Mamy sierpniowe 2018 cz. IV - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-07-25, 13:05   #3151
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

W szpitalu raczej pielgrzymek się nie spodziewam, jedynie męża i moich rodziców. Za to po powrocie do domu może być różnie i kompletnie nie wiem czego się spodziewać po mojej rodzinie, mam nadzieję że uszanują że pierwsze dni chcielibyśmy ogarnąć się w nowej rzeczywistości.
Teściów mam 200km i już zapowiedzieli że dadzą nam trochę odsapnąć więc pewnie pojawią się na przełomie sierpnia i września
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-25, 13:14   #3152
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez kasia. Pokaż wiadomość
U mnie teściowie mieszkają 300km od nas więc nawet ich nie biorę pod uwagę że przyjadą. Oboje są na emeryturze, ale tacy zajęci że może we wrześniu najwcześniej ich zobaczę. Jak ich zapraszaliśmy w maju to nie przyjechali, chcieliby tylko żeby do nich jeździć. Nie myślą tylko o tym że nam ciężej z dzieckiem jechać na 3 dni niż im. W efekcie widzimy się średnio co 3 m-ce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie teściowie mieszkają 500km i wybierają się do nas w połowie września. Za to na tydzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-25, 13:16   #3153
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Pamiętam jak krzyczalam jeszcze przed porodem z Asią, że nie chce odwiedzin w szpitalu... i szczerze wcale tak źle nie było bo był tylko TŻ, tesciowie i moja mama, przyszli na chwilę, wodę mi przywieźli, czyste koszule przywieźli a brudne zabrali. Teraz bym chciała żeby moja mama czy teściowa mogły przyjść a nie będzie ani jednej ani drugiej.
Jeśli chodzi o odwiedziny w domu to jak ktoś będzie dzwonił czy mogą przyjść to kulturalnie będę odmawiać bo najpierw chce się ogarnąć z dwójką maluchów, Asia też musi przywyknąć do nowej sytuacji i nie chce w tym wszystkim robić dodatkowego chaosu i przyjmować gości. Jak poczuje się lepiej i w miarę ogarnięta to dam ludziom znać.

Za godzinę mam wizytę, zdjęcie pessara doczekałam się dziewczyny a nawet nie snilam dotrwać do takiego terminu (38+0) a od rana brzuch mnie mocno boli jak na okres, ciekawe czy to coś oznacza

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia

Edytowane przez ania9o
Czas edycji: 2018-07-25 o 13:17
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-25, 13:17   #3154
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Moi rodzice mieszkają 200km a teściowie 100km od nas, nie spodziewam się wizyty w szpitalu. Zapowiedziała się szwagierka, która podała mi daty, kiedy jej pasuje, żebym urodziła (bez komentarza). Ale to szybka wizyta będzie, bez noclegów, tylko żeby małą i mniejszą zobaczyć.
Jak już się ogarnę z rzeczywistością to mogą przyjeżdżać, zwłaszcza z obiadem
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-25, 13:42   #3155
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Jeśli chodzi o mnie to dziecko sobie mogą przyjeżdżać oglądać, ale mnie niekoniecznie, a niestety to idzie w parze więc nie wiem jak będzie... na pewno nie chce nikogo w dniu porodu, bo mam wizje jak leżę ledwo żywa, z dołu mi cieknie, z cycka też może i wizyta np teścia mogłaby być krępująca... wole w domu wizyty, bo zawsze wyjdę do drugiego pokoju jak trzeba będzie nakarmić małą, a nie kogoś wyganiać.... tego się też trochę obawiam, bo ja nie zamierzam przy nikim oprócz mężu karmić, więc będę bezczelnie wyrzucać z pokoju szczerze mówiąc widok matki karmiącej nie jest dla mnie czymś przyjemnym i wolę jak kobieta robi to na osobności niż przy wszystkich...

