Ból kręgosłupa lędźwiowego. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-29, 12:43   #301
aaaaasik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 7
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Mam podobny problem. Znacie może jakiegoś godnego polecenia rehabilitanta/masażystę w Łodzi?
aaaaasik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 13:08   #302
kasiamalibu
Raczkowanie
 
Avatar kasiamalibu
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 262
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Hej dziewczyny zaglada tu ktos jeszcze czasem czy kazda z was juz sie czuje lepiej ? mnie dopadlo to 2 tygodnie temu mecze sie nadal ostatni atak mialam 4 lata temu ...... jakos to przezylam udalo sie bez operacji pomogl kregarz i a potem rehabilitacja ale tym razem jest jakos inaczej chyba juz tylko operacja zostala ...........zna moze ktos dobrego rhabilitanta w Poznaniu??????
kasiamalibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 08:03   #303
DaGaDa
Rozeznanie
 
Avatar DaGaDa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 937
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Przykro mi nie znam żadnego rehabilitanta ani w Łodzi, ani w Poznaniu.

Ja czuję się już trochę lepiej, ale myślę, że to dlatego, że w końcu wzięłam się sama za swój kręgosłup.
Zaczęłąm systematycznie ćwiczyć ćwiczenia rozciągające i takie specjalne na część lędźwiową kręgosłupa. Do tego trochę brzuszków. Po za tym jeżdżę na rowerze.

Myślę, że w moim przypadku ten systematyczny ruch daje efekty.
Nie jest jeszcze całkiem dobrze bo po dłuższym siedzeniu kręgosłup zawsze się odzywa (a mam pracę siedząćą), ale i tak jest super. Tym razem obyło się bez zastrzyków. Wzięłam tylko przez chyba pięć dni Olfen i to wszystko.
DaGaDa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 14:13   #304
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

u mnie to już 1,5roku zmagań
wlasnie zaliczylam kolejnych lekarzy przepuklina sobie zyje dalej i wypycha dysk, ale doweidzialam sie kilku nowych rzeczy w sumie co lekarz to opinia

nie mozna się wyginac do tyłu skrętów mocnych na boki robić, no sportyyyyy dostalam opieprz ze moj kregosłup nie ma prawie mieśni i dlatego boli bo nie ma się na czym oprzeć. a tak to bez zmian ta sama paplanina

no nic w lipcu zaczynam rehabilitacje i mam zamiar potem co dzien w domu ćwiczyć zeby mięsnie wyrobić

a no i zakaz pozycji siedzącej roweru ewentualnie taka damka.
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 07:56   #305
DaGaDa
Rozeznanie
 
Avatar DaGaDa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 937
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

I jak tu nie wierzyć, że ruch to zdrowie. Faktycznie jak zaczęłam ćwiczyć to kręgosłup bolał przy każdym ćwiczeniu, ale teraz jest już fajnie.
Co do pozycji siedzącej to u mnie nie udało by się ponieważ pracuję cały dzień przy komputerze, a pracować trzeba nie ma innego wyjścia.
DaGaDa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 19:03   #306
kasiamalibu
Raczkowanie
 
Avatar kasiamalibu
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 262
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

