MASSIMO DUTTI cz.XI - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-09-07, 16:10   #2011
charade
Rozeznanie
 
Avatar charade
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 969
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez fir_anka Pokaż wiadomość
Chyba się trochę pomylilas. Wydaje mi się że zwrot zwrotem mogą dopuszczać i 30 i 100 dni jednak ustawowo regulowana jest możliwość zwrotu do 14dni ( poinformowanie o chęci zwrotu ) i zwrot za najtansza wysyłkę . Proszę wybaczcie jeśli się myle i mam nieaktualne info.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spójrz na wklejony przeze mnie przepis 14 dni to termin dla przedsiębiorcy dla zwrócenia pieniedzy. I owszem - ustawowo jest rownież 14 dni na zwrot, ale przedsiębiorca moze ten termin wydłużyć i MD tak zrobiło. Nie mozna wydłużyć terminu na zwrot w tako sposob, aby zwracać tylko cześć pieniedzy

Albo inaczej: nawet jezeli przedsiębiorca wydłuży termin zwrotu, to nadal stosujemy te same regulacje, ktore znajdują zastosowanie w przypadku zwrotu w terminie 14 dni.

Edytowane przez charade
Czas edycji: 2017-09-07 o 16:14
charade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-07, 16:20   #2012
fir_anka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 676
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Za towar zwracają w całości ale za usługę transportową chyba nie muszą bo ja wykonali - ok nie przekonuje mnie to ale aż tak się nie znam to się nie upieram .sorry za zamieszanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Widocznie sklepy ten przepis łamią nagminnie - szkoda że jak się człowiek nie zna to daje się nabierać , bo po 14 dniach nie zwracają wysyłki zawsze w sumie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fir_anka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-07, 19:25   #2013
mmuminkova
Rozeznanie
 
Avatar mmuminkova
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 592
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez fir_anka Pokaż wiadomość
Za towar zwracają w całości ale za usługę transportową chyba nie muszą bo ja wykonali - ok nie przekonuje mnie to ale aż tak się nie znam to się nie upieram .sorry za zamieszanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Usługa transportowa ze sklepu do klienta także podlega zwrotom i to nie podlega żadnej dyskusji, ale dotyczy to najtańszej formy dostawy, jaka jest dostępna w sklepie.

W MD termin zwrotu to 30 dni a nie 14 więc chyba tak, jak pisze Charade coś tu jest nie halo. Tym bardziej, że jednym razem oddają całą kwotę po 20 dniach, a innym razem nie i zasłaniają się 14 dniami na zwrot... bez sensu.

Zobaczę, co odpiszą. Ja jestem z tych, co wolą mieć na piśmie wszystko wiec na infolinię nie dzwoniłam, tylko maila wysmarowałam.
__________________
"Wydajesz się niesłychanie mądry, dlatego że się nie odzywasz."
mmuminkova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-08, 14:34   #2014
charade
Rozeznanie
 
Avatar charade
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 969
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

W SP dorzutka Niestety ktoś mi dziabnął te koszulę w kwiaty z tymi śmiesznymi rękawami
charade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-09, 08:04   #2015
Dominicana
Zadomowienie
 
Avatar Dominicana
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 345
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez charade Pokaż wiadomość
Co powiecie? Wróciła wczoraj od krawcowej po skróceniu, nie na taka krótka sie umawiałyśmy i juz sama nie wiem :/ rozważam tez zwężenie, bo to 36
Wygląda super i długość jest idealna !
Dominicana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-09, 19:27   #2016
Nika_2000
Wtajemniczenie
 
Avatar Nika_2000
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 035
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

moim zdaniem należy rozdzielić dwie sprawy - zwrot towaru i zwrot kosztów wysyłki
14 dni to ustawowy termin na zwrot towaru wraz z kosztami przesyłki - i tu MD wywiązuje się bezbłędnie, zaś MD wyszło dodatkowo naprzeciw klientom i wydłużyło okres zwrotu towaru do 30 dni, ale to nie obliguje ich w żaden sposób do zwrotu kosztów transportu i nie łamią w żaden sposób praw konsumentów, a te jednorazowo zwrócone koszty transportu po upływie 14 dni to prawdopodobnie pomyłka ze strony obsługi MD
__________________
Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość. (Woody Allen)
http://www.youtube.com/watch?v=_bdOTUocn5w
Nika_2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-09, 21:26   #2017
charade
Rozeznanie
 