A co do męża to u mojego nie ma problemu z gotowaniem, ale za bardzo się wczuwa i mi go szkoda, że dla mnie spaghetti, które robi 2 godziny smakuje tak samo jak moje zrobione w 30 minut, a on mówi, że wkłada w to serce a ja nie . Dla mnie stanie przy garach to strata czasu i doceniam pyszny obiadek zrobiony szybciutko, a nie coś z czym się ktoś męczył pół dnia.
A jeśli chodzi o sprzątanie to jak zrobię listę co ma zrobić to posprząta, a jak mu powiem to zapomina..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-25, 17:02   #3156
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

My poprzednio mieszkaliśmy z teściami i do mnie nie przyszli. Wróciłam do domu po 4 dniach. Moi rodzice przyjechali do szpitala na godzinkę bo wtedy rzadko do mnie przyjeżdżali. Wiecie bo zawsze wychodziła mini impreza - rodzice i moi i męża... Ale tydzień po porodzie zaprosiliśmy moich rodziców w gosci sama byłam w szoku ze daliśmy radę ale to nie był problem.
Teraz napewno do szpitala przyjedzie moja mama przywieziona przez mojego brata - tata trafił z powikłaniami cukrzycowymi do szpitala i pewnie będzie jeszcze w szpitalu.
A co do teściów - są na tyle spoko że mogą mnie oglądać w gorszym stanie.... Tak myślę ale zobaczymy po porodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-25, 17:52   #3157
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

W zasadzie ja nie wiem po co brat ma przyjechać. Mi z tymi teściami czy właśnie bratem męża nie chodzi o to że ich gorzej traktuje niż swoją mamę i nie chce im odrazu pokazać dziecka. Tylko tak jak już wyżej pisała sylwia1906 - zobaczenie dziecka idzie w parze z zobaczeniem mnie w stanie dla mnie dość intymnym i wstydliwym. Naprawdę mąż czy własna mama to co innego. Mi tylko o to chodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-25, 18:51   #3158
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
W zasadzie ja nie wiem po co brat ma przyjechać. Mi z tymi teściami czy właśnie bratem męża nie chodzi o to że ich gorzej traktuje niż swoją mamę i nie chce im odrazu pokazać dziecka. Tylko tak jak już wyżej pisała sylwia1906 - zobaczenie dziecka idzie w parze z zobaczeniem mnie w stanie dla mnie dość intymnym i wstydliwym. Naprawdę mąż czy własna mama to co innego. Mi tylko o to chodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie teściowa też rodziła kiedyś więc wie co przechodzisz w tym czasie.

U nas się zrobiła ulewa, nie było 30 min prądu i akurat włączyli. Mam nadzieję że juz nie wyłącza bo bym chciala się ogarnąć dziś, a u mnie jak prądu nie ma to zaraz nie ma wody. (Mieszkam na górce).
Dodatkowo czeka mnie noc z młodym w łóżku, albo u młodego w łóżku. 20 kg to już nie ryzykuję żeby go przełożyć... Ale damy radę. Grunt tylko żeby jeszcze mi się udało wywietrzyc w pokoju i okej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dwoje potrzeba, by powstało trzecie.

25.10.2014

Tomcio Lipiec 2014

Fasola czekamy
alingles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-25, 18:59   #3159
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez alingles Pokaż wiadomość
W sumie teściowa też rodziła kiedyś więc wie co przechodzisz w tym czasie.