AguŚ87 o matko jak ty biedna mozesz sie meczyc tyle czasu?? ja mecze sie miesiac i nie wytrzymuje , a nie masz wskazac do operacji?? ja dzis mialam rezozonans wyniki dopiero w srode , moj osteopata do ktorego chodze mowi ze nie mam az takich symptomow aby miec operacje ale ja nie moge normalnie fumcjonowac a jeszcze teraz musze wszedzie chodzic zalatwiac sprawy po urzedach bo czeka mnie przeprowadzka z tym bolem kazda wycieczka do banku lub urzedu to udreka , kiedys a dokladnie 5 lat temu udalo mi sie wyjsc z tego w 4 tygodnie , 2 tugodnie chodzialm rehabilitacje a kolejne 2 odpoczywalam w domu i 5 lat mialam spokoju az do momentu jak zle dzwignelam biurko ....... cos czuje ze tym razem tal latwo z tego nie wyjde . DaGaDa mam pytanko a ty jezdzisz na rowerze normlanym czy stacjonarnym??/ i wogle masz stiwerdzona jakas przepukline ??/ super ze czujesz sie lepiej oby tak dalej
kasiamalibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 10:35   #307
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Cytat:
Napisane przez kasiamalibu Pokaż wiadomość
AguŚ87 o matko jak ty biedna mozesz sie meczyc tyle czasu?? ja mecze sie miesiac i nie wytrzymuje , a nie masz wskazac do operacji?? ja dzis mialam rezozonans wyniki dopiero w srode , moj osteopata do ktorego chodze mowi ze nie mam az takich symptomow aby miec operacje ale ja nie moge normalnie fumcjonowac a jeszcze teraz musze wszedzie chodzic zalatwiac sprawy po urzedach bo czeka mnie przeprowadzka z tym bolem kazda wycieczka do banku lub urzedu to udreka , kiedys a dokladnie 5 lat temu udalo mi sie wyjsc z tego w 4 tygodnie , 2 tugodnie chodzialm rehabilitacje a kolejne 2 odpoczywalam w domu i 5 lat mialam spokoju az do momentu jak zle dzwignelam biurko ....... cos czuje ze tym razem tal latwo z tego nie wyjde . DaGaDa mam pytanko a ty jezdzisz na rowerze normlanym czy stacjonarnym??/ i wogle masz stiwerdzona jakas przepukline ??/ super ze czujesz sie lepiej oby tak dalej
są dni ze jest ok a są takie ze nóg nie czuje. idzie się przyzwyczaić do bólu. ja to tam wiesz mam to gdzies bylam w górach ostatnio na 3dni, 60km pieszo.. hula kręce na rowerze jezdze zycie jest jedno a to gów**o i tak mnie juz dpsyc ogranicza.
tak operacje moge miec ale keidty mi to zrobią ? bzdura w Pl robią dopiero jak ci dysk wypadnie całkiem zamuiasr za wczasu zrobić... i na 7-10lat spokoj, niestety potem się odnawia.
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-30, 12:16   #308
kasiamalibu
Raczkowanie
 
Avatar kasiamalibu
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 262
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Dokladnie te operacje to chyba ostatecznosc , powiem ci ze jak nie mialam ataku to tez staralam sie zyc normalnie moze nie tak intensywnie jak kiedys ale praktycznie to olewalam wlasnie dlatego pewnie tez mam teraz atak bo sie zapomnialam i pomoglam podniesc biurko ......zle chwycilam nie ugielma nog i masz babo placek , a teraz nie wiem zobaczymy ile te dziadostwo bedzie mnie trzymalo najgorszy jest ten stan kiedy nie mozna normalnie funkcjonowac , moj maz nie umie gotowac i ten miesiac to chyba moge nazwac pierogowy non stop na obiad sa pierogi ze sklepu .........
kasiamalibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 07:52   #309
DaGaDa
Rozeznanie
 
Avatar DaGaDa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 937
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Cytat:
Napisane przez kasiamalibu Pokaż wiadomość
DaGaDa mam pytanko a ty jezdzisz na rowerze normlanym czy stacjonarnym??/ i wogle masz stiwerdzona jakas przepukline ??/ super ze czujesz sie lepiej oby tak dalej

Ja mam rozczep kręgu L2. Przepukliny na szczęście nie mam. Jeżdżę na rowerze stacjonarnym.
Przepuklinę ma mojego męża kuzyn i w styczniu miał operacje - do tej pory przechodzi rehabilitacje.
DaGaDa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 14:05   #310
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

wskazana joga. z tym że udać się pierw do instruktora i powiedzieć co i jak... w duzych miastach często są zajęcia jogi specjalnie dla osób mających dolegliwości z kręgosłupem.
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 20:02   #311
kasiamalibu
Raczkowanie
 
Avatar kasiamalibu
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 262
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

no wlasnie mnie moj fizjoterapeuta wysyla na pilates ale nie wydaje mi sie by nauczyciel majac grupe ludzi mial by czas skupiac sie na mnie , Poznan niby duze miasto a w necie nie znalazlam nic specjalnie dla ludzi z ta przypadloscia , zapisalam sie na rehabilitacje jutro pierwszy dzien , a rowniez jutro odbieram rezonans i we wtorek zobaczymy czy neurohirurg skieruje mnie na operacje czy nie ..............dlatego mimo ze moj lekarz kazal mi isc na pilates ja wole najpierw uslyszec czy moge na takie cos isc od neurochirurga bo nie chce se pogorszyc bo juz jest tragicznie ........
kasiamalibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-07, 18:20   #312
MirellamKoko
Rozeznanie
 
Avatar MirellamKoko
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Cały swiat:)
Wiadomości: 888
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

hej
ja się z tym męczę co jakiś czas . Teraz znowu trzeba będzie się zapisać do naurologa
MirellamKoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 09:55   #313
magmail
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 37
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Tia. Każda kryptoreklama produktów z Allegro może przynieść ulgę - sprzedającemu. Kupującemu niekoniecznie.

