Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-15, 12:12   #3241
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Natlly Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w norwegii od 7 lat. Obecnie mam 19 i nigdy nie skierowali mnie do ginekologa czy cos. Nawet jak pierwszy raz przepisuja tableyki anty to tez nie kieruja cie na zadne badania
Bo jak nic ci nie dolega, na nic się nie skarzysz to cie nie skieruja.
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 12:13   #3242
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 693
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A jak jest dokładnie z językiem w Nor? Bokmal i Nynorsk... O co tak dokładnie w tym chodzi? To są dialekty? Kiedyś usłyszałam, że w Bokmal mówią mieszczuchy, w Nynorks wieśniaki
Której odmiany się uczyłyście?
Podoba mi się bardzo norweski (w brzmieniu). Taki melodyjny, piękny.

Znając norweski, rozumiecie też szwedzki i duński? Szwedzki i norweski wydają się być bardzo podobne, a duński w wymowie to wyższa szkoła jazdy .
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 12:14   #3243
Natlly
Rozeznanie
 
Avatar Natlly
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 924
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

No tak, ale w PL mowia ze zalecane isc po raz pierwszy jak sie ma 15/16 lag
__________________
Blog
Nowa notka - Spotify Autumn depression
Natlly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 12:34   #3244
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

[1=0b4ed7929d71ce1abf8e9bf 9d423b228cc5dc67a_6068f37 255cfe;48145233]A jak jest dokładnie z językiem w Nor? Bokmal i Nynorsk... O co tak dokładnie w tym chodzi? To są dialekty? Kiedyś usłyszałam, że w Bokmal mówią mieszczuchy, w Nynorks wieśniaki
Której odmiany się uczyłyście?
Podoba mi się bardzo norweski (w brzmieniu). Taki melodyjny, piękny.

Znając norweski, rozumiecie też szwedzki i duński? Szwedzki i norweski wydają się być bardzo podobne, a duński w wymowie to wyższa szkoła jazdy .[/QUOTE]

Ja też tego nie wiem Czemu są dwa języki i właściwie którego się uczę? W każdym razie ludzie jakoś się tu rozumieją. A co do Duńskiego to ja słyszałam, że rozumie się jezyk pisany ale w mowie jest ciężko w obie strony tj Duńczycy nie rozumieją Norwegów i na odwrót.
Byłam kiedyś u Duńczyków w domu, ale nie wiedziałam, że są z Danii dopóki mi nie powiedzieli
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 12:55   #3245
Natlly
Rozeznanie
 
Avatar Natlly
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 924
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

To nie sa dialekty tylko to sa dwa rozne jezyki. Nynorsk jak sama nazwa wskazuje jest nowym norweskim. Bokmål pochodzi z dunskiego tylko zrpbili go bardziej norweskim. A nynorsk to sa zebrane norweskie dialekty w jeden jezyk

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Mowi sie ze bokmål to jezyk urzedowy i ze sie go uzywa w miastach.
Ja sama mowie w nynorsku a bokmålu nienawidze
__________________
Blog
Nowa notka - Spotify Autumn depression
Natlly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 13:30   #3246
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Natlly Pokaż wiadomość
No tak, ale w PL mowia ze zalecane isc po raz pierwszy jak sie ma 15/16 lag
I np w ciąży robią usg w ciąży prawie co wizute a tutaj raz. Jakbym nie poszła prywatnie i w pl to całą ciążę nie widziałabym ginekologa. Przy porodzie też nie ma lekarza.
Widocznie Norwegia nie ma takich zaleceń zeby isc w wieku np 16lat.
Dla nich to jest lekarz specjalista, jak np neurolog albo ortopeda, do ktorych nie chodzisz profilaktycznie
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 08:22   #3247
Natlly
Rozeznanie
 
Avatar Natlly
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 924
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Nawet szczepionki daja rzadziej. Pamietam jak moja siostra ktora wtedy miala chyba dwa lata i poszla pierwszy raz do lekarza to powiedzieli ze ona ma tych szczepionek za duzo