U nas się zrobiła ulewa, nie było 30 min prądu i akurat włączyli. Mam nadzieję że juz nie wyłącza bo bym chciala się ogarnąć dziś, a u mnie jak prądu nie ma to zaraz nie ma wody. (Mieszkam na górce).
Dodatkowo czeka mnie noc z młodym w łóżku, albo u młodego w łóżku. 20 kg to już nie ryzykuję żeby go przełożyć... Ale damy radę. Grunt tylko żeby jeszcze mi się udało wywietrzyc w pokoju i okej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sąsiadka z domu obok też rodzila kiedyś a sie jej nie potrzebuje w szpitalu myślę że to bardzo indywidualna kwestia. Komuś nie przeszkadzają dalsze osoby a drugiej osobie tak

U mnie upalnie na deszcz się nie zapowiada.
Za to nie wiem co mi się dzieje i czy to nietrzymanie moczu czy wody płodowe mi się sacza ale co jakiś czas czuje jakby troszkę wyplywalo :/ teraz od jakiegoś czasu jak leżę niby jest okej...

Dzis mialam rozmowę z babcia tż na temat rozszerzania diety malucha i karmienia piersią. Oczywiście uważa ze powinnam dopajac woda od 1 dnia zycia i w 3 mc podawać zupki. Nie da się przetłumaczyć że przez 45 lat się zmieniło duzo, skończyło się na tym że ona nie chce czytać żadnych artykułów itp i ze wtrącać się nie będzie bo nie chce sie denerwować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-25, 19:17   #3160
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Sąsiadka z domu obok też rodzila kiedyś a sie jej nie potrzebuje w szpitalu myślę że to bardzo indywidualna kwestia. Komuś nie przeszkadzają dalsze osoby a drugiej osobie tak

U mnie upalnie na deszcz się nie zapowiada.
Za to nie wiem co mi się dzieje i czy to nietrzymanie moczu czy wody płodowe mi się sacza ale co jakiś czas czuje jakby troszkę wyplywalo :/ teraz od jakiegoś czasu jak leżę niby jest okej...

Dzis mialam rozmowę z babcia tż na temat rozszerzania diety malucha i karmienia piersią. Oczywiście uważa ze powinnam dopajac woda od 1 dnia zycia i w 3 mc podawać zupki. Nie da się przetłumaczyć że przez 45 lat się zmieniło duzo, skończyło się na tym że ona nie chce czytać żadnych artykułów itp i ze wtrącać się nie będzie bo nie chce sie denerwować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taaaak, przypomina mi to rozmowę z moją ciotką (własnych dzieci nie ma), która dopytywała, czy dopajam w upały wodą, bo w '68 jak urodził się mój brat były takie zalecenia. Plus herbatka z rumianku.
Ale szybko przyjęła do wiadomości, że czasy się zmieniły.
Teściowa z kolei była zachwycona, że karmiłam długo piersią, ona zawsze chciała, ale traciła pokarm, zresztą kto nie traciłby przy ówczesnych wytycznych... A jak przeszliśmy na metodę BLW i widziała jak mała sama odkrywa żarcie to już w ogóle była wniebowzięta.
Może więc i babci tż się odmieni...
Przypomniało mi się, że rozmawiałam jakiś czas temu z dziewczyną, od której kupiłam kieckę na olx, odbierałam jak była na spacerze z 5-miesięczną córeczką, skarżyła się na matkę i teściową, że krytykują jej pokarm, że dziecko małe i takie nietłuste i że chcą jej na siłę podawać żółtko. ŻÓŁTKO.
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-25, 19:37   #3161
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Czytam te niektóre historie z dokarmianiem/dopijaniem z przerażeniem! Strach dziecko zostawić jakby mi mama/teściowa zasugerowała jakieś "hity" żywieniowe... U mnie z tym nie będzie problemu raczej, sama w okolicach 5 mc będę wprowadzać jakieś zupko papki, przeciery itp. a zaraz potem bardziej konkrety. Jedynie co to wiem, że się nasłucham na temat swojej diety, a właściwie braku diety matki kp, bo już ostatnio jak poruszyłam temat, że można jeść wszystko i np. czytałam o tym, że "alergeny" typu truskawki, czy orzechy lepiej nawet jeść (bo dziecko się przyzwyczaja przez mleko matki, a nie czekać z tym nie wiadomo ile, bo wtedy prędzej wyjdzie alergia) to usłyszałam hasło, że pod siebie te artykuły czytam itp... Ale nie zamierzam się przejmować tym i jeść wszystko

