Religijne dysputy. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-24, 15:55   #181
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Religijne dysputy.

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Zupełnie nie dziwne. Jeśli jest jakieś niebo to na pewno nie jest ono zarezerwowane na wyłączność dla wyznawców jednej religii albo posługujących się jakimś konkretnym obrządkiem. Wszystko to musiało powstać dużo później niż niebo. Zresztą co to by było za z@#bane niebo, w którym mieszkaliby tylko członkowie kościoła rzymskokatolickiego. Długo byś nie wytrzymał.
A gdzie widzisz wyznawców Kościoła Rzymsko-Katolickiego? Oficjalnie to 1,2 miliarda ludzi na świecie, ale oni wyznają wiarę Soboru Watykańskiego II, która jest niezgodna z Biblią, bo zapisy tego soboru są niezgodne z Biblią. Ten sobór łamał 1 Przykazanie, nauczał, że każdy człowiek jest bogiem oraz uznał, że Stare Przymierze dalej obowiązuje wbrew konkretnym wersom Biblii. Religia Soboru Watykańskiego II to niekatolicka Nowa Religia, zresztą ten nurt oficjalnie nazywał się na soborze "nouvelle theologie".



Głódź i Jędraszewski to apostaci i byliby przez papieży sprzed 1958 roku ekskomunikowani.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2021-08-24 o 16:03
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 16:02   #182
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Religijne dysputy.

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
A gdzie widzisz wyznawców Kościoła Rzymsko-Katolickiego?
Papież Franciszek jest naczelnikiem Kościoła Rzymskokatolickiego. Odpowiadam więc jeszcze raz. To nie jest dziwne, że tak naucza. Poszedł po prostu po rozum do głowy.
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 16:19   #183
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Religijne dysputy.

Franciszek łamie 1 Przykazanie, a to znaczy, że jest bałwochwalcą i wierzy w innych bogów i jest zwyczajnie apostatą.

Cytat:
Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
Tu przykładowo czci Pachamamę, czyli boginkę Matkę Ziemię. Pogańskie kulty mają okrutne rytuały i są kompletnie sprzeczne z Chrześcijaństwem.




Założenie Kościoła jest opisane w Biblii i jest to jeden Kościół i jest tam sukcesja od Św. Piotra poprzez papieży przez około 2000 lat.

Cytat:
Jezus zapytał ich: A wy za kogo Mnie uważacie?
Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. Na to Jezus mu rzekł: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew6, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.
Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą7. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Mt 16, 15 - 19
W Biblii jest też zapisane, że fizyczne struktury Kościoła będą przejęte przez Syna Zatracenia


Cytat:
Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo2 i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia2, który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć3, tak że zasiądzie w świątyni Boga3 dowodząc, że sam jest Bogiem. 2 Tes 2, 3-4

i jest tam nakaz wyjścia z tych struktur, które są określane tajemnym Babilonem i Wielką Nierządnicą.


Cytat:
Ludu mój, wyjdźcie z niej2,
byście nie mieli udziału w jej grzechach
i żadnej z jej plag nie ponieśli Ap 18, 4
Ale w Biblii nie ma nic o tym, by tworzyć nowe kościoły po tym wyjściu. Wtedy Kościołem jest wspólnota wiernych.




W angielskim tłumaczeniu Antykościół jest nazwany jako Whore of Babylon, czyli Dziwka Babilonu.

W Starym Testamencie słowem "dziwka" określani byli ludzie, którzy składali ofiary innym bogom i łamali 1 Przykazanie.



Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2021-08-24 o 16:50
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 16:36   #184
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Religijne dysputy.

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Franciszek łamie 1 Przykazanie, a to znaczy, że jest bałwochwalcą i wierzy w innych bogów i jest zwyczajnie apostatą.
Skoro tak, to jakie dla Ciebie ma znaczenie to, czego naucza? Czemu się dziwisz?
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 16:57   #185
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Religijne dysputy.

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Zupełnie nie dziwne. Jeśli jest jakieś niebo to na pewno nie jest ono zarezerwowane na wyłączność dla wyznawców jednej religii albo posługujących się jakimś konkretnym obrządkiem.