Avatar charade
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 969
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez Nika_2000 Pokaż wiadomość
moim zdaniem należy rozdzielić dwie sprawy - zwrot towaru i zwrot kosztów wysyłki
14 dni to ustawowy termin na zwrot towaru wraz z kosztami przesyłki - i tu MD wywiązuje się bezbłędnie, zaś MD wyszło dodatkowo naprzeciw klientom i wydłużyło okres zwrotu towaru do 30 dni, ale to nie obliguje ich w żaden sposób do zwrotu kosztów transportu i nie łamią w żaden sposób praw konsumentów, a te jednorazowo zwrócone koszty transportu po upływie 14 dni to prawdopodobnie pomyłka ze strony obsługi MD

No nie masz racji Jeszcze raz wkleję przepis:
"Ustawa o prawach konsumenta:
Art. 32. 1. Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy."
Jak widać nie jest nigdzie napisane, że przedsiębiorca musi zwrócić koszty wysyłki, jeżeli żądanie zostało złożone w ciągu 14 dni. Jest natomiast napisane, że przedsiębiorca zwraca, jeżeli konsument zmieści się w terminie na odstąpienie od umowy. W MD ten termin wynosi 30 dni.
Nie wiem, skąd wątpliwości

Jeżeli przedsiębiorca wydłuża termin na zwrot do 30 dni to całość tego terminu, wszystkie z tych 30 dni, traktujemy tak samo. A nie tak, że 14 dni zgodnie z ustawą, a resztę według widzimisię przedsiębiorcy. Nie. To jest termin na odstąpienie od umowy i do całego stosujemy taką regulację, jaką przewiduje ustawa, wszystko jedno, czy wynosi on 14, 30 czy 100 dni.

Trust me, I'm a lawyer
charade jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-10, 11:40   #2018
mmuminkova
Rozeznanie
 
Avatar mmuminkova
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 592
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez Nika_2000 Pokaż wiadomość
moim zdaniem należy rozdzielić dwie sprawy - zwrot towaru i zwrot kosztów wysyłki
14 dni to ustawowy termin na zwrot towaru wraz z kosztami przesyłki - i tu MD wywiązuje się bezbłędnie, zaś MD wyszło dodatkowo naprzeciw klientom i wydłużyło okres zwrotu towaru do 30 dni, ale to nie obliguje ich w żaden sposób do zwrotu kosztów transportu i nie łamią w żaden sposób praw konsumentów, a te jednorazowo zwrócone koszty transportu po upływie 14 dni to prawdopodobnie pomyłka ze strony obsługi MD
Nie tak bezbłędnie, bo oni liczą czas na zwrot od daty złożenia zamówienia, a nie otrzymania zamówienia, co jest niezgodne z ową ustawą. Termin zwrotu powinien biec od momentu, w którym klient fizycznie wszedł w posiadanie przedmiotu, a nie od dnia, w którym kliknął "zamów"

Zobaczymy, co odpiszą, póki co dostałam tylko info, że przekazali sprawę "do odpowiedniego działu"
__________________
"Wydajesz się niesłychanie mądry, dlatego że się nie odzywasz."
mmuminkova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-11, 09:23   #2019
charade
Rozeznanie
 
Avatar charade
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 969
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Chciałam wam napisać, jaka ta sukienka w musztardowo-rudo-różowe kwiaty jest piękna, super, cud, miód i malina, a potem rzep z torby na laptopa mi ją złapał i już wam nie napiszę, bo jestem pogrążona w smutku jak stąd na Vanuatu!

