Kot pogryziony przez psa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-08, 20:20   #1
camy90
Przyczajenie
 
Avatar camy90
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 23
Unhappy

Kot pogryziony przez psa


Hej
Na początku grudnia przybłąkał się do mnie mały kot, ma może 4 miesiące, i tak szkoda go było zostawić na mrozie, więc wzięłam go do domu. Niestety, posiadam także 5-letniego psa, który nie toleruje innych zwierząt. Staram się znaleźć kotu inny dom, ale niektórzy ludzie nie są godni zaufania, i po prostu trudno to zrobić.
Dzisiaj doszło do spotkania kota z moim psem - na dworze. Kot, poturbowany, uciekł gdzieś, i znalazłam go dopiero godzinę temu. Jest cały brudny, ledwo chodzi strasznie się chwiejąc i kulejąc na jedną nogę. Nie chce nic pić ani jeść, co mnie jeszcze bardziej zdołowało, bo dotąd jadł wszystko, co można. Nie ma żadnych ran powierzchownych, ale boje się, że "w środku" ma coś wstrząśnięte.
Rok temu miałam jeszcze innego kotka, też młodego, i skończył tak jak ten w opisie powyżej. Niestety, był zarobaczony,a gdy się załatwiał, leciała mu krew. Zwierzę nie przeżyło i nie chcę, aby to się powtórzyło przy tym kocie, którego mam teraz.
Do weterynarza nie mogę się udać, bo mieszkam w małej miejscowości, gdzie przyjmuje tylko jeden lekarz, a już go na pewno nie ma.
Czy jest możliwość, że kot jest tylko w szoku i dlatego tak się zachowuje? I czy mogę mu w miarę możliwości jakoś pomóc?
Z góry dziękuję.
__________________
"Lepiej dla kobiety być piękną niż inteligentną. Znacznie mniej jest krótkowidzów bez okularów niż głupców."


http://karmimypsiaki.pl/home
camy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 21:05   #2
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Kot pogryziony przez psa

a jak niby mogłabyś mu pomóc? Umieść go w cichym, ciepłym i bezpiecznym miejscu i tyle, nie możesz mu dawać żadnych ludzkich leków, bo możesz mu tylko zaszkodzić. Nie bardzo chce mi się wierzyć, że nigdzie w okolicy nie ma lecznicy całodobowej, może trzeba kawałek dojechać. Pytanie jest co najmniej bez sensu- gdyby małe dziecko pogryzł pies, albo gdyby kogoś potrącił samochód, to chyba byś wiedziała, co zrobić. Tylko, że w przypadku ludzi można zadzwonić po pogotowie i nieudzielenie pomocy jest karalne, ale oprócz tego sytuacja jest taka sama :/
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 21:23   #3
camy90
Przyczajenie
 
Avatar camy90
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 23
Dot.: Kot pogryziony przez psa

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
a jak niby mogłabyś mu pomóc? Umieść go w cichym, ciepłym i bezpiecznym miejscu i tyle, nie możesz mu dawać żadnych ludzkich leków, bo możesz mu tylko zaszkodzić. Nie bardzo chce mi się wierzyć, że nigdzie w okolicy nie ma lecznicy całodobowej, może trzeba kawałek dojechać. Pytanie jest co najmniej bez sensu- gdyby małe dziecko pogryzł pies, albo gdyby kogoś potrącił samochód, to chyba byś wiedziała, co zrobić. Tylko, że w przypadku ludzi można zadzwonić po pogotowie i nieudzielenie pomocy jest karalne, ale oprócz tego sytuacja jest taka sama :/
Niestety, jedyna lecznica jest otwarta do 20.30 - wiem, bo często tam chodzę z psem.
Jeśli chodzi o dziecko, to jasne, że zadzwoniłabym po pogotowie, ale z kotem to jednak co innego...
__________________
"Lepiej dla kobiety być piękną niż inteligentną. Znacznie mniej jest krótkowidzów bez okularów niż głupców."


http://karmimypsiaki.pl/home
camy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 21:32   #4
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Kot pogryziony przez psa

Cytat:
Napisane przez camy90 Pokaż wiadomość
Do weterynarza nie mogę się udać, bo mieszkam w małej miejscowości, gdzie przyjmuje tylko jeden lekarz, a już go na pewno nie ma.
Czy jest możliwość, że kot jest tylko w szoku i dlatego tak się zachowuje? I czy mogę mu w miarę możliwości jakoś pomóc?
Z góry dziękuję.
Nie, kot nie jest w szoku, tylko cierpi i może umrzeć.