Na logikę, jeżeli te wszystkie religię są ze sobą sprzeczne i mają sprzeczne doktryny i sprzeczne zasady moralne, to jak mogą prowadzić wszystkie do Nieba? To nawet ateista powie, że to nielogiczne.

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Skoro tak, to jakie dla Ciebie ma znaczenie to, czego naucza? Czemu się dziwisz?

Ja się nie dziwię. Z dwa lata temu się zdziwiłem jak zobaczyłem zdjęcie Jana Pawła II całującego Koran, w którym jest napisane, że Jezus nie jest Mesjaszem, że Jezus nie jest Synem Bożym i że nie został ukrzyżowany, ale trochę poczytałem o historii Watykanu w XX wieku i już się nie dziwię. Zadałem Wam pytanie czy to nie dziwne, że Franciszek ogranicza Mszę Łacińską, bo zwykle pierwszy etap jak ktoś się dowiaduje, to jest zdziwiony. Czemu miałaby mu przeszkadzać ta Msza?
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 17:27   #186
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Religijne dysputy.

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Na logikę, jeżeli te wszystkie religię są ze sobą sprzeczne i mają sprzeczne doktryny i sprzeczne zasady moralne, to jak mogą prowadzić wszystkie do Nieba? To nawet ateista powie, że to nielogiczne.
Rzecz w tym, że ja nigdzie nie napisałem, że jakakolwiek religia jest potrzebna do tego, by dostać się do nieba. Napisałem, że jeśli niebo istnieje to nie jest zarezerwowane tylko dla wyznawców jednej religii. To Ty założyłeś, że wyznawanie jakiejś religii jest niezbędne aby trafić do nieba. I z tego błędnego założenia wyciągasz błędny wniosek - że to nielogiczne.
Z tego, co napisałem wynika raczej, że albo nieba nie ma, albo trafienie do niego nie jest związane z wyznawaniem religii (skoro te bywają sprzeczne albo wykluczają wyznawców innych religii).

Cytat:
Ja się nie dziwię. (...) Zadałem Wam pytanie czy to nie dziwne (...)
Skoro się nie dziwisz to skąd przypuszczenie, że inni by mieli?
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-25, 16:29   #187
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Religijne dysputy.

No tak jak napisałem, to może dziwić jak pierwszy raz się o tym słyszy. Potem już nie.

W ogóle w mediach u nas nie było o tym żadnej informacji, że ograniczył msze łacińskie. Z tego co widzę na kanałach na Youtubie to jest bunt wobec Franciszka, bo jego instrukcja Traditionis custodes jest brutalna i taka nie pasująca do jego wizerunku delikatnego człowieka. Zaprosił te grupy, które odprawiają te msze do Rzymu teraz.

Cytat:
Traditionis custodes (pol. Opiekunowie tradycji) - motu proprio wydane przez papieża Franciszka 16 lipca 2021 roku.
Dokument wprowadza regulacje dotyczące sprawowania nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego uchylając wszystkie wcześniejsze normy, instrukcje, zezwolenia i zwyczaje, które nie są zgodne z jej postanowieniami
Ciekawe jak sytuacja się rozwinie. Prawdopodobnie Franciszek będzie chciał zmusić tych księży do odprawiania obu mszy i łacińskiej i mszy Novus Ordo Pawła VI, oraz będzie chciał by na piśmie potwierdzili, że zgadzają się z nauczaniem Soboru Watykańskiego II.

Część księży się na to zgodzi, a część nie. To samo będzie z wiernymi, no i będzie rozłam. Na msze łacińskie chodzą tłumy, a na msze Novus Ordo coraz mniej osób.

Oczywiście nie wystarczy być Katolikiem by pójść do Nieba. Nawet jak zobaczyłem na te wersy otaczające wersy, które wysłała Limonka (Mt 5), to z nich wynika, że pójdę do Piekła.

Ciekawa byłaby dyskusja teologiczna o tym czy można przyjmować imigrantów islamskich do krajów katolickich na bazie nauczania Biblii i na bazie nauczania papieży.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2021-08-25 o 16:44
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-25, 18:04   #188
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Religijne dysputy.

