Nasze książkowe grzechy - cz. III - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-08, 19:18   #1681
AgaWawka
Raczkowanie
 
Avatar AgaWawka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 443
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Możemy kiedyś pomyśleć coś
To ja też się dopisuję też pomieszkuję od jakiegoś czasu w stolicy
__________________
5/2014
2013 -64 książki

"Normalna kobieta boi się myszy, pająków i zmarszczek. Normalne kobiety boją się też duchów. Nigdy nie twierdziłam, że jestem normalna."
http://s10.suwaczek.com/20100410310120.png
AgaWawka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 19:38   #1682
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Ale się rozpisałyście, super Wątek naprawdę odżył

Ja powoli, ale nieubłaganie zbliżam się do 30, więc jestem chyba jedną z najstarszych osób na wątku Z wykształcenia pedagog i psycholog, z zawodu zajmuję się tym samym, co Futbolowa. Poza tym robię doktorat. Męża brak, czekam na wymarzonego kandydata, co wydaje się misją niemożliwą - ostatni idealny kandydat pokazał swoje prawdziwe oblicze po kilku wspólnie spędzonych latach Zaczynam się godzić z tym, że mężczyzna dla mnie jeszcze się nie narodził

Jak wiecie jestem uzależniona od książek, ale to nie jest mój jedyny nałóg. Wśród innych uzależnień warto wymienić filmy, herbaty (mniej niż 20 smaków do wyboru oznacza dla mnie Armageddon) i torebki. Oprócz tego jestem poważnie uzależniona od jedzenia





O, to może kiedyś spotkamy się i pogadamy o książkach przy kawie



Same fajne tytuły
ja na kawę jestem zawsze chętna
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 19:41   #1683
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
Koty i książki to zawsze idzie w parze
zgadzam się
Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
U mnie się sprawdza, liczba kotów na stanie: jeden
u mnie kotów na stanie... 4
Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
U mnie dwa koty. I oprócz kotów, książek to jeszcze jeden dodatek - kawa
też piję nałogowo
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 19:49   #1684
Lilith890502
Zakorzenienie
 
Avatar Lilith890502
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 3 824
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Ciężko powiedzieć, chyba polonistyka nie miała wpływu na te propozycje. Pracuję dla wydawnictw, z którymi współpracowałam [i współpracuję] jako blogerka, więc stąd się 'znamy'
dziękuję za odpowiedź

ja jeszcze jestem uzależniona od kosmetyków, głównie tych pod prysznic i do kąpieli
__________________
My

Szczęście to sposób patrzenia na świat

Daniel
Lilith890502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 20:08   #1685
sadie
Zadomowienie
 
Avatar sadie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Uch, mieszkanie to dla mnie największa bolączka i temat rzeka, nie zaczynajmy, bo mogę godzinami Najsmutniejsze jest to, że ja jestem wrażliwa na widoki, pragnę kamienicy, wysokich na trzy metry pomieszczeń, schowków, drewnianych drzwi dwuskrzydłowych, dużych okien! A kamienice w Warszawie chodzą w okolicach miliona
Pół życia w kamienicy przemieszkałam i mam nadzieję nigdy więcej
Ja mam 27 lat, z wykształcenia tłumacz, ale pracuję w kompletnie innej branży. I też zaprzeczam stereotypowi zestawu książek i kotów, bo zdecydowanie bardziej do psów mnie ciągnie (jeden na stanie nawet jest ).

Magnolia, daj znać jak "Posłaniec"
sadie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 20:14   #1686
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Cytat:
Napisane przez sadie Pokaż wiadomość
Pół życia w kamienicy przemieszkałam i mam nadzieję nigdy więcej
No coś Ty, czemu?

Za coś takiego to ja bym się porąbać dała normalnie






__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 20:34   #1687
sadie
Zadomowienie
 
Avatar sadie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Wiecznie zimno, takie wysokie pomieszczenia jest bardzo trudno ogrzać, a co za tym idzie: raj dla wilgoci, wieczna walka z grzybem na ścianach. Od drewnianych okien, jakkolwiek zgadzam się, że wyglądają bardzo klimatycznie, ciągnie jak diabli. Mieszkałam w starej kamienicy, więc bez centralnego (a piec kaflowy to naprawdę kiepska sprawa ), bez bieżącej ciepłej wody, za to z kilkoma innymi niedogodnościami. Nie wiem, zapewne odnowione kamienice to inna bajka, ale ja zraziłam się na tyle, że nigdy w życiu nie chciałabym w żadnej mieszkać.
sadie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-08, 20:40   #1688
AgaWawka
Raczkowanie
 