Teraz mam szczeniaka i jak sie zdziwilam ze nie ma jeszcze zadnych szczepien. Bo kiedys jak jak mielismg psa to co 6 tygodni sie chodzilo na szczepionki. A tutaj dopiero jak pies skonczy 12 tyg to mozna dac psu szczepionke
__________________
Blog
Nowa notka - Spotify Autumn depression
Natlly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 09:59   #3248
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Natlly Pokaż wiadomość
Nawet szczepionki daja rzadziej. Pamietam jak moja siostra ktora wtedy miala chyba dwa lata i poszla pierwszy raz do lekarza to powiedzieli ze ona ma tych szczepionek za duzo
wiesz... każdy kraj ma jakieś swoje zalecenia. To chyba nie chodzi o to, czy szczepią rzadziej, tylko nie wszystkie szczepienia są obowiązkowe.
Np na gruźlicę i żółtaczkę. Jak urodziłą się moja córka to w szpitalu powiedziałam, że podróżujemy do Pl, a poza tym nie może kiedyś tam wrócimy na stałe i chcę tych szczepień. No i nie było problemu. Tak więc młoda dostałą dwie szczepiionki więcej (4wkłucia) niż norweskie dzieci.
W Norwegii po prostu nie ma zagrożenia np gruźlicą więc nie szczepią a polskie instytucje twierdzą że w Polsce jeszcze trzeba szczepić.

a co do psów to nie wiem nic
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 10:01   #3249
Natlly
Rozeznanie
 
Avatar Natlly
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 924
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
wiesz... każdy kraj ma jakieś swoje zalecenia. To chyba nie chodzi o to, czy szczepią rzadziej, tylko nie wszystkie szczepienia są obowiązkowe.
Np na gruźlicę i żółtaczkę. Jak urodziłą się moja córka to w szpitalu powiedziałam, że podróżujemy do Pl, a poza tym nie może kiedyś tam wrócimy na stałe i chcę tych szczepień. No i nie było problemu. Tak więc młoda dostałą dwie szczepiionki więcej (4wkłucia) niż norweskie dzieci.
W Norwegii po prostu nie ma zagrożenia np gruźlicą więc nie szczepią a polskie instytucje twierdzą że w Polsce jeszcze trzeba szczepić.

a co do psów to nie wiem nic

No chyba ze tak albo w pl chca wyciagnac wiecej kasy, bo chyba za wiekszosc szczepionek trzeba placic
__________________
Blog
Nowa notka - Spotify Autumn depression
Natlly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 15:32   #3250
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziewczyny a o co pytają w UDI przy wydawaniu numeru tymczasowego? Ogólnie się stresuję a jutro mam wizytę w urzędzie
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 16:17   #3251
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a o co pytają w UDI przy wydawaniu numeru tymczasowego? Ogólnie się stresuję a jutro mam wizytę w urzędzie
Ja wyrabiałam tymczasowy i stały w skatteetaten. Wypelnilam tylko formularz, trzeba mieć umowę o pracę i dowód albo paszport
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 20:08   #3252
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dzięki, ja umowy o pracę nie mam, bo nie mam pracy jeszcze. Jestem na kursie i chcę tymczasowy, żeby znaleźć sobie choćby jakiś staż darmowy.
Jutro jadę do urzędu, zawsze takie papierkowe sprawy mnie denerwowały. Skoro wypełnia się tylko formularz to dlaczego nie można przez internet?
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 07:51   #3253
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Dzięki, ja umowy o pracę nie mam, bo nie mam pracy jeszcze. Jestem na kursie i chcę tymczasowy, żeby znaleźć sobie choćby jakiś staż darmowy.
Jutro jadę do urzędu, zawsze takie papierkowe sprawy mnie denerwowały. Skoro wypełnia się tylko formularz to dlaczego nie można przez internet?
Wiesz co, ja to załatwiałam parę lat temu i tak jak mówię, u mnie w kommunie robi się to w skatteetaten, w UDI załatwia się tylko pozwolenie, a jak już pozwolenie się dostanie to po stały numer znów wraca się do skattu. razem z dnummer załatwiałam też kartę podatkową i musiałam mieć umowę o pracę.
Z kolei mój tż załatwiał dnummer jak nie miał pracy i robił to przez NAV. Tam składał wniosek, czekał na to chyba ze 2 miesiące ale dostał. On wnioskował o ten numer bo chciał założyć firmę. Wszędzie nas odsyłali do NAVu jak mówiliśmy, że nie ma umowy a potrzebuje ten numer...
Ale może to się różni w różnych kommunach?
skoro już masz ten termin do UDI to na twoim miejscu i tak bym spróbowała, bo przecież nic nie tracisz że tam pójdziesz. A jak nic nie załatwisz to idź dowiedz się w NAV
powodzenia!
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 08:07   #3254
Natlly
Rozeznanie
 