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość




Przy okazji Franciszek miesiąc temu mocno ograniczył Mszę Łacińską, która miała elementy wspólne z Mszami celebrowanymi przez Apostołów. Czy to nie dziwne, że Franciszek naucza, że wyznawcy każdego wyznania pójdą do Nieba, czyli akceptuje msze Anglikanów, Luteran, rytuały Hinduistów, muzułmanów, wyznawców Judaizmu, Voodoo, Buddyzmu itd. itd., ale nie akceptuje Mszy Łacińskiej pochodzącej w wielu elementach od Apostołów? Ostatecznie skodyfikowana i zupełnie niezmienna od 500 lat.
Nie gadaj bzdur. Msze w rycie łacińskim, tzw. msze przedsoborowe są odprawiane w wybranych kościołach i nikt nikomu nie zabrania uczestnictwa w nich i nikt nie mówi, że są mniej ważne, niż msze posoborowe.

Wybacz, ale od jakiegoś czasu brzmisz jak słynny ksiądz Michał Woźnicki z Poznania, eks Salezjanin. On też wyważa otwarte drzwi i jątrzy.

I nie, to nie jest dziwne, że i protestanci są w niebie. " W domu Mojego Ojca jest mieszkań wiele". Po co rozbijasz wiarę na atomy?
"Przynosili Jezusowi dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego. I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je."

Mk 10,13-16

Co Ty, bibi, starasz się tu nam udowodnić i o co walczysz? Kochaj Boga, kochaj bliźniego a reszta sama się ułoży.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-25, 19:54   #189
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Religijne dysputy.

Ja nie piszę nic złego o protestantach. Ciekawi mnie kto ma rację, jeżeli chodzi o interpretację Biblii. Czy są to katolicy, protestanci, czy prawosławni. Jak to jest, że te same wersy Biblii są inaczej odczytywane? Ciekawi mnie jaka jest prawda.

Dla Ciebie jest ważne i w jakiś sposób podoba mi się to, że jesteś zainteresowana swoją Wiarą, że zaczęłaś się jeszcze jako Katoliczka zastanawiać czemu KK zmienił dzień święty z soboty na niedzielę. Było to dla Ciebie ważne i chyba dalej jest?

A ta instrukcja Franciszka Traditionis custodes jest nowa z 16 lipca 2021 i ogranicza msze łacińskie i spowodowała smutek i niepokój u wiernych. To nie jest delikatna instrukcja.

Msza Novus Ordo Pawła VI w Polsce chyba nie, ale na pewno w USA i innych krajach w najważniejszym momencie mszy zmieniła słowa Jezusa z Biblii.

Forma Konsekracji opierała się na tych słowach Jezusa:

Cytat:
A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: "Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje". Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: "Pijcie z niego wszyscy, bo to jest moja Krew Przymierza10, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów." (Mt 26, 26 - 28)
O ile w Polsce to chyba jest zgodne z Biblią, to na zachodzie zmienili słowa Jezusa. Słowa "za wielu" zmieniono na słowa "za wszystkich".

I to powoduje wg wielu ekspertów, że cała msza jest nieważna, bo sfalsyfikowała słowa Jezusa.

W Starym Testamencie w Księdze Daniela są wersy o "ohydzie spustoszenia" w miejscu świętym opisujące jak król pogański Antiochus IV zamiast dwóch ofiar codziennych żydowskich zaczął składać ofiary pogańskie i wymienił ołtarz.

Cytat:
Wielkością dosięgał on niemal Władcy wojska, odjął Mu wieczną ofiarę, obalił miejsce Jego przybytku i Jego wojsko. Jako codzienną ofiarę składał występek i prawdę rzucił na ziemię; działał zaś skutecznie.

Dn 8, 11 -12
A tutaj w Nowym Testamencie mamy napisane, że to się powtórzy:

Cytat:
Gdy więc ujrzycie "ohydę spustoszenia", o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte - kto czyta, niech rozumie - (Mt 24, 15)
"Gdy więc ujrzycie" coś dziwnego w miejscu świętym - oznacza, że wierni mają być uważni co do zmian w świątyni.