Avatar AgaWawka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 443
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Tak opowiadaliście o rabatach na Znaku i teraz chora jestem pieniądze pofruną czuję pofruną
__________________
5/2014
2013 -64 książki

"Normalna kobieta boi się myszy, pająków i zmarszczek. Normalne kobiety boją się też duchów. Nigdy nie twierdziłam, że jestem normalna."
http://s10.suwaczek.com/20100410310120.png
AgaWawka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 20:51   #1689
Lilith890502
Zakorzenienie
 
Avatar Lilith890502
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 3 824
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

ja się czaję na te 30% na bonito ale póki co się powstrzymuję
__________________
My

Szczęście to sposób patrzenia na świat

Daniel
Lilith890502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 20:57   #1690
AgaWawka
Raczkowanie
 
Avatar AgaWawka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 443
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Cytat:
Napisane przez Lilith890502 Pokaż wiadomość
ja się czaję na te 30% na bonito ale póki co się powstrzymuję
ja też się powstrzymuję bo wypłata 10 ale później nie ręczę za siebie
__________________
5/2014
2013 -64 książki

"Normalna kobieta boi się myszy, pająków i zmarszczek. Normalne kobiety boją się też duchów. Nigdy nie twierdziłam, że jestem normalna."
http://s10.suwaczek.com/20100410310120.png
AgaWawka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 21:01   #1691
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Cytat:
Napisane przez sadie Pokaż wiadomość
Magnolia, daj znać jak "Posłaniec"
sama jestem ciekawa
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-08, 21:55   #1692
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Cytat:
Napisane przez sadie Pokaż wiadomość
Pół życia w kamienicy przemieszkałam i mam nadzieję nigdy więcej
Ja mam 27 lat, z wykształcenia tłumacz, ale pracuję w kompletnie innej branży. I też zaprzeczam stereotypowi zestawu książek i kotów, bo zdecydowanie bardziej do psów mnie ciągnie (jeden na stanie nawet jest ).

Magnolia, daj znać jak "Posłaniec"
gdybym miała do wyboru mieszkanie w kamienicy a mieszkanie w bloku, wybrałabym kamienicę.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 22:36   #1693
Kamalika
Raczkowanie
 
Avatar Kamalika
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 425
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Dziewczęta, a kim Wy w ogóle jesteście? Skąd, w jakim wieku, co robicie w życiu, jakie zawody uprawiacie?
Hmmm no to się seniorka wypowie .... niebawem 35 wiosen stuknie - jestem finansistą, pracuję w warszawskiej korpo i tu mieszkam, dr w trakcie tworzenia - chwilowo jestem na dziekańskim
mąż sztuk 1,
dzieć sztuk 1 i
kociambry sztuk 2.
Za pyszną kawę dałabym się oskalpować

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość

Ćwirka dobrze, że chociaż o wagę nie pytasz
Zapewne bym była w czołówce wagi ciężkiej

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Uch, mieszkanie to dla mnie największa bolączka i temat rzeka, nie zaczynajmy, bo mogę godzinami Najsmutniejsze jest to, że ja jestem wrażliwa na widoki, pragnę kamienicy, wysokich na trzy metry pomieszczeń, schowków, drewnianych drzwi dwuskrzydłowych, dużych okien! A kamienice w Warszawie chodzą w okolicach miliona

Na ten wymagany wkład własny bardzo liczę - liczę, że spadnie ilość osób, które mają na start minimum 15 tysięcy na wkład i polecą ceny mieszkań w dół, chociaż o 50 tysięcy średnio [COLOR="Silver"]
Oj kocham ten klimat starych kamienic

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
Na bieżąco przeglądam ogłoszenia dot. wynajmu i sprzedaży mieszkań. I denerwuje mnie to, że za mieszkanie, które nie było nigdy remontowane ludzie chcą 400 tys, w bloku z wielkiej płyty.
Kiedyś widziałam fajne mieszkanie na Bemowie, dwupokojowe, w nowszych blokach za 250 tys, taka cena jeszcze byłaby do przejścia.
Ale też wiadomo, każdy ma inne oczekiwania, ja nie mam nic przeciwko żeby mieszkać na zwykłym blokowisku Jednak z tego, co zrozumiałam, Ty planujesz zakup z TŻ, a skoro kredyt na X lat, więc wiem, że patrzycie przyszłościowo i 40 m to może być mało dla was i przyszłej rodzinki :P
No właśnie zazwyczaj wystawione na sprzedaż są takie rudery, że się załamać można. Zanim kupiliśmy własne m obejrzeliśmy ze 30-40 mieszkań to była prawdziwa trauma. Generalnie znalezienie sensownego mieszkania w stolicy za rozsądną cenę graniczy z cudem.

