Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz nowy! - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > ROSSMANNiaczki

Notka

ROSSMANNiaczki Forum ROSSMANNiaczki to miejsce, w którym znajdziesz informacje o promocjach sieci Rossmann, konkursach, kodach promocyjnych przeznaczonych tylko dla Wizażanek.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-16, 09:39   #2911
Radzka
Zadomowienie
 
Avatar Radzka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 730
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez Hadilan Pokaż wiadomość
O tak, Bourjois 123 mnie też podkreślał skórki i sprawiał wrażenie przesuszonej cery, choć mam ewidentnie tłustą
Ja nie wiem kto puścił w obieg opinię o nikłym kryciu Healthy Mix, według mnie on kryje na podobnym poziomie co większość podkładów. Sama mam cerę trądzikową, liczne przebarwienia, ślady itepe, a go lubię, bo miałam już dość pogoni za pełnym kryciem i matem, jak z okładki czasopisma - chyba każdy trądzikowiec przez to przechodzi. Nie przeszkadza mi, że coś przebija i tak każdy widzi, że nie mam idealnej cery, a po co robić sobie maskę HM ślicznie rozświetla, na gładkiej buzi to w ogóle pewnie jest efekt WOW. Ja nakładam pompkę i jeszcze troszkę i jestem zadowolona z krycia. On ma krycie przeciętne, takie jak większość podkładów.

W porównaniu z Healthy Mix, to True Match się średnio rozprowadza, trzeba go dokładniej rozcierać np. w okolicach nosa, na linii włosów... Ogólnie, sprawia wrażenie "pudrowego".

P.S: Sama się czaję na Izotek, mogę spytać czy wcześniej inne terapie nie przynosiły efektu i lekarz sam zaproponował, czy sama chciałaś?


L'oreal True Match - odcienie W i Bourjois Healthy Mix, nic żółciejszego nie ma w Rossmannie, ale nadal nie są idealne, tak jak dziewczyny pisały. Np. odcień 52 HM wpada w brzoskwinię, moim zdaniem.

A Revlon CS mi zróżowiał na dłoni


No nie wiem, czy większość Polek ma ciepłe tony, Słowianie mają chłodną karnację Wiadomo, że ludzie są różni, ale chyba na ogół są to cery neutralne lub chłodne, widać po podkładach, które używają dziewczyny - dla mnie Rimmel, Maybelline, Max Factor zwłaszcza to chłodne świnki.
Jakie Healthy Mix ma antybakteryjne działanie? On jest na silikonach, więc może zapychać, ale przez to daje tak ładne wykończenie. Wątpię, żeby jakiś podkład miał właściwości antybakteryjne.

Polki mają chłodne tonacje? Patrząc na twarze to spora część ma zrobiona właśnie świnkę źle dobranym podkładem. Na pewno nie różowy pigment, raczej neutralny beż, ew. delikatnie w ciepłe tonacje.
np. Max Factor Performance - chyba nie widziałam, by na kimkolwiek wyglądał dobrze, a skoro Polki mają chłodne tonacje to nie powinien się tak odcinać z powodu różowych tonów.
To że ktoś ma pochodzenie polskie nie znaczy, że jest Słowianinem lub ma chłodną tonację. Uściślając, Polkom najbardziej pasują kolory z tonacją ciepłą. Zresztą, stereotypowo, Słowianie odznaczali się kremową cerą, niebieskimi / zielonymi tęczówkami i blond włosami. W XXIw. rzadko spotkać można osoby, które mają urodę "książkową". Btw. skoro Słowianki odznaczały się złocistym kolorem włosów, ktory należy do tonacji ciepłej, to jakim cudem cerę mogły mieć chłodną, to CZĘSTO idzie ze sobą w parze.
Polki mogą mieć jeszcze urodę europejską, czyli właśnie skórę bardzo bladą, często chłodną, ale jest ich znaczna mniejszość. I właśnie wtedy włosy są ciemnego koloru, kolor oczu intensywnie niebieski lub ciemny. I takim kobietom pasują pastele, róże i błękity.
Co do samych podkładów, gdyby większość z nas miało tonację chłodną to nie byłoby tyle narzekania na odcienie podkładów, które bardzo często mają pigmenty chłodne, różowe.
__________________
Wołali na nią: hej, Słodka!

Woodstock 2013
Woodstock 2014
Woodstock 2015

Woodstock 2016

03.08.2013 <3
Radzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 09:51   #2912
Leukotea
Zadomowienie
 
Avatar Leukotea
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 150
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez Hadilan Pokaż wiadomość
L'oreal True Match - odcienie W i Bourjois Healthy Mix, nic żółciejszego nie ma w Rossmannie, ale nadal nie są idealne, tak jak dziewczyny pisały. Np. odcień 52 HM wpada w brzoskwinię, moim zdaniem.