Kupiłam dzisiaj spodnie w h&m za zawrotne 20 zł (przecena z 80) w ramach motywacji, że mam w nie wejść do zimy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-25, 19:46   #3162
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

A co do diety matki karmiącej to ja nie mogę do końca w to uwierzyć ze można jeść co się chce. Mój syn miał skaze białkowa i absolutnie nie mogłam jeść przetworów mlecznych a i tak skończyło się na mm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-25, 19:57   #3163
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Przy alergiku niestety żadna dieta matki karmiącej nie pomagała, skończyło się na specjalistycznym mm. Z dziewczynami bez problemów brzuszkowych faktycznie pozwalałam sobie na wiele . Mam nadzieję, że Mały nie będzie miał jak brat problemów na tle alergicznym

Całe popołudnie i wieczór spędziliśmy miło na imieninach, czuję się super, nic mnie rusza z okazji mojej ciąży starsze pokolenie przypominało sobie historie swoich ciąż, porodów i śmiesznych anegdotek z tym związanych fajnie się słuchało jak to było kiedyś ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-25, 20:00   #3164
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Fiolla Pokaż wiadomość
Taaaak, przypomina mi to rozmowę z moją ciotką (własnych dzieci nie ma), która dopytywała, czy dopajam w upały wodą, bo w '68 jak urodził się mój brat były takie zalecenia. Plus herbatka z rumianku.
Ale szybko przyjęła do wiadomości, że czasy się zmieniły.
Teściowa z kolei była zachwycona, że karmiłam długo piersią, ona zawsze chciała, ale traciła pokarm, zresztą kto nie traciłby przy ówczesnych wytycznych... A jak przeszliśmy na metodę BLW i widziała jak mała sama odkrywa żarcie to już w ogóle była wniebowzięta.
Może więc i babci tż się odmieni...
Przypomniało mi się, że rozmawiałam jakiś czas temu z dziewczyną, od której kupiłam kieckę na olx, odbierałam jak była na spacerze z 5-miesięczną córeczką, skarżyła się na matkę i teściową, że krytykują jej pokarm, że dziecko małe i takie nietłuste i że chcą jej na siłę podawać żółtko. ŻÓŁTKO.


Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Czytam te niektóre historie z dokarmianiem/dopijaniem z przerażeniem! Strach dziecko zostawić jakby mi mama/teściowa zasugerowała jakieś "hity" żywieniowe... U mnie z tym nie będzie problemu raczej, sama w okolicach 5 mc będę wprowadzać jakieś zupko papki, przeciery itp. a zaraz potem bardziej konkrety. Jedynie co to wiem, że się nasłucham na temat swojej diety, a właściwie braku diety matki kp, bo już ostatnio jak poruszyłam temat, że można jeść wszystko i np. czytałam o tym, że "alergeny" typu truskawki, czy orzechy lepiej nawet jeść (bo dziecko się przyzwyczaja przez mleko matki, a nie czekać z tym nie wiadomo ile, bo wtedy prędzej wyjdzie alergia) to usłyszałam hasło, że pod siebie te artykuły czytam itp... Ale nie zamierzam się przejmować tym i jeść wszystko

Kupiłam dzisiaj spodnie w h&m za zawrotne 20 zł (przecena z 80) w ramach motywacji, że mam w nie wejść do zimy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale baby są okropne. Chyba nikt nie chce zle dla swojego dziecka. Jakby woda, soczki czy cokolwiek było wskazane to przecież każda by podawala! Babcia tż też nie potrafi pojąć, że pokarm produkowany jest z krwi a nie z treści zoladkowej i uważa ze jak zjem kapustę to mala na pewno będzie miała wzdęcia. A jak zapytałam czy jeśli moja krew po zjedzeniu kapusty byłaby przetoczona jej - to czy również miała by wzdęcia to stwierdziła ze to co innego