Avatar Natlly
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 924
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Za to u nas pozwolenie sie dostaje na policji
__________________
Blog
Nowa notka - Spotify Autumn depression
Natlly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 08:12   #3255
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Natlly Pokaż wiadomość
Za to u nas pozwolenie sie dostaje na policji
najczęściej jest tak, że UDI ma swoje biuro na policji
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 08:15   #3256
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez spaghettii Pokaż wiadomość
Mi nigdy nie kazali robic cytologii ani badan, bo cytologie od 25 lat dopiero powinno sie robic (co 5 lat chyba), a zeby zbadac to trzeba miec objawy jakies choroby. Wiec gdyby nie ciaza 3 lata temu, to pewnie bym teraz w wieku 24 lat nie byla nigdy


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Cytologia co roku, bynajmniej tak jest w PL. Jest tak wysokie zachorowanie na raka szyjki macicy, że badać się i pilnować terminów I nie wiem jakie jest są w NO zalecenia w zakresie badania piersi ale w PL mocno na to teraz naciskają bo podobno zachorowania na raka piersi się znacznie zwiększyły u młodych kobiet. Zalecanie jest też raz do roku
Cytat:
Napisane przez Natlly Pokaż wiadomość
No chyba ze tak albo w pl chca wyciagnac wiecej kasy, bo chyba za wiekszosc szczepionek trzeba placic
Szczepionki w PL są darmowe tyle, że większość rodziców decyduje się na szczepionki skojarzone co by dziecka tyle razy nie kłóć a te już są płatne Kalendarz szczepień troszkę się różni ale to wynika z tego, że tak jak wcześniej już było napisane NO np. nie odnotowało zachorowań na gruźlicę i dlatego nie szczepią choć ja osobiście też Młodszego zaszczepiłam w PL.
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 08:18   #3257
Natlly
Rozeznanie
 
Avatar Natlly
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 924
Norwegia.Jest tu ktoś???

. Dodalo sie dwa razy
__________________
Blog
Nowa notka - Spotify Autumn depression