A Revlon CS mi zróżowiał na dłoni
Ostatnio kupiłam Loreal W3D3, na początku wydawał się idealnie żółty, jednak po jakimś czasie tak strasznie się utlenił w buteleczce, że teraz zaraz po wyciśnięciu na dłoń jest strasznie pomarańczowy. Więc szukam dalej ideału. Coraz częściej myślę nad tym, żeby zainwestować w jakiś droższy podkład i znaleźć odpowiedni odcień ale szkoda mi w chwili obecnej wydawać pieniędzy. Więc staram się szukać własnie podczas takich promocji. Miałam z Bourjois 123 Perfect, odcień był nawet niezły, ale strasznie się ścierał i pod koniec dnia już prawie nic na twarzy nie miałam. To samo z Affinitone tym matującym. Jest fajnie żółty, ale co z tego jak śmierdzi alkoholem i również się ściera.
__________________
Wybieram BALSAM i SERUM do ciała!



Szczęśliwa
Leukotea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 09:53   #2913
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Rossmann - promocje -40%%%

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Przeszukalam swoje zapasy i przydalby mi sie cien w odcieniu lososiowym, ale wiekszosc ma tak slaba pimemtacje, ze na oku koloru w ogole nie widac :/
Idź do inglota
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 10:02   #2914
201703241651
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 680
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez Radzka Pokaż wiadomość
Polki mają chłodne tonacje? Patrząc na twarze to spora część ma zrobiona właśnie świnkę źle dobranym podkładem. Na pewno nie różowy pigment, raczej neutralny beż, ew. delikatnie w ciepłe tonacje.
np. Max Factor Performance - chyba nie widziałam, by na kimkolwiek wyglądał dobrze, a skoro Polki mają chłodne tonacje to nie powinien się tak odcinać z powodu różowych tonów.
(1.)To że ktoś ma pochodzenie polskie nie znaczy, że jest Słowianinem lub ma chłodną tonację. Uściślając, Polkom najbardziej pasują kolory z tonacją ciepłą. Zresztą, (2.)stereotypowo, Słowianie odznaczali się kremową cerą, niebieskimi / zielonymi tęczówkami i blond włosami. W XXIw. rzadko spotkać można osoby, które mają urodę "książkową". Btw. skoro Słowianki odznaczały się złocistym kolorem włosów, ktory należy do tonacji ciepłej, to jakim cudem cerę mogły mieć chłodną, to CZĘSTO idzie ze sobą w parze.
Polki mogą mieć jeszcze urodę europejską, czyli właśnie skórę bardzo bladą, często chłodną, ale jest ich znaczna mniejszość. I właśnie wtedy włosy są ciemnego koloru, kolor oczu intensywnie niebieski lub ciemny. I takim kobietom pasują pastele, róże i błękity.
Co do samych podkładów, gdyby większość z nas miało tonację chłodną to nie byłoby tyle narzekania na odcienie podkładów, które bardzo często mają pigmenty chłodne, różowe.
1. Polacy są najczystszymi Słowianami, zaraz po Serbach.
2. Bzdura. Poczytaj jakieś książki o antropologii. Słowianie książkowo mają mysie włosy (od brązów, po ciemne blondy), głównie zielonkawe/piwne oczy i chłodną karnację lub neutralną, jak piszesz. Jasny blond włosy ani niebieskie oczy nie były potrzebne w naszym klimacie. Powielasz stereotypy propagowane w ekranizacjach, ale wszyscy tak robią

Oczywiście nie każdy tak wygląda, to jasne.
EOT.
201703241651 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 10:03   #2915
CleoOo
Wtajemniczenie
 
Avatar CleoOo
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 840
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

przespacerowałam się dzisiaj po Naturze i Rossie u upatrzyłam sobie pare rzeczy jak zawsze największy problem mam z pomadkami :/ nie chce brać Revlona bo w tej cenie jednak mogłabym miec dwie ale kolorystyka fajna... ech

polećcie mi jakiś miętowy lakier i brązowy eyeliner

Edytowane przez CleoOo
Czas edycji: 2015-04-16 o 10:09
CleoOo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 10:07   #2916
201703241651
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 680
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez Leukotea Pokaż wiadomość
Ostatnio kupiłam Loreal W3D3, na początku wydawał się idealnie żółty, jednak po jakimś czasie tak strasznie się utlenił w buteleczce, że teraz zaraz po wyciśnięciu na dłoń jest strasznie pomarańczowy. Więc szukam dalej ideału. Coraz częściej myślę nad tym, żeby zainwestować w jakiś droższy podkład i znaleźć odpowiedni odcień ale szkoda mi w chwili obecnej wydawać pieniędzy. Więc staram się szukać własnie podczas takich promocji. Miałam z Bourjois 123 Perfect, odcień był nawet niezły, ale strasznie się ścierał i pod koniec dnia już prawie nic na twarzy nie miałam. To samo z Affinitone tym matującym. Jest fajnie żółty, ale co z tego jak śmierdzi alkoholem i również się ściera.
Im dalej w las, to właśnie te podkłady coraz bardziej idą w pomarańczowy, W2 to całkiem ładny kolor.
Przychodzi mi na myśl Estee Lauder Double Wear - Rattan lub Sand. Rattan jest dla Azjatek, mam Sand jest jasny. Minus - wychodzi na zdjęciach biała twarz, spotkało mnie to Double Wear jest super trwały, można dotykać twarzy, spać, nosić czapkę... Żaden podkład drogeryjny mu nie dorównuje.
201703241651 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 10:12   #2917
Leukotea
Zadomowienie
 
