Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy! - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-19, 17:28   #421
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
Witam, dostalam od ginekologa skierowanie na badania a konkretnie: ALT, APTT, INR, morfologia. z tego co sie tu naczytalam to sa to badania na poziom hormonow i niektore trz\eba wykonywac w konkretnych dniach cyklu. mozecie mi powiedziec czy te tez? ginekolog powiedziala tylko ze ma byc na czczo.
morfologia to chyba po to zeby zbadac ogolny stan zdrowia? bo to bedzie takie ogolne badanie chyba? tzn wiem ze te hormony sie z krwi bierze ale napisala morfologia wiec to tez dodatkowo?
i jeszcze jedno... APTT ma cos wspolnego z krzepliwoscia krwi? pytam bo ostatnio chyba pojawily sie u mnie problemy z tym.
ps. biore cilest.
żadne z tych badań nie jest badaniem na poziom hormonów.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 19:53   #422
madziab86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Witam,
w 3 dniu cyklu robiłam badania hormonalne i wyszło mi, że TSH to 4,45, FSH
23,1, estradiol 37,11, a anty-TPO to 24,
Ważne jest, że mam 24 lata i wiem, że coś jest nie tak, ale do lekarza mogę
iść najwcześniej za tydzień, więc prosiłabym tylko o czyjąś opinię na ten temat.
Jeśli chodzi o morfologię, to tu też mam dziwne wyniki, bo neutrocyty to 36,2
%, limfocyty to 49,9%, a monocyty 11,3%
proszę o odpowiedź, pozdrawiam
madziab86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 14:51   #423
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Które hormony musze przebadać przy dużym przetłuszczaniu skóry twarzy i głowy, dużej nadpotliwości, bolesnych miesiączkach? Ginekolog, z którym rozmawiałam tak "na szybko" mówił tylko o testosteronie, cos jeszcze?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 19:18   #424
erina22
Raczkowanie
 
Avatar erina22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 169
Dot.: tabletki anty a krzepliwość krwi

ja po kilku ładnych miesiącach brania tabsów Novynette miałam tak samo. Krew gęsta, ciemna, w skrzepach. Zmieniłam na Nuvaring i krwawienie jest "normalne"
erina22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 19:25   #425
abciara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Progesteron a cera.

Kurcze. Nikt tu nie zaglada. Ja tez mam problem z cera po duphastonie. Biore go juz 8 miesiecy, a problemy z cera sa widoczne juz od 5 miesiecy. Cała skora od zuchwy przez policzki po skronie zsypana jest niby kaszakami - ale sa to takie twarde krostki - zaskorniaki, wyglada to strasznie. Cera jakos tak dziwnie poszarzała i sie bardzo przetłuszcza.
Ale o wiele wiekszym problemem jest to, ze moja skora na twarzy stala sie zwiotczała , stracila jakby jedrność, a mam dopiero 24 lata. Teraz kiedy sie usmiecham wokol robia mi sie faldki skorne - czuje ze skora stracila sprezystosc. Przeraza mnie to.
Moze ktoras z Was ma tez taki problem?
Odswierzam watek, moze ktos zajrzy.
abciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 14:57   #426
sylweczenka
Wtajemniczenie
 
Avatar sylweczenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z Leniuchowa :)
Wiadomości: 2 688
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

spóznia mi sie okres, juz 58 dzien, nie jestem w ciazy, dostalam luteine na wywoalnie. Zauwazylam ze chociaz nigdy nie mialam wasow teraz jakby pociemnialy. Co powinnam zbadac, nie mam pojecia jaki mam teraz dzien cyklu, bo sprawa sie pokomplikowala...
sylweczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 18:41   #427
Inez82
Raczkowanie
 
Avatar Inez82
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 93
GG do Inez82
Dot.: Progesteron a cera.

Jestem w 11 tygodniu ciąży i od ok. 6 biorę duphaston tak na wszelki wypadek przepisany przez moją lekarkę. Zawsze miałam problemy z cerą, ale ostatnio to jest normalnie masakra: broda, linia żuchwy, policzki trochę mniej, a nawet szyja- wszystko w krostkach. Są one różne- niektóre malutkie, inne duże i strasznie bolące. Tak więc nie wszystkie kobiety w ciąży mają piękną cerę. Może wszystko się trochę unormuje, kiedy odstawię duphaston? Oby. Bo teraz jak patrzę w lustro, to chce mi się płakać. A doraźnie polecam maść Bedicort G. Stosuje się ją na noc, broń Boże nie wychodzić z nią na słońce. Jest bardzo skuteczna, mi wiele razy pomogła, teraz też złagodziła mi te okropieństwa. Posiada jednak dwa minusy: jest na receptę i nie można jej stosować zbyt często, bo się skóra uodparnia. To maść na "kryzysowe sytuacje"
Inez82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-28, 16:20   #428
wiosenka84
Zadomowienie
 