I nie wierzę, że weta nie ma . Nawet na całkowitym odludziu zabitym dechami wet ma telefon alarmowy całodobowy bo np. krowa się może w nocy cielić i co wtedy?

Możesz mu pomóc - zabierz go do weta...

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Cytat:
Napisane przez camy90 Pokaż wiadomość
Niestety, jedyna lecznica jest otwarta do 20.30 - wiem, bo często tam chodzę z psem.
Jeśli chodzi o dziecko, to jasne, że zadzwoniłabym po pogotowie, ale z kotem to jednak co innego...


Jak często chodzisz z psem do weta to pewnie wiesz, że wet to ktoś, komu zależy na życiu futrzaków...

Ja do weta przyjmującego od 8 do 16 zadzwoniłam o 2 w nocy, obudziłam go i poprosiłam, żeby przyjechał do lecznicy i że ja tam będę za pół godziny, słowa mi złego nie powiedział, jedynie co to zapłaciłam więcej ale sama od siebie, bo cenę mi podał taką, jaką by w dzień też podał...
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 21:56   #5
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Kot pogryziony przez psa

Cytat:
Napisane przez camy90 Pokaż wiadomość
Niestety, jedyna lecznica jest otwarta do 20.30 - wiem, bo często tam chodzę z psem.
Jeśli chodzi o dziecko, to jasne, że zadzwoniłabym po pogotowie, ale z kotem to jednak co innego...
zrób wszystko, co w twojej mocy, żeby kot jak najszybciej trafił do weta, i to najlepiej nie takiego, który tylko odbiera porody od krów, bo niekoniecznie się zna na małych zwierzętach. To jedyna rada, której mogę udzielić w takiej sytuacji
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 22:45   #6
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Kot pogryziony przez psa

Cytat:
Napisane przez camy90 Pokaż wiadomość
Hej
Na początku grudnia przybłąkał się do mnie mały kot, ma może 4 miesiące, i tak szkoda go było zostawić na mrozie, więc wzięłam go do domu. Niestety, posiadam także 5-letniego psa, który nie toleruje innych zwierząt. Staram się znaleźć kotu inny dom, ale niektórzy ludzie nie są godni zaufania, i po prostu trudno to zrobić.
Dzisiaj doszło do spotkania kota z moim psem - na dworze. Kot, poturbowany, uciekł gdzieś, i znalazłam go dopiero godzinę temu. Jest cały brudny, ledwo chodzi strasznie się chwiejąc i kulejąc na jedną nogę. Nie chce nic pić ani jeść, co mnie jeszcze bardziej zdołowało, bo dotąd jadł wszystko, co można. Nie ma żadnych ran powierzchownych, ale boje się, że "w środku" ma coś wstrząśnięte.
Rok temu miałam jeszcze innego kotka, też młodego, i skończył tak jak ten w opisie powyżej. Niestety, był zarobaczony,a gdy się załatwiał, leciała mu krew. Zwierzę nie przeżyło i nie chcę, aby to się powtórzyło przy tym kocie, którego mam teraz.
Do weterynarza nie mogę się udać, bo mieszkam w małej miejscowości, gdzie przyjmuje tylko jeden lekarz, a już go na pewno nie ma.
Czy jest możliwość, że kot jest tylko w szoku i dlatego tak się zachowuje? I czy mogę mu w miarę możliwości jakoś pomóc?
Z góry dziękuję.
1. Pies jest rasowy czy kundelek? Jakiej jest wielkości?
2. Reaguje agresją na każde zwierzę?
3. Próbowałaś oswoić psa z kotem? Chodzi mi o sam zapach. Dajesz psu do wąchania Twoją rękę/ kocyk, z którym kot miał styczność. Mówisz przy tym ' nasz kotek, nie wolno'.
Póki co, nie wolno dopuścić do kontaktu z psem.