Avatar Leukotea
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 150
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez Hadilan Pokaż wiadomość
Im dalej w las, to właśnie te podkłady coraz bardziej idą w pomarańczowy, W2 to całkiem ładny kolor.
Przychodzi mi na myśl Estee Lauder Double Wear - Rattan lub Sand. Rattan jest dla Azjatek, mam Sand jest jasny. Minus - wychodzi na zdjęciach biała twarz, spotkało mnie to Double Wear jest super trwały, można dotykać twarzy, spać, nosić czapkę... Żaden podkład drogeryjny mu nie dorównuje.
Właśnie nie wiem dlaczego, ale W2 nigdzie nie ma, nawet pisałam do L'oreala i mi odpisali, że nie ma takiego odcienia A jak wygląda N2?
__________________
Wybieram BALSAM i SERUM do ciała!



Szczęśliwa
Leukotea jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-16, 10:29   #2918
eewelinaa92
Zakorzenienie
 
Avatar eewelinaa92
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 281
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez madzialenka1984 Pokaż wiadomość
Rimmel 25 H kryje lepiej moim zdaniem niz Match Perf. Co do True Match - najgorszy podkład jaki w życiu miałam ! W ogóle nie kryje, "rozmazuje" się, nie da sie go równomiernie nałożyć i niemiłosiernie podkreśla suche skórki. Totalny bubel. Polecam Max Factor Facefinity - 40 Light ivory jest fajnym neutralnym kolorem dla bladziochów, dobrze kryje, konsystencja nie za gęsta i nie za rzadka - w sam raz i nie wysusza, ale też cera się po nim nie świeci ( mam mieszaną skórę ).
mam bardzo podobne zdanie Co jakiś czas wracam do MX facefinity Ale i tak mieszanką idealną jest Healthy Mix (albo MF facefinity) z Revlonem CS

Kupiłam dziś bronzer i korektor z Kobo (akurat w gazetce -40 było), wiec promocja w NATURZE mnie już nie interesuje, czekam na Rossmann ale w tym roku nie poszaleje. Chce odżywke do rzes l4l
__________________
Ogarnij dupę, zaciśnij pięści i daj radę. Nie ważne, że nie ma dla kogo, ważne, żeby opadły im kopary

-30kg


Edytowane przez eewelinaa92
Czas edycji: 2015-04-16 o 10:33
eewelinaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 10:33   #2919
201703241651
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 680
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez Leukotea Pokaż wiadomość
Właśnie nie wiem dlaczego, ale W2 nigdzie nie ma, nawet pisałam do L'oreala i mi odpisali, że nie ma takiego odcienia A jak wygląda N2?
Co Ty mówisz??? Bo ja właśnie też szukałam W2 wszędzie, u mnie w Rossmannie nie było, na allegro i innych stronach też, dlatego kupiłam Healthy Mix... Nie gadaj... Dlatego chciałam na niego teraz polować w Rossmannie, myślałam, że to chwilowy brak jakiś czy coś... Czyli w promocji kupię tylko tusze, lakiery, może MF Natural Glaze i coś nowego do ust, bo na allegro TM i HM są po jakieś 30 zł, ja swój HM kupiłam za 33 zł z przesyłką, więc promka nie robi na mnie większego wrażenia.
201703241651 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 10:35   #2920
SouthEater
ciepłe kluchy
 
Avatar SouthEater
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 181
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez Hadilan Pokaż wiadomość
1. Polacy są najczystszymi Słowianami, zaraz po Serbach.
2. Bzdura. Poczytaj jakieś książki o antropologii. Słowianie książkowo mają mysie włosy (od brązów, po ciemne blondy), głównie zielonkawe/piwne oczy i chłodną karnację lub neutralną, jak piszesz. Jasny blond włosy ani niebieskie oczy nie były potrzebne w naszym klimacie. Powielasz stereotypy propagowane w ekranizacjach, ale wszyscy tak robią