Avatar wiosenka84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 716
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sylweczenka Pokaż wiadomość
spóznia mi sie okres, juz 58 dzien, nie jestem w ciazy, dostalam luteine na wywoalnie. Zauwazylam ze chociaz nigdy nie mialam wasow teraz jakby pociemnialy. Co powinnam zbadac, nie mam pojecia jaki mam teraz dzien cyklu, bo sprawa sie pokomplikowala...
Po objawach wydaje mi się, że powinnaś sobie zbadać prolaktynę.
wiosenka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 20:13   #429
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Dziewczyny, FSH robi sie na czczo czy obojetne o jakiej porze?

I dla pewnosci - rozumiem, ze powinnam je zrobic przed rozpoczeciem brania luteiny? Wydaje mi sie to oczywiste, ale pytam. Lekarz cos wspominal, ale zapomnialam, bo tak mnie zaskoczyl swoja osobowoscia

edit: ok, juz wyczytalam, ze musze zrobic je na czczo.
teraz tylko ciekawi mnie ile to kosztuje. Obilo mi sie o uszy, ze w granicy 30 zl.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013


Edytowane przez nafiyqa
Czas edycji: 2010-05-04 o 20:35
nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 16:01   #430
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Czy testosteron trzeba robic w określonym dniu cyklu? Albo na czczo?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 18:23   #431
beasz26
Raczkowanie
 
Avatar beasz26
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 253
Dot.: Progesteron a cera.

cos w tym jest ja jak robilam badania jakis rok temu progesteron wyszedl mi przekroczony 5-krotnie.Cera tlusta jak diabli łojotok i wlosy lecialy garsciami. Ale mialam tez nieco podwyzszony testosteron i nisko estradiol wiec przyjelam ze to testosteron byl sprawca badz niski estradiol. A moze to byl progesteron nikt mi tego nie umial wyjasnic no ale u mnie to zlozony problem
beasz26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-08, 13:21   #432
abciara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Unhappy Dot.: Progesteron a cera.

Każda kobieta, która przyjmuje duphaston ma mniej lub bardziej "złożony problem". I oczywiście nie chodzi juz o sam wygląd cery, czy wypadanie włosów, ale o wiadome - dużo gorsze problemy.
Ja znowu łapię doła. Właśnie przed tygodniem skończyłam 25 lat. Kiedy zajdę w ciążę? Ile lat starań jeszcze przede mną? Próbujemy z mężem już 3 lata. Już nie mam siły A kiedy widzę dziewczyny w moim wieku ze swoimi pociechami, to serce mi staje w gardle z żalu, że ja tak nie mogę. Już nie mam siły nawet płakać
abciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 16:54   #433
az87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Hej, skierowanie na badanie hormonów dostałam od ginekologa ponieważ mam problemy z cerą, za bzbadanie siedmu hormonów zapłaciłam ok 130zł. Jeżeli chodzi o wyniki to mam podwyższone dwa hormony DHEA Dehydroepiandostendion 26,3 ng/ml a norma jest miedzy 1,3-9,8. a także Andriostendion 5,14 ng/ml norma 0,3-3,30.
az87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 18:43   #434
arowww
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 133
GG do arowww Wyślij wiadomość przez MSN do arowww
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Hej Dziewczyny !!
Piszę do Was z pewnym pytaniem, bo zapomnialam sie o to zapytac swojej lekarki i teraz mnie to dręczy ;(
Otóż dostalam skierowanie na badanie progesteronu i musze to badanie zrobic miedzy 19 a 21 dniem cyklu, no ale dostalam tez luteine zeby brac i to od 15 do 26 dnia cyklu i teraz nei wiem co z tym badaniem zrobić. Bo przeciez chyba jak bede zażywac ta luteine to i progesteron mi sie zmieni no i wlasnie stad moje pytanie co z tym badaniem zrobic. Czy isc je normlanie zrobic miedzy 19 a 21 dniem czy zrobic zanim zaczne brac ta luteine ??
Z góry dziekuje za opowiedzi

Edytowane przez arowww
Czas edycji: 2010-06-02 o 19:01
arowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 10:27   #435
magdulaaa
Rozeznanie
 
