Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79 - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-12, 17:10   #2851
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Moja mama siedząca na emeryturze chodzi właśnie do klubu seniora i nigdy tak nie używała życia jak teraz - chodzi z koleżankami na masaże, gotowanie, teatr, jeżdżą do Warszawy na wycieczki,koncerty, nawet gdyby chciała jeszcze romans by jej się trafił a mieszka na wsi, gdzie psy szczekają tyłkami. Za młodu nigdy nie była na wakacjach nie licząc jednego 3dniowego wyjazdu, całe życie opiekowała się kimś albo starszym albo mną, kurde, należy jej się od życia!
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-12, 17:30   #2852
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Mamy niestety w Polsce brak aktywności dla seniorów. Jakiejś głupiej świetlicy, sali do bilarda, no nie wiem, czegoś fajnego, co sobie można porobić.


Z drugiej strony kiedy próbowałam coś takiego zorganizować (pracowałam w bibliotece publicznej przez pewien czas), to nikt na to nie chciał przychodzić, bo "to głupie" i "a po co". Próbowałam różnych bingo, brydża, pokera, nauki języka, seansów filmowych, bardziej jako pretekst, żeby sobie wyszli z domu.



Więc nie wiem, jakie jest rozwiązanie. Może po prostu ja nie mam siły przebicia, komuś innemu by się udało.
Z tego co obserwuję to dużo łatwiej jest znaleźć fajne aktywności dla osób starszych w niewielkich miejscowościach. Są kluby seniora świetlice wiejskie i tym podobne, w domach kultury często są jakieś warsztaty. Na świetlicy można się spotkać ze znajomymi i wypić kawę, pogadać. U mnie w mieście takich możliwości jest jak na lekarstwo, a jak starsze osoby już gdzieś się spotykają to jest to np. centrum handlowe, zajmują dwa stoliki w sekcji gastronomicznej i siedzą pół dnia przy paczce chrupek na spółkę albo przy herbacie przyniesionej w termosie.
Miasto ma sporo różnych ofert, ale większość skierowana raczej do dzieci i młodzieży, za to moja ciocia w małym mieście ma co chwilę jakieś spotkania, wyjazdy do opery czy teatru i to jeszcze z dopłatami od samorządu.
Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Tutaj ludzie piszą, że nie mają kasy na wakacje, a jak szukałam od zimy kogoś do wyjazdu na Sycylię (mój chłopak ma tam rodzinę, dwa wolne mieszkania) to kurde nikogo nie miałam i skończyło się tak, że będę sama w Nicei siedzieć. Dobre i to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na przyszłość pisz do mnie, mam sporo zaległego urlopu bo TŻ rzadko ma wolne i chętnie pojadę do Włoch na tanie wakacje
Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Przy założeniu, że jest dobra emerytura, o czym niestety masa seniorów może pomarzyć.
My jeszcze możemy ukształtować nasza przyszłość, poszukać lepiej płatnej pracy itp. oni to już mają za sobą. No i oczywiście o ile zdrowie pozwoli.



Inna kwestia, że masa seniorów jest też teraz taka trochę nieporadna (nie zjedzcie mnie za to słowo, lepszego nie znalazłam, jak macie to podrzućcie) w dzisiejszych czasach. Kupienie biletu na pociąg, znalezienie noclegu to dla nich niczym mission impossible - potrzebują do tego wparcia, ktore niestety nie zawsze mają.
Dobrze wiem o co Ci chodzi i mam wrażenie że o ile w przypadku technologii rzeczywiście starsze osoby mogą być zagubione to często różnych spraw nie załatwiają z wygody lub lenistwa. Choć może to seniorzy których znam, znaczna część twierdzi że nie umie załatwić bardzo prostych rzeczy typu zadzwonienie gdzieś jak już im się poda numer. Mam wrażenie że po prostu wykorzystują okazję i to że ktoś może coś za nich zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-12, 17:36   #2853
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 139
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Dobrze wiem o co Ci chodzi i mam wrażenie że o ile w przypadku technologii rzeczywiście starsze osoby mogą być zagubione to często różnych spraw nie załatwiają z wygody lub lenistwa. Choć może to seniorzy których znam, znaczna część twierdzi że nie umie załatwić bardzo prostych rzeczy typu zadzwonienie gdzieś jak już im się poda numer. Mam wrażenie że po prostu wykorzystują okazję i to że ktoś może coś za nich zrobić.

