Tampon w środku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-21, 08:31   #1
oonaa19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 108

Tampon w środku?


Cześć dziewczyny. Bardzo głupio jest mi o tym napisać... Otóż mam okres. Wczoraj przeżyłam szok, dałabym sobie uciąć rękę że aplikowałam w sobie tampon.. jestem w łazience, szukam tamponu i po prostu go nie ma! Ani śladu po sznureczku... Weszłam do wanny, włożyłam palce jak najgłębiej i próbowałam wyciągnąć tampon.. nie mam go. Jak długa jest pochwa? Wydawało mi się że włożyłam palce maksymalnie głęboko i nie mam tego tamponu... Od 4 lat używam tamponów i nigdy nie zdarzyła mi się taka sytuacja. Jestem przerażona i nie mam pojęcia co robić..? Czy ten tampon mógł utkwić bardzo głęboko że nie sięgnę go palcami???
oonaa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 08:39   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Tampon w środku?

jeśli ustawił sie w poprzek w sklepieniu pochwy - tak
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 08:47   #3
oonaa19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 108
Dot.: Tampon w środku?

Ale chyba bym to czuła że on jest w środku??
Nie wiem w ogóle jak to możliwe żeby wpadł aż tak głęboko...
Co mam teraz zrobić ?
oonaa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 08:57   #4
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282
Dot.: Tampon w środku?

a może po prostu "wypadł" ci jak oddawałaś mocz a był tak krwią nasączony że nie poczułaś jak się wysunął?
__________________



weinberger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 09:10   #5
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Tampon w środku?

Cytat:
Napisane przez oonaa19 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Bardzo głupio jest mi o tym napisać... Otóż mam okres. Wczoraj przeżyłam szok, dałabym sobie uciąć rękę że aplikowałam w sobie tampon.. jestem w łazience, szukam tamponu i po prostu go nie ma! Ani śladu po sznureczku... Weszłam do wanny, włożyłam palce jak najgłębiej i próbowałam wyciągnąć tampon.. nie mam go. Jak długa jest pochwa? Wydawało mi się że włożyłam palce maksymalnie głęboko i nie mam tego tamponu... Od 4 lat używam tamponów i nigdy nie zdarzyła mi się taka sytuacja. Jestem przerażona i nie mam pojęcia co robić..? Czy ten tampon mógł utkwić bardzo głęboko że nie sięgnę go palcami???
A jesteś pewna na 100 %, że go wkładałaś? Bo ja czasem też z szokiem stwierdzam, ze tampon mi zniknął, a jak potem analizuję przebieg wydarzeń, to nieraz okazuje się, że np. miałam go włożyć i już go w ręku trzymałam, ale w trakcie zajęłam się czymś innym - i po prostu o nim zapominałam.

Ale jeśli jesteś pewna, to chyba jedynym wyjściem jest pójście do ginekologa żeby zajrzał Ci do środka.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 09:40   #6
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Tampon w środku?

Oj kiedyś też tak się schiozowałam a on sobie po prostu podczas pobytu w toalecie wypadł :/

Jak nie masz pewności to idz do lekarza
arenika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 09:47   #7
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Tampon w środku?

Ja na Twoim miejscu poszłabym do ginekologa zbędnie nie czekając jeśli nie jesteś pewna, bo pozostawienie tamponu na długi czas w pochwie może mieć poważne konsekwencje. Lepiej dmuchać na zimne.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-21, 10:46   #8
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Tampon w środku?

Spróbuj jeszcze raz wejść do wanny, żeby tampon się dobrze namoczył i sprawdź palcem czy faktycznie jest. Spróbuj napiąć mięśnie, może wyleci.
Samej trochę trudno będzie Ci sprawdzić, jeśli jest głęboko, ale nie będę radzić żeby ktoś sprawdzał Sznurka też nie czujesz? Wyciągnęłaś go?
A nie uprawiałaś seksu jak miałaś tampon? (tak pytam- różnie się zdarza)
A jesteś w trakcie okresu, gdzie powinnaś mieć dosyć obfitą miesiączkę? Bo jeżeli tak, to powinnaś zauważyć czy krwawisz mało, czy dużo, jak mało to będziesz wiedziała że ten tampon jest, a jeśli dużo to może faktycznie wyleciał jak się załatwiałaś.

Najlepiej leć do ginekologa, lekarz sprawdzi i będziesz miała pewność.
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 11:35   #9
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Tampon w środku?

najlepiej to go spróbowac wyprzec w pozycji kucznej i w tej też się zbadać - macica i sklepienia sie obniżą i sięgniesz najdalej
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 11:38   #10
diana171615
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 525
Dot.: Tampon w środku?

tak jak radzą dziwczyny idz do lekarza. Ja tez kilka razy miala cykora , ze mi sie wsuna ale to teoretycznie nie mozliwe juz predzej Ci wypadl. A czy masz duze krwawienia? Ktory to byl dzien okresu?
diana171615 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 12:13   #11
oonaa19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 108
Dot.: Tampon w środku?