Avatar magdulaaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Misthaven
Wiadomości: 638
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

witam. mam pytanie. może ktoś będzie mi umiał na nie odpowiedzieć. mianowicie... poszłam do ginekologa bo walczyłam z trądzikiem i żadne antybiotyki mi nie pomogły. tylko jeden ale po odstawieniu go wróciło wszystko no i dostałam 5 listków tabletek diane 35 i jeden listek yasminelle. brałam 3 listki diane i jestem bardzo zadowolona. tyle że teraz odstawiłam bo mnie postraszyli wszyscy że nie będę mogła mieć dzieci i takie inne a że było już dobrze to pomyśałam że mogę już odstawić tabletki. no i teraz miałam okres, wiadomo hormony i znowu wszystko mi wyskoczyło jednak tylko na twarzy. i tak myślałam żeby powrócić do tabletek i skończyć to co mi przepisano mimo ciągłego strachu przed skutkami ubocznymi. przy wizycie dostałam również skierowane na badanie hormonów jednak jeszcze nie byłam bo brałam tabletki i stwierdziłam że podczas brania tabletek wynik będzie inny niż gdy ich nie biorę i będzie to trochę bez sensu. nie wiem czy mam rację. w każdym razie teraz sie wybieram na to badanie tylko czy tam wyjdzie np jaki nadmiar hormonu czy coś? żeby poprostu dowiedzieć się czy brać te tabletki czy nie? eh już sama nie wiem trochę się w tym zagubiłam. dodam też że zawsze wypadały mi mocno włosy. możliwe że podczas brania tabletek trochę mniej wypadały ale teraz po odstawieniu tabletek dalej wypadają mocno.
tak więc wrócić do tabletek z nadzieją że wyleczą mnie z trądziku całkowicie czy nie szaleć tak z tymi hormonami? bo tabletki regulują te hormony tak? nie mogą nic 'zepsuć'? i czy internista będzie umiał odczytać co wyszło z badań na hormony?
pozdrawiam
__________________
Nihil fit sine causa
magdulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 11:05   #436
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez magdulaaa Pokaż wiadomość
witam. mam pytanie. może ktoś będzie mi umiał na nie odpowiedzieć. mianowicie... poszłam do ginekologa bo walczyłam z trądzikiem i żadne antybiotyki mi nie pomogły. tylko jeden ale po odstawieniu go wróciło wszystko no i dostałam 5 listków tabletek diane 35 i jeden listek yasminelle. brałam 3 listki diane i jestem bardzo zadowolona. tyle że teraz odstawiłam bo mnie postraszyli wszyscy że nie będę mogła mieć dzieci i takie inne a że było już dobrze to pomyśałam że mogę już odstawić tabletki. no i teraz miałam okres, wiadomo hormony i znowu wszystko mi wyskoczyło jednak tylko na twarzy. i tak myślałam żeby powrócić do tabletek i skończyć to co mi przepisano mimo ciągłego strachu przed skutkami ubocznymi. przy wizycie dostałam również skierowane na badanie hormonów jednak jeszcze nie byłam bo brałam tabletki i stwierdziłam że podczas brania tabletek wynik będzie inny niż gdy ich nie biorę i będzie to trochę bez sensu. nie wiem czy mam rację. w każdym razie teraz sie wybieram na to badanie tylko czy tam wyjdzie np jaki nadmiar hormonu czy coś? żeby poprostu dowiedzieć się czy brać te tabletki czy nie? eh już sama nie wiem trochę się w tym zagubiłam. dodam też że zawsze wypadały mi mocno włosy. możliwe że podczas brania tabletek trochę mniej wypadały ale teraz po odstawieniu tabletek dalej wypadają mocno.
tak więc wrócić do tabletek z nadzieją że wyleczą mnie z trądziku całkowicie czy nie szaleć tak z tymi hormonami? bo tabletki regulują te hormony tak? nie mogą nic 'zepsuć'? i czy internista będzie umiał odczytać co wyszło z badań na hormony?
pozdrawiam
Moim zdaniem niepotrzebnie odstawiłaś tabletki. Jeśli się już odstawia po jakimś czasie to robi się dłuższą przerwę. Trzeba było brać tak jak zalecił lekarz jeśli nie obserwowałaś skutków ubocznych.
A badania hormonalne powinnaś była zrobić najlepiej przed rozpoczęciem zażywania Diane - wtedy byłyby najrzetelniejsze.
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 11:18   #437
magdulaaa
Rozeznanie
 