Mieliśmy na podwórku wielkiego psa, mieszaniec owczarka niemieckiego z jakimś innym psem. Ramzes nie lubił kotów, bo byli właściciele szczuli go na koty i niektórzy sąsiedzi później też. Chodził ze mną na ogródek. Któregoś razu przyszedł za mną. Moja kotka chodziła sobie po ogródku. Ramzes przymierzał się do niej. Krzyknęłam do niego, że to mój kot i nie wolno.
Byłam wtedy w podstawówce, ale on się mnie słuchał. Nie polubił kota, o nie, ale bezproblemowo wchodził ze mną , a na widok kotki, demonstracyjnie odwracał się ogonem.

Miałam kilkanaście takich przypadków, gdzie oswajałam nie swoje psy z kotami i jak dotąd się udawało. Były różne metody, albo stanowcze, albo stopniowe.

Było dużo przypadków, gdzie pies przyzwyczaił się do 'swojego kota', ale innych nie tolerował.


Musiałabyś opisać trochę charakter psa, może będę w stanie jakoś pomóc.
Faktycznie szkoda oddać go w nieodpowiednie ręce czy tym bardziej puścić go wolno.

Jeśli doszło do ich spotkanie bez nadzoru, pies potraktował kota jak intruza, nie ma się co dziwić.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 11:52   #7
camy90
Przyczajenie
 
Avatar camy90
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 23
Dot.: Kot pogryziony przez psa

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi Byłam rano z kotem u weterynarza, ten zmierzył mu temperaturę, która okazała się trochę za wysoka, i dał antybiotyk. W poniedziałek mam przyjść po jeszcze jedną dawkę. Na razie kot odpoczywa a przy tym mruczy, więc nie jest najgorzej
__________________
"Lepiej dla kobiety być piękną niż inteligentną. Znacznie mniej jest krótkowidzów bez okularów niż głupców."


http://karmimypsiaki.pl/home
camy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-09, 11:55   #8
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Kot pogryziony przez psa

Koty mruczą też z bólu.

A co z nogami? Ma jakieś urazy wewnętrzne po pogryzieniu? Wet robił rentgen czy usg?
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 13:20   #9
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Kot pogryziony przez psa

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Koty mruczą też z bólu.

A co z nogami? Ma jakieś urazy wewnętrzne po pogryzieniu? Wet robił rentgen czy usg?
no właśnie, zastrzyk z antybiotyku to trochę mało przy pogryzionym kocie i przy ryzyku urazów wewnętrznych. Jeśli kot
Cytat:
ledwo chodzi strasznie się chwiejąc i kulejąc na jedną nogę. Nie chce nic pić ani jeść
to powinien przynajmniej dostać jeszcze kroplówkę, leki przeciwbólowe i przeciwwstrząsowe
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 13:55   #10
camy90
Przyczajenie
 
Avatar camy90
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 23
Dot.: Kot pogryziony przez psa

Na razie porusza się powolnie, ale teraz nie widać, żeby kulał. Martwi mnie tylko jego prawe oko - cały czas je przymruża, drugie ma normalnie otwarte.
Zjadł trochę kocich chrupek, po czym położył się i teraz "czyści sobie futerko".
Weterynarz nie zrobił mu usg. Tylko tak jak pisałam - zmierzył temperaturę, wstrzyknął antybiotyk i kazał przyjść w poniedziałek.


Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
1. Pies jest rasowy czy kundelek? Jakiej
jest wielkości?
2. Reaguje agresją na każde zwierzę?
3. Próbowałaś oswoić psa z kotem? Chodzi mi o sam zapach. Dajesz psu do wąchania Twoją rękę/ kocyk, z którym kot miał styczność. Mówisz przy tym ' nasz kotek, nie wolno'.
Póki co, nie wolno dopuścić do kontaktu z psem.