Edytowane przez Natlly
Czas edycji: 2014-09-17 o 08:20
Natlly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 14:44   #3258
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
Wiesz co, ja to załatwiałam parę lat temu i tak jak mówię, u mnie w kommunie robi się to w skatteetaten, w UDI załatwia się tylko pozwolenie, a jak już pozwolenie się dostanie to po stały numer znów wraca się do skattu. razem z dnummer załatwiałam też kartę podatkową i musiałam mieć umowę o pracę.
Z kolei mój tż załatwiał dnummer jak nie miał pracy i robił to przez NAV. Tam składał wniosek, czekał na to chyba ze 2 miesiące ale dostał. On wnioskował o ten numer bo chciał założyć firmę. Wszędzie nas odsyłali do NAVu jak mówiliśmy, że nie ma umowy a potrzebuje ten numer...
Ale może to się różni w różnych kommunach?
skoro już masz ten termin do UDI to na twoim miejscu i tak bym spróbowała, bo przecież nic nie tracisz że tam pójdziesz. A jak nic nie załatwisz to idź dowiedz się w NAV
powodzenia!
A ja dziś byłam i pani mi powiedziała coś w stylu, że pozwolenie na pobyt na 6 miesięcy, ale żadnego numerka nie będzie, tylko mam przyjść z umową o pracę jak już kiedyś sobie ją znajdę i wtedy jeszcze raz rejestracja i wtedy numer będzie. Z tego wynika, że numerów tymczasowych nie ma, są tylko stałe. Albo pani nie ogarnęła tematu, albo ja nie ogarnęłam, już sama nie wiem?
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 15:13   #3259
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
A ja dziś byłam i pani mi powiedziała coś w stylu, że pozwolenie na pobyt na 6 miesięcy, ale żadnego numerka nie będzie, tylko mam przyjść z umową o pracę jak już kiedyś sobie ją znajdę i wtedy jeszcze raz rejestracja i wtedy numer będzie. Z tego wynika, że numerów tymczasowych nie ma, są tylko stałe. Albo pani nie ogarnęła tematu, albo ja nie ogarnęłam, już sama nie wiem?
Chodziło jej pewnie o to, że do 6 miesięcy możesz sobie być w Norwegii, bez pozwolenia i żadnego numeru. Dostaniesz go (i pozwolenie) jak będziesz miała umowę o pracę.
Numery tymczasowe są. Jeśli przyjdziesz do niej z umową na mniej niż 6 miesięcy to dostaniesz numer tymczasowy. Jeśli z dłuższą to dostaniesz pozwolenie i numer stały.

Tak jak pisałam, idź do NAVu i powiedz, że numer tymczasowy jest Ci potrzebny. Mój tż tak załatwił nr tymczasowy. Powiedział że chce otworzyć firmę i mu dali. Tylko jak już wspominałam czekał na to trochę.
Nam wtedy mówili, że bez umowy o pracę tylko NAV może wystawić dnummer.
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-17, 15:58   #3260
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ach, już rozumiem
Właściwie to jakoś szczególnie nie jest mi ten numer potrzebny, po prostu wszyscy mówili, jak chcesz poszukać pracy to idź po ten numer i czekałam ten miesiąc na spotkanie, bo nie rozumiałam tych przepisów.
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 16:41   #3261
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
Chodziło jej pewnie o to, że do 6 miesięcy możesz sobie być w Norwegii, bez pozwolenia i żadnego numeru. Dostaniesz go (i pozwolenie) jak będziesz miała umowę o pracę.
Numery tymczasowe są. Jeśli przyjdziesz do niej z umową na mniej niż 6 miesięcy to dostaniesz numer tymczasowy. Jeśli z dłuższą to dostaniesz pozwolenie i numer stały.

Tak jak pisałam, idź do NAVu i powiedz, że numer tymczasowy jest Ci potrzebny. Mój tż tak załatwił nr tymczasowy. Powiedział że chce otworzyć firmę i mu dali. Tylko jak już wspominałam czekał na to trochę.
Nam wtedy mówili, że bez umowy o pracę tylko NAV może wystawić dnummer.

A mojemu tz najpierw kazali otworzyc firme i dopiero na policji dostal staly nr. W navie powiedzieli, ze wszystko na policji sie zalatwia, a na policji powiedzieli, ze nie mozna najpierw dostac nru i potem zalozyc firmy, tylko odwrotnie.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 17:39   #3262
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ale moj tż zakładał firmę z tymczasowym.
To twoj nie miał żadnego nr jak zakładał?
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 17:56   #3263
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
Ale moj tż zakładał firmę z tymczasowym.
To twoj nie miał żadnego nr jak zakładał?