Przestrzegam Was przed cudownymi produktami i lekami, słyszałam o leczeniu kręgosłupa ziołami... To nie jest wiarygodne.

Każdy kto zmaga się z bólem kręgosłupa, a musi pracować w pozycji siedzącej - powinien po pierwsze, udać się do ortopedy (który zleci ew. badania - rtg, rezonans, przy bólu odc szyjnego promieniującego do ramienia - również badanie cieśni nadgarstka). Ortopeda powinien stwierdzić, czy i jaka rehabilitacja pomoże.

Ja zapoznałam się z metodami McKenzie'go, który opracował wiele ćwiczeń, i na przykładzie mojego męża - zmagającego się z bólem ok. 15 lat, mogę powiedzieć, że działają. Rehabilitanci certyfikowani/ dyplomowani etc - do znalezienia w Internecie.

Bardzo ważne aby wiedzieć jakie ćwiczenia wykonywac - a jakich pozycji i złych nawyków, oraz jakich cwiczeń unikać ! Dlatego absolutnie odradzam kupowania sprzętu niewiadomego pochodzenia - sklepy ortopedyczne są ewentualnie od tego..
magmail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 10:15   #314
jutrzenka21
Przyczajenie
 
Avatar jutrzenka21
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Mokotów
Wiadomości: 8
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Ja mam skoliozę i od 2 lat już mi te plecy bolą z przerwami, ból często promieniuje do pośladka i łydki w lewej nodze, byłam 2 razy na reahabilitacji (trochę pomogło) brałam już zastrzyki po tym jak poszłam na pilates(mi zaszkodził), przez 2 tygodnie nie mogłam normalnie fukncjonować myślałam że to będzie koniec, ale ból ustąpił - teraz co jakiś czas tabletki przeciw zapalne i 2 razy codziennie (rano i wieczór) ćwiczenia rozciągające i na wmocnienie męśni op 15 minut.
Jak tylko mogę to staram sie nie prowadzić sidzącego trybu (po za pracą)
jutrzenka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 12:05   #315
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego!

Cytat:
Napisane przez missmalezji Pokaż wiadomość
Witam
od jakiegoś czasu odczuwam ból okolicy lędźwiowej,bardziej z prawej strony. ból ten wydaje mi sie ze promieniuje na bok i udo i lydke,tak czuje jak bóle mięśni poczas choroby,czy bole podczas wzrostu w okresie rośnięcia.czasem tez odczuwam bol wewnętrznej częsci uda,w okolicach pachwiny. juz boje sie iść do lekarza,bo uważa mnie za hipochondryczke
Lepiej idź do lekarza. Tego typu bóle mogą mieć przykre konsekwencje na przyszłość. Żaden lekarz nie ma prawa nazywac pacjenta chipohondrykiem. Jest po to, by wspomóc i leczyć. Czemu nasz naród boi się lekarzy? Oj sami sobie na taką opinię zasługują. Wielokrotnie spotkałam się z niezbyt miłą i łaskawą obsługą ze strony pediatry. Wielu lekarzy uważa, że robi łaskę lecząc. A przysięge Hipokratesa traktują jako definicję nic nie znaczącą.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 20:25   #316
magmail
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 37
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Mydocalm od razu wyrzuc- zniszczy CI watrobe. Dał CI tylko leki przeciwzapalne i przeciwbolowe. Ot taka nasza sluzba zdrowia!
Mydocalm jest lekiem stosowanym na te schorzenia od x lat. Relatywnie, powoduje mało skutków ubocznych.. i jest skuteczny.
Nie jestem lekarzem, ale skoro tak narzekasz na służbę zdrowia która go przepisuje - może raczej zaleć coś konkretniejszego niż "wyrzucanie leków do kosza" na BÓL każdego dnia życia, non stop i uniemożliwiający pracę. Nigdy nie słyszałam też żeby Mydocalm niszczył wątrobę - przepisuje go lekarz, który rozważa wszelkie za i przeciw.