Mieliśmy na podwórku wielkiego psa, mieszaniec owczarka niemieckiego z jakimś innym psem. Ramzes nie lubił kotów, bo byli właściciele szczuli go na koty i niektórzy sąsiedzi później też. Chodził ze mną na ogródek. Któregoś razu przyszedł za mną. Moja kotka chodziła sobie po ogródku. Ramzes przymierzał się do niej. Krzyknęłam do niego, że to mój kot i nie wolno.
Byłam wtedy w podstawówce, ale on się mnie słuchał. Nie polubił kota, o nie, ale bezproblemowo wchodził ze mną , a na widok kotki, demonstracyjnie odwracał się ogonem.

Miałam kilkanaście takich przypadków, gdzie oswajałam nie swoje psy z kotami i jak dotąd się udawało. Były różne metody, albo stanowcze, albo stopniowe.

Było dużo przypadków, gdzie pies przyzwyczaił się do 'swojego kota', ale innych nie tolerował.


Musiałabyś opisać trochę charakter psa, może będę w stanie jakoś pomóc.
Faktycznie szkoda oddać go w nieodpowiednie ręce czy tym bardziej puścić go wolno.

Jeśli doszło do ich spotkanie bez nadzoru, pies potraktował kota jak intruza, nie ma się co dziwić.
Pies nie jest rasowy. Rzuca się z zębami na wszystko co się rusza, a zwierząt to już w ogóle nie toleruje. Jeśli mnie obwąchuje, to albo odchodzi, jakby był obrażony, albo jeszcze wcześniej chwilę powarczy.
Do oswojenia psa z kotem będę chyba musiała użyć bardziej stanowczych metod
__________________
"Lepiej dla kobiety być piękną niż inteligentną. Znacznie mniej jest krótkowidzów bez okularów niż głupców."


http://karmimypsiaki.pl/home
camy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 14:02   #11
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Kot pogryziony przez psa

Cytat:
Napisane przez camy90 Pokaż wiadomość
Na razie porusza się powolnie, ale teraz nie widać, żeby kulał. Martwi mnie tylko jego prawe oko - cały czas je przymruża, drugie ma normalnie otwarte.
Zjadł trochę kocich chrupek, po czym położył się i teraz "czyści sobie futerko".
Weterynarz nie zrobił mu usg. Tylko tak jak pisałam - zmierzył temperaturę, wstrzyknął antybiotyk i kazał przyjść w poniedziałek.
A to był lekarz weterynarii czy jakiś technik?? Mówiłaś mu, że kot został pogryziony przez psa? i
Cytat:
ledwo chodzi strasznie się chwiejąc i kulejąc na jedną nogę. Nie chce nic pić ani jeść, co mnie jeszcze bardziej zdołowało, bo dotąd jadł wszystko, co można.
Jak faktycznie nie je, to po 48 godzinach może być bardzo źle z jego wątrobą, tu nie ma żartów.

Jest dzień i sobota, może jedź z tym kotem do lekarza?? Poniedziałek może się okazać za późno na kolejną wizytę, a jutro niedziela.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-09, 17:07   #12
camy90
Przyczajenie
 
Avatar camy90
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 23
Dot.: Kot pogryziony przez psa

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
A to był lekarz weterynarii czy jakiś technik?? Mówiłaś mu, że kot został pogryziony przez psa? i
Jak faktycznie nie je, to po 48 godzinach może być bardzo źle z jego wątrobą, tu nie ma żartów.

Jest dzień i sobota, może jedź z tym kotem do lekarza?? Poniedziałek może się okazać za późno na kolejną wizytę, a jutro niedziela.
Kot przed chwilą zjadł parówkę i kocią karmę. Być może ten antybiotyk mu pomógł, bo widać, że jest trochę bardziej "żywszy", ale może mi się tylko tak wydaje.
__________________
"Lepiej dla kobiety być piękną niż inteligentną. Znacznie mniej jest krótkowidzów bez okularów niż głupców."


http://karmimypsiaki.pl/home
camy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 17:14   #13
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Kot pogryziony przez psa

Cytat:
Napisane przez camy90 Pokaż wiadomość

Pies nie jest rasowy. Rzuca się z zębami na wszystko co się rusza, a zwierząt to już w ogóle nie toleruje. Jeśli mnie obwąchuje, to albo odchodzi, jakby był obrażony, albo jeszcze wcześniej chwilę powarczy.
Do oswojenia psa z kotem będę chyba musiała użyć bardziej stanowczych metod
Pytam o rasę, bo u rasowych najczęściej można określić charakter, u mieszańców gorzej.