I mam kolejne zaciągnięcie. Pocieszcie mnie, że aż tak strasznie tego nie widać, jak mi się wydaje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zaciągnięcie.jpg (40,6 KB, 101 załadowań)

Edytowane przez charade
Czas edycji: 2017-09-11 o 10:35
charade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-11, 12:55   #2020
kleo111
Zakorzenienie
 
Avatar kleo111
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 3 969
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez charade Pokaż wiadomość
Chciałam wam napisać, jaka ta sukienka w musztardowo-rudo-różowe kwiaty jest piękna, super, cud, miód i malina, a potem rzep z torby na laptopa mi ją złapał i już wam nie napiszę, bo jestem pogrążona w smutku jak stąd na Vanuatu!

I mam kolejne zaciągnięcie. Pocieszcie mnie, że aż tak strasznie tego nie widać, jak mi się wydaje
Rozumiem Cie, bo sama tez przezywam kazda nawet najmniejsza skaze, ale tutaj przez fakture materialu i wzor na szczescie nie rzuca sie w oczy 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mama

Instagram
kleo111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-11, 14:01   #2021
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez charade Pokaż wiadomość
Chciałam wam napisać, jaka ta sukienka w musztardowo-rudo-różowe kwiaty jest piękna, super, cud, miód i malina, a potem rzep z torby na laptopa mi ją złapał i już wam nie napiszę, bo jestem pogrążona w smutku jak stąd na Vanuatu!

I mam kolejne zaciągnięcie. Pocieszcie mnie, że aż tak strasznie tego nie widać, jak mi się wydaje
Ja Cie rozumiem bo też takie rzeczy widzę od razu :/
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-11, 17:11   #2022
Nika_2000
Wtajemniczenie
 
Avatar Nika_2000
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 035
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez charade Pokaż wiadomość
No nie masz racji Jeszcze raz wkleję przepis:
"Ustawa o prawach konsumenta:
Art. 32. 1. Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy."
Jak widać nie jest nigdzie napisane, że przedsiębiorca musi zwrócić koszty wysyłki, jeżeli żądanie zostało złożone w ciągu 14 dni. Jest natomiast napisane, że przedsiębiorca zwraca, jeżeli konsument zmieści się w terminie na odstąpienie od umowy. W MD ten termin wynosi 30 dni.
Nie wiem, skąd wątpliwości

Jeżeli przedsiębiorca wydłuża termin na zwrot do 30 dni to całość tego terminu, wszystkie z tych 30 dni, traktujemy tak samo. A nie tak, że 14 dni zgodnie z ustawą, a resztę według widzimisię przedsiębiorcy. Nie. To jest termin na odstąpienie od umowy i do całego stosujemy taką regulację, jaką przewiduje ustawa, wszystko jedno, czy wynosi on 14, 30 czy 100 dni.

Trust me, I'm a lawyer
ja nadal obstaję przy swoim - MD działa zgodnie z przepisami - zwraca konsumentowi wszystkie poniesione przez niego koszty, jeśli w terminie 14 dni złoży on oświadczenie o odstąpieniu od umowy - i na tym koniec - to, że MD wydłużył termin zwrotu do 30 dni nie obliguje go w żaden sposób do tego, aby również w tym terminie zwracać koszty wysyłki - to, że tak powinno być jest jedynie domniemaniem i moim zdaniem niestety błędnym

ps. ja akurat nie jestem prawnikiem, co nie przeszkadza mi w czytaniu ze zrozumieniem

Cytat:
Napisane przez mmuminkova Pokaż wiadomość
Nie tak bezbłędnie, bo oni liczą czas na zwrot od daty złożenia zamówienia, a nie otrzymania zamówienia, co jest niezgodne z ową ustawą. Termin zwrotu powinien biec od momentu, w którym klient fizycznie wszedł w posiadanie przedmiotu, a nie od dnia, w którym kliknął "zamów"