Niejeden Apap, czy Ibuprom ze stacji benzynowej działa na wątrobę gorzej niż Mydocalm. To te własnie leki, sprzedawane bez recepty - są najbardziej niebezpieczne, bo niektórzy ludzie jedzą je jak cukierki, wielokrotnie przyjmując więcej niż zalecana dawka dzienna! Na Twoim miejscu zastanowiłabym się głębiej, jakich słów użyć, podsumowując czyjeś leczenie....Przykre jak bezdenna jest ludzka głupota.
magmail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 19:09   #317
Ciri89
Raczkowanie
 
Avatar Ciri89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: 3miasto;)
Wiadomości: 275
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego!

Cytat:
Napisane przez brill3r Pokaż wiadomość
Mnie też zdiagnozowano dyskopatię jakiś czas temu, na razie tylko czasem plecy mi dokuczają i lewa noga trochę. Chciałbym się jakoś za siebie zabrać (w sensie ćwiczeń, ruchu). Macie jakieś sprawdzone (i bezpieczne) sporty, które mógłbym uprawiać?

Pojawiła się tu informacja o jodze ustawionej pod kręgosłup i o ćwiczeniach McKenziego. Coś jeszcze możecie poradzić?
Najlepiej właśnie ćwiczenia typu joga, pilates, rozciągające + ćwiczenia wzmacniające mięśnie. Ale wszystko trzeba robić z wyczuciem i pilnować, żeby sobie nic nie popsuć. Z sportem przy kręgosłupie jest ciężko. Przynajmniej w moim przypadku wiem, że jakieś bieganie, skakanie (czyli np. siatkówka, zumba) kończą się z reguły źle...

Kiedyś jak miałam 15 lat byłam w szpitalu rehabilitacyjnym i tam mnie nauczyli dobrych ćwiczeń. Szkoda, że dorosłemu trafić do dobrego rehabilitanta jest tak trudno...

A co do bólu, mam takie podejście, że jasne, można łykać tabletki, ale tylko jak już nie ma wyjścia. Nie tak, że lekarz przepisał, to od razu łykam. Już pomijając wątrobę, na leki przeciwbólowe człowiek się uodparnia i coraz mocniejsze musi łykać...
__________________
-Puchatku?
-Tak prosiaczku?
-Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

21.08.2015
Ciri89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 14:41   #318
jutrzenka21
Przyczajenie
 
Avatar jutrzenka21
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Mokotów
Wiadomości: 8
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Pogorszyło się !!! zastrzyki codziennie "Olfen" jakby nic nie pomagają, czekam w kolejce na prześwietlenie i mam skierowanie do ortopedy. Mam nadzieję że to nic poważnego.
__________________
kariera - cv5
jutrzenka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 00:10   #319
agawawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

O jaka ładna reklama Fizjomedu ;-) jeszcze tylko adresu brakuje...

Cytat:
Napisane przez kasia8008 Pokaż wiadomość
przez całe życie walczyłam z bólem pleców. tak naprawdę zaczęło się już w szkole średniej, potem studia i godziny spędzone w bibliotece, a teraz oczywiście siedzący tryb życia (w pracy i poza). pewnego dnia moje ciało po prostu odmówiło mi posłuszeństwa. schyliłam się i już nie mogłam wstać. pojechałam do najbliższego specjalisty o którym wiedziałam, że na pewno mi pomoże. ma szczęście nie była to pomoc doraźna...
przede wszystkim doktor Pięta pomógł mi wrócić do normalnego życia. ale pokazał mi też co mam robić, jak ćwiczyć. no i nie zaniedbuję regularnych masaży w Fizjomedzie.
ale naprawdę nie warto czekać na taką ostateczność. jeśli czujecie że z waszymi plecami dzieje się coś złego, to czym prędzej wybierzcie się do lekarza albo rehabilitanta.
agawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-18, 22:14   #320
MarekT19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Ból kręgosłupa lędźwiowego jest dość powszechnym schorzeniem i istnieje co najmniej kilka sposobów radzenia sobie z nim. Dla osób, u których standardowe metody leczenia zawiodły, dużą szansą może być udział w badaniach klinicznych z użyciem innowacyjnych leków.

