Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-08, 23:58   #721
Kaja83
Raczkowanie
 
Avatar Kaja83
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 105
Dot.: Nuvaring

Dziękuje dziewczyny za pocieszenie, staram sie nie panikować, ale po ostatnich przygodach z pigułkami boję się jakichś gorszych następstw lub komplikacji. Co prawda z żyłami nie miałam nigdy problemów nie licząc hemoroidów, ale moja wiedza na ten temat jest nikła i dlatego chciałam poznać Wasze zdanie i doświadczenia w tej kwestii.
Kaja83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 17:15   #722
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Nuvaring

Z tego co pamiętam to mnie też w pierwzym tygodniu stoswania zabolała noga i trochę drętwiała i tak kurcze się przestraszyłam, że się zakrzep zrobił i jak obudzę się rano to będę miała martwą nogę, ale na szczęście nic takiego się nie stało
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 17:30   #723
thebride
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej, dziewczyny! Potrzebuję rady. Przez ponad rok stosowałam Yasminelle. Lekarka zaleciła dwumiesięczną przerwę. Po odstawieniu tabletek punktualnie wystąpiło krwawienie z odstawienia, a po nieco ponad miesiącu naturalna miesiączka. Wykupiłam krążek i czekałam na kolejną miesiączkę. Kiedy się pojawiła, niezwłocznie założyłam krążek. Krwawienie ustało!!!!! Mam założony nuva ring od trzech dni i jako kobieta mam wątpliwości czy to w ogóle był okres ((((( Na wizytę u lekarza muszę czekac miesiąc Czy któraś z Was, Wizażanki, miała podobny problem? A tak się nie mogłam doczekać, żeby wypróbować krążek. Teraz to nawet nie wiem, czy jestem zabezpieczona, czy to było jakieś nietypowe plamienie, jeśli można nazwać ciemniejszą wydzielinę plamieniem ((.
thebride jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 18:05   #724
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

mi się okres nie zatrzymał, ale tak może się zdarzyć. nie panikuj, wszystko ok
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 10:52   #725
Dionizja
Przyczajenie
 
Avatar Dionizja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Jak zmieniałam tabletki i nie robiłam przerwy pomiędzy nimi, to też tak miałam, że tego okresu to praktycznie nie było, jeden dzień lekkiego plamienia i tyle.
Dionizja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 08:55   #726
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez thebride Pokaż wiadomość
Wykupiłam krążek i czekałam na kolejną miesiączkę. Kiedy się pojawiła, niezwłocznie założyłam krążek. Krwawienie ustało!!!!! Mam założony nuva ring od trzech dni i jako kobieta mam wątpliwości czy to w ogóle był okres ((((( Na wizytę u lekarza muszę czekac miesiąc Czy któraś z Was, Wizażanki, miała podobny problem? A tak się nie mogłam doczekać, żeby wypróbować krążek. Teraz to nawet nie wiem, czy jestem zabezpieczona, czy to było jakieś nietypowe plamienie, jeśli można nazwać ciemniejszą wydzielinę plamieniem ((.
Mialam dokladnie to samo, po zalozeniu krazka, krwawienie ustalo. Dopiero po kilku dniach wrocilo w postaci solidnych plamien, ale to juz chyba inna bajka. Wydaje mi sie, ze nie musisz sie martwic...jakos tak wszystko normalnie u CIebie zaszlo.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 21:09   #727
thebride
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Bardzo dziękuję, dziewczyny
thebride jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-18, 20:50   #728
zuzka83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witam. Mam pytanie, dzisiaj mija drugi tydzien jak zaczełam używać krążek, zaaplikowałam go pierwszego dnia miesiaczki tak jak było w ulotce, problem polega na tym że mój okres wciąż trwa. Czy to normalne, czy to nie za długo??
zuzka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 20:52   #729
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

tak może się zdarzyć, że włożenie ringa przedłuży okres. jakby był bardzo obfity albo dalej nie chciał przestać skonsultuj się z ginekologiem [w końcu ile można krwawić..]
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 23:40   #730
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

A to nie jest tak jak przy tabletkach ze moze trwac nawet do konca 1 krążka?? przynajmniej jeśli to pierwsza antykoncepcja . Ja gdy zaczelam zaraz po tabsach to wszytsko miałam ja wcześniej.
zuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 12:27   #731
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

ja miałam plamienia cały pierwszy krążek, potem nastąpił 1dniowy okres i plamienia ustały niemal całkowicie (jakieś resztki leciały).
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-19, 16:17   #732
zuzka83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dzięki, bo już sie wystraszyłam ze coś jest nie tak! Poczekam do końca i zobacze jak bedzie przy drugim krążku.
zuzka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 16:46   #733
neska22
Zakorzenienie
 