W takim przypadku bym nie ryzykowała, niby jest jakiś cień szansy, że pies zaakceptuje kota, ale to może bardzo zestresować zwierzęta. Najgorzej będzie miał pies, dotąd był jedynym zwierzęciem. Nawet gdyby się zaakceptowały, byłabym niespokojna, bo nigdy nie wiadomo, czy psu nagle by się nie odwidziało.

Poszukaj kotu dobrego domu, albo wśród znajomych, zostaw ogłoszenie u weta, napisz na miau.pl .
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 20:03   #14
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Kot pogryziony przez psa

Cytat:
Napisane przez camy90 Pokaż wiadomość
Kot przed chwilą zjadł parówkę i kocią karmę. Być może ten antybiotyk mu pomógł, bo widać, że jest trochę bardziej "żywszy", ale może mi się tylko tak wydaje.
trzymam kciuki za kota, jak to mówią- czasem gdy pacjent chce żyć, to medycyna jest bezradna :P obserwuj go teraz uważnie, czy nie dzieje się z nim nic niepokojącego- czy nie chowa się po kątach, nie jest apatyczny, nie stracił apetytu, czy załatwia się normalnie
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 19:33   #15
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Kot pogryziony przez psa

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
a jak niby mogłabyś mu pomóc? Umieść go w cichym, ciepłym i bezpiecznym miejscu i tyle, nie możesz mu dawać żadnych ludzkich leków, bo możesz mu tylko zaszkodzić. Nie bardzo chce mi się wierzyć, że nigdzie w okolicy nie ma lecznicy całodobowej, może trzeba kawałek dojechać. Pytanie jest co najmniej bez sensu- gdyby małe dziecko pogryzł pies, albo gdyby kogoś potrącił samochód, to chyba byś wiedziała, co zrobić. Tylko, że w przypadku ludzi można zadzwonić po pogotowie i nieudzielenie pomocy jest karalne, ale oprócz tego sytuacja jest taka sama :/
W przypadku nieleczenia własnych zwierząt sprawa też jest karalna, wg ustawy "rażąc zaniedbanie" które jest karalne definiuje się jako:
"drastyczne odstępstwo od określonych w ustawie norm postępowania ze zwierzęciem, a w szczególności w zakresie utrzymania zwierzęcia w stanie [...]nieleczonej choroby..."

Jeśli pies jest tak "ostry" zaczerpnęłabym opinii behawiorysty. To może być niebezpieczne dla dzieci sąsiadów.
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 15:45   #16
MadiMe
Raczkowanie
 
Avatar MadiMe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 68
Dot.: Kot pogryziony przez psa

Sytuacji z kotem nie skomentuje...wybacz, ale ręce opadają. Życzę tylko , żeby Twój pies nie pomylił Twoich dzieci z jakimiś zwierzakami w przyszłości .... Proszę, błagam znajdź temu kotu jakiś spokojny dom, taka zasługa na pewno będzie Ci zapisana w Niebie
MadiMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 20:19   #17
Philipposa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Kot pogryziony przez psa

Miałaś raz już kota i Twoj pies go załatwił , to czego się spodziewałaś tym razem ? Trochę szok .
Oby kocio dożył adopcji. Wsadzić go w ciepło trzeba. A tak apropo ludzkich leków to te same antybiotyki co ludziom podaje się i zwierzakom tylko dawki trzeba dobrze dobrać. Podaje się syropy i całą mase różnych środkow. Nie dajemy paracetamolu i stoperanu.
Philipposa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 18:38   #18
mojsia
Przyczajenie
 
Avatar mojsia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Unhappy Kot pogryziony przez psa.

