polsce (!) jest przebywanie na plazy w stroju kapielowym itp a nie jest normą w Polsce (!) chodzenie po domach w samej bieliźnie choć mi chodziło o przebywanie w obecnosci dzieci nago (i nie chodzi tu stereotypy), a druga sprawa, że kobieta w stringach w domu to żadne zboczenie, gdzie ja coś takiego napisałam? kobieta (na przykład) bez bielizny w domu w obecności dziecka to według psychologii rozwojowej nieprawidłowo wpływający na psychikę dziecka bodziec naruszający godnosc i wrażliwosc dziecka, to były moje spostrzezenia, nie zrozumialysmy się chyba, mam nadzieje, ze tym razem wyraziłam się jaśniej

dla mnie również obie sytuacje są naturalne ale jeśli nie odbywają się na oczach dziecka

Edytowane przez psycho_loszka
Czas edycji: 2009-12-01 o 18:48
psycho_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 19:27   #25
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Cytat:
Napisane przez psycho_loszka Pokaż wiadomość
wiek to był tylko przykład, nie ma nic kompletnie do rzeczy..

czym różnią się obie sytuacje? tym, że normą społeczną w Polsce (!) jest przebywanie na plazy w stroju kapielowym itp a nie jest normą w Polsce (!) chodzenie po domach w samej bieliźnie choć mi chodziło o przebywanie w obecnosci dzieci nago (i nie chodzi tu stereotypy), a druga sprawa, że kobieta w stringach w domu to żadne zboczenie, gdzie ja coś takiego napisałam? kobieta (na przykład) bez bielizny w domu w obecności dziecka to według psychologii rozwojowej nieprawidłowo wpływający na psychikę dziecka bodziec naruszający godnosc i wrażliwosc dziecka, to były moje spostrzezenia, nie zrozumialysmy się chyba, mam nadzieje, ze tym razem wyraziłam się jaśniej

dla mnie również obie sytuacje są naturalne ale jeśli nie odbywają się na oczach dziecka

a tutaj to napisałaś :
chyba zrozumiałae jest że chodzenie w slipach na plaży czy basenie to nie paradowanie w stringach przez czterdziestoletnią matkę po domu? to co jest normą w pewnym miejscu i okolicznościach w innych jest zboczeniem..

A wg mnie w normą jest chodzenie po domu w samej bieliźnie, w moim rodzinnym domu było to normą i teraz też chodzę bez żadnego skrępowania w bieliźnie po domu (a mieszkam w Polsce).
I te dwie sytuacje zarówno plaża jak i własny dom są normalne także kiedy ma się dzieci.

I widok mojej mamy nagiej nie zwichrował mojej psychiki ani moich sióstr.
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-12-01 o 19:28
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 20:02   #26
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Cytat:
Napisane przez psycho_loszka Pokaż wiadomość

dla mnie również obie sytuacje są naturalne ale jeśli nie odbywają się na oczach dziecka
Obie, czyli w domu i na plaży....hmmm...
Czyli jednak nie mogę na tą plażę pójść...z dzieckiem

Nie, nie czepiam się...pogubiłam się już.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2009-12-01 o 22:50
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 09:34   #27
psycho_loszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 138
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

tak tylko dla zastanowienia się dla tych którzy uważają że normą jest bycie nagim w domu przy dziecku: jeśli trzylatek widzi matkę/ojca nagiego w domu i jest to norma w tym w domu, to skąd ten sam trzylatek ma wiedzieć ze normą nie jest ze np wujek/dziadek/ojciec kolegi do którego ów trzylatek chodzi się bawić w swoim domu przy tym samym trzylatku rowniez chodzi nago i że w takiej sytuacji jest koniecznym zgłosić to mamie/tacie itp? chyba ze to dla was również norma że wujkowie i inni przy was chodzą nago... ten trzylatek ma to wiedzieć bo wy mamy "nieskepowane luźne i nowoczesne" przy nim chodzicie nago? czy wy dobrotliwie mu to tłumaczycie co jest normą a co nią nie jest? moje drogie wasze dzieci (te małe) wiedzą tyle ile widzą, chrońcie je przed krzywdą, jesli któraś z was ma wątpliwości, uważa że pewne sytuacje nie maja miejsca, że te wszelkie wynaturzenia to tylko na filmach- polecam ksiązkę anny salter "drapieżcy" i nie czepiajcie się słówek bo nie chce bawić w gierki słowne.. to nudne, lepiej ten czas przeznaczcie na tłumaczenie dziecku że to że mama chodzi nago to nie znaczy ze ujek moze chodzic nago