Oczywiście nie każdy tak wygląda, to jasne.
EOT.
Dobry pomysł, też jutro się przejdę Choć boje się, bo w moim mieście akademickim Natura jest taka, że ręce można załamać, ostatnio pojechałam po durną odżywkę My Secret i chyba korektor z Bell i co? Jajco
No ale Natura lepiej mi podpasowała z tą promocją, co tu dużo gadać, choć Rossmann też ma większość produktów, które mnie interesują... Żel do brwi z L'oreala bym chciała, podkład z Bell może (ale który? ), może 25h Rimmel w tubce, ale sama nie wiem Waham się nad nim jakbym chciała, a nie mogła. Zawsze się kręcę wokół Lumi Magique L'Oreala, może tym razem? (TM jest tragedią, złazi mi ze skóry w 3 sekundy, może któraś ma porównanie co do LM?). Na pewno zakręcę się za jakimś nowym błyszczykiem z Maybelline, dzięki nim polubiłam błyszczyki I za pomadkami w kredce, uwielbiam je (Astor wymiata! Ale Bell też ma, Rimmel też - ale ciulowe kolory w Polszy - Catrice też ma jeden, który mnie interesuje...). Korektor pod gały na pewno (Rimmel Match Perfection może i jak się uda, to Kobo ). Tusz do rzęs to norma, zawsze robię zapasik. Eyeliner w pisaku (Maybelline polecam) i w kałamarzu jakiś. Cholera
__________________
Cytat:
Napisane przez CzasKomety
Pierwsza zasada wizazu - nie dyskutuj o wizazu.
SouthEater jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 10:36   #2921
Radzka
Zadomowienie
 
Avatar Radzka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 730
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez Hadilan Pokaż wiadomość
1. Polacy są najczystszymi Słowianami, zaraz po Serbach.
2. Bzdura. Poczytaj jakieś książki o antropologii. Słowianie książkowo mają mysie włosy (od brązów, po ciemne blondy), głównie zielonkawe/piwne oczy i chłodną karnację lub neutralną, jak piszesz. Jasny blond włosy ani niebieskie oczy nie były potrzebne w naszym klimacie. Powielasz stereotypy propagowane w ekranizacjach, ale wszyscy tak robią

Oczywiście nie każdy tak wygląda, to jasne.
EOT.
Polacy to raczej pomieszanie cech Wenedów z Celtami i właśnie Słowianami. Nasi rodacy są tak samo Słowianami, jak Niemcy Germanami Polacy nie przybyli ze wschodu jak znaczna część Słowian, więc trudno tu mówić o tym, że jesteśmy najczystszymi Słowianami.
Haplogrupa R1a1 i R1b wskazuje na to, że mamy pochodzenie podobne do Ukraińców, Rosjan, ale też Niemców lub Norwegów i Szwedów.
Przecież napisałam, że blond włosy i błekitne oczy to stereotypowe wizje, ale prawda jest taka, że większość Słowian cechowała się zielono-niebieskimi albo szarymi tęczówkami.
Rdzennych Słowian w Polsce teraz mało czyli właśnie o złotych włosach (źródła podają, że pierwsze ludy zamieszkujące tereny polskie cechowały się blond jasnymi włosami lub złotymi i bardzo jasną cerą) - ten typ został "wypchnięty" przez np. Celtów i Wenedów (mysie włosy, popielate).
Słyszałam też teorię, że jasnowłosy (nie złote) lud przybył na tereny Polski dopiero po wojnie 13letniej.
__________________
Wołali na nią: hej, Słodka!

Woodstock 2013
Woodstock 2014
Woodstock 2015

Woodstock 2016

03.08.2013 <3
Radzka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-16, 10:37   #2922
CleoOo
Wtajemniczenie
 
Avatar CleoOo
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 840
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez redeyes Pokaż wiadomość
bourjois healthy mix wg mnie kryje bardzo przyzwoicie, na pewno lepiej od loreal true match - który to podkreśla każdą najmniejszą skórkę na twarzy.. nie polubiłam się z tym podkładem też czaję się na te cc cream z bourjois, ale z odcieniami jakoś dziwnie chyba u nich :/
jesli bardzo chcesz CC to może spróbuj tego z Bell? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...t-make-up.html opinie ma całkiem niezłe, chyba ja się na niego skuszę w N.
CleoOo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 10:39   #2923
Radzka
Zadomowienie
 
Avatar Radzka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 730
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Dużo negatywów tutaj ma True Match, ciekawe od czego to zależy. Myślę, że to ten typ podkładów, który się albo kocha, albo nienawidzi.
Hm, może to zależy od wersji? Ja testowałam jeszcze starą.
__________________
Wołali na nią: hej, Słodka!

Woodstock 2013
Woodstock 2014
Woodstock 2015

Woodstock 2016

03.08.2013 <3
Radzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 10:40   #2924
Leukotea
Zadomowienie
 
Avatar Leukotea
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 150
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez Hadilan Pokaż wiadomość
Co Ty mówisz??? Bo ja właśnie też szukałam W2 wszędzie, u mnie w Rossmannie nie było, na allegro i innych stronach też, dlatego kupiłam Healthy Mix... Nie gadaj... Dlatego chciałam na niego teraz polować w Rossmannie, myślałam, że to chwilowy brak jakiś czy coś... Czyli w promocji kupię tylko tusze, lakiery, może MF Natural Glaze i coś nowego do ust, bo na allegro TM i HM są po jakieś 30 zł, ja swój HM kupiłam za 33 zł z przesyłką, więc promka nie robi na mnie większego wrażenia.
No poważnie, a wcześniej był ten odcień dostępny? Mogę wiedzieć, jaki masz typ cery?
__________________
Wybieram BALSAM i SERUM do ciała!