Dzisiaj mama przywiozła dla mojego psa (Ciapka) kość, tak po prostu żeby sobie pogryzł. Mój mały kot widzą tą kość podbiegł do psa, a ten w tym czasie go zaatakował. Mama szybko zareagowała i odgoniła Ciapka, ale kot był nieźle poturbowany. Chciał odejść jednak chwiał się na oba strony i ciągle upadał. Zaniosłam go na jego posłanie. Leciała mu krew z noska i wcześniej się trząsł, ale teraz już przestał. Ciągle chowa główkę w kąty, a jak się załatwił to było widać krew. Nad okiem ma niewielką ranę, która lekko ropieje. Obmywałam mu ją i dawałam kotu jeść i pić, ale ten jedzenie tylko polizał, a wody pić nie chce. Do weterynarza to nie bardzo, ponieważ mieszkam w małej miejscowości, a w okolicy jest tylko weterynarz do zwierząt rolnych, typu krowy czy świnie. Czy mogę jakoś mu pomóc lub coś zrobić?
mojsia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 18:53   #19
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Kot pogryziony przez psa.

Czego oczekujesz zakładając taki wątek na forum i zaznaczając na wstępie, że "do weterynarza to nie bardzo"
Nikt Ci nie postawi diagnozy przez internet, nikt też nie wyleczy kota w ten sposób. Kot wymaga i to jak najszybszej konsultacji z weterynarzem, bo ewidentnie coś mu dolega, jest bardzo prawdopodobne, że coś poważnego np. obrażenia wewnętrzne. Nie wyobrażam sobie żeby zamiast działać w celu ratowania kota zakładać temat na forum i czekać na odpowiedzi.
Bądź odpowiedzialna, bierz kota "pod pachę" i pędź z nim do weta!!!
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-06, 19:42   #20
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Kot pogryziony przez psa.

Cytat:
Napisane przez mojsia Pokaż wiadomość
Dzisiaj mama przywiozła dla mojego psa (Ciapka) kość, tak po prostu żeby sobie pogryzł. Mój mały kot widzą tą kość podbiegł do psa, a ten w tym czasie go zaatakował. Mama szybko zareagowała i odgoniła Ciapka, ale kot był nieźle poturbowany. Chciał odejść jednak chwiał się na oba strony i ciągle upadał. Zaniosłam go na jego posłanie. Leciała mu krew z noska i wcześniej się trząsł, ale teraz już przestał. Ciągle chowa główkę w kąty, a jak się załatwił to było widać krew. Nad okiem ma niewielką ranę, która lekko ropieje. Obmywałam mu ją i dawałam kotu jeść i pić, ale ten jedzenie tylko polizał, a wody pić nie chce. Do weterynarza to nie bardzo, ponieważ mieszkam w małej miejscowości, a w okolicy jest tylko weterynarz do zwierząt rolnych, typu krowy czy świnie. Czy mogę jakoś mu pomóc lub coś zrobić?
Tak, zabrać go do weterynarza, innej opcji nie ma.
Przecież nikt Ci tego biednego kota nie wyleczy przez internet.
Krew z nosa, krew w kale, a Ty się jeszcze zastanawiasz co robić

Bezmyślność właścicieli zwierząt mnie przeraża
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 22:45   #21
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kot pogryziony przez psa.

Weterynarzy nie dzieli się na rolnych i miastowych- kot wydala krew z kałem- moze mieć obrazenia wewnętrzne , może sie wykrwawić !
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 03:57   #22
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Kot pogryziony przez psa.

Cytat:
Napisane przez mojsia Pokaż wiadomość
Dzisiaj mama przywiozła dla mojego psa (Ciapka) kość, tak po prostu żeby sobie pogryzł. Mój mały kot widzą tą kość podbiegł do psa, a ten w tym czasie go zaatakował. Mama szybko zareagowała i odgoniła Ciapka, ale kot był nieźle poturbowany. Chciał odejść jednak chwiał się na oba strony i ciągle upadał. Zaniosłam go na jego posłanie. Leciała mu krew z noska i wcześniej się trząsł, ale teraz już przestał. Ciągle chowa główkę w kąty, a jak się załatwił to było widać krew. Nad okiem ma niewielką ranę, która lekko ropieje. Obmywałam mu ją i dawałam kotu jeść i pić, ale ten jedzenie tylko polizał, a wody pić nie chce. Do weterynarza to nie bardzo, ponieważ mieszkam w małej miejscowości, a w okolicy jest tylko weterynarz do zwierząt rolnych, typu krowy czy świnie. Czy mogę jakoś mu pomóc lub coś zrobić?
Ewentualnie zadzwoń do weta i zapytaj, ale jak dziewczyny napisały- diagnozy nie stawia się w necie i przez telefon.

