Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-20, 13:53   #1
basia_tb
Raczkowanie
 
Avatar basia_tb
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 185
GG do basia_tb

Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry


wszystkie wiemy ze nik nie ma nieskazitelnej skóry ja tez i mam pytanie jak najlepiej tuszowac wyprysli i wągry ??
jakich kosmetyków najlepiej uzywać?
pozdrawiam
basia_tb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-20, 16:17   #2
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

Wszystkie niedoskonalosci skory maskuje korektor.Naklada sie go zwykle punktowo.Kolory korektorow dobiera sie w zaleznosci od tego,jaki masz problem z cera.Jezeli chodzi o krostki,to powinnas uzyc w tym celu korektora w sztyfcie lub w postaci olowka.Po prostu zamaluj nim krostke.Polecam ci korektor firmy ARTDECO http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7710
Korektor ten powinnas nalozyc pod podklad.Co do innych korektorow,to w odcieniach rozowych i lawendowych ozywiaja zbyt blada lub szara twarz a zielony tuszuje zaczerwienienia.Jezeli chcesz nadac zmeczonej twarzy swiezy wyglad,to nadaje sie do tego korektor w postaci kolorowych kulek-bialych,zoltych,fioletowy ch i rozowych lub kolorowy prasowany puder(te naklada sie na podklad).
Pozdrawiam
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-20, 16:21   #3
miss-zone
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 35
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

Na przyklad podkladami dobrze kryjacymi albo puderkami sypkimi. Moja kosmetyczka wzbogacila sie przed chwila o podklad w kompakcie Guerlain Terracotta Ultimate Bronze, baze odswiezajaca Guerlain Meteorites oraz puder sypki Clinique. Nie mam wiekszych problemow z cera ale mam nadzieje, ze taka mieszanka jeszcze bardziej ja upiekni
miss-zone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-22, 13:38   #4
MarilynManson
Raczkowanie
 
Avatar MarilynManson
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 174
GG do MarilynManson
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

Moja mama jest kosmetyczka, do zatuszowania w makijazach stosuje taki podklad "Dermacol". Jest bardzo gesty, bardzo dobrze kryje i trzyma sie na skorze...tubka starcza na dlugo bo jest bardzo wydajny...i jest tani (do 15 zl)
__________________
podpis usunięty - zawiera treści nazistowskie.
MarilynManson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-22, 13:58   #5
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

Nie chce podwazac wiarygodnosci Twojej mamy, ale jako kosmetyczka powinna wiedziec, ze sklad korektora (bo trudno go nazwac podkladem) Dermacol jest bardzo zapychajacy i nadaje sie do tuszowania np. naczynek, ale absolutnie nie wypryskow czy tez rozszerzonych porow, bo powoduje ich jeszcze wiekszy wysyp. W tym celu lepiej zaopatrzyc sie w podklad korygujacy badz kamuflujacy La Roche Posay. Wlasciwosci kryjace ma swietne, a przynajmniej nie zapycha! Dermacol absolutnie nie nadaje sie do regularnego stosowania, byc moze tylko jako korektor awaryjny.

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-26, 10:44   #6
MarilynManson
Raczkowanie
 
Avatar MarilynManson
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 174
GG do MarilynManson
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

może i zapycha, ale klijentki są zadowolone i nie narzekają, dla nich ważniejsze jest, aby nie bylo widac przebarwien itp.
__________________
podpis usunięty - zawiera treści nazistowskie.
MarilynManson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-26, 12:49   #7
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

Svenju, podejrzewam, ze klientki mamy Marylin chodza do niej na makijaz tylko ze wzgledu na specjalne okazje, raz kiedys od swieta, takie jednokrotne uzycie chyba od razu porow nie zapcha jakos masakrycznie? Tez sie zdziwilam tym Dermacolem troche...
Wlasciwie uwazam, ze na KWC powinien byc tez specjalny katalog roznych masci, kremow aptecznych leczniczych, moze bez ocen, ale spis taki, przeciez tyle osob z cera tradzikowa albo sucha ich uzywa (tormentiol, masc cynkowa etc.)