Szczęśliwa
Leukotea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 10:43   #2925
Radzka
Zadomowienie
 
Avatar Radzka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 730
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez CleoOo Pokaż wiadomość
jesli bardzo chcesz CC to może spróbuj tego z Bell? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...t-make-up.html opinie ma całkiem niezłe, chyba ja się na niego skuszę w N.
Szkoda, że ten Bell CC Cream ma ubogą paletę odcieni. Odcienie na swatchach przypominają mi te z Burżuja.
__________________
Wołali na nią: hej, Słodka!

Woodstock 2013
Woodstock 2014
Woodstock 2015

Woodstock 2016

03.08.2013 <3
Radzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 10:45   #2926
CleoOo
Wtajemniczenie
 
Avatar CleoOo
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 840
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez Radzka Pokaż wiadomość
Szkoda, że ten Bell CC Cream ma ubogą paletę odcieni. Odcienie na swatchach przypominają mi te z Burżuja.
z tego co wiem jest 3 albo 4, z Bell mam Illumi i ma ładne żółte tony, nie utlenia się, jest lekki i fajnie się wtapia
CleoOo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 11:35   #2927
201703241651
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 680
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez Radzka Pokaż wiadomość

(...)Słyszałam też teorię, że jasnowłosy (nie złote) lud przybył na tereny Polski dopiero po wojnie 13letniej.
No nie wiem, ja zawsze się spotykałam z tym, że zachodni Słowianie mają mało wspólnego z blondem i jasnymi tęczówkami, bo to domena bardziej północnych rejonów. Patrząc na ulice, to ja widzę naprawdę sporo osób z mysim typem urody i dlatego wierzę w to, co piszę.
Ja słyszałam taką bardzo uproszczoną teorię, że blondyni są od Szwedów z Potopu, a ciemni od Turków

Dobra, ale wątas nie o tym, już naprawdę EOT.

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Leukotea Pokaż wiadomość
No poważnie, a wcześniej był ten odcień dostępny? Mogę wiedzieć, jaki masz typ cery?
http://worldpinklipstick.blogspot.co...tch-n2-w2.html
Chociażby tutaj masz porównanie odcieni, z przed pół roku. Czyli ten odcień istnieje, dziewczyna kupiła go na ezebrze, jak ja szukałam w necie, to go nigdzie nie było, nawet na allegro w opisach było "L'oreal True Match, W1, W3, W4, W5". Dziwne.
Cerę mam tłustą, trądzikową, mało wrażliwą.
201703241651 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 11:48   #2928
Radzka
Zadomowienie
 
Avatar Radzka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 730
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez Hadilan Pokaż wiadomość
No nie wiem, ja zawsze się spotykałam z tym, że zachodni Słowianie mają mało wspólnego z blondem i jasnymi tęczówkami, bo to domena bardziej północnych rejonów. Patrząc na ulice, to ja widzę naprawdę sporo osób z mysim typem urody i dlatego wierzę w to, co piszę.
Ja słyszałam taką bardzo uproszczoną teorię, że blondyni są od Szwedów z Potopu, a ciemni od Turków

Dobra, ale wątas nie o tym, już naprawdę EOT.

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------


http://worldpinklipstick.blogspot.co...tch-n2-w2.html
Chociażby tutaj masz porównanie odcieni, z przed pół roku. Czyli ten odcień istnieje, dziewczyna kupiła go na ezebrze, jak ja szukałam w necie, to go nigdzie nie było, nawet na allegro w opisach było "L'oreal True Match, W1, W3, W4, W5". Dziwne.
Cerę mam tłustą, trądzikową, mało wrażliwą.

Weszła nowa wersja, może W2 zostało wycofane?
__________________
Wołali na nią: hej, Słodka!

Woodstock 2013
Woodstock 2014
Woodstock 2015

Woodstock 2016

03.08.2013 <3
Radzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 12:17   #2929
Leukotea
Zadomowienie
 
Avatar Leukotea
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 150
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez Hadilan Pokaż wiadomość
No nie wiem, ja zawsze się spotykałam z tym, że zachodni Słowianie mają mało wspólnego z blondem i jasnymi tęczówkami, bo to domena bardziej północnych rejonów. Patrząc na ulice, to ja widzę naprawdę sporo osób z mysim typem urody i dlatego wierzę w to, co piszę.
Ja słyszałam taką bardzo uproszczoną teorię, że blondyni są od Szwedów z Potopu, a ciemni od Turków

Dobra, ale wątas nie o tym, już naprawdę EOT.