Nie ma Was kto podwieźć?

---------- Dopisano o 04:57 ---------- Poprzedni post napisano o 04:56 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Weterynarzy nie dzieli się na rolnych i miastowych- kot wydala krew z kałem- moze mieć obrazenia wewnętrzne , może sie wykrwawić !
Dokładnie. Jak coś dolegało psu czy kotu mojej babci, to brała psa na smycz, kota pod pachę i szła kawałek dalej (albo jej synowa) do obory, gdzie akurat był wet.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 22:35   #23
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Kot pogryziony przez psa.

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
Bądź odpowiedzialna, bierz kota "pod pachę" i pędź z nim do weta!!!
A przede wszystkim bądź człowiekiem i nie patrz jak Ci się zwierzak wykańcza..
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 23:04   #24
Nunum
Rozeznanie
 
Avatar Nunum
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 812
Dot.: Kot pogryziony przez psa.

i co z kotkiem? bylas u weterynarza?
__________________
Słodycze i niezdrowe jedzenie
Waga w dół !
...
Nunum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 06:46   #25
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Kot pogryziony przez psa.

Cytat:
Napisane przez Nunum Pokaż wiadomość
i co z kotkiem? bylas u weterynarza?
Też jestem ciekawa jego losu, ale obawiam się, że nie doczekamy się odpowiedzi od autorki wątku
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 07:03   #26
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Kot pogryziony przez psa.

Cytat:
Napisane przez Nunum Pokaż wiadomość
i co z kotkiem? bylas u weterynarza?
Chciałaby w to wierzyć, ale zapewne nie..
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 09:15   #27
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Kot pogryziony przez psa.

niedługo założy temat- mój pies najadł się kosci, co robić
Denerwują mnie wątki na różnych forach, gdzie autor ma chore zwierzę, nie ma zamiaru iść z nim do weta, bo niedziela, bo dziecko chore, bo pada deszcz czy coś innego, ale zawraca ludziom głowę i próbuje przerzucić na kogoś swój problem. Jaka może być inna rada? Łyżeczka sody i kwasek cytrynowy i kot będzie jak nowy? No ludzie
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 18:38   #28
Nohemi
Wtajemniczenie
 
Avatar Nohemi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z góry. :)
Wiadomości: 2 396
Dot.: Kot pogryziony przez psa.

Smutne to i przykre. Ciekawe czy gdyby autorka coś sobie zrobiła to do lekarza też nie za bardzo...
__________________
Ninja bez opaski jest jak kot bez ogona.


Nohemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 01:58   #29
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Kot pogryziony przez psa.

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
niedługo założy temat- mój pies najadł się kosci, co robić
Denerwują mnie wątki na różnych forach, gdzie autor ma chore zwierzę, nie ma zamiaru iść z nim do weta, bo niedziela, bo dziecko chore, bo pada deszcz czy coś innego, ale zawraca ludziom głowę i próbuje przerzucić na kogoś swój problem. Jaka może być inna rada? Łyżeczka sody i kwasek cytrynowy i kot będzie jak nowy? No ludzie
Później człowiek zastanawia się co ze zwierzakiem i oczywiście zero informacji od autora
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 08:30   #30
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: Kot pogryziony przez psa.

Cytat:
Napisane przez Nohemi Pokaż wiadomość
Smutne to i przykre. Ciekawe czy gdyby autorka coś sobie zrobiła to do lekarza też nie za bardzo...

Biorąc pod uwagę niektóre wątki na intymnym to bym się wcale nie zdziwiła

Mam nadzieje że z kotem wszystko ok, ale nadzieja jest matką głupich.
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:03.