Zgadzam się. Znam takiego seniora, za którego wszystko mają dzieci załatwić. Przyjedzie kurier, wniesienie opłacone, przygotowana koperta w razie W, dla dodatkowej zachęty, (w razie czego po prostu stajesz na progu, znajdujesz dwóch młodych chłopaków i pytasz "hej, chcecie zarobić stówę?", w centrum miasta w środku dnia działa, gwarantuję) a on i tak uważa, że ma przyjechać dziecko, które mieszka 200km od niego, bo on nie umie.


(Najlepsze, że ma też dzieci na miejscu. Ale ma przyjechać jedno konkretne, które mieszka akurat daleko. I nie wiem, samo wnieść paczkę?)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-12, 18:47   #2854
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Moja mama siedząca na emeryturze chodzi właśnie do klubu seniora i nigdy tak nie używała życia jak teraz - chodzi z koleżankami na masaże, gotowanie, teatr, jeżdżą do Warszawy na wycieczki,koncerty, nawet gdyby chciała jeszcze romans by jej się trafił a mieszka na wsi, gdzie psy szczekają tyłkami. Za młodu nigdy nie była na wakacjach nie licząc jednego 3dniowego wyjazdu, całe życie opiekowała się kimś albo starszym albo mną, kurde, należy jej się od życia!
Moja babcia z małego miasta już od wielu lat ma bardziej rozrywkowe życie niż ja wakacje dwa razy w roku, mnóstwo spotkań i potańcówek, uniwersytet trzeciego wieku, wszystko zorganizowane są też zajęcia sportowe. Tyle że moja babcia całe życie jest pewna siebie i samodzielna więc korzysta
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Znam takiego seniora, za którego wszystko mają dzieci załatwić. Przyjedzie kurier, wniesienie opłacone, przygotowana koperta w razie W, dla dodatkowej zachęty, (w razie czego po prostu stajesz na progu, znajdujesz dwóch młodych chłopaków i pytasz "hej, chcecie zarobić stówę?", w centrum miasta w środku dnia działa, gwarantuję) a on i tak uważa, że ma przyjechać dziecko, które mieszka 200km od niego, bo on nie umie.


(Najlepsze, że ma też dzieci na miejscu. Ale ma przyjechać jedno konkretne, które mieszka akurat daleko. I nie wiem, samo wnieść paczkę?)
Nie znoszę czegoś takiego - masz już teraz jechać na drugi koniec miasta specjalnie kupić mu chleb X mimo że ma blisko pełno piekarni, przenoszenie czegokolwiek też wyłącznie rodzina (gdzie na paliwo idzie tyle ile na wódke dla jakiegoś sąsiada), pielęgniarka/opiekunka nigdy w życiu! tylko rodzina ma zmieniać pampersy.
Rozumiem że może w ten sposób chcą na siebie zwrócić uwagę i chcą więcej czasu spędzać z bliskimi ale efekt jest absolutnie odwrotny... a weź zaproponuj wyjście do knajpy czy jakąś wycieczke - nie bo głupie/szkoda pieniędzy/ niechcemisie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-12, 19:12   #2855
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Tutaj ludzie piszą, że nie mają kasy na wakacje, a jak szukałam od zimy kogoś do wyjazdu na Sycylię (mój chłopak ma tam rodzinę, dwa wolne mieszkania) to kurde nikogo nie miałam i skończyło się tak, że będę sama w Nicei siedzieć. Dobre i to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ale wyjazd na Sycylię przeciez kosztuje... A nawet jeśli mniej ( bo fundujesz nocleg) to "kosztuje" przysługę. no nie każdy lubi się czuć tak potem "zobowiązany do wdziecznisci"