W Polsce działają profesjonalne ośrodki medyczne, które prowadzą badania nad lekami mającymi na celu wyleczenie bólu dolnego odcinka kręgosłupa, przy jednoczesnym niwelowaniu skutków ubocznych (w szczególności uciążliwych zaparć). Oczywiście uczestnicy badania mają zapewnioną bezpłatną opiekę lekarzy, darmowe leki oraz zwrot kosztów dojazdu.

Wszystkim zainteresowanym polecam stronę
http://klinicznebadania.pl/bol-kregoslupa/
MarekT19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 13:38   #321
luska1456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Angry Bó l kregosupa łedzwiowego

Spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa
Wysokość trzonów kręgów zachowana, nierówne zarysy płytek pokrywających trzon kręgów -guzki
Schmorla, drobne osteofity na krawędziach
Stan po stabilizacji międzykolczystej na poziomie L3/L4

Poziom L1/L2/L3 i L4/L5 - bez cech przepukliny tarczy międzykręgowej

Poziom L3/L4 - efekt próżni, obniżenie wysokości i uwypuklenie typu bulging tarczy międzykręgowej modelujące worek oponowy

Poziom L4/L5 - obniżenie wysokości i uwypuklenie typu bulging tarczy międzykręgowej modelujące worek
oponowy
Poziom L5/S1 - ok 5mm kręgozmyk przedni; obustronnie przerwanie ciągłości łuków kręgu L5, typu bulging tarczy międzykręgowej modelujące worek oponowy.

Co pan DR.Sadzi o tym opisie.Bo odczuwam dretwienie lewej nogi.Czy mój kregosup jakim jest stanie według tego opisu. I jak sobie pomóc aby noga mnie przestała rwać. A nie raz jest tak tak jak prady.A najbardziej to ze mnie boli w prawym boku na dole odcinek ledzwiowy.Mi sie wydaj l5/s1.Co robic . Cwiczenia robie co dziennie .Non stop chodze na rehabilitacje a ból nadal sie utrzymuje.Najgorzej jest ze cały czas boli mnie w prawym boku ledzwiowy.Jak siedze to mnie boli stoje też boli.
luska1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 11:12   #322
agawawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Bó l kregosupa łedzwiowego

Cytat:
Napisane przez luska1456 Pokaż wiadomość
Spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa
Wysokość trzonów kręgów zachowana, nierówne zarysy płytek pokrywających trzon kręgów -guzki
Schmorla, drobne osteofity na krawędziach
Stan po stabilizacji międzykolczystej na poziomie L3/L4

Poziom L1/L2/L3 i L4/L5 - bez cech przepukliny tarczy międzykręgowej

Poziom L3/L4 - efekt próżni, obniżenie wysokości i uwypuklenie typu bulging tarczy międzykręgowej modelujące worek oponowy

Poziom L4/L5 - obniżenie wysokości i uwypuklenie typu bulging tarczy międzykręgowej modelujące worek
oponowy
Poziom L5/S1 - ok 5mm kręgozmyk przedni; obustronnie przerwanie ciągłości łuków kręgu L5, typu bulging tarczy międzykręgowej modelujące worek oponowy.