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Ja też jestem na bieżąco Ja nie chcę wielkiej płyty, tylko nie to Chcę kamienicę na Pradze (bo w Śródmieściu mnie nie stać) lub coś na Muranowie/Żoliborzu/Ochocie. Wyjdzie w praniu, ale takie są założenia.
40m2 to mieszkanie na jakieś 10 lat, jak będziemy ustawieni i będziemy lepiej zarabiać to sprzedamy i coś większego się kupi
Ja mieszkam na Pradze, więc zapraszam - nie jest to przedwojenna kamienica ale budynek wybudowany tuż po wojnie z cegły i wysokość mieszkań 2,80.
Większość mieszkań w kamienicach ma swoje ogrzewanie elektryczne - a zimą ogrzać takie hangary to trzeba mieć własną elektrownię żeby nie zbankrutować na rachunki za prąd. Poza tym w tych starszych praskich kamienicach w 90% przypadków sąsiedzi to patologia
__________________
Nasze szczęście


"Niech no ja dorwę tę mendę co mi ubrania w szafie po nocach zwęża ... "

Edytowane przez Kamalika
Czas edycji: 2014-01-08 o 22:38
Kamalika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 22:46   #1694
Crema Catalana
Rozeznanie
 
Avatar Crema Catalana
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 849
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Miło Was dziewczyny bliżej poznać!

Jeszcze ja się nie spowiadalam..
Lat mam 24, Z zawodu pedagog terapeuta, z zamiłowania hispanista.. pochodze z Dolnego Śląska, akutalnie mieszkam za granicą, żeby pracować w zawodzie powoli rozkrecam się z nauka jezyka.. uwielbiam wiadomo książki muzyke, filmy, sport.. Widzę u nas spore grono kawoholiczek dołączam sie do niego i ja


skończyłam dzisiaj czytać Ostatnie fado i trochę się rozczarowałam..

teraz biorę się za Lisią Dolinę, mam nadzieję, że będzie ciekawiej..
__________________
"I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles."
Crema Catalana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 07:04   #1695
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Cytat:
Napisane przez sadie Pokaż wiadomość
Wiecznie zimno, takie wysokie pomieszczenia jest bardzo trudno ogrzać, a co za tym idzie: raj dla wilgoci, wieczna walka z grzybem na ścianach. Od drewnianych okien, jakkolwiek zgadzam się, że wyglądają bardzo klimatycznie, ciągnie jak diabli. Mieszkałam w starej kamienicy, więc bez centralnego (a piec kaflowy to naprawdę kiepska sprawa ), bez bieżącej ciepłej wody, za to z kilkoma innymi niedogodnościami. Nie wiem, zapewne odnowione kamienice to inna bajka, ale ja zraziłam się na tyle, że nigdy w życiu nie chciałabym w żadnej mieszkać.
A widzisz, ja najpierw w domu mieszkałam, potem, już w Warszawie, w świetnym mieszkaniu bez problemów, więc nawet nie pomyślałabym, że takie problemy występują Ale na ten moment nadal bym wybrała kamienicę Oglądaliśmy mieszkania, ciasne klity z sufitem nad głową i maleńkimi oknami, brrr!