Tez znam seniorów bardziej rozrywkowych i wychodzących na miasto i w teren niż wielu 30-40latkow. Raz czy 2 razy na rok pojadę z nimi na wycieczkę rowerową i się naslucham opowieści i naprobuje naleweczek że hohoo. A potrafią latem na jakichś festynach do grubo po północy balować
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-12, 19:37   #2856
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 06:56   #2857
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Moja mama siedząca na emeryturze chodzi właśnie do klubu seniora i nigdy tak nie używała życia jak teraz - chodzi z koleżankami na masaże, gotowanie, teatr, jeżdżą do Warszawy na wycieczki,koncerty, nawet gdyby chciała jeszcze romans by jej się trafił a mieszka na wsi, gdzie psy szczekają tyłkami. Za młodu nigdy nie była na wakacjach nie licząc jednego 3dniowego wyjazdu, całe życie opiekowała się kimś albo starszym albo mną, kurde, należy jej się od życia!
emeryturę pewnie też ma niemałą Bo takie atrakcje za darmo nie są.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-13, 07:45   #2858
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Znam takiego seniora, za którego wszystko mają dzieci załatwić. Przyjedzie kurier, wniesienie opłacone, przygotowana koperta w razie W, dla dodatkowej zachęty, (w razie czego po prostu stajesz na progu, znajdujesz dwóch młodych chłopaków i pytasz "hej, chcecie zarobić stówę?", w centrum miasta w środku dnia działa, gwarantuję) a on i tak uważa, że ma przyjechać dziecko, które mieszka 200km od niego, bo on nie umie.


(Najlepsze, że ma też dzieci na miejscu. Ale ma przyjechać jedno konkretne, które mieszka akurat daleko. I nie wiem, samo wnieść paczkę?)
Tacy ludzie bardzo często są w jakimś stopniu tacy właśnie już w młodszym wieku. Mają dzieci, żeby za nich robiły. Z wiekiem to się nasila, zwłaszcza gdy dzieci ustępują.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 07:48   #2859
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
emeryturę pewnie też ma niemałą Bo takie atrakcje za darmo nie są.
No dokładnie. Z czasów pracy w banku pamiętam mnóstwo seniorów, którym ledwo na podstawowe potrzeby wystarczało. A najgorzej jak małżonek umierał i trzeba było opłacić wszystko z jednej emerytury.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 08:26   #2860
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 08:35   #2861
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Znam takiego seniora, za którego wszystko mają dzieci załatwić. Przyjedzie kurier, wniesienie opłacone, przygotowana koperta w razie W, dla dodatkowej zachęty, (w razie czego po prostu stajesz na progu, znajdujesz dwóch młodych chłopaków i pytasz "hej, chcecie zarobić stówę?", w centrum miasta w środku dnia działa, gwarantuję) a on i tak uważa, że ma przyjechać dziecko, które mieszka 200km od niego, bo on nie umie.