Mam jeszcze pytanie odnosnie korektorow - kiedys mi sie wydawalo (ba! bylam pewna!), ze w kamuflazach Art Deco jest tez taki zielony, a tu sie okazuje, ze nie ma. Do zaczerwienien zostaje mi wiec zielony La Roche Posay, ale odnosnie kamuflazy - zolty jest do rozswietlania (pod oczy), a reszta - maja rozne kolory po to, zeby dopasowac do roznych kolorow cery czy dlatego, ze kazdy sluzy do czego innego? Becia pisala o innych kolorach, ale w Art Deco nie ma ani rozowych, ani innych, wiec mysle, ze tu chodzi o dopasowanie do cery, jak podklady na przyklad.
Jak cos zle mysle, to mnie prosze poprawic.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-12-26, 13:15   #8
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

Masz racje Mimbi, raz uzyty Dermacol nie powinien powodowac spustoszenia na twarzy. Tylko, ze moim zdaniem kosmetyczka nie powinna uzywac korektora, ktory ma w skladzie parafine, jest pelno takich beztego skladnika i rowniez sa skuteczne, a nawet lepsze.

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-26, 13:50   #9
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

W asortymencie Artdeco znajduje sie rowniez kolor zielony i rozowy,ale te sa w sztyfie.
http://www.estyl.pl/sklep/customer/p...cat=304&page=1
Pozdrawiam
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-26, 14:06   #10
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

Ale mi sie uroilo, ze widzialam tez taki zielony do kasetki.
Naprawde nie wiem, co ja sobie ubzduralam z tym zielonym.

Czy ktoras z Was uzywala zielonego korektora Art Deco i zielonego LRP? Chcialabym sie dowiedziec jak wypadaja w porownaniu.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-26, 14:13   #11
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

Mimbi, ja na 200% jestem pewna, że w Galerii Centrum swego czasu widziałam 'kasetkowy' zielony korektor Art Deco. Kiedyś byłam na jego kupnie, ale dostałam zielone Meteorytki i sobie odpuściłam zakup. Było to co najmniej pół roku temu, więc nie jestem w stanie tego zweryfikować, ale... pamiętam jakbym to widziała wczoraj

Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-26, 14:26   #12
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

Nie uroiło Ci się. ArtDeco miał zielony korektor w kremie, sztyfcie i ołówku. Dowody na to leżą u mnie w szufladzie . Czy ma je ciągle w ofercie - tego nie wiem - są tak wydajne, że po następny wybiorę się dopiero za jakieś dwa lata
Używałam LRP (ale tego w tubce, bo teraz jest chyba jeszcze kompaktowy w kremie) i AD (w kremie i ołówku). Wrażenia z obu opisałam w KWC. W skrócie: uważam, że z tych dwóch AD jest lepszy - zakryje wszystko, natomiast LRP raczej rozświetla lekko zaróżowione miejsca, niż naprawdę maskuje zaczerwienienia.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-26, 14:36   #13
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

http://www.artdeco.de/index.php?id=84&L=0
To jest link do strony artdeco,tam rowniez nie ma zielonego odcienia,mhhmmm.Po zastanowieniu stwierdzilam,ze rowniez widzialam zielony korektor w kasetce,moze go juz nie produkuja.Korektory w kasetkach stosuje sie raczej na cala twarz jako trwały podkład wiec moze te zielone nie mialy takiego popytu,przeciez stosujemy go raczej miejscowo np. na korekcje naczynek.Bardzo ciekawe co sie z nim stalo,jutro pojde do sklepu sprawdzic czy jeszcze jest
Pozdrawiam
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-26, 14:45   #14
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

Oj, poprawka! Ten kompaktowy w kremie, to Avene
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-26, 21:42   #15
mangosiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 118
GG do mangosiaczek
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

Hmmm... A czy ten korektor w kompakcie ArtDeco w zielonkawym kolorze to nie jest przypadkiem ten http://www.estyl.pl/sklep/customer/p...cat=332&page=1 ??? Jeżeli ktoś używał to, czy jest on lepszy od tego w ołówku lub w sztyfcie??? Pozdrawiam!
mangosiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-26, 22:11   #16
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