Fiola - fajnie że masz taka teściowa. Mam nadzieje ze moja też będzie taka

Sylwia - ja sobie dziś kupiłam takie majtki haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-25, 20:40   #3165
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość

Fiola - fajnie że masz taka teściowa. Mam nadzieje ze moja też będzie taka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Życzę Ci tego, bo wiadomo, jak każdy, ma kobieta swoje wady, ale w kwestii wychowania dzieci i karmienia, to żadnej ciemnoty nie wciska i jest otwarta na wiedzę w każdym obszarze. Ma 77 lat.
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-25, 22:27   #3166
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
A co do diety matki karmiącej to ja nie mogę do końca w to uwierzyć ze można jeść co się chce. Mój syn miał skaze białkowa i absolutnie nie mogłam jeść przetworów mlecznych a i tak skończyło się na mm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No tak, ale co innego alergia, a co innego "kolka od schabowego"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-25, 23:05   #3167
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Fiolla Pokaż wiadomość
Życzę Ci tego, bo wiadomo, jak każdy, ma kobieta swoje wady, ale w kwestii wychowania dzieci i karmienia, to żadnej ciemnoty nie wciska i jest otwarta na wiedzę w każdym obszarze. Ma 77 lat.
To anioł nie kobieta tyle ma babcia tz, a nawet o 7 mniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 06:20   #3168
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Dzień dobry

Po wczorajszym zdjęciu pessara musieliśmy z mężem poświętować tyle z tego wyszło, że miałam kilka bolesnych skurczów ale nici z rodzenia dzisiaj bo się wszystko wyciszylo... także syn nie chce matce zrobić prezentu imieninowego



Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 06:24   #3169
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

A mnie z kolei obudził skurcz 00:20 i od tamtej pory męczą mnie skurczybyki mocne ale ciągle nieregularne udawało mi się drzemać w połgodzinnych przerwach a i tak oczy mi się zamykają:/. A gdzie tam cały dzień przede mną...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 06:26   #3170
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Mnie meczyly wieczorem chyba skurcze ale to już bolało, ale poszłam po kanapkę i na siku i polozyłam to przeszło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 06:56   #3171
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
No tak, ale co innego alergia, a co innego "kolka od schabowego"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


No tak, ale idąc tym tokiem myślenia to białko mleka krowiego przechodzi do mleka a inne alergeny nie ? Nie rozumiem tego po prostu. Poza tym odróżnić kolkę od alergii nie jest wcale łatwo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 07:06   #3172
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
A mnie z kolei obudził skurcz 00:20 i od tamtej pory męczą mnie skurczybyki mocne ale ciągle nieregularne udawało mi się drzemać w połgodzinnych przerwach a i tak oczy mi się zamykają:/. A gdzie tam cały dzień przede mną...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gosiu może to już to!

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 07:28   #3173
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
A mnie z kolei obudził skurcz 00:20 i od tamtej pory męczą mnie skurczybyki mocne ale ciągle nieregularne udawało mi się drzemać w połgodzinnych przerwach a i tak oczy mi się zamykają:/. A gdzie tam cały dzień przede mną...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Gosia, tydzień do tp, może to już będzie to.. dawaj znać czy jedziesz do szpitala
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 07:51   #3174
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
No tak, ale idąc tym tokiem myślenia to białko mleka krowiego przechodzi do mleka a inne alergeny nie ? Nie rozumiem tego po prostu. Poza tym odróżnić kolkę od alergii nie jest wcale łatwo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Szczerze mówiąc ja też się w tym gubię... Niby można wszystko, ale nie te które mają alergeny - czyli jednak nie wszystko. I które to te z alergenami? Nie rozumiem tego