Cytat:
Napisane przez Kamalika Pokaż wiadomość
Zapewne bym była w czołówce wagi ciężkiej
Oj chyba ja Przez moje problemy z tarczycą i zamiłowaniem do podjadania


Cytat:
Napisane przez Kamalika Pokaż wiadomość
Ja mieszkam na Pradze, więc zapraszam - nie jest to przedwojenna kamienica ale budynek wybudowany tuż po wojnie z cegły i wysokość mieszkań 2,80.
Większość mieszkań w kamienicach ma swoje ogrzewanie elektryczne - a zimą ogrzać takie hangary to trzeba mieć własną elektrownię żeby nie zbankrutować na rachunki za prąd. Poza tym w tych starszych praskich kamienicach w 90% przypadków sąsiedzi to patologia
Słyszałam o tym ogrzewaniu już nieraz, na to bym się nie porwała A co do sąsiadów, to liczę, że Praga ma przed sobą przyszłość - kiedyś Starówka i okolice to też było siedlisko menelstwa i biedoty, jedna z gorszych dzielnic. A teraz ceny mieszkań idą w miliony Aczkolwiek wśród tych milionerów nadal kryje się menelstwo, mieszkam w okolicach Barbakanu i płakać mi się chce, jak widzę niektórych "sąsiadów". Piękne mieszkanie, ze 120 metrów przy rynku Nowego Miasta zamieszkuje zapijaczony, śmierdzący facet, masakra tam jest. Ma siostrę, która od lat się z nim piłuje o to lokum, ale coś jej nie wychodzi.
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 07:26   #1696
rybkaa90
Zakorzenienie
 
Avatar rybkaa90
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 926
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Fajnie Was poznać Dziewczyny
Ja jeszcze studiuję, właściwie kończę studia. Aktualnie poszukuję nowej pracy, w poprzedniej mi się nie wiodło. Zamierzam w 2014 zmienić wreszcie stan cywilny Przeraża mnie ta przedślubna gorączka. Marze o jakimś zwierzaczku, ale musimy unormować naszą sytuację mieszkaniową.
Oglądaliśmy mieszkania we Wrocławiu, ceny za nieremontowane (krzywe ściany, podłogi, okna do wymiany) mieszkanie z wielkiej płyty około 400 tysięcy. Poszaleli! Obejrzeliśmy kilkadziesiąt mieszkań i to co ludzie sprzedają i ile sobie życzą za rudery to jakiś skandal. Ja wiem, że nieruchomości są w cenie, ale bez przesady. Dołożyć kasę na meble, wyposażenie i pół miliona nie ma Poważnie rozglądamy się za jakąś działką na obrzeżach. Cenię sobie spokój.
Ceny wrocławskich mieszkań w kamienicach nie różnią się zbytnio od tych w "nowym" budownictwie. Tylko większość nie ma ogrzewania, są takie stare piece na węgiel. W środku nie są remontowane od czasów wybudowania, nawet jak elewacja jest odnowiona Przerażają mnie wspólne, prywatno- publiczne toalety I sąsiedzi o odmiennych zainteresowaniach i trybie życia innym niż my, delikatnie mówiąc.
__________________
Jaś 20.06.2015



06.09.2014
rybkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 08:43   #1697
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

A ja wynajmuję 2-pokojowe mieszkanie na Bielanach z tż - jest spokój, metro, moglibyśmy tu zostać na zawsze Ale że coraz częściej odzywa się mój instynkt macierzyński i od jakiegoś czasu codziennie śnią mi się brzdące, to taka wielkość mieszkania odpada
Znajoma mamy ma na sprzedaż mieszkanie w Legionowie, duże, bo 4 pokoje i wielka kuchnia ale jak usłyszałam, że chce za nie 400 tys... Mieszkanie do remontu, w starym bloku - rozumiem, że chcą dostać jak najwięcej kasy, ale bez przesady
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 08:52   #1698
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Cytat:
Napisane przez rybkaa90 Pokaż wiadomość
Fajnie Was poznać Dziewczyny
Ja jeszcze studiuję, właściwie kończę studia. Aktualnie poszukuję nowej pracy, w poprzedniej mi się nie wiodło. Zamierzam w 2014 zmienić wreszcie stan cywilny Przeraża mnie ta przedślubna gorączka. Marze o jakimś zwierzaczku, ale musimy unormować naszą sytuację mieszkaniową.
Oglądaliśmy mieszkania we Wrocławiu, ceny za nieremontowane (krzywe ściany, podłogi, okna do wymiany) mieszkanie z wielkiej płyty około 400 tysięcy. Poszaleli! Obejrzeliśmy kilkadziesiąt mieszkań i to co ludzie sprzedają i ile sobie życzą za rudery to jakiś skandal. Ja wiem, że nieruchomości są w cenie, ale bez przesady. Dołożyć kasę na meble, wyposażenie i pół miliona nie ma Poważnie rozglądamy się za jakąś działką na obrzeżach. Cenię sobie spokój.
Ceny wrocławskich mieszkań w kamienicach nie różnią się zbytnio od tych w "nowym" budownictwie. Tylko większość nie ma ogrzewania, są takie stare piece na węgiel. W środku nie są remontowane od czasów wybudowania, nawet jak elewacja jest odnowiona Przerażają mnie wspólne, prywatno- publiczne toalety I sąsiedzi o odmiennych zainteresowaniach i trybie życia innym niż my, delikatnie mówiąc.
Mam znajomych we Wrocławiu i ostatnio kupowali, ceny jak w stolicy :/





Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
A ja wynajmuję 2-pokojowe mieszkanie na Bielanach z tż - jest spokój, metro, moglibyśmy tu zostać na zawsze Ale że coraz częściej odzywa się mój instynkt macierzyński i od jakiegoś czasu codziennie śnią mi się brzdące, to taka wielkość mieszkania odpada
Znajoma mamy ma na sprzedaż mieszkanie w Legionowie, duże, bo 4 pokoje i wielka kuchnia ale jak usłyszałam, że chce za nie 400 tys... Mieszkanie do remontu, w starym bloku - rozumiem, że chcą dostać jak najwięcej kasy, ale bez przesady
To będą sprzedawać długo i w końcu rura zmięknie


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 08:56   #1699
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Wrocław rzeczywiście jest drogim miastem jeśli chodzi o wynajem czy kupno mieszkania.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-09, 09:50   #1700
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

A tak najbardziej najbardziej to chciałabym mieć dom, właśnie gdzieś na obrzeżach, z ogródkiem i wielką kuchnią No i oczywiście z jasnym salonem z biblioteczką. Patrząc na ceny mieszkań w moim typie to koszt ten sam..
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 10:04   #1701
rybkaa90
Zakorzenienie
 
Avatar rybkaa90
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 926
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
A tak najbardziej najbardziej to chciałabym mieć dom, właśnie gdzieś na obrzeżach, z ogródkiem i wielką kuchnią No i oczywiście z jasnym salonem z biblioteczką. Patrząc na ceny mieszkań w moim typie to koszt ten sam..
Dlatego szukamy działki. Mieszkania drogie, a komfort zupełnie inny.
Facet z wielką łaską chciał sprzedać mieszkanie do generalnego remontu- zrywanie podłóg, tynków, okna itp. za 400 tys. zł twierdząc, ze i tak mu się to nie opłaca, daje rabat 85 tys. bo nie może sprzedać, bo wszyscy chcą "nowe"
__________________
Jaś 20.06.2015



06.09.2014
rybkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 10:35   #1702
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
A tak najbardziej najbardziej to chciałabym mieć dom, właśnie gdzieś na obrzeżach, z ogródkiem i wielką kuchnią No i oczywiście z jasnym salonem z biblioteczką. Patrząc na ceny mieszkań w moim typie to koszt ten sam..
A ja jednak chyba wolałabym mieszkanie, ale takie naprawdę ogromne, najlepiej dwupoziomowe, z tarasem. Znam osobę, która ma takie mieszkanie i jak żyję nie widziałam nic piękniejszego, no ale za mieszkanie w centrum Poznania zapłacili ponad milion, więc w Warszawie byłoby jeszcze więcej

Pod miastem nie chciałabym mieszkać, bo nie mam i nie planuję mieć prawa jazdy, a z dziećmi (które jednak kiedyś tam planuję) dojeżdżanie komunikacją miejską już nie jest takie proste. Poza tym lubię miasto, bliskość kin, teatrów, restauracji, klubów
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 10:45   #1703
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
A ja jednak chyba wolałabym mieszkanie, ale takie naprawdę ogromne, najlepiej dwupoziomowe, z tarasem. Znam osobę, która ma takie mieszkanie i jak żyję nie widziałam nic piękniejszego, no ale za mieszkanie w centrum Poznania zapłacili ponad milion, więc w Warszawie byłoby jeszcze więcej