Co pan DR.Sadzi o tym opisie.Bo odczuwam dretwienie lewej nogi.Czy mój kregosup jakim jest stanie według tego opisu. I jak sobie pomóc aby noga mnie przestała rwać. A nie raz jest tak tak jak prady.A najbardziej to ze mnie boli w prawym boku na dole odcinek ledzwiowy.Mi sie wydaj l5/s1.Co robic . Cwiczenia robie co dziennie .Non stop chodze na rehabilitacje a ból nadal sie utrzymuje.Najgorzej jest ze cały czas boli mnie w prawym boku ledzwiowy.Jak siedze to mnie boli stoje też boli.
Pokazałam Twój post mojemu M., który jest fenomenalnym i niezwykle skutecznym rehabilitantem (nie będę go tu za bardzo chwalić, bo jeszcze przeczyta i zacznie obrastać w piórka, ale prawda jest taka, że jest jednym z lepszych w tym kraju i pacjenci mówią, że robi cuda i ma rentgen w oczach, poza tym jak lekarze rozkładają ręce to wtedy pacjent wysyłany jest do M. ). Więc tak: najpierw M. zapytał o Twój wiek, bo jak powiedział, kręgosłup jest bardzo zniszczony i wskazuje na wielokrotne zmiany przeciążeniowe. Guzki i osteofity nie mają wpływu na istniejący stan bólowy. Drętwienie nogi jest skutkiem zmian w odcinku lędźwiowym, ból promieniuje z odcinka lędźwiowego do kończyny dolnej. Wszystko wskazuje na to, że dotychczasowa rehabilitacja prowadzona jest błędnie, ponieważ w już w pierwszym etapie bóle powinny zanikać, nie powinno być już tak, że odczuwasz stany bólowe w każdej pozycji. Dosyć dobre efekty w takim przypadku daje terapia McKennziego, delikatnie (ale bardzo delikatnie!) i rozsądnie można wejść z terapią manualną. Sama rehabilitacja powinna być prowadzona w celu wzmocnienia gorsetu mięśniowego na poziomie ledźwiowym. Warto byłoby skonsultować się również z neurochirurgiem. Rehabilitacja codzienna, która prowadzona jest niewłaściwie, może jedynie pogłębiać stan bólowy. To tak w ogromnym skrócie. Wiadomo, nie widząc pacjenta nie można go wyleczyć przez internet, ale gdybyś miała jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało tu lub na priv. Pamiętaj nie oddawaj swojego kręgosłupa w przypadkowe ręce. Pozdrawiam i życzę powodzenia
agawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 12:50   #323
luska1456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Mam 38 lat. To jakie powinienem robic


Cwiczenia robie 1 Przyciaganie kolano raz jedno raz drugie do klatki piersiowej.2 Rozciaganie miesni grzbietu i kulszowo- goleniowych.Kończyna górna prawa wyciagnieta za glowa a lewa noga maksymalnie wyprostowana.3 Cwiczenia wzmacnijaca miesni brzucha i posladkowe. podparcie na lewej rece i prawej nodze i odwrotnie Równoczesnie unosimy prawa reke i lewa noge napinajac posladki i strajac sie maksymalnie konczyne wyprostowac..4 Napinanie miesni brzucha.5 napinanie posladków.6 wsciskanie dolny odcinek do podłoża.7 Skłon japoński. Robie te cwiczenia tak dziennie 15 minut. Jakie jeszcze bym mógl bym wykonywac cwiczenia. A mógłby pan mi przeslac rysunki cwiczen jakie przy mooim schorzeniu powinienem wykonywac cwiczenia. I czy te cwiczenia co ja wykonuje pomoga.Czy nie. Po jakim czasie powinno byc poprawa.

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Wczoraj byłem u ortopedy i stwierdzil ze krgosup L5/S1 jes niestabilny.Pan Dr. wysłał mnie na badabie czynnosciowe.L5/S1
luska1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 23:27   #324
agawawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Kolego, z całym szacunkiem, ale czy oczekujesz prowadzenia rehabilitacji korespondencyjnie? Nie prowadzi się terapii w ten sposób, że jedynie po opisie, nie widząc i nie badając pacjenta, wysyła mu się na kartce zestaw ćwiczeń i pacjent ma sobie to ćwiczyć bez jakiegokolwiek nadzoru... To chyba jakiś żart. Napisałam, że w takim przypadku należałoby udać się do naprawdę dobrego rehabilitant, który dokona pełnej diagnozy i ustali konkretny zestaw ćwiczeń dopasowany do danego przypadku. Przy okazji każde z ćwiczeń pokaże osobiście i będzie nadzorował czy wykonujesz je prawidłowo. Tak to działa. A kursy korespondencyjne pozostaw eskk. Powodzenia

Cytat:
Napisane przez luska1456 Pokaż wiadomość
Mam 38 lat. To jakie powinienem robic


Cwiczenia robie 1 Przyciaganie kolano raz jedno raz drugie do klatki piersiowej.2 Rozciaganie miesni grzbietu i kulszowo- goleniowych.Kończyna górna prawa wyciagnieta za glowa a lewa noga maksymalnie wyprostowana.3 Cwiczenia wzmacnijaca miesni brzucha i posladkowe. podparcie na lewej rece i prawej nodze i odwrotnie Równoczesnie unosimy prawa reke i lewa noge napinajac posladki i strajac sie maksymalnie konczyne wyprostowac..4 Napinanie miesni brzucha.5 napinanie posladków.6 wsciskanie dolny odcinek do podłoża.7 Skłon japoński. Robie te cwiczenia tak dziennie 15 minut. Jakie jeszcze bym mógl bym wykonywac cwiczenia. A mógłby pan mi przeslac rysunki cwiczen jakie przy mooim schorzeniu powinienem wykonywac cwiczenia. I czy te cwiczenia co ja wykonuje pomoga.Czy nie. Po jakim czasie powinno byc poprawa.