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
A mnie z kolei obudził skurcz 00:20 i od tamtej pory męczą mnie skurczybyki mocne ale ciągle nieregularne udawało mi się drzemać w połgodzinnych przerwach a i tak oczy mi się zamykają:/. A gdzie tam cały dzień przede mną...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gosia kciuki, może to to
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 07:57   #3175
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Nam położna też tłumaczyła, że niby diety nie ma, ale żeby właśnie jeść z głową. Tzn. truskawki można ale nie dzień po dniu po kilogramie tylko kilka sztuk. Tak samo z resztą produktów. Jak zjesz schabowego w niedziele na obiad to też się nic nie stanie. Tyle, że każda z kolezanek, kuzynek, siostra jak zjadły coś "zakazanego" to zaraz widziały różnice w zachowaniu dziecka, wysypka, ból brzuszka i zawsze to wiązały z tym. A na ile to rzeczywiście był powód? Więc ja też mam w głowie mentlik. Prawda jest taka, że zdrowe nieprzetworzone mocno jedzenie nie zaszkodzi nam ani maluszkom. Mówię to ja - która mając cukrzycę ciążową opierdzieliła właśnie fest słodkiego batona z nadzieniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 08:35   #3176
Bitamina
Raczkowanie
 
Avatar Bitamina
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Warszawa/Grochów
Wiadomości: 253
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

U mnie też na szkole rodzenia postawa położnej - wiem, że teraz jest moda, że wszystko można jeść, ale zobaczycie, że to "Wszystko można jeść" to będzie do pierwszej kolki lub wysypki. Ale wniosek ogólny taki, że raczej jeść lekko, no i w teorii wszystko, lecz z umiarem.
Bitamina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 08:38   #3177
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Nie napalam się nawet co prawda cały czas są w odstępach 13-20 minut, bolesne, ale w żadną konkretną stronę to nie idzie. To chyba nie dziś...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 08:51   #3178
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

No właśnie ja mam złe doświadczenia z ,,kolkami" i panicznie się tego boję. Jak dziecko nie ma kolek to można jeść wszystko, a jak zacznie płakać całymi nocami to wtedy dopiero zaczyna się jazda... Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej, oby


Gosia, może tak długo się rozkręca akcja, jak u Party Girl - przetrzymała w domu i do szpitala pojechała już tylko urodzić
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 09:42   #3179
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez AndziaHa Pokaż wiadomość
Nam położna też tłumaczyła, że niby diety nie ma, ale żeby właśnie jeść z głową. Tzn. truskawki można ale nie dzień po dniu po kilogramie tylko kilka sztuk. Tak samo z resztą produktów. Jak zjesz schabowego w niedziele na obiad to też się nic nie stanie. Tyle, że każda z kolezanek, kuzynek, siostra jak zjadły coś "zakazanego" to zaraz widziały różnice w zachowaniu dziecka, wysypka, ból brzuszka i zawsze to wiązały z tym. A na ile to rzeczywiście był powód? Więc ja też mam w głowie mentlik. Prawda jest taka, że zdrowe nieprzetworzone mocno jedzenie nie zaszkodzi nam ani maluszkom. Mówię to ja - która mając cukrzycę ciążową opierdzieliła właśnie fest słodkiego batona z nadzieniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U syna wyskoczyla wysypka po kompocie z truskawek
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 10:02   #3180
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Byłam na wizycie wyniki badań będą za tydzień Stella proszę wpisz mi wizytę na 2 sierpnia i zmień date porodu na 8 sierpnia. Szyjka skrócona, miękko, wchodzi luźno palec reszta jutro z Usg(11:30) i wizyty za tydzień.

Odebrałam literki niedawno i jutro jadę kupić fotel, lampę, baterie do niani, wodę dziecku, przedłużacze itp odwiedzam siostre i siostrę Tż po fanty i weekend śpię u siebie. 20180726_102012.jpg20180726_102105.jpg20180726_102136.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-04 09:49:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.