Zobaczymy, co odpiszą, póki co dostałam tylko info, że przekazali sprawę "do odpowiedniego działu"
i z tym też się, przynajmniej częściowo, nie zgodzę - nawet jeśli co do zasady termin powinien liczyć się od momentu faktycznego objęcia przedmiotu w posiadanie (oczywiście tu masz rację) to MD mimo, że liczy inaczej to w większości przypadków i tak zachowuje ten ustawowy termin 14 dni, który mamy na zwrot - chyba, że... ktoś odbierze paczkę ze sklepu np. po trzech tygodniach od momentu zamówienia - i wtedy faktyczny czas jaki nam pozostał na odstąpienie od umowy od momentu odbioru ze sklepu może być krótszy niż 14 dni - i gdyby tak było - mielibyśmy tu do czynienia ze złamaniem prawa
__________________
Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość. (Woody Allen)
http://www.youtube.com/watch?v=_bdOTUocn5w
Nika_2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-11, 17:20   #2023
OnaZakupoholik
Zakorzenienie
 
Avatar OnaZakupoholik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 18 444
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez Nika_2000 Pokaż wiadomość
ja nadal obstaję przy swoim - MD działa zgodnie z przepisami - zwraca konsumentowi wszystkie poniesione przez niego koszty, jeśli w terminie 14 dni złoży on oświadczenie o odstąpieniu od umowy - i na tym koniec - to, że MD wydłużył termin zwrotu do 30 dni nie obliguje go w żaden sposób do tego, aby również w tym terminie zwracać koszty wysyłki - to, że tak powinno być jest jedynie domniemaniem i moim zdaniem niestety błędnym
Cytat:
Napisane przez Nika_2000 Pokaż wiadomość

ps. ja akurat nie jestem prawnikiem, co nie przeszkadza mi w czytaniu ze zrozumieniem



i z tym też się, przynajmniej częściowo, nie zgodzę - nawet jeśli co do zasady termin powinien liczyć się od momentu faktycznego objęcia przedmiotu w posiadanie (oczywiście tu masz rację) to MD mimo, że liczy inaczej to w większości przypadków i tak zachowuje ten ustawowy termin 14 dni, który mamy na zwrot - chyba, że... ktoś odbierze paczkę ze sklepu np. po trzech tygodniach od momentu zamówienia - i wtedy faktyczny czas jaki nam pozostał na odstąpienie od umowy od momentu odbioru ze sklepu może być krótszy niż 14 dni - i gdyby tak było - mielibyśmy tu do czynienia ze złamaniem prawa
masz rację 100%
__________________
OnaZakupoholik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-11, 18:25   #2024
charade
Rozeznanie
 
Avatar charade
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 969
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez Nika_2000 Pokaż wiadomość
ja nadal obstaję przy swoim - MD działa zgodnie z przepisami - zwraca konsumentowi wszystkie poniesione przez niego koszty, jeśli w terminie 14 dni złoży on oświadczenie o odstąpieniu od umowy - i na tym koniec - to, że MD wydłużył termin zwrotu do 30 dni nie obliguje go w żaden sposób do tego, aby również w tym terminie zwracać koszty wysyłki - to, że tak powinno być jest jedynie domniemaniem i moim zdaniem niestety błędnym

ps. ja akurat nie jestem prawnikiem, co nie przeszkadza mi w czytaniu ze zrozumieniem



i z tym też się, przynajmniej częściowo, nie zgodzę - nawet jeśli co do zasady termin powinien liczyć się od momentu faktycznego objęcia przedmiotu w posiadanie (oczywiście tu masz rację) to MD mimo, że liczy inaczej to w większości przypadków i tak zachowuje ten ustawowy termin 14 dni, który mamy na zwrot - chyba, że... ktoś odbierze paczkę ze sklepu np. po trzech tygodniach od momentu zamówienia - i wtedy faktyczny czas jaki nam pozostał na odstąpienie od umowy od momentu odbioru ze sklepu może być krótszy niż 14 dni - i gdyby tak było - mielibyśmy tu do czynienia ze złamaniem prawa
No i znowu nie masz racji - bo w miejsce niezgodnych z ustawa postanowień regulaminów przedsiębiorcy wchodzą przepisy ustawy. I tak naprawde mozn liczyć tych 30 dni od dnia objęcia rzeczy w posiadanie i w sytuacji ewentualnego procesu jest to do wygrania
Przedsiębiorca moze wprowadzić zasady korzystniejsze dla konsumenta - czyli wydłużyć termin na zwrot, nie moze mniej korzystnych. Ale nie bede brnęła dalej w te bezsensowna dyskusje, bo do zrozumienia przepisów samo czytanie ze zrozumieniem nie wystarcza
charade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-11, 19:01   #2025
Nika_2000
Wtajemniczenie
 