Pod miastem nie chciałabym mieszkać, bo nie mam i nie planuję mieć prawa jazdy, a z dziećmi (które jednak kiedyś tam planuję) dojeżdżanie komunikacją miejską już nie jest takie proste. Poza tym lubię miasto, bliskość kin, teatrów, restauracji, klubów
No ja właśnie też do domu bym nie chciala ze względu na odległość od centrum. Obrzeża dla mnie nie wchodzą w grę. Poza tym cena działki to jednak prawie cena mieszkania, a gdzie koszty budowy...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 10:49   #1704
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

ja przez całe życie mieszkałam na wsi i wiem jaki jest problem z komunikacją, gdy nie ma się prawa jazdy, bądź auto jest w naprawie. Oczywiście spokój i cisza są fajne, ale czasem chce się wyjść spotkać ze znajomymi i gdzie tu pójść, jak jedyna pizzeria została zamknięta?
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 10:58   #1705
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Naomi, moje książki zostały dzisiaj wysłane, więc pewnie przyjdą w przyszłym tyg. A jak twoje zamówienie?
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 11:11   #1706
Holly Nieduża
Zakorzenienie
 
Avatar Holly Nieduża
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 788
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Dziewczyny zajrzyjcie do Biedronki. Jest kiermasz książek (głównie ze Świata książki) po 9,99 gdzie przy kasie cena okazuje się 7,50 !! Jest dużo wydań w twardych oprawach.

Ja kupiłam mamie Matkę Pearl (bo swoją już mam ) a sobie wzięłam Ptaki ciernistych krzewów i Amandine. Za 7,50 aż żal nie brać

Były jeszcze m.in. książki Nory Roberts, Jeden dzień, Pamiętnik z przyszłości, Papierowa dziewczyna i jakieś kryminały
__________________
Holly Nieduża jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 11:18   #1707
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
A tak najbardziej najbardziej to chciałabym mieć dom, właśnie gdzieś na obrzeżach, z ogródkiem i wielką kuchnią No i oczywiście z jasnym salonem z biblioteczką. Patrząc na ceny mieszkań w moim typie to koszt ten sam..
to też było moje marzenie od zawsze
i w końcu się spełni
nie lubię miasta i od zawsze marzyłam o mieszkaniu na wsi

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
ja przez całe życie mieszkałam na wsi i wiem jaki jest problem z komunikacją, gdy nie ma się prawa jazdy, bądź auto jest w naprawie. Oczywiście spokój i cisza są fajne, ale czasem chce się wyjść spotkać ze znajomymi i gdzie tu pójść, jak jedyna pizzeria została zamknięta?
my oboje mamy prawko, obecnie jedno auto, ale od razu po przeprowadzce kupujemy drugie, także żaden problem dojechać autem do centrum Poznania na imprezę czy spotkanie ze znajomymi

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Holly Nieduża Pokaż wiadomość
Dziewczyny zajrzyjcie do Biedronki. Jest kiermasz książek (głównie ze Świata książki) po 9,99 gdzie przy kasie cena okazuje się 7,50 !! Jest dużo wydań w twardych oprawach.

Ja kupiłam mamie Matkę Pearl (bo swoją już mam ) a sobie wzięłam Ptaki ciernistych krzewów i Amandine. Za 7,50 aż żal nie brać

Były jeszcze m.in. książki Nory Roberts, Jeden dzień, Pamiętnik z przyszłości, Papierowa dziewczyna i jakieś kryminały
ooo, ciekawe czy u mnie też są... moja biedronka zazwyczaj jakoś słabo zaopatrzona
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 12:05   #1708
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Naomi, moje książki zostały dzisiaj wysłane, więc pewnie przyjdą w przyszłym tyg. A jak twoje zamówienie?
Ja anulowałam zamówienie i już mi oddali pieniądze

Cytat:
Napisane przez Holly Nieduża Pokaż wiadomość
Dziewczyny zajrzyjcie do Biedronki. Jest kiermasz książek (głównie ze Świata książki) po 9,99 gdzie przy kasie cena okazuje się 7,50 !! Jest dużo wydań w twardych oprawach.