Avatar neska22
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9 922
GG do neska22
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

a ja dzisiaj dostałam "okres" jestem po poerwszym krążku. wcześniej brałam tabletki i teraz przy NR krwawienie dostałam dokładnie tego samego dnia co przy tabletkach tyle ze na razie jest dosc skąpe jak na mnie. w sobote następnyy krążek zakładam. przez pierwsze kilka dni sprawdzałam czy NR znajduje sie na miejscu a le potem juz zapomnialam i tylko od czasu do czasu zeby sie upewnic czy nie wypadł ogolnie nie mialam zadnych plamien przy pierwszym krazku i jak dotad (odpukac) zadnych skutkow ubocznych...
neska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 21:14   #734
konwalijka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 277
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej - to mój pierwszy cykl z Nuva Ring- minęły pierwsze 3 dni i jak na razie wszystko w najlepszym porządku. Mam tylko jedno pytanie które mnie nurtuje - co się stanie jeśli krążek wpadnie zbyt głęboko?czy komuś przytrafiła się taka sytuacja? bo mój systematycznie z dnia na dzień przesuwa się coraz głębiej, a dziś najadłam się strachu myśląc że wypadł mi gdzieś przez przypadek:P
konwalijka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 23:49   #735
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

krążek nie może wpaść 'zbyt głęboko'! pochwa to nie jest studnia bez dna
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-22, 21:25   #736
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez konwalijka82 Pokaż wiadomość
Hej - to mój pierwszy cykl z Nuva Ring- minęły pierwsze 3 dni i jak na razie wszystko w najlepszym porządku. Mam tylko jedno pytanie które mnie nurtuje - co się stanie jeśli krążek wpadnie zbyt głęboko?czy komuś przytrafiła się taka sytuacja? bo mój systematycznie z dnia na dzień przesuwa się coraz głębiej, a dziś najadłam się strachu myśląc że wypadł mi gdzieś przez przypadek:P
Tak jestesmy zbudowane, ze on wreszcie znajdzie wlasciwe dla ssiebie miejsce, i tam "osiadzie" . Maksymalnie bedzie to na odleglosc wyciagnietego palca wskazujacego, wiec bez obawy go odnajdziesz .

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez xblackxshadowx Pokaż wiadomość
ja miałam plamienia cały pierwszy krążek, potem nastąpił 1dniowy okres i plamienia ustały niemal całkowicie (jakieś resztki leciały).
No to ja pierwszy miesiac tak konkretnie, a pozostale dwa miesiace to juz znacznie mniej, ale dalej plamilam. Ale pisze juz o tym chyba ostatni raz, bo ze sto razy juz pewnie slyszalyscie moja historie plamienna
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 08:30   #737
konwalijka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 277
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

[QUOTE=naily;15443804]Tak jestesmy zbudowane, ze on wreszcie znajdzie wlasciwe dla ssiebie miejsce, i tam "osiadzie" . Maksymalnie bedzie to na odleglosc wyciagnietego palca wskazujacego, wiec bez obawy go odnajdziesz .

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------


Dzięki za odpowiedzi - bo już miałam w głowie wizje siebie z pogrzebaczem w ręce:P A tak serio wolałabym nie chodzić póżniej do lekarza z prośbą wyciągnięcia krążkaMam jeszcze jedno małe pytanie - czy istnieje jakaś możliwość powiedzmy przy wyciąganiu w trakcie tych 3 tygodni zadrapać go albo jakoś uszkodzić?? i czy to wpływa jakoś na jego skuteczność?? to pytania które trochę mnie nurtują , w końcu to ciało obce i chciałoby się wiedzieć o nim jak najwięcej
konwalijka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 19:35   #738
ajasiaga
Raczkowanie
 
Avatar ajasiaga
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 344
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

ile płacicie za Nuva Ring? czy krążek nie przeszkadza Wam w stosunkach seksualnych, czy Wasz partner go faktycznie nie odczuwa, i czy w czasie stosunku zdarzyło Wam się że krążek wypadł, albo przesunął się jakoś głębiej? Czekam na Waszą odpowiedź pozdrawiam
__________________
Nasz Ślub 20.07.2013 godz. 15.00
ajasiaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 19:22   #739
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

płacę 51 zeta. Nie pezeszkadza mi, mój partner też się nie uskarżał. Nigdy mi nie wypadł. Przy stosnku zawsze wchodzi głębiej.
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-25, 09:45   #740
paryssa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

ajasiaga - Krążek absolutnie nie przeszkadza podczas saksu. Mój parter go wyczuwa, ale ja czasem nie czuje wcale. Nigdu nie wypadł i nie ma możliwości "wpadnięcia".