Msza Łacińska była niezmienna od XVI wieku, miała bardzo wiele elementów wspólnych z mszą z IV wieku, ale prawdopodobnie była też w większości taka jaką ją robili Apostołowie.

W 1969 roku Paweł VI nie tylko zmienił formę mszy, wykasował te same modlitwy, które wykasowali Protestanci, usunął wzmianki o Ofierze Jezusa i Jego obecności, ale także wprowadził nowy ołtarz, nowy stół. Coś wiele elementów zbieżnych z Księgą Daniela (Dn 8, 11 -12) i tym co się wtedy działo w świątyniach. A Biblia mówi nam, że to się powtórzy (Mt 24, 15).

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2021-08-25 o 23:11
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-25, 20:28   #190
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Religijne dysputy.

O proroctwach Daniela można by dyskutować bez końca.

Niemniej: serio uważasz, że to takie ważne jak odprawiana jest msza? Naprawdę uważasz, że to jest najważniejsze dla Pana?

Ja nie wiem, jakiego jesteś wyznania, ale jeśli jesteś Katolikiem i zastanawiasz się, czy Fraciszek jest apostatą to jak najszybciej opusć szeregi kościoła katolickiego. Póki co to on jest szefem.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-25, 20:55   #191
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Religijne dysputy.

Popatrz na te wersy z Księgi Daniela i z Ewangelii Św. Mateusza, a potem zobacz co się dzieje w kościołach. Poza brakiem Ofiary i zmianą ołtarza (wprowadzeniem nowego stołu) są też inne rzeczy, które mogą zastanowić także ludzi nie znających tych wersów.

Spektakl z demonami w Katedrze Św. Stefana w Wiedniu.
https://youtu.be/CFEaDILDnF0?t=33

Potężny koncert rockowy w tej samej katedrze.
https://youtu.be/CFEaDILDnF0?t=1404


Organizator to "kardynał" Schonborn.














A tu jest parę zdjęć z "mszy" Pawła VI ze świata:












Księga Daniela:

Cytat:
Wielkością dosięgał on niemal Władcy wojska, odjął Mu wieczną ofiarę, obalił miejsce Jego przybytku i Jego wojsko. Jako codzienną ofiarę składał występek i prawdę rzucił na ziemię; działał zaś skutecznie.
Dn 8, 11 -12
Ewangelia Św. Mateusza:

Cytat:
Gdy więc ujrzycie "ohydę spustoszenia", o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte - kto czyta, niech rozumie - (Mt 24, 15)
Rytuały mają znaczenie i w Starym i w Nowym Testamencie. Trzeba przestrzegać Przykazań i wystrzegać się grzechu oczywiście także. Ja się uważam za kogoś grzesznego, ale nie lubię manipulacji kłamstwa, a wiele wskazuje, że Watykan mocno kłamie na wiele tematów w kwestiach religijnych od 1958.

Wiele wskazuje, że te msze Pawła VI są dla Boga obraźliwe.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2021-08-25 o 21:26
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-25, 21:51   #192
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Religijne dysputy.

Skoro msze posoborowe są dla Ciebie obraźliwe to w opinii kościoła już jesteś apostatą.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-25, 22:10   #193
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Religijne dysputy.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Skoro msze posoborowe są dla Ciebie obraźliwe to w opinii kościoła już jesteś apostatą.

Cytat:
A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat,
cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły,
miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości
i brudów swego nierządu.
A na jej czole wypisane imię - tajemnica:
"Wielki Babilon.
Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi".
I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa3,
a widząc ją bardzo się zdumiałem. Ap 17, 4 - 6
Biskupi noszą purpurę, a kardynałowie noszą szkarłat. Purpura i szkarłat to dominujące kolory w Watykanie.

Cytat:
Ludu mój, wyjdźcie z niej2,
byście nie mieli udziału w jej grzechach
i żadnej z jej plag nie ponieśli:
5 bo grzechy jej narosły - aż do nieba,
i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. Ap 18, 4 - 5
Dziwne, że się z tym nie zgadzasz jako Protestantka. Do niedawna to była oficjalna teologia protestancka, że KK to "Wielki Babilon. Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi", a papieże są antychrystami.