(Najlepsze, że ma też dzieci na miejscu. Ale ma przyjechać jedno konkretne, które mieszka akurat daleko. I nie wiem, samo wnieść paczkę?)
Moi rodzice na szczęście odbiór przesyłek nadal sami ogarniają, ale ja im płacę wszystkie rachunki, ogarniam zakupy przez internet, wizyty lekarskie czy skierowania. Dobrze wiem że potrafią, ale jak mam słuchać jojczenia to już wolę sama zrobić i mieć spokój.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-13, 12:02   #2862
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 201
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Z tego co obserwuję to dużo łatwiej jest znaleźć fajne aktywności dla osób starszych w niewielkich miejscowościach. Są kluby seniora świetlice wiejskie i tym podobne, w domach kultury często są jakieś warsztaty. Na świetlicy można się spotkać ze znajomymi i wypić kawę, pogadać. U mnie w mieście takich możliwości jest jak na lekarstwo, a jak starsze osoby już gdzieś się spotykają to jest to np. centrum handlowe, zajmują dwa stoliki w sekcji gastronomicznej i siedzą pół dnia przy paczce chrupek na spółkę albo przy herbacie przyniesionej w termosie.
Miasto ma sporo różnych ofert, ale większość skierowana raczej do dzieci i młodzieży, za to moja ciocia w małym mieście ma co chwilę jakieś spotkania, wyjazdy do opery czy teatru i to jeszcze z dopłatami od samorządu. Na przyszłość pisz do mnie, mam sporo zaległego urlopu bo TŻ rzadko ma wolne i chętnie pojadę do Włoch na tanie wakacje Dobrze wiem o co Ci chodzi i mam wrażenie że o ile w przypadku technologii rzeczywiście starsze osoby mogą być zagubione to często różnych spraw nie załatwiają z wygody lub lenistwa. Choć może to seniorzy których znam, znaczna część twierdzi że nie umie załatwić bardzo prostych rzeczy typu zadzwonienie gdzieś jak już im się poda numer. Mam wrażenie że po prostu wykorzystują okazję i to że ktoś może coś za nich zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jedz gdzieś sama. Nie czekaj na faceta. Osobiście kocham sama podróżować.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 14:06   #2863
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
To jedz gdzieś sama. Nie czekaj na faceta. Osobiście kocham sama podróżować.
No widzisz, a ja z kolei nie znoszę podróżować sama. Najbardziej lubię jeździć właśnie z TŻ, nawet wyjazdy ze znajomymi nie są dla mnie takim funem jak wyjazdy z TŻ.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 15:03   #2864
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-07-13 o 15:09
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 16:37   #2865
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 859
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja tam jestem za tym, aby każdemu było dobrze. Nie rozumiem tylko rozdawania i kolejnych dodatków dla patoli, która nigdzie nie pracuje, nigdy nie pracowała, a produkuje kolejne rumiane buzie. Pomoc rodzinom tak, ale dającym coś z siebie, a nie żerującym na kolejnych i kolejnych benefitach. W dodatku bez kontroli gdzie ta kasa i na co idzie. A idzie najczęściej na papieroski, alkohol, kosmetyczki, tatuaże. Przynajmniej to obserwuję w moim z leksza pato mieście.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 16:48   #2866
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ja tam jestem za tym, aby każdemu było dobrze. Nie rozumiem tylko rozdawania i kolejnych dodatków dla patoli, która nigdzie nie pracuje, nigdy nie pracowała, a produkuje kolejne rumiane buzie. Pomoc rodzinom tak, ale dającym coś z siebie, a nie żerującym na kolejnych i kolejnych benefitach. W dodatku bez kontroli gdzie ta kasa i na co idzie. A idzie najczęściej na papieroski, alkohol, kosmetyczki, tatuaże. Przynajmniej to obserwuję w moim z leksza pato mieście.

Tylko tu jest mowa o zbiórce, dobrowolnej na x cel.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 17:11   #2867
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
No widzisz, a ja z kolei nie znoszę podróżować sama. Najbardziej lubię jeździć właśnie z TŻ, nawet wyjazdy ze znajomymi nie są dla mnie takim funem jak wyjazdy z TŻ.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie tak samo. Najlepiej podróżuje mi się z tżtem. Później z mamą i tżtem. Z kimkolwiek innym już nie podróżuje.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 18:52   #2868
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 20:06   #2869
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-13, 20:11   #2870
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nieeee, za kasę jego źony.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 05:14   #2871
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
No widzisz, a ja z kolei nie znoszę podróżować sama. Najbardziej lubię jeździć właśnie z TŻ, nawet wyjazdy ze znajomymi nie są dla mnie takim funem jak wyjazdy z TŻ.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja tak samo, nie dość że nie mam totalnie orientacji w terenie i gubię się na pierwszym zakręcie, co powoduje u mnie ogromny stres już na samą myśl o tym, to jeszcze lubię na bieżąco coś komentować, dyskutować o miejscu w którym jestem i jak nie mam komu powiedzieć, to mi jakoś pusto.

Ze znajomymi to też jakoś mi nie po drodze w podróże, max na jednodniowy/weekendowy wyjazd, a i tak to dla mnie za dużo.

Z TŻtem jest optymalnie
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 06:49   #2872
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Bierze rentę, więc również za naszą.

Pamiętam jak byłam na stażu z urzędu pracy. Były są to małe pieniądze, jakieś pół najniższej krajowej. Pracowałam normalnie 8 godzin dziennie. Nie miałam jednak doświadczenia, pracę normalną znaleźć było ciężko... I przychodziły takie pijaczyny, które pobierały różne pomoce. Oni mieli tyle samo co ja, uczciwie pracując. Bolało.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 08:07   #2873
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 08:32   #2874
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89626629]Też.