Avatar magdulaaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Misthaven
Wiadomości: 638
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sunny_me Pokaż wiadomość
Moim zdaniem niepotrzebnie odstawiłaś tabletki. Jeśli się już odstawia po jakimś czasie to robi się dłuższą przerwę. Trzeba było brać tak jak zalecił lekarz jeśli nie obserwowałaś skutków ubocznych.
A badania hormonalne powinnaś była zrobić najlepiej przed rozpoczęciem zażywania Diane - wtedy byłyby najrzetelniejsze.
tak wiem, ale myślałam żeby odstawić je jak najszybciej bo tyle się słyszy o tych skutkach ubocznych że aż strach... zresztą wystraczy wejść w wątek diane 35 na wizażu ;p
tabletki normują poziom hormonów tak? a czy mogą go pogorszyć? że od tabletek będzie gorzej?
__________________
Nihil fit sine causa
magdulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 11:47   #438
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Wiesz co, ja na Twoim miejscu chyba skonsultowałabym się z ginekologiem co zrobić w tej sytuacji. Bo to nie jest dobre dla organizmu odstawić na chwilę i zaraz wrócić do tabletek. To nie do końca jest tak że tabletki regulują poziom hormonów - jak widzisz problem się pojawił po odstawieniu. Nie wiem, może lekarz każe Ci odczekać trochę, żeby organizm doszedł do siebie po tabletkach i skieruje na badania hormonów?
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 11:49   #439
magdulaaa
Rozeznanie
 
Avatar magdulaaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Misthaven
Wiadomości: 638
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sunny_me Pokaż wiadomość
Wiesz co, ja na Twoim miejscu chyba skonsultowałabym się z ginekologiem co zrobić w tej sytuacji. Bo to nie jest dobre dla organizmu odstawić na chwilę i zaraz wrócić do tabletek. To nie do końca jest tak że tabletki regulują poziom hormonów - jak widzisz problem się pojawił po odstawieniu. Nie wiem, może lekarz każe Ci odczekać trochę, żeby organizm doszedł do siebie po tabletkach i skieruje na badania hormonów?
tak też zrobię. dziękuję za odpowiedź
__________________
Nihil fit sine causa
magdulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 00:29   #440
taranturella
Rozeznanie
 
Avatar taranturella
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 958
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Które hormony musze przebadać przy dużym przetłuszczaniu skóry twarzy i głowy, dużej nadpotliwości, bolesnych miesiączkach? Ginekolog, z którym rozmawiałam tak "na szybko" mówił tylko o testosteronie, cos jeszcze?
Zdecydowanie fsh!!! I dziwie sie ,ze od tego nie zaczal plus progesteron i estrogen,To samo do reszty dziewczyn (mam juz w tym wprawe-niestety za pozno trafilam do dobrego gina). FSH wcale nie trzeba robic na czczo, to nie jest morfologia krwi, hormon nie zmieni ci poziomu jesli zjesz kurczaka po turecku ;] ). Na 100% mozna normalnie zjesc w ten dzien tylko poinformowac lekarza jakie leki dodatkowe sie bierze i tyle.
taranturella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 20:25   #441
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez taranturella Pokaż wiadomość
Zdecydowanie fsh!!! I dziwie sie ,ze od tego nie zaczal plus progesteron i estrogen,To samo do reszty dziewczyn (mam juz w tym wprawe-niestety za pozno trafilam do dobrego gina). FSH wcale nie trzeba robic na czczo, to nie jest morfologia krwi, hormon nie zmieni ci poziomu jesli zjesz kurczaka po turecku ;] ). Na 100% mozna normalnie zjesc w ten dzien tylko poinformowac lekarza jakie leki dodatkowe sie bierze i tyle.
A czy te hormony, które wymieniłaś robi się w konkretnym dniu cyklu, czy nie ma to znaczenia?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 18:21   #442
gosiafoteczki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 306
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

d

Edytowane przez gosiafoteczki
Czas edycji: 2010-10-08 o 21:05
gosiafoteczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 22:55   #443
taranturella
Rozeznanie
 
Avatar taranturella
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 958
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
A czy te hormony, które wymieniłaś robi się w konkretnym dniu cyklu, czy nie ma to znaczenia?
Ponoc najlepiej FSH robi sie ok 2- 3 dnia cyklu najlepiej razem z LH, bo wazny jest ich stosunek, zeby ocenic rezerwe jajnikowa. Nie mniej jesli FSH wyjdzie ponad 20mlU,ml to jest to juz powod do duzego zmartwienia bo oznacza wygasanie czynnosci jajnikow.