Avatar Nika_2000
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 035
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez charade Pokaż wiadomość
No i znowu nie masz racji - bo w miejsce niezgodnych z ustawa postanowień regulaminów przedsiębiorcy wchodzą przepisy ustawy. I tak naprawde mozn liczyć tych 30 dni od dnia objęcia rzeczy w posiadanie i w sytuacji ewentualnego procesu jest to do wygrania
Przedsiębiorca moze wprowadzić zasady korzystniejsze dla konsumenta - czyli wydłużyć termin na zwrot, nie moze mniej korzystnych. Ale nie bede brnęła dalej w te bezsensowna dyskusje, bo do zrozumienia przepisów samo czytanie ze zrozumieniem nie wystarcza
ależ MD właśnie wprowadza zasady bardziej korzystne dla konsumenta - bo nie tylko działa zgodnie z ustawą i respektuje zwroty łącznie z kosztami przesyłki w terminie 14 dni, ale jeszcze DODATKOWO zgadza się na wydłużenie terminu zwrotu do 30 dni (ale już bez ponoszenia kosztów przesyłki)
dla mnie te przepisy są przejrzyste i jak dotąd wszystko się potwierdzało w praktyce
ale masz rację - nie zaśmiecajmy wątku, każda ma swoje zdanie i niech tak zostanie
OnaZ
__________________
Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość. (Woody Allen)
http://www.youtube.com/watch?v=_bdOTUocn5w
Nika_2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-11, 19:13   #2026
charade
Rozeznanie
 
Avatar charade
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 969
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez Nika_2000 Pokaż wiadomość
ależ MD właśnie wprowadza zasady bardziej korzystne dla konsumenta - bo nie tylko działa zgodnie z ustawą i respektuje zwroty łącznie z kosztami przesyłki w terminie 14 dni, ale jeszcze DODATKOWO zgadza się na wydłużenie terminu zwrotu do 30 dni (ale już bez ponoszenia kosztów przesyłki)
dla mnie te przepisy są przejrzyste i jak dotąd wszystko się potwierdzało w praktyce
ale masz rację - nie zaśmiecajmy wątku, każda ma swoje zdanie i niech tak zostanie
OnaZ
Czytałaś w ogole ten wklejony przeze mnie dwukrotnie przepis? Jest w nim napisane, ze w ciagu 14 dni od zgłoszenia odstąpienia od umowy przedsiębiorca zwraca wszystkie poniesione koszty - w tym wysyłkę wiec skoro jednocześnie zgadza sie na to, zebys w ciagu 30 dni odstąpiła, to w ciagu 30 dni mozesz odstąpić, a oni w ciagu kolejnych 14 musza Ci zwrocic wszystko.
Zeby było tak, jak mówisz, musiałby sie znalezc w regulaminie zapis, ze poza ustawowym 14-dniowym terminem zwrotu oferują dodatkowych 16 dni na zwrot, ale juz bez kosztów wysyłki. Ale nic takiego w regulaminie nie ma.
W ustawie nie ma przepisu o tym, ze zwraca sie koszty wysyłki tylko jezeli odstąpienie nastąpiło w ciagu 14 dni. Zmieścisz sie w terminie przedsiębiorcy na odstąpienie od umowy - zwraca Ci wszystko. To jest wlasnie przeciez w tej ustawie napisane...
A ze sie to potwierdza w praktyce to akurat nie dziwne - sklepy próbują oszukiwać na potęgę, bo w Polsce jest bardzo niewielka świadomość prawa i ludzie, jak przeczytają, ze nie zwracają kosztów wysyłki, to przyjmują, ze tak jest, bo nie znają ustawy wiec fakt, ze ktos prawo łamie jeszcze nie oznacza, ze tak to prawo wyglada...