Edytowane przez psycho_loszka
Czas edycji: 2009-12-02 o 09:36
psycho_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 10:07   #28
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Cytat:
Napisane przez psycho_loszka Pokaż wiadomość
tak tylko dla zastanowienia się dla tych którzy uważają że normą jest bycie nagim w domu przy dziecku: jeśli trzylatek widzi matkę/ojca nagiego w domu i jest to norma w tym w domu, to skąd ten sam trzylatek ma wiedzieć ze normą nie jest ze np wujek/dziadek/ojciec kolegi do którego ów trzylatek chodzi się bawić w swoim domu przy tym samym trzylatku rowniez chodzi nago i że w takiej sytuacji jest koniecznym zgłosić to mamie/tacie itp? chyba ze to dla was również norma że wujkowie i inni przy was chodzą nago... ten trzylatek ma to wiedzieć bo wy mamy "nieskepowane luźne i nowoczesne" przy nim chodzicie nago? czy wy dobrotliwie mu to tłumaczycie co jest normą a co nią nie jest? moje drogie wasze dzieci (te małe) wiedzą tyle ile widzą, chrońcie je przed krzywdą, jesli któraś z was ma wątpliwości, uważa że pewne sytuacje nie maja miejsca, że te wszelkie wynaturzenia to tylko na filmach- polecam ksiązkę anny salter "drapieżcy" i nie czepiajcie się słówek bo nie chce bawić w gierki słowne.. to nudne, lepiej ten czas przeznaczcie na tłumaczenie dziecku że to że mama chodzi nago to nie znaczy ze ujek moze chodzic nago
Wiesz, mam wrażenie, że nie czytasz wątku i na siłę chcesz z nas zrobić jakiś książkowy model. Nie wiem tylko czemu...

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2009-12-02 o 13:13
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 11:30   #29
psycho_loszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 138
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Wiesz, mam wrażenie, że nie czytasz wątku i na siłę chcesz z nas zrobić jakiś książkowy model. Nie wiem tylko czemu...
czytam wątek, tylko na niektóre wypowiedzi nie udzielam odpowiedzi, bo nie widzę sensu.. model książkowy? absolutnie bardzo życiowy, pracuję z ofiarami i sprawcami przemocy seksualnej, z rodzinami, rodizcami, dziećmi - uwierz mi , że moje wypowiedzi poparte są po prostu praktyką w tym zakresie i wiem doskonalne jak wrażliwe są dzieciaczki
"chcesz z nas zrobić" - i nic z was nie chcę robić, wypowiadam się na temat przebywania nago w obecności dzieci, nic więcej

Edytowane przez psycho_loszka
Czas edycji: 2009-12-02 o 11:33
psycho_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 13:09   #30
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Cytat:
Napisane przez psycho_loszka Pokaż wiadomość
czytam wątek, tylko na niektóre wypowiedzi nie udzielam odpowiedzi, bo nie widzę sensu.. model książkowy? absolutnie bardzo życiowy, pracuję z ofiarami i sprawcami przemocy seksualnej,z rodzinami, rodizcami, dziećmi - uwierz mi , że moje wypowiedzi poparte są po prostu praktyką w tym zakresie i wiem doskonalne jak wrażliwe są dzieciaczki
"chcesz z nas zrobić" - i nic z was nie chcę robić, wypowiadam się na temat przebywania nago w obecności dzieci, nic więcej
Jeśli więc masz jeszcze siłę i czas, chęć...przeczytaj jeszcze raz swoje wypowiedzi, ale tylko w odniesieniu do opinii mam w tym wątku (nie swojej książkowej wiedzy i doświadczeń praktycznych) - jeśli stwierdzisz, że użyte przez Ciebie przykłady i sformułowania w odniesieniu do wypowiedzi mam w TYM wątku są na miejscu- ok, jeśli tak to właśnie widzisz. Ja nie uważam, że są nieprawdziwe, ale zdecydowanie nieodpowiednie do sytuacji, skierowane bezpośrednio brzmią krzywdząco, żeby nie powiedzieć...są kompletnie niepotrzebne (?).
To nie jest pytanie, nie czekam na odpowiedź.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2009-12-02 o 13:28
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:09.