Z facetem mamy takie same poglądy, sposób spędzania czasu. Wyjazd z znajomymi zawsze mnie irytował. Ktoś kręcił nosem na x atrakcje, na kogoś trzeba było czekać, bo przecież on w wakacje nie będzie wstawał wcześniej niż w południe, przez co ciężko cokolwiek zwiedzić... Tragedia.
[/QUOTE]
Ja jeszcze nie byłam chyba na wyjeździe z kimś, z kim się potrafię w 100% zgrać. Zawsze albo ktoś chce robić za mało, albo za dużo, albo ktoś nie chce iść gdzieś, gdzie ja bym poszła, ewentualnie idzie i się snuje znudzony, albo chce późno chodzić spać i jednocześnie wcześnie wstawać, albo śpi za długo - zawsze coś. Często myślałam, że gdybym przyjechała sama, to bym zrobiła to czy tamto albo przeciwnie, spędziła więcej czasu swobodnie, bez presji, że musi być coś konkretnego, a tak to zawsze są jakieś kompromisy.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 08:58   #2875
lunabeetz
Raczkowanie
 
Avatar lunabeetz
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 52
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89626698]Ja jeszcze nie byłam chyba na wyjeździe z kimś, z kim się potrafię w 100% zgrać. Zawsze albo ktoś chce robić za mało, albo za dużo, albo ktoś nie chce iść gdzieś, gdzie ja bym poszła, ewentualnie idzie i się snuje znudzony, albo chce późno chodzić spać i jednocześnie wcześnie wstawać, albo śpi za długo - zawsze coś. Często myślałam, że gdybym przyjechała sama, to bym zrobiła to czy tamto albo przeciwnie, spędziła więcej czasu swobodnie, bez presji, że musi być coś konkretnego, a tak to zawsze są jakieś kompromisy.[/QUOTE]

Można też jechać ze znajomymi, ale nie nastawiać się na to, że 100% czasu będzie się spędzać z nimi jak papużki nierozłączki - można się na przykład umówić, że jak ktoś chce sobie dłużej pospać, to niech sobie śpi, a reszta ekipy w tym czasie pójdzie sobie na szlak/plażę/śniadanie/pochodzić po mieście - cokolwiek
Kiedyś wydawało mi się, że jak jadę gdzieś ze znajomymi, to koniecznie musimy wszyscy cały czas robić to samo. No i w ten sposób robiły się dramaty (zwłaszcza w większych, np. 8-osobowych ekipach), bo ktoś chciał zrobić 40 km po mieście i oglądać kamieniczki, a ktoś inny wolał leżakować w tym czasie na plaży. Szliśmy więc na kompromis, że zrobimy trochę spaceerów, a trochę poleżymy plaży. Ale zawsze i tak kończyło się tym, że osoby "zmuszone" do spacerów tylko przebierały nóżkami, kiedy będziemy szli na plażę, a osoby "zmuszone" do plażowania co chwilę zerkały na zegarek, kiedy idziemy na spacer.
Jesteśmy dorosłymi ludźmi i przecież zawsze można się rozdzielić na dzień-dwa, no i wieczorami poopowiadać sobie na wspólnej kolacji, jak komu minął dzień Bez żadnych spin i dramatów, po prostu akceptując to, że każdy może mieć trochę inny styl podróżowania i inne oczekiwania wobec wycieczki.
lunabeetz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 09:13   #2876
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez lunabeetz Pokaż wiadomość
Można też jechać ze znajomymi, ale nie nastawiać się na to, że 100% czasu będzie się spędzać z nimi jak papużki nierozłączki - można się na przykład umówić, że jak ktoś chce sobie dłużej pospać, to niech sobie śpi, a reszta ekipy w tym czasie pójdzie sobie na szlak/plażę/śniadanie/pochodzić po mieście - cokolwiek
Kiedyś wydawało mi się, że jak jadę gdzieś ze znajomymi, to koniecznie musimy wszyscy cały czas robić to samo. No i w ten sposób robiły się dramaty (zwłaszcza w większych, np. 8-osobowych ekipach), bo ktoś chciał zrobić 40 km po mieście i oglądać kamieniczki, a ktoś inny wolał leżakować w tym czasie na plaży. Szliśmy więc na kompromis, że zrobimy trochę spaceerów, a trochę poleżymy plaży. Ale zawsze i tak kończyło się tym, że osoby "zmuszone" do spacerów tylko przebierały nóżkami, kiedy będziemy szli na plażę, a osoby "zmuszone" do plażowania co chwilę zerkały na zegarek, kiedy idziemy na spacer.
Jesteśmy dorosłymi ludźmi i przecież zawsze można się rozdzielić na dzień-dwa, no i wieczorami poopowiadać sobie na wspólnej kolacji, jak komu minął dzień Bez żadnych spin i dramatów, po prostu akceptując to, że każdy może mieć trochę inny styl podróżowania i inne oczekiwania wobec wycieczki.
Można, tylko po co jechać razem po to, żeby spędzać czas osobno?