Ja nie zgadzam się z teologią protestancką w tym względzie, że uważam, że w Mt 16, 18-19 jest potwierdzone, że jest tylko jeden Kościół Jezusa i jest to KK, gdzie jest sukcesja od Św. Piotra pierwszego papieża przez około 2000 lat. Jednocześnie w 2 Tes 2, 3-4 jest napisane, że w Świątyni Boga zasiądzie Syn Zatracenia. Oznacza to, że fizyczne struktury Watykanu zostaną przejęte przez siły zła. Zresztą potwierdza to Księga Daniela i Ewangelia Św. Mateusza o "ohydzie spustoszenia". Kto może zmienić rytuały w świątyni? Administracja Watykanu. Administracja Watykanu zmieniła mszę, ordynację księży i wiele innych rzeczy w 1969.

Zresztą takie było oficjalne nauczanie Kościoła Katolickiego od XIX wieku, że Watykan zostanie przejęty.

Objawienie Marii Matki Boskiej z La Salette we Francji w 1846: "Rzym straci Wiarę i stanie się siedzibą Antychrysta. Kościół będzie zaćmiony."

Zostało to oficjalnie uznane przez papieży i przez Kościół Katolicki w XIX wieku. Na miejscu tego Objawienia wybiło też źródło.

Jest to o tyle ciekawe, że KK to jedyna instytucja religijna na świecie, która nauczała, że w przyszłości zostanie przejęta przez siły zła.

Objawienie z La Salette było zgodne z Biblią. Wielu teologów katolickich pisało, że Wielki Babilon to w przyszłości będą fizyczne struktury udające, że są Kościołem Katolickim. Katoliccy teologowie i nawet jeden papież uważali, że Antychrystem będzie niekanonicznie wybrany na stanowisko papieża człowiek, czyli antypapież.

2 List do Tesaloniczan 2 to pokazuje wprost.

Cytat:
Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem. 2 Tes 2, 3-4
Katolicki ksiądz Herman Kramer, który badał latami każde słowo Biblii doszedł do wniosku, że Świątynia Boga, w której zasiądzie Syn Zatracenia z powyższych wersów, to będzie Bazylika Św. Piotra w Rzymie.



W ogóle masz jakiś komentarz do tych zdjęć z Katedry Św. Stefana w Wiedniu i z innych kościołów? Wszystko tam chyba nie jest OK?

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2021-08-26 o 00:37
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-26, 07:17   #194
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Religijne dysputy.

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość

Wiele wskazuje, że te msze Pawła VI są dla Boga obraźliwe.
Co na to wskazuje? Podaj chociaż jeden przykład.
Co w ogóle się dzieje gdy Bóg się obraża? Jak to wygląda?
__________________
Takie tam moje oszopeny.

Edytowane przez puchaty71
Czas edycji: 2021-08-26 o 07:26
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-26, 08:43   #195
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Religijne dysputy.

Bibi,
ponawiam pytanie- co pragniesz udowodnić?
Nie pasuje Ci kościół katolicki? Ok, to od niego odstąp. Proste. Ja tak zrobiłam i bardzo Ci polecam.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-26, 21:22   #196
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Religijne dysputy.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Bibi,
ponawiam pytanie- co pragniesz udowodnić?
Nie pasuje Ci kościół katolicki? Ok, to od niego odstąp. Proste. Ja tak zrobiłam i bardzo Ci polecam.
Ja nigdzie nie napisałem o Kościele Katolickim. Z Biblii wynika, że Kościół Katolicki jest jedynym Kościołem Jezusa na ziemi i była tam sukcesja od Św. Piotra przez papieży przez około 2000 lat, z Biblii wynika też, że jego fizyczne struktury będą przejęte przez siły zła.

Sam ks. Maksymilian Kolbe w 1917 roku w Rzymie w Watykanie widział wielką manifestację ludzi krzyczących "Szatan będzie rządził w Watykanie, papież będzie jego sługą." I zrobiło to na nim duże wrażenie.