Place 43 zł.
paryssa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 20:07   #741
JustkaDzu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 10
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny Mam pytanko Stasuje NR pierwszy miesiac jest to moja pierwsza metoda anty Miałam przerwę 7 dniowa Krwawienie nastapiło Kochałam się z moim facetem do konca podcas tej przerwy 7 dniowej Czy miałam zabezpieczenie Bo juz sie pogubiłam i niewiem ????????
JustkaDzu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-26, 10:10   #742
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

ja też się kochałam podczas pierwszej przerwy no i w ciąży nie jestem ;]
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-27, 20:43   #743
konwalijka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 277
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez xblackxshadowx Pokaż wiadomość
ja też się kochałam podczas pierwszej przerwy no i w ciąży nie jestem ;]
Ach i znowu proszę o pomoc - to mój pierwszy ring, więc systematycznie pojawiają się nowe dolegliwości i pytania. Mój okres po yazie trwał normalnie ok 6 dni, potem 3 dni plamienia a teraz od 4 dni obserwuję silne, nieprzyjemne upławy. Czy któraś z was miała podobnie ? czy to normalne czy lepiej od razu maszerować do lekarza bo szybko może się to rozwinąć w gorsze paskudztwo?
konwalijka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 13:24   #744
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Jeżeli odczuwasz bol albo wygląda to na infekcje to możesz iść, aczkolwiek ja przy pierwszym krązku miałam bardzo dużo śluzu.
zuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-29, 21:28   #745
konwalijka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 277
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez zuni Pokaż wiadomość
Jeżeli odczuwasz bol albo wygląda to na infekcje to możesz iść, aczkolwiek ja przy pierwszym krązku miałam bardzo dużo śluzu.
Dzięki za odpowiedż - szczerze mówiąc przy tabletkach nie miałam takich rewelacji. Dodatkowo 12 dnia stosowania po stosunku dostałam dziwnego , jednorazowego krwawienia i ta cała historia z ringiem coraz mniej mi się podoba
konwalijka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 10:54   #746
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez zuni Pokaż wiadomość
Jeżeli odczuwasz bol albo wygląda to na infekcje to możesz iść, aczkolwiek ja przy pierwszym krązku miałam bardzo dużo śluzu.
Tez mialam podobnie. To chyba jeszcze nie powod do lekarza, sama pewnie wiesz jak to zwykle wyglada przy zmianie antykoncepcji. Ja czasem miewalam kosmiczne objawy, ale zwykle przechodzily w ciagu pierwszego miesiaca.

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cytat:
Napisane przez konwalijka82 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedż - szczerze mówiąc przy tabletkach nie miałam takich rewelacji. Dodatkowo 12 dnia stosowania po stosunku dostałam dziwnego , jednorazowego krwawienia i ta cała historia z ringiem coraz mniej mi się podoba
Cierpliwosci kochana... zobaczysz ze wiecej jest plusow niz minusow . Tylko daj organizmowi sie z nim oswoic troche, wiesz ze to sztuczna ingerencja w jego dzialanie...
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 08:49   #747
sonieczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Czy używając tej metody mogę jednocześnie stosować tampony? Czy któraś z Was drogie Panie stosuje jednocześnie krążek i tampony? Bardzo proszę o odpowiedź.
sonieczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 09:22   #748
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sonieczek Pokaż wiadomość
Czy używając tej metody mogę jednocześnie stosować tampony? Czy któraś z Was drogie Panie stosuje jednocześnie krążek i tampony? Bardzo proszę o odpowiedź.
Jak jednocześnie? Przecież tampony stosuje się podczas krwawienia, które występuje w przerwie między jednym NR a drugim NR

Albo nie rozumiem pytania.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 09:38   #749
sonieczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dokładnie to chodziło o pierwsze krwawienie, wraz z którym rozpoczyna sie stosowanie pierścienia.
sonieczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 09:44   #750
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Tylko w pierwszym cyklu jest tak, że krwawisz i masz w sobie ring. Mnie w tym czasie często przy wyjmowaniu tampona wypadał również ring Ale to tylko jeden okres, potem pojawia się krwawienie jak krążek jest już wyjęty
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:38.