W razie dalszych watpliwosci proponuje poczytać strone uokik-u moze wiekszy autorytet przekona do tego, ze własne zrozumienie i interpretacja nie zawsze sa jedynymi słusznymi

Edytowane przez charade
Czas edycji: 2017-09-11 o 19:29
charade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-11, 19:37   #2027
Nika_2000
Wtajemniczenie
 
Avatar Nika_2000
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 035
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

tak jak napisałam wyżej - nie będę dłużej tego kontynuować
niestety ale prościej tego wytłumaczyć nie umiem - po prostu dopowiadasz sobie, że przedsiębiorca wydłużając termin na zwrot jednocześnie zgadza się na inne nazwijmy to "przywileje" - czyli zwraca koszty przesyłki nawet przy 30 dniowym zwrocie produktu
a jednak kontynuuję...
__________________
Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość. (Woody Allen)
http://www.youtube.com/watch?v=_bdOTUocn5w
Nika_2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-11, 21:05   #2028
OnaZakupoholik
Zakorzenienie
 
Avatar OnaZakupoholik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 18 444
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez Nika_2000 Pokaż wiadomość
tak jak napisałam wyżej - nie będę dłużej tego kontynuować
niestety ale prościej tego wytłumaczyć nie umiem - po prostu dopowiadasz sobie, że przedsiębiorca wydłużając termin na zwrot jednocześnie zgadza się na inne nazwijmy to "przywileje" - czyli zwraca koszty przesyłki nawet przy 30 dniowym zwrocie produktu
a jednak kontynuuję...
skoro ktoś wie lepiej szkoda gadać
__________________
OnaZakupoholik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-12, 08:43   #2029
charade
Rozeznanie
 
Avatar charade
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 969
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez OnaZakupoholik Pokaż wiadomość
skoro ktoś wie lepiej szkoda gadać
Szkoda gadać z ludźmi, którzy uważają się za mądrzejszych od ludzi po studiach prawniczych i urzędu ochrony konkurencji i konsumentów wklejenie przepisu nic nie dało, odwołanie do strony UOKiK-u nic nie dało, pewnie gdybym wkleiła dyrektywę UE i orzeczenia sądów, to też byście uznały, że wiecie lepiej, nie?
Może trzeba było prawnikiem z taką niewątpliwą wiedzą zostać
charade jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-12, 14:01   #2030
Atkatka
Raczkowanie
 
Avatar Atkatka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 35
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Hej czy ktoś tu nie ma sukienki w rozmiarze 36
i chciał by sie jej pozbyć?

albo zamienić (mam rozmiar 34 -nowy z metkami)
https://i.pinimg.com/originals/4f/4a...a7cf020bc6.jpg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4f4a4b3e2ea83721aae55aa7cf020bc6.jpg (60,9 KB, 48 załadowań)
__________________
Jeśli nie spełnią się moje sny, uśmiechnę sie choćby przez łzy...
Atkatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-12, 14:46   #2031
mmuminkova
Rozeznanie
 
Avatar mmuminkova
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 592
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez Nika_2000 Pokaż wiadomość
i z tym też się, przynajmniej częściowo, nie zgodzę - nawet jeśli co do zasady termin powinien liczyć się od momentu faktycznego objęcia przedmiotu w posiadanie (oczywiście tu masz rację) to MD mimo, że liczy inaczej to w większości przypadków i tak zachowuje ten ustawowy termin 14 dni, który mamy na zwrot - chyba, że... ktoś odbierze paczkę ze sklepu np. po trzech tygodniach od momentu zamówienia - i wtedy faktyczny czas jaki nam pozostał na odstąpienie od umowy od momentu odbioru ze sklepu może być krótszy niż 14 dni - i gdyby tak było - mielibyśmy tu do czynienia ze złamaniem prawa
Serio?
Przykład: zamówienie złożone np. 1 września zostaje wysłane z magazynu 4 września, dociera do kupującego 5, na zwrot wg, zasad MD jest więc nie 14 dni, a 10. Myślisz, że to zgodne z prawem? I czy można chwalić przedsiębiorcę, bo "generalnie to działa ok, prawie zgodnie z przepisami i w ogóle ma superfajne ciuchy w ofercie więc nie ważne, że łamie 100 ustaw"