W praktyce po Soborze Watykańskim II powstał Antykościół/Sekta Soboru Watykańskiego II/ Wielki Babilon, który udaje, że jest Kościołem Katolickim. I to jest w Biblii. W historii KK było ponad 40 antypapieży i po ich rządach wszystko było korygowane. Teraz od 1958 każdy był antypapieżem i to co robią tym razem nie będzie skorygowane, bo większość "kardynałów" to apostaci, komuniści itd.

Nie odstąpiłaś od Kościoła Katolickiego tylko odstąpiłaś od Antykościoła/Sekty Soboru Watykańskiego II/Wielkiego Babilonu, który z zewnątrz wygląda jak KK, ale jego religia nie jest katolicka. To nie jest KK.

Ile ludzi ma świadomość, że "ohyda spustoszenia", czyli np. Głódź czy Jędraszewski byliby przez papieży sprzed 1958 ekskomunikowani za łamanie 1 Przykazania?


W Biblii jest nakaz wyjścia z tej instytucji, ale nie ma tam nic o wejściu do innego kościoła. KK w tej sytuacji to wspólnota wiernych odrzucających Sobór Watykański II.






Widziałem jakąś dyskusję pomiędzy Protestantami i oni tam pisali, że Luter uważał, że Watykan stał się Babilonem w VIII wieku. Przez przypadek na youtubie widziałem film Adwentysty Dnia Siódmego (bo są coraz bardziej popularni chyba) i on mówił, że Watykan stał się Babilonem w IV wieku.

Tylko czy wg tego co jest w Biblii to by nie oznaczało, że tuż po tym powinien nastąpić koniec świata i powtórne przyjście Jezusa? Czyli odpowiednio w okolicach VIII-IX wieku, lub w okolicach IV-V wieku?


Ewangelia Św. Łukasza 18, 8
Cytat:
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2021-08-26 o 21:27
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 14:16   #197
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Religijne dysputy.

"Ja nigdzie nie pisałem o Kosciele Katolickim"

Bibi, albo ja nie umiem czytać, albo Ty jasno formułować komunikatu.
Cały czas krytykujesz Papieża, mówisz, że szatan rozgościł się w Watykanie itd. No to co to jest, jak nie krytyka Kościoła Katolickiego?

Jeszcze raz: nie pasuje Ci ta religia to od niej odstąp, jak ja i wielu innych apostatów. Nie mam pojęcia, co Ty chcesz udowodnić, po co i komu. Poszukaj swojej drogi do Boga. Więcej na tym zyskasz, niż na wojence z Papieżem. Czy Ci się to podoba, czy nie- Papież jest dla Katolika najwyższym autorytetem a dogmat o jego nieomylności jest jednym z dogmatów Koscioła Katolickiego. Więc albo uznajesz jego autorytet w sprawach kościoła, albo mówisz: "Dziękuję, wychodzę".
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 15:42   #198
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Religijne dysputy.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
"Ja nigdzie nie pisałem o Kosciele Katolickim"

Bibi, albo ja nie umiem czytać, albo Ty jasno formułować komunikatu.
Cały czas krytykujesz Papieża, mówisz, że szatan rozgościł się w Watykanie itd. No to co to jest, jak nie krytyka Kościoła Katolickiego?

Ja to napisałem o Sekcie Soboru Watykańskiego II, która podaje się za Kościół Katolicki, ale nim nie jest. Ich nauczanie nie jest katolickie. My w ogóle nie znamy prawdziwego Kościoła Katolickiego.
Obejrzałem ciekawe filmy historyczne o Watykanie. Miałaś świadomość, że Głódź i Jędraszewski byliby ekskomunikowani przez papieży sprzed 1958 roku?


Cytat:
Czy Ci się to podoba, czy nie- Papież jest dla Katolika najwyższym autorytetem a dogmat o jego nieomylności jest jednym z dogmatów Koscioła Katolickiego. Więc albo uznajesz jego autorytet w sprawach kościoła, albo mówisz: "Dziękuję, wychodzę".
OK, masz dogmat o nieomylności papieża, więc jak oceniasz to, że ci co podają się za papieży po 1958 roku mówią i robią rzeczy odwrotne od papieży sprzed 1958 roku?