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------


http://worldpinklipstick.blogspot.co...tch-n2-w2.html
Chociażby tutaj masz porównanie odcieni, z przed pół roku. Czyli ten odcień istnieje, dziewczyna kupiła go na ezebrze, jak ja szukałam w necie, to go nigdzie nie było, nawet na allegro w opisach było "L'oreal True Match, W1, W3, W4, W5". Dziwne.
Cerę mam tłustą, trądzikową, mało wrażliwą.
Ja mam taką samą cerę więc możesz mi napisać co się u Ciebie sprawdza
__________________
Wybieram BALSAM i SERUM do ciała!



Szczęśliwa
Leukotea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-16, 12:21   #2930
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Rossmann - promocje -40%%%

Cytat:
Napisane przez dorotisss Pokaż wiadomość
Wkurzyłam się, bo dopiero co zdążyłam się w KOBO obkupić
No ale cóż, znając siebie to wybiorę się tam pewnie jeszcze raz...

Ciekawe tylko jak dokładnie będzie prezentować się promocja Rossmanowska, wtedy wiedziałabym gdzie więcej pieniędzy przeznaczyć.
https://m.facebook.com/Typowababawdr...&_ft_&__tn__=E jest już rozpiska
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 13:33   #2931
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez Radzka Pokaż wiadomość
Polki mają chłodne tonacje? Patrząc na twarze to spora część ma zrobiona właśnie świnkę źle dobranym podkładem. Na pewno nie różowy pigment, raczej neutralny beż, ew. delikatnie w ciepłe tonacje.
np. Max Factor Performance - chyba nie widziałam, by na kimkolwiek wyglądał dobrze, a skoro Polki mają chłodne tonacje to nie powinien się tak odcinać z powodu różowych tonów.
To że ktoś ma pochodzenie polskie nie znaczy, że jest Słowianinem lub ma chłodną tonację. Uściślając, Polkom najbardziej pasują kolory z tonacją ciepłą. Zresztą, stereotypowo, Słowianie odznaczali się kremową cerą, niebieskimi / zielonymi tęczówkami i blond włosami. W XXIw. rzadko spotkać można osoby, które mają urodę "książkową". Btw. skoro Słowianki odznaczały się złocistym kolorem włosów, ktory należy do tonacji ciepłej, to jakim cudem cerę mogły mieć chłodną, to CZĘSTO idzie ze sobą w parze.
Polki mogą mieć jeszcze urodę europejską, czyli właśnie skórę bardzo bladą, często chłodną, ale jest ich znaczna mniejszość. I właśnie wtedy włosy są ciemnego koloru, kolor oczu intensywnie niebieski lub ciemny. I takim kobietom pasują pastele, róże i błękity.
Co do samych podkładów, gdyby większość z nas miało tonację chłodną to nie byłoby tyle narzekania na odcienie podkładów, które bardzo często mają pigmenty chłodne, różowe.
Hmm ogólnie typ kolorystyczny to ciężka sprawa, bo można mieć złote włosy i chłodną karnację (sama mam jasny, złoty brąz, raczej chłodną/neutralną karnację, ale z pigmentem żółtym, nie różowym i niebieskie oczy z tonem zielonym). Generalnie typ kolorystyczny "lato" czyli chłodny typ i najczęściej spotykany w Polsce często posiada żółtawy odcień skóry, ALE po chłodnej stronie, dlatego często szukamy odpowiednio bardzo jasnych, żółtych podkładów, ale nie pomarańczowych i bardzo ciepłych i nie różowych. Ale niestety u nas na polskim rynku są odcienie różowe lub różowo pomarańczowe czyli niedostosowane do karnacji Polek, dlatego tak ciężko cokolwiek znaleźć w sklepach. Popularny jest też jasny czysty beż (bez rózowych tonów) ale o ten odcień tez łatwo nie jest.

Edytowane przez Atenya
Czas edycji: 2015-04-16 o 13:35
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 13:43   #2932
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez eewelinaa92 Pokaż wiadomość
mam bardzo podobne zdanie Co jakiś czas wracam do MX facefinity Ale i tak mieszanką idealną jest Healthy Mix (albo MF facefinity) z Revlonem CS

Kupiłam dziś bronzer i korektor z Kobo (akurat w gazetce -40 było), wiec promocja w NATURZE mnie już nie interesuje, czekam na Rossmann ale w tym roku nie poszaleje. Chce odżywke do rzes l4l
Ja też

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

Kurde nie działa mi pogrubianie -.- chodziło o odżywkę do rzęs.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 14:00   #2933
redeyes
Zakorzenienie
 
Avatar redeyes
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 309
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez CleoOo Pokaż wiadomość
jesli bardzo chcesz CC to może spróbuj tego z Bell? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...t-make-up.html opinie ma całkiem niezłe, chyba ja się na niego skuszę w N.
oo ciekawe, przyjrzę się jemu w biedronce/naturze przy najbliższej okazji miałam bb cream z bell i nawet był ok
redeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 14:04   #2934
SouthEater
ciepłe kluchy
 