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Wczoraj byłem u ortopedy i stwierdzil ze krgosup L5/S1 jes niestabilny.Pan Dr. wysłał mnie na badabie czynnosciowe.L5/S1
agawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 16:46   #325
AshaiSun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 242
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

dokładnie... nikt nie zapewni ci tu darmowej recepty ani leczenia. Czas wybrać się do fizjoterapeuty, tylko nie warto oszczędzać na wizycie i wybrać kogoś kompetentnego w tej dziedzinie, bo konował który kupił papiery będąc na weekendowym kusie (wcześniej praktykując murarstwo) może bardzo zaszkodzić...
AshaiSun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 22:55   #326
ewelina g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
ból kręgosłupa lędzwiowego

Witam!
Od dwóch miesięcy strasznie mnie bolał odcinek lędzwiowy kręgosłupa.
zrobiłam prześwietlenie i rezonans.W wynikach wyszło kręgozmyk pierwszego i drugiego stopnia . Miałam straszne bóle promieniowało mi do pachwiny. Miałam poważne problemy z chodzeniem,w nocy nie spałam. Neurochirurg wysyłał mnie na operację.
Nad którą się poważnie zastanawiałam (ale żaden lekarz nie da mi 100% pewności na powodzenie operacji)
Dopiero jak dostałam namiar do fizjoterapeuty od kuzynki po pierwszym spotkaniu już nie czułam bólu. Oburza mnie,że neurochirurdzy nie proponują takich wizyt u Fizjoterapeutów.
Dzięki fizjoterapeucie Panu Filipie P. z Krakowa unikłam stołu operacyjnego.
ewelina g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 22:55   #327
izka_79krk
Raczkowanie
 
Avatar izka_79krk
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 239
Talking Dot.: ból kręgosłupa lędzwiowego

Cytat:
Napisane przez ewelina g Pokaż wiadomość
Witam!
Od dwóch miesięcy strasznie mnie bolał odcinek lędzwiowy kręgosłupa.
zrobiłam prześwietlenie i rezonans.W wynikach wyszło kręgozmyk pierwszego i drugiego stopnia . Miałam straszne bóle promieniowało mi do pachwiny. Miałam poważne problemy z chodzeniem,w nocy nie spałam. Neurochirurg wysyłał mnie na operację.
Nad którą się poważnie zastanawiałam (ale żaden lekarz nie da mi 100% pewności na powodzenie operacji)
Dopiero jak dostałam namiar do fizjoterapeuty od kuzynki po pierwszym spotkaniu już nie czułam bólu. Oburza mnie,że neurochirurdzy nie proponują takich wizyt u Fizjoterapeutów.
Dzięki fizjoterapeucie Panu Filipie P. z Krakowa unikłam stołu operacyjnego.

Witam ,a czy ten Pan Filip tp przyjmuje gdzies prywatnie czy jako to wyglądało i czy koszty jakies ogromne,
bo odkąd urodziłam córke, a to jż prawie 10 lat , mam nawracającą się rwe i jestem juz po tk i rezonansie, kilku rehabilitacjach, i fakt niesystematycznych ćwiczeniach w domku (brak czasu i siły ;/ )
i teraz znów mnie złapało tyle że zawsze w prawą a tym razem w lewą noge ;/

jak gość jest pewny to fajnie by było sie z nim spotkać bo może w końcu będe mogła normalnie chodzić a nie "kuśtykać" jak stara babcia...

pozdrawiam
__________________
izunia_35
izka_79krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 17:26   #328
vichtor
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7
GG do vichtor
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Rwa kulszowa faktycznie może bardzo uprzykrzyć życie każdemu z nas. Na szczęście nie jest to wyrok i da się z niej wyjść. Pozdrawiam
vichtor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 23:49   #329
izka_79krk
Raczkowanie
 
Avatar izka_79krk
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 239
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego!