Wyglada na zielony,lecz spojrz nizej.Ktory z nich bys zamowila? Najbardziej podobny jest nr.01 czyli brudny,cielisty bez lecz to nie jest zielony.
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-26, 23:10   #17
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

mangosiaczek napisał(a):
> Hmmm... A czy ten korektor w kompakcie ArtDeco w zielonkawym kolorze to nie jest przypadkiem ten http://www.estyl.pl/sklep/customer/p...cat=332&page=1 ??? Jeżeli ktoś używał to, czy jest on lepszy od tego w ołówku lub w sztyfcie??? Pozdrawiam!

To może być ten, ale jedyne co się zgadza, to numer 01, bo kolor - mimo że mój monitor jest dobrze skalibrowany - nie. Kolor w rzeczywistości określiłabym, jako zielono-beżowo-żółty - mniej-wiecej taki, jak ten drugi od lewej ołówek.
Kompaktowy korektor nie jest ani gorszy, ani lepszy od tego w sztyfcie, czy ołówku. Jest inny. Ołówek jest bardziej precyzyjny, idealny do małych powierzchni - np. drobnych krostek, czy pojedynczych pajączków. Kompaktowy krem będzie dobry do nakładania na większe powierzchnie i bardziej rozległe zmiany. Kryją tak samo. Sztyftu nie używałam, ale pamiętam, że sprzedawczyni w perfumerii mówiła mi, że te korektory w sztyfcie są antybakteryjne - ale tej informacji nie udało mi się nigdzie zweryfikować.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Image2.jpg (5,8 KB, 3 załadowań)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-27, 00:23   #18
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

Na Estylu jest napisane, ze Art Deco w "pomadce" sa aseptyczne, ale chyba nei ten zielony.
W perfumerii widzialam tez zielony w pisaku (albo w takim opakowaniu jak blyszczyki z gabeczka? Chodz moze to byl ten w kredce, nie jestem pewna.
A czy roznica w konsystencji nie ma zadnego wplywu na latwosc nakladania/krycie etc?
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-27, 08:38   #19
mangosiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 118
GG do mangosiaczek
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

Na http://www.estyl.pl jest jeszcze korektor w sztyfcie IsaDor'y i też jest odcień zielony. Zastanawiam się, który będzie lepszy... IsaDora czy ArtDeco?
mangosiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-01, 17:47   #20
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

A tu dowód, że zielony był
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-01, 20:44   #21
spikowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 65
GG do spikowa
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

Help.Dziewczyny pomóżcie... a jaki korektor do tuszowania cieni pod oczami chodzi mi o kolor i jakiej firmy polecacie?? Bo konsystencja to napewno krem inne sie nie sprawdzają.Z góry dziekuje.Używałam z avonu i innych firm które miała w podobnej cenie do tego ale chyba jestem zdesperowana i poświęce troche więcej gotówki,tymbardziej żepo zatuszowaniu cieni moja buźka wygląda dużo młodziej,lepiej,tak jakoś świeżo...uwielbiam.
spikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-02, 13:28   #22
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

Pod oczy zolte - typowo rozswietlajace. Jest taki kamuflaz Art Deco, idealny do tuszowania cieni pod oczami wlasnie. Najbardziej zolty.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-03, 11:46   #23
Ania_D
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 366
Re: Jak najlepiej tuszowac niedoskonałości skóry

ja od dawna uzywam korektora ArtDeco tego własnie w pudełeczku z magnesikiem - nr 1 na rozszerzone naczynka - mam ich całe mnóstwo na twarzy i tylko ArtDeco sobie z nimi radzi.. Ale trzeba uważać z ilościa kosmetyku u typów z chłodnym odcienie skóry bo ten korektor daje lekko zótykolorek.. ale kryje naprawde swietnie - polecam na duze zmiany (na punktowe raczej ołówek)
co do kolorków korektorów.. Zółty pod oczy na sińce.. fioletowy na przebarwoenia.. biały ogólnie wyrównuje koloryt i rozjasnia...
Ania_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:10.