Ja kupiłam mamie Matkę Pearl (bo swoją już mam ) a sobie wzięłam Ptaki ciernistych krzewów i Amandine. Za 7,50 aż żal nie brać

Były jeszcze m.in. książki Nory Roberts, Jeden dzień, Pamiętnik z przyszłości, Papierowa dziewczyna i jakieś kryminały
Dzięki za informację, może zajrzę wracając do domu
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 12:26   #1709
maggie_grace
Zadomowienie
 
Avatar maggie_grace
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 305
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Cytat:
Napisane przez sadie Pokaż wiadomość
I też zaprzeczam stereotypowi zestawu książek i kotów, bo zdecydowanie bardziej do psów mnie ciągnie (jeden na stanie nawet jest ).
Już myślałam, że tylko jak za psami tutaj będę. :P

Cytat:
Napisane przez sadie Pokaż wiadomość
Wiecznie zimno, takie wysokie pomieszczenia jest bardzo trudno ogrzać, a co za tym idzie: raj dla wilgoci, wieczna walka z grzybem na ścianach. Od drewnianych okien, jakkolwiek zgadzam się, że wyglądają bardzo klimatycznie, ciągnie jak diabli. Mieszkałam w starej kamienicy, więc bez centralnego (a piec kaflowy to naprawdę kiepska sprawa ), bez bieżącej ciepłej wody, za to z kilkoma innymi niedogodnościami. Nie wiem, zapewne odnowione kamienice to inna bajka, ale ja zraziłam się na tyle, że nigdy w życiu nie chciałabym w żadnej mieszkać.
Ja mieszkam w domu, ale okna są drewniane i fajnie nie raz firankę podwiewa jak jest duży wiatr. Co do ogrzewania to mam na gaz, więc nie muszę się martwić, bo jak trzeba to się włącza, a jak nie to nie i mam nadzieję, że w przyszłości, na swoim, też tak będę mieć, bo nie chcę latać do pieca.

Cytat:
Napisane przez rybkaa90 Pokaż wiadomość
Fajnie Was poznać Dziewczyny
Ja jeszcze studiuję, właściwie kończę studia. Aktualnie poszukuję nowej pracy, w poprzedniej mi się nie wiodło. Zamierzam w 2014 zmienić wreszcie stan cywilny Przeraża mnie ta przedślubna gorączka. Marze o jakimś zwierzaczku, ale musimy unormować naszą sytuację mieszkaniową.
Oglądaliśmy mieszkania we Wrocławiu, ceny za nieremontowane (krzywe ściany, podłogi, okna do wymiany) mieszkanie z wielkiej płyty około 400 tysięcy. Poszaleli! Obejrzeliśmy kilkadziesiąt mieszkań i to co ludzie sprzedają i ile sobie życzą za rudery to jakiś skandal. Ja wiem, że nieruchomości są w cenie, ale bez przesady. Dołożyć kasę na meble, wyposażenie i pół miliona nie ma Poważnie rozglądamy się za jakąś działką na obrzeżach. Cenię sobie spokój.
A mi się wydawało dużo 350 tys. za mieszkanie dwupiętrowe, umeblowane, na zdjęciach wyglądające na zadbane (osobiście nie chodzę, bo nie jestem na kupnie, ale pooglądać fajnie ).

Cytat:
Napisane przez Holly Nieduża Pokaż wiadomość
Dziewczyny zajrzyjcie do Biedronki. Jest kiermasz książek (głównie ze Świata książki) po 9,99 gdzie przy kasie cena okazuje się 7,50 !! Jest dużo wydań w twardych oprawach.

Ja kupiłam mamie Matkę Pearl (bo swoją już mam ) a sobie wzięłam Ptaki ciernistych krzewów i Amandine. Za 7,50 aż żal nie brać

Były jeszcze m.in. książki Nory Roberts, Jeden dzień, Pamiętnik z przyszłości, Papierowa dziewczyna i jakieś kryminały
Szkoda, że nie widziałam tego wcześniej, bo mogłam wstąpić do Biedronki jak byłam w mieście a tak to lipa.
__________________


maggie_grace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 12:38   #1710
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. III

Fajnie coś się o Was dowiedzieć dziewczyny, w takim razie kilka słów o mnie. Mieszkam i pracuję w Lublinie. Skończyłam prawo i od jesieni minionego roku pracuję w kancelarii (choć zaczynam nabierać wątpliwości czy to jednak dobra droga dla mnie). Po ostatnim przykrym rozczarowaniu jestem na etapie poszukiwania drugiej połówki, choć czasami zaczynam myśleć, że to mission impossible .
Poza tym uwielbiam czytać (jak zresztą cała moja rodzina, pasję do książek odziedziczyłam w genach), oglądać dobre filmy, pyszną kawę. Interesuję się również sztuką (porzucony w liceum talent malarski wciąż się we mnie odzywa) oraz modą.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 17:19:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:34.