Z tego, co pamiętam z wyjazdów w większych grupach, o spory o rozdzielanie się też zresztą były, bo dla jednych to było konieczne, a inni mieli focha.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 09:13   #2877
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez lunabeetz Pokaż wiadomość
Można też jechać ze znajomymi, ale nie nastawiać się na to, że 100% czasu będzie się spędzać z nimi jak papużki nierozłączki - można się na przykład umówić, że jak ktoś chce sobie dłużej pospać, to niech sobie śpi, a reszta ekipy w tym czasie pójdzie sobie na szlak/plażę/śniadanie/pochodzić po mieście - cokolwiek

Kiedyś wydawało mi się, że jak jadę gdzieś ze znajomymi, to koniecznie musimy wszyscy cały czas robić to samo. No i w ten sposób robiły się dramaty (zwłaszcza w większych, np. 8-osobowych ekipach), bo ktoś chciał zrobić 40 km po mieście i oglądać kamieniczki, a ktoś inny wolał leżakować w tym czasie na plaży. Szliśmy więc na kompromis, że zrobimy trochę spaceerów, a trochę poleżymy plaży. Ale zawsze i tak kończyło się tym, że osoby "zmuszone" do spacerów tylko przebierały nóżkami, kiedy będziemy szli na plażę, a osoby "zmuszone" do plażowania co chwilę zerkały na zegarek, kiedy idziemy na spacer.

Jesteśmy dorosłymi ludźmi i przecież zawsze można się rozdzielić na dzień-dwa, no i wieczorami poopowiadać sobie na wspólnej kolacji, jak komu minął dzień Bez żadnych spin i dramatów, po prostu akceptując to, że każdy może mieć trochę inny styl podróżowania i inne oczekiwania wobec wycieczki.
Gorzej jak grupa nie chce takiego rozdzielenia. Ja z tżtem mamy raczej taki sam tryb wycieczek. Spokojny poranek, śniadanie na tarasie, kawa. Wstajemy później i możemy po nocach wracać. Nie nastawiamy się ze wszystko trzeba zwiedzić; jemy na miescie. Raz byłam z jego znajomymi i o mamo, nie. Jak najszybciej wstać, kanapka w ręce, kanapka do torebki (na obiad) i lecimy. Grrr.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 09:13   #2878
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Pamiętam jak 2-3 lata temu jeździłam z byłym facetem i jego znajomymi na różne wypady, zawsze to było dość ciężkie doświadczenie ja nienawidzę tak wszędzie chodzić całą grupą, a reszta (było nas tam 6-8 osób) łącznie z moim ówczesnym tż wychodziła z założenia, że wszystko planujemy i robimy razem. to był jeden z powodów rozstania z tamtym facetem, był bardzo przywiązany do swoich znajomych i dla niego wypad całą ekipą był 100x lepszy niż wyjazd we dwójkę, dla mnie odwrotnie

dziwią mnie ludzie, którzy myślą, że da się "naturalnymi sposobami" usunąć próchnicę z zębów. ktoś zapytał o to na grupie o medycynie naturalnej i nikt z komentujących nie wpadł na to, żeby napisać, że te sposoby (płukanki, naturalne pasty) służą do ZAPOBIEGANIA próchnicy, a nie usuwają już powstałej
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 09:45   #2879
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 09:49   #2880
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-07-14 o 09:53
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-07 12:37:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:51.