Avatar SouthEater
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 181
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Wróciłam z zwiadów i gdyby kogoś to interesowało, to tylko CC krem z serii hipoalergicznej z Bell nie ma glikolu propylenowego. Dla mnie oznacza to tyle, że nie mam po co się zwlekać w poniedziałek rano z łóżka
__________________
Cytat:
Napisane przez CzasKomety
Pierwsza zasada wizazu - nie dyskutuj o wizazu.
SouthEater jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 14:08   #2935
Radzka
Zadomowienie
 
Avatar Radzka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 730
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Hmm ogólnie typ kolorystyczny to ciężka sprawa, bo można mieć złote włosy i chłodną karnację (sama mam jasny, złoty brąz, raczej chłodną/neutralną karnację, ale z pigmentem żółtym, nie różowym i niebieskie oczy z tonem zielonym). Generalnie typ kolorystyczny "lato" czyli chłodny typ i najczęściej spotykany w Polsce często posiada żółtawy odcień skóry, ALE po chłodnej stronie, dlatego często szukamy odpowiednio bardzo jasnych, żółtych podkładów, ale nie pomarańczowych i bardzo ciepłych i nie różowych. Ale niestety u nas na polskim rynku są odcienie różowe lub różowo pomarańczowe czyli niedostosowane do karnacji Polek, dlatego tak ciężko cokolwiek znaleźć w sklepach. Popularny jest też jasny czysty beż (bez rózowych tonów) ale o ten odcień tez łatwo nie jest.

Dlatego nie lubię generalizowania, że Polki to Słowianki o chłodnej tonacji. Żyjemy w XXIw, gdzie typy urody się wymieszały i nie ma co uogólniać.
Co do drogeryjnych podkładów to prawda, wiele odcieni wpada albo w pomarańcz, albo w różowe tony, nie ma nic postronnego (neutralnych beżów lub lekko żółtawych tonacji).
Ale jedna wizażanka stwierdziła, że wiele Polek ma chłodną tonację, sądząc po tym, czego używają (ja sama długo szukałam podkładu baaardzo jasnego, porcelanowego, ale z lekką nutą żółtego pigmentu).
Dlatego wg mnie healthy mix ma żółtawy odcień, porównując go do innych drogeryjnych podkładów i nie nada się dla wszystkich - chociaż żółte tony mogą neutralizować zaczerwienienia. A za to Max Factor Lasting Performance, wg mnie, wpada w ohydne różowe tony, które nie wyglądają dobrze, często nawet dla chłodnej tonacji.
Ciekawym rozwiązaniem jest podział na ciepłe, chłodne i neutralne odcienie, jak np. w TM, CS, czy Macu.
Drogeryjne podkłady nie dość, że mają najczęściej niedopasowaną tonację to jeszcze same odcienie nie spełniają oczekiwać, za dużo jest ciemnych podkładów, a rzadko spotyka się właśnie odcienie porcelanowe, jasne.
__________________
Wołali na nią: hej, Słodka!

Woodstock 2013
Woodstock 2014
Woodstock 2015

Woodstock 2016

03.08.2013 <3
Radzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 14:16   #2936
redeyes
Zakorzenienie
 
Avatar redeyes
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 309
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez Radzka Pokaż wiadomość
Dlatego nie lubię generalizowania, że Polki to Słowianki o chłodnej tonacji. Żyjemy w XXIw, gdzie typy urody się wymieszały i nie ma co uogólniać.
Co do drogeryjnych podkładów to prawda, wiele odcieni wpada albo w pomarańcz, albo w różowe tony, nie ma nic postronnego (neutralnych beżów lub lekko żółtawych tonacji).
Ale jedna wizażanka stwierdziła, że wiele Polek ma chłodną tonację, sądząc po tym, czego używają (ja sama długo szukałam podkładu baaardzo jasnego, porcelanowego, ale z lekką nutą żółtego pigmentu).
Dlatego wg mnie healthy mix ma żółtawy odcień, porównując go do innych drogeryjnych podkładów i nie nada się dla wszystkich - chociaż żółte tony mogą neutralizować zaczerwienienia. A za to Max Factor Lasting Performance, wg mnie, wpada w ohydne różowe tony, które nie wyglądają dobrze, często nawet dla chłodnej tonacji.
Ciekawym rozwiązaniem jest podział na ciepłe, chłodne i neutralne odcienie, jak np. w TM, CS, czy Macu.
Drogeryjne podkłady nie dość, że mają najczęściej niedopasowaną tonację to jeszcze same odcienie nie spełniają oczekiwać, za dużo jest ciemnych podkładów, a rzadko spotyka się właśnie odcienie porcelanowe, jasne.
Polki mają cerę oliwkową, czyli taką jakby szarawą, ziemistą z dodatkiem żółci.. Idealnym tego przykładem jest podkład CS 150BUFF, który pasował większości dziewczynom, które malowałam (teraz używam MAP w odcieniach neutralnych NB i wg mnie te właśnie tonacje pasują do słowianek) natomiast róże i pomarańcze absolutnie, tak jak mówisz
redeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 14:24   #2937
CleoOo
Wtajemniczenie
 