Nie mial zadnego. Zalozyl, wyslal papiery do brønnøysund i jak dostal od nich papiery to poszedl z tym i z kontraktem na policje i dostal nr.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 18:07   #3264
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A no widzisz, a nam powiedzieli że trzeba. No nic to. W kazdym razie da się załatwić numer przez nav
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 18:47   #3265
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziewczyny mam do Was pytanie odnosnie internetu. MAm teraz internet mlobilny z telenora ale 10gb mi nie starcza bo ogladam wieczorem zawsze filmy. Chce zmienic na internet 5g z breiband (dawne direct connect) bo w miejscu gdzie mieszkam mam niestety do wyboru albo to albo bardzo wolny internet. I teraz pytanie, czy jesli ogladam duzo filmow online to pownnam wybrac 2000/2000 Kb/s czy 4000/1000 Kb/s (ewt 4000/500 Kb/s)?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 18:36   #3266
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

hej dziewczyny!

u nas już jesień pełną parą, rano szyby w samochodzie skorbałam

Ciekawa jestem, czy ejst tu przypadkiem ktoś z Jessheim? Tudzież okolic..

Co do numeru / ja dostałam stały mając umowę z Adecco (a zlecenia miałam przedłużane co miesiąc, więc nie miałam zlecenia nawet na te pół roku...) i c
umowę o wynajem mieszkania na rok. Wystarczyło...
Choć przyznam się, że parę razy musiałam tam kursować, bo ciągle czegoś tam brakowało (próbowałam też zarejestrować syna)

Co do szczepionek, mój syn właśnie będzie miał w przyszłym tygodniu. Przerażony hehe Ale mieliśmy poważną rozmowę na ten temat i powiedział mężnie, że da radę
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 06:46   #3267
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez spaghettii Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam do Was pytanie odnosnie internetu. MAm teraz internet mlobilny z telenora ale 10gb mi nie starcza bo ogladam wieczorem zawsze filmy. Chce zmienic na internet 5g z breiband (dawne direct connect) bo w miejscu gdzie mieszkam mam niestety do wyboru albo to albo bardzo wolny internet. I teraz pytanie, czy jesli ogladam duzo filmow online to pownnam wybrac 2000/2000 Kb/s czy 4000/1000 Kb/s (ewt 4000/500 Kb/s)?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
A co to za internet, ma jakieś limity??
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 08:26   #3268
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

No wlasnie limitow nie ma. To internet 5g z firmy Direct Connect. Tylko
Kompletnie nie znam sie na szybkosci, czy pierwsza czy driga liczba zalezy od tego czy da sie ogladac filmy online nie czekajac godziny na zaladowanie


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 16:38   #3269
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez spaghettii Pokaż wiadomość
No wlasnie limitow nie ma. To internet 5g z firmy Direct Connect. Tylko
Kompletnie nie znam sie na szybkosci, czy pierwsza czy driga liczba zalezy od tego czy da sie ogladac filmy online nie czekajac godziny na zaladowanie


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Druga wartość wskazuje jedynie na prędkość wysyłania wiadomości i nie ma raczej wiele wspólnego z tym, czy podczas oglądania filmu net będzie się ścinał czy chodził normalnie. Lepiej bierz neta, co drugą wartość też ma wysoką, wtedy generalnie jakość internetu jest zdecydowanie lepsza.
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 07:46   #3270
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Druga wartość wskazuje jedynie na prędkość wysyłania wiadomości i nie ma raczej wiele wspólnego z tym, czy podczas oglądania filmu net będzie się ścinał czy chodził normalnie. Lepiej bierz neta, co drugą wartość też ma wysoką, wtedy generalnie jakość internetu jest zdecydowanie lepsza.

Czyli lepszy bedzie ten 2000/2000 niz 4000/1000 ? Bo chyba te 2000 to w miare normalny? Nie znam sie na tym kompletnie


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.