Ząbki-problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-18, 12:52   #1
Anulka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11
Talking

Ząbki-problem


Witam,
Może opowiem wszystko po kolei.... Noszę stały aparat ortodontyczny...aktualnie po to, żeby wyciągnąć kieł(lewy), który mi nie wyszedł i siedzi w podniebieniu. Dodatkowo nie mam jednej dwójki(prawej), a dwójka lewa jest mała w porównaniu do pozostałych zębów (jedynka jest od niej 2 razy szersza i 2-3 mm dłuższa) ... No i właśnie chodzi mi o te 2-ki . Czy nie da się jej jakoś "zwiększyć" i kiedy...bo gdy skończę leczenie ortodontyczne wszystko będzie ścisnięte, zostanie tylko miejsce na prawą dwójkę...

Liczę na odpowiedzi ludzi którzy się na tym znają lub mieli podobny problem, z góry dzięki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kopia IMG_0078.jpg (10,0 KB, 41 załadowań)

Edytowane przez Anulka88
Czas edycji: 2005-11-25 o 11:24
Anulka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 13:21   #2
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: Ząbki-problem

Jesli chodzi o dlugosc zebow, to dzieki aparatowi mozna ja regulowac. Jesli chcesz zrobic zebom wiecej miejsca to mozna wyrwac jeden z dalszych zebow- zazwyczaj piatke. Sama nosilam aparat i stad wiem, ale dziwie sie ze stawiasz takie pytania na forum, bo przeciez o takich sprawach trzeba rozmawiac z ortodonta, ktory chyba wie co robi i powienien Cie informowac o planach leczenia i jego efektach na biezaco.
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 15:49   #3
Anulka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11
Dot.: Ząbki-problem

Cytat:
Napisane przez Milka1981
Jesli chodzi o dlugosc zebow, to dzieki aparatowi mozna ja regulowac. Jesli chcesz zrobic zebom wiecej miejsca to mozna wyrwac jeden z dalszych zebow- zazwyczaj piatke. Sama nosilam aparat i stad wiem, ale dziwie sie ze stawiasz takie pytania na forum, bo przeciez o takich sprawach trzeba rozmawiac z ortodonta, ktory chyba wie co robi i powienien Cie informowac o planach leczenia i jego efektach na biezaco.
długość można regulować, ale nie jest zbyt wskazane mocne wyciągnięcie zęba... bo odsłania się zębine(chyba)... a o większą ilość miejsca mi nie chodziło tylko o szerokość dwójki
Anulka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 16:08   #4
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: Ząbki-problem

Zęby można "poszerzyć", owszem, ale... powinnaś najpierw porozmawiać z ortodontą. Powiedzieć mu, co chcesz zrobić i żeby tak ustawił leczenie, aby zostało miejsce na poszerzenie danego zęba. Poszerza zwykle protetyk. Miałabyś na zębie "koronę" Tę drugą dwójkę będziesz wstawiać? Implant?
Poza tym, Milka ma rację, pogadaj z ortodontą, my Ci na odległość wiele nie możemy pomóc
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 17:31   #5
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: Ząbki-problem

Zeby mozna poszerzyc i wydluzyc Mialam tak robione z jedynkami wlasnie po zdjeciu aparatu
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 11:45   #6
Anastazja#
Zakorzenienie
 
Avatar Anastazja#
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: niedaleko TG
Wiadomości: 3 878
Dot.: Ząbki-problem

Jeśli chodzi o dwójki to zawsze są mniejsze i przeważnie "krótsze" od jedynek- taka to już ich uroda anatomiczna. Piszesz, że nie masz prawej dwójki- nie wiem z jakiego powodu jest jej brak- straciłaś ją z powodu próchnicy, czy może w ogóle nie miałaś? Możliwe że ta druga dwójka to jeszcze mleczny ząb (?)- tak może być jeśli nie masz zawiązków tych stałych zębów. Wtedy rzeczywiście różnice w wielkości między mleczakiem a stałym zębem są znaczne. Myślę że powinnaś przede wszystkim porozmawiać ze swoim ortodontą- jaki plan leczenia dla Ciebie przygotował. Bo jeśli zostaniesz z dwójką tylko po jednej stronie to zaburzy Ci to symetrię w łuku. Mogą być takie rozwiązania- zostawisz tę jedną dwójkę lewą i jeśli się nadaje to możesz ją powiększyć np. przez założenie korony, a po drugiej str. ortodonta zrobi Ci miejsce na brakującą dwójkę i uzupełnisz ją mostem- ale tu trzeba szlifować sąsiednie zęby. Wiem że ortodonci też tak robią, iż nie zostawiają miejsca na brakujące dwójki i potem żeby przywrócić bardziej anatomiczny wygląg zeszlfowuja trochę trójki upodabniając je do dwójek- rozwiązanie zapewne zdecydowanie tańsze. Najlepiej jeśli przeprowadzisz poważną rozmowę ze swoim lekarzem.
Anastazja# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:50.