Avatar CleoOo
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 840
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez SouthEater Pokaż wiadomość
Wróciłam z zwiadów i gdyby kogoś to interesowało, to tylko CC krem z serii hipoalergicznej z Bell nie ma glikolu propylenowego. Dla mnie oznacza to tyle, że nie mam po co się zwlekać w poniedziałek rano z łóżka
mi chodzi o inny CC dostępny w naturze
CleoOo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 14:25   #2938
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez Radzka Pokaż wiadomość
Dlatego nie lubię generalizowania, że Polki to Słowianki o chłodnej tonacji. Żyjemy w XXIw, gdzie typy urody się wymieszały i nie ma co uogólniać.
Co do drogeryjnych podkładów to prawda, wiele odcieni wpada albo w pomarańcz, albo w różowe tony, nie ma nic postronnego (neutralnych beżów lub lekko żółtawych tonacji).
Ale jedna wizażanka stwierdziła, że wiele Polek ma chłodną tonację, sądząc po tym, czego używają (ja sama długo szukałam podkładu baaardzo jasnego, porcelanowego, ale z lekką nutą żółtego pigmentu).
Dlatego wg mnie healthy mix ma żółtawy odcień, porównując go do innych drogeryjnych podkładów i nie nada się dla wszystkich - chociaż żółte tony mogą neutralizować zaczerwienienia. A za to Max Factor Lasting Performance, wg mnie, wpada w ohydne różowe tony, które nie wyglądają dobrze, często nawet dla chłodnej tonacji.
Ciekawym rozwiązaniem jest podział na ciepłe, chłodne i neutralne odcienie, jak np. w TM, CS, czy Macu.
Drogeryjne podkłady nie dość, że mają najczęściej niedopasowaną tonację to jeszcze same odcienie nie spełniają oczekiwać, za dużo jest ciemnych podkładów, a rzadko spotyka się właśnie odcienie porcelanowe, jasne.
Racja Ja też szukam bardzo jasnego koloru porcelanowego z lekko żółtym pigmentem.
Chłodne typy często kupują lekko ciepłe podkłady, bo neutralizują nieco zaczerwienienia i wtapiają się (o ile są dobrze dopasowane i nie za ciemne) juz nie mówiąc o tym, że często nasza twarz jest jaśniejsza i chłodniejsza od reszty ciała, więc raczej nikt nie chce popełnić harakiri nakładając do tego różowy podkład. Jeszcze inna sprawa-z żółtymi podkładami też jest ciężko, bo czesto można spotkać odcienie żółto-ziemiste (dla mnie takim kolorem jest np. CS 150 buff). Pięknym odcieniem jest np. Siberia z Narsa... bardzo jasny podkład o żółtej tonacji.
Bourjois 51 jest ok, chyba najbardziej z tych drogeryjnych, chociaż i tak jest ciemnawy. Gdyby wyprodukowali jeszcze nr 50 jasny i lekko żółtawy. byłoby idealnie
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 14:26   #2939
Radzka
Zadomowienie
 
Avatar Radzka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 730
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez redeyes Pokaż wiadomość
Polki mają cerę oliwkową, czyli taką jakby szarawą, ziemistą z dodatkiem żółci.. Idealnym tego przykładem jest podkład CS 150BUFF, który pasował większości dziewczynom, które malowałam (teraz używam MAP w odcieniach neutralnych NB i wg mnie te właśnie tonacje pasują do słowianek) natomiast róże i pomarańcze absolutnie, tak jak mówisz
Buff jest o tyle fajny, że jest kolorem dość neutralnym, ale tak jak mówisz ziemistym. Używałam go latem i łatwo było go np "ocieplić" jakimś pudrem, który dawał lekkie krycie.
Mało Polek ma oliwkową cerę, bardziej właśnie ziemistą plus mysi blond.
__________________
Wołali na nią: hej, Słodka!

Woodstock 2013
Woodstock 2014
Woodstock 2015

Woodstock 2016

03.08.2013 <3
Radzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 14:26   #2940
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Promocje -40%. Przeczytaj zanim zadasz pytanie na wątku głównym lub założysz no

Cytat:
Napisane przez redeyes Pokaż wiadomość
Polki mają cerę oliwkową, czyli taką jakby szarawą, ziemistą z dodatkiem żółci.. Idealnym tego przykładem jest podkład CS 150BUFF, który pasował większości dziewczynom, które malowałam (teraz używam MAP w odcieniach neutralnych NB i wg mnie te właśnie tonacje pasują do słowianek) natomiast róże i pomarańcze absolutnie, tak jak mówisz
Ha! w tym samym czasie pisałam także o 150 Buff, tylko mniej pozytywnie U mnie niestety jest za ciemny i zbyt ziemisty:/
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum ROSSMANNiaczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-02 14:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:54.