Mi zwisa to ich 15 zł za przesyłkę. Nie zbiednieję, ale dla zasady się upomniałam, bo uważam, że działają niezgodnie z przepisami.
__________________
"Wydajesz się niesłychanie mądry, dlatego że się nie odzywasz."
mmuminkova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-12, 18:49   #2032
Nika_2000
Wtajemniczenie
 
Avatar Nika_2000
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 035
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez charade Pokaż wiadomość
Szkoda gadać z ludźmi, którzy uważają się za mądrzejszych od ludzi po studiach prawniczych i urzędu ochrony konkurencji i konsumentów wklejenie przepisu nic nie dało, odwołanie do strony UOKiK-u nic nie dało, pewnie gdybym wkleiła dyrektywę UE i orzeczenia sądów, to też byście uznały, że wiecie lepiej, nie?
Może trzeba było prawnikiem z taką niewątpliwą wiedzą zostać
tak wiem, stąpam po kruchym lodzie - ale ja nigdy nie mierzę inteligencji ludzi ilością dyplomów i ukończonych szkół

Cytat:
Napisane przez mmuminkova Pokaż wiadomość
Serio?
Przykład: zamówienie złożone np. 1 września zostaje wysłane z magazynu 4 września, dociera do kupującego 5, na zwrot wg, zasad MD jest więc nie 14 dni, a 10. Myślisz, że to zgodne z prawem? I czy można chwalić przedsiębiorcę, bo "generalnie to działa ok, prawie zgodnie z przepisami i w ogóle ma superfajne ciuchy w ofercie więc nie ważne, że łamie 100 ustaw"

Mi zwisa to ich 15 zł za przesyłkę. Nie zbiednieję, ale dla zasady się upomniałam, bo uważam, że działają niezgodnie z przepisami.
w opisanej przez ciebie sytuacji - uważam, że złamałby prawo - co prawda nie związane ze zwrotem samego produktu, bo MD daje 30 dni na zwrot, więc nawet jak coś odbierzesz 5 dni po złożeniu zamówienia - nadal zostaje ci 25 dni przez które masz produkt w posiadaniu, ale w tej konkretnej sytuacji - na pewno masz prawo do zwrotu kosztów wysyłki jeśli zwrócisz kupioną rzecz w terminie 14 dni od dnia odbioru towaru
__________________
Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość. (Woody Allen)
http://www.youtube.com/watch?v=_bdOTUocn5w
Nika_2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-13, 08:03   #2033
wie-wiórka
Rozeznanie
 
Avatar wie-wiórka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 939
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez Nika_2000 Pokaż wiadomość
tak wiem, stąpam po kruchym lodzie - ale ja nigdy nie mierzę inteligencji ludzi ilością dyplomów i ukończonych szkół
Przecież tu nie chodzi o inteligencję, ale o kompetencje zawodowe! Zamiast iść do lekarza, leczysz się u kogoś, kto nie skończył medycyny, ale jest np. inteligentnym szewcem, kierowcą, prawnikiem?
wie-wiórka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-13, 08:22   #2034
Anilorka78
Rozeznanie
 
Avatar Anilorka78
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 785
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez Nika_2000 Pokaż wiadomość
tak wiem, stąpam po kruchym lodzie - ale ja nigdy nie mierzę inteligencji ludzi ilością dyplomów i ukończonych szkół
Nika
Anilorka78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-13, 10:22   #2035
mmuminkova
Rozeznanie
 
Avatar mmuminkova
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 592
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

W Polsce nie ma czegoś takiego, jak autorytety, bo każdy jest najmądrzejszy, bo jemu się wydaje i sąsiadce się wydaje więc wyedukowany człowiek to, co najwyżej, goguś, który życia nie zna, w d... był i gów...o widział.