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------

gosiafoteczki:
hormon dzień badania norma
FSH 3dc (ew. 2 lub 4dc) 3-12 mIU/ml
LH 3dc (ew. 2 lub 4dc) 2-13 mIU/ml
taranturella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 07:29   #444
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Taranturella, dziękuję
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 09:54   #445
gosiafoteczki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 306
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

d

Edytowane przez gosiafoteczki
Czas edycji: 2010-10-08 o 21:06
gosiafoteczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 11:04   #446
kika17
Wtajemniczenie
 
Avatar kika17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków
Wiadomości: 2 504
GG do kika17
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Witam, zawsze miałam regularne miesiączki, w wyjątkowych przypadkach spóźniała sie np przez wyjazd na wakacje, zmiania klimatu, ale potem wszystko wróciło do normy, we wrześniu nie miałam miesiac okresu, poszłam do ginekologa, powiedziała, że wszystko ok i mam czekac, jakiś tydzien później dostałam okres i znowu było potem juz wszystko ok, aż do teraz...
Teraz nie mam okresu juz 2,5 miesiace, ginekolog przepisała mi luteine 50, ale nic nie pomogło, powiedziała, że jak nie pomoże to mam zrobić badania prolaktyna, fsh, lh, byłam dzis zrobic badania i czekam na wyniki, czy któraś miała taka sytuacje? Co oznacza jak poziom tych hormonów wyjdzie niewłaściwy?
kika17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 14:27   #447
donakaran
Raczkowanie
 
Avatar donakaran
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 64
GG do donakaran
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

WItam!!
Staram sie od ok 3 miesięcy o dzidziusia i po zrobieniu podstawowych badań hormonalnych moje wyniki w 18 dc to:
Estradiol – 79 pg/ml
Testosteron – 0,20 ng/ml
Progesteron – 0,06 ng/ml
FSH – 6,37 m,lU/ml
Niestety gin nie poinformowała mnie, że hormony powinno sie badać w odpowiednich dniach cyklu, w związku z tym muszę to zrobić jeszcze raz. Jutro akurat wypada 3 dzień mojego cyklu więc wybieram sie na badanie FSH, LH i Estradiolu - napiszcie proszę czy dobrze myśle i czy właśnie te hormony powinno sie zbadać na początku cyklu???
Mam jeszcze pytanko: w którym dniach cyklu badać pozostałe hormony??? (m.in. DHEA, progesteron, prolaktynę itp>)???
donakaran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 21:18   #448
fatal21
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 729
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Czy na tym forum odpowiada jakiś ginekolog?Dzis dostałam wyniki badan i się martwwię bo:
3 dzień cyklu:
PGN 1,21 ng\mL
PRL 594 mlU\L
dodam, że hormony tarczycy jak najbardziej w porządku.Ktoś mi odpowie czy mam się czym martwić?
fatal21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 08:01   #449
@Agulka@
Raczkowanie
 
Avatar @Agulka@
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 194
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

A czy ktoras z was ma doswiadczenia z tabl. Cyclo Progynowa??Przepisal mi je lekaz na wywolanie okresu ktorego nie mam 2 lata;/powiem wam ze strasznie ale to strasznie boli mnie brzuch tj przed okresem-nawet bardziej;/Ale przynajmniej czuje ze cos sie w org dzieje bo okres juz mialaym wylowywany roznymi hormonami,tabletkami i nic...mam nadzieje ze tym razem przyjdzie...U mnie : maly progestero,estrogen,testo steron jest ale tez malutko,prolaktyna ujdzie a endometrium co badanie to mniejsze-teraz ok 1mm;/Mam 23 lata i tak mi sie powalilo wszystko ze szok...hlipI do tego wlosy mi garsciami wypadaja...czyzby to wina hormonow,niedoboru??
@Agulka@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 15:47   #450
sreberko4
Zakorzenienie
 
Avatar sreberko4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 797
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

mam takie pytanie. biorę pigułki już od czterech lat. najpierw był microgynon, teraz novynette po których miałam schudnać i jest jeszcze gorzej to znaczy cały tłuszcz odkłada mi się na brzuchu i urosły mi piersi, a nogi pupa zostały chude ciągle słyszę że jestem w ciąży, a co najgorsze nie mogę tego zrzucić

i stąd moje pytanie-czy sądzicie że to wina źle dobranych pigułek? a może jest tu jakaś osoba z podobnym problemem? mój ginekolog jak mu zasugerowałam że mi te tabsy nie odpowiadaja stwierdził że nie nadaję się do brania pigułek a to dopiero drugie pigułki w moim życiu, a ponoć trzeba próbować? a może badania hormonalne? pomóżcie dziewczyny, wyglądam jak w piątym miesiącu ciąży
sreberko4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-28 08:37:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.