Skoro papieże sprzed 1958 roku byli nieomylni, to jak ci co rządzą w Watykanie po 1958 roku mogą nauczać i robić rzeczy odwrotne do tamtych papieży?


Jan XXIII na pytanie o swoje przyszłe działania odpowiedział: "Będę patrzył co robili poprzedni papieże i będę robił dokładnie odwrotnie niż oni."

Czyli zapowiedział, że będzie robił rzeczy odwrotne niż nieomylni poprzednicy. Czy on szanował dogmat o nieomylności papieży?
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 15:48   #199
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Religijne dysputy.

Mnie o to nie pytaj, ja nie jestem Katoliczką i dogmat ten odrzucam.

Bibi, ponawiam pytanie- co Ty chcesz osiągnąć tym podważaniem religii katolickiej tu, na forum?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-27, 17:15   #200
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Religijne dysputy.

Pisałem krytycznie o religii soborowej i broniłem religii katolickiej przed nową religią soborową. Możesz się z tym nie zgadzać jak to opisałem, ale nigdzie nie pisałem źle o religii katolickiej. Raczej pisałem o niej dobrze.


Wiele osób pomija fakt, że tzw. Zachód został zbudowany na fundamencie tej katolickiej wiary i że to dzięki tej religii zatrzymane zostały ofiary z ludzi w Cesarstwie Rzymskim w IV wieku, a potem także w zatrzymano ofiary z ludzi w XVI wieku w Imperium Azteków. Aztekowie składali w ofierze 10.000 ludzi dziennie do przyjazdu tam Hiszpanów.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2021-08-27 o 17:18
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 18:22   #201
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Religijne dysputy.

Nie ma religii katolickiej "przedsoborowej" i "posoborowej". Nadal więc nie rozumiem, dlaczego wyznajesz religię, której nie akceptujesz.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 18:57   #202
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Religijne dysputy.

Grupy wiernych czy to Katolików, czy Protestantów nie są jednorodne w swoich poglądach na sprawy wiary w swoich zgromadzeniach. Stanowisko jakie opisałem jest zbieżne ze stanowiskiem coraz większej liczby Katolików, a oparłem je na filmach dokumentalnych Benedyktynów (czyli Katolików).


Tak samo np. część zwykłych Ewangelików, Baptystów, Adwentystów Dnia Siódmego, Luteran itd. mówi to samo co ci Benedyktyni o Franciszku jednocześnie szefowie ich denominacji od Soboru Watykańskiego II zaczęli współpracować z Watykanem (akurat jak Watykan zaczął łamać 1 Przykazanie).


Kiedyś chciałem obejrzeć filmy o początkach łamania 1 Przykazania przez Chrześcijan w XX wieku i sobie ściągnąłem parę filmów z youtuba o początkach ruchu ekumenicznego. Może Ciebie to zainteresuje. Pewnego dnia miałem awarię internetu i włączyłem sobie ściągnięty film i okazało się, że zrobił go pastor Adwentystów Dnia Siódmego i opisał apostazję amerykańskich i polskich szefów tej denominacji we współpracy z Watykanem Jana Pawła II i jak wspólnie łamali 1 Przykazanie.


The History of the Ecumenical Movement in the General Conference Adventist Church

https://www.youtube.com/watch?v=64H1aVbgDDs



Tu inny Protestant o Franciszku
https://www.youtube.com/watch?v=0DLujkkkYp8



Wszystkie te grupy religijne Protestantów zaczęły się dzielić przez inne podejście do ekumenizmu (czyli łamania 1 Przykazania) i współpracy z Watykanem. Szefowie są za, część wiernych jest przeciw.
Tak samo jest u Katolików wobec działań posoborowego Watykanu.

Cytat:
Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz.

Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową (Mt 10, 34 - 35)

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2021-08-27 o 19:19
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 19:39   #203
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Religijne dysputy.

OK.
Ale co Ty pragniesz nam przekazać i po co?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-27 20:39:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:42.