Podsumowując: właśnie przyszedł do mnie zwrot całej kwoty za zamówienie oraz kosztów przesyłki. Wszystkim zaangażowanym dziękuję za informacje i podpowiedzi.
__________________
"Wydajesz się niesłychanie mądry, dlatego że się nie odzywasz."
mmuminkova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-13, 20:05   #2036
Nika_2000
Wtajemniczenie
 
Avatar Nika_2000
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 035
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez wie-wiórka Pokaż wiadomość
Przecież tu nie chodzi o inteligencję, ale o kompetencje zawodowe! Zamiast iść do lekarza, leczysz się u kogoś, kto nie skończył medycyny, ale jest np. inteligentnym szewcem, kierowcą, prawnikiem?
jasne, że tak - ale tu chodzi o to, że nie każdy tylko dlatego, że ma tytuł np. prawnika, ma odpowiednie kompetencje zawodowe, albo może inaczej - niekoniecznie potrafi z nich umiejętnie korzystać - zresztą to się odnosi do wszystkich profesji
ależ oczywiście, że leczę się u lekarza medycyny - ale na pewno nie u każdego - i to jest właśnie ta różnica (dlaczego wybieramy tego a nie innego lekarza? czyż nie każdy powinien być jednakowo dobry, bo przecież skończył studia medyczne?)
i owszem - gdybym miała iść np. do szewca/kierowcy/prawnika - wybrałabym zdecydowanie tego "myślącego"
poza tym ja tylko przedstawiłam swój punkt widzenia, nikogo do niego nie namawiam, nie zastraszam i nie grożę , i myślę, że już i tak poświęciłyśmy zbyt dużo czasu i energii na tak błahą sprawę - lepiej wróćmy do głównego tematu wątku


Cytat:
Napisane przez Anilorka78 Pokaż wiadomość
Nika
__________________
Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość. (Woody Allen)
http://www.youtube.com/watch?v=_bdOTUocn5w
Nika_2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-15, 17:34   #2037
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Dziewczyny dajcie już spokój

Cytat:
Napisane przez Atkatka Pokaż wiadomość
Hej czy ktoś tu nie ma sukienki w rozmiarze 36
i chciał by sie jej pozbyć?

albo zamienić (mam rozmiar 34 -nowy z metkami)
https://i.pinimg.com/originals/4f/4a...a7cf020bc6.jpg
Ja nie mam, ale 34 bym przygarnęła

Wstaw proszę jakieś zdjęcia w niej.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-15, 19:36   #2038
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny dajcie już spokój



Ja nie mam, ale 34 bym przygarnęła

Wstaw proszę jakieś zdjęcia w niej.
Morelle, 34 z tej sukienki bardzo malutkie wychodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-15, 19:48   #2039
angellllka
Raczkowanie
 
Avatar angellllka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 150
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Kiedy wreszcie namyśliłam się na kurtkę to wykupili ją stacjonarnie i online.. zadzwoniłam do najbliższego sklepu, czy sprowadzą mi z tę kurtkę z innego miasta ale pani stwierdziła, że sprowadzają towar o wartości co najmniej 3000 zł ((
angellllka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-15, 21:05   #2040
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: MASSIMO DUTTI cz.XI

Cytat:
Napisane przez angellllka Pokaż wiadomość
Kiedy wreszcie namyśliłam się na kurtkę to wykupili ją stacjonarnie i online.. zadzwoniłam do najbliższego sklepu, czy sprowadzą mi z tę kurtkę z innego miasta ale pani stwierdziła, że sprowadzają towar o wartości co najmniej 3000 zł ((
Żenada :/ poszukaj dziewczyn z miast, w których jest. Może któraś Ci kupi/

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

[1=523c2d977675f8d89e6472e efe6f460b6ab4010a_6580dd2 588396;77172911]Morelle, 34 z tej sukienki bardzo malutkie wychodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

W sensie, że po ciąży nie wejdę
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-21 14:02:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:00.