Oj potrafi, potrafi...
Mało tego póki co nie znalazłam sposobu na to jak się jej pozbyć jeżeli nie na zawsze to chociaż na ładnych parę lat.
Nie mam nadwagi, staram się trzymać w tej którą posiadam odkąd zrzuciłam kilkanaście kg po ciąży,
W miarę regularnie ćwiczę, i myślę o tym by moja postawa też była prawidłowa ...a mimo to w ostatnich 2latach miałam kilka ataków, które trwały po nawet 1,5 miesiąca i chciałam zwariować z tego bólu noi kompletnego braku możliwości wyjścia na spokojnie z rodziną na spacer
Wiem że jest możliwość operacji aczkolwiek znam 2osoby które po takiej ingerencji czują się zdecydowanie gorzej niż przed operacją
Także jak już wcześniej zostało napisane-nikt nie da mi 100% gwarancji że wszystko będzie ok, w końcu to kręgosłup..... :-(
Wysyłane z mojego ST25i za pomocą Tapatalk 2
__________________
izunia_35
izka_79krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 19:14   #330
EgipskiMau
Raczkowanie
 
Avatar EgipskiMau
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 68
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Cześć!
Widzę, że wątek trochę oklapł. Czyżby wszyscy wyzdrowieli?

Odświeżam, jako, że borykam się z tym samym problemem. Jestem osobą, która dużo przebywa w pozycji siedzącej (praca/nauka przy komputerze) i niestety, w końcu, kręgosłup mi zastrajkował.
Historia zaczyna się od tego, że najpierw wysiadł mi odcinek szyjny. Zdjęcie RTG wykazało schodkowe ustawienie trzonów kręgów oraz cechy uszkodzenia aparatu więzadłowego. Skierowana zostałam na rehabilitację (fizykoterapia + terapia manualna), jednak po jednej serii nie widzę poprawy. Zaznaczyłam ten fakt swojemu lekarzowi prowadzącemu (specjalista rehabilitant). Odniosłam wrażenie, że nie potraktował mnie poważnie, gdy na wizycie kontrolnej zgłaszałam mu brak rezultatów po jego zabiegach, na które wydałam grube (jak dla mnie) pieniądze. Wydaje mi się, że doktor ten nastawiony jest głównie na zysk a nie na pomoc chorym i zmęczonym sytuacją pacjentom. Zresztą, to dłuższa historia...
Jednak...jakby tego było za mało, w niedługim okresie czasu, zaczęły dokuczać lędźwia. Pierwotnie, dolegliwości pojawiały się po jeździe konnej, a potem to już... Po przebudzeniu, po całodniowych "nasiadówkach" przy biurku, w nocy, przy skłonach, przy przeprostach...Kiedy się pojawia ból, to zazwyczaj promieniuje do kości ogonowej/pośladka, potrafię wskazać jego lokalizację.
Doszło do tego, że nie jestem w stanie normalnie wysiedzieć przy biurku, nawet z poduszkami pod pupą i lędźwiami, a pracy w obecnym czasie mam masę. Nieraz wstając z krzesła, nawet po takim 15-20 minutowym siedzeniu, nie mogę się przez moment wyprostować. W dodatku, mam stwierdzoną niegdyś przez lekarza sportowego hiperlordozę lędźwiową i skłonność do przeprostu w tym odcinku.
Podejrzewam, że moje wszystkie wcześniejsze dolegliwości , (typu zaburzenia krążenia w kończynach, kołatania serca, osłabienie, ospałość) o które lekarze podejrzewali tarczycę/serce, są/były spowodowane problemami z kręgosłupem. Po prostu wnioskuję to na podstawie wyników badań ww. narządów, które wyszły w większości prawidłowe. Wiem, że z dolegliwościami kręgosłupa nie ma żartów - szczególnie, gdy się ma te dwadzieścia parę lat. Rozważam wizytę u lekarza (którą mi zresztą moi bliscy doradzają), lecz chyba zacznę od POZ, bo jest to konkretny gość i prędzej mi on pomoże niż tamten "specjalista rehabilitacji"...
Może znajdą się wizażanki z podobnymi problemami? Przywrócimy wątek do żywych i powspieramy się razem?

Edytowane przez EgipskiMau
Czas edycji: 2014-12-13 o 20:07
EgipskiMau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-27 12:17:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:24.