Sytuacja miała miejsce wczoraj wieczorem. Był to 2 dzień okresu. Byłam dzisiaj w swojej przychodni i żaden ginekolog dzisiaj nie przyjmuję. Zapisałam się na jutro. Nie uprawiałam sexu w tym czasie. Byłam w kinie. Przed filmem byłam w toalecie i być może podczas siusiania tampon wypadł do toalety... Jeśli byłby w środku to na pewno nasiąkłby cały krwią i byłby dość duży więc sądzę że czułabym go w środku... Krwawienie jest normalne - ani mocne ani słabe. Jak się badałam w pozycji kucznej to wydawało mi się że sięgnęłam palcami tak jakby do końca i nie wyczułam ani sznureczka ani tamponu... Po prostu tampon jakby się rozpłynął, znikł.. jest to zdumiewające? Nigdy tak nie miałam.
Dziękuję wam za porady ;*

Edytowane przez oonaa19
Czas edycji: 2012-02-21 o 12:14
oonaa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-21, 12:56   #12
mala_19kw
Zakorzenienie
 
Avatar mala_19kw
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 5 826
Dot.: Tampon w środku?

"Przed filmem byłam w
toalecie i być może podczas
siusiania tampon wypadł do
toalety... Jeśli byłby w środku
to na pewno nasiąkłby cały
krwią i byłby dość duży więc
sądzę że czułabym go w
środku..." Dokladnie tak jak powiedziałas,mógł po prostu wylecieć a ty tego nie zauważyłas.
__________________
Od 20.04.2007r. Razem.
Od 11.08.2012r. Żona.
OSKAREK
Ur. 23.01.2013

"Dla Ciebie moje serce bije,tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło"

KosmetyczneSzaleństwo

7DniTygodnia
mala_19kw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 16:16   #13
guuma
Raczkowanie
 
Avatar guuma
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Limerick
Wiadomości: 187
Dot.: Tampon w środku?

a moze po prostu popros chlopaka zeby zajrzal...wiem,ze to moze glupio brzmi,ale ja np w takiej sutuacji wolalabym poprosic chlopaka,czy nawet siostre niz isc do lekarza....
choc mysle,ze najprawdopodobniej go nie wlozylas-to sie naprawde zdarza.
tez tak mam,wkladam tampon,wychodze z lazienki,robie sobie kawe i za 10 minut "hmmm,wlozylam tampona?"
uspokoj sie,pomysl...a jesli naprawde myslisz,ze jest w srodku to moze jednak idz do lekarza.pozdrawiam.
__________________
Nie mogę mieć ani ojca, ani matki, ani jednej rzeczy, którą bym przycisnęła do serca z miłością, dopóki z oblicza ziemi nie zniknę...
guuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 16:52   #14
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Tampon w środku?

Cytat:
Napisane przez guuma Pokaż wiadomość
a moze po prostu popros chlopaka zeby zajrzal...wiem,ze to moze glupio brzmi,ale ja np w takiej sutuacji wolalabym poprosic chlopaka,czy nawet siostre niz isc do lekarza....
choc mysle,ze najprawdopodobniej go nie wlozylas-to sie naprawde zdarza.
tez tak mam,wkladam tampon,wychodze z lazienki,robie sobie kawe i za 10 minut "hmmm,wlozylam tampona?"
uspokoj sie,pomysl...a jesli naprawde myslisz,ze jest w srodku to moze jednak idz do lekarza.pozdrawiam.
Chłopak raczej nie ma możliwości stwierdzenia czy tampon znajduje się w środku czy też nie. Jak by nie było w pochwie nie znajduje się światełko dzięki któremu będzie można takie rzeczy stwierdzić przez ,,zajrzenie". Najlepszym wyjściem w takim przypadku jest iść do lekarza, lekarz ma większe pole manewrowe, może choćby nawet zrobić usg przez odbyt i dzięki temu stwierdzić czy jakieś ciało obce znajduje się w pochwie czy też tampon bezpiecznie ją opuścił.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 23:40   #15
Madmuaselle
Raczkowanie
 
Avatar Madmuaselle
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 88
Dot.: Tampon w środku?

Ło matko 1 raz czytam żeby tampon znikł...W pewnym momencie uznałam to za prowokacje

Ale no faktycznie idź do lekarza. Chociaż.. teoretycznie przecież tampona trzymają mięśnie pochwy... jak on mógłby wypaść...
__________________
Walka z pęcherzem
Trening ciałka przed sezonem bikini !
Kupić sobie kootka
Madmuaselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 09:41   #16
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Tampon w środku?

Cytat:
Napisane przez Madmuaselle Pokaż wiadomość
Ło matko 1 raz czytam żeby tampon znikł...W pewnym momencie uznałam to za prowokacje

Ale no faktycznie idź do lekarza. Chociaż.. teoretycznie przecież tampona trzymają mięśnie pochwy... jak on mógłby wypaść...
Na ulotce z tamponami pisze, że w razie urwania się sznureczka należy poczekać, aż tampon dobrze nasiąknie i przeć mięśniami jak przy oddawaniu stolca i wtedy ma on szansę się ,,wydostać" w razie gdyby tampon nie wyszedł należy udać się do lekarza.
Gdy tampon jest dobrze nasiąknięty istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że mógł się wysunąć. Pewnie dlatego zaleca się dostosowywanie wielkości tamponu do obfitości krwawienia i coraz częściej producenci sprzedają tampony w łączonych opakowaniach różnej wielkości, bo często nie chce nam się kupować np. 3 różnych opakowań by dostosować je właśnie do obfitości.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 12:32   #17
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Tampon w środku?

Dziwne, bo raczej się nie rozpłynął... faktycznie pewnie Ci wypadł. Jednak
jeśli przypadkiem dostałabyś wysokiej gorączki i źle się czuła to niezwłocznie się zgłoś na jakiś dyżur czy coś. Na pewno nie przeczekuj. To tak "na wszelki wypadek".
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:32.